VOETBAL GAAT NORMAAL DOOR Jong Oranje misty overtuiging in duel met Noren Gedwongen experiment van Belgen Ideaal Nicols niet haalbaar l Strijd om visa voor journalisten bij Dynamo - Bayern Laatste remise 4)i les Achteruitgang in bezoekersaantal bij Feyenoord Okker: derde ronde Go Ahead vraagt dispensatie voor Matthias Maiwald Veel afwezigen TROUW/KWARjTET WOENSDAG 31 OKTOBER 1973 SPORT T13 n Door schamele zege in kwartfinales AMSTERDAM ANP) Het voetbal- programma zal het komende weekein de ondanks de autoloze zondag geheel volgens het programma worden afge werkt. De KNVB heeft gisteren beslo ten dat zowel het amateurvoetbal als het betaalde voetbal doorgang zullen vinden. De profclubs hebben echter de mogelijkheid uit te wijken naar zaterdag. Hiervan hebben tot nu toe alleen de eredivisie-clubs Sparta (te gen FC Utrecht) en FC Amsterdam (tegen FC Twente) gebruik gemaakt. Over de gang van zaken op de volgen de zondagen, waarvoor een rijverbod van kracht zal kunnen zijn, zullen te zijner tijd nadere beslissingen worden genomen. Van de negen eredivisie-clubs die zon dag thuis spelen, zien de meeste de noodzaak van een verschuiven naar zaterdag- of vrijdagavond niet in. Enerzijds komt dat voort uit het pro gramma (zo speelt De Graafschap thuis tegen PSV, MW thuis tegen Ajax en Roda JC thuis tegen Feyen- oord; duels waarvoor toch al grote belangstelling bestaat), anderzijds speelt de ligging van de terreinen een belangrijke rol. Gerard Slager, commercieel directeur van FC Den Haag, dat op het Zuider park tegen AZ '67 aantreedt: 'Wij spelen in elk geval op zondagmiddag. Wij verwachten niet dat er veel pu bliek zal wegblijven, omdat men geen gebruik kan maken van de auto. Het Zuiderpark ligt centraal en de afstand die men moet afleggen van de stop plaatsen van het openbaar vervoer naar het terrein, is over het algemeen kleiner dan die van de parkeerplaat sen naar het veld.' Ook Telstar handhaaft (voorlopig) de zondag. Volgens een zegsman van de Velsense club is de ligging van het terrein gunstig. 'Het merendeel van de mensen dat naar Telstar-Haarlem komt, behoeft geen grote afstand af te leggen. Bovendien zijn de mogelijkhe den om het veld per openbaar vervoer te bereiken, goed.' Voor Feyenoord zijn er evenmin pro blemen. Manager Guus Brox: 'Wan neer de mensen zondags niet mogen rijden, gaan ze misschien wel naar het voetballen kijken. Ik zie het nog niet direct als een nadeel. Het Fcyen- oord-stadion heeft ideale trein- en tramverbindingen.' Go Ahead daarentegen behoort tot de clubs die graag naar een andere dag zouden uitkijken. Manager Hans Kraay: 'Wij trekken een heleboel mensen uit de regio, die voor het merendeel met eigen vervoer komen. Als wij op zondag spelen, scheelt ons dat duizenden toeschouwers. Wij zijn al in gesprek geweest met NEC, maar daar heeft men nog geen beslissing kunnen nemen. Ik vind overigens wel, dat in deze bijzondere omstandighe den de thuisspelende club het recht moet hebben om te bepalen wanneer de wedstrijd gespeeld moet worden.' FC Groningen voelt wel iets voor de vrijdagavond. Een beslissing hierover zal vandaag worden genomen. Het bestuur van de Nederlandse Bas ketbal Bond heeft besloten dat vereni gingen die door de autoloze zondag in moeilijkheden komen, tot aanstaande vrijdag aan de competitieleider uitstel van hun wedstrijden voor zondag kun nen vragen. Dit geldt alleen voor