Rekenkamer bekijkt de gang van zaken bij NOS en omroepen eoeo pozzefeo Jubileum-concert van Herman Krebbers. AVONTUUR IN KARINTHIË Minister roept generaal voor brief op matje WKffim 6? 15,- Mary Stewart TRCH'SKW\RTET DONDERDAG 11 OKTOBER 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV Ook onafhankelijk bureau MARY PERKINS W STIL' I MGT X.ZOóMG? \lK6?££EKl WALID?)J &A/A/. IK V€J£T£G£U. KfèUK &y? YwtB? A an onze Haagse redactie DEN HAAG Naar de bestedingen \au de omroepgelden en liet financieel beleid van de omroepverenigingen en de NOS wordt een deskundig onderzoek ingesteld. Op het ogenblik is de algemene re kenkamer bezig met het controleren van de AVRO. Met de KRO worden de eerste besprekingen gehouden. Een onderzoek bij de NOS is in voorbereiding. Het besluit van de minister van CRM om de NOS aan te pakken staat ge heel los van het initiatief van de alge mene rekenkamer, die geheel auto noom opereert en zelfstandig bepaalt welke diensten en lichamen haar bij zondere aandacht krijgen. Enige tijd geleden heeft de minister van CRM aan de Tweede Kamer be loofd de NOS door te lichten, toen vooral door de VVD en CHU naar aanleiding van bepaalde publicaties vragen werden gesteld over de "ver spilzucht' in het Gooi. Voor het NOS-onderzoek wordt nu een plan opgesteld. Het bureau, dat de opdracht krijgt, zal aan bepaalde richtlijnen zijn gebonden. Een vraag is altijd in hoeverre de onderzoekers zich kunnen bemoeien met beleids kwesties. Ook moet het duidelijk zijn, dat de besteding van de eigen vereni- gingsgelden (contributies etc.) buiten het onderzoek vallen. Omroepwet De controle van de omroepfinanciën, zowel door de rekenkamer als een on afhankelijk bureau, is mogelijk op Elsie Tanner stopt met 'de straat' HILVERSUM Wat de Nederlandse kijkers pas over anderhalf jaar zullen gewerden, maar wat in Engeland een hard feit is. is dat het reilen en zei len in Coronation Street zeer binnen kort twee centrale figuren zullen zien heengaan: Elsie Tanner en echtgenoot Allan Howard. Patricia Phoenix, die er dertien jaar 'straat' heeft opzitten, sinds het prille begin, heeft er schoon genoeg van. Ze wil weer eens echt toneel kunnen spe len liefst dramatische rollen. Onenig heid op het materiële vlak hebben haar tot deze beslissing doen over gaan. Ook haar televisie- en heuse echtge noot Allan Browning wil weg. Maar. zoals gezegd, de Nederlandse kijkers hebben nog een reserve voor raad van anderhalf jaar lengte te zien. zodat er nog heel wat Elsies op de Hollandse buis zullen verschijnen. En Allan Howards natuurlijk. Kruisinga in 'berichten' HILVERSUM In 'Berichten uit de samenleving' die de VPRO vanavond om 20.21 uur Nederland I uitzendt, zal de heer Kruisinga, fractieleider van de CHU worden gevolgd tijdens diens algemene beschouwingen in de Tweede Kamer. (ADVERTENTIE) Nieuwe capsule stoot door Wegens het enorme succes van de Hoofdpijncapsule brengt Meenk nu' öök* de Anti-hoest-capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Zijn nog gemakkelijker in te nemen. Werken snel en afdoende. Verpakt in handig etuitje zijn ze altijd direkc bij de hand. Wees maar blij dat er Meenk-capsules zijndag hoofdpijn! dag hoest! grond van de omroepwet, waarin staat, dat de omroepen altijd verplicht zijn inzage te geven in de boekhou ding en bescheiden, die op de omroep betrekking hebben. Deze inzage moet worden verleend aan personen, clie door de minister van CRM of door de algemene rekenkamer zijn aangewe