Praatplan gereed voor centrum van Merenwijk df Wijn is levensstijl, romantiek, en de zon van ons bestaan 'Wij hebben geen schuld aan woningnood' v.d.wiel kijkt in de poppetjes van uw ogen! v.d.wiel Parkeerverbod wijkt voor voetbalwedstrijd Haagwegkwartier nog even geduld 1973 toch niet het beste wijnjaar van deze eeuw Westerterp krijgt klacht over verkeer in Haarlemmermeer j)s. J. Groot $tet emeritaat I Heel wat minder' j Rijnlands Lyceum 'ernix in derby igen Fides Dr. Dijkstra gaat afscheid nemen van c+:<-hting Studentenhuisvesting De Sleutels bouwt nieuwe werkplaatsen 'Gedragslijn van de gemeente bij riolering onbillijk' Schakel jeugd in bij onkruidbestrijding SUM) EN (REGIO L3 ÜW/KWiARfllET ZATERDAG 27 OKTOBER 197J Vijk/winkelcentrum, sporthal, zwembad, woningen en kantoren Bil een onzer verslaggevers EIDEN Er begint schot te komen in de ontwikkeling van de Leidse Merenwijk. Terwijl tal van ïl juwondernemingen bezig zijn het vlekkenplan in te vullen, heeft architect A. Ganev uit Capelle tjd. EJssel een 'praatplan' gereed voor het toekomstige wijk- en winkelcentrum. Dinsdagavond licht >t |j dit plan toe ten overstaan van de raadscommissies voor stadsontwikkeling, volkshuisvesting en l0$énbare werken, en economische zaken. it praatplan (waarvan hiernaast een ,a-kening is afgedrukt) behelst in de CnPte plaats een tamelijk groot win- YJlcentrum met een bruto vloeropper- van ongeveer 6500 vierkante me- 1(*4; voorts een aangrenzend groot ndjjkgebouw, waarin alle culturele, 1 Tkelijke en andere wijkactiviteiten Innen worden gebundeld; een kanto er jifiat van ongeveer 30 meter hoog aajt een vloeroppervlak van 7000 vier- ienpte meter; dnie blokken flatwonin gen, hoofdzakelijk voor vrijgezellen ;icn bejaarden; en tenslotte (voor in inh later stadium) een sporthal en l ai overdekt zwembad. 00t plan, ontworpen door de architec- Ganev en Van der Poll (Heemste- ieij) in opdracht van de Rotterdamse enjiw- en beleggingsmaatschappij Me- beslaat het gehele middengebied izeh de Merenwijk, dat zo'n 3,5 heota- gej groot is. Het toekomstige wijk- en et hkel centrum zal grenzen aan het 't ikpark. zit winkelcentrum is overigens be- onllckelijk kleiner uit de verf geko- er in dan aanvankelijk in de bedoeling odi. Zo'n vier, vijf jaar geleden werd teg strak vast gehouden aan zo'n ar 1000 tot 14.000 vierkante meter win- ■id jruiimte. De afdeling planologie van [ig.t Centraal Instituut voor het Mlid- onn- en Kleinbedrijf (C.I.M.K.) heeft venter anders geadviseerd. Het n jJM.K. heeft enige tijd geleden een ;nbport uitgebracht, waarin werd aan braden 8000 vierkante meter winkels an[ (ADVERTENTIE) Kijkt naar de kleur. Kijkt naar de chtgevoeligheid. En gaat dèn pas jaar z'n werkplaats. Om maatwerk nre maken. Om u 'n vrolijke kijk op de wereld te geven, en er goed t j uit te zien! 1 V weet er het fijne van ...van brillen! Nieuwe Rijn 62 Leiden. te bouwen, zonder z.g. subcentra. Maar omdat het nog altijd in de be doeling ligt om in de toekomst ook elders in de Merenwijk nog ruimte te reserveren voor een aantal 'subcentra' (lees: supermarkten), si het centrale winkelcentrum niet al te groot ge dacht. 'Dorpshuis' Het wijkcentrum zal 'één groot dorps huis' worden, zoals de ontwerpers voor ogen hebben. Het betreft hiier een z.g. multi-funktioneel gebouw, waarin alle lokaliteiten als het ware in elkaar overgaan. Zo komt er een grote zaal in voor tal van culturele activiteiten (toneel bijvoorbeeld) die plaats gaat bieden aan ongeveer 250 personen. Ook is gedacht aan een kin dercrèche, ruimte voor kerkelijke acti viteiten, een muziekschooltje, een bi bliotheek en een diensten centrum voor bejaarden. De woningen in dit middengebied zijn hoofdzakelijk bedoeld voor alleen staanden en bejaarden. Ze bestaan dan ook voor het