PSV: kans op titel AJAX TOONT PROGRESSIE Twijfels over doorgaan Rodt FC Utrecht laat kansen onbenut; Behoedzaam FC Twente toch naar optimaal resulta vei Amsterdammers komen nog te moeilijk tot scoren UEFA straft Dundee en Real UEFA geeft nieuwe richtlijnen aan scheidsrechters enj ve Tom Okker weer langs Nastase Roeibond aanvj&f* nieuwe beleidslij TROUW/KWARTET MAANDAG 22 OKTOBER 1973 SPORT T9*W/ Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM PSV heeft de cirkel vrijwel gesloten. Tot wat het uitgebalanceerde elftal dit seizoen in staat blijkt, is via in drukwekkende doelcijfers ge noegzaam bekend. De twijfels van en over PSV golden vooral de duels buiten Eindhoven. Maar ook die laatste rimpel lijkt nu goeddeels gladgestreken. Wie, zoals PSV, in de zwaarste uit wedstrijden (Feyenoord, Ajax en FC Twente) niet verliest en op eigen terrein zó simpel met de tegenstander dolt, mag zich een volwassen formatie en een belangrijk kandidaat voor het landskampioenschap gaan- noe- PSV is eindelijk zover, dat het in beslissende ontmoetingen tegen de grootste concurrenten zich méér dan een gelijkwaardige opponent kan to nen. De ploeg bewees dat eerder bij Feyenoord en herhaalde zo'n sprekend resultaat (11) zaterdaga vond in het bijna uitverkochte Olympisch stadion tegen Ajax. 'Als je', merkte trainer Kees Rijvers niet zonder trots op, 'tegen drie toppers dergelijke uitslagen maakt, dan mag je best juichen'. En PSV deed dat uitvoerig. Voor een belangrijk deel terecht. Het vo rig seizoen nog zo teleurstellend la biele elftal straalt nu zelfvertrouwen en gretigheid uit. Eigenschappen, die in de nabije toekomst voor iede re tegenstander een obsessie zullen vormen. PSV heeft dan ook de juis te balans gevonden. Niet in de laat ste plaats door de vier even kostba re aankopen voor deze competitie. René en Willy van de Kerkhof bren gen snelheid, durf en karakter in de ploeg. Gerrie Deijkers demonstreer de tegen Ajax, hoewel zeker nogniet feilloos, dat hij niet louter een aan vallende vleugelverdediger is, maar dat hij onder druk zich ook in een zuiver defensieve rol kan handha ven. Ralf Edström doet als spits veel meer dan alleen een tegenstan der nadrukkelijk aan zich binden. Het gemak, waarmee hij het massale geblunder in de Ajax-verdediging af strafte, de manier waarop hij Wil lem Suurbier uit balans bracht en hij de bal in de verste hoek achter Heinz Stuy mikte, was ronduit om- ponerend. Dat getuigde van zelfver trouwen. Een eigenschap, die héél PSV langzamerhand gaat ontwikke len. Ideaal kan de situatie voor Rijvers echter nog niet zijn. PSV mist nog steeds de allure en de hooghartig heid om zich ook in uitwedstrijden een onneembare barrière op te wer pen. PSV koos bijvoorbeeld tegen Ajax te snel voor zekerheid, verbaas de zich nog tè opgewonden over de verkregen voorsprong en wist moei lijk raad met die luxe. Daardoor kon Ajax na rust vrijwel ongestoord aan een overwicht bouwen. Dat manco bij PSV zal slechts een kwes tie van tijd zijn. Doelman Jan van Beveren heeft het rijpingsproces in ieder geval niet meer nodig. Van Beveren acteerde ook tegen Ajtx groots. Voor hem bleek alleen de door Johnny Rep in geschoten strafschop niet te houden. Van Beveren, eerlijk: 'Geen discus sie mogelijk. Het wès een zuivere handsbal van Gerrie Deijkers'. Van Beveren voorkwam via een serie schitterende reddingen een tweede doelpunt van Ajax. Hoewel hij hal verwege de tweede helft opnieuw aan de lies geblesseerd raakte, bleef hij op een fantastische manier excel leren. Van Beveren: 'Ik heb me niet laten vervangen, omdatik de ploeg op zo'n belangrijk moment niet in de steek wilde laten. Maar ik ver ging van de pijn, kon op het laatst zelfs geen bal meer uittrappen'. Van Beveren