Eddy Becker: Geen progressieve pop meer dagpece AVONTUUR IN KARINTHIË Godfried BOMANS Van mens tot mens Kans dat brood binnenkort weer duurder wordt Farce Majeure op nieuwjaarsdag driemaal in RAI Industriebond in conflict met stomerij in Hoorn Mary Stewart TROUW KWARTET VRIJDAG 12 OKTOBER 1973 BINNENLWD/RADIO-TV 'Ik heb er geen affiniteit meer mee' Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Dat kan leuk worden. Donna Hightower heeft het vliegtuig gemist. Ze vertrekt nu pas om vier uur Als ik wil, kan ik Ray Charles krijgen, die is in het land.' Met een lelijk woord aan het adres van de verlate ster valt de altijd vriendelijke Eddy Becker even uit zijn rol. Begrijpelijk, want voor opna men komt de speciale gastster in zijn nieuwe show te laat. Aan het begin van de avond is het NOS-studiobedrijf weer druk in de weer met het jour naal. Dan moet 'The Eddy go round show' op de band staan om vanavond op Nederland I cm vijf over zeven uitgezonden te worden. De afloop van Eddy's moeilijkheden zullen dan te zien zijn. Eddy: 'In iedere uitzending komt zo'n speciale gast. Op het lijstje staan Cliff Richard, Petula Clark van wie het voor negentig procent zeker is, dat ze in de december-uitzending zit en Neil Sedaka.' Ze krijgen de naam 'special gast-star'. Waarom al dat Engels, zoals ook weer 'The Eddy go round show' afgeleid van de draaimolens 'merry go round".' Eddy: 'Ik heb niets tegen de Neder landse taal, maar de Engelsman heeft voor sommige begrippen uitdrukkin gen die wij missen. Een plaat heeft een happy sound, kun je niet vertalen in 'gelukkig geluid'. Engels 'bekt' zo lekker. 'De vorige naam 'Eddy ready go' is zelfs in Engeland een begrip ge worden. Iedere maand gaan we naar Londen om afspraken te maken en de nieuwigheden bij te houden. Daar we ten ze wie we zijn. Er hebben heel wat Engelse gasten in de show meege daan.' Middenweg Tijdens de camerarepetities, die voor af gaan aan de opnamen vertelt hij over z'n nieuwe programma, dat 'de middenweg gaat bewandelen. Onge twijfeld wordt het 'the middel of the road bij hem. Dat betekent, dat in 'The Eddy go round'-show, zoals het op de aan en uit flappende kermis- lichtjes achter het decor staat, ge dacht wordt aan publiek tussen 'zeg maar 18 en 40, variabel hoor.' Er komt geen al te progressieve pop meer in. 'Daarvoor heb je al 'Top pop zien' en ik heb bij geruchten gehoord, dat de TROS volgend jaar een poppro- ADVERTENTIE) Een ri)k geïllustreerde, bijna 100 pagina's tellende bundel, waarin een keuze uit Godfried Bomans' journalistieke werk: gesprekken met Simon Carmiggelt en Wim Sonncveld, met het acteursechtpaar Paul Steenbergen en Myra Ward, met minister Joseph Luns en dr. iMax Euwe (uitgezonden door de tv). Maar ook: met humor doorkruide herinneringen aan Bomans* stadgenoot Lödewijk van Deyssel, rake artikelen over de schrijvers H. G. Wells en G. K. Chesterton en nog vee! meer in dit eerste van drie delen Nagelaten werk. Voor 9,90 bij elke boekhandel. Een uitgave van Elsevier gramma begint. Ik vind, dat» de mid dengroep best een programma mag hebben. We hebben het ook voor ons zelf gedaan. Ik had geen affiniteit meer met Slade, Alice Cooper, met keiharde popmuziek. Laat iemand van 17 jaar maar hip staan doen. Tk vond mezelf de laatste tijd schijnheilig. Ik stond er niet meer achter.' Eddy, gehuwd, vader van acht maan den oude zoon Marcel, is 27 jaar. Niet tp oud voor progressieve pop, maar zijn smaak is veranderd. 'Ik probeer duidelijk om te schakelen. Ik breng nu items waar ik volledig achter sta.' En dat kan, want in de nieuwe 'Eddy go round'-show is hij niet langer de aangever alleen, zoals vroeger, maar hij is op dringend verzoek bij de hele opzet betrokken. Dat wil zeggen: pro- duktie, redactie, decor. Samen met re gisseur Andries Roets stelt hij de show iedere maand vast. Uitdrukkelijk stelt Eddy, dat zijn keu ze voor het programma niet betekent, dat hij alleen platen erin haalt, die hij privé zou kopen. 