NCRV-nacht krijgt 'n eigen karakter >J& eoeo Wandelen met NS dsgpecept AVONTUUR IN KARINTHIË Alisfair Maclean Valse storf STERBAND TS-BANDENSEKVICE 11 1^? Mary Stewart TROUW KWARTET \K1JD\G 19 OKTOBER 1973 R1XXENI.AND/RADIO EN' TV T4/K /ADVERTENTIE) treinen superieur in téchniek en kwaliteit MARY PERKINS door Riet Diemer HILVERSUM Temidden van de grotendeels met lichte (klassieke) radiomuziek gevulde nachten vertonen die kleine uurtjes, die de NCRV van zaterdag op zondag vult, een opvallend eigen karak ter. Behalve, dat er lichte muziek wordt gebracht wordt er bijvoorbeeld ook iets gedaan voor men sen die het 's nachts moeilijk hebben, in zo'n vorm overigens dat iedereen er iets aan heeft zonder zich slachtofferig te voelen. Verder is er een klein uur klassiek en een korte ochtendwijding, beide in de morgenstond. 'Misschien kunnen we als christelijke omroep goed werk doen' is de opvat ting van mr. M. G. van der Kaa, hoofd van de programmadienst radio. Hij voegt daaraan toe, dat zijn om roep ook nog aan de eigen identiteit wil denken. Daarbij merkt hij op, dat de zaterdagnacht geheel afwijkt van de andere nachten van de week. 'We verwachten een totaal ander luister publiek dan door de week.' Hoe dat luisterpubliek er doordeweeks uitziet is nog een grote vraag. Aange nomen wordt dat het bestaat uit auto mobilisten, nachtarbeiders, maar wie luisteren er in de zaterdagnacht? 'We weten het niet', bekent de heer Van der Kaa. Hoe gaat het programma eruit zien, dat overmorgen voor het eerst de lucht ingaat met een proefperiode tot 31 december? Begonnen wordt met het reeds be staande 'Late Date' van Nico Barents en Peter Blom, dat in plaats van tot één tot twee uur blijft. 'Easy Liste ning Music' wordt daarin gebracht en dat is zoveel als gemakkelijk te be luisteren muziek, waarmee de meeste nachten gevuld zullen worden. 'Nocturme' heet het programma van twee tot drie uur. Het bestaat uit nachtgedichten-nachtegedachten' om lijst door lichte klassieke muziek. Sa menstellers zijn Jaap Geraerdts, Wim Ramaker en Myrle Tjoeng. Als 'goed gekozen korte gedichten' omschrijft de heer Van der Kaa ze. Dit programmaonderdeel is tot stand gekomen na overleg met pastores. Daaruit bleek, dat wanneer mensen het 's-nachts moeilijk hebben dit meest al tussen twee en drie uur is. Ver wacht wordt dat korte gedichten waarover de dichter lang heeft nage dacht méér aanslaan dan bijbeltek sten. Nee, er worden geen telefoon nummers beschikbaar gesteld, om technische redenen staan die plannen op een laag pitje. Het muziekprogramma 'Bent u daar nog? wordt tussen drie en zes uur uitgezonden, samengesteld door Rob Bernards en Kees Helleman. Het be staat uit produktiebanden met 'pretti ge achtergrondmuziek', afkomstig uit Duitsland, waar men jarenlange en-a- ring heeft met nachtradio. 'We heb ben een grote voorraad. Eigen prc- duktie wordt daaraan toegevoegd.' 'Morgenstemming' is een programma van lichte klassieke muziek, die inge steld is op het uur van de dag. Sa- Mr. M. G. van der Kaa identiteit mensteller van dit programma tussen zes uur en kwart voor zeven is redac teur Frank Schoonhoven. 