zen. De minister en de aangewezen personen hebben steeds toegang tot de gebouwen en inrichtingen van de omroep. Het onderzoek dat de algemene reken kamer bij de AVRO en KRO instelt, ligt geheel in de lijn van de werkwij ze van de kamer. De laatste jaren is men vooral meer gaan letten op de doelmatigheid van de overheidsuitga ven. De rekenkamer heeft buiten de directe overheidssfeer reeds doelma tigheidsonderzoeken verricht bij het hoger onderwijs. Tekort aan personeel De bedoeling is in de eerste plaats een algemeen beeld van de bedrijven te krijgen. Wanneer er eventueel on regelmatigheden worden ontdekt of verbeteringen kunnen worden aange bracht, wordt, volgens de procedure van de rekenkamer, de minister hiero ver geschreven. Deze moet dan een af doend antwoord over de zaak geven. Wanneer dit niet gebeurt kan de kwestie aan de Tweede Kamer worden voorgelegd. Voor het onderzoek in het Gooi heeft de rekenkamer eerst van gedachten gewisseld met de regerings commissaris voor de omroep, die de mensen van rekenkamer daarna bij de AVRO en KRO heeft geïntroduceerd. Dat de keus op de AVRO en KRO is gevallen, wordt toevallig genoemd. Kruiswoord-puzzel Horizontaal. 1. Droogoven. 4. recht stuk vaarwater, 7. tweehoevig zoog dier. 8. honingdrank, 9. turkse titel, 11. boom, 12. lofspraak, 14. familielid. 15. steensoort, 16. muzieknoot, 17. oor zaak. 19. watering. 21. verdieping, 23. vlijt. 24. achten, 25. houten bakje, 26. groente. Verticaal. 1. water in Utrecht, 2. plaats in Pensylvanië, y. aardhoogte, 4. toespraak, 5. vaarwel, 6. kenmerk. 7. bontsoort. 10 gesel. 13. tuingerei. 17. hoepel. 18. akelige, 20 schortje. 22 scheepstouw. Oplossing van dinsdag: Hor. 1. pedel, 4. pa. 5. al. 7. most, 9. span, 11. mes. 12. oma, 14. air, 16. el. 18. en. 19. ra, 20. as. 21. de. 22. eg, 23. c>. 23. ka. 27. ene. 29 Eli. 31. aal. 33. Aser. 35. kali. 37. te. 39. st. 40. regie. Yerï. i. pas. 2. do. 3. lap, 4. pose, 6. laan, 7. me, 8. To. 9 sa. 10. Ni. 11. nurre. 13. mi, 15. regel, 17. las, 18. eek. 23. eest, 24. pl. 26. aalt, 28. na. 29. er, 30. ik. 32. ai, 34. eer. 36. Ase. 38. Og. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Vrede- ling (Defensie) heeft de generaal- majoor Kranenburg begin deze week onderhouden over de brief, waarin de generaal zijn onder commandanten inlichl over een 'aanval' vanuit extreem linkse en pacifistische hoek, die op de de fensie zou worden ondernomen. Minister Vredeling heeft het de gene raal met name kwalijk genomen, dat deze brief en het vervolg er op. dat op 5 oktober is rondgestuurd, via de dienstkanalen aan de ondergeschikten van de generaal is verspreid. De mi nister is er ook over gevallen, dat de generaal zijn ondercommandanten in de tweede brief verzoekt verdere cor respondentie over deze zaak te classi ficeren als 'dienstgeheim' om aldus ongewenste publiciteit te voorkomen. De minister meent, dat de generaal misbruik van de dienstkanalen op de ze manier heeft gemaakt, en vindt, dat de generaal zijn mening langs an dere weg bekend had moeten maken. De legervoorlichtingsdienst wilde gis teren over dit gesprek tussen de mi nister en de generaal geen mededelin gen doen. omdat de minister eerst nog moet antwoorden op schriftelijke vragen van het VVD-kamerlid Ploeg. De datum van het gesprek was overi gens al vastgesteld, voordat de gene raal op 5 oktober zijn tweede brief rondstuurde. Ir deze brief schrijft ge neraal Kranenburg dat hij op zijn eer ste brief veel positieve