verenigingen die in de landelijke competitie spelen. Na dit weekeinde zal geen uitstel meer worden ver leend, maar het zal wel worden toege staan, na overleg met de competitie leider, wedstrijddata te verschuiven, wanneer beide partijen vooraf ak koord zijn. De organisatoren van Jumping Am sterdam overwegen niet maatregelen te nemen voor het programma van zaterdagavond. Volgens traditie loopt het programma van zaterdagavond, het puissancespringen, uit tot na mid dernacht. Gezien de opbouw van het programma is het vrijwel onmogelijk zaterdagavond vroeger te beginnen. Ben Arts vertelde: 'Wanneer wij vroe ger zouden beginnen en bijvoorbeeld om half twaalf klaar zouden zijn, komt ook vrijwel niemand meer naar huis Misschien dat de houders van kaarten toestemming kunnen krijgen zaterdag na het avondprogramma naar huis terug te keren. Dan immers gebruiken zij geen druppel benzine meer dan wanneer iedereen bijvoor beeld om tien uur zou vertrekken en nog net voor middernacht binnen is. In 1956 speelde dit probleem niet, toen begon de autoloze zondag pas om 04.00 uur'. Voor het zaterdagavondprogramma van Jumping Amsterdam zijn reeds alle kaarten verkocht. Bt (1 n k 5t O Blessureproblemen voor Goethals Van onze sportredactie BRUSSEL Zelden heeft de Belgische bondscoach Raymond Goet hals grotere blessureproblemen gekend dan in deze, beslissende, we ken voor de confrontatie met Nederland. Daarom grijpt de bedrijvige trainer alle gelegenheden aan om te experimenteren met zijn talent volle selecties. Zo speelde en won (6-0) de Belgische B-selectie in het afgelopen weekeinde van Luxemburg. En zo nam Raymond Goethals maandag en gisteren nog diverse samenstellingen van zijn ijlings uitgebreid keurkorps door. Goethals moet wel, omdat vaste keuze-spelers als Christian Piot, Jean Thissen, Wilfried van Moer, Raol Lambert en Envin Vandendaele door blessures zijn uitgescha keld. En hoezeer- ue Belgische bondscoach dat ook betreurt: daardoor is de voor laatste interland in de kwalificatie- groep waarin ook Nederland uitkomt, die tussen België en Noorwegen, in een experimenteel kader geplaatst. Een laatste test voor het allesbeslis- ROTTERDAM (ANP) Na twee recordjaren heeft Stadion Feyenoord in het seizoen 1972 1973 een gevoelige achteruit gang in het bezoekersaantal moeten constateren. De voor naamste oorzaak was de afgeno men belangstelling voor de wedstrijden van Feyenoord. Ook was het totale aantal gespeelde wedstrijden in de 'Kuip' bedui dend minder, aldus de directie in het jaarverslag. Het totale aantal wedstrijden daalde van 39 tot 26 en het totale aantal bezoekers van 1.496.641 tot 853.911, Het bezoe kersaantal aan de 17 competitie wedstrijden van Feyenoord daalde van 735.034 tot 575.568, waardoor het gemiddelde aantal afnam van 43.237 tot 33.855. De directie acht het resultaat over 197273 niet ongunstig. De opbrengsten uit wedstrijden en de horeca-exploitatie liepen weliswaar belangrijk terug, doch hiertegenover stond een toeneming van de reklame-op- brengsten alsmede een daling in de onderhoudskosten. In de loop van het boekjaar werd een nieuwe zittribune in gebruik genomen. De totale capaciteit van het stadion bedraagt thans 66.279 plaatsen, verdeeld in 51.079 zitplaatsen en 15.200 staanplaatsen. Stadion Feyenoord boekte over 19721973 een winst voor be lastingen van 122.268 (vorig Jaar 130.659) en een netto resultaat