werd direct na afloop dan ook als een held door zijn me despelers bejubeld. Zo'n reactie is tekenend voor de sfeer, de ambiance en de eenheid van dit PSV. Een elf tal, dat Rijvers als een 'georgani seerde troep' kwalificeert. In het concept laat hij, zeker in de aanval, zijn spelers opvallend veel vrijheid. Daarom wisselen Edström, Van de Kerkhof, Lubse en Van der Kuylen zö veel en gemakkelijk van positie. Daarom ook blijft PSV, als het een maal tempo ontwikkelt, zelfs voor de meest ervaren verdediging moei lijk te controleren. Ajax ondervond dat vooral voor rust pijnlijk. Jan van Beveren: 'Dit is de eerste keer, dat we in Amsterdam tegen Ajax een punt hebben gepakt. Dat is niet alleen onze verdienste, maar het te kent ook de verminderde kracht van Ajax. Deze ploeg is hard achteruit gegaan en kan niet veel meer. De goede periode is voor deze club af gelopen. Tijdens iedere uitwedstrijd zal dit fantasieloze elftal moei den ontmoeten. Feyenoord is der geval op dit moment veej, ger te overwinnen'. Krasse taal van de doelman v Nederlandse elftal, die strak een aantal Ajacieden tegen Be de slag moet. Maar Van B( zelfbewust als geen ander bi durft zijn allure te manife 'Vroeger was het prachtig als gen Ajax niet meer dan viei punten tegen krijgen. Nu wij eindelijk eens vertrouw toond. Het is toch typerend, onder druk tegen dil toch een gelijkspel kunnen den'. Wat zelfverzekerheid betreft Beveren het gros van zijn p noten ver vooruit. Als hei zich met een dergelijke im ook in het veld durft te m; ren, kan voetbalminnend Ein nog opwindende maanden gaa ven. GERRIT DEN AMBT wn 'I IE - il he voc itleldka v femel °P Italia lichen Uru •tl op ege va 215choi 90.0 Olym de he ploeg eertig ra die Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Aan de eerste minuut van het treffen, toen Ruud Krol zo sterk door de PSV-verdediging laveerde, werd naderhand in Ajax-kringen frequent herinnerd. Omdat, zo werd geopperd, Krols verwoestend schot, dat tegen de onderkant van de deklat uiteenspat te het gevecht een ander, zeker minder interessant, aanzien had kun nen geven. Krol zelf: 'Gaat die bal erin dan verschaf je je al in de eerste minuut de zekerheid van een doelpunt. Dat komt er de rust en het overleg in het spel die we aanvankelijk misten'. Dan allicht ook was dat nu zo boeien de tweegevecht tussen de regent Ajax en het naar top-niveau snakkende PSV niet uitgegroeid tot een heuse climax van dit nog jonge voetbalsei zoen. Omdat Ajax dan wellicht niet de fouten had gemaakt, waarvan PSV nu zo gulzig profiteerde. Ook omdat Ajax zich nu wel liet ontredderen en daardoor niet de kracht had om PSV's sterkste wapens uit te schakelen. Alsof Ajax verbaasd stond van de felheid van de Eindhovense equipe. Alsof Ajax toen nog dacht dat PSV allen in eigen omgeving kon excelle ren, zo benepen startte Ajax. Arie Haan: 'We wisten echt wel dat PSV ook 'uit' goed kon spelen, dat hebben ze tegen Feyenoord wel bewezen. Daarom was het geen kwestie van on derschatting of zo. PSV, zo wisten wij. kon voetballen, en dat hebben ze vooral in de eerste helft laten zien ook.' VRIJHEID In dat eerste part van de ontmoeting miste Ajax het vermogen om zich aan te passen bij PSV's explosieve spel stijl. Zocht althans vergeefs naar de middelen die PSV's gevaar moesten beperken. Wat niet volledig gelukte. En illustratief voor die situatie ston den d? drie vrije trappen die Willy BERN De Europese voetbal federatie (UEFA) heeft het Schotse FC Dundee en het Spaanse Real Madrid elk tot een boete van 10.000 Zwitserse franken (8200 gulden) veroor deeld wegens wangedrag van het publiek tegen het arbitrale trio in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup. De UEFA strafte FC Dundee naar aanleiding