reacties van zijn ondergeschikten heeft binnenge kregen. Ln deze reacties werden voor stellen gedaan om de 'aanval' op de defensie te keren. Belichting van schrijnend probleem De reportag ein Panoramiek over de Palestijnse ontheemden was een schrijnende belichting van een van de grote problemen achter de botsing ticssen Joden en Arabieren. Een leed dat uitzichtloos blijft, zolang de par tijen niet tot inzicht komen. Schuld is er aan alle Itantendat bleek wel dui delijk uit de door Henk Teeuw en Al- mar Tjepkema samengestelde reporta ge. Maar de dag dat ook iedereen be- cid is uw een eind Ie maken uan hel onrecht lijkt nu verder weg dan ooit Ie voren. Merkwaardigerwijs was het de joodse publicist dis. tl can Praag, die in de rubriek Kenmerk getuigde van zijn geloof in het ontstaan van een staat, waarin joden, christenen en moham medanen broederlijk naast elkaar zul len leven. In een land dat het huidige Libanon, Israel en Transjordanië zou moeten omspannen. Frappant was het ook, uit de mond van de heer Van Praag te Iwren. dat met het behalen van successen in de nu aan de .gang zijnde gevechten het de Arabieren makkelijker zal vallen om vrede te sluiten met Israel. De in Beiroet wo nende journalist Ilarry van Mierlo zei in hetzelfde programma een dergelijke 'Abrahams-staat' als door Van Praag bedoeld, voorlopig nog bijzonder irre ëel te vinden. Het zal meerdere kijkers en luiste raars zijn opgevallen, dat in de nieuwsberichten van woensdag ettelij ke malen iverd gemeld, dat Israel vol gens Arabische bronnen reeds meer dan de helft van zijn luchtmacht zou hebben verloren. Geen enkele keer echter werd er gezegd hoeveel dan wel de helft is. Ook in de overigens heldere toelichting van de heer Neu- man voor de KRO werd slechts over percentages gesproken. Terwijl de KRO de kijkavond vulde door in 'Studio Vrij' vele doe-het-zel- vers een plezier te doen met nieuue snufjes en informaties, zond de NOS de televisiebewerking van Dimitri Frenkel Franks toneelspel 'Blaffen tegen de maan' uit. Afgaande op her inneringen en mijn recensie moet ik bij de première in 1960 sterker zijn geboeid en vaker ontroerd dan nu hel geval ivas. Onmiddellijk maak ik even wel een uitzondering voor Paul Steen bergen, die eindelijk weer eens op het scherm liet zien, dat we in hem een groot acteur van internationale allure bezitten. Zijn creatie van de zweiserige, de met zijn hoofd in de wolken levende vio list. mag gerust een zeldzame televi siegebeurtenis ivorden genoemd. De bezetting rondom hem heeft zich on getwijfeld ingespannen, maar ik meen dat de regie niet de meest geëigende figuur voor het tegenspel vrist aan le trekken Anny de Lange paste voor mij destijds veel beter in de rol van Laura dan nu Andrea Domburg. Ook Johan Ooms als de harde Wolf Alka- zar raakte tc weinig aan de geladen heid en de diep-menselijke tragiek die ik eerder heb ervaren. Tenslotte: ik kreeg de indruk dat in hel televisiespel met meer vergra vende effecten werd gewerkt, onder andere in de overvloedige aanroepin gen, dan in de originele uitvoering onder leiding van Jan Teulings. •.MAKMHAVAUt^N^ÉÉHS )AJ CJOJJTPAI M£r MA&y peg*://*; '■O LOWIETJE 188: 'Zoals mijnheer wenstzei Adriaan en verdween. Doch zijn fi guur in een der grote toegangsdeuren werd nu vervangen door de indruk wekkende gestalte van de jonge Ro derick Reinier. 'Daar ben ik dan.'Pa!' riep hij vrolijk uit. 