CHRYSAL Televisie-avond KRO in teken psychiatrie PUUR dsgpecepf AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart Levi: meer dan spijkerbroeken Geurtje Pu Plukje Pu Pijpje Puu Puur Lekke;! TROUW KWARTET DONDERDAG 18 OKTOBER 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV Actualiteiten in nachtuitzendingen HILVERSUM In de nachtelijke uren zijn de omroeporganisaties en de NOS ertoe overgegaan in beperkte vorm actualiteitenpro gramma's evenals weerberichten en wegenverkeersinformaties uit te zenden. De cmroepen doen dit omdat de on derhandelingen tussen NOS en ANP nog gaande zijn over nieuwsbulletins in de nacht. De oorlogsomstandighe den in het Midden-Oosten maken in formatie in ieder geval noodzakelijk, menen de omroepen. Hoewel een contract bestaat tussen de NOS en het ANP, dat alleen het ANP nieuws mag verzorgen geldt het hier actualiteitenprogramma's. 'De omroep verenigingen hebben daartoe het vol ste recht', aldus drs. D. Mallon, hoofd redacteur van de radio-nieuwsdienst. Hij vindt het jammer dat het ANP nog niet mee kan draaien. Wanneer dit zal gebeuren is nog niet bekend. Maandag vergadert de raad van be heer van het ANP. De heer Mallon weet al wel te vertel len, dat niet ieder uur nieuws ge bracht zal worden, maar om het ande re uur. Evenals bij de omroepen moet gewerkt worden met beperkte man kracht. Toneelstuk'Mooi weer vandaag' Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Rondom liet thema psychiatrie brengt de KRO- televisie drie zeer uiteenlopende programma-onderdelen, die prak tisch de hele avond zullen vullen op het tweede net. Roelof den Ambtman. Het mooie weer is aanleiding tot een praatje tussen twfce oudere beschaafde heren. Waar ditjgesprek zich afspeelt is de toeschouwer,'in het begin ondui delijk. Pas als twee dames zich bij het gezelschap voegen, die zich wat min der netjes uitdrukken, wordt de situa tie duidelijk. Hetlviertal is patiënt van een psychiatrisch! ziekenhuis. De Haagse Comedie oogstte twee jaar geleden geweldig', .succes met 'mooi weer vandaag', dat' toen door dezelfde spelers op de planken werd gezet, met uitzondering van Enny Meunier, die nu Anny de Lange vervangt Het is oorspronkelijk- een Engels spel, dat geschreven werdj door David, Sto rey (39) en vertaald werd door Bert Voeten. De toneelregie in Nederland heeft Karei Guttma'hn en de camera regie Berend Boudewijn. Boudewijn is hoofd drama van- de KRO. Onder zijn leiding zullen bet komend sei zoen acht toneelstukken voor televisie worden gebracht. De KRO opent de donderdagavond na het eèrste journaal '.niet een teken film, die ook al opgenoemd thema aansluit: 'Donald Duck bij de psychia- f De finale is in handen van Ad Lange- benb die 'wat langer praat' met de Nederlandse psychiater Jan Foudrai- ne, schrijver van het boek 'Wie is van hout', dat hem in 1971 grote bekend heid gaf. Ondertitel is 'een gang door de psychiatrie' en die gang heeft de psychiater-schrijver in vakkringen veel tegenkanting bezorgd. De lezers dachten daar anders over, want bin nen tien maanden beleefde 'Wie is van hout' veertien drukken. Ook werd het in diverse talen vertaald. In zijn boek schrijft Jan Foudraine (43) over zijn nogal afwijkende ideeën over psychiatrie en zijn persoonlijke ervaringen met patiënten en personeel in psychiatrische ziekenhuizen. Aan dit gesprek vooraf gaat het to neelstuk 'Mooi weer vandaag', ge speeld door Ko van Dijk, Paul Steen bergen, Enny Meunier, Myra Ward en door IIETTE VISSER AMSTERDAM De wintercollectie van Levi Strausg in ons land ziet er wel heel anders uit dan het zomer hoed dat roe de afgelopen maanden van Levi in de winkel hebben zien hangen. Want naast het bekende spij- kergoedspul is de collectie aardig uil- gebreid met