OORDZEE KAN DEHOEFTE IAN OLIE NIET DEKKEN Beng bedrijf tedding v. Thiel United n grote trekken rond spaarplannen gewone gemengde verzekering "WAERDYE- KLAAR-Bè-JE" fest-Europa blijft aangewezen op Midden-Oosten In Br ent-veld 50% meer olie vïeuxextra Uranium voorraden in de wereld slinken innon Street-groep belangen Europa uitbreiden Gesprek OPEC- olieconcerns in Wenen verdaagd Olietoevoer stopgezet Goud duurder, dollar lager Labourpartij wil oliedebat in Lagerhuis IATA-tarieven gemiddeld 6 procent hoger NEW YORK ZEER FLAUW - UW/KiWABJTET DONDERDAG 11 OKTOBER 1973 FEMANCIëN EN ECONOMIE T17/DRL19 ADVERTENTIE Twee atoombureaus slaken alarmkreet ISTERDAM De oorlog in het Midden-Oosten de mogelijke bedreiging die daarvan wel eens i kunnen uitgaan voor de voorziening van West- ropa met aardolie, heeft de olie- en gasreserves ier de Noordzee de laatste dagen weer in het ddelpunt van de belangstelling geplaatst. is evenwel beslist niet zo, dat in 1 van calamiteiten de Noordzee in t zal zijn om de Westeuropese giebehoeften te dekken, swaar worden de berichten om- succesvolle boringen naar olie gas dn dit gebied veelvuldiger, dit ut niiet weg dat er nog een lange zal moeten worden gegaan alvo- de Noordzee-olie rijkelijk zal ien. Zoals de zaken er thans voor i, is West-Europa in staat zichzelf nauwelijks 4 pet te bedruipen aardolie. Deskundigen menen dat percentage in het allergunstigste il en dan inclusief de olie ge nen uit de Noordzee omstreeks tot 13 ct zal kunnen stijgen. Te- 1980 wordt rekening gehouden een zelfvoorzieningspercentage omstreeks 20. rmede is het dan voorlodg wel (ken. Immers niet vergeten moet dit alles worden, dat de vraag aardolie ook voortdurend stijgt. ;ens ramingen zal West-Europa in i 800 miljoen ton ruwe olie nodig ien, welke hoeveelheid tegen 1980 zijn gestegen tot 1 miljard ton. r ook na 1980 zal de vraag, zo is zeker, toenemen. Niet vast staat ïenteel evenwel, of de produkfcie olie uit de Noordzee tegen die ook maai ten naaste bij toerei- 1 zal zijn om de stijgende vraag :e benen. LONDEN Het door de Kon./Shcll en Esso ontdekte Brent-veld in de Noordzee bevat een oliereserve van minstens 1.5 miljard barrels (159 liter). Dat is 50 procent meer dan aan vankelijk werd aangenomen. Toen twee jaar geleden in het Brentgebied (gelegen ten noordoosten van de Shetland-ei- landen) voor het eerst olie werd aangeboord, werd de tota le voorraad geschat op ongeveer 1 miljard barrels. Boringen in een aangrenzend blok hebben nu echter aangetoond, dat het olieveld zich veel verder uit strekt dan men aanvankelijk vermoedde. Met deze ontdekking is het Brent-veld op het door de Brit se BP ontdekte Forties Field na (1.8 mijoen barrels) het groot ste olieveld in de Noordzee. :1e voordelen •genzeggelijk zijn er aan de olie- ïing in de Noordzee voor West opa veel voordelen verbonden. Om beginnen de geringere transport en. Oliemaatschappijen ramen, dat transport achtmaal zo goedkoop zijn dan de aanvoer van olie uit Midden-Oosten. Van belang is ts, dat zij bij winning dn de rdzee gevrijwaard zijn voor de ds weer nieuwe verlangens van de len in het Midden-Oosten naar ho- afgifteprijzen. nog maar niet te spreken van het voordeel, dat heden ten dage weer zo duidelijk aan de dag treedt, nl. dat de oliewinning in de Noordzee kan ge schieden onder stabiele politieke ver houdingen. En dan komt ook nog om de hoek kijken dc mogelijkheid voor de olieconcerns, dat zij vermoedelijk hogere prijzen voor de Noordzee-olie zullen kunnen bedingen op grond van de betere kwaliteit ervan. Tegenover deze voordelen staan ech ter ook nadelen. In de eerste plaats zal de aardolie uilt de Noordzee onge veer tienmaai zo duur zijn als die uit het Midden-Oosten. De investeringen die voor de winning van olie in de Noordzee nodig zijn zijn nl. zeer om vangrijk. De benodigde booreilanden vergen enorme bedragen. Voor de produktie van één barrel (vat van ca. VAN WENNEKER ROOSENDAAL De Noordzee, waarin de oliemaatschappijen ondanks de hoge kosten, wel brood zien. LDROP Als de crediteuren van de in surséance van betaling kerende schroefboutenfebriek Van Thiel United in Beek en Donk aangeboden akkoord accepteren, zijn de Gebroeders, Zweegers Geldrop bereid het bedrijf over te nemen! 