Actie 'Graag gedaan': sociale hulpverlening in nieuwe vorm goud en zilver Verdrietige raad met tariefsverhoging van elektriciteit akkoord Agenda voor Leiden OATSUN Osmond Brothers 3 november naar de Groenoordhal Fototentoonstelling in Gemeente-archief Grof vuil Leiden Stichting Dienstencentrum coördineert in Leiden Raadscommissies buigen zich over maquette winkelcentrum Alphense predikant gewond bij ongeluk D. Kronemeijer afscheid van Kerk Leiden Rotterdam gaat in Den Haag praten over olieboycot TpOV/KimAMTET D'ViTT, 30 C&TOBER 1973 ST AD EN REGIO Li LEIDEN De grootste popidolen van het ogenblik, de Osmond Bro thers, geven, zoals al gemeld, op 3 november in de Groenoordhal in Lei den een concert. Zij zullen worden bijgestaan door een vier man sterke ritme-sectie. De broers zijn: Alan. Wayne, Merrill, Jay, Donny en Little Jimmy. De Osmond Brothers zingen allemaal, maar van hen onderscheiden zich hierin Merrill, Donny en Jimmy. Op Jimmy na bespelen ze ook allen instrumenten: gitaar, drums of key boards. De Osmonds kunnen bogen op elf gouden platen binnen een jaar en zij braken daarmee een record, dat op naam van de Beatles stond met negen van deze platen binnen een jaar. Al leen in hun vaderland Amerika heb ben de broers al 17 zogenaamde milli- onsellers uitgebracht. Waar de Osmonds verschijnen, drom men duizenden fans samen, voorname lijk meisjes. Of dat in ons land ook zo is, zal blijken als ze zaterdag 3 november 's morgens op Schiphol aan komen. LEIDEN Tot 9 november wordt in het Gemeente archief aan de Boisot- kade een tentoonstelling gehouden van foto's die zijn ingezonden ter gelegenheid van het regeringsjubi leum van koningin Juliana. De ten toonstelling bestaat uit ongeveer zes tig inzendingen van particulieren, een collectie van een Leids fotograaf en materiaal uit het Gemeente archief zelf. Dinsdag en donderdagavond van half 8 tot 10 uur is de tentoonstelling ook geopend. LEIDEN Donderdag wordt grof vuil opge haald In de volgende straten: Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare). Donkcrsteeg, Kuipersteeg. Dullebaksteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstraat, Koe straat, Lege Werf (traaf. Bouwelouwertsteeg, Duizenddraadsteeg, van der Werfstraat, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsed- warsstraat, Grevenstraat, Voldersgracht, Noord- en Zuid Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare). Oude Vest (van Ha venplein tot Mare), Lange Zandstraat, Vol molengracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat. Emaastraat, Baatstraat, Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdljk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinsessekade, Turfmarkt. Steenstraat. Bees tenmarkt, Nwe. Beestenmarkt, Kort Galgewa- ter, Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e BInnevistgracht, St. Aagtenstraat, Lammermarkt, Marksteeg, Lan ge Scheistraat. Nieuwe Mare, Oude Singe (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest, (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuisstecg, Sionshof, St. Ursulas- teeg. Caeciliastraat, Lange en Korte Lijsbe- tsteeg, Korte en- Lange Agnietenstraat, Spij- kerboorsteeg, Vestwal. 3e Binnenvestgracht. Reineveststeeg, Langegracht, Vredehof, Hout markt, Noorderstraat, Hendrikstraat. Vrijdag zijn de volgende straten aan de beurt: Van Vollenhovenkade en plein, Snouck Hurgronjestraat, Huizingastraat, Uhler/beck- kade, Colenbranderstraat, Meyerskade, Duv- vendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot van Vollenhovenplein), Rijndijkstraat, Ka naalstraat, Dozystraat, de Goejeslraat, Co- sijnstraat. Hartmanstraat. Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk, (vart Utr. brug tot Wllhelmi- nabrug), Utr. Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelmlnabrug), CathaTinastraat, Rijn stroomstraat, Hoge Rijndijk en Utf. Jaagpad (belde van Wilhelmlnabrug tot Rhljnvreugd), Rhijnvreugd, Bruggestraat, Besjeslaan, Park 'Die Leythe', Roomburgenveg, Aarstraat, Meerburgerkade en straat. Gouwestraat, Am- stclstraat, Leedestraat. Wierickestraat, IJs- selkade. Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat. Merwedestraat. Drechtstraat, Lingestraat. Spaarnestraat, Lekstraat, Castel- lumstraat. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) Officieel Datsun dealer voor Leiden e.o. Herengracht 79, tel. 33861-20987 Roclofarendsveen e.o. Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866 iEN In de zonida'gavowd'diïienst de Zuiderkerk nam ds. D. Krome- p^ijer afscheid van de Geref. Kerk, e hij vanaf 6 februari 1966 heeft %I'iend. Dé tekst van de scheidende ledikant was 1 Thessaloniicenzen 5 I en 24: 'En Hij, de God des vredes. [uilige u geheel en al en geheel uw ^est ziel en lichaam, moge. bij de Hnst van onze Heré Jezus Christus Rijken in allen dele onberispelijk be baard te zijn. Die u roept is getrouw', .ij zal het óók doen'. I hele brief aan de Thessaloniicenzen left een persoonlijk en pastoraal •akter. Paul us geeft aan het slot laniingen. Ook het gedrag van de ibtsdragers dient ertoe om onder- ig de vrede te bewaren. drietal vermaningen wordt door :lus in deze brief genoemd. Ten ftste: elkander vast te houden ten l^eede: volharden in het gebed en n derde: de bijzondere gaven van de [.lest wel te toetsen. De inspiratie in gemeente moet niet uitdoven. I hoop, aldus de predikant, dat u als lmeente het geloof bewaart. Doch jjpt alleen het geloof bewaren, maar jk Heiligen betekent: beantwoorden (jït God vraagt. Het gaat niet alleen fpjö het behoud van de gemeente. $ar óók om het heil, dat zich moet trekken over heel de wereld, tekst bevat niet alleen een wens jjar ook een belofte. Een preek is: tjiloften uitspreken. God is trouw op kunnen wij aan. Hij zal het de heiliging van de gemeente, het uitspreken van de zegen volg- nog enkele toespraken. Namens IJIjkkerkeraad IV sprak de scriba de jer G. H. Hoogenkamp. Ds. J. E. j ederveld, deed dot namens de ker- (raad algemene zaken, classis Leiden 1 de Particuliere Synode. Tenslotte >rde ds. A. J. Lamping het woord lens de gemeenschap van Kerken 't bijzonder die van Leiden Zuid- ;t en namen na afloop van de dienst :t een handdruk afscheid van de iil ie Kronemeijer. Onder de aanwe lven bevond zich ook wethouder ds. it J. Kret, namens het gemeemtebe- r, alsmede een deputatie uit cht-Zuid, de nieuwe gemeente ds. Kronemeijer. ÜIDEN In verband met de toe- jzing van het pand Vlietweg 20 aan V urgent woningzoekende uit het ïeringsgebied 'Herengracht Zijlsin- dienen voor het wederom behoor- bewoonbaar maken van dit pand ••erse voorzieningen te worden ge- iffen aan metsel, timmer, loodgie- rs en schilderswerk, terwijl de ele- ische leidingen en gasleiding dienen worden vernieuwd, alsmede een [uchegelegenheid moet worden aan- iracht. ïlusief een post onvoorzien en de ~.W. worden de kosten, die met een ander gemoeid zijn, geraamd op 0.000,- in totaal. Aldus B. en W. de raad. 1LFT Tijdens het spelen in een itgebouw aan de Schubertlaan in de Iftse Buitenhof is de 8-jarige Marti- is Sim over de leuning van het Bppenhuis gevallen. De jongen am terecht op de derde verdieping n het flatgebouw op de betonnen er. Martinus liep daarbij zulk ern- g hoofdletsel op, dat hij later in de sulakliniek in Wassenaar overleed. Van een onzer verslaggevers LEIDEN 'Soms is één bus verf genoeg om een muur én een mens op te fleuren'. Da's nog eens een speciale aanbieding: bood schappen doen voor mensen die dat zelf moeilijk kunnen'. Twee voorbeelden van koppen van advertenties die regelmatig in alle kranten, maar ook op de TV verschijnen. Advertenties in liet kader van de actie 'Graag gedaan', een actie die sinds enige tijd ook in Leiden draait. Op 5 oktober gaf loko burgemeester mevrouw N. A. den Haan Groen het startsein voor Leiden van deze lan delijke actie. Zij is begonnen als ex periment van de Stichting