|^ft%] sm&Ö c^fe n JtöMïc: IWmls^dk t Nieuwe Koning Lear is weer te melodramatisch eoeo Rubinstein blijft op fenomenale hoogte AVONTUUR IN KARINTHIË Ton voor gehandicapte kinderen na nachtshow Mary Stewart COPYRIGHT TROUW/KWARTET AL\ VNDlAG 15 OKTOBER 1973 KUN ST/tRiADIO-TV door Ber Huising AMSTERDAM Het Publieks- theater heeft zaterdagavond in de Amsterdamse Stadsschouwburg de Koning Lear, die in april van dit jaar in première ging, voort gezet met een veranderde bezet ting en enige verbeteringen. Regisseur Hans Croiset heeft de en scenering hier en daar vereenvoudigd (de opkomst, de dood van de dochters o.a.) en wat heftigheden ingetoomd. Lear is niet Guus Hermus meer, maar Max Croiset En die bereikt, naar mijn idee, ook weer zijn hoogtepunt in de aandoenlijke waanzinscène met de blinde Gloster (Jan Retöl nog) en Edgar (Cor van Rijn) die dan ook eindelijk tot rust komt. Max Croiset is machtig in het begin, het gaandeweg gek en kinds worden speelt hij prachtig. Maar evenals Guus Hermus deed en het zal dus wel aan de regie liggen trekt hij daar tussendoor te veel en te lang alle theatrale registers open. Hij gaat mij veel te luidkeels door de stormnacht voor een oude afgeleefde man. Dat mag dan imponeren, maar ontroeren doet het niet. Bij alles wat er in deze geweldige, wrede, absurde, overmatige tragedie gebeurt, en gezegd wordt, zouden voortdurend de rillingen over je rug moeten lopen. Dat is mij weer niet overkomen. Doordat er te ouder wets (melo)dramatisch wordt overdre ven en veel uiterlijk krachtsvertoon de loorleefde innerlijke spanning mist. Dat uitsteken van Glosters ogen bij voorbeeld bleef nog een uitzinnige vertoning, terwijl wij weten dat er gewoonlijk (en nog) gemarteld wordt in koelen bloede, en dat ditt juist het verschrikkelijke is. En dat misdadige machtigen als Lears dochters en schoonzonen uit de hoogte kille besluiten nemen en zich niet voortdu rend schreeuwend in de hartstochten gooien. Petra Laseur. die nu Regan speelt, deed dat even lelijk onbeheerst als Marielle Fiolet indertijd. Sigrid Koetse, als Goneril, hield zich nu wat beter in en werd daardoor sterker. Haar echtgenoten Jan van Royen nog en Albert Abspoel nu gingen er weer woest tegenaan. Lou Landré, de bittere nar, is heel goed geworden, stil, weemoedig, cynisch en in zijn wijze dwaasheden soms nog even triest grappig ook. De aangrijpende diepte van Lear is uit zijn spel te voelen, en Shakespeares sarcastische kijk op het mechanisme van de macht wordt het best getoond door Jules Croiset als de gewetenloze, en zelfs met humor, intrigerende Edmond. Henk Rigters heeft, van Max Croiset. de eerlijke trouwe manlijke Kent overgenomen. Kostuums, decor (Huub van Gestel), vertaling (Evert Straat) en klankde cor (Penderecki) bleven zoals zij wa ren. DEN BOSCH Een nachtccncert- nachtshow, in de nacht van zaterdag op zondag in de Brabanthallen in Den Bosch, heeft honderdduizend gulden opgebracht voor de gehandicapte kin deren van Den Bosch cn omgeving. Een stichting wil met dat geld een huis inrichten waar gehandicapte kin deren. die overdag in de eigen WO-. ning zijn, de gelegenheid krijgen zich samen met lotgenootjes te ontspan nen. Alles zal er aangepast zijn aan de behoeften van deze kinderen en er zal een uit vrijwilligers bestaande, maar deskundige leiding aanwezig zijn. Aan de nachtshow