Sparta gunt zich geen ijd voor experimenten ■HMI FC Utrecht geeft punt uit handen estrntinaen Rotte egvallen albeek )stbaar eprogrc ammeerd herstel tegen Feyenoord blijft uit: 4-0 Mooie dingen in het leven voor slechts 22 cent: OUW/KWARTET MAANDAG 15 OKTOBER 1973 SPORT T7/K9 onze speciale verslaggever TERDAM Met weemoed moeten de fans van Sparta gistermid- aan de Rotterdamse derby van het vorige seizoen teruggedacht ien. Toen lukte het Sparta nog in de tweede helft tegen Feyen- een uitzichtloos lijkende achterstand (3-0) weg te werken. Het ta van ddt kunststuk bestaat allang niet meer. Overgebleven is its een aan zichzelf twijfelende, onzekere formatie, die dit keer Kuip van het begin af aan kansloos is gebleken. Dit Sparta was het verre van grandioos acterende Feyenoord dan ook niet meer Ben formaliteit (4-0). verhaal over de teleurstellende aties van Sparta is even oud als competitie. Maar juist tegen ïoord, concurrent op meer dan niveau, was het herstel gepro- meerd. Sparta wilde zich in het van de schijnwerper revanche- De sensatie van vorig jaar moest een groot deel herhaald worden iet nóg meer goodwill te verspil- Een mooi plan en een mooie hte, die in de uitwerking echter oos faalde. Sparta werd in feite kinderlijk udig ingepakt. Hoe hevig het ook verweerde, hoe hartverove- hard het ook werkte, de afstraf- yas er niet minder om. Natuur- raren er verontschuldigingen, het Hen op het allerlaatste moment tef Walbeek vooral. Maar het i& elijk om aan die tegenvaller op te hangen. Tenslotte was het pelen van Walbeek al dagenlang er en is het al wekenlang be- dat trainer Leo Steegman nog niet de juiste samenstelling Iijn ploeg heeft gevonden. Ver- ilijk zal hij de oplossing met dit laai nooit vinden ook. ERDAM Het zich in deze •titie maar moeizaam en kramp- voortslepende Sparta had aartsrivaal Feyenoord ook de équipe van Leo Steegman al- n inspirerende opponent een maar hechte basis willen voor een wat florissantere toe- Het nobele streven om er in adion het beste van te maken, echter enkele minuten voor het van het duel flink aangetast, (leek dat Stef Walbeek onmoge- staat was in actie te komen, ek, al enkele dagen geteisterd lichte voorhoofdholte-ontste- zou, zo was de bedoeling, tóch e partij zijn, maar toen hij de warming-up niet bij machte m zich sneller te bewegen dan ips deelde hij trainer Steegman ■ste boodschap mee dat meespe- ider geen enkel beding mogelijk n()p dat monpent, enkele minuten v wedstrijd, viel er een grote de kleedkamer van Sparta, itilte, die door Steegman snel doorbroken, met de mededeling r Horst als vrije verdediger zou Cees van de Munnik. ikelijk reserve, de positie van Dpper zou innemen. Een nogal che ingreep, die op een falikan- slukking is uitgedraaid. Al na iminuten wankelde Sparta toen mi lorzet van De Jong over de te eagerende v. d. Munnik heen precies voor de. voeten van 1-0. 