Ideëele Reclame (SIRE) en de Nederlandse Bond voor Sociaal Cultureel Vor mingswerk in ,een van de steden waar ondelinge hulpverlening drin gend nodig is; Rotterdam. Want daar gaat het om bij 'Graag gedaan'; kleine hand en spandiensten die vroeger als vanzelfsprekend door ge zinsleden, buurt of familie gedaan werden, maar die nu in onze massa le en verkilde maatschappij steeds meer verdwijnen. In een verslag van de actie lezen we de doelstellingen die de SIRE voor ogen stonden; Daadwerkelijke bevordering van praktische en eenvoudige vormen van hulpverlening van partikulieren aan partikulieren, beinvloeding van de mentaliteit op dit terrein en de houding hiertegenover veranderen, en een bijdrage geven tot het ont dekken van nieuwe vormen van soci ale hulpverlening. In Rotterdam was de actie een 'geslaagd experiment, waard om in vele plaatsen te star ten'. Markt Dat is dan nu ook in Leiden ge beurd. De coördinatie ligt bij de Stichting Dienstcentrum Leiden, Noordeindseplein 2b. Daar moeten de uitgeknipte strookjes heenge- stuurd worden. Er zijn twee moge lijkheden; hulp geven en hulp vra gen'. 'Graag gedaan' wil dat op el kaar afstemmen. Een soort markt waar aanbieders en zoekers van vrij willige hulp elkaar ontmoeten. Voorbeelden zijn er te over, we pak ken er twee die in Rotterdam wer kelijk zijn voorgèkomen. Het eerste voorbeeld; de dokter zegt tegen een man van 45 jaar, doe jij maar eens een paar weekjes kalm aan. Rust maar eens goed uit, maak elke dag een wandelingetje. Die man zegt; het is voor mij een peuleschilletje om iemand in een rolstoel mee te nemen. Is er zo iemand? (Het tweede voorbeeld) Een gepensioneerd huis schilder. Weet met zijn vrije tijd geen raad. Vraagt; Is er toevallig ie mand die graag wat gedaan had wil len hebben? Hij heeft toen een keu kentje gewit voor een bejaarde. Wat is de filosofie achter 'Graag ge daan'? Mevrouw den Haan; Er zijn een aantal ontwikkelingen in onze maatschappij die er toe leiden lat de intermenselijke relaties steeds meer in het gedrang te komen. U kent ze allemaal; de bevolkingsgroei, de grote onpersoonlijke wooncom plexen, de televisie, maar ook de steeds verdergaande gesystematiseer de zorg voor de bijzondere groepen in onze samenleving'. Zij stelt daar na de paradox dat ondanks de nood zaak voor die systematisering mede daardoor de onderlinge vrijwillige hulpverlening naar de achtergrond raakt. Het nieuwe van Graag gedaan is dat hulp iets doen is, en dus meer dan de portemonnee trekken of een girootje schrijven. Directeur Schuurman Hess van het Dienstencentrum was drie jaar gele- ADVERTENTIE) Daar krijgt een vrouw nooit genoeg van. Daarom moet een man het met mate geven! den assistent buurthuis leider in Rotterdam en constateerde daar een 'uiterlijk eenzijdige aanpak van het bejaardenvraagstuk'. Hij bedoelt een teveel accent op de ontspanningsbe hoefte van de bejaarde, terwijl die toch eigenlijk meer wenste, zoals hulp bij praktische problemen en klusjes. 'In die periode zag ik de aktie 'Graag gedaan' van dichtbij zien groeien. De gedachten achter deze aktie en de daaruit voortvloei ende herintegratie van een aantal bejaarden in de samenleving zijn mijn grootste drijfveer geweest om deze aktie thans in Leiden voort 'e zetten'. Een tweeledige functie. Hulp in allerlei vorm (boodschap pen, karweitjes in huis en tuin, zo maar iemand opzoeken of oppassen op kinderen van zieke moeder), en daardoor ook bevordering van zelf standigheid van mensen die door leeftijd of andere omstandigheden zich wat moeilijker 'bewegen' dan de mensen in hun omgeving. Het dienstencentrum is hier trouwens al 'Soms is één bus verf genoeg veel langer mee bezig, zodat de actie 'Graag Gedaan' daar goed inpaste Zelfstandig Leiden is een van de vijf centra met het benodigde apparaat die de actie uitvoeren. En de actie kan ook, op langere termijn, positieve nevenef fecten hebben, n.l. in die zin Jat mensen door