ans Westgeest: 'N oord wijk komt terug nicum: zit muziek in lelleman wil terugvechten Lisser Boys nog te snel geïntimideerd SL "ff Kasen (Altena) in Jong Amateurelftal Afgang van Charlois tegen Eindhoven i/p/KiWiAiRrrEfr maiamdag 22 oktober 1973 SPOtRiT K13 ordwijk-back timmert niet graag aan de weg VIJK Hans Westgeest, de rechtsachter van lands- m Noordwijk, behoort tot 1 kleine groep (amateur-) lallers, die zich niet of jks inTiet nieuws wenst te In het voor Noordwijk zo seizoen 1972-73 behoor- itgeest (24) ongetwijfeld leest constante spelers en de daarbij een vorm die or de keuzeheren van de liet onopgemerkt bleef, hij de B-selectie naar Saar- aar nooit trad de Noord- 'oor het voetlicht van de lit. Hans Westgeest laat het aan de weg timmeren graag aan anderen over, maar dat neemt niet weg dat ook hij zijn ambities in het sportieve vlak heeft en om die reden vindt hij het wel eens jammer dat de schijnwerper altijd op erkende Noordwijk-vedetten als Albert Spaanderman en Kees Kar stens is gericht. Westgeest eerlijk: 'Ie dereen is tenslotte een beetje ijdel.' Westgeest heeft dit seizoen nog nau welijks gelegenheid gehad zich in de kijker te spelen. Begin augustus" liep hij een knieblessure op en dat kostte hem zes weken, wat onder meer in hield dat hij de fameuze wedstrijd te gen RBC, waarin Noordwijk de titel greep, miste. Westgeest: 'Dat vind ik nog steeds ontzettend jammer; het is net alsof ik geen landskampioen ben geworden.' Na de blessure maakte hij tegen Quick Boys zijn rentree, maar daaraan bewaart hij bar weinig plezie rige herinneringen. Scheidsrechter Henk van Driel bezorgde hem na een wat al te grof uitgevallen charge een officiële waarschuwing en hoewel de van SJC-afkomsige verdediger een nog blanco strafblad had, kostte hem die actie toch twee wedstrijden schorsing. Gevolg van al die tegenslag was o.a. dat Westgeest niet ver doordrong in de vele selectieronden voor het Ne derlands amateurteam. Westgeest: 'Na tuurlijk zijn al dia selectiewedstrijd jes weinig zeggend, maar ik ben cr toch graag bij. Het is bij mij zo dat als ik gekozen word, ik steeds beter ga voetballen en als ze me laten val len, speel ik onmiddellijk als een krant. Toch trekt dat amateurteam me wel: het is toch een soort erken ning van je prestaties.' Dat de prestaties van de Noordwijkse tegelzetter ondanks de geringen publi citeit rondom hem, voor insiders niet onopgemerkt zijn gebleven, bleek af gelopen zomer wel toen AZ'67 contact met hem zocht. Hans: 'Ze waren voor de rechtsback plaats bezig met Sije Visser van NEC en met mij. We zijn het geen van beide geworden. Toen AZ Wolfgang Franck kocht, zijn ze een beetje gaan schuiven in het elftal met als gevolg dat ze nu helemaal geen specifieke rechtsachter hebben. In het betaald voetbal zie ik het niet meer zitten voor mij. Ik ben tenslotte al 24 en als ik weg ga, moet ik ook goed weg kunnen. Ik kan betaald voetbal niet combineren met mijn werk in de bouw. Ik heb tenslotte ook nog eens een gezin.' De blessure van Hans Westgeest is een van de vele tegenslagen die Noordwijk dit seizoen op dat gebied te verwerken heeft: ook Ruud Bröring, Albert Spaanderman, Con stant Smit en Gerard Duindam zitten met een 'zeperd'. Dit en het te veel op techniek gebaseerde voetballen van Noordwijk ziet hij als de voornaamste oorzaken van de terugval van de for matie van John Eelman. Degenen die vermoeden dat Noordwijk na succes volle tijden nu rijp is voor Monumen tenzorg, moet hij dan ernstig teleur stellen: 'Het is duidelijk dat we terug komen. We missen momenteel ook de geluksfactor die we vorig jaar hadden, want tenslotte wordt niemand zonder geluk kampioen. Daarnaast moet er meer fysieke kracht in de ploeg wor den gebracht: het moet wat fanatie