Prijswinnaars Sparen is goed. Maar't kan béter. Bij de ABN. ïlgische gereformeerden weg naar zelfstandigheid Steun bij kerkbouw blijft noodzakelijk Rio of: het leven draagt een schitterend masker Algemene Bank Nederland Geref. synode: steun actie Amnesty International Dr. J. Vixseboxse wordt ook ambassadeur Nrd-Vietnam r/IKIWlAiKTEn ZATCTElRiDAC T. OKTOBER T19/1K19 (Jan Sterk, fotograaf, R. N. g ;ens, kunstredacteur Trouw/ artet). Tweede prijs groep 2 EXTRA PRIJZEN: Een Agfa-Matic 200 camera in geschenk verpakking t.w.v. ƒ124,— Ben Wolbers, Pr. Margrietlaan 158, Zeist A. Venderbos jr., Botersloot 6, Noordeloos 2813 Tweede prijs groep 2 GROEP 1 (10 t.e.m. 16 jaar) De hoofdprijs bestaande uit een Bauer T16 Sound geluids filmprojector t.w.v. ƒ866, is in deze groep gewonnen door: Joen Luirink, Rijksstraatweg 541III, Haarlem le prijs: Een Bauer filmcamera Super 8 Bauer C4t.w.v. 657, Aart Michiel v. Hunenstijn, Koninginneweg 1, Vroomshoop 2e prijs: Een Bosch volautomatische dia-projector in draag tas t.w.v. ƒ532, Siewert de Jong, Jan van Goyenstraat 14, Meppel 3e prijs: Bauer-Start.w.v. 412,— Reint Bakema, Honds'rugstraat 16, Zuidlaren (Dr.) 4e prijs: Bauer flitsert.w.v. 185, Ennie Otten, Christiaan de Wetstraat 6, Oosterbeek 5e t/rn 8e prijs: Een Agfa-Matic 200 camera in geschenk verpakking t.w.v. ƒ124,— Marian Koster, Zuiderhagen 54, Rotterdam-26 Wytse Brandsma, Troelstralaan 39b, Groningen Peter Johan Wery, Prins van Wiedlaan 19, Wassenaar Hans Buytendorp, Voorhamstraat 41, Zoetermeer (Z.H.) Hoofdprijs groep 1 }r is dan eindelijk de uitslag van fotowedstrijd die Trouw'Kwartet ihreef en waarbij het ging om 's die de vakantie in of buiten erland, of de zomer in het alge- in tot onderwerp moesten heb- de beoordeling van dergelijke fo- staat een jury haast altijd voor flemen. De keus tussen technisch hte foto's met goed gekozen on- /erpen en knap gemaakte foto's minder toepasselijke tafereeltjes niet eens zo moeilijk; tenslotte het om een beeld dat de sfeer vakantie of zomer weergeeft, r als er veel goed geziene en genomen platen bij zijn die aan 'oonvaarde van het onderwerp oen, dan wordt het kijken en ens kijken, en langdurig overleg- welke er af moeten vallen. Want ïoesten tenslotte uit elke groep elf inzendingen tevoorschijn !en; waarvan dan weer dc rang- tarde bepaald moest worden. En- we zijn er uit gekomen. De uit vindt u elders op deze pagina, ruit blijkt, dat wc bij de groep 10 t/m 16 jaar maar tot acht toekenningen kwamen. Zowel iantal als de kwaliteit van de in- ingen in die groep viel wat te- Daartegenover waren er bij de ren-groep zoveel prijzenswaardi- >to's dat we daarvoor prijzen te- kwamen. Vandaar dat we er hebben 'overgeheveld'. :1e van de bekroonde inzendin- zijn hierbij gereproduceerd. In ïerking genomen dat bepaald alle bekroonde foto's kwalitatief likt waren om in de krant af te tri^ken, en dat het vooral moeilijk tan een kleurenfoto een goed tecliché te maken, is toch aan aierbij afgebeelde platen wel te dat veel inzenders helemaal en begrepen waar het in deze wedstrijd om ging. er onder hen velen zullen zijn tich teleurgesteld voelen dat hun Jiding niet bekroond werd, is bc- Maar zoals tc doen ge melijk is de uitspraak van de waarop de hierbij afgedrukte entoekenning berust, bindend. 