deden meer dan 26 bekende en onbekende artiesten of groepen kosteloos mee. Berend Boude- wijn zorgde voor een prijzenregen. Max Croiset speelt vooral in het begin machtig, maar trekt (vermoedelijk als gevolg van aanwijzingen van de regisseur) toch van tijd tot tijd theatrale re gisters open. door Jac. Kort AMSTERDAM De solist tijdens het eerste zondagse abonnements concert van het Concertgebouw orkest was Arthur Rubinstein in Beethovens Vierde Pianoconcert. Het is tekenend, dat men het niet nodig geacht had om in het program ma een levensportret van deze kunste naar te plaatsen. Wat zou men ook nog voor nieuws kunnen vermelden aangaande Rubinstein, die reeds drie kwart eeuw op de concertpodia van de gehele wereld optreedt en wiens technische en artistieke kwaliteiten zich tot ieders verwondering en be wondering op een uitzonderlijk hoog niveau hebben gehandhaafd? Hij gaat zitten en hij speelt, vlekke loos, beheerst, overdacht evenwichtig, en noem maar op. Maar hij doet meer. Er zit in zijn vertolking een verrassend vuur, een jeugdig elan, een veerkracht, die men bij een man van zijn leeftijd niet voor mogelijk houdt, die werkelijk het woord feno menaal verdient. Men hoort dit Beet- hovenconcert mede dank zij een boeiende orkestbegeleiding ontdaan van alle franje in al zijn schoonheid. De Derde Symfonie 'Met orgel' van Camille Saint Saèns besloeg het deel na de pauze, een groot en monumen taal werk en een van de weinige imposante orkestcomposities van het Frankrijk uit de vorige eeuw. Uit historisch oogpunt zeker de moei te waard om het op het programma te plaatsen, alhoewel de muzikale inhoud wel enigszins versch(r)aald is. Maar goed Bernards Haitink, die deze symfonie uit zijn hoofd dirigeer de, gelooft kennelijk in dit brok pa thetische romantiek en hij wist er met het Concertgebouwokest een meeslepende vertolking van te geven, liet concert werd geopend met Pas de Deux van Otto Ketting, een jeugd werk, dat de componist hij deze eerste uitvoering in het Concertgebouw veel succes opleverde. MARY PERKINS Hij wierp een vluchtige blik op mij, aarzelde even en vervolgde toen bijna verlegen: 'Ontroert het jou ook niet als je je realiseert hoe oud dit alle maal is. bewegingen en figuren stam men regelrecht uit het begin van de jaartelling, regelrecht van Xer.ophon die al een boekje over de rijkunst schreef, ja. is het niet geweldig te be denken dat de idee van hogeschool- dressuur reeds in de vijfde eeuw voor Christus naar voren kwam? Maar wat de Lipizzaner paarden doen is geen gewone hogeschool; die kun je tenslot te in ieder behoorlijk circus zien. wat bij hen zo prachtig is, is de ma nier waarop ze de dressuurbewegin- gen hebben ingepast in de dansfigu ren van de klassieke Quadrille, en dan natuurlijk niet te vergeten 'de hoge- schoolsprongen boven de grond'. 'O. je bedoelt die sprongen die de paarden maken'. 'Juist, ze noemen dat Schulen llber der Erde. Vroeger moesten alle paar den waarmee ten strijde werd getrok ken die spronen kunnen maken. Ik bedoel als je allebei je handen nodig hebt voor je schild en je zwaard en wat al niet, dan dient je paard op elk moment in de gewenste richting te springen. Een ogenblik.als je eens even kijkt naar deze. Hij viste in zijn vliegtuigtas. We gin gen nu door het wolkendek. langzaam maar zeker hoogte verliezend. Hier en daar waren zich al mensen aan het gereedmaken voor de landing. Maar zelfs het nieuwtje van het vliegen scheen hij nu geheel vergeten te zijn. Uit de tas haalde hii een groot boek tevoorschijn, dat rijk geïllustreerd bleek. 