kleren die je niet van Levi zou verwachten. Under meer het zipperjack dat op de foto te zien is. Dc modieuze kant die de afgelopen zomer te zien was tijdens de show van Miss Levi in de Parijse Crazy Horse Saloon is voor deze winter bewust verlaten. Het winterbeeld laat zien: denim, chambray, curduroy, gabardi- ne, velours en vooral de gitzwarte bulUdenim jean (dat werd tijd!). Wat het velours betreft: tientallen jaren lang is vlours een stof geweest voor uiterst sjieke gewaden, maar Levi maakt er gewoon lekkere broeken van die op alle dagen van de week te dragen zijn, zonder dat iemand zich afvraagt waar of dat feestvarken wel naar toegaat. Zoals gezegd dus. behalve hei beken de spijkergoedwerk heeft de collect'e Miss Levi nu ook flanel-pantalons ni een zeven ruiten dessin: Daarnaast nog broeken met een paars-zwarte ruit en een camelrzwatt-bruine versie. Nieuw zijn de zipperjacks. De vrij korte jasjes vallen net over de taille band en hebben in de rug een elastie- ke band. De kraag is breed en rond gesneden. De jacks zijn in vijfkleuri ge ruiten gemaakt met een camel, grijs, oranje, zwart en diep okergeel liet tweede in de combinatie camel, grijs, rood. zwart en citroengeel. Ze kosten 69.75 (zie foto) 'Nederland Muziek' maakt twee radioprogramma's Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De Stichting Neder land Muziek heeft bij de NOS een open deur gevonden om tweemaal een muziekprogramma samen te stellen met de genres, die worden gebracht wanneer er een eigen muziekzender zal zijn. Deze 'muzikale instuiven' zijn op 29 oktober en 12 november in de NCRV- studio in Hilversum. Rechtstreeks zendt de radio uit van 20.20 lot 23.00 uur op Hilversum 2. Op maandag 29 oktober komen volks muziek en klassieke muziek aan bod. op 12 november jazz en aanverwante lichte muziek. Presentator is Hans van Willigenburg. Ter afwisseling zij-n er gesprekken met bestuursleden van Nederland muziek en omroepfunctio- narissen. 'Samenspeeldag' van oude muziek in VARA-studio Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In samenwerking met de Werkgroep Studio Laren voor oude muziek organiseert de muziekaf deling van de NOS-radio deze week zaterdag een samenspeeldag voor oude muziek in de VARA-studio aan de Heuvellaan te Hilversum, aanvang half elf. Aan de dag, die in het 'teken' staat van de componist Frances co Landini en zijn tijdgenoten wer ken 250 musici mee. merendeels ama teurs. Dirigent is Henk Waardenburg. Groepen, die deelnemen zijn: Trotto uit Rotterdam, Cymbalum uit Amster dam. het Utrechts Vocaal Ensemble van Louis Coene. een deel van Viva La Musica van Reinier Wakelkamp, een groep luitspelers van Gusta Goldschmidt, het Almelo's Kamerkoor en het Overijssels Koperblazers En semble. Dr. E. Diemer in gesprek voor radio Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanavond zal drs. Henk Glimmerveen een gesprek heb ben met dr. E. Diemer, oud-hoofdre dacteur van Het Kwartet en thans lector in de communicatieleer aan de Vrije Universiteit. (NCRV-radio van 21.25 tot 21.55 uur op Hilversum 1). Dit gebéurt in een wekelijkse reeks met bekende personen, waarin meer nog dan bepaalde thema's de persoon van de geïnterviewde naar voren komt. Ongetwijfeld zullen het hoofd redacteurschap bij Het Kwartet, de positie van Trouw Kwartet, de positie van de christelijke pers in het alge meen, de fusie met de Pers Combina tie en het ondervijs in de communi catieleer onderwerpen van gesprek zijn. (ADVERTENTIE) snijbloemenvoedsel Ook een bloem kan niet leven van water alleen. Bloemen hebben Chrysal nodig om echt mooi te worden. En... om lang mooi te blijven. In héél 1973 geen prijsverhoging voor Pokon en Chrysal. Hoog in kwaliteit. Laagvin prijs. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND MARY PERKINS Adoptie EO met lessën in veilig verkeer Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanavond brengt de EO-televisie met 'Verkeer....d' de eer ste van tien verkeersuitzendingen op het scherm. Dit is een onderdeel van het nieuwe magazine-programma 'O- pen Huis', dat een informatief karak ter draagt (20.20 uur, Ned. 1). In een tien minuten durende uitzen ding wordt de automobilist kennis bijgebracht om zo veilig mogelijk te rijden bij mist, sneeuw, en ijzel. Me dewerking wordt verleend door de ANWB, KNAC, rijkspolitie, Veilig Verkeer Nederland en de commissie overleg rijscholen. Den Uyl voor TROS Van onze radio- en tv-redacfie HILVERSUM De TROS heeft Louis Metzemaekers. hoofdredacteur van het Financieel Dagblad gevraagd als gesprekspartner van drs. J. den Uyl te gaan optreden wanneer deze omroep vrijdagavond dit gesprek ver zorgt. De TROS heeft geen actualiteitenru briek voor televisie, zodat er geen redacteuren zijn om de minister-presi dent te ondervragen. In de rubriek Beter Samen toonde de NCRV een lofwaardig en weerklank vindend initiatief van de gemeente Rheden. De arme bevolking van een Tunesisch dorpje wordt al gedurende vier jaren geholpen en tot zelfwerk zaamheid gebracht. Het effect is naar twee kanten gunstig gebleken. Ont wikkelingshulp hoeft op deze manier geen onbegrijpelijke regeringsmaatre gel te zijn, maar kan leiden tot direc te betrokkenheid van mensen in twee ierschillende leefwerelden. Het is bo vendien een goede methode om los te. komen van de instelling dat iedereen maar voor zichzelf moet- zien te zor gen. Dat betrokkenheid ook in de sport een grote rol speelt, was althans voor mijn gevoel merkbaar bij de voetbalwedstrijd tussen Engeland en Polen. Al ging het dan om een plaats in de eindronde voor het we reldkampioenschap, nationaal chauvi nisme vond nu geen voedingsbodem voor het oppompen van spazmingen. Interessant in Van Gewest tot Gewest was de reportage over de 'kringloop huishoudingEen werkgroep is bezig FERDINAND belangwekkende proefnemingen om met toepassing van oude en nieuwe technieken milieubewuster en gezon der te leren leven. Minder afhanke lijk ook van de opdrogende energie bronnen. Idealisme en praktische zin blijken bij dit experiment gelukkig hand in hand te gaan. De NCRV heeft een ander spelelement aan haar attracties toegevoegd: een concours hippique over zeven ronden. Men ivil aan deze festijnen in de Arnhemse Rijnhal een instructief ka rakter geven, wat vooral bleek uit de commentaren. Door tekortkomingen van ruiters en amazones kwamen ver scheidene paarden met voor- of ach terbenen in aanraking met zware bal ken en andere obstakels. Bezeren die dieren zich niet omwille van onze kij klusten? Nana Mouskouri was met haar boeien de zangvoordracht een artistieke ver ademing in het woensdagavond-pro gramma. Tot haar gasten behoorde haar landgenote Vicky Leandros. Bij de vergelijking van deze twee talenten viel op te merken, dat Nana veel in troverter is dan Vicky, die met stereo tiepe gebaartjes de expressiviteit pro beert ie vergroten. 'Kenmerk' draagt op informatieve wij ze bij aan het kweken van beter be grip omtrent de conflicten tussen jo den en Arabieren. In Libanon werden de meningen vastgelegd van Palestij- nen. Het felst naar buiten sprong de diepgewortelde haat tegen het zionis me; een wapen waarmee nogal eens generaliserend werd omgesprongen. Typische uitspraken waren te beluis teren, onder andere deze van mevrouw Soraya Antonius: 'Jullie westerlingen zijn wegens schuldgevoelens pro- Israël'. En ook dat dekt niet helemaal de waarheid. Zo nu en dan hadden de Kenmerkverslaggevers wel een kant tekening mogen plaatsen- Bijvoorbeeld bij de opmerking van dhr. Hoessein dat niet alle Arabieren van antisemi tisme zijn te beschuldigen. Dat kan na melijk nimther het geval zijn, want Arabieren zijn, evenals joden, semie ten. Behartigenswaardig voor alle par tijen waren de woorden van cle Israë lische reserve-generaal Pelat. Zelfs te midden ran het strijdgewoel heeft hij de moed vraagtekens te zetten bij over wegingen van zijn regering. Eenzijdig worden ivij bepaald niet voorgelicht. Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03 Radi"- journaall. 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen, mei 11,55 Beurs- ber. 12.30 (S) Sportrcvue. 13 00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Alert! - op het vlak van muz. en maatscli. 13.50 (SI De wereld v.d. opera: beseh. over La Cenerentola van Rossini. 15.00 (S) Bary-Nage: progr. van praten en platen 15.25 (S) Met muz. op stap: licht muz.progn. 1(5.00 Nws. 16 03 Radi ojournaal. 16.05 (S) Aspecten: kunstruhr 17 00 (Sl Mobiel - beweegt, progr. voor be weeg). mensen. 17.55 Med. AVRO: 18 00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uitz. v d. R.K.P.N. 1KOR: IS.30 Kleur inf. en comm. over zaken van kerk en sa menleving. NCRV-: 19.00 Leger des Heilskwar- (ier. 19.15 De vrede bij U thuis: 5. Verhou dingen in de werksituaties. 19.35 De Kerk vandaag - nws en comm. 20.00 (S) Metrop. Ork. en zangsolisten: amusem.muz. 20.45 Be ter Samen. 21.00 Veel gevr. gewijde muz 21.25 Vraaggesprek. 21.55 Kerkorgelconc.: mod. muz. 22,20 Avondoverdenk. 22.30 Nws, 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Sensitivity trai ning. 23.10 Kunst- en vliegwerk: inf. over act. tentoonstellingen. 23.15 (SI Stardust: licht muz.progr. 23.35 (Si Gitaresk - De vele facetten v.d. gitaar. 23.55-24.00.NWS. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S> Preludium: klasS. muz. 7 30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 Te Depm laudamus: klass. ge wijde muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8,36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (SI Podium v.d. vrouw: maat scli.-inf. 9.20 SV.d. zieken. 10.00 Schoolra dio. 10.30 Nws, 10.33 (SI Mod. kamermuz, en ork.werken. 11.55 Med. 1200 Zingen met Ce cilia: volksmuz. 12.15 (Sl Kinderkoor- lichie muz. 12.26 Med. t.'b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12,50 Middagpau- zedst. 13.10 (Sl Lichte koorzang. 43.20 (Sl Licht ensemble. 13.45 Zo zijn wij, ver vreemd, vertrouwd: poëzieprogr. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) In'kleine bezetting: klass. kamermuz. 15.15 De Bijbel maakt nwsgierig: bijbelbtspr. 15.30 Nws. 15.33 Vin cent van Gogh (31. 16.00 Een uur natuur, magazine met 16.30 (Sl Hier en nu. 17.00 Kindervisie: progr. door, voor en met kinde ren. 17 30 Nws. ,17.32 (Sl Hier en nu. NCRV: 18.00 (Sl Tijd vrij voor muz. in vrije tijd. IS.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: boekbespr. AVRO 19.00 Trefpunt: Made in Poland - doc. over het Poolse handelsoffensief. 19.25 Intern fu sies een kwaad of een zegen. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20 00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (Sl Pianorecital; klass. en mod. muz. In de pauze: fragra. uit de disc, tussen publ. en musicus. 22.10 OS) Wat zijn kometen eigenlijk? 22,30 Engelse a cap- pella groep: oude liederen. 22.55 Muze zon der make-up: Eur. kleinkunst. 23.20 (Sl Es- sav: progr. waarin over kunst wordt doorge praat. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. i HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 Vaak 's ochtends, met o.a. verkeersinf, (8.00 Nws). KRO: 9.00 Nws. 9.03 Uit de lucht gegrepen, (10,00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Verzoekpi: 12.00 Nws. 12.03 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr, met 13.00 Nws en 13.03 Raden maar. 14.00 Nws. 14.03 Theo Stokkink'Show. (15.0.0 Nws, I NOS: 16.00 Nws. 16.03 De daverende dertig. 