grootste deel uit twee-kamerwoningen; een klein deel wordt drie-kamerwoning. Twee blok- LEIDEN Op dinsdagavond 30 okto ber vindt op het sportterrein aan de Boshuizerkade een voetbalwedstrijd plaats tussen de elftallen van de KNVB afdeling Leiden en van Feije- noord uit Rotterdam. In verband met de te verwachten belangstelling voor deze wedstrijd wordt het op de Bos huizerkade geldende parkeerverbod voor de duur van de wedstrijd opge heven. Vanaf zeven uur kunnen de bezoekers daar hun auto parkeren. LEIDEN Op het punt van vernieu wing van huizen en riolering voelt de Haagwegbewoneir zich min of meer in de steek gelaten, zo bleek op een PAK hearing voor bewoners van het Haagwegkwartier. Raadslid Verboom wees erop, dat er voor dit kwartier wel een rapport is, maar dat het nog wel tot eind 1974 zal duren voordat de eerste spijker wordt geslagen. LEIDEN Op 1 november viert de heer V. van der Bijl technisch hoofd ambtenaar A bij de afdeling Steden bouw van Gemeentewerken in beslo ten kring zijn 25 jarig jubileum. Op 1 juli 1967 kwam hij als ontwerper bij de afdeling Stedebouw van Gemeente werken in dienst. ken worden gebouwd dn de z.g. 'ter- rasvorm' (met een centrale midden gang) en één in een flatgebouw met vier en zes lagen. Het gepland" zwembad en de sporthal zullen voorlopig nog wel 'science ficti on' zijn, omda* met name het noorde lijk stadsdeel al jaren smeekt om een openluchtzwembad. Wel is bij de op zet van het centrum van de Meren wijk altijd gedacht aan een sportter rein, dat bij het wijkpark zou moeten worden aangelegd. Hoe dan ook, het 'praatplan' is er. Raadsleden en burgerij zullen zich er de komende tijd mee gaan bezighou den, waarna er toch betrekkelijik gauw iets definitiefs uit moet komen. Want de woningbouw in de Meren wijk gaat in een razend tempo voort. Deze tekening geeft een beeld van het toekomstige middengebied van de Merenwijk, met een wijk- en winkelcentrum, een kantorenflat, woningen, een sport hal en een zwembad. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Nederlanders drinken steeds meer wijn. Importeurs van Franse wijn verwachten dat volgend jaar twee liter van 'hun' wijn per hoofd van de bevolking wordt gedronken. Die hoeveelheid is de helft van het aantal liters sherry dat in Nederland verkocht wordt. Omdat het evenwel niet onwaarschijnlijk is dat er binnen afzienbare tijd meer wijn dan sherry gedronken wordt heeft de heer E. Bijster- veld van slijterij 'Sherry in het vat' in de Weimarstraat zijn zaak uit gebreid met een wijnkelder. De heer Bijsterveld kwam een jaar ge leden in het nieuws als opkoper van de enorme wijnvoorraad van het Kurhaus. 'Van die voorraad zijn nog maar vijf flessen over' zegt Ne derlands jongste slijter'. Daaruit blijkt toch wel de populariteit van wijn?' 'Wijn is levensstijl, romantiek, zon van versiering van ons dagelijks be staan'. E enfles wijn is een levens kunst'. Deze lyriek uit het boekje 'Wijn-wenken' doet vermoeden dat het groeiend aantal wijndrinkers een steeds grotere groejp zonnige, vrolijke mensen doet ontstaan. De wijn-filo- soof kan zich afvragen of over vele, vele jaren iets van de veelgeprezen Franse 'esprit' op de Nederlander zal zijn overgedragen. Vast staat in ie der geval dat de Franse wijn in Ne derland de best-verkochte wijn is. De heer E. Bijsterveld: 'Boven aan de Franse wijn-tcsp-drie staat de- Bor deaux, al sinds jaren overigens. De op één na meest verkochte wijnsoort is Bourgogne, één die binnenkort waar schijnlijk van de tweede plaats ver drongen wordt door de Cötes du Rho ne'. De meest-verkochte wijn dn de winkel van de heer Bijsterveld is de 'dagelijkse wijn' Corbières. In de cate gorie "betere wijnen' is de Chasse du Pape zeer populair. Beaujolais primeur De stijgende populariteit van wijn gaat vreemd