van 35.591 55.120), dat overeenkomstig de statuten aan het vernieu wingsfonds werd gedoteerd. sende gevecht van de achttiende no vember, wanneer de Belgen naar Am sterdam komen, zo heet het nu al tot verdriet van Goethals in België. De bondscoach en zijn spelers weten evenwel hoe sterk Noorwegen kan zijn, hebben dat zelf in Oslo onder vonden toen ze tot een moeizame 2-0 zege kwamen en constateerden dat ook toen Nederland zijn winspunten op de valreep veilig stelde (2-1). Goethals experimenteert daarom vana vond niet van harte. Hij had veel liever voor zekerheid gekozen in het duel tegen de Noren. Nu dat door de geschonden lichamelijke conditie van enkele vedetten uitgesloten is, lijkt het aannemelijk dat enkele spelers uit Beigië's jongste voetballichting vana vond hun debuut in de A-ploeg zullen maken. Voor Luc Sanders, de doel man van Club Brugge, is dat zeker, hoewel zijn optreden voor de Rode Duivels voorlopig tot een éénmalige gebeurtenis beperkt zal blijven. Aan genomen wordt althans dat Piot, een doelman met meer kwaliteiten dan Sanders, tegen Nederland weer in het veld zal komen. Door het wegvallen van Vandendaele zal Goethals vana vond Gilbert van Binst (Anderlecht) voor het eerst in het nationale tricot steken. Over zijr mogelijkheden in de aanval zwijgt Goetbals. Tot vanavond, kort voor de wedstrijd, zal hij wach ten me; een definitieve keus, om dokter Legros de kans te bieden zijn gewonde spelers te herstellen. Verwacht wordt evenwel dat Ivo van Herp. de sensatie van Mechelen, de aanval zal leiden. Een probeersel, dat in ieder geval door bondscoach Fadr- honc met de nodige interesse zal worden gevolgd. België immers houdt er rekening mee dat Raoul Lambert, de slagvaardige Brugge-spits, ook op 18 november nog niet in de roulatie is. Van Hero wordt in zijn land als een tweede Lambert beschouwd. Hij is snel, wendbaar en komt gemakke lijk tot een dodelijk schot Daarom vooral staat de exhibitie van vana vond voor de Belgen vooral in het teken van net spitsexperiment. Goethals is er na afgelopen zondag van overtuigd dat hij meer mogelijk heden dan Van Herp-alléen heeft voor dat aanvalscentrura. Het sterke spel van Gorez (Charleroi) en Frngois van Eist, de achttienjarige Ander- lecht-speler, sterkten hem in de ver onderstelling dat België tegen Noor wegen in ieder geval doelpunten kan maken. Lukt dat niet met de opportu nistisch speiende Van Herp dan zal Westcluits protest hij voetbal-unie OOST-BERLIJN (SID) Het ministerie van buitenlandse zaken van Oost- Duitsland heeft protesten van Bayern Münchcn, tegen de beperking van het aantal Journalisten voor de Europa Cupwedstrijd Dynamo DresdenBayern, van de hand gewezen. Het is slechts tien Westduitse journalisten toegestaan op de dinsdag voor de wedstrijd naar Dresden te reizen; de andere 76 journalisten en fotografen die de tweede wedstrijd tussen de twee Duitse kampioensploegen willen bijwonen, mogen pas op de dag van de wedstrijd Oost-Duitsiand binnen. Bayern München heeft overigens niet alleen geprotesteerd bij de Oostduitse instanties, maar ook bij de Europese Voetbal Unie. Daarbij werd zelfs min of meer geëist dat, wanneer de beperking op de toelating van Westduitse journa listen bleef gehandhaafd, de wedstrijd op neutraal terrein zou worden gespeeld. De Oostduitse voetbalbond heeft al laten merken onaangenaam getroffen te zijn door de stappen van Bayern München. Hans Seidcl, bestuurslid van Dynamo, zei dat het onmogelijk was alle Westduitse journalisten die met Bayern wilden meereizen, visa te geven die vanaf dinsdag geldig zijn. 