ran je verandert Drost VAAGHEID EN ARGWAAN VRU CP RECHT 0 automatic ^jax: toch wereldcup Niet naar Barcelona? Zijn boksers nu wel of niet goed bij hun hoofd? kur Lekker ie verdediger van FC Twente nu harder en soberder eurtjePuur lukje Puur \a Pijpje Puur 8 FIFA-delegatie naar Santiago Horst Blankenburg snel Nederlander KNSB-bestuur wil Valentijn terug t+sport+kort 10/1- /KWi VRTET DINSDAG 23 OKTOBER 1973 SPORT Tll/Kll Van onze sportredactie USTERDAM Ajax zal jarschijnlijk begin decem- >r één wedstrijd tegen In- pendiente, de winnaar van i Zuidamerikaanse voet- ilbeker, spelen. De ont- oeting waarin opnieuw wereldbeker te verdie- m is, wordt gespeeld in irijs of in Londen. Zoals bekend weigerde Ajax het vorig jaar naar Zuid-Ameri- ka te reizen, omdat het daarmee een jaar eerder onprettige ervaringen op had gedaan. Op aandrang van Sir Stanley Rous, de president van de FIFA, heeft Ajax in principe toe gezegd Independiente in Eu ropa te willen ontmoeten. Ook omdat de wedstrijd te gen Tottenham Hotspurs, de winnaar van de UEFA- Cup, die Ajax in die perio de zou spelen, vervalt. De Spurs moeten in die weken namelijk vermoedelijk voor de derde ronde van het UEFA-Cup-toernooi spelen. Van onze sportredactie AMSTERDAM Het be stuur van Ajax overweegt om zijn spelers, die uitge nodigd zijn voor de wereld- voetbaldag, die op 31 okto ber in Barcelona wordt ge houden, geen toestemming te geven om naar Spanje af te reizen. Zoals bekend no digde de FIFA aanvanke lijk alleen Johan Cruijff en Ruud Krol uit voor de Eu ropese voetbalselectie, die tegen Zuid-Amerika uit komt Door diverse oorzaken richtte de internationale voetbalorganisatie zich la ter ook tot Johan Neeskens en Barry Hulshoff. Voor al trainer George Knobel heeft bezwaren tegen de wedstrijd voor drie van zijn spelers. Niet alleen vanwege het gevaar voor vermoeidheid, maar ook omdat hij vermoedt dat Spaanse voetbalmakelaars actief zullen zijn in Barce lona. u speciale verslaggever A.S Epi Drost laat geen regel ongelezen over het Belgische Hij loopt bij wijze van spreken, met een schaar in zijn zak knipselarchief over de komende tegenstander steeds te kun- nvullen. De wedstrijd van het Nederlands elftal, dat in liet jaar zijn speeltrant deed veranderen, op 18 november is zelfs bij hem van tijd tot tijd de ontmoeting van woensdag in Pa- en Panahaiki uit de gedachten te dringen. Een zonder meer celijk verschijnsel bij de 28-jarige aanvoerder in alle opzich- FC Twente. at, de kleine, felle laatste ver- die zich uiterst scherp kan op de komende tegenstander iter dat de Grieken van Pana- or zijn Twente nauwelijks een robleem kunnen zijn dan FC dat in de eerste ronde van opa Cup-Hl vrij overtuigend i werd geschoven. Drost kent ende tegenstander uit eigen ling. Gebruikmakend van een ire, die hem tot voetbal- eit dwong, stuurde trainer ipitz' Kohn hem met assistent- Jan Morsing naar Grieken- Irost spionneerde, met Rene ook bij FC Dundee. Op zijn in Athene stoelt de gedachte Twente ten minste de laatste van het toernooi om de UE- r haalt. 'Uit en thuis winnen, de eerste ronde', dacht Drost, :hien niet haalbaar. Maar wij ADVERTENTIE faekker is een pure,natuur tere tabak, met een smaak 9emaal van zichzelf. Heeft ta toevoegingen nodig en is te vochtig. Daarom trekt-ie Tnt en brandt-ie makkelijk, fft een geur en een smaak die ftót verveelt. Dat waardeert pware pijproker. 1,60^^ moeten het in Enschede beter kunnen doen dan zij in hun thuiswedstrijd.' 