Omstreden (ombouw) van de Lange Mare Van der Willigen en Vis moeten betalen Leiden verdelen 'zelfstandige' wijken OATSUN Ds. Hemstede naar Leiden als regio-jeugdpredikant m Bedrijfsvuil storten in Noordwijkerhout «W Sportstichting verhuisd naar Groenesteeg De Kaag heeft weer predikant 20 premie-koopwoningen gebouwd in Woubrugge Spaanse degen voor De Zijl/L.G.B. Contact gezocht met behulpzame bestuurder TAVV feestelijk in nieuwe behuizing Burgerlijke stand Familieberichten Forumavond in 'Horus' Nieuw eethuis in Leiden AGENDA r2/f lOUW/lKiWiAJlTET DINSDAG 23 OCTOBER 1973 STAD EN REGIO L3 EIDEN Burgemeester Vis en zijn voorganger Van der Willigen zullen ieder hun deel moeten be- alen van de opknapbeurt, die de ambtswoning aan de Witte Singel in 971 onderging. De gemeeirte- aad nam dit besluit gisteravond met een vrij ruime meerderheid: 22-14. Een groter verschil dan was ■oef oorzien, mede doordat drie wethouders niet aanwezig waren en bovendien drie KVP'ers het oneens leken met het voorstel dat de wethouders de raad hadden gedaan. Alleen mej. Van Buel bleef liet p oiollege trouw en met haar de prot. chr. fractie en de VVD, inclusief kalonel b.d. Wessels. krej an het touwtrekken rond de slepende an ffaire van de ambtswoning die vorig urt aar september door P. R. Amptmeijer betran het licht werd gebracht. In 1971 boi s de burgemeesterswoning door de 5ej T lemeentelijke Woningstichting voor iemaen bedrag van 22.881,77 gulden opge- 2t ze naP^ bet verschil van inzicht tussen <jaa iet college en de meerderheid van de aad bestond uit de vraag of dat be- oor raS gedeeltelijk te verhalen was op q 0[|e privé portemonnaie van de burge- lani neester Van der Willigen en Vis, ge- va ien het persoonlijke karakter die solu te I nige verbeteringen aan de woning Iroegen. 'm ilepend let dit besluit is een einde gekomen )eze raadsmeerderheid van 22 had ie n ich in feite al eerder gevormd, omdat maar aanleiding van de affaire rond Ie ambtswoning een commissie, onder eiding van mr. In 't Veld een onder- ïndekoek had ingesteld en tot de conclusie loud was gekomen dat de burgemeester een den rekening moest worden gestuurd. In n u die commissie waren alle fracties ver- it a tegenwoordigd en men was bovendien de 1 unaniem tot deze uitspraak gekomen. rfS® a Niettemin bleken bij stemming wet houder Elsgeest en de heer Wessels (VVD), die ook deel uitmaakten van de commissie Elsgeest was toen nog geen wethouder tegen het voorstel van de commissie te zijn. Laatstge noemde noemde als motief de juridi sche bezwaren, die de rechtskundig adviseur van de gemeente tegen het rapport van de commissie naar voren heeft gebracht. Aan het begin van het debat pleitte Waal (PAK) ervoor de hele affaire het gaat feitelijk om luttele bedra gen uit de emotionele sfeer te hou den. En verder noemde hij het voorstel in het verkiezingsprogramma van de PvdA dat afschaffen van het systeem van ambtswoningen beoogt: 'Laat de burgemeester net als iedere burger in zijn eigen woning wonen'. Voor dat laatste bleek ook het college, bij mon de van loco-burgemeester mevr. Den Haan-Groen en de prot. chr. fractie te voelen, zodat kwesties als deze in de toekomst wellicht voorkomen kunnen worden. Mevrcuw Geelkerken (prot.chr.) ech ter vond de vordering een