Oude kerkzaal in Katwijk nu een riant dorpshuis f Bewoners 27 koopwoningen in conflict met fa. Noorlander Marnixschool met zes leslokalen uitgebreid Compromis in opzet plan 'Dorp' te Benthuizen CT Restauratie kerk Katwijk a. d. Rijn een urgente zaak Gemeente Katwijk wil het Koningshofje overnemen 21 ,er GEMEENTE RIJNSBURG GAS-/WATERFITTER Echte Nanking, zeegraskwaliteit Alleen deze week: BIEZENKARPETTEN zware zeegraskwaliteit 12 mm dik 180 x120 cm AZ TIJDELIJK DIVERSE KARPETTEN (ook rond) in zeegras, hennep en maisblad. Alles uit voorraad leverbaar. HEUGA 600 50 x 50 cm, topkwaliteit Makkelijk te leggen Met HEUGA garantie TIJDELIJK 4,50 P's- HEUGALON TEGELS 50 x 50 cm, makkelijk te leggen Met HEUGA garantie, toch slechts 4,50 P-s- ZELFKLEVENDE TEGELS 40 x 40 cm, prima kwaliteit Vervilt dus niet! 1,19 P s- TROUW/KWARTET WOEX&OAC 31 OKTOBER 1973 STAD EN REGIO LDl'i Supermarkt Winkellwf: roorkeur voor plaatselijk bedrijf LEIDERDORP Overeenkomstig de verwachting liet 'het publiek' geen verstek gaan in de maandagavond ge houden gemeenteraadsvergadering, waarin onder meer werd gesproken over de tijdelijke winkelvoorziening in het gebied Winkelhof. Na veel heen en weer gepraat kwam de raad tot deze volgorde voor de supermarkt: Vegé (Beereboom), A. en O. en Al- bert Heijn. En voor de snackbar: 1 Brittijn, 2 Sassen. De WD onthield zich van stemming, omdat de zaak naar haar mening onvoldoende was voorbereid. Voor B. en W. een beslis sing nemen, zullen zij de raad nog inlichten. Mevr. v. d. Molen vond het jammer dat de gehouden vergadering niet aan alle belanghebbenden bekend was. Zij vond een supermarkt, een drogist en eer- sna- kbar nodig. Haar voorkeur was: Vegé, A. en O., A. H. Voor de snackbar: Brittijn, Sassen. Dit omdat Sassen al een snackbar heeft in Lei derdorp. Ook de heer Hekkelman zet te Beereboom nummer 1. Zijn volgor de voor de snackbar was: 1 Sassen, 2 Brittijn. De heer v. d. Wijngaard meende, dat de samenwerking met de middenstand niet geweldig is. Geen koopavond of andere activiteiten. Zijn advies was: Beereboom. A. en O.. A. H.; bar: 1 Brittijn, 2 Sassen. Het raadslid Tieken zette A. en O. num mer 1 en Beereboom 2. Voor de snackbar: Brittijn. De uitslag ten slot te was als in de aanhef vermeld. Aan B. en W. is nu de beslissing. Tempo Ook over het voorstel 'tempo woning bouw en uitgifte bouwterrein in Voorhof' werd uitvoerig gesproken. Het voorstel was alle gronden ineens uitgeven, bouwrijp maken en bebou wen. Mevr. Uhlenbeck had ernstige bezwaren. Ze wilde zich nu tot Zuid beperken. 'Dan zitten we niet ineens aan een vasomlijnd plan vast'. De heer Poels vond het efficiënter het gehele gebied ineens te bebouwen. De heer Reugebrink merkte op dat in Zuid weinig woningwetwoningen wor den gebouwd. Deze zijn voornamelijk in Noord geprojecteerd. Van de 1700 woningen komen er 435 in de wtning- wetsector. Hij wilde graag de toezeg ging, mede met het oog op verander ingen in de raad na de verkiezingen van volgend jaar, dat de woningwet woningen zullen worden gebouwd. Wethouder Meerburg zei, dat het praktisch onmogelijk is alles ineens te bouwen. De provinciale planologische dienst was heel tevreden met dit plan. Met de drie stemmen van PAK en D'66 tegen werd het voorstel aanv- aard. Ten aanzien van het vervoer van en naar het Patrimoniumpark wezen de dames Uhlenbeck en v. d. Molen op de wil tot persoonlijke inzet van de heer A. Rotmensen, Patrimoni umpark 27. Hij is bereid een busje of stationwagen te besturen voor vervoer van de schoolkinderen. Daarnaast wil hij een beperkte dienst onderhouden voor de ouderen in het wijkje. Deze raadsleden vroegen B. en W. een busje of stationwagen om niet in eigendom aan de gezamenlijke bewo ners over te dragen. Er moet dan wel een vereniging van belanghebbenden