'Maar ik doe het, omdat ik weet dat een groter publiek ervan houdt In concreto betekent dat vanavond het optreden van Saskia en Serge, Jackie Gerard. Michael Sherman. Lynsey de Paul, Katja Ebstein, Steve Roland and the family dog. Dan is er als vast onderdeel 'Het de buut van de maand'. Er komen per maand tussen de vijf en vijftien pla ten uit van Nederlandse solisten. 'Er is er altijd wel een bij waarvan je zegt het is een cliché nou dat belooft wel wat. Vanavond is dat het duo met de naam 'Grass'. Verder zijn er gasten, die niet zingen, alleen maar Van een correspondent UTRECHT De onlangs doorgevoer de broodprijsverlaging met één cent lijkt van tijdelijke aard te zijn. Uit een mededeling van de Nederlandse vereniging van meelfabrikanten in het vakblad 'Bakkerswereld' blijkt, dat de maalindustrie heeft toegegeven aan het verlangen van de overheid tot een bloemprijsverlaging, maar deze verlaging was in geen enkele opzicht gerechtvaardigd, wanneer wordt uitge gaan van de huidige marktverhoudin gen. aldus de meelfabrikanten. Op ba sis van de huidige grondstoffenprijzen zouden de bloemprijzen ongeveer vier gulden per honderd kilo hoger moe ten zijn. De recente verlaging bedroeg 1,70 per honderd kilo. 'Over enige tijd zal evenwel een rede lijke verhouding weer in stand ge bracht moeten worden', schrijft de vereniging van meelfabrikanten. AMSTERDAM Het gemeentebe stuur heeft de traditionele nieuw jaarsbijeenkomst in de Stadsschouw burg verplaatst naar het Congrescen trum van de RAI, waar Farce Majeu re in drie bijeenkomsten zal optreden. B. en W. van Amsterdam willen de n.cuwjaarssamenkomst een brede allu re geven door veel meer gasten uit te nodigen dan in de Stadsschouwburg mogelijk was. Het is de bedoeling dat er op 1 januari 1974 drie bijeenkom sten worden gehouden in de Congres zaal van het RAI-complex en bijbe- h "'■de rirmten. Het gezelschap Farce M ie c zal drie keer drie kwartier, s voor een ander publiek, optre- Op deze wijze kan Amsterdam op avoud aanvang zeven uur kle'ne vierduizend gasten ontvan- MARY PERKINS r wiêt7M»SS jjosmalc k6€>T £C>J ©CLANfe. S KOL PJ ©K2£ Eddy Becker praten, zoals dit' keer Ben Cramer over zijn reis naar Australië, Freddy Breek, die een go(uden plaat krijgt en Sandy van der Linden, die in de film Angela als filmster debuteerde. Tenslotte is er c|an nog een aardig heidje voor de kjijkers, zoals hij het noemt. Er worden drie foto's in nega tief beeld getoond. Zoiets is altijd moeilijk te zien, maar er wordt ie mand getoond, die iedereen tussen 18 en 40 en ouder kan herkennen HOORN De stomerij Kerner in Hoorn overweegt een kort geding te gen de Industriebond NVV, die bij de ledenwerving misleidende reclame zou maken. De industriebond heeft zich scherp uitgelaten over het sociaal be leid van de stomerij en vooral over de betaling van die dames die in uni form met kleine!bestelwagens goede ren voor de stomerij ophalen. Volgens de industriebond zouden deze meisjes volgens de cao 1247.75 bru to per maand 'moeten verdienen ter wijl Kerner ze f 602.15 zou betalen Volgens de directeur van de stomerij vallen de dames j niet onder een cao maar worden ze als filiaalhoudsters beschouwd. Het NVV heeft het arbeidsbureau in Hoorn gevraagd géén mensen naar Kerner door te sturen. De directie van de stomerij onderzoekt nu de ju ridische aspecten en wil ook de .consu mentenbond inschakelen. De indus triebond verwijt het bedrijf dat het met mooie advertenties personeel aan trekt, dat ander werk moet gaan doen dan in de advertenties gezegd wordt Op 17 oktober wil het NW mét het NKV een