'Zondagmorgen' is de titel van de kor te ochtendwijding, die uitgezonden wordt tussen kwart voor zeven en Ze ven uur. De kern is een schriftgedeel te van de zondag van het kerkelijk jaar. Anne Wil Blankers leest voor. Daaraan vooraf gaat een intochts psalm van het NCRV-vocaal ensemble. Besloten wordt met 'het lied van de week' uit het nieuwe liedboek. De heer Van der Kaa: 'Een heel puur programma, zonder tierlantijnen' Dan is het de bedoeling, dat Hier en Nu-radio elk uur een kort actualitei tenprogramma brengt. Dat zal niet zo makkelijk zijn, meent de heer Van der Kaa, omdat de maandag daarna de NCRV de hele dag in de lucht is. Omroepers en cmroepster, die elkaar gaan afwisselen zijn Anne van der Stroom. Aart van Bergeyk, Skip Voogd en Peter Blom. 'Het is voor de NCRV geen probleem geweest om aan mensen te komen, een groot aantal mensen uit het bedrijf heeft zich spontaan gemeld het te doen', aldus de heer Van der Kaa. De minister van CRM had graag al leen lichte muziek op Hilversum 3 ge hoord. De NCRV wijkt daar het meest van af. Wat vindt de heer Van der Kaa daarvan? 'Er is teveel lichte muziek in verhou ding tegenover andere soorten pro gramma's. Je maakt nu mee, dat op Hilversum 1 2 en .3 lichte muziek wordt gebracht. Trouwens het is een moeilijke zaak wanneer een groot deel van de zendtijd wordt toegewezen op Hilversum 3 een zender met een be paalde kleur en bepaalde program ma's. Daarbij argumenteert hij, dat 'nacht gedichten-nachtgedachten' slechts een klein deel van het hele nachtprogram ma uitmaakt. Verder is er nauwelijks een gesproken element. 'Ja, dan wordt er wel ach en wee geroepen, nu gaat onze lichte zender eraan, maar als NCRV wil je je toch als christelijke omroep waarmaken.' Bij het samenstellen van het program ma is men in het NCRV-huis heel de mocratisch te werk gegaan. Alle afde lingen gevariëerde muziek, actuali teiten, gesproken woord zijn erbij betrokken met de opdracht: Denk eens na over een zaterdagnachtpro gramma, een nacht met een eigen ka rakter. Uit zie resultaten blijkt dat het NCRV-pakket niet bestaat uit het vullen van een aantal uren, maar dat met overleg is gewerkt. ADVERTENTIE Alphen a/d Rijn Amersfoort Amsterdam Apeldoorn Arnhem Bergen op Zoom Drachten Ed« Emmen Enschede Gorinchem 's Gravenhage Groningen Helmond Kampen Leiden Meppel Middelburg Naarden Nijmegen Roosendaal Stadskanaal Terneuzen Tilburg Vlaardingen Visschotel met bananen 2 bananen 2 eetl. boter 250 gr. diepvrieskabeljauw zout, 1 ui 50 gr. ontbijtspek Voor de saus: 1 eetl. boter 2 eetl. bloem V/2 dl. melk 1 eetl. geraspte kaas 1 eetl. sherry De banen schillen en ze overlangs door midden snijden. Bak ze snel bruin in een eetlepel bo ter. Beboter een vuurvaste schotel, verdeel de resterende lepel boter in kleine klontjes en leg deze onderin de schotel. Snij de kabeljauw in vier stukken. Kook ze in vijf minuten gaar in water en zout. Leg bananen en vis, laag om laag in de schotel. Bak de plakjes spek knapperig in eigen vet. haal ze uit de pan en fruit de in rin gen gesneden ui is dezelfde pan. Leg spek en uien op de vis. Maak van de Confrontaties met vereenzaamde mensen Aangrijpende, ja dwars door je ziel gaande confrontaties met vereenzaam de mensen, zoals de KRO ons donder dagavond bood, zijn uiterst zeldzaam. Zowel op de televisie als in het leven zelf. En misschien is dat voor de mees ten maar goed ook, want als je al