Twente kiest even voor zekerheid Tien, en toch nog twijfel KESSLERS POSITIE NIET IN GEDING Kees Rijvers na schuttersfeest: Volgende week feest na 0-0 tegen Ajax Opnieuw punt voor NAC TROUW/KWARTET MAANDAG 15 OKTOBER 1973 SPORT T8/ Van onze speciale verslaggever ENSCHEDE De vergelijking met het afgelopen seizoen, toen FC Den Haag nog gold als een stabiele en moeilijk te kloppen équipe, dringt zich dit jaar na iedere competitieronde weer op. Bij Evert Teunissen, de Haagse trainer, althans. En erg onlogisch is de speuractie naar grove ver schillen en ruwe overeenkomsten met dat recente verleden in feite niet. Want al accepteert iedereen het gegeven dat FC Den Haag nog een team-in-opbouw is, Evert Teunissen heeft haast om zijn formatie weer zo snel mogelijk bij de sub-top aan te laten haken. Te presenteren op het niveau, waar het vorig jaar nog acteerde. Vandaar dat Teunissen de 2-0 ne derlaag tegen FC Twente nader hand louter positief belichtte. Omdat hij ook in Enschede terug dacht aan het vorig jaar. toen FC Den Haag met identieke cijfers van FC Twente verloor. Teunissen: 'Toch is er een verschil met toen. In het voordeel van dit team, dat FC Twente veel beter tegenstand heeft geboden dan het in de laatste competitie ge beurde. Toen hebben we puur defen sief moeten spelen, terwijl we in deze wedstrijd toch ook lange tijd gevaar lijk zijn geweest'. FLEGMATIEK De eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat er ook tussen het FC Twente \*an toen en dat van nu een wereld van verschil lag: de oostelijke formatie bleef ver beneden de vorm die het de laatste weken vertoonde. Speelde te flegmatiek, leed daardoor veel balver lies en kon lange tijd alleen maar door een surplus aan routine druk op het Haagse doel uitoefenen. FC Twente maakt in deze met Europa Cup- een interland voetbal doorspekte weken moeilijke tijden door. De zwa re belasting van dat overvolle voetbal pakket heeft zijn sporen al duidelijk nagelaten in Spitz Kohn korps. Tegen FC Den Haag trad een ploeg aan waarvan de helft van de spelers niet fit was. Kohn: 'Schrijvers (rug), Drost (dijbeen), Notten (duim), Van der Vall (enkel), Pahlplatz (borst) en Jeuring (lies) mankeren momenteel iets. Jeuring heb ik daarom nog niet eens opgesteld. De rest wel, maar met een beperkte opdracht. Ik heb in deze wedstrijd gekozen voor zekerheid. Ik wil zo kort voor de tweede ronde van het UEFA-Cup toernooi geen risico's nemen. Maar we willen de punten wel halen. Dat betekent dat je concessies aan het kijkspel moet doen'. Het zou evenwel een groot onrecht aan het adres van ae Hagenaars zijn om de positieve indruk.d ie FC Den Haag in het Diekman-stadion achterliet, toe te schrijven aan Twentes timide en non chalante houding. Want FC Den Haag etaleerde was meer dan 'profijtvoet- bal'. FC Den Haag durfde te spelen, legde zich niet bij voorbaat neer bij de Twentse suprematie en voetbalde bij vlagen bijzonder aardig. Al miste het spel opnieuw de 'finishing touch', dat wel. Maar, zo erkende ook Spitz Kohn: 'Er zijn mensen, die zeggen van dit FC Den Haag moet je sowieso twee punten pakken. Ik ben blij dat ik ze gekregen heb, want dit team is niet zo slecht. Het is mij in ieder geval 100 procent meegevallen. Het jonge, pittige FC Den Haag pakte Twentes routmerijke middenveld-trio aan, alsof het al jaren ervaring in dit klussen heeft Zonder respect en be reid het initiatief over te nemen. Teu nissen: 'Ik heb bewust voor de ploeg gekozen waar die ook thuiswedstrij den speelt. Ik wilde constructief voet ballen'. Hij gaf zijn middenvelders daarom de opdracht mee om de beweeglijkheid van Notten, Van der Vall en Thijssen drastisch te reduceren. Door scherp af te dekken, maar door zelf