komen met een bestuur dat zorg draagt voor de exploitatie. B. en \V. zullen nog eens contact met de bewo ners opnemen en de mogelijkheden onderzoeken. De raad stond nu eens gezind achter het voorstel tot verkoop van grond van de Touwfabrioken aan Lynton Holding. Wethouder Meerburg Aantal leerlingen nu stabiel wmm Van een onzer verslaggevers KATWIJK Het afgelopen jaar is de Marnixschool aan de Hoornse- laan uitgebreid met zes leslokalen. In totaal kreeg men daardoor de beschikking over twaalf les- en twee vaklokalen. Een oppervlakte die benut wordt door 385 leerlingen en twaalf leerkrachten. zei ervan overtuigd te zijn, dat het milieu er niet onder zal lijden. Conflict Bij de rondvraag attendeerde de heer Van Haersma Buma op een conflictsi tuatie tussen de bewoners van 27 koopwoningen in Binnenhof en de fa. Noorlander. Noorlander had deze wo ningen verkocht met de garantie dat per woning 4600 premie zou worden uitbetaald. De premie bleek echter maar 2000 te bedragen. De hoogte van de subsidie is namelijk ook af hankelijk van de lengte der heipalen. Volgens de bouwtekening moest er worden geheid met palen van 17.50 meter. Bij de bouw bleek dat een lengte van 13 meter voldoende was. Noorlander heeft verzuimd dit aan de kopers mee te delen. Ook werden de eigenaars niet in de gelegenheid ge steld om met de fa. hierover te pra ten. Een verbolgen heer Van Haersma Buma vroeg zich af of het na het conflict over het centrale antennesy steem en nu dit premieconflict niet beter zou zijn. de fa. Noorlander maar niet meer in Leiderdorp te laten bouwen. B. en W. zullen dit raadslid schriftelijk antwoorden. De moeilijk heden bleken het college onbekend te zijn. Brief oppositie badcentrumplan toch bezorgd KATWIJK De brief, waarin 13 Katwijkse raadsleden aan de gemeen teraad voorstellen een geheel nieuw ontwerp voor het centrum van Kat wijk zee te laten maken door het bureau Haayema uit Assen, is giste ren op het gemeentehuis bezorgd. Dit schrijven, dat vorige week in deze krant aangekondigd wérd, en bij aan leiding door de raad een streep haalt door jarenlange voorbereidingen door het Delfts bureau OB 205, heeft nogal wat onrust veroorzaakt in het politie ke wereldje van Katwijk. B en W. voor wie deze actie uiterst ongelegen komt, hebben op verschillende manie ren getracht deze ontwikkeling om te buigen. Dat streven leek tot gisteren kans van slagen te hebben. Met het deponeren van de brief op de bestem de plaats, een week later dan oor spronkelijk de bedoeling was, is ech ter een einde gekomen aan het specu latie-stormpje dat naar aanleiding daarvan was opgestoken. Twee auto's vernield NOORDWIJK Vreemde manoeu vres van een 26-jarige Noordwijkse chauffeur veroorzaakten op de Wete ringkade een enorme ravage. Komend van de IJmuiderstraat, nam de man de bocht te ruim met het gevolg dat hij tegen de afrastering botste en daarna nog eens twee geparkeerde auto's ramde. Een van de auto's schoof door en klapte tegen een derde wagen, die eveneens op de Wetering kade geparkeerd stond. Twee van de vier bij de aanrijding betrokken au to's werden totaal vernield. De vol gende morgen meldde de chauffeur zich bij de politie. Vrijdagmiddag aanstaande wordt de Marnixschool officieel heropend door de heer A. Boogaard, rijksinspecteur van het basisonderwijs. Er zal trou wens de hele vrijdag feest gevierd worden op de school, waar voor het eerst sinds jaren alle leerlingen sa men in een complex zitten. De afgelo pen jaren heeft men achtereenvolgens gebruik moeten maken van dependan ces aan de Nolensstraat en aan de Van Lierestraat. Evenwicht De huidige uitbreiding wordt ook Het dorpshuis, dat vrijdag officieel wordt geopeud. Eerste stap in restauratieproces Kerkplein KATWIJK Katwijk aan den Rijn heeft er een dorpshuis