160 liter) olie uit de Noordzee is een investering van ruwweg 8000 vereist tegen ééntiende hiérvan in het Midden- Oosten. Voor 80 pet schuldenlast bedraagt 5 min. De leringen beneden de 10.000 zul- geheel voldaan en de hogere vor- ingen zullen voor 70 pet. plus 100 worden betaald. Met een en er zal ongeveer 4 min. gemoeid Bovendien nemen de gebroeders egers het gehele aandelenkapitaal 0.8 min. tegen de nominale rde over, zo heet een van de he- Zweegers desgevraagd medege- ;ens een in overleg met de he in vakorganisaties opgesteld luniqué, zeggen de broers Zwee- en Van Thiel United, dat de on- eming (ongeveer 380 werkne- onder de naam v.h. Van Thiel d zal worden voortgezet waarbij mdernemingsvorm zal worden om- t in een besloten vennootschap, tornt een één hoofdige directie, ondernemingsraad zal over de be ling van de directeur advies wor- gevraagd. De heer J. W. van destijds door de vakbonden en rnemingsraad geadviseerd als opig directeur, zal later als com- aris gaan optreden, heer H .A. J. de Ruyter, secretaris de Unie BLHP (beambten, lei- evend en hoger personeel) zei iet in de bedoeling ligt, dat de Van Wijk dan min of meer als tnemerscommissaris zal gaan op en. De bonden zijn er erg geluk- mee, dat Van Thiel als Neder- a bedrijf kan worden voortgezet. Je tijd van de surséance is met 5TERDAM De Continentale en ie Trust in Amsterdam, een doch- derneming van de in Londen ge- igde Europese beleggings- en bank- elling Cannon Street Investments irvoert besprekingen over een par- atie van 331/3 pet door Conti- tale en Britse Trust in Peter- *k van Campenhout Securities SA russel. hereniging voor de Effectenhandel eeds ingelicht over de transactie, 'ere mededelingen zullen zo spoe- hogelijk volgen. Peterbroeck van [>enhout Securities bemiddelt bij hrijvingen op internationale emis- d'ie op de verschillende Europese taal markten worden geplaa tst. Te- adyisccrt zij op het terrein van financiële dienstverlening in het j ouder bij overnemingen, fusies en verwante activiteiten. verschillende buitenlandse gegadigden onderhandeld. De bonden vinden het bovendien belangrijk dat er een een hoofdige leiding komt in plaats van de vroegere zeven directeuren, allen behorende tot de familie Van Thiel. De gebroeders Zweegers, samen in het bezit van 50 pet. van de landbotiwma- chinefabriek P. J. Zweegers en in Geldrop, hebben tegenover de onderne mingsraad bevestigd, dat het beleid zal zijn gericht op de verdere uitbrei ding van het bedrijf, met name door verbreding van het Artikelenpakket. Voor nieuwe investeringen is ƒ5,5 min. uitgetrokken. Een van de heren Zweegers verklaarde met nadruk dat de landbouwmachinefabriek waarin de Thyssen-Bomemisza groep ook een be lang van 50 pet. heeft, niet bij de overneming van Van Thiel is betrok ken. De kandidaat-eigenaren stellen zich voor om datgene wat na de fusie van p en pfg van Thiel op het gebied van de interne structuuraanpassing is na gelaten, alsnog tot stand te brengen. Deze reorganisatie zal in nauw over leg met de ondernemingsraad en de vakbonden plaatsvinden. Een van de heren Zweegers zei goede hoop te hebben dat de crediteuren commissie met de voorstellen akkoord zal gaan. Op diit moment worden de oliebehoef ten van West-Europa voor 30 pet ge dekt door dc janden uit het Nabije- en Midden-Oosten, terwijl nog eens 30 pet van de olie-import is afkomstig uit Libië en Noord-Afrika. De reste rende 40 pet van de olie, die Europa nodig heeft, komt uit een aantal ande re landen waarvan Nigerië en Venezu- ADVERTENTIE) Assurantieconcern Stad Rotterdam anno 1720 NV ela wel de belangrijkste kunnen wor den genoemd. In totaal is derhalve een 60 pet van de olie voor West-Europa uit gebie den afkomstig, die niet bepaald als politiek stabiel gelden. Dat in deze verhoudingen op korte termijn grote veranderingen