ook te 'jagen'. Dat deed FC Den Haag, Si mon van Vliet en Piet de Zoete vooral. En het kostte FC Twente duidelijk moeite om zich onder die druk uit te werken. Het ontbeerde de slopersprak- tijken van Jan Jeuring in de punt van de aanval uiteraard. Ook omdat de jonge Dusbaba Eddy Achterberg in bedwang hield, wat Achterberg duide lijk irriteerde. Schwemmle nauwelijks kans kreeg zijn zo geliefde soli in te zetten en The Pahlplatz van de handi ge 'schaduwer Aad Kila geen kans kreeg. Werkelijk uitgespeelde kansen schiep FC Twente zich niet en Ton Thie's enige karwei van betekenis kwam van de voet van René Notten. Daarom vooral was het zo jammer dat FC Den Haag die 0-0 score kort voor rust zo schlemielig prijsgaf. Ton Thie liet een afstandsschot van Kalle Oranen los en werkte het leer voor de voeten van Thijssen. die gretig profi teerde: 1-0. Een blunder van Ton Thie met grote consequenties. FC Den Haag moest immers door die ontwikkeling in de tweede helft het initiatief wel nemen. Teunissen: 'Er was een duidelijk evenwicht tussen beide ploegen. Daarom heb ik na rust Berckenkamp ingezet voor Lochten- berg. Berckenkamp heeft namelijk meer schiekracht'. FC Den Haag pro beerde wel. Zeer nadrukkelijk, zeer ijverig ook, maar daardoor toch te geforceerd. Het mist nog de souplesse en dat automatisme wat FC Twente wel in z'n spel legt. Waardoor FC Twente ook al in de vijfde minuut van de tweede helft door Eddy Ach terberg op 2-0 kwam. FC Den Haag komt uiteraard ook nog de zelfverze kerdheid, die FC Twente zo sterk maakt, tekort. Teunissen: 'Maar dit is geen schande. Als ik toch zae hoe optimaal deze jonge jongens werken, als ik zie wat een pas 19-jarige spits als Storm in zijn tweede volledige wedstrijd presteert dan hoef ik toch geen angst te hebben. Dan mag ik er toch wel op vertrouwen dat de rest nog komt'. Blijft het feil, dat FC Den Haags aanval op dit moment vooral in vreemde omgeving nog te frequent verzuimt een beslissing af te dwingen. In de vijf uitwedstrijden die de jeug dige Haagse brigade tot dusver heeft gespeeld, sccorde het nog maar een maal. Daar staan veertien treffers in vier thuiswedstrijden tegenover. Zegt Piet de Zoete: 'Dat is nog het tekort aan voetbalervaring van onze jonge jongens. Op eigen veld durven en kunnen ze alles. In uitwedstrijden zie je vaak niets van die brutaliteit en van die flair. 'Thuis' weten ze precies wat ze moeten doen en 'uit' lopen ze nog te zoeken'. Een Aad Kila: 'Je merkt het verschil tussen een thuis- en een uitwedstrijd maar je kunt niet precies zeggen wat het is. Een kwestie van zelfvertrouwen dat lijkt me nog het meest waarschijnlijke'. Daardoor hield FC Twente dan ook zonder te imponeren vol. FC Den Haag faalde op de laatste meters en was nog het gevaarlijkst via de af standsschoten van Simon van Vliet. Met Bregman op de plaats van Hans Bres veranderde het offensieve ge zicht van Den Haag niet. Ook omdat FC Twente, toen inmiddels met Zui- dema (voor Notten) en Brugging (voor Drost), koos voor consolidatie van de kleine voorsprong. FC Twente-FC Den Haag 20 (1-0) 40 Thij9sen 1-0. 49. Achterberg.2-0. Scheidsrech ter: Vervoort. Toeschouwers: 10.500. FC Twente: Schrijvers. Van Ierssel. Drost (Bruggink), De Vries, Oranen. Thijssen, Van der Vall, Notten (Zuidema), Schwemmle. Achterberg, Pahlplatz. FC Den Haag: Thie. Kila. Mansveld. Dusba ba. Korevaar. Van Vliet. De Zoete. Lochten- berg 'Berckenkamp). Bres (Bregman». Storm. Zeanenburg. EINDHOVEN Het Eindhovense voetbalvolk was opgetogen. Liet de overbekende zilvervloot het PSV-stadion binnenvaren en orakelde op dezelfde tonen ook 'Ajax is de volgende'. PSV, zo bleek al met al dui delijk, heeft het in eigen omgeving na de nieuwe