ker, niet alleen maar schuiven. Al on ze tegenstanders gaan er keihard in. Wij zijn tenslotte de kampioen, die geklopt moet worden. Kijk maar naar de wedstrijd tegen Quick Boys. Ver der doen we er alles aan om de pro- duktie op te voeren, maar het gekke is dat op de training geschoten en ge scoord wordt dat de stukken er af vliegen.' Over zijn eigen spel is Hans West geest bepaald nog niet helemaal tevre den: 'Zeker als het niet helemaal loopt, moet ik me er meer bewust van zijn, dat oprukken niet voortdurend kan. De organisatie in de defensie is nog niet zoals het hoort, maar dat komt ook omdat er te weinig gediri geerd wordt. Jongens als Constant Smit en Hans Plaatzer zijn in feite te netjes om een grote waffel op te zet ten bij het geven van aanwijzingen. Hoewel ik moet zeggen dat Hans Plaatzer het vertrek van Anton Manjt vorig jaar uitstekend heeft opgevan gen. Zelf moet ik ook leren bij het uitverdedigen de bal wat meer in de ploeg te houden.' Typerend voor de bescheiden opstel ling van Hans Westgeest is ook dat hij een minstens zo bescheiden colle ga als Ben Barten is met nadruk noemt als we het over de wedstrijden tegen IJsselmeervogels en RBC heb ben. Westgeest: 'Geweldig zoals die jongen is gaan voetballen. Dat bewijst toch wel hoe goed je bij Noordwijk wordt opgevangen. Tè goed soms, want er zijn er ook die dan meteen doorslaan. Een opmerking zoals Cor Vrèugdenhil maakte toen hij naar ons kwam 'dat wordt het beste midden veld van Nederland' vind ik nogal vreemd. Voorlopig moet hij het alle maal nog waar maken.' Hans Westgeest houdt het er voorals nog op dat het in de eerste klas B toch weer Noordwijk en Zwart Wit zullen zijn, die zich uiteindelijk als de belangrijkste titelkandidaten zullen ontpoppen. Hij: 'Volgens mij redt Quick Boys het nooit, die jongens spelen louter op hun inzet. En van Go Ahead Kampen ben ik ook niet bang. Hoe vaak zie je niet dat juist oostelijke ploegen tegen het eind van de competitie zwaar terugvallen?' RENS KNEGT tier Anton Keehnen bracht sfeer terug DAM Niet geheel ten onrechte wordt ten aanzien van de |amse vierdeklasser Unicum al enkele jaren gesteld, dat het, nd op een hoger niveau, wellicht beter tot zijn recht zou ko st type voetbal dat de rood-witten plegen te spelen is niet di- garantie voor succes in een vierde klas, waar het nog te vaak ^pht alleen aankomt. Evenals bijvoorbeeld stadgenoot-vierde- isfTOGR heeft men altijd al over een zekere kwaliteit beschikt; )0j)0g voldoende om het in een derde klas te kunnen redden. Ik kan nu zeggen dat de vriendschap en gezelligheid er wel is. De jongens hebben iets voor elkaar over. Uiter aard begrijp ik, dat je daar alleen geen wedstrijd mee wint. Er man keert nog wel een en ander aan de ploeg op zich. De jeugdige leeftijd speelt daar echter ook een rol bij. Je ziet nog te vaak dat er te veel ge speeld wordt. Eén van de belangrijk ste gebreken. Directer moet het wor den'. Naast de gememoreerde hardheid, wordt het onderlinge verschil in een vierde klas veelal bepaald door de af- of aanwezigheid van een enkele ta lent, dat er werkelijk uitspringt. 'Uni cum is in het voordelige bezit van zelfs meer dan één zo'n figuur: de centrale verdedigers John Halier en Eddy Vermaat, aanvallende midden velder Aad van der Sande broertje van Zwart Wits Peter van der Sande en in mindere mate linksbuiten Nico Hoogland. Heehnen daarover: 'Inderdaad sterke mensen Dat talent moet zeker eens tot prestaties leiden. Voor mij per soonlijk is het dankbaar werken met zo'n jonge groep. Er is iets op te bou wen. Op het moment verkeren we in een belangrijke fase van de competi tie. Die 4-1 overwinning van vorige week kwam goed uit. Jammer dat za terdag de wedstrijd tegen Schevenin- gen werd