besluit dat 'de overheid onwaardig' zou zijn ën trj.Verkiezingsprogramma PPR: LEIDEN De plaatselijke afdeling van de PPR pleit er voor dat Leiden in tenminste vijf wijken wordt opgesplitst, 'met een betrekke- omt lijke autonomie'. Dat houdt in dat elke wijk de beschikking krijgt over eigen voorzieningen, zoals een medisch-maatschappelijke dienst, een school-maatschappelijke dienst, diensten voor bejaarden en ge- she handicapten, een wijkpolitiepost, burgerlijke stand, giro, post enz. Al nali deze diensten zouden in een dienstencentrum moeten worden onder gebracht. Dit is een van de punten van het con cept-verkiezingsprogramma van de PPR, die zoals bekend, met PvdA en nM D'66 samenwerkt in het PAK, maar nog niet is vertegenwoordigd in de I fwneenteraad. Na de verkiezingen van I'29 mei 1974 zal dat ongetwijfeld wel /iet geval zijn. De PPR rékent op twee of drie zetels. Het is overigens niet de bedoeling om met een geza menlijke PAK-lijst uit te komen. Waarschijnlijker is dat PvdA ener- ie(jzijds en PPR en D'66 anderzijds met aparte lijsten zullen uitkomen. De drie partijen streven wel naar een ge zamenlijk programma en dat zal niet zo problematisch zijn, want het ver kiezingsprogramma van de PPR komt in grote lijnen overeen met het al eerder gepubliceerde programma van de PvdA. Breestraat In dat verkiezingsprogramma pleit de PPR er o.m. voor om van de Bree straat een wandel- en winkelgebied te maken. In dat verband moet de moge lijkheid onderzocht worden om het autobusverkeer in twee richtingen over de marktroute te laten rijden. Zoals bekend voelt het huidige college meer voor eenrichtingsbusbanen over zowel de marktenroute als de Bree straat. Op het gebied van het verkeer heeft de PPR verder o.a. de volgende wensen: onderzoek naar de mogelijkheid van minibusjes; rekening houden met een mogelij ke toekomstige aanleg van tramrails; t een lagere maximumsnelheid in het stadscentrum en de andere woon straten; doorgaand verkeer om de stad en zeker om de binnenstad leiden; de geplande Galgewaterbrug in het verlengde van de Morssingel-Van der Tasstraat niet aanleggen; eventueel wel een brug over de Rijn tussen de Churchilllaan en de Lelylaan; alleen het gedeelte van rijksweg 11 lussen de rijkswegen 4 en 44 aanleg gen en de verlengde Warm onderweg, ter ontlasting van o.a. de Rijnsburger- weg. Dus geen aanleg van de Meren- weg en de Leidse Baan; de gemeente moet meewerken aan het snel openen van de NS-haltes Vijf Meilaan, Lelylaan' en Merenwijk; in samenwerking met NS en om liggende gemeenten hard werken aan een sneltram- of semimetro verbin ding met Leiderdorp, Voorschoten. Katwijk en Noordwijk; aanleg van een fietspad van het Morskwartier naar de labaratoria aan de Wassenaarse weg en een betere verbinding met Den Haag b.v. vanaf De Vink langs de spoorbaan naar Voorschoten. last van vliegtuigen, die o.a. via de nieuwe Kaagbaan naar Schiphol vlie gen; bedrijven die niet aan redelijke ei sen op het gebied van de milieuhygië ne voldoen moeten hard aangepakt 'worden, desnoods gesloten; dé gemeénte moet de heffing voor de snelle natrium gekoelde kweekre actor (Kalkar) afwijzen. Recreatie Over recreatie en sport zegt de PPR: 'Voor een belangrijk deel is recreatie een vorm van symptoonbestrijding. Mensen