gesprek met de directie heb ben. v 1 Samenwerking van nieuwsrubrieken van de televisie HILVERSUM 'De vier televisie-ac tualiteitenrubrieken (Brandpunt, Ach ter het Nieuws, Hier en Nu en Avro's Televizier) heUbefti besloten hun acti viteiten wat betreft de strijd in het Midden Oosten 'zoveel mogelijk de coördineren. D&tJbetekent dat filmma teriaal dat eïm ivan de ploegen die zich in het Middèn-Oosten bevindt, zo nodig direct -na aankomst in Neder land zal woru'èri uitgezonden in een uitzending van welke actualiteitenru briek ook. Ooit tullen de uitzendingen zoveel mogelijlf gecoördineerd wor den. Naast de normale uitzendingen (maandag, dinsdag en zaterdag) zul len voor zover nodig op woensdag ex tra uitzendingen worden verzorgd door Brandpunt, op donderdag door 'Televizier'. op vrijdag door 'Hier en Nu' en op zondag weer door 'Televi zier'. Met het NOS-journaal is overeen gekomen dat 'filmmateriaal, voor zo ver het niet 'in het journaal gebruikt kan worden, desgewenst in de actuali teitenrubrieken gebruikt kan worden. In Israël zijn'nu teams van Achter het Nieuws en Televizier. een Brandpunt- ploeg is in Libanon. 'Berichten' heeft verrassende verloren Eerder heb ik het al gesignaleerd: de Berichten uit de Samenleving hebben nog niet wat ze vroeger icèl hadden. De aanpak heeft iets van het ongewo ne, het verrassende, verloren. Hel ob serveren van dr. Kruisinga als fractie leider van de CHU in de oppositie bleef aan de fletse kant- Een soort on derbelichting terwijl iemand de schijn- werper liever leek te willen richten op het 'zijtoneel' Daar figureerde de 'po litiek geschoolde' burger die met Hans Wiegel, de degen wilde kruisen. En daar zat inderdaad een verhaal in, maar het kwam er niet uit. Interessant was de door de BBC ver vaardigde televisie-biografie van Leo Tolstoi. Zeer veel uniek film- en foto materiaal maakte dit werkstuk tot een. historisch document over meer dan al leen de Russische schrijver en diens levensweg. Ik kan niet. beoordelen, in hoeverre Hans Keiler met zijn bewer king een eigen stempel op deze docu mentaire heeft kunnen zetten, maar wel groeide tijdens het kijken de wens. dat h>> zijn 000 ook eens zal laten gaan over belangrijke figuren en episodes vit onze eiaen geschiedenis. Als suc cesnol architect, achter de eerste iaar gang von 'Het. Gat van Nederland' moet. Keiler tot een boeiende insuali- serina van een stuk geschiedenis in start worden geacht. Wenens enorme weerklank besloot de AVRU de opnamen ven het deze zomer m GevUr aehovden Duitse schlager- festival gedeeltelijk te herhalen. Ik hoor niet tot. denenen. die. zoals de \VRO schriift. het schlcneraeweld met zo'n nrooi plezier hebben bekeken Maar ik neem onmiddellijk aan. clat het aantal genieters in de vele duizen den loopt. Door het rumoer van hand geklap en voetaestamp horen de fans ook niet zo duidelijk, dat er zo weinig variatie is in lied en voordracht. WHlem Duys ooende zijn serie ae- srrekken on donclprdaa met Albert Mol. die bereid was veel van zijn in nerlijk prijs te geven nan het k'iik- volk. Een belangrijk deel daarvan was reeds bekend van eerdere vrijmoedige onthullingen. Dien horende interviews en openhartige zelfanalyses kunnen arote indruk maken, mits zii gestalte krijgen binnen een geschikt kader. En ik meen dat de babbelhopk van Willem niet het geschikte platvorm is voor een zo verregaande ontleding van iemands wezen Dit doet bij de samen steller van het programma een specu leren on ongezonde nieuwsgierigheid vermoeden. KrJ 189: 'Een werkelijk zéér voortreffelij ke sherry!' prees de oude graaf. 'Een drankje met karakter! En goed droog ook! Er gaat tooh maar niets boven een goed glas droge sherry, zeg ik al tijd maarDe bejaarde baas ge noot kennelijk ten zeerste van zijn geestrijke drankje, doch plotseling werd hij gestoord door een zwaar ge brom, dat almaar dichterbij ronkte. 