in staat bent om menselijk leed mee te voelen, dan moet je wel heel sterk zijn om er zelf niet onderdoor te gaan. Of, zoals Jan Foudraine tegen Ad Lange- bent bekende: Je krijgt ook als psycho therapeut een tik van alle misère die je meemaakt. Aan de andere kant: als we ons niet bekommeren om de ellende, de opge slotenheid van anderen, zitten we ook Fout. Foudraine sprak van een ver schrikkelijke verwaarlozing van gees telijk gekioeste mensen, juist in de psychiatrische inrichtingen oude stijl, die, omdat ze te lichamelijk zijn ingesteld (de patiënt zus en zo van bed 16), zo vaak falen. De schrijver van het veelgelezen en van menige kant bestreden boek 'Wie is van hout?' vertelde, dat in de psy chiatrische ziekenhuizen zeer veel ver pleegkundigen staan te trappelen om voor een andere benaderingswijze te worden getraind, zodat zij effectief hulp kunnen bieden. Het klonk als een aanklacht en een schreeuw van on macht, toen dr. Foudraine even later zei: We weten enorm veel over mense lijke problemen, maar ue kunnen het niet behoorlijk in praktijk brengen Hiermee heb ik een paar dingen gere leveerd die mij in dat interview ge troffen hebben. Ieder zal daardoor naar eigen aard zijn aangeraakt, mis schien ook in negatieve zin, want 'lat is eveneens mogelijk. De meeste kij kers zullen het echter wel met mij eens zijn, dat het gesprek een beicogen voortzetting vormde van de ontroeren de en tegelijk onthutsende televisie registratie van 'Mooi Weer Vandaag' Bij tijden praten recensenten (niet ten onrechte) over de malaise van het Ne derlandse toneel. Maar bij deze indruk wekkende vertolking van een brok psy chiatrie is het fijn te kunnen gewagen van grote creaties. Schrijnend naar vele kanten is dit toneelspel van David Storey, maar ner gens beladen met valse effecten. 'Alles is gewoon waar', zei dr. Foudraine. En ook de werkers in verpleeginrichtingen zullen kunnen getuigen dat de werke lijkheid vaak nog harder en schrijnen der is. Ontroerend hebben Paul Steen bergen en Ko van Dijk de tragiek van verstikte menselijkheid laten zien. Diep doorleefde expressies waarvoor ze geen glycerinetranen nodig hadden om ver driet te suggereren Ook Enny Meunier en Myra Ward als de gekrenkte, in vul gariteiten rondzwemmende vrouwen, hebben veel bijgedragen aan een avond die bii menigeen heel lang in de her innering zal blijven hangen. TON HYDRA Edwin Rutten volgt Ted de Braak op Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Zanger-student Ed win Rutten zal met ingang van 1 no vember Ted de Braak opvolgen in het KRO-radioprogramma Tussen twaalf en twee'. Ted de Braak neemt af scheid van dit rrogramma. dat hij en Hans van Wi'ligenburg presenteren. Ted heeft 'net tc druk met zijn activi teiten bij de NCRV: 'Farce Majeur' en 'Ted en de meesterkw.ssers'. Sinds 1969p resentcert hij 'Van twaalf tot twee'. JBARBER L - FERDINAND boter, bloem, melk en geraspte kaas R|ICjp fpopn hflPIT) een sladde saus waar tot slot de j c- een gladde saus waar tot slot de sherry doorheen wordt geroerd. Schenk de saus over de vis en zet de schotel in een voorverwarmde oven. Na een kwartiertje is het gerecht klaar. Menutip: Visschotel met bananen, aardappelpuree, citroenmoussc. 13 Ik sloot de klerenkast en ging in een van de fauteuils zitten. 