'In Athene, tegen Olympiakos, heb ik een aardig elftal gezien, maar geen topploeg volgens onze begrippen. Het is een jong, technisch redelijk ge schoold, vrij begaafd en zeer enthousi ast elftal. Maar internationale erva ring hebben zij niet Panahaiki, dat toen overigens zonder Levindakos, een van hun beste mensen speelde, mist de ka-acht om werkelijk ander half uur druk uit te oefenen. Soms 'dacht ik, het is net Telstar dat daar voetbalt. Sterk gegroepeerd met plot selinge uitschieters naar voren met de middenvelders als er een kans was om aan te vallen. Een vrij- heid-blijheidploeg, maar nog erg ou derwets op het gebied van de tactiek. Je merkt aan alles dat zij zich niet la ten beperken in hun spel door strikte opdrachten. In de uitwedstrijd die ik zag, speelden zij zonder mandekking.' Bij Twente liggen die zaken anders. Juist daarom wordt Drost door zijn medespelers wel eens uitgescholden. CHAOS Hoever de invloed van de prater-Aus- putzer reikt, bleek in de tweede wed strijd tegen Dundee, nadat Drost moest uitvallen. Met het vertrek van de voorman (loopbaan via Wagenin- gen en Heracles, sinds 1966 bij Twen te, een jaar of vijf aanvoerder) ont stond de chaos. Drost ging naar de kleedkamer, liet zich verzorgen ('met twee masseurs kan dat gelukkig me teen') en keerde zo spoedig mogelijk terug op de spelersbank. Hij voelt zich namelijk zeer betrokken bij het gebeuren, maar vindt een snelle be handeling van een blessure belangrij ker dan zijn aanwezigheid Die betrok kenheid is tekenend voor Twente. De band tussen de speler die groot werd in de club en de vereniging, die mede dank zij Drost zijn faam verwierf, is veel meer dan alleen maar een zake lijke. 'Twente is een deel van je le ven. Samen heb je wat bereikt. Voor geen 10.000 gulden salaris per jaar meer zou ik naar een Andere Neder landse club gaan. Je bent hier inge groeid. Je weet wat je hebt. Het is echt niet zo dat mijn beste vrienden bij Twente zitten, wel in Twente. Ik woon vier maanden in mijn nieuwe huis. Kick (Van der Vail) en Eddy (Achterberg) zijn allebei een keer ge weest. Maar de vereniging is goed voor ons. Twente heeft in enkele ja ren zijn schulden aangezuiverd, dat is nooit ten koste gegaan van de spelers- salarissen. Ik heb nog een contract voor vier jaar dat is gezien de om standigheden erg redelijk. Het geld dat door de club werd terugverdiend, kwam binnen door transfer. Nood- zaak-verkopen. Dat gaat niet buiten ons om. Iedere maandag is er een ver gadering tussen bestuur en spelers- raad. Wij zijn op de hoogte met de problemen. Wij weten dat er dicht bij de rode streep wordt gewerkt, dat een 10.000 toeschouwers bij de thuiswed- ZURICH (Reuter) De FIFA (Internationale Voetbal Federa tie) zal een delegatie naar Chili sturen om te beslissen of de wedstrijd Chili-Rusland op 21 november al dan niet in Santia go gespeeld kan worden, tie Russische voetbalbond had ge vraagd of deze wedstrijd, hoogstwaarschijnlijk beslissend over kwalificatie voor de eind ronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal, in een ander land gespeeld zou kunnen worden. Dit in ver band met de politieke situatie in Chili na de staatsgreep. De twee afgevaardigden, de Brazili aanse vice-president van de FI FA Abilio d'Almeida en secreta- Tis dr. Helmut KSser, zullen vandaag in Santiago aankomen. Hun beslissing wordt eind van deze week verwacht. Epi Drost: 'Ik voetbal nu anders'. strijd tegen Den Haag niet genoeg is. Er is bij de spelers van Twente een grote, vanzelfsprekende discipline. 