6Sjcan niet over gecorrespondeerd (en. De prijswinnaars krijgen enkort hun prijzen thuisbezorgd, wensen hen er veel plezier mee. GROEP II (van 17 jaar en ouder) De hoofdprijs, een Bauer T16 Sound geluidsfilmprojector t.w.v. ƒ866, is gewonnen door: E. A. van Voorden, Planetenlaan 27, Haarlem le prijs: Een Bauer filmcamera Super 8 Bauer C4t.w.v. 657,— J. Drijver, Anna van Saksenlaan 14, Santpoort-Z. 2e prijs: Een Bosch volautomatische dia-projector in draagtas t.w.v. 532, S. v. d. Meulen, Zaanenstraat 38 rd, Haarlem 3e prijs: Bauer-Start.w.v. 412, Ds. W. G. Meijering, Leidseweg 142, Voorschoten 4e prijs: Bauer flitsert.w.v. 185, J. van der Haar, Norbruislaan 11, Schoonebeek 5e t/m 10e prijs: Een Agfa-Matic 200 camera in geschenk verpakking t.w.v. 124,— Jan Tillema, Warffumerweg 3, Baflo (Gr.) H. Scheeringa, Finsestraat 40, Delfzijl A. Bakker, Vinkenbaan 14, Heiloo (N.H.) A. S. van Delft, Schaloenstraat 47, Den Haag (Moerwijk) H. Dijkhuis, Lindelaan 58, Dieren De Vries, Roelof Hartstraat 58III, Amsterdam Hoofdprijs groep 2 Eerste prijs groep 2 Eerste prijs groep 1 (ADVERTENTIE) onzer verslaggevers ,EN De gereformeerde n België zullen per 1 januari eigen classis vermen. Op de- zullen zij in België een meer zicht krijgen. Thans maken kerken (Antwerpen, Boeck- ussel, Denderleeuw, Gent en i) met samen tweeduizend le- uit van de classis Dordrecht. De nieuwe classis zal behoren tot de provinciale synode van Noord Bra bant/Limburg. De gereformeerde synode gaf hieraan gisteren haar fiat, doch niet zonder een lange discussie over de toekomst van de gereformeerde kerken in Bel gië. De situatie van deze kerken is de laatste jaren sterk gewijzigd. In de (ADVERTENTIE) Rio de Janeiro is niet te geloven. En wordt bewoond door 2 groepen mensen, de zeer rijken en de zeer armen. Respectievelijk 2 en 98% van Rio's bevolking. De rijken relaxen na een uitputtend dagje golf op weelderige parties met dito dames, en de armen verdoven zich met de bekende middelen: "religieuze" feesten, en voetbal. Rio is één gigantische party 1 Lees en bekijk het totale, kleurrijke, uitbundige, ellendige, fascinerende portret van mooi Rio. Nü in Avenue. contacten met de rooms-katholieke kerk en met de Belgische ovërheid is grote openheid gekomen. Overheidser kenning is mogelijk geworden, wat betekent dat de staat een deel van het predikantstractement betaalt. Ook zijn er eenheidsbesprekingen met de pro testantse kerk en met de hervormde kerk van België. Verschillende synodeleden vonden dat het creëren van een classis die hele maal ingekaderd blijft in de Neder landse organisatie aan deze situatie nog te weinig tegemoet kwam. Hun woorden werden onderstreept door ds Georges Vanpcecke uit Ostende die deze synodeweek als afgevaardigde van de Belgische hervormde kerk meemaakte. Hij betreurde het dat het protestantisme in Vlaanderen in het algemeen nog zo'n sterk Nederlands karakter heeft. Hij schreef die toe aan de sterke invloed van de Nederlandse predikanten die te kort in België staan om met de Vlamingen 'n Vla ming te worden. Daarom besloot de synode aan de te vormen classis België aan de synode van Noord Brabant en Limburg en aan de deputaten voor de zaken van Belgische kerken de vraag voor te leg gen, In hoeverre het wenselijk is, in verband met de bijzondere positie en taak van de kerken in België tot alge hele zelfstandigheid te komen. Van een onzer verslaggevers LUNTEREN De gereformeerde synode heeft opgeroepen tot steun aan de handtekeningenactie van Am nesty International voor haar petitie aan de Verenigde Naties. Deze petitie richt zich tegen het martelen, onmen selijk en vernederend behandelen van om hun overtuiging gevangenen waar ook ter wereld. Van een