van een inci dent tijdens het duel tegen FC Twente in Schotland. Een toe schouwer wilde een van de grensrechters aanvallen en hem slaan. Real Madrid kreeg de boete omdat een van de toe schouwers een bierblikje, dat een grensrechter raakte, het veld op had gegooid t.jdens het duel Real-Ipswich Town. Ook Ipswich Town werd gestratt (5000 Zwitserse franken) omdat een toeschouwer tijdens de eer ste wedstrijd, in Engeland, een rubber voorwerp naar de scheidsrechter had geworpen, waardoor deze (licht) aan een been gewond werd. De tuchtcommissie van de UE FA heeft 14 schorsingen uitge sproken over spelers die zich misdragen hebben in de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-cup. Het Poolse Gwardia Warschau dat in de tweede ron de uitkomt tegen Feyenoord zal in ieder gevalAndrzej Wisniewski en Wladyslaw Zmu- da moeten missen. Wisniewski werd voor drie wedstrijden ge schorst en Zmuda voor twee, wegens wangedrag in de ont moeting tegen Ferencvaros. Het Griekse Panachaiki Patras dat FC Twente zal ontmoeten in de tweede ronde mist in de eerste ontmoeting Joannis Dandelis wegens wangedrag tegen Graz AK. Tevens werden 12 boetes opgelegd. van der Kuylen vanaf de rand van het strafschopgebied mocht nemen. PSV domineerde, omdat het meer individu ele vrijheid had. Barry Hulshoff volg de Ralf Edström niet tot aan de zij lijn waar hij naar toe trok, waardoor de Zweed zijn distribuerende taak vaak in alle vrijheid kon uitvoeren. Trainer Knobel later: 'Hulshoffs enige opdracht was dat hij Edström uit moest schakelen.' En Piet Keizer: 'Maar Barry was de enige niet die te veel vrijheid aan zijn tegenstander gaf. Op alle posities was er ruimte voor de PSV-ers. Ze waren gretiger dan wij.' En vooral dank zij de snel heid van de gebroeders Van de Kerk hof vielen er gaten in de Ajax-afweer. Ruud Krol: 'We maakten de fout dat wij als verdediging teveel op één lijn voetbalden. Vooral door hun surplus aan snelheid werden ze daardoor ra zend gevaarlijk. Ik vind dan ook dat PSV in de eerste helft alleen maar gevaarlijker was omdat ze onze fouten goed uitbuitten.' KANSEN Ajax kwam minder gevaarlijk door dan PSV in de eerste helft en stuitte die enkele keren dat er mogelijkhe den opdoemden op de eminente Jan van Beveren. Maar desondanks toonde Ajax zijn progressie. De ploeg, die het, enkele weken geleden eigenlijk nog maar zó moeilijk met zichzelf had, heeft vooral door de komst van Jan Mulder aan kwaliteit gewonnen. De ploeg durft weer. Arie Haan, die in de crisismaanden nog het duide lijkst met zijn vorm worstelde, toonde tegen PSV dat hij aan het terugko men is. Van zijn voet kwamen weer die verraderlijke passes over veertig en vijftig meter, hij durfde weer te schieten ook en maakte zich boven dien verdienstelijk met het ondersteu nen van Jan Mulder in de pünt van de aanval: 'Het loopt weer een beetje bij ons. Het idee dat er een spits, een echte spits speelt heeft voor ons be vrijdend effect gehad, dat ervaar ik nu.' Ruud Krol, per week sterker toch in de afgelopen periode, bevestigde zijn vorm ondanks de pijn van een gewonde teen. Maar dat alles bleek pas in de tweede helft. Omdat dit Ajax duidelijk moest wennen aan de rol, die het in de de Nederlandse competitie nog nauwelijks heeft ge kend. Ajax dat jarenlang de dominant was in ieder competitie-duel dat in "al die tijd ook de oppositie dwong zich aan de Amsterdamse spelpatronen aan te passen, dat Ajax moest nu ook ach ter PSV aanhollen. Ajax, nogmaals, had daar moeite mee. Arie Haan: 'Nu inderdaad kun je vaststellen, dat we in het verleden gemakkelijker tot sco ren kwamen en daardoor simpeler het initiatief konden nemen en vasthou den.' Tegen PSV groeide Ajax in zijn heer sende rol toen het zijn strategie dui