Woontips voor ouderen Familieberichten Capelle wordt woningbouw opgedrongen Concert van chr. Pelgrims Mannenkoor Manifestatie 'Rhoon voor Rhoon' Vijftig jaar Evangelisatiekoor Koffiebar Youth for Christ Bel-Cantoconcert in De Doelen MENTRIX VERPLEEGKUNDIGEN TROUlW/KiWiAlRfTET DffNiSDAG 23 OKTTOBER 1973 Rotterdam, 21 oktober 1973. door C. van Eijckvan Heslinga Hoe gaat u wonen als u ouder wordt? Een moeilijk probleem! Dit boek biedt u de helpende hand bij het nemen van be slissingen en het maken van plannen. De schrijver gaat in op de voor- en nadelen van het aanpassen van de eigen woning, bejaardenwoningen, bejaarden-, verzor- gings- en verpleeg tehuizen, diensten centra en serviceflats Een boek vol goede adviezen. Het verscheen in de Casa- reeks, die in samenwerking met het Bouwcentrum wordt uitgegeven door KLUWER ALGEMENE BOEKEN WAGENINGEN Bestel 't in de boekhandel Met foto's, paperback f 11.90 Wat vindt u van de kerkdienst? ■l euwe gaiuman jv* ae Karn venst zo*? die en zou •jnnen ziin iwmh auteurs w verschillende «ernen Di o Oekke» Di - Graatiana Os j Hoorn *roi Or H. Jon uw l) van Karwiik. proi Dr G N Lammens Os i Overduin Di H. J. van »agée Eimert Pruim 'rot. Dr. P Smits Herman Var naak en Da. H A Visa* ervaringen inz<chten idealen suggesties Liturgie pree*. >acramentsbe dtanmg huisdienst leugddiensi ai ot nier exDerimentee' en aitwnatiei anes komi aan da orde m dit interessante boek dei vale perspectieven opent paperback f 9.90 VorkriigtXMi r, je ooexrtanoe ZOMER Et KF.UNINC WAGENINGEN Met ontroering geven wij kennis van het plotse ling overlijden van onze zeer trouwe Medewerker en Vriend Maarten Guijt op de leeftijd van 58 jaar. Moge de Heere zijn vrouw en kinderen sterken in dit zware verlies. Directie Cul-Vita B.V. Anes W. J. van Spronsen Hazerswoude R-D., 20 oktober 1973. Heden nam de Heere in het Sint Nicolaas- ziekenhuis te Waalwijk na een langdurig, ge duldig gedragen lijden in de hope des eeuwigen levens van ons weg mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder, Schoonmoeder en Oma Dirkje Wilhelmina Kuijk echtgenote van Govert van Pinxteren, in de ouderdom van 55 jaren en 6 maanden. G. van Pinxteren Kinderen, Behuwd-, cn kleinkinderen Veen, 18 oktober 1973, Wielstraat 19a. De teraardebestelling heeft inmiddels plaats ge vonden. I Na een langdurig en geduldig gedragen lijden is heden, gesterkt door het Sacrament der Zieken, op 58-jarige leeftijd, tot de voltooiing van haar le ven gekomen, mijn Vrouw en onze Moeder Suzanna E. C. M. van Buijtenen-Castelein W. J. van Buijtenen Jos en Marjolijn Suzan Leiden. 20 oktober 1973, Hugo de Vriesstraat 59. De overledene is opgebaard in de aula van Be grafenisassociatie „Ad Sanctos", Lange Mare 69. Gebedsdienst aldaar: dinsdag om 19.00 uur, waar na gelegenheid tot condoleren tot 19.30 uur. Wij vieren de H. Eucharistie voor haar zielerust woensdag 24 oktober a.s. om 14.00 uur in de pa rochiekerk van de H. Petrus aan de Lammen- schansweg, waarna de begrafenis plaatsvindt in het familiegraf op de begraafplaats „Rhijnhof", te 15.15 uur. 