'Kijk, hier heb je de verschillende fi guren'. Hij duwde de haarlok uit zijn ogen en legde het boek op mijn knie- en. Alle hengsten kunnen de gewone dressuurbewegingen aangeleerd wor den zoals de piaffe, dat is een draf beweging op de plaats; en die verruk kelijke langzame draf noemt men de Spaanse draf maar ik geloof dat al leen de allerbeste aan het echte sprin gen toekomen. Zoals daar, zie je wel. Die sprongen zijn ongelooflijk moei lijk, verschillende paarden krijgen ze dan ook nooit onder de knie. Het af richten er\-oor vergt jaren; vooral de spieren dienen zeer sterk ontwikkeld te worden.kijk. hier deze.hij doet de levade, het is net of hij stei gert, behalve dan de manier waarop hij zijn achterbenen buigt. Deze hou ding vraagt een ontzettende krachtsin spanning, lijkt mij'. 'Dat ziet er wel naar uit. Het heeft veel weg van de houding die je nog weieens in oude standbeelden, en op schilderijen met oorlogstaferelen ziet afgebeeld'. 'Precies. Als iemand je een steek wil de toedienen, werd het paard veron dersteld op te springen, zodat je even gedekt was'. 'Nou. laten we maar ho pen dat die paarden door pantserpla ten beschermd werden', antwoordde ik. 'Deze zijn mooi. Tim. kijk die eens, vind je hem niet prachtig? Zie dat hoofd toch eens en die wijze ogen. Die zal zijn mannetje wel ge staan hebben'. 'Dat is Pluto Theodo- rosta', zei Timothy. 'Hij was de aller beste, geloof ik; onlangs is hij gestor ven. Hij was de favoriet van kolonel Podhajsky. Ik zou niet weten wat nu het beste paard is, ik denk Maestoso Mercurio. Dat is deze, en die daar. dat is Maestoso Alea. Zie je dat hun hoofden op elkaar lijken; ze zijn uit dezelde stam.Dat is Conversano Bo- navistaHij was de lieveling van de vorige directeur. Vind je het geen schitterende foto? En dat is Neapoli- tano Petra, terwijl hij de courbette doet, de moeilijkste van alle spron gen. geloof ik. Er is over hem een verhaal in omloop; hij zou ten ge schenke worden gegeven aan een of andere Oostenrijkse potentaat, maar zijn ruiter doode hem en sloeg daarna de hand aan zichzelf. Hij wilde niet van de hengst gescheiden worden.' 'Lieve help! Is dat echt gebeurd?' 'Dat zou ik niet durven zeggen. Ze zetten dat soort verhalen nu eenmaal Samenwerking Vara's Achter het Nieuws leverde za terdag een belangrijke bijdrage aan Brandpunt van de KROEindelijk dan beleefden de kijkers een effectieve sa menwerking, waarop al zo vaak ook in deze rubriek werd aangedrongen. Ik hoop dat dit het begin is van een betere service aan het publiek via een dagelijkse achtergrondbelichting. Lof intussen voor de nieuwsgaarders die zich in de gevechtszone waagden. Tij dens de uitzending werden van Arabi sche zijde de landen die Israël steunen scherp veroordeeld en gewaarschuwd voor tegenmaatregelen. Vreemd dat niemand vroeg hoe we dan de Russi sche hulp aan de Arabische landen moeten zien. De gewijzigde opzet van dc KRO-film- quiz heeft voor de kijkers nog geen verhoogd spelplezier opgeleverd. Wel zijn er een paar mensen bij gekomen, namelijk drie panel-leden, die het tcaarschijnlijk niet voor niets doen. maar de spanning