Pop op do plaat Fijnzinnige 3-sets, de innemende luxe van Lampes nieuwe Harmony Collection. Arrestaties in Brabant voor hasjiesj-handel door Willem-Jan Martin Lou Reed: fascinerend 'Zeeuws Vlaanderen krijgt last van stank uit België' Hulp slachtoffers in Midden-Oosten Harmony Collection 139.- TROUW/KWARTET DONiDERDAiG 1 NOVEMBER 197S DRL14 Dat Lou Reed met de van de elpee Transformer getrokken single Walk On The Wild Side destijds op hitlijs ten prijkte, was eigenlijk natuurlijk een vergissing: Reeds bizarre en mor bide kijk op het ondermaanse ver draagt zich op zijn minst nogal moei lijk met het onschadelijke en geaccep teerde kaliber van het doorsnee hitpa- radewerkte. Maar het was wel een al leszins begrijpelijke vergissing. Behal-, ve dat het ging om een van de meer melodische stukken uit het oeuvre van Reed, was het door producer Da vid Bowie wel in een zodanig eigen tijds ('trendy") jasje gestoken dat de verbinding met Hilversum III, Noord zee en Muziekparade vrij gemakkelijk tot stand kon komen. Met een nummer van BERLIN (RCA RS 1002), Lou Reeds derde soio-elpee, zal dat echter vermoedelijk niet meer lukken. De redenen zijn tweeërlei. Eerstens is Reed hier muzikaal zeer weinig direct toegankelijk, Berlin is zo ongeveer 'de moeilijkste elpee' van de drie die hij totnutoe heeft afgele verd, hetgeen niet weinig bevorderd is door de produktie plus de arrange menten van het duo Bob Ezrin (de steeds meer gevraagde producer van Alice Cooper, die ook Poco's laatste 'deed') en Allan Macmiilan, die (af en toe iets te opzichtig) met violen en blazers in de weer waren; kant één is daarbij dan weer iets in het voor deel in vergelijking met kant twee die vier lange nummers laat horen, zo ver weg en ingekeerd dat het bijna niet de bedoeling lijkt, dat anderen er naar zouden luisteren. Het tweede punt is de ten opzichte van Transformer en al het voorgaande werk verharde thematiek in de tek sten, die gecalligrafeerd op een apart vel worden bijgeleverd en waaruit Lou Reed scherper dan ooit naar vo ren komt, als verheerlijker van dood en (zelf)destructie, iemand die zal le ven, zelfs al zal het zijn dood zijn, en die zich verder niet in het minst be kommert om wat er met anderen ge beurt Hij laat dat cynisch weten in Men Of Good Fortune, bikkelhard in The Kids en wordt voor mij volstrekt niet meer te volgen als in Caroline Says II en The Bed zelfmoord als een soort 'kick' (it was such a funny feel ing') wordt opgevoerd. Maar het is eenvoudiger Reed zijn bi zarre stellingname af te wijzen dan zich te onttrekken aan de sfeer die door zijn voordracht en de indringen de muzikale omlijsting wordt opgeroe pen en die elke keer dwingender op je afkomt. Want Berlin is en blijft in al zijn 'tekstuele' controversiteit een ontzettend fascinerende elpee, die misschien wel beter is dan al datgene wat Reed eerder heeft gemaakt, al wordt zo'n uitspraak door het beluis teren van enige Velvet Underground- muziek (meer direct, niet zo 'mooie- rig') toch wel weer op losse schroeven gezet. Elton John Het absolute tegendeel van fascineren de popmuziek wordt via de dubbelel- pee Goodbye Yellow Brick Road (DJM Records DJLPD 1001) voor de zoveelste keer geleverd door ELTON JOHN, alias Reg Dwinght. Onbegrij pelijk hoe zo'n knaap er steeds weer in slaagt de meest zouteloze muzikale nonsens op de plaat te krijgen. En dan een dubbel-el pee vol! Wie ze bei de kan doorluisteren zonder gillend van ellende zijn kamertje uit te ren nen, mag ze zó bij mij komen opha len. Veel aardiger ls dan weer het eerste levensteken sinds tijden van de