'Geprezen zij de Here dag aan dag draagt Hij ons, die God is ons heil'. Na een langdurig lijden mocht tot Gods heerlijk heid ingaan Martinus Christoffel Lelie weduwnaar van C. A. Lelie-Weimar op de leeftijd van 78 jaar. Dordrecht, 21 oktober 1973 Dubbeldamseweg 272 Dordrecht: J. Lelie-Dijk Papendrecht: G. A. Lelie Delft: M. C. Lelie J. W. C. Lelie-Kemper Christo en Marnix Rijswijk: H. J. Lelie J. A. C. Lelie-Hordijk Arineke en Jacoline Dordrecht: J. P. Lelie E. Lelie-Bastiaans Nelleke, Jan-Pieter, Martin De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Gemeente Ziekenhuis, Bankastraat 57. Gelegenheid tot condoleantiebezoek aldaar don derdag 25 oktober a.s. van 18.30 u. tot 19.30 u. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 26 oktober a.s. vanuit de aula op de Algemene Begraafplaats om 11.30 uur. Vertrek vanaf het woonhuis om 11.15 uur. CAPELLE a.d. IJSSEL De actie groep 'Woonomgeving' heeft het dage lijks bestuur van Rijnmond in een brief laten weten zeer verbaasd te zijn te moeten vaststellen dat behalve door Rotterdam, Capelle nu ook door Rijnmond meer woningbouw wordt opgedrongen dan nodig is volgens de laatste gegevens. 'Dit gaat ten koste van een evenwichtig leefmilieu in de ze gemeente', laat de actiegroep we ten. Volgens het ontwerp-streekplan Rijn mond, naar aanleiding waarvan 'Woonomgeving' de brief heeft ge schreven. zijn 22.400 woningen en 62.500 inwoners voor 1968 gepland voor Capelle. Bij nadere informatie bij één van de deskundigen is de ac tiegroep gebleken dat hiervan 5.000 woningen zijn opgenomen in de pol der Schollevaart. De actiegroep wijst er echter aan de hand van een aantal persberichten en gemeentelijke stukken op dat er thans in de gemeenteraad geen meerderheid is te vinden dan 3.000 woningen in Schollevaart. terwijl de PvdA-fractie en de actiegroep zich tegen elke ver dere bebouwing hebben uitgesproken. 'Hierin is geen wijziging te verwach ten tenzij door een diepgaander be hoefte-onderzoek het tegendeel wordt aangetoond en er uitvoerige garanties worden geschapen t.a.v. het tot stand komen van een brede recreatiezone en het Hitlandbos'. aldus de actiegroep. ROTTERDAM Het christelijk Pel- grim's Mannenkoor geeft op zaterdag 27 oktober een concert in de Pel- grimskerk. Reyerdijk 51; aanvang 20 uur. Aan het concert verlenen mede werking de alt Reinata Heemskerke, organist Feike Asma en leden van de Marinierskapel - Het geheel staat on der leiding van Bernard Verboom. RHOON De jongerensociëteit 'Sor dino' in Rhoon gaat het eerste lus trum vieren met tal van activiteiten. Met name springt daarbij naar voren de manifestatie 'Rhoon voor Rhoon' op vrijdag 26 en zaterdag 27 oktober. Voor de leden en genodigden zijn de festiviteiten gisteravond al begonnen met een fototentoonstelling 'Vijf jaar Sordino' en de aanbieding van de lus trumeditie 'De lustrum-gazet'. Vana vond wordt uitsluitend voor de leden een barbecue-avond gehouden. Op vrijdag 26 en zaterdag 27 oktober wordt dan de grote manifestatie 'Rhoon voor Rhoon' gehouden in de Monopole-hal aan de Rijsdijk. Deze manifestatie wordt georganiseerd voor en door het gehele dorp Rhoon. Het doel van deze manifestatie is. dat alle Rhoonse verenigingen en instellingen zich presenteren door middel van stands en daardoor samen een soort staalkaart geven van wat