afgelast. Winnen we die partij, dan gaan we in de bovenste groep meedraaien. Niet dat ik dit sei zoen al direct een topprestatie ver wacht, daar acht ik de ploeg nu nog om de punten in de laagste lassen valt evenwel niet zel- fin het voordeel van de clubs, :actor kracht een (te?) warm idragen. Waarbij Unicum de Seizoenen dan nog het voor- ift, in de 'Haagse' afdeling te Ideeld. Het is immers een his- 'egeven, dat juist in die afde- rsJ het district West II nog het ivoetbald wordt. Wie het piep- jlftal verleden week tegen £ege aan het werk heeft ge- k%d duidelijk dat er dit seizoen ai>n promotie voor Unicum haal- 11 zijn, maar er gezien het jeug- gemiddelde leeftijd twin- bepaald muziek in zit. ™|s dan mede de verdienste van ht|Anton Keehnen, die Unicum het derde jaar onder zijn 'eft. Hij nam Unicum in een florissante periode van naar lunkerende Cor van der Gijp iehnen over dat begin: 'Toen etjam, leefde de club niet zo erg animo om te trainnen was defoek en gezellig was het zeker eerste taak zag ik toen de -''[rug te brengen. Belangrijk s |n voetbalclub. We gingen rd! organiseren, de onderlinge etstevigen. Zo zijn we deze zo- iftoorbeeld met de selectie twee !a'aar Valkenburg geweest. Was et. Aan het eind van het sei- 'tferd me weliswaar wel eens (1, dat ik te veel festiviteiten f^erde, maar geloof me, het was d|j Unicum. niet rijp genoeg voor. Volgend seizoen zeker wel'. Overigens zullen de Hazelaar-babes vanwege de ligging aan de Hazelaar- weg die gehoopte prestaties voor namelijk op eigen kracht moeten le veren. De steun van het publiek is er vrijwel niet. Met enige spot wordt soms gezegd, dat zelfs elk enthousias me ontbreekt, wanneer toevallig vrij veel lagere elftallen een uitwedstrijd spelen. Unicum heeft het nadeel, dat het historisch niet aan een bepaalde wijk gebonden is. Het terrein ligt enigszins afgelegen in de vrij nieuwe wijk Schiebroek. waar de club maar weinig aanhang heeft. Een oproep aan elk'e voetbalminnende Schiebroeker is derhalve op zijn plaats, aangezien er bij Unicum wel degelijk redelijk goed amateurvoetbal te zien is. Wellicht binnenkort met een extra at tractie in de vorm van een nieuwe spits: ex-doelman Aad van der Ven. Van dej- Ven, die nog maar enkele weken geleden als keeper op de nomi natie voor het westelijk districtselftal stond, maar vanwege een schouder blessure en een dosis tegenzin tussen al dat hout een plaats als veldspeler in een lager elftal verkoos, heeft na melijk in korte tijd als spits furore gemaakt. Begonnen in het vierde elf tal kwam hij tot een wekelijkse pro- duktie van 'vier treffers. In één elftal hogerop: idem dito. Waarna hij verle den week tegen de reserves van lands kampioen Noordwijk (onder meer voor de ogen van amateur-topper Al- bert Spaanderman) als veldspeler in het tweede elftal debuteerde en we derom scoorde. Unicum won die westrijd met 2-0, hetgeen genoeg zegt over de kwaliteit in de breedte. Keehnen tenslotte over Van der Ven: 'Hij zal zich steeds weer waar moeten maken, maar ik heb het idee, dat hij er wel komt'. ANTON KHEENEN JRDAM Het gaat goed met Zwart Wit '28 of misschien kan 'izegd worden het gin gniet goed met Zwart Wit '28. Na enke- jn|er goede resultaten, waarbij zelfs de laatste plaats werd be- Zwart Wit eindelijk weer eens een overwinning boeke op bïfcer ACV. Bijzonderheid was, dat in die wedstrijd linksback lelleman niet van de partij was. Niet wegens een blessure, woon gepasseerd door trainer Piet Boekee. Hans Helleman Zwart Wit eindelijk weer eens een overwinning boeken op resultaten, die werden geboekt. werd gewijzigd door trainer kee. Hans Helleman werd wedstrijd tegen ACV buiten il gelaten en Rien van den 'erd tot linksbach gebombar- irwijl Joop Hak op de rechts- ging opereren. Een