delijk veranderde. Toen Barry Huls hoff Edström wel klem zette, waar door het Eindhovense aanvalsspel de voor de rust sterk opererende diri gent miste. Hulshoff week niet meer van Edströms zijde. Piet Keizer: 'Toch is het niet alleen de verdienste Beslissing van consul herroepen Van onze speciale verslaggever KERKRADE Het doorgaan van de eredivisiewedstrijd Roda JC-FC Twente is tot het laatste moment onzeker geweest. Pas drie kwartier voor het begin van het duel beslo ten eerst scheidsrechter Arie van Gemert en even later vertegen woordigers van de gemeente Kerk- rade dat de toestand van het ter rein van Roda JC geen aanleiding tot afgelasting mocht geven. Daar mee negeerden zij de uitspraak van consul Van'de Weijer, die en kele uren daarvoor het door de re genval geteisterde veld had afge keurd. Van de Weijer, bijna 25 jaar con sul voor de KNVB in Zuid-Lim burg, besloot gistermorgen in alle vroegte zijn uitspraak over het al dan niet afkeuren van het veld op het gemeentelijk sportpark enkele uren op te schorten. 'Om half acht stond er een harde wind en was het eindelijk droqg. Ik hoopte, dat in de uren daarna het veld snel zou verbeteren. Maar toen ik om elf uur terugkwam, plensde het weer. Toen heb ik de mat afge keurd'. In het halfuur daarna hoorde ie dereen, die het station van Roda JC belde, dat het duel tegen FC Twente was afgelast. Pas om half twaalf kreeg Van de Weijer de verantwoordelijke man van de K (A re m KNVB, Bremerkamp van de g een technische dienst, aan de tel jjj Deze pleitte voor het opscl Q. van het besluit totdat scheid ter Van Gemert in Kerkrad n{1 s arriveren. Temeer, omdat lekke Twente zaterdag al naar Zuiifcn da jtaties burg was afgereisd en de ters van FC Twente naar Keif onderweg waren. Roda JC kennelijk geschrokken van merkelijke reactie van de Krestal de radio ingeschakeld om mw?Ter delen, dat de wedstrijd g<Koe door zou gaan. Dat bleek o<ie eer weer te voorbarig, omdat de nitieve beslissing door arbite: Gemert pas kort voor het aan' tijdstip werd genomen. het d ibeek Van Gemert gaf terecht zlJiQiinj aan het doorgaan van de wed Op sommige plekken van he' stond weliswaar wat water, het was verder goed bespee Consul Van de Weijer is dai de grote verliezer in deze wi affaire. 'Ik voel me toch in raait breidi hele: doeln RW! het lard I hemd gezet', zei hij begrijpel. De beslissing van een consul 11 dus niet langer meer bindend rlechl De irtte me de verwarring rond Roda Twente als ervaring kan vervolg steeds aan berichtei ink h afgelasting getwijfeld worden met dubieuze zaak, die een duid rs kv en snelle uitleg van KNVI vereist. Gerrie Deijkers heeft de bal met de hand weggeslagen en dat betekent dat Ajax via een strafschop op 1-1 kon komen. De man die de bal had willen koppen, is Johnny Rep, die de strafschop benutte. Toeschou wers zijn Pleun Strik, Arie Haan, Harry Lubse en Jan van Beveren. van Barry dat we toen sterker wer den. De hele ploeg dekte consequen ter, beantwoordde de felheid van PSV met een identieke methode. Ik ben gewoon van mening dat we in de tweede helft hebben laten zien, hoe sterk we nog steeds als ploeg zijn.' KLASSE Ajax voetbalde toen inderdaad, onder abominabele omstandigheden (regen buien en harde wind) bij vlagen bril jant, zette het PSV-doel onder grote druk, maar kwam niet tot doelpunten. Hoewel Jan Mulder van alles probeer de, zijn klasse op dit voor hem extra moeilijk te bespelen veld (glad) duide lijk etaleerde, bleek ook dat Ajax-met- Mulder anders is dan Ajax-met- Cruijff. Ajax siaagt erin om constante druk op de tegenpartij uit te oefenen, maar het geniale, de bevlieging van een sterke individualist komt als een duidelijk gemis over. Zou dat ook zijn, ware er niet de compensatie van Jan