'Ik kon er niet bij', ver- uldigde Van de Munnik zich 'Ik had nog maar net een paar gezet toen het gebeurde. Ik eker dat me in normale omstan- en zoiets nooit overkcmt. Ik e er helemaal op ingesteld dat erve zou zijn. Dan zegt je zo'n ijd Feyenoord-Sparta niets. Ik )k niet begrijpen dat Steegman 'ie minuten voor rust zo nodig vervangen door Staveren. Daar- enadruk je dat ik een fout heb kt. Ik kan dat nu niet bepaald !h noemen'. eerder in editie's van Feyen- parta maakte de laatste linie e Sparta zóveel fouten als gis- Organisatorisch was het bij een janboel. De feyenoorders moeiteloos doordringen tot jfafschopgebied van hun tegen- waar chaos hoogtij vierde, ir Horst, die minder belangrijke etingen ook al een figurerend rol van vrije verdediger, slaagde moment in zijn defensie de rust te brengen. Ter Horst: aal speel ik in de mandekking, ook geen gemakkelijke opgave, vrije verdediger is toch wel heel nders, vooral in een ploeg met 1 spelers als Meutstege en Mi- n Je weet nog niet hoe zij op ■paalde situatie reagreen. Ik was dien zelf ook hogelijk verrast Valbeek op het laatste moment ee kon spelen. Ik was met mijn den al bij Ressel en dan wordt otseling iets anders van je ht. Zelf kan ik me nogal snel en bepaalde situatie aanpassen, voor de anderen, zo kan ik.me dien, is dat moeilijker'. 'Orst had zich de afgelopen da- iet de illusie gevleid dat Sparta ■en gelijk spel tegen Feyenoord moed en zelfvertrouwen zou Die hoop is voorlopig de ingeslagen. 'Eens te meer is en dat wij op het middenveld ?eler van het type Bosveld of &n missen. Een speler die op do ende momenten rust kan en en ook het spel kan bepalen, heb ik gedacht, het zit tegen, na zo'n wedstrijd als vandaag je toch weer duidelijk met d*> komingen van het huidige 1 geconfronteerd'. RICHARD MATTH1JSSE Sparta is teruggevallen tot een ang stig, snel te imponeren en rommelige formatie, die met inzet en hardheid de werkelijke problemen niet kan ver doezelen. Sparta is in de eerste plaats al het zelfvertrouwen kwijt. Niet ver wonderlijk bij een elftal, dat een spelmaker mist en in de eerste weken van de competitie een serie harde klappen moest incasseren. Maar op déze manier zal de hooghartigheid, lang kenmerk van het optreden in het vorig seizoen, nóóit terugkeren. Te meer niet, omdat Steegman als een wanhopige met zijn elftal blijft gooche len. Een experiment kan alleen sla gen, als het de tijd krijgt het resul taat te bewijzen. Die tijd gunt Steegman zichzelf én zijn spelers blijkbaar niet. Hoe is het anders onder meer te verkla ren, dat hij de jonge Kees van de Munnik (basis-speler van het laatste moment) uitgerekend luttele minuten voor rust vervangt, terwijl een men taal conflict voorkomen had kunnen worden door de beslissing even uit te stellen. Hoe is het ook te verklaren, dat een karaktervolle speler als Hans Venneker bijna wekelijks op een an dere positie wordt geposteerd terwijl iedereen weet dat hij tot de sterkste vleugelverdedigers van Nederland be hoort? GESCHARREL Al dat, bijna eindeloze, gescharrel krijgt een averechts effect. De proble men, begonnen op twee plaatsen in het elftal, hebben zich als een olie vlek uitgebreid. Willy Kreuz is geen schim meer van de attente, gretige spits van het vorig seizoen. Kowalik bindt geen