'Vroeger hadden wij een boetes ysteem. Een piek als je te laat kwam op de training. Dat is nu niet meer. Iedereen komt op tijd. Niet om die guldien, maar omdat je het tegenover de anderen niet kune maken. Wan neer Kohn je een redelijke vrijheid laat, maak je er geen misbruik van. Je kimt het de anderen niet aandoen dat de regie strakker wordt omdat er een uit de band spring. Wij zijn bo vendien geen snotneuzen meer. De ploeg is letterlijk en figuurlijk ge groeid. De kern is groter. Wij hebben dit jaar weer meer spelers die inter nationaal volwaardig kunnen meed raaien. Dat betekent dat je ook in ge wone wedstrijden harder moet vech ten voor je plaats. Wij hebben meer ervaring opgedaan. Het is een nor maal groeiproces. Het kan niet alleen een verdienste van Kohn zijn. Rijvers en hij hebben zo lang samengewerkt dat er veel overeenkomst is in hun benadering. Bij Kohn is misschien iets meer ruimte voor spel en speels heid. Dat komt ook doordat wij stuk voor stuk meer persoonlijkheid heb ben gekregen en daardoor wat recht op meer vrijheid in het spel verdien den.' Tegen die duidelijk waarneembare verandering binnen de ploeg, steekt de even aanwijsbare versobering van Drost scherp af. Zowel Rijvers vroe ger als Kohn prezen zich gelukkig met een niet fataal afgelopen blunder uit speelsheid van Drost in het begin van een wedstrijd. Dan immers ging hij op stag effectiever spelen. Tegen woordig doet hij het van het begin af. 'Echte verwijten heb ik er nooit over gehad. Maar ik voetbal nu anders. Als ik wat wil spelen, doe ik het op de training, niet meer in wedstrijden.' Waardoor die wezenlijke verandering in de spelkarakteristiek van Epi Drost? 'Ik heb mijzelf altijd als een redelijke Ausputzer beschouwd. Een die vaak een beetje en soms wat veel risico nam. Zo was, maar ik ben ou der geworden. Ik heb mijzelf veran derd.' Een beetje priegelen en draaien is natuurlijk verschrikkelijk leuk, maar ik heb wel ontdekt dat ik vooral daardoor na zo'n acht wedstrijden uit het Nederlands elftal draaide en prie gelde. En dat was niet leuk. Het is mij duidelijk geworden dat mijn kan sen groter zouden zijn als ik er wat harder en soberder in ging. Daarom is er nu een andere Epi Drost. Want het Nederlands elftal is heel wat voor mij en de eindronde in Duitsland be tekent nog veel meer.' AMSTERDAM Horst Blankenburg, de 26-jarige vrije verdediger van Ajax, is opgeroepen volgende week te verschijnen bij het ministerie van jus titie, in verband met de aanvraag van de Westduitser tot naturalisatie. Blan kenburg, tot 1976 verbonden aan Ajax, moest reeds enige tijd geelden het geld overmaken dat gemoeid is met een dergelijke aanvraag. Hoewel in de wet is vastgesteld dat iemand tenminste vijf jaar in Nederland moet wonen om genaturaliseerd te worden, is het zeer goed mogelijk dat de Aja- cied, die korter in Nederland ver blijft, toch al het Nederlanderschap verkrijgt. Als op korte termijn inderdaad wordt besloten dat Blankenburg Nederlan der wordt kan hij worden opgesteld in het Nederlandse elftal, ook als dat door België uit te schakelen de eind ronden van het toernooi om het we reldkampioenschap haalt dat in juni en juli 1974 in West-Duitsland wordt verwerkt. 