mid- |r en een voorhoede-speler die :erhoede moesten versterken, 'ite nauwelijks heeft gefaald, ftfhoede werd aangevuld met naht Wil Jansen naar de voor- t jerd gedirigeerd. urgestelde Hans Helleman: k vreten, die slechte presta- je moreel. Wanneer steeds atjer de voorhoede kansen blijft ja je in de achterhoede onder n Balde druk spelen. De druk peer we nu een foutje maken ié we weer en juist door die 5 [ruk wordt dat foutje gemaakt vjwordt er inderdaad verloren. slechte prestaties wordt dan stfebok gezocht en dat ben ik ■voorden. Voor hetzelfde geld :n ander geweest of zelfs de 'och heb ik in de tussen ge- 'edstrijden voor de competi- eens zo slecht gespeeld. De g werd genomen op grond wellicht wat mindere prestq- de halve wedstrijd, die ik de tegen Papendrecht voor cup.' t eerst in ee periode van ar moest Hans Helleman, an- n door een blessure, zijn de keurtroep van Zwart Wit geven. Een plaats die door rd ingenomen als opvolger van der Giesen in het des- ojjwel legendarische elftal met Coen Nieuwstraten, Jan en $i Elderen, Wim Wit, Cor van en vele anderen. Een groep waaronder een enorme sfeer en waarmee ook resultaten -bereikt. Hans Helleman: 'Dat der meer een fijne tijd. Het Eflaaraan het ontbrak was het ischap van Nederland. Maar en wat voor elkaar over en n bereid eikaars fouten op te Nu komt het te vaak voor, speler meer op eigen roem an op succes voor de club. I^sondanks barst het elftal ook ratel van het talent en de ge- prestaties hebben dan ook een andere achtergrond dan het gebrek aan capaciteiten. Onder trainer Wim van der Gijp is hét er allemaal goed uitgekomen. Dat was een presta tie-trainer, die het elftal naar presta ties wilde leiden en ook geleid heeft.' Zwart Wit '28 speelt onder Piet Boe kee anders dan onder Wim van der Gijp. Van der Gijp ging uit van het stramien, dat iedere linie zijn speci fieke taak had en de bal diende dan ook van linie tot linie naar het vijan delijke doel gebracht te worden. Het concept daarbij was, dat Ferry ter Mors de lange pass vanaf het midden veld losliet in de vrije ruimte, waar van Frans Steur dan diende te profi teren. Hans Helleman: 'Dat gèbeurde inder daad zo. Van der Grijp propageerde een defensieve taktiek. Misschien wel noodgedwongen omdat iedere tegen stander juist tegen Zwart Wit een zo gunstig mogelijk resultaat wilde ha len. Vanuit de veelal versterkte defen sie werd dan gezocht naar de contro- attack, die veelal liep via Ferry ter Mors naar Frans Steur. Piet Boekee wil meer naar een concept met opko mende vleugelverdedigers en dan is het nog geen eens zo gek om een Joop Hak, die verdedigend echt wel uit de voeten kan, op de backplaats te posteren, maar waarom dat ten koste moet van Hans Helleman is mij niet duidelijk. Natuurlijk kost het een trainer tijd om van het ene speltype over te schakelen op een ander spelty pe. Een omschakeling is altijd moei lijk want iedere speler, kijk maar naar Ajax na het vertrek van Cruijff wil zich waar maken.' Die dwang om je waar te moeten ma ken ligt ook bij het elftal. Na het ver trek van Wim van der Gijp was die dwang er ook Voor het hele elftal en voor de nieuwe trainer Piet Boekee. Hoe komt dat er allemaal uit? Hans Helleman: 'Inderdaad hebben wij duidelijk last gehad van die dwang. Wij wilden gewoon kost wat het kost bewijzen dat het ook zonder Wim van der Gijp goed zou gaan. Ook trainer Boekee wilde zich waarmaken, maar de experimenten met een Ferry ter Mors als ausputzer hebben er niet toe bijgedragen, dat de rust in het elftal terugkeerde. Maar dat is alle maal verkeerd uitgepakt. De voorhoe de draaide niet meerzoals een voor hoede zou moeten draaien en zeker niet zo als de Zwart Wit voorhoede vorig jaar draaide. Daar moet je ge woon rekening mee