genoeg samen met een verhoging van de prijs, vooral onder invloed van de plotselinge stijging van de prijs-die-de-wijnboer-vraagt en de grote Amerikaanse vraag. Iiug. W. van Kempen, adjunct-landbouwattaché van de Franse Ambassade aan het Smidsplein: 'Het verheugt ons mee te kunnen delen dat het komende jaar de prijzen van wijn niet zullen stij gen, terwijl 1973 een voortreffelijk wijnjaar zal zijn. De Beaujolais Pri meur bijvoorbeeld heeft een zeer ho ge kwaliteit Medio november kan ie dereen zich daarvan overtuigen'. Berichten die melding maakten van het 'feit' dat 1973 het beste wijnjaar van de eeuw zal worden, spreekt de Franse Ambassade zeer beslist tegen. 'Maar de kwaliteit van de wijn zal aanmerkelijk hoger zijn dan die van de laatste jaren', aldus een woord voerder van de ambassade, die voorts vertelt dat de Nederlandse omzet van de fijne Appelatlon d'Origine Contro- lée-wijnen dit jaar met 18 procent ge stegen is. Wijn wordt in steeds meer kringen gedronken. 'Men verwacht misschien dat Schiiilde.rhuurtbewoners veel min der wijn drinken dan mensen uit Marlot, maar dat blijkt echt niet zo te zijn', aldus de heer Bijsterveld, die zeer verguld is met het toenemend aantal wijn-o-flielen. Minder tevreden zijn ongetwijfeld de al dan niet geor ganiseerde anti-alcoholisten. Hen wij zen wij op een uitspraak van de schrijver Gerard Reve, die na een pe riode van veel drankgebruik verzucht te: 'Wijn, dat kan nooit geen kwaad'. Overigens heeft de auteur zich inmid dels -in Frankrijk gevestigd. Maar dat is weer een ander verhaal. NIEUW VENNEP Een aantal be woners van de Haarlemmermeer heb ben op een vergadering in Nieuw- Vennep een resolutie bestemd voor minister Westerterp van verkeer en waterstaat, aangenomen, waarin wordt gewezen op de onhoudbare toestand in hun gemeente wat betreft de we gen en de maatregelen, die worden genomen om het verkeer in veiliger banen te leiden. De gemeente Haarlemmermeer is rela tief gezien de gvaarlijkste in ons land. Jaarlijks gebeuren er ongeveer 3000 verkeersongevallen waarvan gemid deld veertig niet dodelijke afloop. SASSENHEIM In de nacht van donderdag op vrijdag is wederom in gebroken in een herenmodemagazijn aan de Hoofdstraat. De buit bestond hoofdzakelijk uit suede, leren en nap pa jassen ter waarde van 6.000 gul den. djJjlIDEN Aan ds. J. Groot, her en frnd predikant te Harich Fries- ld) is om gezondheidsredenen ver- Vpegd emeritaat verleend, en wel ,."V^t ingang van 1 november. Ds. et is zestien jaar predikant ge- ;st van de hervormde gemeente te iden, waar hij in de wijkgemeente iël werkzaam was. In 1914 werd ds. bot geboren. Na predikant in Hau- Trfwijk Valburg en Bergentheim te n geweest, kwam hij in 1950 naar Iden. In 1966 ging hij naar Harich. .IDEN In het Rijnlands Lyceum Oegstgeesl heeft morgenavond de _jvoering van het theaterstuk 'Steel it minder' 7e gebod plaats. Een llijke satire van de Italiaan Dario j, onder regie van Arthur Corso, die rder faam verwierf met de uiitvoe- |g van Mistero Buffor. 'Steel wat nder' is de geschiedenis van dood- lafster Enea, die langs alle mogelij- wegen en in de dolste suituaties tot t inzicht komt, dat je beter bij je [en stiel kan blijven dan het hoger- te zoeken. In de hoofdrollen spe- 1 o.a. Pleumi Touw, Mariëlle Fiolet, Ir ja Lieuwen, John Leddy en Coen flDEN Perniix speelt zaterdag n uitwedstrijd, maar kan daarvoor de Sleutelstad blijven. De tegen- inder is de nieuwe combinatie club fles Pacta, dat in de hoedanigheid n het oude Vicus Orientis het Per- al vaak lastig heeft gemaakt. De i nsen voor beide korfbalploegen zijn lijk. De balans van de tot nu toe speelde wedstrijden tussen de twee idse clubs slaat ten gunste door n Fides Pacta (lees Vicus). Dit sei- fen echter lijkt Perniix dat zich na n weifelend