'De bepalingen van de FI FA leveren geen problemen op', aldus Henk Burgwal, secretaris-penning meester van de KNVB, 'slechts als Blankenburg voor het WestduiLe na tionale team had gespeeld was hij niet beschikbaar. De FIFA-bepalingen zeggen namelijk dat je slechts voor één nationaal team kan uitkomen'. DEN HAAG (ANP) Het dagelijks bestuur van d Koninklijke Nederland se Schaatsenrijders Bond wil Jos Va lentijn nog dit seizoen de mogelijk heid bieden weer in amateur-wedstrij den uit te komen. Het college, be staande uit de heren Quarles van Uf- ford (voorzitter), Van Laer (vice- voorzitter), Comello (algemeen secre taris) en Egas (penningmeester), heeft hiertoe aan het uit twintig le den bestaande bondsbestuur een voor stel doen toekomen, dat op 15 novem ber tijdens een speciale vergadering wordt besproken. Het dagelijks bestuur stelt voor om Jos Valentijn, die zich op 17 februari 1973 verbond aan de inmiddels niet meer bestaande profschaatsliga ISSL, per 16 november aanstaande zijn ama- teurstatus terug te geven, met deze beperking, dat de sprinter in het sei zoen 1973-1974 niet zal kunnen deelne men aan nationale selectiewedstrijden en de Nederlandse kampioenschappen. De reglementen van de KNSB maken het in dat geval mogelijk dat Valen tijn volgend jaar volledig als amateur kan meedraaien. Ajax nog steeds vol onbegiip over public relations Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Twee jaar gele den, in de tijd dat Ajax nog vol op bezig was zich te bewijzen als sterkste voetbalclub ter wereld, kwam het bestuur van de Amster damse club op het idee een ma nager aan te stellen. Een man die alle niet technische zaken binnen de club zou gaan regelen, een man ook die de public relations van Ajax eens goed zou gaan beharti gen. Het idee was goed Ajax liep gewoon achter bij andere minder gerenommeerde clubs maar een uitwerking heeft dat idee nooit gekregen. De manager is er nooit gekomen, de public re lations van Ajax worden nog steeds op de oude voet behartigd en dat betekent ronduit slecht. Om eesi of andere duistere reden meent Ajax namelijk nog steeds te kunnen volstaan met het optrekken van gigantische rookgordijnen als er werkelijk belangrijke zaken aian de or de zijn. Het bestuur van Ajax begrijpt nog steeds ndet wat het betekent voortdurend in de schijnwerpers te staan. Dat zo een situatie verplichtin gen schept, niet alleen tegenover de eigen achterban maar ook ten opzich te van iedere dn voetbal geïnteresseer de.. Nederlander (en nu ook daar bui ten). Ajax begrijpt niet aat winst van een toppositie ook met zich mee brengt dat een stukje club-privacy op geofferd moet worden. Dat bepaalde zaken uit de doeken gedaan moeten worden om niet voortdurend ge confronteerd tc worden met gissangen. VERACHTELIJK En gissingen slaan voor het Ajax-be- stuur meestal nergens op. Als voor de radio wordt geregistreerd dat dokter John Relink met een verbeten gezicht een vergadering van Ajax verlaat en als daar van Ajax-zijde geen commen taar op volgt dan ontzegt Ajax met een ook iedereen het recht daar con clusies uit te trekken. En als het speeld, ls beslist met overweldigend. mi)n spijt moet ik zeggen', aldus Jaap van Praag, 'dat er nog veel kaarten over zijn'. Otfco Roffel, directeur van het stadion, dacht dat er zo'n 25.000 a 30.000 plaatsbewijzen zijn verkocht. Ajax-bestuur het afgelopen jaar in al le affaires (dae altijd groter zijn dan de normale omdat Ajax nu eenmaal in de belangstelling staat) weigert adequate informatie te verschaffen dan meent datzelfde bestuur slechts verachtelijk te kunnen wijzen tn de richting van de pers die Ajax steeds meer weer zo negatief behandelt door wèl te blijven zoeken naar de juiste informatie. Die situatie is ronduit verwerpelijk. Ajax meent te kunnen volstaan met een persconferentie voor een Europa Cup-wedstrijd waarin nauwelijks be hoorlijke informatie wordt verstrekt Dat gebeurde gisteren weer, zoals het al eerder al vaker is voorgekomen. De zaak rond de bevoegdheden van dok ter Rol ink wordt door voorzitter Jaap van Praag niet udt de doeken gedaan. Hij trok gisteren opnieuw een rook gordijn op en alleen aan het feit dat trainer George Knobel in een open hartige bui (voor hij het woord nam waarschuwde Van Praag hem met een 'Maak het kort') een iets verdere ex plicatie gaf is het te danken dat er werkelijk ook nauwelijks meer gegist hoeft te worden over de positie van dokter Rolink. VAAGHEDEN Op vragen van de pers kwam Van Praag met een groot aantal vaaghe den. Waarbij hij begon te stellen dat de kranten dc situatie in het leven hadden geroepen. 