1 16.30. 17.30 W.K. Damlweekamp SijbraiiUs - Andreiko; 17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18 02 Joost mag niet eten. (IS.30. 19.02. 19.30. 20.02, 20.30, 21.02 en 21.30 W.K. Damtweekamp Sijbrands - Andrei ko). TROS: 19.00 Nws. 19.02 (Sl Plaatvaeria. 20.00 Nws. 20 02 (Sl Poster, 21.00 Nws. 21.02 (S) Sesjun: jazz en pop live. 22.00 Nws. 22.02 (S) Hugo van Gelderen Show. met o.a, de Nederlandstalige Top Tien. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 (S) T S T Tros- Sport-Tijd - sport, en muz. 24.00 Nws. 0,02 Aktua. 0.10 OS) Jazz-Sir 0.55 Nws, 1.00 De Nachtwacht. NOS; 5.00 NOS-progr. EO: 6.00- 7.00 Matinata-, gevar. gramma.muz. lichte muz. 12.50 Buitenl. persoverz Nws, act., weerber. en schouwburgpi Daarna: Zig-Zag-verv. 13.55 Beursber1 Lichte muz. (16-00-16.10 Nws en beui 17.00 Nws cn med. 17.10 Uitz. t luisteraars. 17.55 Weegschaal. 18 00 Nws. 18,05 Uitz, voor en door ten. 18.28 Paardesportber. 18.30 Wegw zen. 18.45 Sportmagazine. 18 55 Taalv 18.57 Gramm.muz. 19.00 Nws en act Intermezzo. 19.35 Polit. Tribune. 19.45 die Radio. 20 00 Country en Weste 20.30 Licht muz.progr. (21.00 Splin 22.00 en 23.00 Nws). en 23.10 Mui 23.40-23.45 Nws. (ADVERTENTIE) TV vandaag TON HYDRA Flitsen van afscheid Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Flitsen van het af scheid van prof. dr. G. C. Berkouwer worden uitgezonden in de NCRV-uit- zending 'De kerk vandaag', vanavond om 19.35 uur op Hilversum 1. Leden omroepraad HILVERSUM Tot lid van de om roepraad zijn benoemd de heren B. van Kaam te Amstelveen en G. A. de Kok te Middelburg. 12 Hij had zijn blik nu van het venster afgewend en keek mij aan, maar zijn- gezicht verried zijn gedachten niet Ik fronste mijn voorhoofd. 'De eerste avond nog zo laat op pad. 'Elf uur m de Blue Bar'. Dat soort afspraken maakt James Bond ook. Heb je er nog geen spijt van dat je gegaan bent?' 'Ik heb liet zelf toch gewild?' ant woordde hij. 'Trek je je het aan dat je vader weer een vrouw gevonden heeft?' 'Eerlijk gezegd, ik weet het niet. Zou ik het me aan moeten trekken?' 'Ik zou het in ieder geval erg begrij pelijk vinden. Het is geen kleinigheid als een van je ouders weer gaat trouwen'. 'Dat is zo. Overigens gaat mijn moe der ook weer trouwen'. Dit was nou een van die mededelin gen waarop blijkbaar geen antwoord gegeven kon worden. Ik stond met mijn mond vol tanden. Waarschijnlijk heb ik er op dat ogenblik net zo stom uitgezien als ik me voelde. Het enige dat ik er tenslotte kon uitbrengen was: 'O. dat wist ik niet'. 'Het is nog niet officieel. Ze heeft het zelfs ontkend toen ik het haar op de man af vroeg. Maar dat beemt niet weg dat ik ervan overtuigd ben. rk durf er zelfs wel een kleine wedden schap om aan te gaan'. 'Mag je hem wel?' 'Hij is niet kwaad. Je kent hem zeker wel, het is John Linley, de uitgever' 'Nee, ik ken hem niet maar ik herin ner me dat je moeder die naam weieens heeft genoemd'. Ik hoop dat het niet zo opgelucht klonk als ik mij voelde: vergeleken met de mannen, met wie ze gewoonlijk contact had, kwam die uitgever mij voor als het toppunt van fatsoen. Niet dat het mij veel kon schelen wat er met Carmel Laey gebeurde, 'ik was er echter in geïnteresseerd omdat ik met het lot van Timothy begaan was. Hij ging op het onderwerp niet ver der in en vroeg: 'Wat vragen ze hier voor logies met ontbijt?' Ik vertelde het hem. 'Hij zal nu nog wel geen tijd hebben gehad definitie ve afspraken met je te maken? Ik vraag me af of we nu naar Sacher toe moeten; of hem beter van hieruit straks daar op kunnen bellen'. 'Dat weet ik ook niet', zei Timothy. 