bij. Aanstaande vrijdag wordt het gebouw aan het Kerkplein, dat staat op de plaats waar tot maart van dit jaar de bijna een eeuw oude kerkzaal stond, officieel geopend. Uiterlijk lijkt het overigens of er niets veranderd is. Dat is echter maar schijn, want achter de facade van zorgvuldig afgebikte en weer opnieuw gebruikte stenen, gaat een riant on derkomen schuil. Op de begane grond is er een L-vormige zaal, een hal, een keuken en twee vergaderzalen. Een etage hoger bevindt zich een hobby- KATWIJK AAN DEN RIJN De kerkvoogdij van de hervormde ge meente te Katwijk aan -den Rijn wil met de restauratie van de herv. kerk zo spoedig mogelijk een begin maken. Dat schrijft burgemeester Vermeulen in een aanbevelingsbrief van het res tauratiecomité, dat op 27 november om half 8 in de grote zaal van de Ontmoetingskerk een bijeenkomst houdt. Uitstel zou tot een verdere achteruitgang van de kerk leiden en de restauratiekosten steeds hoger ma ken. De restauratie wordt nu al ge schat op 1,6 miljoen. De kerkvoog dij kan. deels door leningen, zelf 100.000 opbrengen. Het dan nog res terende bedrag hoopt zij door akties bijeen te krijgen. ruimte, terwijl daar tevens plaats ge boden wordt aan een bibliotheek. Geen concurrentie Men wil via dit gebouw het vereni gingsleven in Katwijk, en dan in het bijzonder dat wat in verband staat met de hervormde kerk, de gelegen heid geven zich naar behoren te ont wikkelen. Het is overigens geenszins de bedoleing dat dit gebouw op eni gerlei wijze een concurrent zal zijn voor het Open Hof, het dorpshuis aan de Rijnstraat. Zo wordt dat tenminste voor de toekomst voldoende geacht. Volgens het hoofd van de school, de heer J. Roosendaal, is er dit jaar voor het eerst een situatie ontstaan, waarin er evenwicht is tussen het aantal leerlingen dat de school verlaat en dat wat zich aanmeldt. Met als gevolg dat het totaal aantal leerlingen zo goed als stabiel blijft. Dit in tegen stelling tot de ontwikkeling in de afgelopen negen jaar dat de school bestaat. Een ontwikkeling die zich gekenmerkt heeft door een explosieve groei: van een leerlingenaantal van 42 in 1964 tot 385 in september van dit jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN De instandhouding van het Koningshofje te Katwijk aan den Rijn baart de regenten zorg. Zij hebben dat het gemeente bestuur van Katwijk laten weten. De exploitatie levert jaarlijks een nadelig saldo op, waardoor een bankschuld is ontstaan die jaarlijks toeneemt. Boven dien zijn de maatschappelijke verhoudingen zo gewijzigd, dat de beheersvorm niet langer aan de nu te stellen eisen kan voldoen. De regenten en B. en W. zijn van mening, dat aankoop van de bezittingen en exploitatie door de gemeente Katwijk de meest aangewezen weg is voor de in standhouding van het hofje. Het testament waaruit het hofje is voortgekomen, verzet zich daartegen niet. De aankoop vau de bezittingen kan gebeuren tegen het netto schuldbedrag. Een voorlopige berekening naar de toestand per 31 december 1973 geeft een bedrag van 86.076 aan. BENTHUIZEN De exploitatie-op- zet van het bestemmingsplan 'Dorp' is nu ook rond. De vorige raadsvergade ring konden de wethouders met de SGP-fraktie het met de rest van de raad niet eens worden, cmdat er vol gens hen mogelijkheden voor sociale bouw zouden moeten komen in het bestemmingsplan. Wethouder Van Noort (AR-CH) heeft zich in de mate rie verdiept en kwam met het voor stel voor 10 woningen goedkope grond beschikbaar te stellen. Ook de bunga lowkavels mochten volgens hem niet opgeschroefd worden. Na een schorsing bleek een compro mis te zijn bereikt door 10 kavels voor 11000 beschikbaar te stellen en 6 bungalowkavels voor 65.000 te verkopen. Ook de prijs van de andere kavels werd vastgesteld, waarbij beslo ten werd dat mensen van buiten de gemeente meer moeten betalen dan eigen inwoners. Het bestemmingsplan Dorp heeft een tekort van een miljoen wat veroor zaakt wordt door de aanleg van riole ring aan de Dorpsstraat. Onderzocht zal worden of een rioolaanlegbelasting kan worden geheven. Gedeputeerde Staten hebben het be sluit van de raad om 14.000 beschik baar te stellen voor het vernieuwen van de centrale verwarming en de vloeren van de Chr. school niet goed gekeurd. De raad ging tegen dit be sluit in beroep bij de Kroon met als kort-ni oui.