'Door de artikelen in de krant hebben we een werkver gadering moeten vervroegen. Dokter Rolink is niet kwaad weggelopen van die vergadering. Hij moest nog naar enkele patiënten toe om 's avonds op tijd bij de wedstrijd tegen PSV te zijn. Wij hebben daarna gewoon een bestuursvergadering gehad, die niet eens ten einde heeft kunnen komen bij gebrek aan tijd'. En als klap op de vuurpijl voegde Van Praag daar nog aan toe: 'Het bestuur kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat ieder een zich met Ajax bemoeit'. Dat is een zeldzaam staaltje van onbegrip wat public relations betreft voor een club die door miljoenen in Nederland gevolgd wordt. In zijn 'maak het kort* antwoord gaf Knobel wel uitsluitsel over de situatie van Rolink binnen de Ajax-selectie. Knobel: 'Trainer en spelers hebben bepaalde ideeën gehad over de medi sche begeleiding bij Ajax. Dat draait nu zo'n beetje. Dat daar kleine wrij vingen bij optreden is heel gewoon. Keizer en Mulder hadden wat moei lijkheden met Rolink. Er komt nu een gesprek tussen de partijen om dat weer in orde te maken. Jan Mulder mag bij Willem de Lange blijven maar De Lange mag niet in het Ajax stadion werken. Rolink heeft een ad viserende taak. Ik neem de beslissin gen. De medici hebben gewoon een dienende en adviserende taak'. Dat is een duddleJijke uitleg, die Jaap van Praag eerder ook had kunnen geven zonder zijn road-witte handen te bran den. DENKFOUT Ajax heeft het idee door het meren deel van de Nederlandse pers op niet correcte wijze, te worden benaderd. Dat is echter geen fout van de pers de laatste weken door Ajax voor het merendeel angstvallig op afstand gehouden maar eerder een denk fout van het Ajax-bestuur. Daar meent men namelijk nog steeds dat public relations betekent de journalis tiek de plicht op te leggen alleen de fraaie kanten van Ajax te belichten. Voor de donkere kanten stelt het be stuur zich dan wel afwerend op. RUUD VERDONCK door Hans Schmit De ogen van Rudi Lubbers, zo heeft zaterdagmiddag televisie kijkend Nederland kunnen con stateren en zo meldden giste ren ook onze dagbladen, waren gezwollen. Zijn wenkbrauwen waren gehavend en toen hij, kort na dat gevecht in Djakar ta tegen oud-wereldkampioen Muhammed Ali (Cassius Clay), aankondigde graag een revan che te willen, staken er watten uit zijn neus om het bloeden tegen te gaan. Rudi Lubbers is, voor wie het nog niet mocht weten, Nederlands sterkste beroepsbokser in de cate gorie der zwaargewichten en met het feit dat hij tegenover de veel zwaardere en over veel langere ar men beschikkende Ali in dat smoorhete Djakarta op de been is gebleven, oogstte hij bewondering, of althans waardering, van de jour nalisten die speciaal voor die ge beurtenis naar onze voormalige Oostindische kolonie waren ge reisd. Het was voor Nederland voor 't eerst sinds lang weer een directe confrontatie met het verschijnsel boksen. Voor het eerst sinds (boks)heugenis ging het niet om zomaar wat buitenlanders die el kaar zo snel en doeltreffend moge lijk tegen het canvas proberen te meppen. Nee, dit keer was er een