'In de periode dat Bayern naar ons komt, hebben wij in Dresden een internationaal artsencongres. Met 1200 aanwezigen bij dat congres is er in Dresden geen bed meer vrij voor een Journalist'. Raymond Goethals ongetwijfeld óf Gorez, een 26-jarige Ieraar lichamelijke opvoeding óf Fran- gois van der Eist, sterk door zijn uitstekende traptechniek en hard schot, worden ingezet. Zeker is in ieder geval dat op de vleugels Swat Janssens (Lierse SK) en Jean Jans- sens (Beveren Waas) zullen uitko men. Beide spelers zijn tot dusver nog maar één keer voor de nationale ploeg uitgekomen. Daarom heeft het in België verbazing gewekt dat Odil- lon Polleunis en Teugels buiten de ploeg zijn gehouden. Hun ervaring en routine zou, zo wordt bij de Zuiderbu ren verondersteld, hoognodig kunnen zijn tegen de Noorse amateurs. Hoe onervaren de Belgische ploeg wel is blijkt uit het feit dat naast de drie debutanten '•e twet aanvallers met één 'cap' ook Fons Bastijns (Club Brugge) en Jos Heyhgen (Beerschot) nog maar over een interland-ervaring van één wedstrijd beschikken. De jon ge Belgische équipe, die zijn routine vastprikt in de personen van Dwalkue (Standard Luik), Maurice Martens (RW D Molenbeek), Van Himst en Jean Dockx (Anderlecht), moet Goe thals vanavond overtuigen dat hij ook wanneer de oude kern op 18 novem ber nog niet in-tact is. niet hoeft te wanhopen. Of Noorwegen zou vana vond al verrassend moeten uithalen en België kloppen. Dan is alles voor bij. Voor de Belgen althans. Maar daarin gelooft ook Raymond Goethals niet. DEN HAAG (ANP) De laatste par tij van de wedstrijd om het wereld kampioenschap dammen is na een in teressant duel in drie uur en tien minuten en 39 zetten in remise geëin digd. De eindstand werd daardoor 2218 in het voordeel van Sijbrands. In deze slotzitting aanvaardde de we reldkampioen een opsluiting aan de korte vleugel, die hem in het verloop van de strijd geen nadeel heeft opge leverd. Andreiko kreeg een veelbelo vende positie, maar zag zich geremd door het sterke spel van zijn tegen stander, die de uitdager op een be paald moment dwong de opsluiting te verbreken. In de overblijvende acht- om-acht stand werd tot remise beslo ten. Namens de Koninklijke Nederlandse Dambond sprak drs. Piet Rozenburg. Hij voelde er behoefte aan het aanwe zige publiek te zeggen dat hij zijn aanvankelijke mening halverwege de match, dat deze speeltechnisch gezien bepaald onvoldoende was, had moeten herzien. Hij was tot de slotconclusie gekomen dat deze tweekamp aan de verwachtingen had beantwoord en ze ker een voldoende verdiende. Hij vond het jammer dat deze strijd in het algemeen zo slecht was overgeko men. Na nog een lofzang op de takti- sche, strategische en psychologische kwaliteiten van Sijbrands, kwam een einde aan deze korte huldiging. Vandaag zal de officiële sluiting plaats vinden en tevens de prijsuitreiking. Dit in beperkte kring, waarbij Sij brands zijn prijs niet door bondsvoor zitter Van de Vreugde zal ontvangen, want dat wil hij onder geen beding. Wit: Andreiko. Zwart: Sijbrands. 1. 32-28 19-23; 2. 2Sxl9 14x23: 3. 33 28 23x32: 4. 37x28 10-14: 5. 41-37 5-10; 6. 37-32 16-21; 7. 31-26 11-16; 8. 36-31 7-11; 9. 31-27 18-23; 10. 