'Verdraaid nog 'es an toe!' riep hij verstoord. 'Dat lijkt wel het geluid van een zware vrachtwagen! Wat doet die op mijn landgoed? Die moet weg! Het is hier particulier terrein!' 'Wordt nou niet boos, goede papa', lachte Roderick Reinier. 'Kijk liever even uit het raam'. De oude graaf begaf zich naar een der vensters en zei toen: Öat is een militaire vrachtwa gen! Komen die jou soms halen, Ro derick? Dan hadden ze wel een wat beter vervoermiddel mogen sturen!' 'Niks hoor', antwoordde Roderick Reinier. 'Dit nou een onderdeel van mijn verrassing! Kijk maar eens wat er gaat gebeuren. Ik zal het raam even opdoen'. 'O ja die verras singmompelde de oude edelman 'Da's waar ook Ik ben benieuwd, hoor. Het enige, wat ik tot ni4 kan vaststellen, is het feit, dat gen gestopt is en dat er een korporaal uitstapt'. En de graaf had gelijk, want het logg m beest was gestopt en het was n minder dan de korporaal'B. die kwiek uit de cabine spro al zich voor het geopende venster de. Hij salueerde en riep: 'De raai Basjes meldt zich! Hij hee tig vrijwilligtrs van de landmac 'l zich alsmede dertig spaden to daat! 'Ga maar op je gemak korporaal', zei Roderick Reiniei komen dadelijk naar beneden'. FERDINAND Ik zou graag een representatief aan tal kijkers voor camera of microfoon een mening willen horen geven over het EO-programma over de vraag wat vrijheid is. Ik heb er een beetje be vreemd tegenaan gekeken. Aan de goede bedoelingen twijfel ik niet. Wel vraag ik mij af. voor wie het program ma is gemaakt: voor de eigen kring of voor buitenkerkelijken. Als dat laat ste wordt beoogd, dan verkeer ik. in het onzekere of het wel de juiste aan- W pak is. TON HYDRA Radio vandaag ADVERTENTIE geef (§01113 eeu rof>e 100s met een naam soma ren,-;A Inthuu I n u >s y en blijft nóg hnger mooi met Chrysal HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 7.55 Verkeers- inf.: S.00 Nws: S.ll Radiojournaal. 8.30 De groenteman. 9.00 Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind?: pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Inl. tot muz.begr. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 (S) Horlepiep: progr.serle over volks- muz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Toerismo - toerist, inf. uit binnen- en bultenl. Over- heidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS:" 12.40 (S) Lichte gramm.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Din- gi-n v.d. dag. NOS: 13.25 Spiegel van België: muz. en nws van onze zuiderburen. 13.50 In- Spectrum: klass. ging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hits. 23.55-24.00 HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 07 (S) Badinerie: klass. en mod. muz. (7.30 Nws; 7 41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gyrnn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Auba de: oude en mod. muz. 11.00 Gebakjes en een beter leven: verh. van wel en wee. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO'S pauzeprogr. met o.m. 12.22 Wij v.h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws; 12.41-12 50 Echo: 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S> Interlokaal op vrijdag, met 15.30 Nws. 17.00 Zonder gren- rubr. over missie en zending. 17.10 (S) —7— Omdat je een soort kindermeisje ach ter je aan hebt gekregen, zit je aan een stuk door in jezelf te mokken; dat heb ik hens we! in dc gaten. A tea je bent nu toch oud en wijs genoeg om te beseffen dat er aan iedere zaak twee kanten zitten. Je weet dat je het alleen best tot een goed einde zou brengen, maar je moeder is daarvan niet overtuigd. Het heeft geen enkele zin daarover misbaar te maken; je be zorgt er andere mensen maar last mee. Het enig werkelijk belangrijke is dat je nu je eigen weg gekozen hebt; probeer daar dan ook het beste van te maken. We zitten met elkaar opge scheept tot ik jou of jij mij veilig in Wenen gebracht hebt. Jij gaat naar je vader en ik ga mijn ei gen weg'. 