'ALF RAMSEY'S TIJD IS GEKOMEN' Roeien in zware impasse aapverwekkend Geen Europees jeugdkampioenschap KAASKOP OF KAAS UIT HET VUISTJE? Nieuw conflict badmintonbond JW/CTAWmr VRIJDAG 19 OKTOBER 1973 SPORT T13/K17 ben nieuwe spits Steffen- frechts) in de cata- van het Ajaxstadion t bestuurder De Wit. Lanvaller 'Joor Ajax iISTERDAM Ajax heeft termiddag een tweejarig itract afgesloten met Ar- Steffenhagen, een 24- ige Duitser. Steffenhagen een kleine vleugelspits, tot voor twee jaar furo- rnaakte bij het Berlijnse ins*rtha. Met Lorenz Horr en Iton Varga gold hij daar een uiterst succesvol ^ivallerstrio. Steffenhagen ikte evenwel, evenals verwikkeld in het i tekuchte omkoopschandaal. spelers van Hertha BSC zou- een fors bedrag getou- erd hebben voor de zege, die Arminia Bielefeld aanboden. Olffenhagen werd bestraft met schorsing van twee jaar. irmee leek een eind te zijn |N omen aan een veelbelovende ière. Wel bleef Steffenha- voetballen. Met zijn clubge- t Bernd Patzke vertrok hij r het Zuidafrikaanse Helle- Kaapstad. Met wel de bedoe- overigens om na de schor- terug te keren naar Euro- Steffenhagen: 'Het voetbal Zuid-Afrika is zoveel anders in Europa. Harder vooral, omdat er zoveel Engelsen ichotten rondlopen.' ffenhagen denkt niet, dat hij twee jaar als voetballer aan jrde heeft ingeboet. 'Ik heb Kaapstad iedere week compe- e gespeeld. Iedere dag ge ïnd en ik was full-prof. Ik conditioneel niet zo sterk a/s toen ik bij Hertha BSC c/de, maar dat is gauw ge- terug.' De vorige week dag speelde Steffenhagen de ite wedstrijd voor zijn Zuid- :aanse vereniging. Hij gaat een keer terug (morgen) zijn vrouw te halen en ves- zich over ongeveer twee en in Amsterdam. Op 26 no- ber loopt zijn schorsing af. irom reken ik erop, dat ik 1 december voor Ajax kan en.' rigens was Ajax, dat naar dt aangenomen ruim zeven voor Steffenhagen moet be- n, niet de enige kandidaat* I voor de Duitser. Afgelopen ndag nog trainde hij bij ern Miinchen, waar trainer Lattek in hem een welko- versterking voor de uitge- de selectie zag. Bayern kon nwel niet aan de wensen van Eenhagen voldoen. Steffen- !n: 'Eerlijk gezegd trok het tse voetbal me ook niet r zo. Ik had ook terugge- d naar Hertha BSC, maar was natuurlijk helemaal van baan toen ik hoorde dat x in mij geïnteresseerd was. alleen omdat ik hier finan- I volledig aan mijn trekken maar ook omdat deze club faam heeft.' fenhagen bereidt zich voor :en glanzende come-back op Europese voetbaltoneel, maakt me niet uit of ik als iter- of linkerspits speel. Ik de concurrentie, ik weet ook wat ik ervoor moet Die gedachte inspireert en maar.' Overigens ligt het Max' bedoeling om nog een ede speler aan te trekken in komende weken. De belang de gegadigde lijkt nog ds Arno Steffenhagens oud- 'genoot Zolton Varga, die nenteel voor Aberdeen uit- it. Varga heeft bij Ajax ds een medische keuring on- gaan en wacht voorlopig de Tekingen, die Ajax met 'ha BSC, dat nog steeds Varga kan beschikken, t af. POUL ANNEMA Uitschakeling door Polen ivordt in Engeland als nationale ramp beschouwd Van onze sportredactie LONDEN Uiteindelijk ontbrak het 'Goodbye Alf' gisteren in de trieste bekoppingen en beschou wingen over Engelands uitschake ling in de voorronden van het we reldkampioenschap voetbal 1974 door Polen ook niet meer. Nadat de grote Britse ochtendbladen Ramsey die slag nog hadden be spaard, kwam gistermiddag de Londense 'Evening News' wel met: 'Sorry, Alf, but it's time for you to go'. Het ontslag van Sir Alf Ramsey werd de Britse beleefdheid ten spijt toch nog nadrukkelijk geëist. 