28x19 14x23 (zwart aanvaardt een korte- vleugelopsluiting.): 11. 34-29 23x34; 12. 40x29 10-14; 13. 45-40 14-19; 14. 40-34 1-7; 15. 44-40 9-14; 16. 46-41 13-18: 17 41-37 8-13; 18. 99-33 4-9; 19. 37-31 2-8: 20. 50-45 19-24; 21. 34-30- 14-19: 22. 40-34 20-25: 23. 29x20 25x14: 24. 30- 25 18-23 (dreigt 23-28): 25. 34-29 23x24; 26. 35-30 14-0; 27. 25x23 34x25; 28. 42-37 9-14; 29. 33-28 14-20; 30. 48-42 25-30: 31. 38-33 30- 35: 32. 45-40 35x44; 33. 49x40 13-18: 34. 42-38 18x29: 35. 33-24 20x29: 36. 47-41 15-20: 37. 28- 22 17x28: 38. 32x34 21x32: 39. 38x27 remise. Van onze speciale verslaggever EINDHOVEN Het elftal van Jong Oranje heeft zich welliswaar plaatst in de kwart finales van het toernooi om het Europees d pioenschap voor jeugd-landenploegen, maar bepaald overtuigend tii beurde dat niet. De Nederlanders kwamen gisteravond in het twe uw duel tegen Jong Noorwegen (de eerste ontmoeting was vorig jaaix^ een 3-1 zege geëindigd) niet verder dan een schamele 1-0 overv !,a' ning. Het enige doelpunt werd na twintig minuten door Frans Tfyiici sen van FC Twente gemaakt. De weinig overtuigend optredende ijsee matie van bondscoach Cor van der Hart werd na rust zelfs nog i afgang bespaard, omdat doelman Leen Barth een strafschop van ftei Noren wist te stoppen. Jon Oranje heeft zich dan ook opniöap. nauwelijks laten zien. Dit elftal bleek voor de zoveelste keer een itse menraapsel van in Nederland voorradig prof-talent dat zich zelden een eenheid kon presenteren. PARIJS (AFP) Tom Okker heeft gisteren zonder zichtbare inspanning de derde ronde bereikt van het inter nationale tennistoernooi te Parijs om de Jean Becker-trophee. Okker, als vierde geplaatst, stond slechts vier games af aan ae Zuidafrikaan Ray Moore, 6-2 6-2. Twee van de geplaatste spelers haal den de laatste zestien niet, namelijk Niki Pilic en Manuel Orantes. Jong Oranje is nooit tot een volledig erkend vertegenwoordigend elftal uit gegroeid. En het ziet er niet naar uit, dat de situatie in de nabije toekomst zal veranderen. Daarvoor is in de eerste plaats het klimaat rond de formatie te wisselvallig. Jong Oranje acteert slechts sporadisch en het toer nooi om het Europees kampioenschap is van een ondermaatse waarde. Het team heet met een groot woord 'springplank naar het Nederlands elf tal', maar van een werkelijke door stroming komt in de praktijk weinig of niets terecht. De paar wedstrijden die het elftal onder 23 jaar ieder seizcen speelt, kan nauwelijks een sluis zijn naar het grotere internatio nale werk. Zeker niet als de tegen stander, zoals gisteravond, nog Noor wegen heet ook. DUIVENTIL Jong Oranje is, duidelijker nog dan het A-elftal, een duiventil. Van enige opbouw rond het elftal is in ieder geval geen sprake. In vergelijking met de ploeg, die ruim een jaar geleden dezelfde Noren in Frederiksstad met 3-1 versloeg, hadden zich in de basis opstelling slechts twee spelers ge handhaafd. Alleen Andsrlechts reser vedoelman Leen Barth en FC Den Haag-verdediger Aad Kila waren op nieuw van de partij. De overige spe lers was 'nieuw' of golden als 'nood greep' van bondscoach Cor van der Hart. Want de interesse van de jonge kandidaten voor het elftal is flauw tjes. Op advies van trainer George Knobel stelden de Ajacieden Rep ü.n Arnold Mühren zich niet eens be schikbaar. John'Dusbaba, op het laat ste moment opgeroepen, speelde toch niet, omdat hij anders