begin goed heeft her- ►ld, in staat de verhoudingen anigs- j »s recht te trekken. Een gelijkspel >et de Leidse zaterdagclub toch mstens voor zich kunnen opeisen, des Pacta-Pernix Zoeterwoudse sin- -"1 zaterdag 27.10 15.30 uur. door Jan Hoekema LEIDEN 'Ik heb nooit spijt gehad!' Woorden, opgetekend uit de mond van de man die binnenkort afscheid gaat nemen als voorzitter van de Stichting Studentenhuisvesting, dr. F. Dijkstra. We spreken met hem over zijn persoonlijke ervaringen in, en meningen over de stichting, waarvan de activiteiten onder soms nogal heftige kritiek staan van met name werkende jeugd en gemeente. Mede daarover spreken we ook met de huidige economisch-directeur, de heer Van Rooyen. Eerst dr. Dijkstra; in het 'normale' le ven arts aan de universiteit met als hoofdrichting stralingshygiëne. Hij kent Leiden vanaf zijn studententijd, en was er van 1946 tot 1958 huisarts. Vanaf 1967 dook hij in de studenten voorzieningen, eerst de studentensport raad (tot de opening van de nieuwe sporthal) én de Stichting samen, later alleen de Stichting. 'Maar dat werd een flinke taak door de enorme schaalvergroting'. Ter illustratie: op het moment dat dr. Dijkstra bij de Stichting kwam, waren er 1700 kamers, begin volgend jaar zullen er ruim 4000 zijn. Deze pro-deo funktie kostte hem dus veel tijd, maar daar tegenover staat 'een goed bureau, een goede Organisatie die een stuk efficiënter is geworden, een goe de stemming, en allemaal mensen die er iets van willen maken. Het fijne van deze organisatie is juist dat je iets van de grond ziet komen. Je ziet wat je doet', aldus dr. Dijkstra. Restaurateur We gaan wat meer In op de achter gronden van het werk van de S.S.H., waarbij dr. Dijkstra uitdrukkelijk aan tekent dat hij hier niet als voorzitter spreekt, want sinds maart van dit jaar is hij door ziekte in feite eruit ge stapt. 'Ik moet gewoon kalm aan doen, en bij de opening van het nieu we Pelikaan-complex stap ik er offi cieel uit'. Die opening waarschijn lijk mei 1974 vormt een mijlpaal in het werk van de Stichting. Er ko men 540 kamers bij en het totaal zit dan rond de 4000. Maar dat zijn 4000 kamers waaronder vele in kostbare binnenstadruimte waar alleen stu denten zitten, die gesubsidieerd wor den, en waardoor de gemeente Leiden woonruimte mist, die zij zo hard no dig heeft. Kritiekpunten die niet voor de eerste keer geformuleerd zijn, en waarmee het SSH-bestuur (aldus Dijk stra en Van Rooijen) zeker bezig is. Wat is hun repliek? 'We moeten niet vergeten dat de SSH eigenlijk de grootste restaurateur is hier in Leiden, we hebben heel veel oude panden opgeknapt, die anders pakhuis zouden worden, en die voor een groot deel voor gezinsbewoning ongeschikt zijn. Uit het oogpunt van stadsherstel is het in de gegeven om standigheden goed dat we er zijn'. Dat wil volgens dr. Dijkstra niet zeg gen dat bepaalde huizen niet beter voor burgers bestemd hadden kunnen worden, maar dat is niet een zaak van de SSH alleen. Bevoorrecht 'De SSH is uit nood geboren, we zijn nu bezig het woonruimtetekort voor studenten helemaal wég te werken. In de toekomst is het helemaal niet uit gesloten dat in bepaalde complexen in de eerste plaats ook niet-studenten gaan wonen, in de eerste plaats HBO- ers'. Op het departement wordt daar nu over gesproken, staatssecretaris Van Dam wil studentenhuisvesting van O W naar Volkshuisvesting ha len. De Stichting is daar helemaal niet tegen, integendeel, zij heeft al een paar jaar geleden daarvoor ge pleit'. 