'Ik ge loof', antwoordde hij op de vraag of hij nu zou verdwijnen, 'dat het Engel se volk deze vraag niet werkelijk stelt'. En op de vraag naar zijn toe komst: 'Ik moet werken om te leven. Mijn leven is voetbal en daar denk ik ook thuis te horen'. En na een kort ogenblik stilte of dat ook met het En gelse team zou zijn: 'Wie weet?' Officiedl houdt Sir Alf Ramsey de vooraf wel degelijk aangekondigde ge- SEZTAND YOUNG BJUTQMS: 't einde van de wereld volgen van zijn carrière als manager bij een eventuele uitschakeling door Polen nog als toekomstmuziek voor zich. Ramsey dus nog niet echt weg, en verwacht mag worden dat hij ook nog de verantwoordelijke man zal zijn voor de vriendschappelijke wedstrijd tegen Italië, volgende maand. Daarna zal, zo wordt algemeen aangenomen, Ramsey zelf zijn ontslag verzoeken. Sir Alf Ramsey heeft overigens geen kwaad woord over zijn spelers willen horen. 'We hebben', zegt hij slechts, 'niet veel geluk gehad. In de eerste wedstrijd tegen Polen al niet en nu in Londen opnieuw niet. In beide wedstrijd't'n waren wij sterker, maar hebben wij niet gewonnen. De jon gens hebben goed gespeeld en als er dan al een fout gemaakt moet zijn, was dat bij de afwerking. Niemand had méér van deze ploeg mogen ver wachten'. Ramsey prees de Poolse doelman Jan Tomaszewski. 'De beste buitenlandse keeper, die ooit op Wembley in actie is geweest'. Diens reactie op het schot van Allan Clarke, vlak voor het einde van de wedstrijd, noemde Ramsey: 'Niet van deze we reld'. RAMP Alle Engelse bladen zijn van mening dat de uitschakeling van Engeland tel gen dit in de defensie zeker niet on fortuinlijke Polen de grootste ramp is uit de geschiedenis van het Engelse voetbal. 'The Sun' spreekt zelfs over 'Het einde van de wereld'. Zelfs het nieuws over de oorlog in het Midden- Oosten is naar de achtergrond verdre ven. 'De avond van de tragedie', schrijft 'The Daily Mirror', terwijl de 'Daily Express' en de 'Daily Mail' met de kop 'Dag Miinchen en dag Enge land' hun pagina's openen. De 'Daily Express' heeft daarnaast nog een arti kel onder de kop 'De blunders van Ramsey'. Het blad vindt dat Ramsey vc'el eerder een invaller in het veld had moeten sturen en niet, zoals nu, pas in de 88e minuut. Centrale verde diger Norman Hunt wordt verder ver weten schuld te hebben aan het doel punt van de Polen. 'Hunt had', zegt McGhee. 'nooit de bal mogen verspe len'. McGhee onderschrijft Ramseys woor den met betrekking tot de Poolse doelman Tomaszewski. 'Een keeper, die naast zijn klasse ook ongelooflijk veel geluk heeft gehad. Polen heeft', zo vervolgt hij, 'ook laten zien hoe ecti counter vlekkeloos moet worden uitgevoerd. Het Engelse elftal zal nu tot 1978, wanneer het volgende eind- toernooi om het wereldkampioenschap zal worden gehouden, in de wildernis moeten ronddwalen'. Voor 1978, voor Argentinië, zal Enge land aan een nieuw team moeten bou wen. Hoogstwaarschijnlijk zonder Ramsey, de man die in 1963 Enge lands eerste full-time manager werd en sindsdien 111 wedstrijden met de nationale ploeg speelde. Van die 111 won Engeland er 69, speelde 26 keer gelijk en verloor slechts 16 duels. Maar sinds 1966, toen op Wembley de wereldtitel werd behaald (in de finale tegen We'st-Duitsland) heeft Ramsey met Engeland in alle grote toernooien gefaald. Mercer schrijft daarover in de Londense Evening Standard: 'We hebben in 1953 geleerd van de les die Hongarije ons op Wembley gaf (schokkende 3-6 nederlaag) en