van de oude formu le is. goeddeels verdwenen. Het spelen van een klucht is razend moeilijk. Zeker voor ons Nederlanders die niet uitmunten door lichtvoetig heid. Dat was ook bij De Tante van Cluirly te zien. Een 'dijenkletser' werd dit door de VARA uitgezonden spel zeker niet. Dat het uit 1892 daterende st.uk ouderdomsverschijnselen ver toont, werd wel duidelijk. Alleen een topbezetting van gespecialiseerde kluchtspelers zou de schuimtaart nog wat kunnen opkloppen. De meeste fi guren echter werden te nadrukkelijk neergezet en misten qua dictie en ex pressie de zo noodzakelijke vaart en lenigheid Hans Ouwerkerk, Vara's nieuwe om budsman, probeert zijn rubriek terecht een ander gezicht te geven. Of hij daarmee succesvoller zal zijn dan zijn 'in hoogheid gezeten' voorganger, moet worden afgewacht. Marcel van Dam was voor veel kijkers een vertrouwens man geivorden, die met zijn medewer kers naar oplossingen zocht. Ouwer kerk legde meteen al een oplossing op tafel om het tekort aan tandheelkun digen te verminderen. Geen eigen idee, maar een Brits voorbeeld De vertegenwoordiger van de tandartsen zag er meer haken en ogen in dan staatssecretaris Hendriks van Volksge zondheid. Je kunt natuurlijk wel hulp krachten opleiden voor het vullen van gaten in kiezen cn tanden, maar een ander probleem is misschien nog ur genter. Hoe breng je ouderen ertoe kinderen niet langer te paaien met in- jerieure snoepjes die hun gebit ver- tooesten? Muziekliefhebbers hebben zondag waarschijnlijk meer genoten van Jonge mensen op weg naar 't Concertpodium dan van Muziek om naar te kijken. Dit zondags uitgezonden vrogramma leek meer een visualisering van ideeën vnn de samenstellers met werk van Ed ward Elgar als achtergrondmuziek dan andersom. Ik vind het jammer dat de NOS niet direkt de afwijkende be- no der inoswij ze van Fred Bosman heeft laten horen, zoals dezer deaen aan de "ers is nepresenteerd. De'kijker-luis- ternnr zou dan een fravoani verschil hehben onaemerkt. namelijk een zich n't renisseur ondergeschikt maken nan een componist. In de rii van Chma belichtende docu mentaires sloeg De Verboden Stad van de Amerikaanse cineaste Lucv Jarnes geen slecht figuur. Zii mocht door he. middeling van Shu en Lai als eerste buitenlandse het centrum van de Chi nese keizers met de vele ongehoorde kunstschatten filmen. Wel moest zij als concessie de hui dige situatie vermengen met de erf stukken uan een eeuwen-oude cultuur. De enorme potentie daarvan werd er niet door versluierd. Met Wat doe je voor de kost? is een oud televisiespel teruggekeerd. Als ik mij het goed herinner was Theo Eerd- mans destijds de spelleider. Nu diri geert Adrie van Oorschot onder NOS- vlag het panel bij het raden van be roepen. Voor Van Oorschot is het, meen ik. nog langer geleden dat hij regelmatig op de buis verscheen. Jack van Belle begon het nieuwe sei zoen Zienswijze over Astrologie en Bij bel. De werelden van de gesprekpart ners lagen te ver uit elkaar om te kunnen komen tot een voor leken ver helderende discussie. En met name de astroloog was onvoldoende bij machte het wezen van de astrologie te ver klaren. TON HYDRA LOWIETJE SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 191: Met een gelukkig lachje op zijn gezicht betrad smidje Verholen zijn smidse. 'Hèhè zuchtte hij. 