'Verkleed en wel! En als er dan voor mij nu ook een si gaartje en een borreltje op kan over schieten, weldaar ben ik behoor lijk aan toe. dunkt me. Jonge, jonge, jonge, was me dat werken vannacht!' 'Neem een sigaar, zoonlief, lachte de oude graaf. 'En wat de borrel be treft, die komt dadelijk. Het wachten is alleen op Adriaan, vat je. Die mag namelijk ook meedoen vandaag'. 'Kijk, kijk', lachte Roderick Reinier. 'Dat is nou echt weer* zo'n staaltje van diep sociaal besef. Met een be diende op gelijke voet een drankje drinken. Prachtig, prachtig! En dan willen jullie zeker nu wel weten, waarvoor ik Onno Hucco heb opge beld, niet?' Intussen was Adriaan weer binnengekomen en die schonk nu de sherry in. 'De sherry kan ge dronken worden, heren', zei hij 'Het verheugt mij. dat ik ook voor mijn ei gen besche:den persoon een glas macht inschenken De troui diende had met een handig gebi glazen gevuld en reikte ze nu aan de drie andere aanwezige 'Op de goede afloop van dit avoi dan jongens', zei de oude graaf, gaan jullie, hoor. Laten we ons ren verheugen over het feit. d familieschatten dank zij smidji holen weer teruggekomen Proost!' Gretig zetten de viel nen het glas sherry aan de lipp genietend lieten zij het got vocht over hun tong stromen ton hydra Radio vandaag (advertentie) Nieuwe opname van Brahms' Vioolconcert met het Concertgebouworkest o.l.v. Bernhardt Haitink Speciale uitgave Philip® LP 6599 435 Timothy Lacy bleek sterk veranderd te zijn. Hij was een grote kerel ge worden en ofschoon hij niet. zover ik het kon beoordelen op zijn ouders leek. had hij wel dezelfde ferme blik als zijn grootvader en diens zelfde vlugge, bijna nerveuze manier van doen die mettertijd zou uitgroeien tot taaie vasthoudendheid. Hij had grijs groene ogen. sproeten en heel veel bruin haar dat keurig in een model geknipt was dat zijn moeder luid be jammerd had. maar dat ik heimelijk nogal bewonderde. Hij had zich. sinds zijn moeder in the lounge van Lon don Airport hem officieel aan mij overgedragen had het was net of ze een verwende spaniel aan mij over reikte op zijn zachtst uitgedrukt, gereserveerd gedragen. Beter gezegd, hij had eruit gezien als een kleine iongen die een boze bui heeft. Hij was bezig met zijn veiligheidsrie men, en aan zijn onhandige bewegin gen was duidelijk te zien dat hij nog nooit gevlogen had. Toch waagde ik het niet hem mijn hulp aan te bie den. Na Carmels huilerige en zeer publieke overhandiging van haar baby. zou het voor hem geleken heb ben of ik de strop om zijn nek nog zou hebben aangetrokken. In plaats daarvan zei ik: 'Het was erg verstandig van je om deze plaatsen te reserveren. Als er nu ook nog geen bewolking is. hebben we een prachtig uitzicht'. Hij wierp even een blik op me. waar achter zijn dikke, zijden haarlokken, die de gelijkenis op een verwende maar waakzame hond nog versterkten, kon hij mij onopgemerkt opnemen. Hij mopperde iets en op hetzelfde ogenblik kwam er beweging in de Ca- ravelle van dc Oostenrijkse lucht vaartmaatschappij. Langzaam taxiede het toestel onder oorverdovend lawaai naar de startbaan. Timothy wendde zich nieuwsgierig naar het raampje. We vertrokken precies op tijd. De Ca- ravelle stond nog even stil. maar rol de toen steeds sneller de startbaan af en verhief zich van de grond. Dat op stijgen van een vliegtuig geeft mij al tijd een opwindend gevoel dat me door mere en been gaat. Londen lie ten we acnter ons, de kustlijn doemde op en verdween weer, het nevelige zilverblauw van het Kanaal dat erbij lag als een strook geplooide zij, de verkavelde velden in het Belgische landschap; dat alles trok aan ons oog voorbij voor we op kruishoogte waren gekomen en het toestel zich opmaakte om in één ruk met constante snelheid naar Wenen te vliegen. Wolken dre ven rond en belemmerden gedeeltelijk het uitzicht. We hingen schijnbaar be wegingloos in de lucht. De zon stond in het vliegtuig en zachtjes bromden de motoren. De aanblik van de zwe vende wolken was onvergetelijk. 