we zul len nu opnieuw met zijn allen moeten gaan studeren. We zijn nu een der derangs voetballand geworden, dat zich gewoon niet voor een eindtoer- nooi heeft gekwalificeerd (voor het eerst sinds 1950; Polen kwalificeerde zich voor het eerst sinds 1938)'. De vrJjgde over het bereikte resul taat was in het Poolse kamp uiteraard groot. Kazimierz Gorski, de Poolse coach: 'Ik heb tochtig minuten lang in angst gezeten tijdens die Engelse stormlopen. Maar na tachtig minuten wist ik dat we het zouden halen. In de slotfase waren we trouwens het ge vaarlijkst. En dan te bedenken, dat we onze sterspelers Lubanski en Marx misten'. VERLIEZEN Terug echter naar Engeland. Naar de uitschakeling, die ongeveer 900.000 gulden gaat kosten. Dit bedrag name lijk zou het aandeel zijn geweest van de recettes tijdens de eindronde. Het derven van inkomsten zoals de ver koop van souvenirs wordt even'dens geschat op een kleine miljoen gulden. Ook mist de Engelse voetbalbond nog het percentage dat de reisbureaus hadden moeten afstaan, ongeveer 600.000 gulden. Los van dit directe verlies is er de vrees voor een teruglopende belang stelling voor het competitiegebeuren, nu het Britse voetbal ook officieel niet meer tot de top van de wereld behoort. In één stadion zal daar zater dag echter nog niet veel van te mer ken zijn. Old Trafford, het home van Manchester United, zal morgen onge twijfeld méér toeschouwers trekken dan de laatste maanden gebruikelijk bij de teleurstellende prestaties van de thuisclub. De reden: George Best keert na een afwezigheid van bijna een jaar in de competitie terug. Een klein lichtpuntje (ook al is Best een Noord-Ier) in deze donkere Engelse voetbaldagen. Technische commissie laat verenigingen beslissen over noodzakelijke vorming van combinaties AMSTERDAM Het afgelopen seizoen is voor het Nederlandse elite roeien desastreus verlopen. Naar verwacht werd, kan men eraan toe voegen. Immers 1973 is het dieptepunt geworden van een ontwikke ling zoals die zich sinds de Olympische Spelen van Mexico heeft door gezet. Daar kwam Nederland nog van terug met een gouden en twee zilveren medailles. Vorig jaar in Miinchen schoot er nog eenmaal brons over. En dit jaar was het zover. De Technische Advies Commis sie zag tijdens de nationale kampioenschappen de vloot voorbij trek ken en trok een conclusie: 'Naar onze maatstaven gereken is er geen ploeg bij die in aanmerking komt voor uitzending naar de wereld kampioenschappen in Moskou'. Zover is het gekomen terwijl er werd toegekeken. Door het bondsbestuur dat machteloos stond omdat de vere nigingen de basis vormen voor het roeien en omdat die verenigingen de naderende ondergang onvoldoende on derkenden. De onderlinge krachtme tingen stonden veelal voorop en dat is ten koste gegaan van een groot stuk ontwikkeling. Natuurlijk komen daar nog een paar andere excuses bij. Veel roeiers hebben de Olympische Spelen beschouwd als eindstation en de Oost- europese landen hebben een storm achtige ontwikkeling doorgemaakt. Maar dat neemt allemaal niet weg dat de grote fout aan de basis in Neder land ligt. Die fout is door de TAC in het verle den al onderkend. Er is bij de vereni gingen al lang gewezen op de moge lijkheden om combinatie-ploegen te vormen. Maar de TAC heeft dat nooit als een verplichting op willen leggen, omdat de verenigingen zo autonoom zijn, dat zij dat zelf uit dienen te ma ken. En dus kwamen combinaties spo radisch voor, want verenigingssucces staat veelal nog voorop. Dokter Willebrand, voorzitter van dt TAC noemt dat ook de basis van de snelle ondergang. Voor het dieptepunt in het afgelopen jaar heeft hij echter ook nog een andere verklaring. 