'Einde lijk weer in de trouwe werkplaats! Daar gaat toch maar mi ets boven, hoor! Wat moet een eenvoudige dorpssmid als ik toch altijd met al die avonturen. Laat ik me nou maar rustig tot mijn werkbank, mijn aam beeld en mijn bezinepomp bepalen. Dat is véél beter. Stel je voor, zeg. Ik ren maar weg en ik ga maar op avon tuur uit. Dc sluit de tent maar rustig en ik denk helemaal niet aan de klan ten, die benzine nodig hebben Met deze woorden, die de goede za kenman in hem weer kenmerken, be gaf smidje Verholen zich naar een ge- FERDINAND zellige woonkamer, alwaar hij zich la chend aan tafel zette en een schrijf blok gereed legde. 'Ziezozei hij, de dop van zijn vulpen schroevende. 'Nou jrog even dit hele avontuur op schtift stellen en dan naar de krant sturen, Dan kan de tekenaar er mooie, opvoedende plaatjes bij maken en dan kan deze hele geschiedenis een waarschuwing zijn voor de vele lie den, die denken dat boppen alles is. Voor mij is er in elk geval een eind gekomen aan deze historie'. Maar dat had de bescheiden J. J. F. Verho len, smid te Rijkhuyzen toch mis. Want toen hij die avond de gerenom meerde herberg 'Het Wapen van Rijk huyzen' binnentrad om tot besluit van de dag een kopje koffie trof hij daar vele vrolijke doi aan. Zij waren in opgewoi sprekken gewikkeld over tjes, die soldaat geworden waarvan het dorp nu dus goed bevrijd zou zijn. Alle^ Knolle was het met deze niet eens. 'Jullie lieke wel hij uit, met zijn arm zwa het leger kenne ze alleenl schiete lere! Krek schiete en q ders! Ze hadden ze beter kenne brenge! Agrarisch l d'r niet te kriege, dus ik 1 wille hebbe. Noubest wers ha'k d'rvan gemaokt! bouwers!' Radio vandaag niet in de boeken over. de Spaanse Rijschool, maar ik heb nogal veel ge hoord van een Oostenrijkse trainer, die indertijd een paar jaar in Enge- lanf heeft gewoond en toen zo nu en dan mijn grootvader bezocht. Mis schien heb ik het verhaal verkeerd begrepen, maar als het echt gebeurd is zou me dat toch niet verbazen. Je weet zelf hoeveel je om een paard kunt gaan gevenals je er dag in dag uit-, misschien wel twintig jaar lang, mee gewerkt hebt, dan 'Ja. dat is zo. Hier heb ik een donke re. Tom. Ik dacht dat ze allemaal wit waren?' 'Dat is Neapolitsno Ahcona, een vos. Vroeger had men ze in allerlei kleu ren, maar die kleuren zijn er in de loop der tijden met het fokken uitge haald. Alleen de vos hebben ze behou den. Traditiegetrouw treedt er nu bij iedere voorstelling ook een vos op.' 'Hoe komen ze ?an die namen? We hebben nu al twee Neapolitano's en twee Maestoso's gehad.' 'Zij zijn allemaal afkomstig van zes stamvaders. Ze krijgen dus de eerste naam van de hengst, die hun vader was, en de tweede van hun moeder.' Ik zei, met oprechte bewondering: 'Jij schijnt er verschrikkelijk veel van af te weten.' Hij aarzelde, bloosde, en zei toen langs zijn neus weg: 'Ik ga daar wer ken als me willen hebben. Daarom ben ik hier naartoe gegaan.' 'Bestaan er werkelijk zes verschillen de soorten kanker?' vroeg Tim. 'Wat zeg je?' Na zijn laatste opmer king, die als een donderslag bij hel dere hemel was gekomen, voelde ik me niet geroepen, en ook niet in staat, hem opheldering te vragen. Er was een gesprekspauze ingetreden, waarin de stewardess in het Engels en Duits had aangekondigd dat wij Wenen naderden. Ze had ons vriende lijk gevraagd de sigaretten te doven en de veiligheidsriemen vast te ma ken. (wordt vervolgd) HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 (S) Spitsuur. (7.25-7.30 Van de voorpag.). VPRO; 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 8.23 (S) Spitsuur - verv. 9.15 (S> Strljkork, 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 9.50 (S) Muz. "voor luisteraars. 