Mulder. De man met een vernieti gend schot in beide benen, dat hij nog te sporadisch kan aantonen. Om dat Mulder, en wie verbaast dat, zijn topvorm nog niet heeft gevonden. Mulder traint één keer per week, voelt zich sterk, maar kan uiteraard nog niet de storende arbeid verzetten die er vaak ook van de spits-speler wordt gevraagd. Knobel: 'Maar dat vind ik niet erg. Als hij er maar is, hij groeit wel met alles mee.' Ajax komt moeilijk tot scoren, zo bleek ook tegen PSV. Te moeilijk. Want de Amsterdamse gelijkmaker viel, evenals de winnende treffer te gen FC Utrecht een week eerder, uit een strafschop. Een cadeautje van Gerrie Deykers, die onnodig naar een bal sloeg, die voor het Eindhovense doel langs ging. Daarmee werkte Ajax de achterstand weg die Ralf Edström in de eerste helft beheerst op het sco rebord bracht. Rep was het die de elf meter schot verzilverde: 11. Daarna hield het Ajax overwicht aan. Nam zelfs zulke gigantische vormen aan, dat een tweede treffer niet uit kon blijven, zo leek het. Ajax kreeg de mogelijkheden daartoe te over. Piet Keizer de móóiste, maar op een af stand van enkele, meters van Van Be veren schoot hij hopeloos naast. Er waren meer kansen voor Ajax, maar PSV handhaafde zich geroutineerd. Bleef overeind dankzij Jan van Beve ren vooral. Sprak Piet Keizer: 'Een een, zo was het toch goed.' AJax-PSV 1-1 (0-1) —30. Edström 0-1, 55. Rep i strafschop) 1-1. Scheidsrechter Corver. Toeschouwers 53.000. Ajax: Stuy. Suurbier, Hulshoff, Blankenburg. Krol Haan. Neeskens. Gerrie Mühren (Ar nold Mühren), Rep, Mulder (Schllcher), Kei- ISTANBOEL (AFP) Het bestuur MVV boekt verrassende 1-0 zege MAASTRICHT De zege (10) van Herben. Colombain, Braam, Hoenef zege (1—0) MW op FC Utrecht mag een wonder baarlijke heten. Cor Pot scoorde al na drie minuten en tot de rust bleef MW de betere ploeg met goede kan sen op een grotere voorsprong voor rust. Het Utrechtse doel ontsnapte echter op miraculeuze wijze aan nog Bonfrere, Pot, Brokamp. van de Europese voetbalunie heeft zich Schoten gungen rakelings deze week in Istanboel beraden over het teruglopend aantal toeschouwers bij voetbalwedstrijden. Als gevolg daar van is een nieuwe instructie opgesteld voor de scheidsrechters. De belangrijkste punten hieruit zijn: a. Een correcte en uniforme toepas sing van de spelregels, speciaal van de buitenspeiregel. b. Overtredingen: één maat aanhou den bij de bestraffing van overtre dingen binnen, zowel als buiten het strafschopgebied. c. Met straffe hand optreden tegen tijdrekken, zoals dat gebeurt door spelers, die een 'muurtje' willen opstellen. Het bestuur van de UEFA verwacht dat naleving van deze voorschriften zal leiden tot een verhoging van het spel peil. Gebrek aan kwaliteit wordt ge- zien als de belangrijkste oorzaak van POUL ANNEMA het teruglopende toeschouwersaantal. PSV: Van Beveren. Krljgh. Nordqvlst, Van Kraav Deijkers, Willy van de Kerkhor, Stnk Lubse, René van de Kerkhof. Edström, Van der Kuylen. doelman Suvee redde eenmaal schitterend en Adriaanse keerde een schot van Brokamp op de lijn.... Na de rust was PC Utrecht veefl ster ker. MW, dat het erg benauwd kreeg, kwam nauwelijks meer over de middenlijn. Onder gróte druk op zijn doel werd Toin Mathijssen, de doel man van MW, de held van de mid dag. Hij had echter het geluk, dat de Utrechtse schutters, die door de weer uitblinkende Olsen werden gelan ceerd, dit keer faalden. Van Veen, Van Maurik en Hulshorst misten een aantal mooie kansen, zodat de over winning voor de Maastrichtenaren al leszins gelukkig mag worden ge noemd. Hoe sterk de Utrechters in de tweede helft waren blijkt uit het aan tal corners: 16 woor FC Utrecht, 0 voor MW. MW: Matthijssen, Pieumaekers. Lacroix. roeicentrum centraal gesteld. Positieverbetering dankzij overwinning bij Roda JC (0-2) en misstappen van concurrentie MADRID (Reuter) Tom Okker heeft gisteren zijn zesde toernooi- overwinning van dit seizoen behaald. Hij won in de finale van het toernooi om «Je Media Trofee in Madrid in vier sets van de Chileen Jaime Fillol: 4 6, 63. 