'Er zijn veel goede roeiers weggevallen. Roeiers uit een periode waarin de successen wel vielen wisten wat een volledige inzet betekende. Daaraan heeft het bij de jonge roeiers ontbro ken. Als je mee wilt doen op wereld niveau betekent dat dat je veel zult moeten laten. Dat is iets dat je moet leren voor de Olympische Spelen. De coaches zullen dat aan moeten bren gen. Ik heb nu de indruk dat het aan die inzet heeft ontbroken'. Willebrand heeft voorbeelden bij de hand om dat aan te tonen. De centra le trainingen bijvoorbeeld werden door sommige roeiers nogal lichtvaar dig overgeslagen. Willebrand: 'Excu ses als: een vriendje is jarig, kunnen niet meer geaccepteerd worden. Cen trale trainingen kun je alleen maar met een werkelijk zwaar tellende re den overslaan. Daar gaan we nu ook toe over.' Voor de komende winter zijn vijf maandelijkse centrale trainin gen geprogrammeerd. De deelnemers aan die trainingen weten dat de TAC van hen eist dat zij, eenmaal deel uit makend van de selectiegroep, zich voor de volle honderd procent moeten inzetten. Willebrand: 'Het worden ge mengde trainingen. Conditie- en roei- training. In het verleden was het na melijk zo dat je vooral wat conditie training betrof volledig kon vertrou wen op de verenigingen. Daar werd gewoon veel aan gedaan. Nu is er op dat punt ook een achterstand ont staan. Die moet weggewerkt worden. Bondscoach Iwan Varnier gaat zich met dat punt vooral bezig houden.' Juist op dit soort punten ziet de TAC een mogelijkheid om het Nederlandse elite-roeien terug te brengen aan het internationale front. Willebrand: 'We hebben al eens eerder in zo een im passe gezeten. In 1953 waren we op de Europese Kampioenschappen in Ko penhagen helemaal nergens meer. We hebben ons toen als TAC afgevraagd hoe de training zou moeten zijn. Toen we daar uit gekomen waren, hebben we de vraag gesteld: mogen we dit ei sen van onze roeiers? Het antwoord dat de roeibond gaf heeft me toen ontzettend gefrappeerd. De bond zei namelijk, als enkele roeiers het wil len, dan moeten we het doen. Op de volgende Europese kampioenschappen in Gent waren we met twee ploegen, een twee-zonder en een skiff. Het was de basis waarop we verder gebouwd hebben. Want vanzelf zijn toen de an dere roeiers er weer bij gekomen. Met het programma dat we nu hebben, hebben we ons dezelfde vraag gesteld. En het antwoord is nog hetzelfde. Als er maar enkele roeiers zijn die het willen, dan gaat het ook door.' Er zijn meer plannen. Zo heeft de TAC een stuk verantwoordelijkheid voor de samenstelling van ploegen doorgeschoven naar de verenigingen. Willebrand: 'Als je de mensen van de verenigingen tegen kwam, zagen ze ook wel in dat er combinaties ge vormd moesten worden om op inter nationaal niveau mee te kunnen draaien. Maar eenmaal in het groter geheel bleek dat op bezwaren te stui ten. Gelukkig is er ook wat aan net veranderen in de verenigingen. De be slotenheid van de verenigingen moet steeds meer prijs gegeven worden. De roeierij komt steeds meer open te staan voor niet-studenten. De vereni gingen moeten het ook steeds meer als echt sport gaan zien. Door die ver anderingen worden onze mogelijkhe den ook groter.' De TAC heeft nu de voorzitters van TAC-voorzitter Willebrand: 'Als we volgend jaar op de Europese kampioenschappen een finaleplaats hebben zijn we al tevreden'. de