11.00 Nws. 11,03 (S) Pianorecital: klass. muz. NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maandag- luchtig tussen-de-nïid- dag-magazine. 13.00 Nws. 13.11 Vandaag dit, morgen dat. 13.20 (S) VPRO-Maandag-Muz. AVRO: 14 45 Reg. zaken. 15.10 (S) Kerkorgel- conc.: oude muz. 15.35 (S) Voordracht. J6.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Poplepel: kinderen draalen hun eigen platen. 16.30 (S) Mikadoo-toernee: kindermagazine. Overheids- voorl.: 17.40 De politie nu. AVRO: 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 'De gesproken brief. 18.25 (S) Jazz Spectrum. NOS: 19.00 (S) Harm, en Fanf. in Nederl. cn Eur. 19.30 Muzlbas - progr. over het muz.ondenv. aan de basis. 20.00 Lenin grad - R'dam. klankb. 21.50 Ultgebr. rep. 22.15 Voor blinden en slechtzienden. 22.25 Bond zonder naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) Hobby- scoop -popul. progr. over electronica. 23.20 (Si NOS-Jazz -Jazz in aktie. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 <S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. V.d. kleuters. 11.15 <S) Zllverpraat. 1153 8.45 (S) Plein Publ.: maandagmorgen met mensen en muz.. met 10.30 Nws. 11.00 (S) Med. 12.00 (S) De Ktlima Hawailans Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Makro: soc. ocon. rubr. v.d. NCRV. 13.00 (S) Kon. Mllit. Kapel. 13.15 Gouden stemmen uit een voorbije tijd: opei'a-aria's. 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Pianorecital: mod. muz. 15.00 Herv. midagdst. 15.30 Nws. 15 33 (S) Studio 6. maandagmiddagmagazine met 16.30 (S) Hier en nu. 16.50 Pleister plaats: toerisme en recreatie. 17.20 Over- heidsvoorl.: Sur. rots-inscripties. 17.30 Nws. 17.32 (S) lller en nu. NCRV: 18.00 CS) NCRV Combo Corner. 18.19 Uitz. v.d. P.S.P. 18.30 Nws. 18.41 Toe licht. bij het nws. 18.48 (S) Met uw Instem ming: geestelijke liederen met toelicht. 19,00 Filter: Jongerenprbgr, 19 30 <S) Llterama: kron. over boeken, schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 Avondoverdenk. 20.15 'S) Radio Kamerork. en solisten: mod. muz. 21.00 Eva - Adams helper. 21.20 (S) De kom- ponlst v.d. maand. 22.15 Voordracht van ge dichten. 22.35 (S) Die glückliche Hand. dra ma met muz. van Schönberg. 23.00 Teholog. etherkergang. 23 35 (S) NCRV-Vocaal ensem ble. klass. liederen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Vroeg op. (8.00 Nws.) 9.00 Nws. 9.03 Uit de lucht gegrepen. (10.00 Nws,) 11.00 Nws. 11.03 Verzoekpl. 12.00 Nws. 12.03 <S) Van tnaal KRO's pauzeprogr. met 13.00 N' Raden ma - TROS: 14 00 Nws. twee tot drie op III. 15-00 Nws. van Gelderen Show. lncl. de nal twintig. (16.00 en 17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost AVRO: 19.OU Nws. 19.02 (S) Nedt stop. 20.0) Nws. 20.02 Radii Take the 8-train. 21.00 Nws. uur-show. 22.00 Nws. 22.02 (S) I Dreammachine. 22.55 Med. 23.00 (S) Vanavond laat. 24.00 Nws. journaal. 0.05 Droom-top-tien. 0.55 1 Muz. met Meta. 2.00 Continu de n'f 5.00-7.00 Voor dag en dauw de mlsl kale voltreffers. BELGIE 324 m NED. 12.00 NWo, med. en SOS-ber. 12. kron. 12.15 Swingende muz. 1 persoverz. 