voelen zich niet prettig in hun slechte huizen in hun vervreem dende werk, in de stinkende, lawaai- iege stad, in de concurrentiemaatschap- pij en moeten daarom recreëren. Het is beter de oorzaken van de onvrede aan te pakken dan zich te storten op een massale recreatie-industrie. Goede huizen en een schone, leefbare stad zijn belangrijker voor het geluk van de mensen dan pretparken'. Niettemin pleit men voor snelle aanleg van twee 25-meter zwembaden, maar wel zegt men: 'In plaats van het aanleggen van trimbanen kan de gemeente beter de lichaamsbeweging bevorderen door het fietsen te bevorderen en het auto verkeer af te remmen'. Een andere wens van de PPR tenslot te is dat het college van wethouders en hun voorzitter losgekoppeld wor den van de raad. Dat wil zeggen wet houders blijven geen lid van de raad en hebben dus geen stemrecht, een si tuatie die overeenkomstig de verhou dingen tussen ministers en de Tweede Kamer zou zijn. daar kwam het betoog van VVD'er Wessels ook op neer. Dat mocht niet verhinderen dat het voorstel van de commissie werd aangenomen. Dat houdt in dat de heer Van der Willi gen alsnog een bedrag van ƒ2.917,20 zal moeten betalen, burgemeester Vis ƒ2,275,04 en de gemeente ƒ24.288,08. Blijft over een bedrag van ƒ3.401,45, waarocer de betrokkenen die destijds het besluit tot een opknapbeurt na men respectievelijk ter uitvoering brachten - de wethouders van mei 1971. de directeur van de Gemeentelij ke Woningstichting of het bestuur van de GWS - onderling overeenstem ming moeten proberen te bereiken. Een poging van Cornelissens (KVP) om dat bedrag ook voor rekening van de gemeente te doen toekomen, kreeg slechts de steun van tien raadsleden. Aan het begin van de avond werd mej. Kappeijne van de Copello (VVD) geïnstalleerd als opvolgster van Taffijn. De geloofsbrieven van Van Rooijen (D'66) werden in orde bevonden. Hij zal in de plaats komen van Kuijper, die zich inmiddels demo cratische fractie heeft genoemd. Bakkerkorffstraat Overigens slaagden met name Ampts- meijer (PSP) en uiteraard Zunder- man (DS'70) er niet in om de zaak uit de emotionele sfeer te houden. Amptsmeijer kwam ten overstaan van een tjokvolle publieke tribune met de overlast die de woningen in de Bak ker Korffstraat ondervinden van de hevige regenbuien van de laatste da gen. Hij riep het college op om dan maar 'met schaamrood op de kaken' alsnog het voorstel van de commissie te steunen. En Zunderman toonde zich verbijs terd over de argumenten waarom de wethouders dat nu juist niet wilden doen: de gemeente zou het recht heb ben verspeeld om na zoveel jaar nog een vordering te doen op burgemees ter Van der Willigen, die zich zodanig voor de gemeente heeft ingezet, dat dat misschien wel ten koste van zijn gezondheid is gegaan. Zunderman: 'Van hoeveel raadsleden kan je dat ook niet zeggen? Men heeft iets ge zocht om een emotioneel argument te hebben'. NOORDWIJKERHOUT Als om streeks de jaarwisseling het huisvuil uit de Duin- en Bollenstreek via Piet Gijzenbrug wordt afgevoerd naar Drente, blijft de noodzaak om het 'zware' bedrijfsvuil ergens in de regio te storten. Dit bedrijfsvuil ook naar Drente afvoeren kost veel geld. In le streek is alleen nog ruimte op de belt van Noordwijkerhout. Lisse kan nog voor