monsterscore tegen het Deventer Go Ahead (10-0) helemaal gemaakt. Is in de ogen van «Sb eigen achterban eindelijk die topclub geworden, waar het al jaren naar streefde. Maar aan de andere kant kun je je direct ook afvragen of we niet wat te lief voor deze ploeg zijn geweest'. Go Aheads strijdplan ln Eindhoven hield feitelijk geen tien minuten stand. In die minuten, toen PSV zich warm liep, bleek echter ook al duide lijk dat het opofferen van Niels Over weg als bewaker van Ralf Edström en het als laatste man posteren van Jan Veenstra ook niet dé oplossing was. Edström trok veelvuldig uit het cen trum weg, maakte ruimte voor in- en opkomende spelers en Veenstra slaag de er niet in organisatorisch voldoen de rust in de ploeg te brengen. Van de negende tot en met de achttiende minuut sloeg PSV dan ook toe. René van de Kerkhof (na een kopbal van Edstiöm), Harrey Lubse (met een vliegend schot vanaf de rand van het strafschopgebied, de mooiste treffer van de tien), Rene van de Kerkhof (na aangeven van Lubse) en Willy van der Kuylen (een vrije trap via het been van Jan Veenstra) brachten Go Ahead toen reeds een definitieve knock out toe. Notermans: 'Ik heb toen Overweg weer als laatste man teruggehaald. Dat liep. beter, maar als een ploeg als PSV zó speelt, zoveel sneller is en zo gemakkelijk scoort, dan is er geen houden aan. De machi ne van PSV liep en was niet te stoppen. Je moet zoiets kunnen accep teren. Je gaat dan door een hel. Dat meten we allemaal wel eens in het leven en het is nu voor mij de taak de ploeg hier de komende dagen over heen te praten zodat het zelfvertrou wen niet aangetast blijft. Je had te gen dit PSV slechts een kans als het langer 00 was gebleven. Een half uur bijvoorbeeld'. Go Ahead bleef en dat tekent de ploeg goed voetbal spelen. Combi neerde niet eens slecht, kwam in' de eerste helft bijvoorbeeld tot vijf hoek schoppen tegen PSV zeven en stelde doelman Jan van Beveren ook enkele kerer. venijnig op de proef (Kolkman. De Winkel). Het aanvallend ingestel de concept Kees Rijvers verkla rend: 'Dat kan niet anders met op het middenveld ook drie aanvallend inge stelde spelers als Arntz, Van der Ley PSV zal en die voorspelling lijkt weinig riskant dit seizoen vooral in eigen omgeving een voor iedere tegenstander uiterst lastige opponent zijn en voor ploegen met duidelijk mindere kwaliteiten zelfs een nacht merrie. Maar dót alleen maakte van een ploeg nog geen absolute topper. Daar voor is méér nodig. Zelfvertrouwen, ook voor komende lastige wedstrijden bijvoorbeeld. Er juist dat ontbreekt in Eindhoven. Nog steeds, want ge confronteerd met dat 'Ajax is de vol- gende'-gezang zei PSVs manager Ben van Gelder zuinigjes: 'We moeten rea list blijven'. En Kees Rijvers, de óók voorzichtige trainer van de ploeg: 'Ik ben blij als we er volgende week in slagen de nul te houden. Achter dan wel te verstaan. Dan spelen we in ieder geval 00. En met een gelijk spel ben ik tevreden. Dan is het volgende week hier wel feest in Eind hoven'. PSV is toegegeven in uitwed strijden dit seizoen nog kwetsbaar gebleken. Vooral tegen de niet direct als gelijkwaardig bekend staande te genstanders. In Amsterdam, tijdens de competitiepremière bijvoorbeeld, wer den de Eindhovenaren met 21 afge troefd en twee weken geleden ging ook het laatste uit-duel bij FC Haar lem met 20 verloren. Daar tussen door kwam tegen FC Twente en Feyenoord een 11 score op het bord. waarmee Kees Rijvers ondanks betere mogelijkheden van zijn ploeg toch zeer tevreden was. Een teken aan de wand? Feit is evenwel, dat PSV er terecht van uitgaat, dat het zaterdagavondse schuttersfeest in de eigen schiettent de laatste weken één kant van het compctitiegebeuren is. Dat een