de geboden hulp lan ger zelfstandig blijven wonen. Dat is zowel sociaal medisch nuttig als een kleine bijdrage in de oplossing van het behuizingsprobleem van bejaar den dat in Leiden omdanks de ope ning van het nieuwe huis 'De L»- rentzhof bestaat. Verdere inlichtin gen en centraal adres voor de coör dinatie van vraag en aanbod: Stich ting Dienstencentrum Leiden, Noordeindsplein 2b, tel. 40483. Wl njlDEN Vandaag exclusief in dezè krant alvast een foto van de maquette van het toekomstige wijk- en winkelcentrum in de Merenwijk, ins) vanavond voor het eerst zal worden getoond aan de leden van een drietal raadscommissies. Dit complex, waarvan wij zaterdag ai een lening publiceerden, zal te zijner tijd verrijzen in het middengebied van de nieuwe wijk, dat zal grenzen aan het wijkpark. Het behelst JJJn winkelcentrum, een groot wijkgebouw, ongeveer 250 twee en drie kamerwoningen, een kantoorflat en wellicht in een later stadium ook ;gg een sporthal en een overdekt zwembad. Deze maquette dient overigens voorlopig nog als 'praatstuk'. Pas nadat raad, bevolking en be- gkken instanties zijn gehoord kan er serieus aan de bouw ervan worden gedacht. Leiden betaalt 'Kalkar' met 1,3 miljoen Van een onzer verslaggevers LEIDEN -De gemeenteraad was boos, de gemeenteraad was verdrietig, maar de gemeenteraad is wel accoord gegaan met de 3 procent tariefsverhoging van de elektriciteit die noodzakelijk is om de bouw van de kweekreactor in het Westduitse Kalkar te kunnen financieren. Toen dit voorstel van B en W in a een schier eindeloze reeks van aanvullen de voorstellen uiteindelijk in stemming kwam, bleken slechts acht raadsleden tegen: de tweemansfractie van de CPN, de door de afwezigheid van Amptmeijer uitgedunde eenmansfrac tie van PSP-er Gerkema, de eveneens eenmansfractie van D'66-er Oosterman, de Democraat op eigen wijze Kuyper cn twee leden van de PvdA-fractie: Verboom en Waal. Niettemin is de aanneming van de ta riefsverhoging niet zonder slag of stoot geschied. Het resultaat van bovenver melde boosheid en teleurstelling was ook dat een vergaande motie van de CPN eveneens werd aangenomen. Dat voorstel hield in dat het college van B en W werd opgedragen er bij de re gering op aan te dringen de wet fi nanciering snelle kweekreactor in te trekken en elke Nederlandse partici patie aan de ontwikkeling van de kweekreactor in Kalkar te beëindigen. Zoals bekend is deze kerncentrale een gezamenlijk project van de Benelux- landen en van de Bondsrepubliek Duitsland. Alleen de prot. chr. fractie, de KVP en de WD waren tegen. Voor het blok Eveneens werd een voorstel van Cor- nelissens (KVP), mede namens de prot. chr. fractie ingediend, dat in houdt dat in het vervolg moet wor den voorkomen, dat de gemeenteraad zo voor het blok wordt gezet als nu het geval was, aangenomen. Dit voor stel. er bij de regering op aan te drin gen contact op te nemen met de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten over een procedure die tot meer in spraak voor de gemeenten leidt, werd met algemene stemmen aanvaard. Want vooral de wijze waarop de re gering de gemeenteraad in dit geval voor voldongen feiten heeft geplaatst, zat de raad vrijwel unaniem hoog. De erfenis van de voormalige minister Langman werd fel bekritiseerd. Waar om dan toch door de meerderheid voor het voorstel van B en W werd gestemd? Cornelissens verwoordde de motivering daarvan het duidelijkst: Leiden moet toch op de een of andere manier voor 1,3 miljoen zorgen. De financiële situatie van de gemeente staat niet toe dat dat gaat uit de al gemene middelen, dus ten koste van andere voorzieningen. Krachtig Met het argument werden krachtige moties van de PSP en D'66 verworpen. Gerkema wilde dat de gemeente bij de bewoners er op zou aandringen om de 3 procent verhoging te weigeren en Oosterman wilde B. en W. opdra gen om de opbrengst, bestemd voor het Kalker-project, niet aan het rijk af te dragen. De