landgenoot bij betrokken en mis schien juist daarom is er rond dat boksen (ondanks het feit dat er in Djakarta nauwelijks sprake was van een 'slachtpartij' die zoals die wel vaker binnen de touwen plaatsvinden) opnieuw een discus sie opgelaaid. Misschien zijn er daarom bij veel mensen vragen gerezen over dat gesanctioneerd slaan, dat elkaar gelegaliseerd toe brengen van (al dan niet ernstig) letsel. Achterhaald Tot degenen die op het standpunt staan dat het een weinig mens waardige zaak is om iets dat in het dagelijks leven door de wetgever wordt bestraft als sport te verheer lijken, behoren ook de makers van de 'sportshow', het zaterdagse sportprogramma van de NCRV-ra- dio. In dat programma werden zaterdag flitsen van de strijd in Djakarta uitgezonden, maar vooraf werd de stelling opgeworpen dat boksen, of in ieder geval 'prijs-bok- seri', een weinig verheffende bezig heid is, waaraan ten onrechte de kwalificatie sport wordt toegekend. Chris van Leeuwen, verslaggever van de NCRV: 'Wij vinden boksen een volstrekt af te keuren activi teit Boksen is een achterhaalde zaak, een bezigheid die onder druk van onder meer de commercie niet is meegegaan met de ontwikkeling die andere sporten hebben doorge maakt Schermen bijvoorbeeld is geëvolueerd. In oorsprong zal dat ook wel een gewelddadiger sport zijn geweest, maar het is nu niet meer de bedoeling zoals bij steek spelen op middeleeuwse toernooien en bijvoorbeeld zwaardvechten el kaar te raken en daardoor letsel te veroorzaken. Schennen is een tech nische bezigheid geworden, waarbij je plaatjes op eikaars lichaam moet zien te raken. Treffers wor den elektrisch geregistreerd'. Het aantal telefonische reacties tij dens en na de uitzending was over stelpend en het overgrote deel van de luisteraars schaarde zich achter het uitgangspunt van de NCRV. Chris van Leeuwen: 'Onze stelling is duidelijk gesteund. De meeste mensen die zich tegen het boksen opstelden, kwamen met als voor naamste argument: het hoofd. Slechts een paar van de mensen die reageerden, steunden het bok sen. Het voornaamste argument was hier: het hoofd is niet het doel en iedereen heeft toch de vrijheid om zelf uit te maken of hij wel of niet wil boksen'. Bloemkool-oren Dat hoofd van die boksers spreekt het meest tot de verbeelding van de tegenstanders van wat ook wel eens vergoeilijkend met 'vuist- schermen' wordt aangeduid. En dan niet zozeer vanwege de bloem- kool-oren, de scheve en kapotte neuzen en de gehavende wenkbrau wen, want déér kan onze medische wetenschap tegenwoordig best het een en ander aan opknappen. Waar het echter vooral om'gaat, is het meest vitale deel van het mense lijk lichaam: de hersenen. En die nu worden bij een bokser daar laten al die onderzoeken (ook in Nederland) geen twijfel over be staan wel degelijk aangetast Ie dere knock-out staat gelijk aan een fikse hersenschudding en die kun je maar beter niet te vaak oplo pen. Voorstanders van boksen wijzen er op dat het slaan op het hoofd niet het doel is en halen dan graag het grote aantal beenbreuken op de voetbalvelden aan, die toch ook niet direct voorkomen uit het doel van het voetballen maar die wel onverbrekelijk met dat voetballen zijn verbonden. Die opvatting ech ter doet het uiterst hypocriet aan. Een beenbreuk is een ongeluk. Maar is in het boksen een over winning door knock-out nog niet altijd de fraaiste overwinning? En zijn uppercuts, zö pats op de kin, en linkse directen. zö boem op de kaak, nog niet altijd de beste sla gen? En waarom is, als het hoofd niet het doel is, dat bovenste deel van het