-G-u i t-cl o-regio kort-nicniv.'S-uit-de-rc&io kort-niouvriJ-uit-de-XGgio kort-niouvw-uit-de-regio kor t-niou.wr.-ui t-do-regio i LEIMUIDEN Raadsagenda (8 na ,e 8 uur) interregionale vuilverwerking subsidies zangverenigingen, subsid}enn maatschappelijk werk, verhuur vooin v malig atelier fa. Dooijes, voorbere vai dingsbesluit bebouwde kom, verkott grond Stichting Eigen-Woningbezit. I za LEIMUIDEN B. en W. stellen Jlich raad voor 742 beschikbaar te stellejs f aan het bestuur van de Verenigin Vrije Scholen met de Bijbel voor hr. aanschaffen van het nieuwe LiedboeP"» jet LEIMUIDEN Gloria Deo kan v<x dit jaar rekenen op een gemeentelij subsidie van 1350, Excelsior 1175. Tenminste, als de raad m vill het voorstel van B. en W. meegaat. argument dat in het verleden de leer lingenvergoeding te laag is geweest. Met ingang van 1 januari worden de ontheffingen voor de middenstand om de verkeersvrije Rotterdambaan te mogen berijden ingetrokken, omdat er gevaar voor beschadiging van de sier bestrating bestaat Een tegenstribbe lende heer Leune kreeg alleen gedaan dat een V.W.-busje ontheffing krijgt om enkele kinderen op te halen. DREIGING Dr. Schuiten, wiens bouwaanvraag door het gemeentebestuur niet werd gehonoreerd, had in een schrijven gedreigd de raad aansprakelijk te zul len stellen voor de schade van de weigering. De heer Rensink vroeg het college deze aanvraag alsnog te hono reren. De heer Leune vond het 'een bestuurder onwaardig om na financië le dreiging van mening te verande ren'. Burgemeester Keyzer stelde voor de aanvraag opnieuw in behandeling te nemen, nu het bestemmingsplan gereed is. Wethouder Seybel zei dat dit juist de bedoeling van de wethou ders was geweest maar dat dit nu onmogelijk was, daar dit besluit ter vernietiging bij de Kroon is voorge dragen. Hij kon de op gang gebrachte procedure niet onderbreken. Pas als dit beroep is ingetrokken .kan de aanvraag opnieuw in behandeling worden genomen. LEIMUIDEN De Geref. Jeugdver niging heetf de gemeente gevraag het over enige tijd door de fa. Heuzitiji te verlaten pand aan de Dokter StjArü penseastraat te mogen huren, nu de schuur achter boekhandel Po binnenkort meet verlaten. B. en staan afbraak van de tot het compl behorende woning voor. Het voormaltin ge confectie-atelier verkeert nog redelijke staat. Verhuur achten B. W. zinnig. De huurprijs is week. ïnd i at |lin j Ie LEIMUIDEN De Stichting Eig Woningbezit wil in Noord 12 prem woningen bouwen. Er is ook ruirwen voor 3 garages. Prijs per bouwkavde 11.500 (met garage) en 10.0 ,nr (zonder). KATWIJK De kleuterschool 'Jriit Klimroos' wil de speelplaats uitbiirl; den .Het gaat om een oppervlakte v 187 m2. De vereniging heeft dat vi zoek gedaan omdat de uitbreiding vl c het terrein van de Marnixschool gezocht in verkleining van deze spefcrk plaats. {,0( t van de kant van de kerkvoogdij, on der wiens auspiciën de bouw uitge voerd is, nadrukkelijk gesteld. Met de realisatie van dit gebouw, waarvan de kosten anderhalve ton bedragen, is de eerste stap gezet in het restauratieproces waar het schil derachtige Kerkplein aan toe is. Eind november wordt in het in oude stijl opgetrokken dorpshuis de eerste ver gadering gehouden en over een even tuele restauratie van de dorpskerk, die