Ajax zaterdagavond a.s. in het Olympisch Stadion de PSV-ploeL bijvoorbeeld niet die zee van ruimte zal laten, die bijvoorbeeld Go Ahead zaterdagavond wél toestond. Dat met name ook Ralf Edström minder gelegenheid zal krij gen zijn medespelers via hoofd en voet in uitgelezen scoringsposities te manoeuvreren. Zegt bijvoorbeeld ook Jan Notermans, de trainer van Go Ahead: 'PSV was niet te houden. Het derde van de tien doelpunten. Willy van de Kerkhof heeft met een hard schot doelman Spijkerman kansloos gelaten. en Geestman. maar ik vraag me ook af of zo'n ploeg nu in zo'n wedstrijd massaal moet verdedigen, dan waar schijnlijk toch verliest en er evenals het publiek geen enkel plezier aan beleeft'. bracht PSV een constante stroom mogelijkheden. Weliswaar liep de Deventer defensie door de omzet ting Overweg-Veenstra niet meer hele maal te zwemmen, maar tegen de grotere snelheid en klasse (het ver schil valt ongeveer in termen van zo'n vijf miljoen gulden uit te druk ken) kon de Deventer ploeg eenvou dig niet op. Te egoïstisch spel van Rene van de Kerkhof drukte dóarbij nog op de score. Bij de rust was het 60 (Willy van der Kuylen en Harry Lubse profiteerden vyeer van uitge kookte kopballen van de ook in de combinatie sterke Ralf Edström) en na de wisseling had PSV veertig mi nuten nodig om de tien te halen. Willy van der Kuylen (met vier doel punten werd hij zaterdagavond topsco rer; hij klom ook naar de eerste plaats van de topscorerslijst met in totaal tien treffers) scoorde die tiende uit een strafschop, terwijl het publiek om Jan van Beveren schreeuwde. Van der Kuylen had daarvoor óok voor nummer zeven getekend, Rene van de Kerkhof na een solo, voor nummer acht (hoe fraai ook, Van de Kerkhof had toch over moeten spelen) en Willy van de Kerkhof voor numm°r negeu. PSV in eigen huis dus opnieuw een topploeg. De cijfers van vijf duels (29 ZWOLLE Het meest verbazingwek kende van het Zwolse betaalde voet bal is de schijnbaar onaantastbare positie die trainer Georg Kessler in PEC-kringen heeft opgebouwd. Het Zwolse publiek mag dan bij tijd en wijle de naam van zijn succesvolle voorganger, Laszlo Zalai, scanderen, binnen de stichting blijkt nog altijd een rotsvast vertrouwen in de kwali teiten van Kessler aanwezig. De pro- vere resultaten van PEC in de eerste periode hebben de positie van de oud- Anderlecht-trainer niet of nauwelijks aangetast. En ook na de teleurstellen de start van de tweede periode, jiste- ren tegen het Arnhemse Vitesse (een 3-1 nederlaag), priemde er in PEC- kringen geen enkele vinger beschuldi gend in de richting van de trainer. Daar was wellicht toch wel enige reden toe. PEC maakte in tactisch opzicht in de beginfase enkele blun ders, waar de formatie van trainer Frans de Munck dankbaar gebruik van maakte. De Zwollenaren deden juist datgene, wat De Munck c.s. ver wachtten. Het viel aan met een zo grote gretigheid, dat de defensie vol komen werd verwaarloosd en de Arn hemmers alle gelegenheid kregen om de Zwolse fouten koelbloedig af te straffen. In de vijfde minuut kreeg Piet van Kerkhof na een lage voorzet alle gelegenheid om de bal door de falende defensie te schuiven. Nauwe lijks zes minuten later dook doelman Post op dc benen van de doorgebro ken Veenendaal. Vleeming mocht van af dc penalty-stip Vitesse's tweede verzilveren. En toen Schubert nog voor het eerste half uur verstreken was zo stuntelig terugspeelde dat Veenendaal daar nog ruimschoots tus sen kon komen (3-0), leek PEC rijp voor de slachtbank. De Munck: 'PEC speelde precies in onze kaart. Ik had verwacht dat deze club na de tegen vallende resultaten uit de eerste pe riode, hier fel van start zou gaan. Die felheid werd echter zo onbezon nen