verenigingen gevraagd rond de ta fel te gaan zitten. Willebrand: 'Rond de tafel maar zonder de TAC. Ze moe ten er onderling maar uit zien te ko men. In het verleden was het zo dat de TAC een plan moest verdedigen. Nu moeten de voorzitters maar eens met een discussienota komen. Willen we overgaan tot het combineren van ploegen om zo tot sterkere vertegen woordigers te komen, of willen we dat niet. Wij kunnen het niet zeggen (ADVERTENTIE) want we hebben met amateurs te doen. Als zij zeggen dat het vormen van combinaties belangrijk is dan zijn we er. Want wij zijn ervan overtuigd dat we helemaal nergens meer zijn als we gewoon door gaan op de oude voet.' Daarbij is het dan vooruitkijkend al laat geworden. De Olympische Spelen van Montreal worden in juli gehou den. Dat houdt in dat in feite in sep tember 1975 de ploeg voor de Olympi sche Spelen al min of meer rond dient te zijn. Die ploeg kan dan met centrale trainingen gaan werken aan de definitieve voorbereidingen. In de twee seizoenen die de Koninklijke Ne derlandse Roei Bond nu nog de tijd heeft moeten de plannen dus hele maal doorgevoerd worden, om in Montreal niet opnieuw geconfronteerd te worden met volstrekt kansloze équipe, &ls' Nederland tenminste daar aanwezig is. Dokter Willebrand weet dat, als er eenmaal een akkoord bereikt is over het combineren van ploegen of delen van ploegen, er nog zeer veel op korte termijn geregeld zal moeten worden. Willebrand weer: 'Je moet de prettig ste wijze kiezen. Moet je het als TAC bepalen, moet je het de verenigingen onderling uit laten maken of moet ie het nog een stap verder de roei ers zelf uit laten maken. Bij de dames hebben we een aantal geslaagde voor beelden van de laatst genoemde moge lijkheid gezien. Maar het belangrijk ste is dat we er toe overgaan. Als we volgend jaar een gecombineerde ploeg op niveau hebben, dan hebben we winst, dan hebben we wat bereikt. En als we volgend jaar op de Europese kampioenschappen een finaleplaats daardoor hebben, dan zijn we tevre den.' Er is binnen de roeibond na tuurlijk nog meer voor verbetering vatbaar. Juist omdat het roeien nog steeds steunt op de studentenploegen, laat ieder seizoen een aantal prestige gevechten zien. De Varsity, vroeg in het seizoen (en dus een te vroege top voor de roeiers omdat de belangrijke internationale wedstrijden pas maan den later vallen) is er een goed voor beeld van. Al ziet de TAC ook niet on welgevallig dat de belangrijkheid van de Varsity toch langzaam wat af neemt. Het evenement is voor de technische commissie vooral een troe- penschouw geworden. Van belang, zo lang de ploegen dat niet zien als een seizoen-top. Willebrand: 'We moeten er ook vanaf dat ploegen elkaar in het seizoen on derling gaan afslachten. We moeten er naar toe dat er door hei seizoen op een hoog niveau geroeid wordt. En dat er na de Nederlandse kampioen schappen nog een schepje bovenop kan. Tot nu toe zagen we immers te veel dat Nederlandse ploegen op de Rotsee regatta bijvoorbeeld goed bij bleven, maar dat op de grote interna tionale kampioenschappen andere ploegen sneller bleken. Vooral bij de Westduitsers is dat merkbaar geweest. Nederlandse ploegen blijven op het zelfde niveau of zijn soms langzamer geworden. Omdat de top voorbij is. Dat zijn zaken waaraan we met alle kracht zullen moeten gaan werken.' RUUD VERDONCK Van onze badmintonmtkiewer- ker DEN HAAG Het nieuwe hoofdbestuur van de Nederland se Badminton Bond is nog maar krap twee weken in functie, of het wordt al geconfronteerd