'Zo'n uitzicht moeten de engelen heb ben', zei ik. 'Vroeger konden alleen de goden van al dit moois genieten. Maar tegenwoordig moeten ze een hoop van hun voorrechten met de mensen delen, zelfs het verwoesten van steden'. Hij sprak geen woord. Ik zuchtte in mijzelf, staakte mijn pogingen inzicht te krijgen in alles wat me boven het hoofd hing. en sloeg een tijdschrift open. De lunch werd binnengebracht. Het appelsap, de rode wijn en de champagne gaven al een buitenlands tintje aan het eten. De jongen naast me onthield zich nadrukkelijk van commentaar, ofschoon het toch een bijzonder opwindende ervaring voor hem moest zijn. Zijn optreden irri teerde me geweldig. De Caravelle hel de lichtelijk naar stuurboord over; er gens onder wolken moest Neurenberg liggen. We draaiden naar het zuidoos ten. zodat we nu richting Passau en de Oostenrijkse grens vlogen. De ctensbladen werden weggehaald: de mensen stonden op, rekten zich uit en liepen wat rond. Een serveerboy met reukwaren en sigaretten werd het gangpad opgereden en versperde de passagiers de weg naar de toiletten. De knappe stewardess boog zich over mij heen. 'Wilt u misschien sigaret ten. mevrouw? Parfum? Of likeur?' 'Nee, dank u wel'. Onzeker richtte zich haar blik op Ti mothy, die zich van het venster afge wend had. 'Sigaretten, meneer?' 'Natuurlijk'. Het kwam er zonder aar zelen en nogal hard uit. Ik merkte dat hij mij vluchtig aankeek. 'Wat voor merken heeft u?' Zij diende hem van antwoord; hij deed zijn keuze en pakte zijn porte- monnaie. Toen ze hem de wettelijk voorgeschreven hoeveelheid van twee honderd sigaretten overhandigde, zag ik hem van verbazing zijn ogen sper ren. maar hij wist zijn ontsteltenis te onderdrukken en betaalde. Het wa gentje reed verder. Met een zekere onverschilligheid en zonder voor een tweede keer een steelse blik op me te werpen, borg Timothy de sigaretten in de vliegtuigtas, en haalde een de tectiveromannetje tevoorschijn. Het werd weer opvallend stil tussen ons, het leek een stilte voor de storm. Ik zei: 'Als je dag en nacht wilt roken om tenslotte aan zes soorten kanker te sten-en, ga je gang. Ik zal je er niet van weerhouden. Eigenlijk, hoe eerder hoe beter. Ik heb nog nooit een jongen meegemaakt die zo weinig manieren had als jij'. Het pocketboek viel op zijn knieën, en hij keek mij voor de eerste keer recht in mijn ogen, terwijl zijn mond van verbazing openviel. Ik zei: 'Ik ben me er terde ge van bewust dat jij heel goed in staat bent alleen te reizen en dat je daaraan verre de voorkeur zou geven. Eerlijk gezegd, ik ook. Ik heb zelf al moeilijkheden genoeg, om die van jou zit ik dus echt niet verlegen; maar laat ik je dit vertellen: als ik jou niet meegenomen had, was je nooit wegge komen. (Wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en S li Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10 00 (S> V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws: 11.03-11.05 Ra diojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen, met De Groente man en 11.55 Beursber. 