zullen optreden ligt niet voor de hand. Temeer daarom niet, omdat de groot ste aangetoonde oliereserves zich juist in deze gebieden bevinden. Tot nog toe is in de Noordzee aan winbare olie een tien miiljard vaten aange toond, tegen niet minder dan 350 mil jard in het Midden-Oosten. Japan lonkt Eén van de landen, die de laatste tijd naar de Noordzee-olde lonkt, is Japan. Dit land is voor zijn olieleveranties in hoge mate afhankelijk van het Midden- Oosten en het behoeft dan ook wel geen betoog, dat de jongste ontwikke lingen in dit gebied de Japanse rege ring met grote zorg vervullen. Niet voor niets heeft Japan's premier Tanaka tijdens zijn recente bezoek aan Londen zijn ongerustheid uitge- sroken over de wereld energiesituatie. Ook het bezoek van Tanaka aan de Russische leiders zal deels in beslag worden genomen door gesprekken over olieloveranties. Japan, na de Ver. Staten de grootste energieverbruiker ter wereld, impor teert ruim 80 pet van de benodigde grondstoffen voor energie-opwekking. Van de ruwe olie, die wordt inge voerd, is eveneens meer dan 80 pet uit het Midden-Oosten afkomstig. In scherpe tegenstelling daarmede is de veel geringere import-afhankelijkheid van landen als Engeland en de Ver. Staten. Voor Engeland komt deze uit op ca. 50 pet, terwijl zij voor de Ver. Staten slechts 10 pet bedraagt. N'ED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 39*4-40 (39%- Unilever $48*4-491.4 (48H-49); Philips S 16V*-i,4 (16%-% en KLM 35 (35%). Opgave duPont-Wulston, PARIJS Twee internationale atoombureaus hebben een alarm kreet geslaakt over de slinkende uraniumreserves in de wereld, die voor een redelijke prijs zijn te exploiteren. 'Het is van fundamenteel belang voortdurend maatregelen te nemen om het zoeken naar ura nium te versnellen teneinde de zekere reserves op peil te kunnen houden aldus een gemeenschappelijk rapport dat de twee bureaus hebben opgesteld. Ontwikkeling (OESO) te Parijs en het Internationaal Bureau voor Kern energie te Wenen. Het rapport laat de Oosteuropese landen, die nooit cij fers over hun reserves en produktie van uranium bekend hebben gemaakt, buiten beschouwing. Wat betreft de reserves aan uranium metaal noemt het rapport de volgende cijfers: de redelijkerwijs zekere reser ves (die, welke zich bevinden in de bekende vindplaatsen, waarvan het ge halte, de hoeveelheid en de ligging zodanig zijn, dat men ze op rendabele wijze kan winnen met de huidige technieken) bedragen 866.00 ton voor minder dan 10 dollar per pond metaal en 680.000 ton voor tussen de 10 en 15 dollar per pond metaal. De redelijkerwijs geschatte reserves (die, waarvan men de aanwezigheid vermoedt in de niet-onderzochte ver lengden van bekende vindplaatsen, of in niet-ontdekte vindplaatsen in gebie den, waarvan men weet dat men er uranium kan vinden) bedragen 910.000 ton voor minder dan 10 dollar per pond metaal, en 632.000 ton voor tussen de 10 en 15 dollar per pond metaal. Het rapport merkt nog op dat deze nieuwe schattingen (alle categorieën bijeen genomen) ongeveer 500.000 ton hoger liggen dan de in 1970 gemaakte ramingen. Drie landen steken wat de uraniumre serves betreft met kop en schouders boven alle andere landen uit. De zeke re en geschatte reserves van de VS bedragen tesamen 1,2 miljoen ton, voor Canada bedraagt die hoeveelheid 716.000 ton en voor Zuid-Afrika 298.000 ton. tCTENKOERSEN AVONDVERKEER 'TERDAM in het telefonisch avondver- Kwamen gisteravond de volgende koer- 'ot stand i tussen haakjes de officiële '°ers van dezelfde dag). 