'Als je nog vijf minuten met eten kunt wachten, zal ik je alles vertellen'. 'Je .noet het me alleen vertellen als je er werkelijk behoefte toe voelt', •lij bent eerlijk tegenover mij ge weest, ik wil het ook tegenover jou zijn. Trouwens, ik voel er inderdaad werkelijk behoefte toe. Het is alle maal doodeenvoudig, maar toch erg deprimerend en laag bij de grond. Ik durf beweren dat het iedere dag ge beurt. We zouden op vakantie gaan, Lewis en ik. Het zou voor het eerst zijn sinds onze huwelijksreis, twee jaar geleden, dat we er wat langer tussenuit trokken. Ik heb je verteld dat hij bij de chemische fabriek werkt en dat ze hem cuar, hoewel ze hem goed betalen, misbruiken. Dat reizen heeft hij nooit zo erg gevonden Hij wist vandaag niet of hij morgen naar Hong Kong of Oslo zou moeten. Toen trouwden we. Hij beloofde me naar wat anders Uit tc zien, maar dat het wel tijd zou vragen een opvolger op te leiden. We spraken daarom af dat reizen Je eerste paar jaar lang nog maar vo ir lief te nemen. Lewis opperde het idee achter dat reizen een punt te zetten, niet ik. Ik mag me dan niet altijd even verstandig gedragen hebben, uit eindelijk was het zijn idee. We ver langden er allebei naar een gezin te stichten, maar als je man altijd weg is dan lijden ze.ik bedoel de kinde ren daaronder'. Hij /ei geen woord. Hij was weer bij het raam gaan staan en scheen met zijn ogen de massieve gevel van de Stephansdom in zich op te nemen. 'Enfin', ik probeerde nu de verde digende toon in mijn stem achterwege te laten einlelijk kwam hij met het bericht dat hij midden augustus van dit jaar de afdeling zou verlaten en dat wij een maand lang op vakan tie zouden eaan. Ik mocht zelf zeggen waar naartoe; het kon hem niet sche- penl hij had immers toch alles H gezien. Het zou een tweede huwelijks reis worden. De eerste had maar tien dagen geduurd. Toen, vlak voor we weggingen werd hij gevraagd nog oen 'buitenlandse opdracht voor de firma uit te voeren. Een week. twee weken, ze wisten niet precies hoeveel tijd het zou vergen. Zoiets te horen op net ogenblik dat je op het punt staat te vertiekken.we hadden de kaartjes al in onze zak en de koffers waren al bijna gepakt'. 'Wat een rotstreek', zei Timothy fe- gen de St. Stephansdom. 'Dat heb ik O'^k gezegd. Het was namelijk zo: ze konden hem niet dwingen te gaan; /e hebben het hem gevraagd, maar hij zei dat hij het niet kon weigeren, omdata er niemand anders was. Ik wees hem op die man die in opleiding was, maar I^wis zei dat het samen hing met zijn vorige opdracht en dat hij daarom alleen zelf kon gaan. tk was natuurlijk zo teleurgesteld dat :k kattig en onredelijk werd en ik maak te een scène en gooide hem verwijten naar het hoofd als 'jij d-nkt meer aan die rotbaan van jou dan aan mij' Ik heb altijd een afkeer gehad van vrou wen die up oen dergelijke wijze te keergaan. Ken man zijn werk is een man zijn leven; dat dien je te accepte ren zoals het op je afkomt en daar moet je van maken wat er van te maken valt Maar dat deed ik niet'. Tk geef je geen ongelijk', zei Ti mothy. 'Iedereen zou zo gereageerd hebben'. 