zich zelf zorgen en in Noordwijk is slechts tot midden 1974 ruimte. Het gemeentebestuur van Noordwij kerhout is bereid het bedrijfsvuil uit de gehele streek in ontvangst te ne men. De belt aan de Ruigenhoek moet daarvoor uiteraard geschikt worden gemaakt. Ook moet extra personeel worden aangetrokken. Tot nu toe kon den de inwoners van Noordwijkerhout en Hillegom, waarmee Noordwijker hout een overeenkomst had gesloten, bedrijfsvuil te storten tegen een ta rief van 3 per m3. Dat tarief zal per 1 november 11.per m3 gaan be dragen, omdat ruimte, gelegenheid en personeel nu eenmaal betaald moet worden. De belt kan nog ongeveer vijf jaar worden gebruikt voor be drijfsvuil. Op provinciaal niveau zoekt men een oplossing. In de vergadering van 30 oktober zal de gemeenteraad het voorstel om de streekfunktie op zich te nemen en het tarief aan te passen, bespreken. De werkzaamheden aan de Lange Mare verkeren al in een vergevorderd stadium. Oosterman: eerst gesprek met cle ben oners A an een onzer verslaggevers LEIDEN De raadsleden Oosterman (D"66), Amtmeijer (PSP) en Waal (PvdA)-hebben gisteravond laat een poging ondernomen de werkzaamheden aan de Lange Mare stop te zetten. Motief: eerst een gesprek met de bewoners en nadere besluitvorming over de profilering en bestrating van busbanen in de binnenstad. Bij het ter perse gaan van deze krant waren er nog druk beraadslagingen gaande, maar het zat er niet in dat het voorstel het zou halen. En zou het dat doen, dan was er altijd nog het dreigement van burgemeester Vis om het voorstel mocht het aanvaard worden door een raadsmeerderheid op juridische gronden bij de Kroon ter vernietiging voor te dragen. Oosterman: 'Op 10 oktober kwamen er opeens bulldozers op de Lange Mare, terwijl de bewoners zich afvroegen wat er nu eigenlijk aan de hand was. Op de eerste plaats hebben zij al kri tiek op het geldverslindende beleid ton aanzien van hun straat'. Hij noemde in dit verband de maatregelen tot lang parkeren, later een parkeerverbod, weer later een blauwe zone en vervol gens weer een parkeerverbod. En dat alles terwijl er aan de overkant een bushuïsje drie dagen in gebruik is geweest om vervolgens anderhalf jaar niet gebruikt te worden. Twee petten Oosterman: En op de tweede plaats is het de opstelling van wethouder Kret, die aanleiding is tot dit voorstel. Het is duidelijk dat deze wethouder met twee petten het moeilijk heeft. De stadsontwikkelingspet met het monu- mcntcnlintje is geregeld zoek en de ADVERTENTIE Officieel Datsun dealer voor Leiden e.o. Herengracht 79, tel. 33861-20987 Roelofarendsveen e.o. Alkemadelaan 1. tel. 01713-2866. Huisvesting In het huisvestingsbeleid moet de na druk liggen op goedkopere laagbouw en experimentele bouw, zo vindt de PPR. De huuradviescommissie moet gedemocratiseerd worden en de ge meente moet de huurharmonisatie af wijzen. Leegstaande panden moeten geen vrijstelling van straat- en riool- belasting meer krijgen. Bij zijn verde re stadsontwikkelingsplannen moet bet gemeentebestuur geen beslissings macht delegeren aan zg. ontwikke lingsmaatschappijen en grond nog slechts in erfpacht uitgeven. Met be trekking tot het milieubeleid heeft de PPR o.a. de volgende wensen: de binnenstad moet in snel tempo aangesloten worden op de