lichaam slechts ten dele en niet geheel beschermd? Sport arts Ab Rozijn merkte dan ook op hoe vreemd het is dat er niet on der de gordel mag worden gesla gen, terwijl het veel logischer zou zijn het slaan boven de gordel, en dan met name op het hoofd, te verbieden. Dubieus Met de discussie zoals die zaterdag werd gevoerd, is voor de tweede keer binnen korte tijd een tak van sport 'aangevallen' vanwege de mo gelijk dubieuze waarde. Want ook het ongeluk op het circuit van Zandvoort, waarbij een coureur voor de ogen van het televisie-pu bliek in zijn wagen verbrandde, heeft veel reacties opgeroepen. Het Tweede Kamerlid Dolman (PvdA) heeft toen de regering vragen gesteld. Dolman: 'Er zijn wel ver schillen tussen de race-sport en het boksen. Bij het racen vallen veel doden, terwijl ook het publiek gevaar loopt. Bij boksen is dat niet, of minder, het geval. Naar aanleiding van het ongeluk in Zandvoort heb ik het nieuwe kabi net vragen gesteld. Ik heb daar nog geen antwoord op en weet dus ook niet hoe het kabinet hier tegen over staat Mocht ik echter door de antwoorden worden aangemoe digd, dan zal ik ook wel vragen stellen over het boksen. Niet dat ik boksen direct verboden zou wil len zien, maar ik wil wel pleiten voor een strengere reglementering. Je zou bijvoorbeeld het hoofd tot verboden slag-gebied kunnen ver klaren'. Wanneer Dolman praat over geva ren voor het publiek, doelt hij dui delijk op lichamelijke risico's. Die zijn bij boksen inderdaad niet gro ter dan bij welke sport dan ook. Er bestaan echter andere risico's dan lichamelijke. Waarom bijvoor beeld gaan mensen naar boksen kijken, wat trekt hun daarin aan? Wat voor gevoelens worden tijdens het boksen opgewekt? Boeiende vragen, die tot nu toe bijna niet aan de orde zijn geweest Maar misschien gebeurt dat wel als de discussie van zaterdag een vervolg krijgt. HONKBAL Voor de tweede achtereen volgende keer heeft de Oakland Athletics de worldserles honkbal gewonnen. Het team utt Callfornië won de zevende en beslissende wedstrijd van de series tegen New York Mets mot 5—2. VOETBAL Radio Belgrado, heeft kort na het gelijke spel (0—0) van Joegosla vië tegen Spanje, waardoor de Joegosla vische kansen op de eindronden aanzien lijk daalden, het idee van een troosttoer- nool gelanceerd. In dat toernooi zouden alle uitgeschakelde prominente voetbal landen onderling moeten uitmaken wie tegen de wereldkampioen mag uitkomen. seizoen de wereldtitel veroverde, ls od de algemene ledenvergadering van D Batavieren onderschelden met de Eten- howertrofee, VOLLE3BAL Uitslagen van de derde dag van het toernooi om het wereldkam pioenschap volleybal voor dames In Mon tevideo: Groep I: Canada-Argentinlë 30. Peru-Uruguay 30; groep 2: Rusland-Cu- ba 30. Zuidkorea-Brazillë 3o. in de eerste groep leidt Japan. In de tweede poule Rusland. TENNIS - Tom Okker ls. na zijn overwin- nl g ln het internationale toernooi van Madrid, weer dichter bij Ulo Nastase ge komen ln het Grand Prix-toernooi van de ILTF. De stand: 1. Nastaso 518 pnt.. 2 Okker 378 pnt. 3. Orantes 336 pnt. 4. Newcombe 327 pnt. 5. Kodes 280 pnt. 6. Connors 273 pnt. 7. Smith 199 pnt. WIELRENNEN Coes Bal heeft de eer ste grote overwinning van zijn profcar rière geboekt. De Zeeuwse wielrenner ze gevierde ln do Ster van de Toekomst, sn etappe;wedstrijd ln Frankrijk. De tweede plaats ln het eindklassement was ADVERTENTIE PRISMA V manager edelstaal, waterdicht, automatisch met dag en*)» datumaanwijzing lüjP Prisma Manager modéllen reeds verkrijgbaar v.a. 129,-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11