er in Rhoon zoal gebeurt op het terrein van het gemeenschapsleven. Bijna alle vereni gingen doen hieraan mee. Daarnaast worden nog tal van andere activiteiten georganiseerd. Zo is er een tentoonstelling van werken van Rhoonse kunstenaars. Zaterdagmiddag wordt voor de kinderen een dieren- show van kleine huisdieren gehouden. Tevens wordt een groots opgezette fancy-fair georganiseerd. Medewerking verlenen verder de plaatselijke bands- en muziekgezelschappen. Een eventu eel batig saldo van deze manifestatie wordt gebruikt voor de aanschaf en aanleg van een trimbaan. Zaterdaga vond treedt in de loods van Den Ou den aan de Tijsjesdiik voor de jeugd op de bekende band 'Sandy Coast'. PERNIS Tijdens een speciale kerk dienst van de Hervormde Gemeente, geleid door de plaatselijke predikant ds. P. E. van Ooijen, is zondag het 90- jarig bestaan van de zondagsschool Ti- motheus herdacht. Donderdag 25 okto ber wordt nog een speciale oudera vond gehouden voor ouders van kin deren, oud-leidsters en -leiders in ge bouw Rehoboth. ROTTERDAM Het gereformeerd Evangelisatiekoor Rotterdam-zuid be staat 50 jaar. Dat zal gevierd worden op zondag 28 en maandag 29 oktober. Zondag 28 oktober zal aan dit gouden jubileum bijzondere aandacht worden besteed in de kerkdienst, des middags om vijf uur, die geleid wordt door ds. Joh. Heule te Den Haag, voorheen evangelisatiepredikant in Rotterdam- Zuid. Op maandag 29 oktober wordt een feestavond voor leden en genodigden georganiseerd in de grote zaal van het jeugdhuis 't Slag, aanvang half acht. Dit koor. dat ruim 50 leden telt, heeft zijn bekendheid met name te danken aan het optreden in ziekenhuizen, ver pleeghuizen, bejaardenhuizen en in de gevangenissen. Het koor zingt ook re gelmatig in kerkdiensten, zowel in ei gen gemeente als elders. De repetities worden gehouden elke maandagavond vanaf 8 uur in 't Slag. ROTTERDAM Op vrijdag 26 okto ber wordt weer een koffiebaravond van de Youth for Christ georgani seerd. in de Van Veldhuizenschool, Corn. Danckertstraat 32. Op deze avond zal de film 'Jesus People' wor den vertoond, een film met impressies over Amerikaanse jongdren.die tot het geloof zijn gekomen. Medewerking verleent Marjan Verkade, een zange res uit het Westland. ROTTERDAM Het Rotterdams Opera Koor met orkest brengt op woensdag 31 oktober, des avonds om kwart over acht in 'De Doelen een Bel-Cantoconcert. Medewerking verle nen de Turkse sopraan Suna Korat en de bas Pit'ter van den Berg. Het pro gramma vermeldt: Die Zauberflöte, La Sonnambula. La Traviata, Rigoletto en Mefistofels. Vertrouwende op de beloften, die ons geschon ken zijn, is in haar Heer en Heiland op zondag morgen ontslapen mijn lieve trouwe Vrouw, onze Zuster en Schoonzuster Jannigjen Hoogerheide geboren Wildeman Zij mocht hier 66 jaar leven. 1 Johannes 5 1-12. Mede namens de familie: J. C. Hoogerheide Rotterdam, 21 oktober .1973. Mozartlaan 145. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren: dinsdag- en woens dagavond van 20.0021.00 uur en na de begrafe nis in de aula van de begraafplaats. De begrafenis is bepaald op donderdag 25 okto ber op de algemene begraafplaats 'Crooswijk'. Aankomst in de kapel om 14.00 uur. O, als ik niet met opgeheven hoofde Zijn Heil van dag tot dag verwachten mocht! O, als ik van Zijn goedheid niet geloofde, dat Hij te vinden is voor die Hem zocht! Wees dapper, hart houd altijd goede moet! Hij is getrouw de bron van alle goed! Wacht op den Heer die u in zwakheid schraagt, wacht op den Heer, en houdt u onversaagt. Ps. 27 7 God nam plotseling tot Zich onze innig geliefde Man, Vader en Opa Henri Jan Nieuwstraten op de leeftijd van 58 jaar. L. A. Nieuwstraten-van Mechelen Gré en Ger Wilma en Eric-Jan Peter en Ada Ingrid en Adri Dinie en Wim Jos en Cor Berdine Ridderkerk, 21 oktober 1973. Raadhuisplein 27. Liever geen bloemen Gelegenheid tot bezoek dinsdag van 15.3017.00 uur en van 19.3021.00 uur. De rouwdienst, geleid door de Weleerwaarde heer Ds. K. Ubels, zal gehouden worden woensdag 24 oktober a.s. om 13.30 uur in de Pelgrimskerk aan de Kerkweg te Ridderkerk, waarna de bijzetting in het familiegraf op de oude begraafplaats 'Rusthof' zal plaatsvinden om circa 14.30 uur. Maar ik zal in gerechtigheid uw aangezicht aan schouwen. en bij het ontwaken mij verzadigen met Uw beeld. Psalm 1715. Na een gelovig gedragen lijden nam de Here tot Zich onze lieve Vriendih J annic Hoogerheide-Wildeman Sterke de Here onze vriend in het bijzonder in deze dagen. Utrecht: Mej. K. Abb ink Rotterdam: Mevr. J. van Dijk-van Dongen Rotterdam: Mevr. A. v. Gemeren- Konijnenburg Rotterdam: P. van Gemcren Barendrecht: Fam. M. Kats Breda: Mej. C. J. E. Nahuysen Rotterdam: Fam. W. A. Prudhomme van Reine Rotterdam: Fam. J. R. Slaa Rotterdam: Fam. C. v. Spronsen Rotterdam: Fam. H. Visser Breda: Fam. D. G. Wilschut RECTIFICATIE In Jezus ontslapen onze lieve Oma Antje van Leeuwen-van der Mik Haar klein- en achterkleinkinderen Sassenheim Baarn Warmond Vlist Leiden Amsterdam Sassenheim, 20 oktober 1973. Zonnehuis- êlf^Vlaardingen" (van de Chr. ver. tot ver- pleging van langdurig zieken „Het Zonnehuis") vaceert de funktie van voor haar circa 100 inwonende personeelsleden (voornamelijk leerling-ziekenverzorgsters van 17- 20 jaar). Vereist: godsdienst: protestants-christelijk; opleiding: middelbare school; leeftijd: minimum 30 jaar. psychotechnisch onderzoek en het volgen van de opleiding tot mentrix. Intern wonen is mogelijk waartoe een flat be schikbaar is. Voor huisvesting extern kan mede werking worden verleend. Sollicitaties en verzoeken om inlichtingen aan de direktrice, Dillenburgsingel 5, Vlaardingen. Tel. 010—341922. In ons ziekenhuis kunnen nog enige worden aangesteld, die tenminste in het bezit zijn vi het B-diploma. Zij worden belast met een gerichte taak in een der g| specialiseerde afdelingen. Desgewenst kunnen zij bij gebleken geschiktheid c opleiding tot groepsverpleegkundige volgen, om beti inzicht te verkrijgen in het werken met groepen. Gegadigden met een prot. christelijke levensinstellir worden verzocht hun sollicitatie zo spoedig mogeli te richten aan de geneesheer-Direkteurvan Psychiatrisch Ziekenhuis na Heden behaagde het de Hee re. van onze zijde weg te nemen onze geliefde Vader. Behuwd- en Grootvader Arie Cornelis Verhoeven weduwnaar van Susanne Maria Maaskant, in de ouderdom van ruim 75 jaar. Botterdam: A. Verhoeven tV. Verhoeven- van de Lagemaat Arthur Susanne-Marleen Zwljndrecht. 