houden en daar moet je tegen vechten. Dat waar ma ken vormde een te grote morele last, mar gezien de nawerking van de affai re Van der Gijp was het niet te voor komen geweest. Zelfs wanneer de op volger van trainer Van der Gijp niet Boekee was geweest, maar een Ernst Happel of Stefan Kovacs zou de ont wikkeling geen andere zijn geweest dan nu het geval is. Maar dan moet er op een gegeven ogenblik een zon debolk gezocht worden en dat ben ik geworden.' In de enige wedstrijd die Zwart Wit '28 tot nu toe gespeeld heeft zonder Hans Helleman werd duidelijk met 31 gewonnen van ACV. Onder het motto 'never change a winning team' had Boekee de opstelling voor de af gelaste wedstrijd tegen Spakenburg niet gewijzigd. Het zit er in dat a.s. zaterdag in de wedstrijd tegen Noord wijk Hans Helleman weer op het bankje zal zitten. Wat dan? Hans Helleman: 'Ik blijf vechten om mijn plaats te heroveren. Aan mijn condiditie zal het niet liggen, want ik blijf met de selectiegroep meetrainen. Maar mocht het. zo zijn, dat dit inder daad een gouden greep van Boekee geweest is, dan zal het wel het einde van mijn voetballoopbzan betekenen. Ik heb teveel bereikt in het voetbal len om tevreden te kunnen zijn met een plaatsje in het tweede of derde elftal. Maar vooralsnog ben ik niet be reid om te accepteren dat deze ont wikkelingen het einde van mijn carriè re betekenen. En als het helemaal moet ga ik mij wat meer met mijn zoon van vijf bemoeien, op zaterdag dan, die intussen ook al tegen een balletje trapt. En om mijzelf in condi tie te houden ga ik wel tennissen.' Helleman weigert te accepteren dat hij uitgerangeerd is. Zijn leeftijd, 29 jaar, vormt voor hem geen enkel pro bleem. Toch zou hij de gang van za- De Kooker ziet titel ivel zitten, maar: LISSE Vorig seizoen verraste Lisser Boys vriend en vijand. De kersverse vierde klass^r, net gepromoveerd vanuit de afdeling Lei den, reeg in de eerste competitieweken de ene overwinning aan de andere. Na zes wedstrijden zag het er dan ook naar uit dat het on bevangen spelende Lisser Boys achter elkaar door zou stoten naar de derde klasse. Zover kwam het echter niet, want na zes overwinnin gen kwam ineens de klad erin. Met als gevolg dat Lisser Boys zeven weken achtereen met een negatief resultaat genoegen moest ne men. Wat te veel was om nog in aanmerking te komen voor promotie. HANS HELLEMAN ken beter geaccepteerd hebben, wan neer het op een andere manier was gegaan. Hans Helleman: 'Wanneeer tegen ie mand gezegd wordt: je doet je werk uitstekend, wij hebben geen reden tot klagen, maar het is toch beter wan neer je een andere baan gaat zoeken, wordt het duidelijk dat er iets anders aan de hand moet zijn. Wanneer te gen mij gewoon gezegd was: Joh, we hebben geen reden tot klagen, maar we willen naar verjonging toe en we willen eens wat anders proberen, dan had ik daar vrede mee gehad. Maar wanneer ik in alle competitie-wed strijden niet heb gefaald en toch mijn plaats moet afstaan is het duidelijk dat ik de zondebok hebn geworden. Gelukkig voor Zwart Wit is het goed gegaan in de wedstrijd tegen ACV maar tegen sterkere tegenstanders als Spakenburg en Noordwijk, zal de nieuwe samenstelling haar waarde nog moeten bewijzen.' ZwartWi t heeft veel tegenslag gehad in de eerste competitiewedstrijden. Dat kwam misschien zoals gezegd, door de regelrechte nawerking van de affaire Van der Gijp. Maar Zwart Wit '28 is een te goede club om te degra deren en een te fijne club om in de steek te laten. Voor de vereniging is het te hopen, dat de prestaties in wel ke samenstelling van het elftal dan ook weer snel terugkomen en dat de harmonie in het elftal weer wordt als vanouds. Hoe het ook allemaal gaat worden, voor Hans Helleman wordt het beslist geen omzien