stedelijke riolering; de gemeente moet zich scherp ver zetten tegen overmatige geluidsover- LEIDEN De Sportstichting is gisteren verhuisd van het pand Stationsweg 32 naar de voormalige Sociale Werk plaats in de Zesde Groenesteeg (nr. 97). Een drukke dag voor het uit negen personen bestaande kantoorpersoneel van de stichting, die het gebouw in de Groenesteeg zal gaan delen met de krachtsportvereniging LKV-De Spartaan en de ta feltennisvereniging Docos. De gewichlheffers en de Sportstichting hebben ieder een deel van de benedenverdieping; Docos huist op de bovenverdieping. Met name de beide sportclubs zaten dringend om nieuwe accommodatie verlegen en zijn dan ook zo ongeveer van de hel in de hemel beland. De Sportstichting gaat er qua kantoorruimte niet bijster op vooruit. Toch betekent ook de verhuizing van de stichting een uitkomst en wel voor de Schooladviesdienst, die nu nog slechts de bovenverdieping van pand Stationsweg 32 bezet, maar straks het hele gebouw zal kunnen benutten. Aan die uitbreiding was men hard toe. Het gebouw in de Groenesteeg zal te zijner tijd nog officieel geopend worden. verkeerspet is altijd bij de hand. Waarmee hij zich afkeert tegen de voorgenomen herprofilering (trottoir verbreding en wegversmalling) en as- faltering. Het is de bedoeling om uit eindelijk de Lange Mare toe te voegen DE KAAG Enekele weken na het afscheid van de vorige predikant heeft ds. Albert Carstens zijn intrede gedaan in de hervormde gemeente van De Kaag, na bevestigd te zijn door ds. R. Crouwel te Bunnik. De Kaag is de eerste gemeente van ds. Carstens. De tekst van de preek van de bevestiger was Matth. 22 vers 4b: 'Komt tot de bruiloft'. Na de bevesti ging en handoplegging preekte ds. Carstens over Efeze 4 vers 17 tot 24. De kern van de preek van de nieuwe predikant was, dat wij ons in onze handel en wandel hebben te richten naar Jezus Christus. Niet dank zij maar ondanks onszelf zijn wij met de nieuwe mens bekleed. Het is Gods Zoon die het werkelijke mensbeeld op aarde gestalte heeft gegeven. Daarom blijft God ons uitnodigen Hem te vol gen. De wereld moeten wij zeggen en tonen dat God onze Gastheer is. Wij hebben allemaal die uitnodiging op zak. Na de dienst werden in de geheel ge restaureerde zaal nog enkele toespra ken gehouden. Onder anderen door burgemeester Smolders die namens het gemeentebestuur sprak. Ook bur gemeester Van Stam van Haarlemmer meer was in de dienst aanwezig ge weest. Ook de pastoor van Abbenes begroette ds. en mevrouw Carstens in hartelijke bewoordingen. Mevrouw Biemond sprak namens de kerkeraad een woord van welkom. WOUBRUGGE Begin 1973 is be gonnen met de bouw van 16 premie woningen in Hoogmade. Bij de ver koop van deze huizen ging men van het standount uit, dat vooral inwo ners van de gemeente Woubrugge voorrang zouden krijgen. Het resul taat was, dat 12 woningen aan eigen inwoners werden verkocht. Er is nu een toewijzing voor de bouw van 20 premiewoningen in het Plan Ver boom, gelegen naast het sportveld aan de dorpszijde. Het gemeentebestuur huldigt hier hetzelfde standpunt: eerst eigen inwoners in de gelegen heid te stellen een dergelijke woning te kopen. De bouw geschiedt in opdracht van de gemeente door dezelfde aannemer, die daar nog 28 woningwetwoningen