'Neem.neem me niet kwalijk', zei hij. 'Het is niet mijn bedoeling je van je boek of van je uitzicht af te houden', zei ik. 'maar zo'n vertrek maakt me altijd zo nerveus. Als ie dan een beet je met elkaar praat, heb je wat aflei ding'. 'Neem me niet kwalijk', sprak Ti mothy opnieuw. Hoewel hij een vuur rood hoofd had. klonk zijn stem nu zo beheerst, als ter gerustelling van een nerveuze jongedame noodzakelijk is. 'Ik was me er niet van bewust clat u zich niet op uw gemak voelde. Ik was zo.het is allemaal zo.ik wist niet wat mc te wachten stond.Hij hield op met stuntelen, beet zich op zijn lip en zei toen met ontnuchterende eenvoud: 'De sigaretten zijn voor va der bestemd'. Het was een schitteren de. openlijke schuldbekentenis, die me volledig de wind uit de zeilen nam. Dat wist hij heel goed. Ik zag de flikkering in grijsgroene ogen. Ik merkte op: 'Timothy Lacy, jij bezit alle eigenschappen van een gevaarlij ke jongeman. Het verbaast me geens zins dat je moeder je niet alleen wil- de laten gaan. Maar vertel me nu maar eens hoe ik je moet noemen. Ik weet dat je moeder je Timmy noemt, maar dat doet mij een beetje kinder- achtig aati. Wat heb je liever, Ti mothy of Tim?' 'Ik geef de voorkeur aan Tim'. 'Goed dan, mijn naam is Vanessa'. 'Dat is een heel leuke naam. Ben je genoemd naar Vanessa Redgrave?' Ik lachte. 'Kom nou, ik ben vieren twintig. Ik zou echt niet weten hoe ze aan die naam zijn gekomen. Misschien heeft mijn moeder hem ooit ergens gelezen. Eigenlijk is het een vlinder, of liever gezegd de naam voor een fa milie van vlinders: de pauwestaarten behoren er bijvoorbeeld toe. Mooi, maar grillig, dat ben ik, met geen an dere bezigheid dan van bloem naar bloem zoemen'. 'Nou', antwoordde Timothy, 'dan ver schillen we niet zo heel veel. Tot voor kort werd ik op school 'motje' ge noemd. Maar ik geloof clat we nu door de wolken kunnen kijken. Daar stroomt een rivier.Denk je dat het de Donau is?' 'Zou best kunnen. Het laatste gedeelte van de reis volgen we hem min of meer'. 'Als je bang bent voor de landing', zei hij vriendelijk, 'zal ik je hand wel vasthouden'. 'Is ze niet mooi?' vroeg Timothy. De wolken waar we nu doorheen vlo gen, waren Oostenrijks. Ze waren niet anders dan de andere. Timothy had ongemerkt een wat meer ontspannen houding aangenomen, Hij was nu in het stadium gekomen, waarin je foto's laat zien. Deje was van een meisje op een grijze pony. Het was een oude fo to, die al een beetje aan het vervagen was. Ik was verbaasd in het flinke aan trekkelijke» en stevig in het zadel zit tende meisje Carmel te herkennen. 'Oh ja'. Bij jniets van wat haar zoon mij tot nu: toe verteld had en hij had me over Lacy's menage nogal wat bijzonderhécien toevertrouwd; Carmel zou me die zeker nooit zelf verteld hebben (jver niets was hij zo en thousiast geweest als toen hij mij de ze foto liet zien. 'Hoe oud was ze toen? vroeg ik nogal mat. 'Niet zo jong meer. Een jaar of vijftien. Je kunt het aah haar staart zien'. 'Aan haar wét zei je?' 'Aan haar staart. Deze pony behoort tot een ras dat uit Wales afkomstig is. Ze kunnen heel oud worden. Toch zien ze er pas in haar laatste uur oud uit'. Toen onderbrak hij zichzelf. 'Hè, moet je mij horen! Of jij dat als praktizerehd dierenarts niet allang weet'. 'Laat dat praktizerend er maar af, hoor. Vlak voor mijn huwelijk deed ik mijn doctoraal'. 'O ja, dat wist ik niet'. 