'De moeilijkheid was natuurlijk dat Lewis het ook enorm vervelend vond dat hij zijn plannen moest wijzigen. Hij vroeg nie of ik dan helemaal niet merkte dat hij er geen zin in had. Hij ging ook veel liever met mij uit, maar hij had geen keuze. Ik stelde hom voor mij voor de afwisseling p deze reis mee te nemen. Toen hij daarop antwoordde dat dat onmogelijk ging, sprong ik uit mijn vel. Uiter aard betaalde hij mijn reactie met gelijke munt; we gingen als gekken tegen elkaar tekeer. Ik heb de meest afschuwelijke dingen tegen hem ge zegd. Tim Daar zit ik nu nog weieens over te piekeren'. Hoew»l hij mii ernstig aankeek, was zijn gelaa'-'i 'drukking toch erg jon- gensrehtig. 'En r.u lig je met je/elf overhoop omdat je denkt zijn gevoe lens gekwetst te hebben?' 'Lewis', zei ik bijna te nadrukkelijk en een ogenblik vergetend tegen wie ik sprak, 'Lewis is een zelfvoldane. Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 7.55 Verkeer- sinf.; 8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9.00 Schoolradio. NOS: 9 20 Wat heeft dat kind' 9.35 Waterst. AVRO: 9 40 (Si Blaaskwintet- oude en mod. muz. 10 00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Ar beidsvitaminen. (11.00 Nws; 11 03 Radiojour naal). 11.30 (S) Het Omroepkamerkoor: mod. gewijde muz. 11.55 Beursber. NOS- 12.00 Toerismo - toerist inf. uil binnen- en buitenl. Overhc'dsvoorl.12.30 Uitz. v.d. landb NOS. 12.40 (S) Lichte gramm.muz. 12.50 Recht en slecht 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Spiegel van Belgie - muz. en nws v. n onze zuiderburen. 13.50 Intern. Spectrum- mod.- en semi-klass. muz. 14.30 Blik op de Derde Wereld: inf. progr. over ontw.samenwerk. 14.45 Blik op Eur.: inf. progr. over de Eur. integratie. 15.00 Zoek licht op Nederland - rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00-16.02 Nws). HUM. VERB.: 16.45 Laat je niks wijs maken. inf. progr. VPRO: 17.00 VPRO-Vrljdag - rechtstr. progr. over een akt. onderwerp. 17.55 Med. VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit. mor gen dat. 18.20 VPRO-Vrijdag - verv.: komm. en analyses. KRO. 19.00 (S) Uit het Operette album 19.30 Mens te zijn op aarde. Gelovige visie op de mens en zijn bestaan (3). 20.00 iS) In antw. op uw schrijven: verzoekpl.- progi22.00 (S) Kursief. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 <S). Hits. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. (7.30 Nws; 7 41-7 50 F.chO 8 24 Overweging. 8 30 Nws 8.38 Gymn. v d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9 40 Schoolradio. 10.00 <S) Aubade: klass. muz. (10.30 Nws.) 11.00 Gebakjes en een beter leven. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee pauzeprogr. met o.m. 12.2 Wij v.h. land: 12.26 Med t.b.v. land- en tuinb.; 12 30 Nws: 12.41-12.50 Echo: 13.00- 13 05 Raden maar 14.00 Schoolradio 14 30 (S) Interlokaal op vrijdag met 15.30 Nws. 17 00 Zonder grenzen: rubr. over mis sie en zending 17.10 (S) Country time. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO- 18.00 (S) Licht ork. met solisten. 18 19 Uitz. v.d. P.v.d.A. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.D Verkenning: nws, feiten en ach- tergr. op soc -maatsch. terrein. 18.58 Markt- ber. VPRO: 19 00 (SI Nova Zembla FM: Leu gens. verwarring, strijd en goed nws. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. VPRO: 20.05 Van daag dit. morgen dat. 20.15 (SI Nova Zembla FM (verv.). VARA: 21.00 (S) Radio Filh. ork. cn groot omroepkoor: klass. muz. fin de pauze-, 21.50-22 00 Mijn vader Herman Heyer- mans. 22.59 (S) De Staalkaart. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Gospelsound: inuz. voor jonge mensen. 8.00 Nws. 8.02 (S) Tus- sen thee en koffie. (9.00 Nws.) 10.00 H» 10.03 (S) De muzikale fruitmand - ver» f progr. voor zieken. NCRV: 11.00 Nws. 1 n Zing, zing. zing! 12.00 Nws. 12.03 Bij Bar - op de Holl. toer. 13.00 Nws. 13.03 (S) i corn NOS- 14 00 Nws 14 03 Meurders Mei de. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Cees van veld met o.a. dc Amerik. hitparade. Nws. 16.03 Cees van Zijtveld met o.a. d gelse hitparade. 17.00 Nws. 17 03 Radioji naai 17.06 Postbus 700: verzoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet e 19.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: verzoe 20 00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's Meat Sb VPRO: 21.00 Nws. 21 02 VPRO-VrijdagaT show: gevar. progr. (22.00 Nws, 22.55 M 23.00. 24 00 en 0.55-1.00 Nws.) VARA: 7.00 VARA-progr. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Zig-1 swingende muz. 12.50 Buitenl. persoi 13.00 Nws. act., weerber. en schouwb pragr's. Aansl.: Zlg-Zag. 13.55 Beurs 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15 00-1 Nws 15 23 Gevar. progr. 16.00-16 10 N 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.55 V" schaal 18.00 Nws. 18.05 Uitz. voor en door s ten. 18.28 Paardesportber. 18.30 Wegwijs zen 1- 45 Sportmagazlne. 18.55 Taaiwen 18 57 Gramm muz. 19 00 Nws. 19.30 Mei Radio. 19.40 Keurig Engels. 19.45 Boekbe 20.00 Vrijdaeavondvariété. 21.00 Splinten 22.00 Nws. 23.00 Nws. 23.10 Jazzprogr. 23 45 Nws. TV vandaag HEERHUGOWAARD De 21-jarige L. C. Brink uit Heerhugowaard is gis teren bij een verkeersongeluk op de weg naar Schagen in zijn woonplaats om het leven gekomen. Hij bestuurde een busje dat vermoedelijk door een windvlaag tegen een boom is terecht gekomen. NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Met de muz. mee: familieprogr. waarin muz. de boventoon voert NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Twee onder een kap 20.45 Commissaris: Het complot 21.45 Koning Klant NOS opstandige en arrogante vent die van ieder gevoel gespeend is'. 'Ja', zei Timothy, 'ik bedoel nee. Maar al weet je dat hij op je gezelschap geen prijs stelt, je gaat hem toch achterna, vooral nu je nog zo kwaad op hem bent'. Ik keek neer op mijn handen, die ineengestrengeld in mijn schoot a- gen. 'Missclven vind je het onredelijk van me, maar ik heb zo een vermoe den dat er een vrouw in het spel is en dat is nu iets waarover ik me niet zo kan amuseren als over de escapa des van jouw vader'. 'Vanessa. 'Neem me niet kwaliik. Tim, ik mis draag me tegenover jou. Ik weet ze ker dat ik niet de juiste persoon bon om je te begeleiden. Ik heb straks alleen maar tegen je zitten preken, omdat ik zo nerveus was. Dat is ook de reden waarom ik gegaan ben. ik moest iets ondernemen' 'Je hooft jc niet dmk te ma ken'. Hij zei het tegen me op lie ontroerend onhandige manier, die jongens van zijn leeftijd zo eigen 's. 'Ik hen ervan overtuigd dat je het bij het verkeerde eind hebt. Wat de men sen je ook verteld hebben, je '.uit ondervinden dat er niets van waar is'. 