bouwt. De bouwkosten worden globaal geschat op 70.000. Belangstellenden voor deze koopwoningen zullen hiero ver nader worden ingelicht door het gemeentebestuur tijdens een bijeen komst, die gehouden wordt op woens dag 31 oktober om 8 uur in het Oude Raedthuys. LEIDEN De historische Spaanse Degen, die telkens voor één jaar wordt uitgereikt aan de vereniging die in de voor dat jaar aangewezen categorie op de beste wijze deelneemt aan de taptoe is dit jaar toegekend aan de Zwem- en Polovereniging De Zijl-L.G.B. die bijzondere lof verdient voor de wijze waarop zij aan de tap toe 1973 luister heeft bijgezet. De gedurende de gehel taptoe volge houden uitstekende wijze van presen tatie heeft het bestuur van de 3 Okto- ber-Vereeoiiging doen besluiten 'De Zijl-L.G.B.' de aanmoedigings- en te vens wisselprijs toe te kenne. Het vo rig jaar werd de 'spaanse degen' toe gekend aan de Wateradvindsters- groep 'Boisot'. In 1974 komen .de gymnastiekverenigingen wederom aan de beurt voor het veroveren van de wisselprijs. aan het wandelgebied (Haarlemmer straat). Het wegdek zal dan dienst gaan doen als busbaan met eenrichtingsver keer voor auto's en alleen voor (brom) fietsers in beide richtingen. Volgens het antwoord van wethouder Ham (Kret was afwezig) moet de hele zaak voor 4 november al gereed zijn, omdat dan de bussen dan de route Apothe- kersdijk, Stille Rijn Lange Mare, sta tion gaan rijden. Over de asfaltering zei Ham, dat deze zo'n 50 60.000 gul den voordeliger is dan herbestrating. OEGSTGEEST De rijkspolitie te Oegstgeest verzoekt de bestuurder van een personenauto, die de afgelopen za terdag (20 oktober) omstreeks 13,30 u. een vronw; die betrokken was bij ,een ongeluk op het kruispunt Ende- géestlaan Geversstraat, met ernstig let sel naar het Academisch Ziekenhuis té Leiden heeft vervoerd zich te ver voegen of telefonisch te melden bij de rijkspolitie te Oegstgeest, tel. 01710- 52222. TER AAR Zaterdagmorgen heeft burgemeester H. J. van de Poel in aanwezigheid van zijn echtgenote en beide wethouders de nieuwe speelac- commodaitie van de Ter Aarse voetbal vereniging T.A.V.V. op feestelijke wij ze geopend. Nadat hij met 'n gerichte doelschop de laatste belemmeringen effectief had weggeschoten konden de vele belangstellenden in deze verwor venheid van T.A.V.V. een kijkje ne men. Voorzitter Cor Verzaal uitte zijn dank aan de veie instanties en personen, die tot de realisering van dit gebouw hadden bijgedragen. Met name noem de hij de heren Louis Hoogervorst en Kees Koopmans, die zelfs nog vlak voor de opening hun werkkleding voor feesttenue moesten verwisselen, voor hun uitzonderlijke bijdrage. De heer A. Groeneveld van de Spor traad Ter Aai sprak over teamgeest en gemeenschapszin. Een voorzitters hamer liet hij ten geschenke gaan. De verbroederingsgedachte was ook uit gangspunt geweest voor de plaatselij ke tennisvereniging (buren) die een fraaie beker aanbood. De voorzitter van Altier. de heer Th. Otto, wees op de meer dan 500 voet ballende jongeren in deze gemeente en vroeg hieraan dn de toekomst meer De plaatselijke toneelvereniging 'de Aarkanters' die vertegenoordigd was door mevrouw T. den Uyl-Heemskerk, had kans gezien een aanzienlijk be drag te sparen voor de nog aan te scaffen geluidsinstallatie. Nog