verdediger meer, de mid denlinie schuwt het initiatief en de verdediging is nóg lekker dan een visnet. De marge met Feyenoord had dan ook even gemakkelijk aanzienlijk groter kunnen zijn dan het kwartet doelpun ten van nu. Toegegeven: het zat Spar ta niet mee en vond in scheidsrechter Boosten zelfs 'n extra opponent tegen over zich. En zelfs twee van de vier voor Feyenoord tellende treffers ble ken uitermate goedkoop. Toch kan Sparta ook wat dat betreft de schuld volledig op eigen rekening schrijven. Natuurlijk was het een on verwachte tegenslag, dat Van de Mun nik als een debutant verzuimde een voorzet van Vos weg te koppen en dat R.essel daardoor ongehinderd kon in schieten. Natuurlijk was het tragisch, dat Dries Visser de bal tergend lang zaam in eigen doel kopte doordat Pim Doesburg onverwacht was uitgelopen. PSV—Go Ahead 10—0 FC UtrechtAjax 2—3 HaarlemMVV 2—2 AZ'67De Graafschap 4—0 FeyenoordSparta 4—0 NACTelstar 1—I NEC—Roda JC 4—0 FC AmsterdamFC Groningen 2—0 FC TwenteFC Den Haag 2—0 Ajax 9 6 3 0 15 26—9 Feyenoord 9 7 1 1 15 27—11 FC Amsterdam 9 5 3 1 13 15—10 PSV 9 5 2 2 12 32—9 FC Twente 9 4 4 1 12 14—6 FC Utrecht 9 5 0 4 10 14—18 AZ'67 9 2 5 2 9 11—10 FC Den Haag 9 4 1 4 9 6—9 Go Ahead 9 4 1 4 9 15—19 Telstar 9 1 6 2 8 11—13 Sparta 9 2 4 3 8 8—14 Haarlem 9 3 2 4 8 12—18 MVV 9 2. 3 4 7 11—18 NEC 9 2 2 5 6 9—10 Roda JC 9 1 4 4 6 8—14 De Graafschap 9 1 4 4 6 11—22 NAC 9 1 3 5 5 13—21 FC Groningen 9 1 2 6 4 9—21 VeendamFC Dordrecht 20 PEC—Vitesse 1—3 SVVIleracles 20 FC VVV—SC Cambuur 1—0 FC Den Bosch—Willem II 2—0 SC AmersfoortExcelsior 03 HeerenveenFortuna VI. 10 WageningenEindhoven 20 VolewijckersHelmond Sport 03 Fortuna SCVolendam 1—3 Zaterdag: AJax-PSV Zondag: MW-FC Utrecht. De Graafschap- Haarlem, Sparta-AZ'67. Telstar-Fovenoord. FC Den Haae-NAC, Roda .TC-C Twente. FC Grohingeu-NEC. Go Ahead-FC Amsterdam. Excelsior 11 6 4 1 16 18—9 Vitesse 11 7 1 3 15 28—12 Fortuna SC 11 7 1 3 15 24—10 Helmond Sport 11 7 0 4 14 17—14 Heerenveen 11 5 3 3 13 16—7 SVV 11 5 2 4 12 11—13 Volendam 11 4 3 4 11 19—12 Heracles 11 5 1 5 11 10—9 VVV 11 4 3 4 11 11—14 FC Dordrecht 11 4 3 4 11 15—19 FC Den Bosch 11 4 2 5 10 16—14 SC Cambuur 11 2 6 3 10 8—9 Veendam 11 4 2 5 10 14—18 Eindhoven 11 3 4 4 10 11—16 SC Amersfoort 11 4 2 5 10 11—17 Volewijckers 10 3 3 4 9 11—18 Wageningen 11 3 3 5 9 8—14 Fortuna VI. 10 2 4 4 8 fr—9 PEC 11 3 2 6 8 8—12 Willem II 11 1 3 7 5 8—24 Fortuna SC periodekampioen. Zondag: Vitesse-Veendam. Heracles-PEC, SC Cambuur-SW, Willem II-FC VW, Excelsior- Den Bosch, Volcndam-SC Anversfoort. Fortu na Vi.-Fortuna SC, Eindhoven-Heerenveen, Helmond Sport-Wagenlngen, FC Dordrecht-De Volewijckers. ilÉ? Pim Doesburg, doelman van Sparta, slaagt er niet in dc door Vissers in eigen doel gekopte bal te achter halen. Feyenoord leidt met 2-0. EREDIVISIE De eredivisie heeft een nieuwe topscorer: Willy van der Kuylen van PSV schoot zaterdagavond tegen Go Ahead liefst vier keer raak en verhoogde daarmee zijn pro- duktie tot 10 treffers. 1 Van der Kuylen iPSV) 10 doelpunten', 2. Van Veen (FC Utrecht) 9, 3. René van de Kerkhof (PSV) 7, 4. en 3. Jansen (FC Amsterdam) en' Lubse (PSV) 6, 6.