12.30 Mod. plattel. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojour naal. 13.21 <S> Koorzang met pianobegel. 13.47 Beiaaxdconc. 14.00 Van twee tot drie. radioprogr. in een Notedop. 15.00 't Is host.: progr. over gesch. 15 30 (S) Met muz. op stap: licht muz.progr. voor oudere luiste raars. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Aspecten: kunstrubr. 17.00 (S) Mobiel beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18 00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uitz. v.d. C.H.U. IKOR: 18.30 Kleur: inf. en comm. over zaken van kerk en sa- menlev. NCRV: 19.00 (S> Leger des Heils- kwartier. 19.15 De vrede bij U thuis (4). De school 19.35 De kerk vandaag: nws en comm. 20.00 SOmroepork. en zangsolisten: amusem.muz. 21.00 (S) Veel gevr. gewijde muz. 21 25 Vraaggesprek. 21.55 <S) Kerkor- gelconc,: klass. cn mod. muz. 22.20 Avondo- verde.iklng. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Sensitivity training. 23.10 Kunst- en vliegwerk: inf. over act. tentoonstellingen. 23.15 (SStardust: licht muz.progr. 23.35 (S) Gitaresk: de vele facetten v.d. gitaar. 23.53- 24 00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7 00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S> Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 <S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr. overz. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.25 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. S.30 Nws. 8.36 Gymn. \.d. huisvr. 8.45 (S> Podium v.d. vrouw: maatsch.-inf. 9.20 <r.) Onder de hoogtezon. 10.00 Schoolra dio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Select: pas versche nen platen. 11 OS <S) Radio Kamerork.: klass. muz. 11 35 Hier en nu - extra. 11.55 Med. 12.0» Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 (S) Kinderkoor. 12.26 Med. t.b.v. land en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Middagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koor zang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Zo zijn wij, vervreemd, vertrouwd; poëzieprogr. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) De komponlst v.d. maand. 15.15 De Bijbel maakt nwsgie- rig: bijbelbespr. 15.30 Nws. 15.33 Vincent van Go .h. 16.00 Een uur natuur: magazine met 16.30 IS) Hier en nu.. 17.00 Kindervisie - progr door. voor cn met kinderen. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. ln vrije tijd. 18.30 Nws. 18 41 Wereldpanorama. IS.53 Zojuist verschenen: boekbespr. AVRO; 19.00 Trefpunt. NOS: 19.50 Den Haag van daag. A"RO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S)'Klass. ork. en kamermuz. 21.40 (S) Heel lang geleden, heel ver weg. 22.55 (S) Dichte.- bij de muz.: nieuwe liedjes, chan sons of songs. 23.20 (S) Essay: progr. waar in over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radi ojournaal. 23.55-24.00 Nws. met ca. 7.30 Verkeersinf. (8.00 Nws Nws. 9.03 KRO-op-Drle: Uit de lucht pen. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.01 zoekpl. 12.00 Nws. 12.03 (S) Van twi twee: pauzeprogr. met 13.00 Nws et Raden maar 14 00 Nws. 14.03 I keyshow. (15.00 Nws: ca. 15.30 W.K men.) NOS: 16.00 Nws. 16.03 De dar dertig. (17.00 Nws.) NOS; IS.00 Nws. 8.02 Joost mag nil TROS. 19.00 Nws. 19 02 IS) PlaatvarU Nws. 20.02 (S) Poster. 21.00 Nws. 21 Sesjun: jazz en pop live. 22.00 Nws IS) Hugo van Gelderen Show met Nederlandstalige Top Tien. 22.55 Med Nws. 23.02 <S) Tros-Sport-Tijd: sport e 24.00 "fws. 0.02 Aktua. 