met een ernstig conflict: het be stuur van de Haagse vereniging Drop Shot heeft een kort ge ding aangespannen tegen de bond. Het geding vindt vrijdag 2 november in Haarlem plaats. Mr. Jansen van Raay uit Rotter dam verdedigt de Drop Shot-be langen. Deze rigoureuze stap van Drop Shot vindt zijn oorsprong in een beslissing van het districts- bestuur van Zuid-Holland om de districtsteams van Drop Shot uit te sluiten van deelname aan de competitie. Drop Shot zou niet hebben voldaan aan enkele voorwaarden om aan de comp^V titie te kunnen gaan deelne men. Het bestuur van Drop Shot was het niet met deze be slissing eens, en ging in beroep. De hoogste rechtsinstantie bin nen de Badminton Bond, de commissie van beroep, stelde het Zuidhollandse districtsbe- stuur in het ongelijk. Dit colle ge echter legde de uitspraak van de commissie van beroep naast zich neer. Drop Shot heeft al eerder op het punt gestaan, een kort ge ding aan te spannen, maar men wilde het nieuwe hoofdbestuur een kans geven om de zaak te klaren. Het college stelde' een commissie van goede diensten samen. Er werd geprobeerd bei de partijen om de tafel te krij gen, om zodoende wellicht tot een oplossing te komen. Drop Shot wilde wel, maar het dis- trictsbestuur van Zuid-Holland weigerde elk gesprek. Het stel de zich op het standpunt, het gelijk aan haar zijde te hebben, ondanks de uitspraak van de commissie van beroep. De inzet van het kort geding is het toelaten tot de competitie van de drie gedupeerde Drop Shot-teams. JUDO Maurice van Nleuwenhuyzen, een der grondleggers van het georgani seerde judo en Jhi Jltsu ln Nederland, heeft het erelidmaatschap geaccepteerd van de ln Nederland de offlclale Budo bond Nederland beconcurrerende IOG (Internationale Organisatie Gevechts- sport.) TENNIS Aan de opmerkelijke opmars van Tine Zwaan in het elndtoernooi van Virginia Slims In Boca Baton Is ln de tweede ronde een einde gekomen. Gehin derd door een enkelblessure moest zij zich met 46. l6 gewonnen geven te gen Kerry Melville. VOETBAL FC Gronlngen-speler Henk Cornells die zondag tegen de (tweede) gele kaart van Frans Derks opliep ln de wedstrijd tegen Amsterdam ls daarvoor bestraft met een schorsing van één wed strijd en 150 gulden boete. Ook MW'er Leo Kerstges staat één wedstrijd aan de kant na zijn te harde charge ln de wed strijd tegen Haarlem en moet daarnaast 100 boete betalen. Andere gestraften zijn: Pfennings (Fortuna SC) twee wedstrijden en 10O gulden; Van der Korput (SW) én duel voorwaardelijk en drie maanden ontzegging aanvoerderschap: Ten Cate (Volewljckers) en De Haan (SVV) belden één duel; Joosten (Den Bosch) twe wed strijden en 100 gulden'; Bouman (Fortuna VI) een duel en 10 gulden. WIELRENNEN De Den Niels Fredborg heeft ln Mexico een vergeefse poging ge daan het wereldrecord één kilometer metvliegende start te verbeteren, fred borg kwam uit op 1.01.22; het wereldre cord van de Italiaan LIgl Borghettl staat op 1.01.14 IELRENNEN De Belgen Bracke en Van Lancker hebben de zesdaagse van Mon treal gewonnen. UEFA nIjst Nederland s voorstel in Istanboel af "alfde partij vergt 52 zetten ïAAG (ANP) De twaalfde n de tweekamp om het wereld enschap dammen is na een nvekkende vertoning op de 52e remise geëindigd. Hierdoor e stand op 13-11 in het voor in Sijbrands. 'oop van de twaalfde partij. dreiko Si)brands. }7"22, een flan'kspelpartlj, waarin he- wordt geruild, 2. 32-28 11-17, 3. 37- 41-37 1-6, 5 46-41 19-23, 6. 28x19 10x29 10-14, 8. 35-30 20-25, 9. 30-24 32-28 16-21, 11. 