'Overigens heeft hij geen opmerking gemaakt over het feit dat ik naar Wenen gekomen ben. Daar had hij nauwelijks behoefte aan, geloof ;k. Zoais ik al zei was hij erg vriendelijk tegen me. Kennelijk is hij niet van plan me terug te sturen; ja het zou me niet verbazen als hij me aan het baantje waarover ik sprak, kon hel pen. We hebben er niet uitvoerig over gepraat, omdat hij haast had. Hij zei ieis over werkvergunningen en dat hij zijn gedachten erover zou laten gaan. maar waarom ik eerst niet een flinke vakantie nam. Met dat geld kwam het wel in orde'. .Dat laatste klinkt niet gek', zei ik. ,Nou, in ieder geval ik denk dat vanavond alles wel geregeld wordt. Het zou bes* kunnen dat je morgeh al bij hem intrekt'. .Daar ben ik nog niet zo zeker van', antwoordde Timothy. ,Ik heb jq wel verteld dat hij het nogal leuk vond plotseling iets van mij te horen, maar toch was dat maar een oppervlakkige indruk, want ik geloof dat hij er in werkelijkheid niet erg mee ingeno men was. Hij wilde mij ontmoeten. Goed dat wel, maar ik ben er van overtuigd dat hij er niets voor voelt dat ik bij hem kom inwonen. Daarom was hij ook zo verduveld vlot met dat geld.' Deze opmerking kwam niet voort uit cynisme, maar wel uit een nuchter observatievermogen. Vele ou ders zouder met stomheid geslagen zijn als ze wisten hoe hun kinderen hen door hadden. 'Trouwens', voegde hij eraan toe, 'ik kreeg de indruk dat er al iemand bij hem inwoont'. Ik keek hem even aan, zag dat ik me over hem niet ongerust hoefde te maken en zei: 'Laten we dan maar hopen dat het Christl is, anders wordt het een beetje al te ingewikkeld'. 'Arme vader', zei Timothy onver wachts, en lachte. 'Ik heb hem wel in moeilijkheden gebracht. Hij zal zich bepaald niet erg lekker voelen op het ogenblik. Maar laat ik maar eens werk gaan maken van een kamer. Ze zullen er hier nog wel een hebben. Hoewel, misschien hebben ze nog al leen suites met privébadkamer en dergelijke flauwekul meer'. 'Ergens anders zul je inderdaad moei lijk terecht kunnen, daarvoor is het te laat. Als ik het goed begrepen heb krijg je geld van je vader. Dan zou ik maar mijn gang gaan. Nachtlogies zal hij je in ieder geval tetug betalen'. 'Dat zal hij! En doet hij het niet, dan. kan ik hem altijd chanteren. De toe komst lacht me tegen, vind je nok niet?' Timothy liep naar de telefoon. Nu, dacht ik, terwijl ik het laatste paar schoenen uit mijn koffer haalde, dit is precies wat hij gewild heeft. Maar er moeten toch gemakkelijker mameren zijn om uit te groeien tot een kerel. Had hij zich immers niet met geweld moeten losscheuren van moeders rokken en was hij niet door zijn vader op straat gezet in een land dat hem volkomen vreemd was, ook al had die vader hem een hand geld nagegooid? Daarom was het des te verrassender dat Timothy zich zo nor maal gedroeg. 'In orde', zei Timothy, en legde de hoorn op de haak. 'Num mer 216, een etage hoger. Daar logeer ik. Maar hoe denk je erover? Blijf je thuis en bel je nu op of wil je eerst ergens iets gaan eten? Ik weet niet wat jij van plan bent, maar ik kan niet tot vanavond elf uur wachten. Ik rammel'. Ik keek op. 'Je bent erg taktisch. Voel je je gekwetst? Jij moet toch van mij helemaal geen hoogte krijgen'. Hij glimlachte 'Als ik kritiek uitoe fende zou ik mijn plaats niet weten'. (Wordt vervolgd) NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Kinderkrant NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Open Huis - inf. magazine 21.20 Koorzang: geeste lijke liederen 21.50 Nader Bekeken VPRO 22.00 Het Gat van Neder land NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Donald Duck bij de psychiater NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Mooi weer vandaag 22.00 Interview NOS 22.30 Den Haag vandaag 22.40 Journaal 22.45 Dammen DUITSLAND I 10.00 Joprnaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Der Kommlssar. 