geëffeeturcerd, dat Vitesse in de eerste helft de wedstrijd naar zijn hand kon zetten. De Munck: 'PEC speelde in de eerste helft verrassend zwak. Vooral die achterhoede. Dat was ongelooflijk' De formatie van Kessler kwam op de valreep van de eerste helft toch nog even verrassend terug. Eerst kopte Herman Heskamp nog tegen de onderkant van de lat, maar in de 45ste minuut rondde hij een voorzet van Jan Rorije toch doel treffend met het hoofd af: 3-1. De Munck: 'Het was in feite een onnodig doelpunt. PEC putte daaruit de moed om in de tweede helft toch nog in het offensief te gaan.' Dat offensief resulteerde uiteindelijk in niet meer dan een strafschop, even na de hervatting, toen Hoogendoorn door Somer wat hardhandig van de bal af werd gezet. Kragt schoot vanaf 11 meter echter zó matig in. dat Beukhofs vuisten redding konden brengen. PEC mocht daarna dan bij vlagen aantrekkelijk voetbal laten zien. het slaagde er niet in om het versterkte Arnhemse defensieblok open te breken. Met Bosma, Rubrech en Bosveld aan het hoofd organiseer de Vitesse een hechte defensie, waar tegen de weinig verrasing biedende Zwolse aanval geen afdoend wapen kon vinden. De Munck had het bij het rechte eind. toen hij na afloop concludderde dat dit PEC in vergelij king met vorig jaar achteruit is ge gaan. Met nagenoeg dezelfde formatie ais die van zijn voorganger Zalai heeft Kessler tot nu toe ontegenzegge lijk veel minder bereikt. De Munck: 'PEC heeft minder snelheid. Op mij maakt die ploeg een wat rommelige indruk, ook al omdat het wisselen in de spits zo dikwijls fout ging.' En toch komt die bedekte V itiek alleen nog maar van buiten. Voorzit ter Wim van der Wal, de grote be schermheer van Kessler, stelt: 'Toen er anderhalf jaar geleden een nieuw bestuur kwam. is het accent op de opbouw van de jeugdafdeling gelegd. En die jeugd is langzamerhand goed van de grond gekomen. Dat is de grote verdienste van Kessler. Dit be stuur beseft dat er geen kapitaal is om dure spelers aan te trekken. Wij willen bouwen aan een regio-club: een club. die er niet alleen voor Zwolle is, maar ook voor de wijde omtrek.' Binnen de spelersgroep wordt Kess- lers werk en aanpak sterk gewaar deerd. Als de voormalig Sparta-, Ne derlands elftal- en Anderlechttrainer zijn functie in Zwolle al als een degradatie beschouwt, dan heeft hij daar in zijn werk althans niets van laten blijken. Want ook de spelers worden aangestoken door het razende enthousiasme waarmee de trainer te werk gaat. Herman Heskamp, vorig seizoen na Zuidema de beste schutter in de eerste divisie (24), zou wellicht de meeste reden kunnen hebben om Kessler af te vallen. Hij scoorde tot de negende wedstrijd slechts twee keer. De kritiek op hem, vooral van de zijde van de regionale pers, was bitter hard. Niettemin bleef Kessler in Heskamp geloven en omgekeerd. Heskamp: 'De oefenstof van Kessler is naar mijn mening veel beter dan die 'van Zalai. Ik heb nog nooit zo'n goede trainer gehad als Kessler. Waarom het dan zo slecht gaat? Dat vraagt iedereen in Zwolle zich zo langzamerhand af. Het elftal draait gewoon slecht. Al gaat het de laatste weken iets beter (daarin scoorde Hes kamp drie keer red.)' Kessler zelf kan ook nauwelijks een verklaring geven voor de tegenvallen de resultaten. 