'Hoewel, als het erop aankomt', zei ik, 'praktizeerde ik al nog voor ik aan de Veeartsenijschool in Edinburgh begon te studeren. Het is nu eenmaal volsla gen onmogelijk om als dochter van een dierenarts op te groeien zonder verduveld veel van het vak op te ste ken'. 'Dat wil ik geloven Dat is net zo iets als bij mij. Ik ben ook tussen de paarden van mijn grootvader opge groeid. Heb je overigens nog praktijk uitgeoefend?' 'Officieel maar een maand of zes, maar eigenlijk doe je als student, al. veel praktisch werk, vooral in het laatste jaar. Je reist de boerderijen langs, behandelt de dieren en je leert diagnose stellen; je werkt met x-stra- len, assisteert bij operaties, en ga zo maar door. Nadat ik geslaagd was ging ik bij mijn vader werken. Maar toen ontmoette ik Lewis en trouwde'. 'Wat doet je man precies?' 'Hij werkt bij Pan European Chemi cals, een chemische fabriek dus. Je zult er wel eens van gehoord hebben. Het is nog niet de grootste firma op dat gebied, maar ze zijn hard op weg het te worden. Lewis zit in de ver koopafdeling. Hij denkt erover zich naar een andere afdeling te laten overplaatsen, omdat hij nu teveel van huis is. Het lijkt wel of we elkaar sinds onze trouwdag amper gezien hebben. In het begin, als hij op reis was, ging ik mijn vader nog wel eens helpen; toen werd mij de mogelijk heid geboden af en toe in een dieren- apotheek te komen werken, vlak bij huis in Londen. Ik ben het vak dus niet ontrouw geworden'. (Woddt vervolgd) Blik op de Derde Wereld: inf. progr. ontw samenwerk. 14.45 Blik op Eur.: inf. progr. over de Eur. integratie. 15.00 Zoek licht op Ncderl.rep. en comm. uit alle de len v.h. land en veel muz. (16.00-16 02 Nws). Human. Verb.: 16.45 Laat je niks wijsmaken: komm.. inf. en-of gesprekken. VPRO: 17.00 VPRO-vrijdag-, rechtstr. progr. over een akt. onderwerp 17.55 Med. VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit. mor gen dat. PP: 18 20 Uitz. v.d. K.V.P. VPRO: IS.40 VPRO-vrljdag (verv.): komm. en analy ses. KRO: 19.00 (S) Operettemuz. 19.30 Mens te zijn op aarde: gelovige visie op de mens en zijn bestaan. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22.00 Wie niet kijken wil cabaretprogr. 22.25 Overwe- l mod. muz. 14.30 Country time. 17.30 Nws. 17.32 Echo KRO: 18.00 (S) Licht ork. en solisten. 18.30 Nws. IS.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws. fei ten en achtergr. op soc.-maatsch. terrein. 18.58 Marktber. VRO: 19.00 (S) Nova Zem- bla FM: leugens, verwarring, strijd en goed nws. (NOS: 19.50 Den Haag vandaag; 20.00 Nws; VPRO: 20.05 Vandaag dit. morgen dat.) VARA; 21.00 (S) Radio Filh. Ork. met zang soliste klass mui. in 'de pauze: ca. 21.40- 21.50 Muslcultura 1973 op Queekhoven te Breukelen. 22.40 (S) Staalkaart. 23.35 CS) Muz. van deze eeuw. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7-02 (S) Gospelsound: muz. voor jonge mensen. 8.00 Nws. 8.02 (S) Tus sen thee en koffie. (9.00 Nws.) 10.00 Nws. 10.03 (S) De muzikale fruitmand. 11.00 Nws. 11.03 Zing, zing, zing! 12., 12.03 Bij Barend - op de holl. toea Nws. 13.03 (S) Popcorn. NOS: 14. 14.03 Meurders Methode. AVRO: 15. 15.03 Top-Twenty I: Amerik. httparai Nws. 16.03 Top-Twenty II: Engelse de. 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaa Postbus 700: verzoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag nl 19 00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: ve 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's M VPRO 21.00 Nws. 21.02 VPRO-Vrijd show. (22.00, 23.00, 24.00 en 1.00 N« Med.) VARA: 2.00 Alfred Lagarde. (S) Willem van Beusekom Maasdam. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. plattel. 12.15 Lichte muz. 12.50 Bulte overz. 13.00 Nws, act., weerber. en genda. Aansl,: Amusem.muz. 13.55 Bi 14.00 Nws 14.03 Schoolradio. (15 Nws). 15.32 Amusem.muz. (16.00-16 en beursber.). 17.00 Nws i Evergreens. 