in wrok. Hans Helleman heeft door de jaren heen bewezen een vechter te zijn in de goede zin van het woord. In zijn lange loopbaan heeft hij slechts één keer (in een wedstrijd tegen Huizen), een officiële waarschuwing gekregen omdat hij het beruchte dierenli- chaamsdeel zou hebben gebezigd ten opzichte van de scheidsrechter. Het was niet waar en een schorsing of iets van dien aard is dan ook niet ge volgd. Maar Hans Helleman wil wel vechten in het veld, op correcte wijze, maar met inzet van zijn hele persoon. Op dezelfde manier wil hij ook vech ten voor zijn plaats in het elftal. Een plaats waarop hij gezien zijn staat van dienst, maar ook en vooral ;gelet op zijn huidige prestaties nog steeds aan spraak mag maken. Wijken voor een betere of zelfs voor een gelijkwaardi ge opvolger van jeugdige leeftijd is te accepteren, maar wijken voor een voorhoedespeler is iets wat maar moeilijk te verteren valt. Maar Helle man zal vechten en blijft vechten. Zwart Wit '28 kan alleen maar geluk kig zijn met een speler die over een dergelijke mentaliteit beschikt. PIET WOLFFENBUTTEL Lisser Boys is ook het huidige seizoen sterk begonnen. Zelfs zo goed dat op dit moment de eerste plaats van de competitie-ladder bezet wordt. Afgelo pen zaterdag had Lisser Boys die posi tie kunnen versterken omdat toen het toptreffen tegen Die Haghe gepro grammeerd stond. Koning Pluvius gooide echter regen in het eten waar door Lisser Boys niet de gelegenheid kreeg Die Haghe van zich af te schud den. Eén van de topspelers bij Lisser Boys is de 21-jarige spits Izaak de Kooker. Een vrij simpele voetballer, die ech ter een dermate sterk ontwikkeld ge voel voor de bal heeft dat hij in iede re wedstrijd een hele kluif is voor de vijandelijke verdedigingslinie. Vooral vorig seizoen was De Kooker bijzon der produktief. Liefst vijftienmaal kon hij triomfantelijk de armen in de lucht gooien na een geslaagde actie De Kooker is dit seizoen beduidend minder produktief. Nog slechts drie treffers staan op zijn naam. Hij zelf: 'Dat is echter niet zo vreemd. Ik heb tot op heden namelijk nog maar drie wedstrijden gespeeld. Ik heb last ge had van een knieblessure. Er zat vocht in mijn knie. Nee, gelukkig was het geen meniscus, maar het was toch wel dermate ernstig dat ik nog maar weinig heb kunnen spelen. Gelukkig is de knie echter weer hersteld, want ik heb vorige week al weer gespeeld'. Izaak de Kooker is een echte spits. Ie mand die achter iedere bal aansjouwt, behept is met een goed schot en nog redelijk kan koppen ook. Daarnaast een jongen die goud waard is in het taktisch concept dat trainer Piet Was senaar voor Lisser Boys heeft uitge stippeld. De Kooker zelf: 'Wij opere ren vanuit een gesloten defensie. We grijpen echter iedere kans aan om snel uit te breken. Daarbij is vooral de snelheid van Henny van der Weerdt één van onze sterkste wapens. Die man is te vergelijken met een Re- né van der Kerkhof'. Tegenover dit sterke punt van Lisser Boys staan echter ook enkele zwakke. Izaak de Kooker: 'Wij zijn te snel geïntimideerd. Ik weet niet hoe dat komt, maar het gebeurt nog te veel dat wij ineens overschakelen op pa niekvoetbal. En dat kost punten. Vooral vorig seizoen heeft ons dat op gebroken'. Over zijn eigen sterke punten: 'Ik pas seer gemakkelijk. Daarnaast heb ik een goed gevoel voor de bal. De basis van het goaltjesmaken'. En over zijn zwakke punten: 'Ik ben niet direct een werkpaard. Wanneer een verdedi ger mij de bal afneemt dan maak ik de fout er niet achter aan te gaan. Meeverdedigen doe ik dan ook haast nooit. Wil ik een meer complete voet baller worden dan zal ik dat toch ook moeten gaan doen'. Lisser Boys draait goed. Zoals de stand van zaken op het ogenblik is moet zelfs ernstig rekening gehouden worden met promotie naar de derde klas. Begrijpelijk echter is men in het kamp van Lisser Boys voorzichtig met het geven van voorspellingen. De plotselinge afgang in het vorige seizoen ligt immers nog te vers in het geheugen. Izaak de Kooker deson danks: 'Het moet er nu wel in zitten dacht ik. We zijn sterker geworden dan het vorig seizoen. Wat vooral komt door keeper Nico Groeneweg. Niet dat onze doelman van het vorig seizoen zo slecht was, maar Nico (af komstig van Stompwijkse Boys) is ge woon beter. Er gaat meer rust van hem uit'. 