'De ramp is dat PEC teveel wordt vergeleken met het PEC van vorig seizoen. Toen had de club de wind in de zeilen en samen met het goede voetbal dat toen werd ge speeld, was dat voldoende om goede resultaten te bereiken. Je hebt in voetbal nu eenmaal tijden van voor- en tegenspoed. Die tijd van tegen spoed maken wij nu kennelijk mee. Want iedereen heeft toch kunnen zien, dat wij kunnen voetballen. Al leen is de tegenpartij in het eerste half uur veel te gemakkelijk aan doelpunten geholpen. Vooral het eer ste en het derde doelpunt waren on nodige blunders. Maar dergelijke din gen overkomt nu juist een club, die de wind niet in dc zeilen heeft. Wij voetballen niet slecht, maar het wil gewoon niet. Zelfs niet als wij win nen. Want als ik denk aan die 3-1 overwinning tegen Veendam dan kan ik nog niet zeggen dat het echt goed ging.' Zou Georg Kessler nog trainer willen zijn van het Nederlands elftal?' Och meneer, dat ben ik al geweest. En nu zou ik het niet meer willen.' PEC-Vltesse 3—1 (3-1) 5. Van Kerkhof 1-0, 11. Vleeming 2-0 (strafschop). 27. Veenen daal 3-0, 45. Heskamp 3-1. Toeschouwers: 5000. Scheidsrechter: Hoppenbrouwer. PEC: Post, Drost. Schuber:. Schutten. Van der Horst. Kragt. Bosir... .1 Van der Bosch». Rorije (Hendriks». StoCrN, Hoogendoorn. Heskamp. Vitesse: Beukhuf. Vccn-lra. Bosma. Somer. Kunst. Rubitch. Bosveld. Van Kerkhof. Van Doesburg (Quarz'. Veenendaal. Vleeming. JOOP HOLTHAUSEN KO RTU NA SC-VOLENDAM 1-3 (0-3) 5. Karsien 0-1, 10. Karsten 0-2, 20. Kwakman 0- 3. SO Erkens 1-3. Scheidsrechter Van Ge- mert Toeschouwers S.000. Het lijkt f Fortuna SC met het bereiken van de eerste periode-titel zijn kruit verschoten heeft. Na de nederlaag in Rotterdam was het nu Volendam dat de periodekampioen met alleszeggende cijfers versloeg. Volendam heeft zich voor het behalen van deze zege nier erg hoeven te vermoeien. Fortuna SC voetbalde met een soort matheid, waarmee de ploeg het vorig seizpen eveneens »e kampen had. Reeds met rust zat Volendam op fluweel: Karstens en Kwakman zorgden voor een riante voorsprong. Het Flitsende aanvalsspel van Fortuna SC. dat de ploeg In de eerste periode etaleerde was met aanwe zig. zodat de tegenstoten uitstekend konden worden opgevangen door de Volendam-verde- diging. Da tweede helft benutte de gasten voor het consolideren van de voorsprong. Hans Erkens redde de eer In de voorlaatste HEERENVEEN-FORTUNA VLAARDINGEN 1-0 <1-0) 29. Thomas Haan Scheidsrechter Van Ooijen. Toeschouwers 4.500. Een matig duel. waarin Heerenveen moeite had het steriele spel van Fortuna Vlaardln- gen te doorbreken. Vele kansen werden onbenut gelaten. Na het doelpunt van Tho mas Haan waarbij aan buitenspel werd gedacht, werd het een te forse strijd Eon matig leidende arbiter Van Ooijen trad 10 lankmoedig op. Toch kwam Heerenveen in de slotfase nog even in moeilijkheden cn moest Martin Koeman op de doellijn redden. Bouman van Fortuna Vlaardlngen kreeg een officiële waarschuwing wegens ruw spel. VEENDAM-FC DORDRECHT 2-0 (2-0) 21. Nannlnga 1-0. 36. Zwlkker 2-0. Scheidsrech ter Geurens Toeschouwers 1500. Een sterk gewijzigd Veendam heeft tegen Dordrecht revanche genomen voor de slechte resultaten van de laatste weken. Vobral op het middenveld had trainer Cor van der Gijp drastische veranderingen aangebracht en dat leidde tegen de erg teleurstellende EERSTE KLASSE A AFC-Rood Wit 1—0. OWO-De Spartaaa SDW 5 5 0 0 10 1 Elinkwijk 6 3 2 1 8 EDO 6 3 12 7 Spartaan 5 3 0 2 6 AFC 5 3 0 2 6 ZFC 6 2 2 2 6 Rood Wit A 6 2 2 2 6 Zilvermeeuwen 6 2 2 2 6 DCG 6 13 2 5 Uithoorn 5 113 3 Hollandia 5 0 2 3 2 OVVO 5 0 14 1 Zondag: DCG-OVVO. Elinkwijk-SDW ZFC, Zilvermeeuwen-Uithoorn, AFC. Rood Wit A-De Spartaan EERSTE KLASSE B UVS-Zwijndrecht 00, Unitas-Herme 0—1. VUC-Gouda 1—1, RVC-CVV 2—0/ drecht-DRL 40, Xerxes-Roodenburg I POUL ANNEMA BREDA NAC-Telstar was een strijd tussen twee gelijkwaardige ploe gen. De Velsenaren hadden technisch duidelijk meer in hun mars, maar dat compenseerde NAC met een geweldi ge inzet. De defensies overheersten in deze wedstrijd. Beide ploegen stelden aanvallend niet veel voor. Er ontston den aan beide zijden wel verschillen de goede