niet meer voor het UEFA-jeugdelftal mag uitkomen. Willy van de Kerkhof, Kees Krijgh en Wim Rijsbergen bleken wegens bles sures niet beschikbaar. VREEMD Een vreemde situatie dus rond het 'Nederlands elftal van de toekomst'. Vooral als je daar nog de_ zwakke voorbereiding van de ploeg" bijtelt. Centrale trainingen, zelfs enige sa menspraak, is nauwelijks aan de orde. Laat staan dat je een eenheid van dergelijke gelegenheidsacteurs kunt maken. Dat was gisteravond,, ondanks de overwinning tegen de Skandina- viërs duidelijk te merken ook. Jong Oranje is haast per traditie voor de spelers een etalage om hun capacitei ten onder de noemer Oranje te de monstreren. Daarom stormt de ploeg te vaak in individuele akties en lijkt het woord collectief de spelers nauwe lijks bekend. Het siert deze editie van Jong Oranje dat het wel degelijk genegen was een goede combinatie op te zetten. Maar Jong Noorwegen bleek te zwak om aan dat optreden volwaar dige conclusies te kunnen ontrekken. Dat de aanvoerder Adri van Kraaij (20) van PSV een veelbelovende vrije Vertrokken Nol Beenders: 'De ploeg is te oud' Van onze speciale verslaggever HAARLEM Eigenlijk is het vertrek van Nol Beenders uit de eens zo roemrijke Haarlem Nicols niet eens zo verwonderlijk. In de loop van het seizoen werd steeds duidelijker dat met de Nicols niet het ideaal bereikt kon worden, dat een aantal mensen er enige jaren geleden van verwacht had: een team met de beste Haarlem se spelers, die gezamenlijk zou den proberen een topploeg te vormen. Nu lijkt dat ideaal ver der dan ooit. Een jaar vol proble men binnen de vereniging en de selectie werd afgesloten met vernietigende nederlagen tegen landskampioen Sparta. Het betekende een enorme desillusie, voor de formatie die bekend stond als de enige werkelijk gesponsorde club (door Raak), een ploeg met het mees te talent dat in Nederland voorradig was. De Nicols zijn immers een sterk verouderd gezelschap geworden, waar uit dan tot overmaat van ramp één van de 'jonkies' Nol Beenders (25!) verdwijnt. De eerste werper van Ne derland, die de uiteindelijke zege op Italië bij de laatste Europese kampi oenschappen als een van zijn grootste successeri mag beschouwen, zegt zelf: 'In deze formatie zie ik Nicols geen kampioen meer worden. De ploeg is te oud en kan niet meer terugkomen op het hoge niveau'. Rondom de zo onthullende Holland Series, waarin het als favoriet geachte Haarlemse team drie uederlagen op een rij moest slikken, is er veel g?9T-nken en geschreven over de mo gelijke oorzaken van dit falen. Als Beenders hier iets over zegt, blijft hij in het vage. Net zoals hij eigenlijk altijd voor buitenstaanders een moei lijk te benaderen figuur is. 'Er is teveel gepraat', zegt hij, 'er had meer Het enige hoogtepunt van Nol Beenders in de afgelopen competitie: de zege ('en daarmee de titel; bij de Europese kampioenschappen te gen Italië. Trainer Charles Urbanus (links; deelt mee in de vreugde. aktie moeten zijn. Op verschillende tereinen heeft deze club, top-club tussen aanhalingstekens gefaald. Bijvoorbeeld in de publiciteit. Het duel tegen Sparta was niet eens een advertentie waard. Er was bovendien een grote afstand tussen bestuur jn spelers. Bij alle beslissingen die er werden genomen, werden de spelers niet gemengd. De planning van wed strijden bijvoorbeeld. Verder hadden we als eerste gekleurde pakken, die pas in