'Eerlijk gezegd zie ik promotie wel zitten', laat Izaak de Kooker weten, 'zeker wanneer we er dit seizoen in slagen dat paniekerige te voorkomen als het onverhoopt eens tegen mocht zitten. Lukt het trainer Wassenaar om dat op te vangen dan moet promotie mogelijk zijn. We zijn er in ieder ge val sterk genoeg voor'. ROTTERDAM In de tweede ronde van de landelijke schaakcompetitie heeft Charlois een record zien sneuve len. Sinds april 1971 was dit team op eigen terrein ongeslagen gebleven, maar zaterdagmiddag heerste er in de Triomfatorkerk in Rotterdam-zuid eni ge verslagenheid. Verloren de Charloissers in de eerste ronde ongelukkig van Bussum, de ne derlaag tegen Eindhoven overigens een zeer sterk team was toch een teken aan de met decoraties behangen wand. De Brabanders kwamen met slechts 9 spelers, waaronder zelfs nog drie invallers, naar de Maasstad om het verplichte nummertje tegen lands kampioen Charlois af te draaien. Men kon immers moeilijk wegblijven. Dat zou trouwens twee extra verliespun- ten opleveren. Zonder dat Charlois ook maar een moment aan de zege heeft kunnen ruiken ging het team met 4(45(4 ten onder. De brabanders verlieten verstijfd van verbazing en later slap van de lach het strijdtoneel. Een van hen maakte de voor de landskampioen nogal lugubere opmer king: 'De volgende keer proberen we het eens met acht man Charlois-kampioen Van Wijgerden bleek niet opgewassen tegen dr. ir. Frans Kuipers, internationaal mees ter. Kerkhoff boekte een snelle winst wegens niet opkomen van Balemans. Na vijf speeluren hadden ir. Den Ou den, Van Ommen en drs. Staal op wat normalere wijze gezegevierd. Koever mans remiseerde na de winst te heb ben laten glippen. Hofland, Vossel- man, Bij de Vaate en Kunnen (deze na een remise-voortzetting te hebben verzuimd) verloren. De overige uitslagen in de hoofdklas se waren: Watergraafsmeer—Philidor Leeuwarden 46, VAS ASCPhilidor Leiden 4(4—3>/2 (wordt 5—5 of 5(4— 4(4). UtrechtBussum 4(428 (wordt 5(44% of 55), Moerwijk DD 4*44(4 (wordt vermoedelijk 5(4-4(4). ROTTERDAM Voor de selectie van het Jong Amateurdlftal (spelers tot en met 22 jaar) wordt op woensdag 24 oktober a.s. op het KNVB-sportcen- trum te Zeist een selectiewedstrijd ge speeld, die om vier uur in de middag aanvangt. Gepland is een speeltijd van driemaal vijf en veertig minuten waarin men de volgende kandidaten '•-r Jong Oranje in het veld wil •m: (Arhilles '12), Geluk (AFC), Kasen (Altena), Meerman en Van tArnemuiden), Van der Salm 1Casteleyn en Kloosterman 'C). Boon (EDO), Huiskdns (Ei- lermark), Van Ham (Elinkwijk), Bults (Emmen), Dangremont (Excel sior '31). Drenth en Hakkers (Germa- nicus), Faken en Schinkel (Go Ahead), Van der Wardt (GVW), Schrijn- makers en Zwartjes (Heer), Nannings (Hollandia), Koster (Hollandsche- veld), Van Vlodrop (MKC), Witte- veen (Nunspeet), Lutjeboer en Molen dijk (Papendrecht), Loen (Quick N.), De Busscher (Quick '20), Van der Gouw (RKC), van 't Land (SDVB), Van Gulyck (Spel. Enschede). Schoormans (SVN), Van Ballegooyen (Veen), Karts (Velocitas), Sierenveld (Vlissingen), Mulder (VRC), A. de Graaf (IJsselmeervogels) en van der Horst (ZFC).

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13