vroe gere Procol Harum-organist MAT THEW FISHER. Grootse muziek is het niet, maar het mist gelukkig de protserige praaihanzerij van het werk van zijn oude maten. Op zijn elpee JOURNEY'S END (RCA SF 8380) zet Fisher zich daar trouwens nogal tegen af. In Going For A Song bezweert hij de luisteraar op het wanhopige af ge rust zijn (Fishers) hebben en houden in puin te komen stampen, als hij maar niet meer 'that song* oftewel de legendarische Procol-hit A Wither Shade Of Pale hoeft te zingen. En een volgend nummer, Play The Game. laat de vrienden van weleer op niet mis te verstane wijze weten, dat ze op Matthew niet meer hoeven te reke nen. Een beetje rancuneus kereltje dus, die Matthew Fisher, al zal dat minstens voor een flink deel te wijten zijn aan zijn eigen onzekerheid (Hard To Be Sure, Suzanne, Not This Ti me). Maar hoe dan ook, het is best aandoenlijk om hem zo bezig te ho- neert. Nine Verder met NINE (Island ILPS 9246) door Fairport Convention, waarin de ex-Fotheringsmuzikanten Trevor Lu cas en Jerry Dohanue de plaats van het laatste oorspronkelijke lid Simon Nicol hebben ingenomen. Vooral Lu cas is een aanwinst, maar een echte koerswijziging betekent zijn komst en die van Donahue niet, zodat ook hier weer genoten (althans door de lief hebbers) kan worden van een vlekke loze portie gemoderniseerde Engelse folkmuziek, waarop de zeer Ameri kaanse klinkende ballade Pleasure and Pain oen wat merkwaardige uit zondering vormt Tot slot PINUPS (RCA RS 1003) door David Bowie, die voor deze elpee zijn favoriete werkjes uit de periode '64 tot '67 opnieuw bewerkte. Vakkun dig, maar wat mij betreft nergens in teressanter dan de oorspronkelijke ge luiden, die onder meer afkomstig zijn van The Kinks (Where Have All The Good Times Gone) The Yardbirds (Shapes Of Things) The Easy-beats (Friday On My Mind) The Who (Can't Explain, Anyway etc) en Pink Floyd (See Emily Play). Aan de bezetting van het wiskundegebouw van de Landbouwhogeschool in Wageningen is gisternacht een eind ge komen. Leden van het corps van Wageningse studenten, die als 'rechtse knokploegen' werden gekwalificeerd, drongen onder toezicht van een lid van het college van bestuur en de secretaris van de hogeschool het gebouw binnen en werk ten de ongeveer honderd bezetters naar buiten. De politie ving ze daar op. De bezetting begon vorige week donderdag nadat de hoogleraar wiskunde had geweigerd controle op de betaling van collegegelden na te laten. Van een verslaggever VLISSINGEN Het Nederlandse grensgebied en Oost Zeeuws-Vlaande- ren zullen nadelige invloeden gaan ondervinden door de grensoverschrij dende luchtverontreiniging bij de uit gebreide industrialisatiedrift, die op het moment op de linker scheldeoever in België woedt. Dit zegt de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland in een brief aan minister Gruyters. De vereniging dringt er bij de be windsman op aan de bevolking van Zeeuws Vlaanderen in een vroeg sta dium te betrekken bij de opstelling van het tractaat tussen Nederland en België, dat betrekking heeft op de aan leg van het Baalhoekkanaal door Zeeuws-Vlaams grondgebied en de af snijding van de bocht bij Bath in dé Westerschelde. De vereniging milieuhygiëne dringt er op aan om met voorrang te bewerk stelligen dat de ZeeuwsVlaamse bevol king niet opnieuw wordt ingelicht wanneer de tractaatsvoorwaarden al vastgelegd zijn, maar dat zij juist nu al hierover geraadpleegd worden. De Zeeuwse ervaringen ten aanzien van de afkeurenswaardige procedure' bij de besluitvorming over het Baal hoekkanaal, waarbij over de noodzake