'Ja. Ja. ik weet dat je gelijk hebt'. Ik ging rechter in mijn stoel zitten, als kon ik daardoor op andere gedachten komen. 'Niemand heeft me trouwens iets verteld, het was alleen maar een indruk, en ik weet zeker dat die indruk verkeerd is. Ik voel me schul dig over hetgeen ik tegen hem gezegd heb. daar wringt bij mij de schoen. Het was allemaal wel goed gekomen als hij maar niet meteen had hoeven vert'i-kken. Als je eenmaal getrouwd bent. Tim )thy'. ik probeerde nu tc glimlachen 'ga dan nooit met ruzie uit elkaar. Dat is verschrikkelijk. Als ik er nu aan terugdenk.Hij storm de de kamer uit. maar toen hij bij de deur was. aarzelde hij even. als schoot hem plotseling iets te binnen Hij kwam weer naar mij toe ik keek hem zelfs niet aan Kuste me goe dendag en ging toen weg-' (Wordt vervolgd) Horizontaal: 1. strandwachter, 4. bloedhuis. 7. wiel. 8. gekheid, 10. reeds, 12. verharde huid, 14. land bouwwerktuig. 16. zwemvogel, 18. Ier land. 20. voorzetsel. 21. karakter. 23. woïvlokje, 25. half, 27. insektenetend zoogdier. 29 wandversiering. 30. pro visiekast, 32. pers. voornaamw. 34. vreemde munt. 36. kleurstof, 38. no bel, 40. bijbeis figuur, 42. rondhout. 43. plaats in België, 45.bergweide, 47. durf, 48. tegen. Verticaal: 1. familielid, 2. lusthof, 3. heks, 4. telwoord, 5. leed (Z.N.), 6.' spinneweb, 7. schoorsteenzwart, 9 gait, 11. slim, 13. plaats in N.H. 15. gindse, 17. droogoven, 19. denkbeeld, 22. gemak. 24. vette vloeistof, 26. plaats in Italië, 28. soort antiloop, 29. eekhoorn (gew.). 31. ontwerp, 33. me- ta.en haak. 35. wier. 37. latwerk. 39. waterkering. 41. bevel, 44. en dergelij ke (afk 46. chinese lengtemaat. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. perk, 4. makker, 9. ora, 10. map. 11. Lea. 12. ransel, 14. lama, 15. sol, 16 sar. 17. ia. 19. mortier. 22. els, 24. dor. 25. nek, 27. steiger, 30. k.o. 32 adé. 33 kas. 35 cppe, 37 nestor, 39. die. 40. be>. 41. Ede. 42. ellens, 43. Pjel. Vert.; 1. portie, 2. era, 3 rans, 4. mal, 5. A P. 6. klaren, 7 Eem, 8. raad, 10. melodie, 13 som, 14. lai, 16. strekel, 18 als, 20 rog, 21 rek, 23 stapel, 26. k irrel. 28. Ede. 29. ras. 31. mede, 34. stee, 36. pil, 37 Nes. 38. ode, 40. bn. 22.35 Uit de Kunst 23.10 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro: De ijzeren kist 19.25 Wereld op Wielen NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Familie Strauss (8-slot) 21.10 Music-All-In 22.10 TROS Sport IKOR 22Jj0 Een huis op de grond progr. over woonom standigheden NOS 23.30 Journaal DUITSLAND I 10 00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Die Feuersprlnger von Montana, Amerik. speelfilm. 12.00 Cult, magazine 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Journaal. 15.55 Filmrep. 16.40 Kinderprogr. 17.10 Jeugduitz. 17.55-18.00 Journaal. i Reg.progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal 18.30 Act 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau- magazlne. 19 26 Okav SIR. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20. 8.55. 10.30 en 11.00 Schooltelevi sie 18.00 Reg. nws. 18.10 Okay SIR. 18 40 Journaal. 19.20 Liederen.) 20 00 Journaal en weeroverz. 20.15 Meisierschaft in Seiten- sprung. Amerik. speelfilm 22 05 Verkeers- uitz. 22.10 Rep. uit Bonn. 22.35 Journaal cn weerber. 22.50 Die Unverbesserlichen und die Liebe. 