vandaag bestaan we 75 jaar! dankzqu! 75 jaar, dank zij u Het begon tegen het eind van de vorige eeuw. In een tijd die anders was en nog maar weinig banken kende. Die dan bovendien nog hoofdzakelijk gericht waren op het grotere bedrijfs- en zakenleven in de steden. Daarom namen toen een aantal partikulieren gezamenlijk het initiatief tot oprichting van een eigen plaatselijke bank. Eerst hier, daarna ginds en geleidelijk aan overal. Zo ontstonden de Raiffeisenbanken en Boerenleenbanken verspreid over het gehele land. Oorspronkelijk naast elkaar, maar in de loop der tijd ontwikkelden zij zich steeds dichter naar elkaar. Tot beide bankorganisaties besloten voortaan mèt elkaar verder te gaan, onder een gemeenschappelijke naam: de Rabobank. Driekwart eeuw groei en ontwikkeling manifesteert zich op verscheidene manieren. Op dit ogenblik heeft de Rabobank al meer vestigingen dan alle Nederlandse banken tezamen: 3.000 kantoren, die totaal een bedrag beheren van meer dan 30 miljard gulden. De helft van de Nederlandse bevolking spaart bij de Rabobank. Op de wereldranglijst van de 500 grootste banken neemt de Rabobank de 48e plaats in. Daarom is dit een dag om even stil te staan voordat we onze weg vervolgen. En even om te zien naar wat er in een mensenleeftijd is bereikt. Dank zij u. Want dat is niet los te zien van uw deelname en vertrouwen door al die jaren heen. In een bank die zich van meet af aan uit beginsel heeft toegespitst op het tegemoetkomen aan de belangen van iedereen, de kleine en de grote spaarder, de zakenman en de partikulier. Met een taakopvatting waaruit dikwijls baanbrekend nieuwe dienstverleningen ontsproten en die in veel opzichten een andere dimensie meegaf aan het Nederlandse bankwezen, zoals we dat nu kennen. Geboren uit gebundeld partikulier initiatief Uitgegroeid tot een bankorganisatie van internationaal formaat

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 22