'Studenten worden inderdaad bevoor recht, dat valt niet te ontkennen. Maar dat is een algemene beleidszaak, en niet van de Stichting als zodanig. Wel kan de Stichting als organisatie die openstelling en die integratie gaan uitvoeren als de gelegenheid daar is, we hebben nu al een samen werking met de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren'. Van Rooijen: 'Je kunt de structuur wel veranderen, maar feit blijft dat tussen werkende jongeren en studen ten een verschil bestaat in leefwijze, behoefte aan privacy en gemeen schapsruimte. het aantal jaren dat men in Leiden woont e.d.'. Zij zien vooralsnog het meest in oplossingen la de Rijnzichtflat, dat werkende jon geren via bouwverenigingen e.d. Dr. Dijkstra: 'Uit het oogpunt van stadsherstel is het goed, dat we er zijn'. woonruimte krijgen door de stad heen. 'We moeten oppassen met ghet- tovorming voor alleenstaanden; we hebben al verkeerd gegokt met be jaardenwoningen'. Noodzakelijk Maar de grote studentenflats dan? 'Helaas noodzakelijk, liefst brachten we iedereen in kleine panden in de binnenstad onder, tussen de bevol king, maar daar is de ruimte niet voor. We gaan nu de complexen wol steeds flexibeler bouwen', aldus direc teur Van Rooijen, die op de tekenin gen van het Pelikaan-complex wijst (aan de Oude Vest), met eenheden die voor 2, 3 en 4 personen gesohikt zijn, en waar eventueel later ook niet- studenten zouden kunnen gaan wo nen. We vragen dr. Dijkstra een paar van de belangrijkste ontwikkelingen onder 'zijn' voorzitterschap eens samen te vatten. 'In de eerste plaats dan die ge mengde bewoning. In een paar jaar zijn we van ideeën over een avond klok naar deze situatie geëvolueerd en het bevalt bijzonder goed. Er is be slist sprake van betere bewoning'. Terzijde merken Van Rooijen en Dijk stra nog op dat het met die bewoning best gaat, excessen als aan de Middel stegracht daar gelaten, 'Klachten zijn er overal, en we hebben de indruk dat de student ook wel veranderd is, je ziet tegenwoordig meer zorg voor de eigen woonruimte, men woont er ook meer door de verminderde funk tie van het verenigingsleven'. Dan heb tweede, in studentenkringen nogal gevoelige punt: de vrije coöpta tie. 'Dit willen we geleidelijk laten verdwijnen. Het gebeurt soms al, we willen verder liever niets afdwingen. En als we met genoeg aanbod van ka mers zitten, is er bijna geen probleem meer". Het derde, algemene punt is 'de instelling tegenover studenten'. Dijkstra: 'We gaan de strikte exclusi viteit verlaten, wat dat betreft is het bestuur al een paar jaar 'om'. HBO en later anderen, mits door het depar tement toegestaan, zullen echt wel in de komende jaren toegelaten kunnen worden'. Nieuwe taken Het Elisabeth-ziekenhuis. Een zaak in opspraak. Dijkstra: 'Om politieke re denen is door de gemeente een ver draaide kijk op de gang van zaken ge geven. Wij waren al jaren bezig met onderhandelen, terwijl universiteit en gemeente op schrift gesteld hadden dat ze geen belangstelling hadden. Die brieven heb ik gelezen'. Overi gens is de verhouding tussen gemeen te en SSH volgens de woordvoerders 'uitstekend', na wat moeilijkheden tussendoor. 'Er is wel eens gepro beerd ons zondebok te laten worden, met name bij controversen tussen ge meente en universiteit'. En: 'Het is onzin om ons de schuld te geven van de woningnood in Leiden, we hadden misschien voor 25 gezinnen een wo ning gehad. Daarbij: we hebben bij el ke koop toestemming van hen nodig'. Over de bevoorrechting: 'Waar die rijkssubsidie heengaat is een andere zaak, wij voeren een beleid onder ver antwoording van universiteit en daar door onder het rijk'. Dr. Dijkstra gaat spoedig weg, na een tijdperk van uitbouw van studenten- woonruimte, waardoor de tekorten •bijna weg zijn. Nieuwe taken, andere taken wachten de SSH. 