dringend behoefte heeft aan een dergelijke opkanpbeurt. KATWIJK B. en W. stellen raad voor, de tarieven voor de hc denbelasting met ingang van volge\; jaar te bepalen op: 35 voor de 55 vcor de tweede, 75 voor el volgende, 250 voor een kennel. KATWIJK Het gemeentebesti»^ wil overgaan tot invoering van rek gingsrechten tot een bedrag van per perceel, 'als bijdrage in de kostjcn van het vele en nuttige werk fea' vanwege de reinigingsdienst voor bescherming van het leefmilieu woi gedaan'. VALKENBURG De afdeling tali,, tennis van de sportvereniging De ken zit dringend te wachten op breiding van het ledental, dat momru teel 22 bedraagt. Vooral het ontb ken van jeugd wordt erg gevoeld, is de vraag of met dit geringe ledr1 tal alle vier huidige teams in et competitie gehandhaafd kunnen b, i: ven. Een. en ander bleek op de ledje- vergadering van de tafeltennisse die in het Dorpshuis werd gehoud Er werd besloten om nog niet ri contributieverhoging over te ga:n maar volgend jaar zit dat er wel De Valken is van plan ook het mend jaar weer het paardenma^ toernooi te houden. dot X ALPHEN Het echtpaar P. J. der Aar-Otgaar (Oranjestraat) is november zestig jaar getrouwd. termiddag kwam burgemeester GaL zijn gelukwensen aanbieden. .v ALPHEN Op 8 november beleg! B. en W. in De Bron een twef burgcravond voor de nieuwe ini ners. TER AAR De R.K. muziekvei ging 'Arti et Religioni'. die in I haar 55-jarig bestaan hoopt te viei« gaat een actie voe.'en om 30® bijeen te brengen voor de aanscÖ» van nieuwe uniformen en de vernie wing van het instrumentarium. Zath dag half 8 is er een goederenveifei in het parochiehuis te Langeraar. to ïi SASSENHEIM De eerste toneelig voering van het seizoen door 'Pancft bij 'Cees en Ineke' werd een grg succes. Voor een 'uitverkocht h|E werd de klucht in drie bedrijf 'Noppie in de vernieling' van Jol Blaazer op een dusdanige wijze lr bracht, dat het publiek meermal het spel onderbrak met applaus zelden voorkomt. (i j> De burgemeester van Rijnsburg maakt ingevolge het be paalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat bij Koninklijk besluit van 27 sep tember 1973, nr. 29: I. met vernietiging in zoverre van het besluit van ge deputeerde staten van Zuid-Holland van 5 mei 1971, G.S. nr. 142/1, alsnog: a. goedkeuring is verleend aan het door de raad der gemeente Rijnsburg op 3 april 1970 vastgestelde bestemmingsplan 'Buitengebied', voor wat betreft de op de plankaart roodomlijnde planstrook on middellijk ten noorden van het Oegstgeesterkanaal en voor wat betreft het gebied Kloosterschuur, gelegen ten noorden van de ontworpen provin ciale weg nr. 6 en ten westen van de Voorhouter- weg; b. goedkeuring is onthouden aan de volgende bij het plan behorende voorschriften: artikel 2, tweede lid, voor wat betreft de woorden 'niet hetzelfde perceel betreffende'; artikel 5, eerste lid, sub c; artikel 6, eerste lid, sub c; ar tikel 17, onder a: artikel 20 en artikel 21, onder H; II. de beroepen voor het overige ongegrond zijn ver klaard. Hiermede is ten aanzien van genoemd bestemmingsplan de goedkeuring onherroepelijk geworden, voor zover deze niet alsnog is onthouden. Het plan ligt met de daarbij behorende voorschriften met ingang van 5 november 1973 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Rijnsburg, 31 oktober 1973. De burgemeester voornoemd, B. H. KOOMANS. Wij vragen aankomend of ervaren voor zelfstandig en gevarieerd werk op het ge bied van butaan-, propaan-, aardgasinstallaties. In bezit van rijbewijs B/E. Soil, na tel. afspr. bij VAN MARION GAS B.V., Rijndijk 220, Leiden. Tel. 62000. BIEZENTEGELS HOGE RIJNDIJK 90 LEIDEN TEL (01710) 22450 DONDERDAG KOOPAVOND Het Tacijtcettirum LEVENDAAL157-1611 LEIDEN TEL (01710) 25472 I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4