de laatste wedstrijden werden gebruikt. Het is hard nodig dat Nicols fris bloed krijgt, in de spelersgroep en in het bestuur'. De belangrijkste reden voor Beenders om over te stappen: 'Vorig seizoen heeft Nicols mij iets beloofd en dat is het bestuur niet nagekomen'. Een for mele verklaring, alweer, want Nol wil zijn voormalige club kennelijk sparen. Het meest voor de hand ligt een financiële kwestie, hoewel Nol ook hierover niets vertelt: 'Daar wil ik geen verklaring over geven'. Een vreemde zaak, kenmerkend voor de hele houding in de honkballerij tegen over geld. Een houding die alles verdoezelt, maar die oogluikend uitge breide 'onkostenvergoedingen' toelaat. Beenders wil wel uitleggen waarom juist de Haarlemse eerste klasser Kin- heim (het voormalige HCK) de geluk kige bezitter van deze talentvolle wer per wordt. 'In de eerste plaats krijg ik vanaf november een baan bij de sponsor van Kinheim, het uitzendbu reau Aktie '68. Hierdoor zie ik ruime perspectieven voor mijn maatschappe lijke toekomst. Direkteur Muller van het uitzendbureau is heel wat van plan met de club, heeft een grote, belangstelling voor de honkbalsport. Hij wil een Amerikaanse coach naar Nederland halen en twee Amerikaan se spelers. Kinheim moet persé in de hoofdklasse komen'. De beloften die de heer Muller hém gedaan heeft, geven Beenders de ga rantie dat zijn overstap naar de eerste klasse geen sprong in het duister is. 'Ik wil Kinheim kampioen maken en op die manier in de hoofdklasse te rugkeren. Dat zou me erg veel vol doening geven. Ik geloof ook dat ik met plezier bij mijn nieuwe club ga honkballen. In tegenstelling tot de Nicols is er een leuk clubhuis en een goed contact tussen bestuur en spe lers. Natuurlijk zal ik niet meer zo in de publiciteit komen in de nieuwe competitie, maar dat mis ik nauwe lijks. Via het Nederlands team hou ik dat wel vast. Maar is dat gemis zo'n ramp? Wie kent me over zes jaar nog? Als ik door deze overstap mijn maatschappelijke positie kan verbete ren, is me dat veel meer waard'. Het tijdperk Nicols is voorbij voor Beenders. 'Die ploeg heeft een sterke figuur nodig, die beslissingen durft le nemen, die boven de spelers staat. Tot nog toe moest de coach er blij zijn dat hij spelers had. maar het is hoog tijd dat het andersom wordt'. Duidelijke taal eindelijk over een te leurstellende periode vol tegenslagen. Nol heeft afscheid genomen van de Nicols. Voor hem persoonlijk mag dat een opluchting zijn, voor de 'schaduw- kampioen' breken moeilijke tijden aan. HARO HIELKEMA -jg verdediger is, is al lang bekend. r dat Frans Thijssen en René Nottei het middenveld duidelijke perspei.w ven voor hogerop demonstreren je ook niet nieuw. Het geldt in 1.^ voor het hele elftal: talent voldoe maar nog lang niet uitgegroeid. Wildbret (AZ) en Kees van Ie'r' (FC Twente) mogen wel voor scherpere beoordeling in aanmer^ f komen. Zij immers hebben de het elftal geldende leeftijdsgrens 23 jaar inmiddels al duidelijk schreden, en golden als twee toeg<r ne uitzonderingen in het elftal. V 0 al Van lerssel leunt al enige le tegen een plaats in het Nederls elftal aan, en mocht eerder PQi maand tegen Polen zelfs enkele m 611 ten in de hoofdmacht debuteren. ?r der liet mom van het verzamelen Je een extra stukje internationale e ,g ring moest hi; nu weer bij de jif aantreden. Onvermijdelijk zullen0111 UEFA-Cup duels van zijn club