'Een uit nood van toen geboren organisatie kan nu iets gaan doen aan een nu onrecht vaardige toestand'. LEIDEN Dc B.V. Meelfabriek De Sleutels gaat zijn accommodatie uit breiden met enkele nieuwe werkplaat sen. Men gaat bouwen in het gebied, dat vanaf de Looierstraat grenst aan het huidige fabrieksterrein van De Sleutels aan de Oosterkerkstnaat. Men heeft met B. en W. overeenstemming bereikt over de aankoop van een aan tal panden in de Looierstraat, die voor de uitbreiding nodig zijn. Een deel daarvan was al in eigendom van De Sleutels en een aantal is boven dien ten dele al gesloopt. Overigens zijn de uitbreidingsplannen minder omvangrijk dan aanvankelijk de be doeling was. Daardoor is een aantal andere panden in zowel de Looier straat als de Oosterkerkstraat voor de meelfabriek overbodig bezit geworden. Zij zullen acn de geméenite worden verkocht, hetgeen verdere realisering van het bestemmingsplan Heren gracht-Zij lsingel mogelijk maakt. Al dus B. en W. LEIDEN Het buurtfonds Rijn en Schiekade heeft zich namens de eige naren bewoners met een adres tot de gemeenteraad gewend in verband met de aanleg van een riool langs de kade. Het gemeentebestuur stelt zich op het standpunt dat de gemeente alleen die kosten betaalt van de aansluiting op het nieuwe riool van de bestaande lo zingen in de Trekvliet Alle andere aansluitingen moeten door de eigena ren geheel zelf worden betaald. Dit geldt zowel voor de huizen die op de sloot lozen als voor de woningen die via een gezamenlijk riool in de Trek vliet lozen. De eigenaren bewoners vinden dat onbillijk. Sinds jaar en dag hebben zij de gemeente rioolbe- lasting betaald zonder dat van ge meentezijde enige rioolvoorziening is getroffen. Tal van eigenaren zijn hier door gedwongen geweest kostbare tij delijke voorzieningen te treffen. De eigenaren vragen aan de raad de ge dragslijn van de gemeente zo te wijzi gen, dat de gemeente dat deel van de kosten dat betrekking heeft op wer ken in gemeentegrond, geheel voor haar rekening neemt, ongeacht de wij ze van lozing voor de verandering. Men schrijft ons Hoe is het toch mogelijk, dat zo kort na een door de gemeenteraad geno men besluit, af te zien van gebruik van chemische middelen bij het be strijden van onkruid, er nu al weer stemmen opgaan om toch weer van die gewraakte bestrijdingsmiddelen gebruik te gaan maken. Het is natuuir lijk logisch, dat er tussen de bestra ting onkruid groeit, doch dat is dan alleen maar mogelijk daar, waar slechts weinig verkeer is. Wanneer zal toch eens een ieder wel denkend mens er van doordrongen zijn, dat gebruik van welk onkruidbe strijdingsmiddel ook, een verdere rampzalige aanslag op ons millieu be tekent en derhalve zonder enige aar zeling van de hand gewezen dienst te worden. Als de heer Van Overmeire stelt, dat cr dan nog maar één oplos sing overblijft, n.l. de reinigingsdienst met 80 man uit te breiden, dan weet hij beter dan een buitenstaander dat dit natuurlijk raiez is te verwezenlij ken. Ik vraag mij echter af of het niet mogelijk is om hier de oudere schooljeugd in te schakelen. Met een goede organisatie lijkt mij te berei ken, dat jongeren in schoolverband de straten en wegen op gezette tijden 'schoonschrappen'. Als we de aarde leefbaar moeten hou den, dan ligt het m.i. voor de hand, dat we de jeugd niet alleen theore tisch millieu bewust maken, maar dat zij daaraan ook daadwerkelijk mee helpt. Laat men dit alles op z'n be loop en kiest men de weg van de min ste weerstand, dan krijgen we in de nabije toekomst wel de rekening ge presenteerd van ons wanbeheer en zal de schade aan mens, dier en plant wellicht onherstelbaar zijn. J. Henzen, Leiderdorp LEIDEN Dr. J. D. A. Boks, oud-di recteur van de HBS te Leiden, is, na een langdurige ziekte, op 77-jarige leeftijd overleden. De crematie heeft in stilte plaats gehad. In 1923 werd dr. Boks leraar wis- en natuurkunde aan de HBS met vijfjarige cursus. In 1938 werd hij de opvolger van dr, Schalkwijk als directeur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3