63, 75. Opmerkelijker dan zijn overwinning in de finale, was het feit dat Okker in de halve finales voor de derde achtereenvolgende keer van de Roemeen Ilie Nastase, num mer één op de Grand Pnx-ranglijst, won. Okker versloeg hem na een vrij wel hopeloze achterstand van 25 en 0-40 in de oerde set met 64, 16. 75. Fillol bereikte de fmale door een overwinning van 46, 63. 62 op de Brit Christopher Mottram. Van onze speciale verslaggever KERKRADE Toen trainer Spitz Kohn kort na rust gebaarde zijn elftal te willen wijzigen, was er bij de spelers van FC Twente een opvallende bereidheid om hun plaats aan Johan Zuidema af te staan. Theo Pahlplatz snelde ver geefs naar de overzijde van het veld; Konh koos tenslotte voor Jan Jeuring. 'Omdat', verklaarde hij later. 'Jeuring net nog iets er ger dan Pahlplatz geblesseerd is. Al kon ik best begrijpen dat Theo zich ook liever had laten vervan gen'. Kohns greep ixi de ziekenboeg bleek een goede. Niet alleen kwamen de voorbereidende acties voor de beide doelpunten van FC Twente tegen Ro da JC van Theo Pahlplatz, bovendien maakte Zuidema zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe werkgever in de competitie. FC Twente reikte daarmee naar de eerste uit-overwinning van het seizoen en constateerde na afloop enigszins verbaasd dat het als de gro te winnaar van deze verrassende ron de in de eredivisie mag gelden. Van de ploegen in de top behaalde name lijk alleen FC Twente het maximum aantal punten, waardoor het de ach terstand op de concurrenten met min stens één punt kon terugbrengen. Twente evenwel niet meer dan een troost zijn. Want twee dagen voor het eerste duel in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-Cup tegen het Griekse Panahaiki Patras, kampt de ploeg nog steeds met een zorgwek kend aantal ernstige blessures. Vrije verdediger Epi Drost was zelfs niet mee naar Kerkrade gereisd, omdat hij aanhoudend last heeft van een dij been-blessure Drost zal vandaag wel meegaan naar Griekenland, waar hij toch tegen Panahaiki hoopt te spelen. De beide aanvallers Pahlplatz en Jeu ring lijken echter nog lang niet her steld. Pahlplatz heeft dinsdag in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Sportclub Cambuur een rib gekneusd en Jeurings liesblessure blijft hem hardnekkig plagen. Pahlplatz: 'Omdat ik zo'n pijn heb, had ik me graag wil len laten vervangen. Alleen door rust kan de blessure genezen. Maar ik be grijp ook, dat het voor ons allemaal geldt We kunnen nu niet anders dan gewoon doorgaan'. En Jan Jeuring: 'Ik ben nog niot voor honderd pro cent hersteld. Direct na mijn vervan ging heb ik van de dokter een spuitje gekregen. Maar het blijft een lapmid del. De genezing heeft gewoon tijd nodig'. FC Twente heeft daarom, evenals een week eerder in de thuiswedstrijd te gen FC Den Haag, tegen Roda JC voor voorzichtigheid gekozen. Twente schuwde ieder risico, vermeed zoveel mogelijk persoonlijke duels en pro beerde steeds de bal in de ploeg te houden. Dat lukte, dankzij de welwil lende medewerking van Roda JC. FC Twente behoefde geen moment naar de toppen van de tenen te gaan om tegen de enthousiaste Limburgers toch beide punten tc verzekeren. Twente's overwinning was namelijk óók een kwestie van tijd. Spitz Kohn: 'Alles was er bij ons op gericht om op 'safe' te spelen. Ik heb er de laat ste dagen sterk voor voorzichtigheid gepleit. Normaal wil iedere speler zich forceren om een