e Twente aanzienlijk meer nut en r J" ne voor hem opleveren. Anders is!0 voor Joop Wildbret, een duide 1® laat-bloeier die bij AZ het brood#t£ ge internationale contact moet oi1 ren. maar zich steeds sterker ontwikkelen Wildbret verdient )C nok, na gisteravond, een nieuwe k Want zijn spel bleek opbouw ruimschoots voldoende Verdedigt kwam hij slechts bij vlagen tegeizü zeer defensief ingestelde Noren ohti druk te staan. ar Aan de andere kant moest Gerardjer der Lem, een revelatie van FC ig' sterdam, ervaren, dat voor hemfcie uitverkiezing voor Jong Oranjd snel was gekomen. Van der v kwam in de eerste helft vrij wel pk in het spel voor en werd in dei ti dan ook vervangen door het'nojco tijd niet doorgebroken Groningselr valstalent Jan Bos. k Maar evenals een jaar geleden het Jong Oranje ook dit keer nie™ kwalitatieve en conditionele overt] tegén de" Noorse amateurs doaC! fend uit te drukken. Het vJi voortdurende offensief resulteer£| slechts één doelpunt. Een zwaai voldoende resultaat, gezien de lijkheden en het onzekere optf van de Noorse verdediging. Maa ene treffer was wel van hoog ge Een 1-2 combinatie op de rechte^; gel tussen d evol-ijverige en schiep ge Teun Kist van AZ en Tw< e middenvelder Frans Thijssen onl de de Noorse laatste lijn volf, Thijssen zette daarna alleen door en passeerde doelman EriL hanssen beheerst. Dat was al na' tig minuten. De marge werd ef( niet uitgebreid. Integendeel: de N j wisten via één van hun snelle, naanvallen zelfs nog de paal var Nederlandse doel te treffen. De springende bal werd weliswaar r Fommervag vakbekwaam ingeschs maar de Deense arbiter Pedersei^ nuleerde het doelpunt terecht w«j, buitenspel. U Een kwartier na rust kreeg NoL gen zelfs een unieke gelegenheiij zich wat de score betreft naa£, Nederlandse opponent te pla^ Leen Barth restte plotseling meer dan de verrassend doorgebC vleugelspits Skusath bij de benf pakken. De Belgische Nederlands vancheerde zich door de toeger strafschop iit de benedenhoek t(j ren. Door die acttie werd Jong O; warempel nog voor een pijnlijk gang behouden. In de resterend! nuten van het teleurstellende jj bleef de aanval van de Nederlaf ondanks de ijver en de stu* kracht van de uitblinkende Wilt en Notten op het middenveld, nekkig zijn onmacht demonstrert Jnmg Oranje-Jong Noorwegen 1-0 (IJ Thijssen 1-0. Scheidsrechter: Pe4 (Den Toeschouwers: 4.500. I Jong Oranje: Barth (Anderlecht); Kil Den Haagi, Lacroix (MW), Van (PSV), Van lerssel (FC Twente); T» (FC Twente). Wildbret (AZ '67), Notti Twente): Kist (AZ '671. Lubse (PSV1 der Lem (FC Amsterdam). Bos. (FC Q gen). Jong Noorwegen: Johanssen: Petersen kelund, Kordaal, Unheim: Falen. SonJ Ottesen (Mattlsscn): Tunberg, JoN (Sarberg). Skuseth. GERRIT DEN AMBT DEVENTER Go Ahead he( KNVB verzocht om Matthias Mi die na de tweede transferperiod de Deventer équipe uit mag 1 zo spoedig mogelijk een lieer verstrekken. Dc manager van G ad Hans Kraay, ziet in de behar die de KNVB Cruijff heeft g( gegronde aanleiding om met d zoek te komen. Van de zijde KNVB is nog geen reactie Deventer brief gekomen. BARCELONA (UPI) Het Ei elftal, dat vanavond in Barceli gen het Zuidamerikaanse elftal is als volgt samengesteld: (Tsj.); Krivokusa (Joeg.)', (Eng.), Fachetti (Ita.), Sol Pavlovic (Joeg.), Bene (Hong.] (Fra.); Cruijff (Ned.), (Port.), Jara (Oost.).

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12