vele sportvrienden boden met geschenken onder couvert de Ter Aarse voetbal vereniging hun steun aan. LEIDEN Geboren: Eveline J M d v J Bon te en U J J Rijgersberg, Arendje W d v P J Wouwaart en M C Groen, Cornells M, d v G J AM de Graaf en A C M Hageman, Johan nes L W z v J L van der Boog en A M J van der Velde, Rudolf C A z v C P C MOo- men en A M L Serrarens. Tino z v T Miere- met en N de Vreede, DINSDAG 23 OKTOBER Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur; spreekuur soc. raadsvrouw. WOENSDAG 24 OKTOBER Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvronv DONDERDAG 25 OKTOBER Stadhuis. 6 lot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw Museutn Volkenkunde, Steenstraat la, 8 uur: filmlezing K en O. IJsland, een zwerftoent tussen gletsjers en vulkanen, Inleider: Ko de Korte, bioloog. LAK-theater Levendaal. 8.15 uur: opvoering van 'Amcricaliente', toneelstuk van de Chi leen Jorge Diaz. VRIJDAG 26 OKTOBER Bevrijdingskerk Montgomerystraat, boven zaal. 7 tot 9.30 uur: ruilclub Boshuis, voor verzamelaars. Rapenburg 24, Jazz-zolder Hot House. 22 uur: oude stijl Jazz met The Hot Pickles. ZATERDAG 27 OKTOBER LAKrthealer. Levendaal. 8.15 uur: kabarel Tekstpierement met 'Blijf zitten waar je zit'. Museum Volkenkunde, Steenstraat la, 2.30 uur. kinderfilm, 'Het meisje op de bezem steel' ZONDAG 28 OKTOBER Rijnlands Lyceum Oegstgeest, S.15 uur: op. voering van 'Steel wat minder', een vrolijke satire. APOTHEKEN De avond- nacht-, en zondagsdienst der apo theken in dc regio Leiden, wordt waargeno men van vrijdag 19 oktober tot 26 oktober door: Zuider Apotheek Lelden en Apotheek v Breest Smallenburg Leiderdorp, tevens op zaterdag tot 6 u. n.m. Ocgst. Apotheek. Wil- helminapark 8. Oegstgeest. NIEUWE LEIDSE AANVULLING AGENDA Camera: 'El Cid'. 14 Jaar. ieder avond 20 uur vr en do 14 uur. Kindermatinee do. vr. za en wo 14.30 uur zo 14 uur. 'Tarzan en de Jungle opstand'. Nachtvoorstelllng vr en za 23.30 uur 'Le Circle rouge'. Lido: On her Majesty's secret service'. jaar. Dag. 16.45 uur. Studio: Elvis Presley Lido Trianon: The Family 19 en 21.15 uur plus z Luxor: 'The bridge o\ 14 jaar. Tijden 18 jaar. Dag. 14.3$, 14.15 en 16.15 uur. ir the riv#r Kwal'. 14 Rex: 'Exotische kloostervertelliiigen'. 18 j. Tijden zie Trianon. Nachtvoorstelllng Pop- concert met de Rolling Stones', vr-za 23.30 DIENSTVERLENING A RCIUTEKTEN-informatiecentrum Rijnland Donderdagavond 19 30-21.30 uur zitting in Leids VolKshuis Apolhekersdijk 33. tel. af spraak noodzakelijk, tel. 01710-26385 op alle werkdagen lussen 2 en 5 uur. Juridisch adviesbureau Leiden, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 10 tot 13 uur. bovendien donderdagavond van 19-21 uur. In Noord In het gebouw De Zeven sprong aan de Beatricstraat op vrijdag van 19 lot 21 uur. Slichting Werkgemeenschap Kindercentra I.elden: Kantoor Haarlemmerstraat 73-b, Lei den. tel. 30360. Openingstijden dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 'söchtehds van 9.30 tot 12 uur: woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en donderdagavond van 19 tol 21 Stlhtlng Gezlnsterzorglng Lelden: Gezinsver zorging. hulp aan bejaarden en chronisch zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45, tel. 49441. Dienstencentrum: Noordeindsplein 2b. tel. 40483, algemene informatie dagelijks van 9-10 Actie Moeders voor Moeders: Opgave zr. E. Janssen-Nlemeyer. Hofdijck 32 Oegstgeest, iel. 01710-53652. Release, hulpverleningsdienst, Nieuwe Rijn. lel. 24555, ma t.m. vrij 20-22 uur en d) t.m. za 14-17 uur ibehalve vrijdags). SOS telefonische hulpdienst: Tel. 01710-25202. elke werkdag van 20 00 uur tot 08.00 uur en gedurende het gehele weekeinde. Gemeenschap Zuid-West: Hulpverlening*- en informatiedienst, tel. 64115. 33921 en 61944. Advesburcau voor weduwen en weduwnaars: G. J. M. Gosllnga, Jac. Urlusplantsoen 95. tel. 01710-61112. David 'I'eskc. 73 Jaar, Vrcdenhocffstraat Overleden: Martina Maria Vogelaar-v d Voet. 82 Jr, Kooipark 5 Leiden, rouwdienst woens dag 14 okt. 10 uur in Groenhoven, begrafe nis 11 uur op Rhijnhof. Franciscus Philippus Stiefelhagen. 56 Jaar. SI. Buysinghstraat 39 Lelden, dond. 10 u. in rk kerk Haagweg rouwdienst. 11 u. begrafe nis op Rhijnhof. David Teske, 73 jaar. Vredenhoeffstraat U Voorschoten, begrafenis woensdag 2 uur cp Roscnburgh Voorschoten. Jacobus Keereweer. 80 Jaar, Herengracht 33 Leiden, begrafenis in stilte. Petrus Wassing. 22 jaar. Zoetenvoudseweg 22 Leiden, rk mis dinsdag 10 uur in Bernardus- kerk Hazerswoude, waarna begrafenis op pa rochiekerkhof. Antje van der Mik. 82 jaar, huize De Schut- sc Sassenhelm. rouwdienst in De Schutse woensdag 2 uur. waarna begrafenis bij herv. kerk Tassenheim om 2.45 uur. J. M. Spruyt-Boogertman. 90 jaar, begrafenis in stilte te Oegstgeest. Lodewijk Franciscus van Steenbergen 77 jaar, St. Elisabeth Gasthuishof Leiden, rk mis woensdag 11 u. in Lodewijkskerk waarna begrafenis op Rhijnhof. Anna Maria Zitinan-de Keijzer. 84 jaar, Hof- wijck Oegstgeest, begrafenis in stilte. LEIDEN Op donderdag 25 oktober is een avond georganiseerd met als onderwerp de Midden Oosten proble matiek, met forum en discussie in de sociëteit 'Horus', Kolfmakerssteeg 8 te Leiden; aanvang 20.30 uur. LEIDEN Donderdag 25 oktober wordt in het pand Haarlemmerstraat 67 een nieuw eethuis geopend, dat de naam 'Mr. Hap' heeft. Er zijn reeds meer van deze vestigingen in Neder land. Ze vallen onder de b.v. Neder landse Eethuizen Groep (N.E.G.). LEIDEN Ds. H. J. Hemstede te Weesp heeft de toezegging van beroep van de hervormde gemeente te Leiden aangenomen. Hij wordt regionaal jeugdprc- dikant voor de op dit gebied samenwerkende herv. gemeenten van Leiden. Lei derdorp, Oegstgeest en Voorschoten als opvolger van ds. Bijl, die dit werk ge deeltelijk heeft gedaan. Ds. Hemstede (ongehuwd) werd in 1934 te Dalfsen ge boren. Hij studeerde theologie aan de universiteit van Groningen. Van 1964 tot 1968 was hij jeugdpredikant te Vlissingen in de funktic van hoofdleider van het clubhuiswerk. Per 1 september 1968 werd hij vlootpredikant te Hilversum. Daarna had hij Den Helder als standplaats. Van 1969 tot 1971 verbleef hij in deze funktle op de Ned. Antillen. In Nederland terug werd hij predikant in hot.marine-opleidingskamp te Hilversum en nu is hij verbonden aan dc marine kazerne tc Amsterdam. Zijn komst naar Leiden kan na 1 januari volgend jaar worden tegemoetgezicn. lekening opknapbeurt ambtswoning wordt gepresenteerd an een onzer verslaggevers

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3