-8. Edström (PSV). Gerrie MUhren (Ajax) en Schneider ■Feyenoord) 5. 9-17. Van Kooten (Telstar), V'osmaer (Haarlem), Van dér Valj (FC Twen te). Suurbler (Ajax), Van Delnsen (NEC). Nygaard (AZ'67'. Brokamp IMW), De Jong en Krlsten'sen (Feyenoord 4 EERSTE DIVISIE 1. Veenendaal (Vitesse) 8 doelpunten. 2-5. Bohnen, Erkens (beiden Fortuna SC). G. den Butter (Excelsior) en Graul (FC Den Bosch) 6. 6-10. Dubbeld (FC Dordrecht), Meyerink Heerenveen), Hofs (Vitesse). Nanninga (Veendam) en Karsten (Volendam) 5, 11-18. Dorré (FC Dordrecht). Reygersberg (Fortuna VI.). Van der Weide (FC VW), Roggeveen (Excelsior), Haan (Heerenveen), Heskamp (PEC), Brandes en Kreekels (Helmond Sport) 4. Natuurlijk had Boosten bij het derde doelpunt al veel eerder voor een over treding van Feyenoord moeten fluiten voordat hij (terecht) een door Schnei der (na het neerleggen van Ressel door Ter Horst) eindelijk benutte strafschop aan Feyenoord toekende. En natuurlijk mocht Boskamp eigen lijk niet 'zomaar' door de Sparta- defensie wandelen en het vierde doel punt maken. SCHUCHTER Maar zijn de 'ongelukkige' momenten niet in de eerste plaats het gevolg van het schuchtere, bevreesde en ini tiatiefloze tegenspel van Sparta zélf? Aan de onzekerheid, aan het gebrek aan zelfvertrouwen bij élle spelers? Janus Kowalik illustreert zijn proble matiek. Maar zijn woorden gelden voor het gehele elftal. Kowalik: 'Ik heb, zeker in de eerste helft, voor negentig procent verdedigd en niet meer dan voor tien procent aangeval len. De Feyenoord-verdediging kon ongestoord opkomen. Dat is toch te gek. Normaal behoor ik Schneider aan me te binden. Maar vanuit het mid denveld kwam geen enkele steun. Kreuz en ik stonden in de aanval geïsoleerd. We hebben ons nooit echt uit de greep van Feyenoord kunnen ontworstelen. Bijna alles speelde zich op onze helft af. Probeer, met die angst, maar eens het initiatief over te nemen. We zijn te angstig begonnen en dat heeft ons de hele wedstrijd parten gespeeld.' BETROUWBAAR Even maar, direct na het eerste (tè) vroege doelpunt, leek Sparta orde op zaken te kunnen stellen. Feyenoord reageerde echter hooghartig en solide genoeg om Sparta niet één werkelijk uitgespeelde kans te gunnen. De Feyênoord-defénsie, een week eerder nog door De Graafschap met vijf doelpunten doorzeefd, sloot nu veel beter. Het doelpuntenfestijn in Doe- tinchem had Joop van Daele zijn plaats als libero gekost. Wim van Hanegem maakte, uiterst betrouw baar, zijn rentree als vrije verdediger. Van Hanegem ontmoette op die stek geen grootse problemen. 'Maar toch', bekende hij, 'speel ik met tegenzin op die plaats. Je moet je daar teveel beperken.' Het solide optreden van de verdedi ging bleek winst voor trainer Wiel Coerver. Dat gold ook voor de gede monstreerde groeiende vorm bij Wim Jansen en Theo de Jong. De aanval imponeerde echter geen séconde. Coerver: 'Als de voorhoede een nor male vorm demonstreert winnen we met veel duidelijker verschil. Maar we groeien in de breedte. Lex Schoen maker gaat bijvoorbeeld tijdens de training de laatste weken erg goed. Er ontstaat weer een concurrentiepo sitie. Eigenlijk had \k Lex in deze wedstrijd al in moeten zetten. Maar de spelers zijn nog niet professioneel genoeg om een dergelijke wissel voor eigen publiek te kunnen accepteren.' Feyenoord-Sparta 40 (2-0) 3. Ressel 1-0. 