19 okt. 1973. Bejaardentehuis „De Licht kring", Burg. Jansenlaan 3. Correspondentie-adres: Korte Dreef 60. Rotterdam 24. De begrafenis zal plaatsvin den woensdag 24 oktober a.s. om 11 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwljndrecht. Hieraan zal vooraf gaan een dienst In de aula van „De Lichtkring", welke aanvangt om 10 uur. „Want als wij leven, het is voor de Here, en als wij sterven, het is voor de Here. Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren." Rom. 148 Heden nam de HERE tot Zich onze lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Petronella Wassenaar op de leeftijd van 66 jaar. Wageningen: C. Wassenaar L. T. Wassenaar-de Koning Warmond: P. Wassenaar N. J. Wassenaar van der Voet Leiden: A. Wassenaar-Steeneveld Santpoort-Zuid: C. Wassenaar Leiden: J. Wassenaar J. C. Wassenaar- Klinkenberg Leidschendam: G. Wassenaar Neven en nichten Santpoort-Zuid, 20 oktober 1973. WUstelaan 40. De begrafenis zal D.V. plaatshebben donderdag 25 oktober a.s. op de begraafplaats „Westerveld" te Velsen, na aankomst van trein 13.26 uur, halte Westerveld. Heden werd door haar Heer en Heilani leven verlost, onze geliefde zorgzame Behuwd- en Grootmoeder Maria van den Berg weduwe van Jan Vogel op de leeftijd van 74 jaar. Jezus Uw verzoenend sterl blijft het rustpunt van m Dordrecht: I. E. Rabei A. Raber Zwijndrecht: A. P. Vogd Rotterdam: J. H. Wijn C. W. J. V Marianne Astrid Kaapstad, Zuid-Afrika: M. Vogel J. Vogel-d Ingrid Zwijndrecht, 21 oktober 1973 Vermeerstraat 22 Geen bezoek aan huis. De overledene ligt opgebaard in de rol van het 'Refaja' ziekenhuis, Van der Stö plein te Dordrecht. Gelegenheid tot bezoek en condolerei woensdagavond a.s. van 6.30 tot 7.30 ui De begrafenis zal plaatsvinden dond oktober a.s. om 3 uur op de Algemene! plaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwi Hieraan zal voorafgaan een dienst in dl kerk aan de Rotterdamseweg, aanvang' e eheiuisier. Diolen Loft, geheél gevoerd. 43-53 Feestelijk gekleed. i000/n polyester, o.a. bruin en zw art. 44-52 Pantalon pak. Trevira 2000. 42-48 Jan Millenaar Wij denken met dankbare herinnering terug aan het vele werk wat hij onder ons heeft verricht. Onze gedachten zijn bij hen die veel van hem houden. Wij bidden of God allen wü sterken. G. J. V. Ancora Imparo Haarlemmermeer- O.Z. Met diepe ontroering geven wij u kennis van het overlijden van Marga Voorwinden die nog maar zo kort geleden haar studie aan onze school beëindigde. 'Zo blijven dan: Geloof, hoop en liefde, deze drie, maar de meeste van deze is de liefde'. 1 Cor. 13 13. Directie, docenten en studenten Chr. Scholengemeenschap 'De Ruyterstraat'. Met leedwezen geven wij kennis dat t ontsteltenis plotseling is overleden onze deerde medewerker, de Heer O. v. d. Werf Groningen, 22 oktober 1973. Direktie en personeel v.h. Gemeentelijk Reiniging Markt- en Havenwezen Groi Slank in ruit. Dioleu Lolt, diagonaal verw er 42-50 Gelijk de Zoon des men sen niet gekomen is om Zich te laten dienen, maar om te dienen en Zijn leven te geven als losprijs voor velen. Matth. 20:28. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 14