0.10 (S) Jazz-SI Nws. 1.02 De nachtwacht. NOS: 5.00 van Felix Meurders en Vincent van El EO: 6.00-7.00 Lamatinata. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.0! sem.muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.0 act., wcerber. en toneelagenda. Aansl.: te muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. Schoolradio. (15.00-15.03 Nws.) 15.23 sem.muz. (16.00-16.10 Nws en beur 17.on Nws en med. 17.10 Voor oudere raars. 17.55 Weegschaal. IS 00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.2! desportber. 18.30 Wegwijs wezen, Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Grami 19.00 Nws en act. 19.30 Amusem.muil Amusem.muz. (met 20.00 Country en ternmuz. en 21.00. 22.00 en 23.00 Nws) Lichte muz. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Zwijgen is goud: collage van stomme filmfragmenten 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.30 All in the family 20.53 Tèlevisie-biografie over Leven, werken en dood van Tolstoy EO 22.00 De wind blaast waarheen hij wil: Wat is vrijhdid?: ge sprekken 22.15 Kerk en Theologie. disc.progr. 22.45 Horen en Zien: Muz. uit de Barok NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Schlagerfestival 1973: samenvatting v.d. hoogtepunten NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Cannon: De hemel boven, de aarde onder 21.10 Duys op donderdag: gesprek met een be kende persoonlijkheid NOS 22.30 Journaal TELEAC 22.35 Dammen NOS 23.05 Samenv. Alg. besch. 2 e Kam cr DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Goldfalle. 11.55 Filmrep. 12.05 Inf. progr. 12.50 Persoverz. 13.00 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Amusem.progr. 17.05 Klndei'progr. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30 Sesamstrasse. 18.00 Der Turkenturm von Hildeshelm. rep. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau' zin. 19.26 Forscher, Tiere und Visierel Progr.overz. WDR: 9.30-10.00 Sesami (111). IS.00 Nws uit Noordr.-Westf.j Kinderprogr. 18.15 Die Macht des I il). 18.40 Hier und Heute. 19.20 Die des Gel-les (2).) 20.00 Journaal en wt 20.15 Bllder aus der Wissenschaft. Mannix. 21.45 Disc. 22.30 Journaal, t en weerber. DUITSLAND II 16.30 Aus Kindern werden Leute (3) Journaal. 17.10 Tekenfilmserie. 17.45 il muz. 18.25 Rabe. Pllz und dreizehn Stuhle. Journaal en akt. 19.30 Die Welt des 1 Stolz. 20.30 Notizen aus der Provini, progr. 21.00 Journaal. 21.15 Disc. 22.01 anderung am Ogowe - das Erbe I Schweitzers, filmrep. 22.30 Journaal. Hollandse groentepizza 4 eetl. bloem 2 eieren 3 worteltjes roosjes bloemkool halve paprika 2 tomaten 10 champignons zout kruiden tomatenketchup de worteltjes, paprika, tomaten champignons fijnsnijden en de b! kool in kleine roosjes verdelen. 1 in wat water met zout eerst de telschijfjes en bloemkool halfl Dan de andere groente toevoeg® even laten meekoken. Klop val blom en de eieren een glad besla, doe er wat tijm. zout en peper Het beslag moet iets dikker zijni dat voor pannekoeken. Giet de gi te af en doe er een scheut tonii ketchup bij. Vet de deksel van vuurvaste schotel in met wat botó doe er 2/3 van het beslag in. Dal de groente cn dan weer de rest het deeg. Zet de deksel ongfl twintig minuten in een hete 4 (Inzendster mejuffrouw Pim ErW uit Stadskanaal meldt dat dit een aal recept is voor slanke-lijners!)-i Menutip: Osseslaartsoep, Hollal groente-pizza, aardappelen, slavinl yoghurt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6