37. Visser (eigen doel) 2 0, 64. Schneider (strafschop) 3-0, 76. Boskamp 4-0. Scheids rechter: Boosten. Toeschouwers: 41.667. Feyenoord: Treytel. Rijsbergen. Van Hane gem. Vos, Boskamp. Jansen, De Jong, Wery, Ressel. Krlstensen. Sparta: Doesburg. Venneker. Ter Horst. Van de'Munnik (Van Staveren). Visser, Van der Veen. Mlchielsen, Meutstege. Heyerman. Kreuz. Kowalik GERRIT DEN AMBTMAN TWEEDE PERIODE Excelsior 1 1 0 0 2 3—0 Helmond Sport 1 1 0 0 2 3—0 FC Den Bosch 1 1 0 0 2 2—0 SVV 1 1 0 0 2 2—0 Veendam 1 1 0 0 2 2—0 Vitesse 1 1 0 0 2 3—1 Volendam 1 1 0 0 2 3—1 Wageningen 1 1 0 0 2 2—0 Heerenveen 1 1 0 0 2 1—0 FC VW 1 1 0 0 2 1—0 SC Cambuur 1 0 0 1 0 0—1 Fortuna VI. 1 0 0 1 0 0—1 Eindhoven 1 0 0 1 0 0—2 FC Dordrecht 1 0 0 1 0 0—2 Fortuna SC 1 0 0 1 0 1—3 Heracles 1 0 0 1 0 0—2 PEC ,1 0 0 1 0 1—3 Willem II 1 0 0 1 0 0—2 SC Amersfoort 1 0 0 1 0 0—3 Volewijckers 1 0 0 1 0 0—3 Juist ingevuld zie! sporttoto 12 v einde er als volgt uit: 12 3 113 1111 1 2- Sporttotó 12 van dit weekeinde zal een groot aantal winnaars opleveren Zondagavond wa ren er bij het kantoor van de Sporttotalisa- ior al 134 aanmeldingen binnengekomen van deelnemers die dertien uitslagen ujlst had den voorspeld. De cijfers zijn: 504.555 deel nemers zorgden voor een Inleg van 1.156 436 gulden. De prijzenpot bedraagt 489.172. Vóór de eerste-, tweede-, derde- en extra- prijs Is beschikbaar 122.293 gulden. de Duitse Lotto (ADVERTENTIE) De negende van Beethoven beluisteren met een Aranda tussen duim en wijsvinger. De senoritas Aranda van Velasques. Ajax-trainer George Knobel: Langzame vooruitgang is, naast de overwinninghet belangrijkste Van onze speciale verslaggever UTRECHT Eén helft lang leek het gistermiddag weer op een ouderwets FC Utrecht-feest in Galgenwaard. Eén helft leverde de ploeg met een tomeloze inzet slag tegen Ajax. Het gevolg was een al leszins bezienswaardig schouwspel dat na 45 minuten met 2-2 werd afgesloten. Daarna was het plotseling afgelopen. FC Utrecht was eer der uit op het consolideren van het gelijke spel dan het toppunt van Utrechts vermaak, Ajax verslaan, verder na te jagen. Het gevolg was dat FC Utrecht uiteindelijk nog verloor ook. Schlemielig was er niet eens het juiste woord voor, FC Utrecht gaf het punt gewoon uit han den. FC Utrecht-Ajax liet opnieuw het her stel zien dat sinds tien dagen bij de- Amsterdammers is ingezet. Tot dat moment in de Cruijff-loze periode, zocht Ajax wanhopig naar de oude vorm. De altijd zo geroemde persoon lijkheid in de ploeg was langzaam verdwenen. Jan Mulders komst was de start van het herstel. Het zet nu langzaam verder door. Dat bleek gis termiddag maar al te duidelijk. De Amsterdamse defensie bijvoorbeeld is dit seizoen wekenlang een punt van de grootste zorg voor