scoringskansen, maar een echte schutter stond er niet in het veld. Een wat lauwe eerste Helft sloot Tel star af met een. voorsprong door een trefferva n uitblinker Stout, die uit stekend profiteerde van een doorge- kopte bal van de lange Van Kooten. Een massaal offensief van NAC lever de al in de eerste minuut na de hervatting de gelijkmaker op door Bouwmeester, die in een ogenschijn lijk ongevaarlijke situatie ineens ui thaalde. NAC leek daarna door te gaan druk ken, maar de Telstar-defensie, waarin André een voortreffelijke wedstrijd speelde, bleef onder de druk goed overeind. Na een kwartier luwde de aanvalsdrift van NAC, dat in door Van Dijk en Quaarsno g wel goede kansen kreeg, maar zonder resultaat. Stout had aan de andere kant een keer maar voor het inschieten, maar zijn inzet was te zacht en gingb oven- dien naast. Willim kreeg van scheids rechter Jonker een waarschuwing we gens herhaaldelijk wegtrappen van de bal bij vrije trappen. NAC-Telstar 1—1 (0—11 44. stout 0-1. 46. Bouwmeester 1—1. Scheidsrechter: Jonker Toeschouwers: 6000. NAC: De Jong. Vermeulen. Graaumans. Van den Dries. Bakker. Quaars. Bouwmeester. Dierlckx, Vreyssen. Van Dijk, Brouwers. Telstar; Van der Meeren, Drlessen, Andre. Zwaan, Van Essen, De Wit (Bijl), Jonker, Helling. Willim, Van Kooten, Stout. voor, drie tegen van NEC, NAC en AZ'67 elk één) wijzen dat ook duide lijk uit. Zaterdag volgt een wellicht beslissend gevecht. 'Want', geeft ook Rijvers toe, 'winnen we van Ajax, dan heb je inderdaad de kans, dat de ploeg het ook buiten Eindhoven gaat maken'. PSV-Go Ahead 10-0 (6-0) 9. R v d. Kerkhof 1-0, 15." Lubse 2-0. 1". R v. d. Kerkhof 3-0, 18. Van der Kuylen 4-0, 23. Van der Kuylen 5-0, 27. Lubse 6-0. 49 Van der Kuylen 7-0. 68 R v. d. Kerkhof 8-0. 71. W. v. d Kerkhof 9-0. 85 Van der Kuylen (strafschop) 10-0 Scheidsrechter: -Beek. Toeschouwers: 18.500. PSV: Van Beveren. Krljgh, Nordqvist. Van Kraay, Deijkers, W. v d. Kerkhof, Strik, Lubse, R. v. d. Kerkhof. Edström, Van der Kuylen. Go Ahead: Spijkerman, Kolkman, Overweg. Veenstra, Warnas, Arntz, Geeslman. Van der Ley (Bakker», De Winkel, Groenendijk, Van Marwijk. PETER ONVLEE Unitas 6 4 1 1 9 HDVS 6 3 2 1 8 Xerxes 6 3 1 2 7 VUC 5 2 2 1 6 Papendrecht 6 2 0 3 6 Roodenburg 6 2 2 2 6 Gouda 5 1 3 1 5 UVS 5 2 1 2 5 Zwijndrecht 6 1 3 2 5 RVC 6 1 3 2 5 DRL 5 1 1 3 3 CW 6 1 1 4 3 Zondag: UVS-Xerxes. Zwijndrecht- Hermes DVS-VUC. Gouda-RVC, CVV drecht, DRL-Roodenburg. EERSTE KLASSE C dara-Harkema 1 CEC 7 4 3 0 11 1 felocitas 7 4 3 0 li Germanicus 7 4 2 1 10 1 Emmen 7 4 1 2 9 Spel. Erica 7 3 2 2 8 Drachten 7 2 3 2 7 Sneek 7 9 2 3 6 1 Harkema 7 2 2 3 6 Oosterparkers 7 2 1 4 5 WW 7 2 1 4 5 Muntendam 7 1 1 5 3 Rood Geel 7 1 1 5 3 Zondag: Velocitas-Oosterparkers. Dr Spel. Erica, Emmcn-CEC. Germanic; Geel. Harke-WV. Sneek-Muntendam EERSTE KLASSE D Quick'20-Spci. Enschede 10. Rhedei" les"12 4—2, De Treffers-Quick X 2- n Wuick ZEnschcdese Boys 2—3, Haaks c Eljcrmark 2—2. Hcr.gelo-Ede 1—1. Rheden 7 4 3 0 11 Ede 7 4 2 1 10 Quick N 7 5 0 2 10 u Achilles '12 7 5 0 2 10 Enschedese B. 7 3 3 19 Hengelo 7 2 3 3 6 Haaksbergen 6 2 13 5 De Treffers 5 12 2 4 Quick '20 6 1 2 3 4 Eilermark 7 0 3 4 3 Spel. Enschede 5 0 2 3 2 Be Quick Z 5 10 4 2 Zondag: Achilles '12-Quick '20. Qt Rheden, Enschedese Boys-De Treffcri mark Be Qulk Z, Ede-Haaksberger Enschedc-Hengelo. EERSTE KLASSE E Heilmond-BVV 3—0. DESK-De Vall tparta'25-Veerse Boys 1—l TOP-Vlf i—0. RBC-TSC 3—2. ODC-RKC 0—0. RBC 7 5 2 0 12 Helmond 6 4 119 TOP 6 4 119 RKC 5 3 117 BW 7 3 13 7 De Valk 6 2 2 2 6 DESK 7 2 2 3 6 Vlissingen 6 2 13 5 Veerse Boys 6 13 2 5 TSC 5 12 2 4 Sparta '25 6 0 4 2 4 ODC 7 0 4 3 4 Geldrop 6 10 5 2 Zondag: De Valk-Helmond, Veerse U DESK, Vlisslngen-Sparta '25, TSC-TOIdl RBC, Geldrop-ODC EERSTE KLASSE F Limburgia-Verltas 40, Caesar-Pai 02, Heer-Alntania 2—1, MInor-Svn MKC-Haslou 4—1. Voerendaal-EHC 2- EHC 5 3 2 0 8 Voerendaal 5 2 3 0 7 Heer 5 3 1 1 7 Limburgia 6 3 12 7 MKC 6 3 12 7 Caesar 6 2 2 2 6 Almania 7 2 2 3 6 Panningen 4 2 1 1 5 13 SVM 5 13 15 SVN 4 12 14 Veritas 6 2 0 4 4 Minor 6 0 3 3 3 Haslou 5 0 14 1 Zondag: Verilas-SVN, Panningen-Lim Aania-Caesar, SVM-Heer, Haslou-Mino MKC. Dordtenaren lot een voortdurend veldover- wicht. Vooral de schietkracht vanuit de tweede lijn was opvallend. Succes leverde dit overigens niet op. omdat in het Dordtse doel Ruts een goede rentree maakte. In de slotfase noleerde scheidsrechter Geurens de Dordtenaar Dorré wegens het maken van ongepaste opmerkingen aan het adres van de leidsman. FC VVV—SC CAMBUUR 1—0 (1—0) 14, Hendricks 10. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 4.500. VW was vooral in de eerste helft veel offensiever ingesteld dan de Fciezen. hetgeen het enige doelpunt oplever de. Cambuur kon daarna met het groie veldoverwicht niet door de overigens zwakke Venlose defensie breken. SVV—HERACLES 2—0 (2—0* 20. Van der Spek 10, 55. Groeneweg 20. Scheidsrech ter: Pooy. Toeschouwers: 2.500. Een over Ge gehele linie falend Heracle? mocht zich gelukkig prijzen met de twee tegendoelpun ten, SVV speelde bijzonder goed, maar was aanvallend te onnauwkeurig. FC DEN BOSCH—Willem II 2—0 (1—0) 33. Van der Ley 1—0, 88. Graul 2—0. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 3.000. Willem II heeft zichzelf een nederlaag be zorgd door islecht) defensief te spelen. Een fel aanvallend Den Bosch profiteerde daar gretig van en zette fouten in doelpunten om. SC AMERSFOORT—EXCELSIOR 0—3 (0—0) 70. Roggeveen 0—1. 87. Kwakkernaat 0— 2. 88. Van de Berg 03. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 3.000. De Rotterdam mers. wachtten tot het laatste kwartier van dit arntrekkelijke duel. voordat een (ver diende) overwinning werd behaald. Wel was de zege geflatteerd, maar Amersfoort ver knoeide te veel kansen om recht te hebben op een remise. WAGENINGEN—EINDHOVEN 2—0 (0—0) 76 Hazelhekke 10. 81. Ponsen 2—0. Scheidsrechter Mulders. Toeschouwers: 1.500. Eindhoven, dat technisch beter was. met te groot verschil, sterker, had eerder de zege verdiend dan het lauwe Wageningen. Slechts doelman Van Geffen hield de Eindho venaren van een gunstiger resultaat af. DE VOLEW1JCKERS—HELMOND SPORT 0—3 (0—0) 51. Kreekels 0—1, 56. Kreekels 0— 2, 66. Brandes 0—3. Scheidsrechter: Gans. Toeschouwers: 1.500. Opnieuw heeft De Vole- wljckers zich slechts één helft opgewassen getoond tegen een sterkere tegenstander. Helmond profiteerde daarna van de ver moeidheid van de Noordamsterdammers. Do uitslag ln dit duel viel wel te groot uit. EERSTE KLASSE A IJsselmeervogels-RVVH 3—0, Amstord 1—1, Huizen-Kozakken Boys 1—1, 's zandso SV-Tor Leede 1—0, De Zwervi 1—0. SDVB-DOVO 0—4 Huizen 7 SHO 7 IJsselmeervogels 7 RVVH DOVO Kozakken Boys Amstelveen 's-Gravenz. SV SVZW SDVB De Zewrver Ter Leede 0 11 0 10 3 3 1 6 4 5 4 5 3 5 4 5 5 3 Zaterdag: SHO-IJsselmeervogels. Boys-Amstelveen. Ter I.eede-Hulzen. Gravenz. SV. DOVO-De Zwerver. SDVB. EERSTE KLASSE B GWV-Heerjansdam 0—3. Go Ahead K-\ 1—3. Zwart WIG28-ACV 3—!. No Spakenburg 12. (SSL li r;i am 0—1. CSVD-Quil j?' K-WOG 1—1, Nunsp ACV 3—1 Ne Spakenburg 7 5 0 2 10 Go Ahead K 6 3 3 0 9 Quick Boys 7 3 3 1 9 WOG 7 2 4 1 8 Heeriansdam 6 2 3 1 7 WHC 6 3 1 2 7 GVVV 6 2 2 2 6 CSVD 6 2 1 3 5 Zwart Wit '28 7 2 1 4 5 Noordwijk 6 1 2 3 4 ACV 7 0 4 3 4 Nunspeet 7 0 4 3 4 Zaterdag: Quick Boys-GVVV, WHC-Go Ahead K, AC-Nunspeet, burg-Zwart Wit '28, Hcerjansdam-S»Vvj

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 10