31-26 11-16, 12 37- j 13. 32x21 16x27, 14. 44-50 5-10, met «eling is nu dezelfde stand bereikt ie tweede partij, waarin wit op de _mcombinatie afging, 15. 50-44 10- 27-32, 17. 38x27 22x42. 18. 47x38 14-19, 19. 40-35 19x30, 20. 35x24 17-22, 21. 28x17 12x21, 22. 26x17 18-23, 23. 29x18 13x11, 24. 41-37 20x29, hier hebben belde spelers ongeveer 30 minuten bedenkUJd verbruikt, 25. 33x24 9-14. 40-35 9-14, 31. 35x24 14-19, 32. 44-40 19x30, 33. 40-35 3-8, 34. 35x24 13-19, 35. 24x13 8x9, 36. 48-43 15-20, 37. 49-44 7-12. Hier had wit 1 uur en zwart 1 uur en 20 minuten denktijd gebruikt. 38. 34-30, onderneemt een actie te; ;ebruikt. 30, onderneemt een actie teger lange vleugel, 38. 25x34. 39. 39x30 20-24. 40. 30-25 19-23, wit dreigde 33-29 en 25-20, 41. 44-40 11-17, 42. 40-34 17-22. Hier hadden beide spelers 1 uur en 40 minuten gebruikt, 43. 33-29 (over deze zet dacht wit 30 minuten na) 24x33, 44. 43-38 33-31, 45. 36x29 12-18, 46. 25-20 18-22, 47. 20-14 22-27, 48. 14-10 27-32, 49. 29-24 32-38, 50. 24-20 38-42, 51. 34-30. Hier bood zwart (Sijbrands) remise aan, hetgeen Andrelko niet accep- teerd. 51. 43-48, 52. 30-25, remise. Een minder fraai moment uit de mooie wedstrijd F.C. Hembrug tegen V.S.O.P. II. Scheidsrechter Mittendorp meende door outputser Bobby Dapper van V.S.O.P. II voor kaaskopuitgemaakt te zijn. Dapper protesteerde dat-ie naar de coach om zijn hapje tussendoor, zijn kaas uit het vuistje, riep. NZB-foto ISTANBOEL (ANP/SID) Het da gelijks bestuur van de Europese voet balunie (UEFA), dat woensdag en donderdag vergaderde in Istanboel, heeft een Nederlands voorstel om te komen tot een Europees kampioen schap voor landenploegen van spelers tot 21 jaar afgewezen. De reden was dat er in Europa voor een dergelijk toernooi nog te weinig belangstelling zou bestaan. De belangrijkste besluiten zijn verder: 1. het staat de winnaar van de Euro pese beker voor landskampioenen van nu af aan vrij uit te komen tegen de winnaar van de Zuidamerikaanse 'Co- pa de Libertadores', om de wereldbe ker voor clubs. Dit in verband met het feit dat de winnaar van dit jaar (Ajax) wederom geen zin heeft aan deze duels te beginnen. 2. eens te meer stelde de UEFA zich achter de wedstrijden tussen de win naars van de Europa Cups één en twee, dit jaar Ajax en AC Milan. De ontmoetingen zullen worden gehou den op 9 en 16 januari 1974, onder auspiciën van de UEFA. De winnaar krijgt geen beker, wel een herinne ringsmedaille. 3. de UEFA stelt 75.000 Zwitserse franken beschikbaar voor de Italiaan se voetbalbond, die dit jaar de eind ronden van het UEFA-jeugdtoernooi organiseerde. Dit bedrag (ongeveer 60.000, gulden) om het verlies te dek ken. Öe landen die in de voorronden werden uitgeschakeld (onder meer Nederland) mogen een som van 130.000 Zw.fr. (ongeveer 105.000 gul den) verdelen. De eindronden van het UEFA-jeugdtoernooi werden voor 1976 toegewezen aan Hongarije, voor 1977 aan België. 4. aangenomen werd een voorstel voor een nieuwe verdeling van de op brengsten van de eindronden van het toernooi om het Europese kampioen schap voor landenploegen. De winnaar krijgt voortaan 35 procent van de re cettes (was 30), nummer twee 20 (was 26), nummer drie 18 (was 23) en nummer vier 17 (was 21). De twintig procent die nu overblijft gaat naar de in de voorronden uitgeschakelde lan den. De loting voor het volgende toer nooi heeft plaats op woensdag 16 ja nuari 1974, tegelijk met die voor de Europese Cup-toernooien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17