11.25 Inf progr. 11.35 Muzikaal amusem.progr. 12.00 Acl. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Filmrep. 17.05 Kinderprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse 18.00 Filmrep. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordscliau-niagazine. 19.26 Natuurfilm 19.59 Progr.overz. WDR: 8.05, 8.20 en 8 55 Schooltelevisie. 9.30 Sesamstrasse. 10 30. U.OO èn 1145 Schooltelevisie. 18.00 Reg nws. 18.05 V.d. kleuters. 18.15 Die Macht des Geldes. 18 40 Journaal. 19.20 Die Macht des Geldes.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Disc.<progr. 21,00 Cannon, 21.45 Cult magazi ne. 22.30 Journaal, t'omm en xveeroverz. 22.50 W.K. Kuristrolschaatsen. Ï3.50 Jour naal. DUITSLAND II 16.30 Aus ICindern werden Leute 17 00 Journaal. 17.10 Dr. Dolittle, Aansl.: Mainzel- mannchen. 17.45 Act. en muz. 18.25 Rahe, Pil/ nnd (Ireizehn Stnhle 19 00 Journaal. 19.30 Licht muz progr. 21.00 Jour naal. 21.15 Polit. uitz. 22.00 Disc.progr. 22.30 Journaal. DUITSLAND III WDR 8 05. 8.20 en 8 55 Schooltelevisie. 9.30 Se samstrasse. 10.30. 11.00. 11.45 en 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Ein Referat entsteht, studieprogr. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 AdA - Recht und Soziales. 19.00 Zandmann. 19 05 Voor Turkse werkn. 19.15 Acl. progr. 19.45 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Tagebuch einer Kammerzofe. Frans-Ita liaanse speelfilm 21.50 Act. 22.10-22.55 Ge sprekken met Sartre. DUITSLAND III NDR 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Zum Lernen 1st es nie zu spat... 19.00 Verstandigung bei Tieren. 19 30 Tele-Beruf. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Interv. 21.00 Relig. uitz. 21.30-22.15 Fijmportret. BELGIE NEDERLANDS 14,00-16.00 en 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskr 18,05 Black beauty. 18.30 Inf. progr. 18 50 Fllmdoc. 19.10 Uit de die renwereld. 19.35 Zoeklicht. 19.40 Med, 19.45 Journaal. 20,10 Moord op de Larcshoef. 22.10 Première: fragm. uit nieuwe films. 22.50 Journaal. BELGIE FRANS 14.00, 14.30, 15.00, 17.35 Schooltelevisie. 18.00 Schooltelevisie. 18.05 Journaal. 18.10 Kleuterprogr. 18.30 Comment allez-vous? Me dische serie. 19.00 Jean Pinot, medecln d'au- Jourd'hui. 19.30 Het uitgaansleven. 19.45 Weerber. en journaal. 20.15 Tom Jones. 22.20 Nieuwe fllmfragm. 23.00 Journaal. 'WigfN Zuurvlees met champignons 500 gr. hacheevlces 1 ui 4 kruidnagelen 4 peperkorrels 2 blaadjes laurier zout, peper azijn 2 pakjes juspoeder boter 400 gram champignons Het vlees met de in reepjes gesneden ui, kruidnagellen, peperkorrels en blaadjes laurier in een schaal doen en er zoveel azijn opgieten dat het vlees net onder staat. Dit mengsel een dag en een nacht wegzetten. Volgende dag: het vlees eruit halen, een beetje afdrogen en bruin bakken met de reepjes ui. Do de kruidenazijn er weer bij gieten en ongeveer twee-en- een-half uur laten stoven. De cham pignons wassen, in plakjes snijden en laten smoren in wat boter. Maak 6 dl jus van het pakje met water, doe er de champignons bij en dit alles weer bij het vlees. Mcht het te 'zuur' zijn, dan wat koffieroom er dorroeren. (Recept van mevrouw M. Hermkes- van Tol, Valkenburg Z.H.) Menutip: Zuurvlees met champignons, witte rijst, spitskoolsla, fruit. 8a Voortrekker is een pure,natui zuivere tabak, met een smas d< helemaal van zichzelf. Heef d' geen toevoegingen nodig en niet te vochtig. Daarom trekt ln licht en brandt-ie makkelij! n Geeft een geur en een smaak a nooit verveelt Dat waardee de ware pijprokenes

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6