0.40 Journaal. DUITSLAND II 10.30 11.00 Kleuterprogr. 16.30 Sport. 17.00 Journaal. 17.10 Kinderprogr. Aansl.: Maln- zelmannchen. 17.45 Act. en muz. 18.25 Vater der Klamotte. 19.00 Journaal. 19 30 Buitenl. nws. 20.15 Aktenzelchen XV ungelöst. 21.15 Journaal. 21.30 Die Rückkehr. 23 00 Aklenzeichen: XV unge löst. 23.10 Journaal. DUITSLAND III WDR 8.20. 8.55. 10.30. 11.00, 17.00 en 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Russische les. 18 30 Skigymn. 19.«O Zandmann. 19.05 Voor Joegosl. werkn 19.15 Landsforum. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20 00 Journaal en weerber. 20.15-22.45 Gesell- schaftsspiel - Versuche mil der Welt von Morgen. DUITSLAND III NDR 18.00-18.30 Sesamstrasse. 19.00 Ausbildung der Ausb.lder. 19 30 Island. 20.00 Journaal en weerber. 20 15 Filmrep 21.00-21 45 Hsrrn Neumann* schrecklich - schoner Traum v.d. genetischen Zukunft. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 cn 17 00 Schooltelevisie. 18 00 Fabeltjeskr. 18.05 Korte film. 18.15 Verkeersveiligh. 18.20 English for business (2). 1««.50 Progr.overz. v.d. volgende week. 19.03 Kath. godsd. uitz. 19.33 Zoeklicht. 19.38 Med. en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Sam. feulll 21.00 Panorama. 21.45 Panorama v.d. hedend. Britse film. 22.35 Journaal. 22.45- 23 15 Festival van Vlaanderen: filmrep. BELGIE FRANS 14.00. 14.30. 15 00. 15.30 en 17.40 Set televisie. 18.05 Journaal. 18.10 Kleuterprogr. Artistieke akt. 19.00 Jean Pinot. m< d'aujourd'hui. 19.30 Waals magazine. Weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Tips weggcbru'I.ers. 20.15 Doe. progr. 21.20 Madigan. 22.35 Journaal. (ADVERTENTIE) NS heeft 15 wandelroutes in de mooiste streken van ons land j voor u uitgezocht. Nieuw voor 1973: wandeling in het Staatsnatuur- reservaat de Strabrechtse Heide (bij Heeze in Oost Brabant). Vraag op het station naar de kleurenorochure "Wandelen met NS" voordelig uit met NS (ADVERTENTIE) IKOR-televisie over christenen in Libanon HILVERSUM IKOR-TV zendt van avond elf uur, Nederland 2, het pro gramma 'Abrahams kinderen' uit, dat gaat over christenen m Libanon en hun houding ten aanzien van Israël. Daarin spreekt Wim Neijman met de Grieks-orthodoxe metropoliet van Li banon en met dr. Anton Wessels. ge reformeerd predikant en docent islam aan de theologische hogeschool van het Nabije Oosten te Beiroet. Dit pro gramma komt in plaats van het aange kondigd 'Een huis op de grond'. Een nieuwe, wervelende actie-thriller vanAlistair MacLcan, die voortraast over dc Europese Grand Prix-circuits. In de hoofdrol: Johnny Harlow, auto-coureur. De beste, de veiligste tot zijn broer op de baan de dood vindt. Dan begint hij te verliezen en dat gaat elke keer gepaard met een dodelijk ongeluk. Sabotage? Johnny raakt aan de drank. Alle andere coureurs beschouwen hem als een dronken moordenaar en mijden hem als de pest. Maardaar gaat t Johnny juist om! Want hij wil wraak. Omdat zijn broer niet verongelukte, maar werd vermoo.d. Door een internationale bende, die nergens vooi terugdeinst. Maar Johnny rtaat alleenValse start, 214 bladzijden vol moord en cocaïne, chantage e.» ontvoering, voor I3i9° bij elke boekhandel. Een uitgave van Elsevier I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6