doelpunt te ma ken. Dat jagen hebben we voorkomen. We hebben Roda opgevangen op de plaats waar dat mogelijk was: ter hoogte van de middenlijn'. Daar ook heerste FC Twente moeite loos. Steeds weer forceerde het in die linie een numerieke meerderheid. FC Twente liet de tegenstander lopen, eindeloos zelfs, en putte Roda daar mee uit. Koelbloedig en economisch wachtte het tot het felle verweer van Roda verslapte, totdat het loodzware veld conditioneel téveel ging vergen. Roda miste de klasse om die taktiek te kunnen beantwoorden. Jos Dijkstra (bij Frans Thijssen), Henk van Leeu wen (bij Kick van der Vail) en Dick Advocaat (bij René Notten) modder den. Letterlijk. "Maar op het beslissen de moment kregen zij van zowel de aanval als de verdediging te weinig steun om deze ongelijke strijd vol te kunnen houden. Steeds weer, via een opkomende actie of de routine van Pahlplatz bleef FC Twente aanspeel baar en leed Roda balverlies. Henk van Leeuwen: 'Eerlijk, ik heb het ge voel of ik vanmiddag wel tachtig kilo meter heb gelopen. Er werd van je verwacht, dat je voortdurend een sprint van 50 meter maakt en dan weer razendsnel terugkomt om je man af te stoppon. Dat is niet vol te houden. Op deze manier ga je stuk. We hebben op het middenveld ge woon een speler tekort. Ik geloof, dat we met twee spitsen moeten gaan spe len. En dan vier man op het midden veld, waarvan één duidelijke spelma ker. Er zit te weinig lijn in ons spel. Ook omdat de linies niet voldoende aansluiten' Vooral in de eerste helft kreeg Roda JC door uitvallen nog een serie goede mogelijkheden. Maar het solide optre den van doelman Piet Schrijvers en de slordige, te moeizame afwerking voorkwamen een verrassing. Juist om dat Roda, op dwingend verzoek van FC Twentes ervaren middenveld zo veel kracht verspeelde, luidde na rust 10 - t het overzi ma (V< d bi e zi ten de FC Utrecht: Suvee. Hlldebrand. feil er Wilschut, Van Hulssteden. Cote kat da- Olsen, Cabo, Van Veen, Van Mau horst. pipet het g< ♦Hen. 'en AMSTERDAM (ANP) E -Schai van de Koninklijke Nederlan de Z bond hebben tijdens een bu men. ne algemene vergadering in r een in Amsterdam de nieuwe bei twe< van hun bond aanvaard. Ove trafco stig de verwachting hebben op d< vaardigden het stuk amper voch seerd. Wel werden enkele Na e( menten, die overigens niet r mo strekkende betekenis ware al ne diend en zonder hoofdelijke fcrd o aangenomen. Mos In de beleidsnota, in een eerode Lij door voorzitter mr. Udo Sife te t aangemerkt als een meerjijnet.ó worden onder meer ledenwer is d gunstiger subsidieregeling, klasse ring van de opleiding van opziei verbetering van accommoda Ie er mede de stichting van ;en lor te imma e spe net g s van neer ii tin ii éTl te fensn 'w is ve loeg spele vord slechts de vraag wanneer heparin verzet van Roda JC zou bre &n V duurde nog opmerkelijk li re v; twaalf minuten voor tijd ve st nie ongestoord opgekomen Van nd to (Van Leeuwen: 'Ik had gee meer*) uit vrije posiitie doe men. Trainer Hollink gaf daa f ley Bish (in plaats van John r nog een kans een nieuwe ned !rdam .-oorkomen, maar zijn form toen al volledig uitgeblust, mak. waarmee de volkomen de Pahlplatz met een fraai* de even vrije Zuidema bedien hij alleen maar het hoofd bal behoefde te zetten, was tekenend: 0-2. Roda JC-FC Twente 0-2 (0-0) 7» Vall 0-1, 89. Zuidema 0-2. Scheidsri ™>ofdk Gemert. Toeschouwers 700. 1 .Bloelr Roda JC: Damen. Broeks. Fischeo»en <>- Blatter, Meuser (Blsh), Advocaat. f": Ee« Van Leeuwen. Korver (De GoedeFlwt>er huizen. I FC Twente: Schrijvers, Van Ir •®r*J Vries, Achterberg, Oranen. Thljssei" 00 Vall. Notten, Schwemmle, JeurwB&osc ma). Pahlplatz. t 'm«' GERRIT DEN AMk.»! rweyd long Stud.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 10