D'66-ér had wel suc ces met een ander voorstel: op de rekeningen die electriciteitsverbrui- kers toegestuurd krijgen, zal worden vermeld, welk bedrag bestemd is voor de ontwikkeling van de kweekreactor. Overigens gaat de verhoging niet per 1 juli van dit jaar in, maar per 1 sep tember en dat om administratieve re denen. Door de langdurige beraadslagingen kwam de gemeenteraad niet toe aan de keuze die gemaakt moet worden tussen het huidige systeem van gedif ferentieerde beleidsvoorbereiding te gen het door de commissie BOO voor gestelde systeem van geïntegreerde be leidsvoorbereiding. Wel werd de heer Visser, directeur financiën, benoemd tot secretaris van deze commissie, die de reorganisatie van het ambtelijk ap paraat voorbereidt. Dat zal hem drie werkdagen in de week gaan kosten. De raad nam afscheid van de heer W. Kuyper, die 'als een gedesillusioneerd man' heenging. De fractie van D'66 zal volgende week worden gecomple teerd door de intrede van W. F. M. van Rooyen. ALPHEN De Alphense Hervormde predikant ds. R. Oort is gistermiddag op het kruispunt Herenweg/Burge meester Bruins Slotsingel met zijn bromfiets door een Alphense automobi list geschept. Hij werd een aantal me ters verder op het wegdek geslingerd en liep daarbij een gecompliceerde beenbreuk, ernstig hoofdletsel en ge broken ribben op. Hij werd ter behan deling naar het ziekenhuis Rijnoord vervoerd. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur. spreekuur sociale raadsvrouw. WOENSDAG 31 OKTOBER Gerecht 10, 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 1 NOVEMBER Korevaargarage, 18 tot 22 uur: autoshow. Stadhuis, 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. VRIJDAG 2 NOVEMBER Korevaargarage, 10 tot 22 uur: autoshow. Microtheater imperium, Vestestraat 40. 8.30 uur nam.: 'Stofnesten'. Gemeenlandshuls, Breestraat 39. 8 uur: rnnd- leidiT.'g (kkarten VWi. ZATERDAG 3NOVEMBER Korevaargarage, 10 tot 18 uur: autoshow. Microtheater Imperium, Vestestraat 40, 8 30 uur nam Stofnesten. Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest, met medewerking van Marina Vukcevic. viool. LAK-theaWr. Levendaal, 8.15 uur: kabaret Robert Kreis en Peter Stoops. Zaal Pieterskerkstraat 1. 2.30 uur: ledenver gadering afd. Leiden Prot.-chr. Kostersvere niging. ZONDAG 4 NOVEMBER Oegstgeest-Groene of Willibrordkerk. 2 uur: afdeling Oegstgeest K. en O. Bach-concert, Frans Bruggen, flauto. traverso cn blokfluii. Gustav Leonhardt, clavecymbel. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 28 oktober tot 2 novem ber door de apotheek Centraal, Breestraat Leiden, de apotheek Voorschoten en de apo theek Beker. Lijtweg 4, Oegstgeest FILMS IN LEIDEN TOT 1 NOVEMBER Camera: "Once upon a time in the west'. 18 j. Dag. 20 en do, vr, ma en di 14 uur: Kin dermatinee 'Winnetou tegen de Desperado's', *1. za en wo 14.30 uur en zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. vr-za 23.30 'Jeremia Johnson'. 18 J. Luxor: 'Bridge on the river Kwai', 14 J. nag. 14 en 20 uur. Studio: 'Ever.thing you want to know about sex'. 18 j. Dag. 14 30. 19 en 21.15 uur en zo 16.45 uur. Lido: 'De dag van de jakhals', 14 j. Tijden zie Lido. Trianon: 'Naakt over de schutting'. 14 J Dag. 14,30. 19 en 21.15 en zo 14.15, 16.15. 19 en 21.15 uur. Rex: 'Mash' 14 j. Tijden zie Trianon. Nachtv. vr-za 23.30 uur 'Intiem rapport', 18 DIENSTVERLENING A RCHITEKTEN-Informatiecentrum Rijnland Donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting in Leids Volkshuis Apothekersdijk 33, tel. af spraak noodzakelijk, tel. 01710-26385 op alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch adviesbureau Leiden, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 10 tot 13 uur. bovendien donderdagavond van 19-21 uur. In Noord in het gebouw De Zeven sprong aan de Beatricstraat op vrijdag van 19 tot 21 uur. Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden: Kantoor Haarlemmerstraat 73-b, Lei den, tel. 30360. Openingstijden dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur: woensdagmiddag van 14 tol 16 uur en donderdagavond van 19 tot 21 uur. Stihting Gezinsverzorging Lelden: Gezinsver zorging. hulp aan bejaarden en chronisch zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45, tel. 49441. Dienstencentrum: Noordeindsplein 2b, tel. 40483, algemene informatie dagelijks van 9-1» uur. Actie Moeders voor Moeders: Opgave zr. E. Janssen-Niemeyer. Hofdijck 32 Oegstgeest. tel. 01710-53652. Release, hulpverleningsdienst, Nieuwe Rijn, tel. 24555. ma t.m. vrij 20-22 uur en di t.m. za 14-17 uur (behalve vrijdags). SOS telefonische hulpdienst: Tel. 01710-25202. elke werkdag van 20.00 uur tot 08.00 uur en gedurende het gehele weekeinde. Gemeenschap Zuid-West: Hulpverlenings- en informatiedienst, tel. 64115. 33921 en 61944. Advesbureau voor weduwen en weduwnaars: G. J. M. Gosllnga, Jac. Urlusplantsoen 98. tel. 01710-61112. Kabinet Gaper: Joh. de Witstraat 40. Vanaf 20 oktober lot 8 november Marijs v. d. Stoep met schilderijen, aquarellen en etsen. Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3 Leiden, tot 31 oktober: tentoonstelling van nieuw jaars- en kerstmiswensen van 1680 tot 1880. uil de collectie van W. Löwenhardt. Galerie v. d. Vlist, Botermarkt 3 Leiden: werk van Joep Goeting (gouaches en kera miek) tot 9 nov. dinsd. t e m. zat. van 10 tot 5.30 uur. donderdag tot 21 uur. Rijksmuseum v. Oudheden: Casper Jacob Christiaan Reuvens archeoloog. Tentoonstel ling bij de uitgave van zijn reis door Dren the in 1833. Rijksmuseum v. Volkenkunde: In het Pren- tenzaaltje 'Japanse Prentkunst uit eigen be zit van 1670-1750'. Tentoonstelling 'Thailand, land zonder honger' met woensdag (15.30) en zondag (15) filmvoorstellingen. BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur. 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten) 15-16. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-13.30 uur. en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. le klasse de gehele dag. Annakllniek: dag. 13.30-14.30 uur en 18-19 uur. Bezoekuren Dlaconessenhuls le klas: dagelijks van 11-12 uur. van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. 2e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14-19 uur. Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: elke dag 15-16 uur en van 18.30-20 uur: voor de kinderafdelin gen elke dag 15-16 uur en van 18.30-19 uur. Bezoekuren Acud. Ziekenhuis Lelden Voor de premaiurenafdeling gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag t.m. vrijdag IS.30-18.45 uur en za terdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige Hiervoor speciale kaarten verstrekken. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen, Steenstraat la, tentoon stelling 'Psychotechniek bij de PTT'. Sociëtlet Burgers: Burchtweg 2a, Expositie van werk van Rob Vermeulen. Atelier 'De Scherf: Nassaulaan 41, Oegst geest. Ans v. d. Heide-Kort, tentoonstelling van dgen werk. glasbuigen. Geopend ma. t. m. za. van 9.00-18.00 u. Ateleir 'Amma': Amke Kwakernaak-v. d. Heide. Mozartstraat 149, oleiverfschjlderijcn. emailleren, aquarellen, houtdraalwerk en houtbrandwerk. Atelier 'Potté': J. C. v. d. Heide. Meloen- straat 17, houtdraaiwerk en pottenbakken. Openingstijden zie atelier 'De Scherf'. Gemeente archief: Fototentoonstelling over de 5e september ROTTERDAM Een delegatie van de gemeente Rotterdam zal dinsdag middag in Den Haag op het ministe rie van economische zaken gaan pra ten over de gevolgen van de Arabi sche olieboycot voor Rotterdam. De delegatie zal bestaan uit wethouder Riezenkamp, (financiën en waarnemer voor de haven), de heer Scheurleer, directeue van het havenbedrijf en lo co-gemeente secretaris Van Schaick. Het is de bedoeling dat de heer Riezenkamp nog dezelfde middag in de vergadering van b. en w. verslag zal uitbrengen van zijn bezoek aan Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3