trainer George Knobel geweest. Onzekerheid was troef. Tegen FC Utrecht toonde de Ajax-verdediging dit de durf weer terug is. Dat een zware druk niet meteen maar weer moet uitmonden in foutjes of fouten. LANGE MANNEN Al moest Ajax dan in de eerste helft twee doelpunten incasseren, de verde diging bewees zich tegen het vooral lichamelijk sterke Utrechtse aanval. Bert Jacobs, FC Utrechts ambitieuze trainer, had een strijdplan opgesteld, waardoor het hart van de Ajax-defen- sie het zwaar te verduren zou krijgen. Zijn twee lange mannen, Leo van Veen en Joop van Maurik werden voortdurend aangespeeld en Barry Hulshoff nog steeds niet volledig bevrijd van rugklachten kreeg het daardoor extra zwaar te verduren. Jacobs: 'Je moet zo spelen tegen Ajax. Diep penetreren vanuit het midden veld en veel gokken op de kracht van Van Maurik en van Veen. We hadden Ajax zo kunnen pakken, want Ajax viel veelal machteloos aan'. Wat dat laatste betreft had Jacobs gedeeltelijk wel gelijk. Jan Mulder nog niet goed voor een volle wed strijd en dus ruim zestig minuten spelend stelde zich vooral in dienst van de elf. Hij opereerde als de grote gaten trekker. Slaagde daar soms zeer goed in, maar omdat hij die taak nogal nadrukkelijk uitvoerde, bleef er veel schorten aan de afwerking. Ook aan vindingrijkheid vlak voor doel man Harry Suvee ontbrak het nogal eens. Toch was het Ajax dat al na zes minuten de leiding nam. Keizer so leerde zich vrij op links, speelde door naar Jan Mulder die toen geen moeite had de vrijstaande Arnold Mlihren (spelend voor broer Gerrie die nog geblesseerd is) te bereiken: 0-1. Voor FC Utrecht leek die treffer alleen maar een stimulans. Nog sterker werd op de Ajax-veste gebeukt en het was voornamelijk te danken aan Barry Hulshoff, die de luchtslag tegen Van Maurik won, dat Ajax niet sneller door de knieën ging. De gelijkmaker kwam na een afgeslagen Utrechtse aanval, toen de Ajax-defensie zich I hergroepeerde. Leo van Veen gebruik te dat uitstekend en met een afstands schot bracht hij beide ploegen weer op gelijke hoogte. AFWEER FC Utrecht wilde daarna duidelijk meer, was in de afweer nogal eens slordig maar s-'hiep zich de beste kansen. Toch kwam Ajax \veer op een voorsprong, toen na een niet goed verwerkte Ajax-aanval Wim Suurbier een schietkans kreeg: 1-2. Het rende ment van de Utrechtse speelwijze kwam zeven minuten voor rust. toen Ries Coté Leo van Veen in stelling bracht: 2-2. Bert, Jacobs: 'Toen we eenmaal op 2-2 waren gekomen, had den we het ook vast moeten houden. Geconcentreerd door spelen. We moe ten er rekening mee houden dat we nog voetballen met een aantal jonge spelers die conditioneel nog niet hele- Johnny Rep ('rechts) brengt Ajax via een strafschop op 2-3. maal honderd procent zijn. Maar te gen dit Ajax was het niet nodig dat we verloren'. Het gebeurde wel. Na een tweede helft die FC Utrecht mocht controle ren van Ajax. Aan de speelwijze ver anderde in overre iets. dat nu verde digend geen enkel risico meer werd genomen. Het spel bleef afgestemd op de krachtige spitsen. Daar kwamen ook kansen