13.00 Nws. act., schouwburgprogr.'s. Aansl.: Z Nws. 14.03 Schoolradio. <15.0i 16.00 Nws en Beursber. 16.10 L! 17.00 Nws en med. 17.10 Lichte Weegsch.al. 1S.00 Nws. 18.05 Ultz. voor en i «t.—-.1 med. 19.30 Lichte Keurig Engels. 19.45 Openb. kunst df Een vedel op het dak. 20.30 Lli e 21.00 Splinternws. laatste editie, een strohoed in de regen. 22.00 Govar. muz.progr. 23.00 Nws. 23 0! va te toer met Rita Jaenen. 23.40-23.4 - TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.4S Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 19.30 Het ziekenhuis (3) NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Alexander de Tweede 21.40 M.A.S.H.; Op naar de markt 22.05 Televizier magazine NOS 22.55 Staatsloterij 23.00 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 In de soete suiker- bol (6) 19.10 Vis (3) 19.30 Tweekamp - kwis voor middelbare scholieren NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Tussen salon en souterrain 21.10 Hier en Nu 21.50 Muziek in Uw straatje 22.40 Avondsluiting NOS 22.50 Journaal TELEAC 22.55 Dammen vond. 10.20 Act. en muz. 10.45 Filmrep. 11 30 Amusem.show. 12.15 Act. 12.40 Persoverz. 12 50-13 20 Wereldsplegel. 16.15 Journaal. 16.20 Gehelmnisse des Meeres. 17.05 Kinder- progr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Fuel s und Fuchs und Co. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Sportjournaal. 19 26 Lerchenpark. 19.59 Progr.overz. WDR: 8 55 Schooltelevisie. 9.30 Sesamstrasse. 10.30. 11.00 en 11.45 Schoolradio. 18.00 Reg. nws. T8.05 Gesprek met een kind. 18.15 Julia. 18.40 Journaal. 19.20 Lerchenpark. 19.48 Pro gr.overz.) 20 00 Journaal en weeroverz. 20.15 Act. 21.00 Spelprogr. 21.45 Der Krieg der Geschlechter. 22.30 Journaal, comm. en weerber. 22.50 Szenen aus dem Leben elnes Aktivisten. Joegosl. speelfilm, naai. DUITSLAND II 17.00 Journaal. 17.10 Kara Ben fendi. Aansl.: Verhalen uit de 17.45 Akt. en muz. IS.25 Tekenfilm. 19.00 Journaal, gesausflug. 20.15 Inf. progr. 21.00 21.15 Rückstande. 22.40 Journaal. BELGIE NEDERLANDS 14.00-I6.0u en 17.00 Schooltelevlf 18 00 Fabeltjeskr. 18.05 De 18.30 Tsjin-Tsjin. 18.40 Cursus Ne ls Sport. 19 33 Zoeklicht 19.38 Med. ber. 19 45 Journaal. 20.10 Filmrel geland. 20.50 Morgan. 22.55 Journ Horizontaal: 1. schilderachtig; 2. plaatsje onder Vries, mondwater, mu zieknoot; 3. lidwoord, schaaldier; 4. niet goed doorbakken, gevangenis, ti tel (afk.)5. verharde huid, gesel; 6. buitenhaven, insekt, rund; 7. opium toebereid om te roken, zwemvogel; 8. papegaai, knaagdier, een zekere; 9. plant, niet breed. Verticaal: 1. stekelvinnige zeevis; 2. denkbeeld, water in Friesland, vlakte maat; 3. munt, lidwoord (Fr.), aanw. voornaamw.; 4. geroosterd brood, tij ding; 5. plaats in N.-Br., bedorven, reeds; 6. paard, wilde haver, wandver siering; 7. zangstem, latwerk, water in Utrecht; 8. levenslucht, Italiaanse vrouwelijke titel; 9. aanspreking van een papegaai, nobel. Oplossing van vrijdag fche Horizontaal: 1. pas, 4. ent, 7. lat es, 10. poel, 13. as, 14. Ee, 16 val etter, 19. iel, 20 sr, 21 er, 24. la, 26. stel, 27. pat, 28 rs Verticaal: 2. are, 3. salet, 4. 6. spaniel, 9 salaris, 11 os, ap 15. ets, 17. els, 18. erker, 2 an ala, 25. A.P., 26. st.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4