17.55 Weegschaal. .00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18 desportber. 18.30 Wegwijs wezen Sportmagazine. 18.55 Taalwenken, Gramm.muz. 19.00 Nws en act. sem.muz. 19.40 Keurig Engels. 19.45 spreking. 20.00 Gevar. progr. (21.00 Nws). 23.00 Nws. 23.10 Jazz. 0 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaaf 18.55 Journaal NCRV 19.05 The Eddy-Go-Round Ghow NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Operatie vliegend tapijt 21.10 Ted en de Meester- kwissers 22.40 Koorzang 22.50 Interview met de min.-president NOS 23.00 Uit de Kunst 23.25 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 DeWombels 19.10 Zorro 19.30 Jackpot: pres. de buterende artiesten NOS 20.00 Journaal 20.21 Alles of niets, quiz 21.10 Familie Strauss (7) 22.20 Op uw gezondheid: inf. over aktuele me dische problemen IKOR 22.50 Filmportret van Prof. Dr. C- F. von Weizsacker NOS 23.30 Journaal TELEAC 23.35 Dammen DUITSLAND I 10.0u Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10,25 Sternschnuppe. 12.05 Cult.maga zine. 12.50 Persoverz. 13.00 Journaal. 15.50 Journaal. 15.55 Sonnenfeuer auf Erden, rep. 16.40 V.d. kinderen. 17.10 Splelregeln, progr. over scholieren. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sport. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 Okay SIR: Hostessen mlt kleinen Feh- lern. 19.59 Progr.overz. WDR: Nws uit Noordr.-Westf. 18,10 Okay SIR: Hostessen mit kleine Fehlern. 18.40 Hier und Heute. 19.20 Die Kriminalerzahlung.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Elnquertierung. 21.45 Der 7. Sinn. 21.50 Bericht uit Bonn. 22.15 Journaal en weerber. 22.30 Die Unverbesserlichen und ihre Menschenkenntnis. 0.02 Journaal. DUITSLAND 11 10.30-11.00 Kleuterprogr. 16.30 Sport. 17.00 Journaal. 17.10 Kinderprogr.: Callmero en verkeersquiz. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Der Frosch in der Suppe. 19.00 Jour naal en akt. 19.30 Rep. van bultenl. corres pond. 20.15 Es geschach übermorgen. 21.05 Knofspteleleren: 1. Rugby. 21.15 Journaal. 21.30 Verurtellt: Jeugdige Misdadigers, doe. spel. 23.10 Journaal. DUITSLAND III NDR 18.00 Sesamstrasse (106). 19.00 Ausbildung der Ausbilder (26). 19.30 Island (3). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Fllmrep. 21.00 Prop. lm II. Weltkrleg: Sowjet-union. 21.00 Wanke. DUITSLAND III WDR 18.00 Russ. les (32). 18.30 Cursus sklgymn. (2). 19.0 1 Zandmann. 19.05 Voor Joegosl. werkn. 19.15 Landsforum. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Hedend. schilderkunst in Spanje. 21.00 Het boek als handelswaar, doe progr. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 en 17.00 Schooltelevisie. 18 00 Fabeltjeskr. 18.05 Drie kameraden. 18.20 Handels-Engels. 18.50 Progr.overz. 19.03 Protest, uitz. 19.33 Cult, agenda. 19.38 Med. en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Elisabeth R. 21.50 Panorama. 22.15 Journaal. 22.25- 23.30 Dyn-amo. 14.0C sle. 18.05 Journaal. 18.10 Kindërprogr. 18.30 Cult. kron. 19.00 Ton amour et ma jcunesse. 19.30 Gewest, nws. 19.40 Weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Verkeerswenken. 20.15 Act. progr. 22.00 Dan Magidan. 23.05 Jour naal. Gevulde scholfilets Filets van 4 schollen 1 kleine ui dille geraspte schil van 1 citroen zout, peper olie Was de filets en droog ze af. B ze met peper en zout. Maak schoon en snijd deze klein, verse dille en eveneens klein (gedroogd dillekruid mag ook) deel de ui, dille en de citroenra f1 de visfilets, op de 'velkant'. Rol met de vulling op en leg de r in een vuurvaste schaal. Bestip vis dun met olie. Schuif de sc de oven en grilleer de vis in on twintig minuten gaar. Garnert wat verse dille of peterselie. Menutip: Gevulde scholfilets, lie-kaassaus, aardappelen, ko e niersla, meloen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6