verslaggever DEN HAAG Binnenkort is de be noeming te verwachten van dr. J. Vixseboxse tot buitengewoon en ge volmachtigd ambassadeur van Neder land in de democratische republiek Vietnam (Noord-Vietnam) met als standplaats Peking. Dr. Vixseboxse is nu ambassadeur in de volksrepubliek China. Hij blijft deze functie behou den. Dit heeft het ministerie van bui tenlandse zaken meegedeeld. Er zijn drie redenen: Ten eerste: er zijn bij de ABN veel verschillende spaarvormen, met oplopende rentepercentages, zodat uprecies dat kunt kiezen, wat u past. Bijvoorbeeld: spaarboekje of spaarrekening, rente 4'/,%. Maar ook: spaardeposito's, met een opzegtermijn van 3 tot 24 maanden, waarbij de rente varieert van 5% tot 7%. Ten tweede: als u toch spaart bij de ABN, kunt u meteen gebruik maken van al die andere ABN-diensten: van een lening-op-maat tot een zonnige vakantiereis. Ten derde: als u nü een spaarrekening opent, met een eerste inleg van tenminste f 10,-, doet de ABN er f5,-bij! En-dat is eigenlijk nog een vierde reden - als u het leuk vindt, krijgt u van de ABN een grappig spaarvarken cadeau. Een echte bank, óók om te sparen. LUNTEREN De Gereformeerde Synode heeft gasteren de nieuwe werk wijze van de Stichting Steun Kerk bouw (SSK) goedgeiteurd. Voortzet ting van de steunverlening oordeelde de synode ook thans nog zonder meer noodzakelijk met name voor die ge meenten, die in bijzondere mate te maken krijgen met de gevolgen van migratie en recreatie. De medewerking blijft bestaan uit gif ten, leningen of rentesubsidies. In het algemeen zal SSK echter geen steun meer verlenen bij gewone vervanging of verbouwing van verouderde kerken of bij de bouw van pastorieën, kos terswoningen of orgels. SSK-voorzitter dr. P. G. Kunst deelde mee dat de stichting sinds 1954 aan 386 projecten steun verleend heeft. De tijd van veel kerkbouw is voorbij, maar nog steeds is er hulp nodig. Zo lopen er thans 28 aanvragen om steun. SSK biedt geen hulp zonder dat eerst de mogelijkheid is onder zocht tot samen bouwen met andere kerken. Miljoenenacties voor kerk bouw zoals het laatst in 1969, zijn niet meer nodig. Wel besloot de syno de in 1974 en 1975 een kerkbouw-col- lecte te houden. Sinds 1960 kennen de gereformeerde kerken een bureau Kerkopbouw, voor planologische adviezen van plaatselij ke kerken. Hoewel de synode van oor deel was dat het bureau belangrijk werk heeft verricht, twijfelde ze er wel aan of continuering zonder meer vanzelf spreekt. Verschillende synode leden wezen erop dat de behoefte aan advisering bij kerkbouw sterk is afge nomen. Kerkopbouw houdt zich nu meer bezig met vragen van structure le aard en ander werk dat ok al door andere kerkelijke instanties wordt be streken. De vraag werd gesteld of de drie ton die dit bureau per jaar kost wel verantwoord is. Oud-minister Schut, voorzitter van het deputaatschap Kerkopbouw be- streedt deze twijfels ten stelligste. Er komen nog steeds zoveel verzoeken om advies dat er een wachtlijst be staat. De problemen worden nu vooral veroorzaakt door gezinsverdunning, leeglopen van gebouwen en vermin derd kerkbezoek, zei hij. De synode besloot dat een commissie het werk van Kerk-opbouw gaat doorlichten en voor september 1974 een rappoit uit brengt aan de synode. In de zaak van de verontrusten werd besloten dat het moderamen met het bestuur van Schrift en Getuigenis gaat praten, niet speciaal naar aanlei ding van de alternatieve diensten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 19