uit. voor Van Veen (twee keer) en Van Maurik. Te gehaast en te onnauwkeurig werkend haalde FC Utrecht er niets uit. Het was echter nog meer dan Ajax bereikte. Zeker nadat Jan Mulder zijn plaats had ingeruimd. Knobel: 'Dit was weer de afspraak. De afgelopen week heeft Jan Mulder niet volledig kunnen trainen. Maar hij speelde nu voluit. Over de manier waarop hij dat deed ben ik tevreden. Hij mist natuurlijk nog een beetje de scherpte die je krijgt als je wekenlang op het hoogste niveau voetbalt. Maar dat komt wél weer terug'. Knobel merkt echter ook. dat er wat breekt in zijn ploeg als Mulder vroeg tijdig de kleedkamer opzoekt. De ze kerheid te weten dat de man er weer is die de bal net lang genoeg bij zich kan. houden om de juiste gaten te trekken, lijkt Ajax dan weer heel snel te verliezen. Knobel: 'Het gaat me dan ook echt wel aan het hart als ik Jan naar de kant moet halen. Maar voor zijn herstel is dat het beste. In overleg met de medische staf wes vastgesteld dat hij na rust nog een kwartier zou spelen. Het waren op de kop af zeventien minuten'. UITGOOI Na het vertrek van Mulder verzandde de strijd steeds meer. FC Utrecht leek zelfverzekerd met 2-2 de finish lel halen, tot negen minuten voor tijd. Een verkeerde uitgooi van doelman Suvee had desastreuze gevolgen. Haan drukte door. liep met de bal aan de voet het strafschopgebied binnen en kon alleen nog maar door Co Adri- aanse op onregelmatige wijze gestuit worden. Johnny Rep verzilverde het buitenkansje dat scheidsrechter Leo van der Kroft gaf, makkelijk: 2-3. Bert Jacobs: 'Dat zijn de onnodige gevolgen van een. raar uitgooiballetje. Normaal doe je zoiets niet. Ik weet niet wat het bij Suvee was. Zenuwen, gebrek aan concentratie. Ik weet het niet. Maar zo gaven we een gelijkspel dat we helemaal vast hadden weer uit handen. En dan ga je je afvragen wat de gevolgen zullen zijn. Komende zon dag spelen ve tegen MVV. Dan kun je een klap krijgen. Wj hadden het nu binnen bereik, we verdienden die 2- 2. En dan zoiets'. George Knobel wilde niets weten van een schlemielig, zoals Jacobs zei, ver lies van FC Utrecht. 'We hebben dit seizoen al twee keer gelijk gespeeld door een strafschop die we tegen kregen. We hebben gewonnen en dat is voor mij het belangrijkste'. Knobel begon overigens met te stellen dat hij niet wenst te praten over moeilijkhe den of fouten in zijn elftal. Over de positieve kanten wilde hij wel wat kwijt: 'Het gaat. nog steeds vooruit. Langzaam misschien, maar er zit voortdurend vooruitgang in ons spel. Dat vind ik het belangrijkste, naast de overwinning dan'. FC Utrecht-AJax 23 <2-2) 6. Arnold MUhren 0-1. 14. Van Veen 1-1, 16. Suurbler 1-2, 36. Van Veen 2-2. 81. Rep (strafschop) 2-3. Scheldarechter: Van der Kroft. Toe schouwers: 21.000. FC Utrecht: Suvee. Hildebrand. Wilschut, Adrlaanse. Van Hulssteden, Olsen, Cote. Cabo. Van Veen. Maurik Hulshorst. Ajax: Stuv. Suurbler (Schllcher), Blanken burg, Hulshoff, Krol. Neeskens. Haan. Ar nold MUhren, Rep. Mulder (Van Dord). Keizer. RUUD VERDONCK

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9