lijkheid van het kanaal niet gespro ken kon worden, ligt nog vers in het geheugen, aldus de Vereniging Mi lieuhygiëne Zeeland aan minister Gruyters. Van onze correspondent EINDHOVEN De rijkspolitie in Nuenen heeft gisteren 25 kilo hasjiesj buitgemaakt; drie mannen werden aangehouden, die bezig waren de hasjiesj vanuit een schuilplaats in een garage over te laden in een auto. Vrijwel op dezelfde plaats (in een garagebox in hetzelf de complex) werd een uur later een vierde man aangehouden. In één garage werd een complete inbrekersset aangetroffen, incliisief ther mische staven. Bovendien bleek de man, de 27-jarige L. H. uit Eindhoven, in het bezit te zijn van twee pistolen, een stengun en een flobertgeweer. Gelijktijdig met het ontdekken van de hasjiesj in Nuenen werden invallen ge daan in woningen in Eindhoven, Boe kei en Susteren. In Boekei werden twee Amerikanen aangehouden: R. W. (24 jaar) en M. H. (26 jaar)', die ken nelijk bij de bende behoorden. Zij wa ren in het bezit van een kleine hoe veelheid hasjiesj. De inval in Suste ren leverde nog eens anderhalve kilo hasjiesj op. In Nuenen kwam de hasjiesj aan het licht tijdens een inval in de garage box. Daar waren op dat moment A. P. (25), TK. (25), beiden afkomstig uit Susteren, en E. E. (21) uit Eind hoven, bezig met het overladen van de hasjiesj. Volgens de rijkspolitie was de hasjiesj bedoeld voor de han del. Aangenomen wordt dat men een gat geslagen heeft in een aanvoerlijn. De beide lieden uit Susteren zijn volgens de politie kopers. De aanhouding van L. H. uit Eindhoven heeft misschien helemaal niets met de hasjiesjvangst te maken. Adjudant W. Weijmans, groepscommandant in Nuenen, sprak in dit verband van mogelijk 'toeval'. Het onderzoek werd op gang gebracht door de Eindhovense gemeentepolitie. Vanuit Eindhoven leidden duidelijke sporen naar de Nuenense garage. NEW YORK (UPI) Nederland heeft een bijdrage van 75 miljoen gul den toegezegd voor het ontwikkelings programma van de Verenigde Naties. Dat is een verhoging van 80 procent vergeleken met vorig jaar. West- Duitsland beloofde 62,4 miljoen mark. 13,6 procent meer dan vorig jaar. Van een correspondent DEN HAAG Het Nederlandse Rode Kruis zal vandaag een grote hoeveel heid flessen plasma-eiwitoplossing ter waarde van 30.000 gulden per vlieg tuig verzenden naar Nicosia op Cyprus. Vanaf die plaats verzorgt het internationale comité van het rode kruis hulpacties voor krijgsgevange nen, ernstig gewonden, vluchtelingen en vele andere slachtoffers van het conflict in het Midden-Oosten. Het bedrag dat is gemoeid met de hulpverlening stijgt daarmee tot bijna een kwart miljoen gulden. Op giro 777 in Den Haag, dat speciaal voor de ze actie is opengesteld, is thans meer dan 125.000 gulden binnengekomen. Voorbereidingen worden getroffen voor nieuwe zendingen medicamenten uit Nederland voor de slachtoffers. t roze, groen of kobalt. Mt. 3 8 l/m 46.159. „Harmony" 3-sct: Pantalon (zwart, kobalt of groen), blouse (camel) en streep-jacquard spencer in de kleuren van pantalon en blouse. Mt 38 t/m44.fl39.- 4 620-78T „Harmony" 3-set: Pantalon, blouse en ruit- jacquard vest. In lichtgroen, turkoois of fuchsia. Mt. 38 „Harmony" 3-set: Pantalon, blouse en kabel- spencer. In turkoois, groen of fuchsia. Mt. 36 t/m 44. Mode van Lampe voor de vrouw die volwassen is. Chique in haar couture, haar kleurenhaar materialen acryl/wol/tricot Verrassend in haar flexibiliteit; alles past bij alles cn alles past bij naar. Harmony Collection: de innemende charme van Lampc.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 14