70.90-71.10 (71.20). Hoogovens 50). Kon. Olie 96.00 gb-97.10 gl (97.10). «Ps 40.10 gb-40.80 (40.50). Unüevcr 120.30- 1A '120.70). KLM187.50). Rijn-Schelde-Verolme opent nieuwe fabriek BREDA IEO Transformatorenfa- briek (volledige dochter van Machine fabriek Breda, die behoort tot de Rijn-Schelde-Verolme Groep) opent op 16 oktober in Breda een nieuwe vesti ging, die de oude fabriek vervangt. Het personeelsbestand dat thans nog beneden de 100 ligt, zal geleidelijk worden uitgebreid tot circa 175 man, zo heeft een woordvoerder van IEO bekendgemaakt. IEO produceert transformatoren voor provinciale en gemeentelijke elektrici teitsbedrijven en grote industrieën. De helft van de produktie wordt geëx porteerd naar Duitsland, België, Scan dinavië en overzee. De produktie is in de afgelopen tien jaar vertienvoudigd, hoofdzakelijk door de sterke stijging van de export. Succesvolle start van Optie-maal ROTTERDAM De eerste zes maan den in het bestaan van Optie-maal te Rotterdam zijn zeer succesvol geble ken. Honderden beleggers hebben ge bruik gemaakt van de mogelijkheid om via een systeem van opties te ope reren op de goederenmarkten Velen zagen hun geïnvesteerde geld in slechts enkele maanden ruim verdub bellen, aldus Optie-maal. Het grootste deel van de intussen afgewikkelde op ties bracht een winst van 100 tot 200 pet., waarbij 39 pet. van de kppers van opties hun inzet hebben verdub beld en 19 pet. het zelfs tot een drie voudige opbrengst bracht. Dat het speculeren op de termijinmarkten niet zonder risico's is bleek echter uit het feit, dat drie pet. van de kopers van een optie hun inzet verloren, terwijl zeven pet. hun geld maar gedeeltelijk terugverdienden. De verdere resulta ten waren: 22 pet. 0100 pet. winst, zes pet. 300400 pet. winst, een pet. 400500 pet. winst en drie pet. 500 600 pet. winst. De meeste opties wer den afgesloten In cacao. In de periode waarin Optie-maal nu opereert steeg de cacaoprijs van 350 naar 750 pond sterling per ton. Als gevolg daarvan konden forse winsten door de kopers van opties worden geboekt. Zeer suc cesvolle produkten waren echter ook koper, mais, tarwe en. rundvee. Ook voor de toekomst rekent Optie-maal op verdere winstkansen met name in koffie, koper, rundvee en ook nog wel cacao. Wel betekent het intussen sterk verhoogde prijspeil dat ook de risico's wat groter zijn geworden. Doordat het mogelijk is om gedeelten van opties te kopen kan de investe ring desgewenst beperkt blijven tot een paar honderd guldon. Hangende onderzoek gaat Hewitt-Robins door met produktie AMSTERDAM Vakbonden, onder nemingsraad. commissarissen en direc tie van de Machinefabriek Hewitt-Ro bins (50 pet VMF en 50 pet Ameri kaanse bedrijf Litton Industries) heb ben dinsdag overleg gepleegd over de situatie bij het bedrijf. Afgesproken Is dat een onderzoek zal worden ge daan om na to gaan op welke wijze de huidige verliesgevende situatie kan worden beëindigd. Hangende de uit komst van dit onderzoek ein het daar op volgende overleg met alle betrok kenen zullen de activiteiten normaal worden voortgezet, met inbegrip van het verwerven en uitvoeren van or ders, zo deelt VMF mee. Vorige week ontstonden moeilijkhe den bij diit bedrijf, toen bekend werd gemaakt, dat het produktiebedrijf in Amsterdam (150 personeelsleden) zou worden gesloten. Nadat het personeel had besloten geen werk meer voor Hewitt-Robins af te maken, volgde overleg met do vakbonden. Besloten werd een studie te maken over de po sitie van het bedrijf. WENEN De onderhandelingen tus sen de zes olieproducerende landen rond de Perzische Golf en de westerse oliemaatschappijen zijn plotseling on derbroken zonder dat er een datum voor een nieuwe overeenkomst is af gesproken. Toch wordt er in conferen tiekringen niet gesproken over een werkelijk afbreken van het j.l. maan dag begonnen gesprek. Volgens de officiële lezing - door OPEC-secretaris-generaal Khene uitge sproken, is de bijeenkomst verdaagd om de oliemaatschappijen gelegenheid te geven een antwoord te formuleren op de voorstellen van de Golf-staten. Een woordvoerder van de oliemaat schappijen zei gisteren: 'Er zal van daag geen bijeenkomst zijn. We zul len donderdag in contact treden met de andere kant om de mogelijk heid van hervatting der onderhande lingen te bespreken. De voorstellen van Iran. Irak, Saoedi- Arabië, Koeweit, Abu Dhabi en Qua- tar houden o.m. in een verhoging van de olieprijs van 3 tot 5 dollar per bar rel. dus een stijging van 67 pet. Daar naast willen de Golfstaten de inflatie correctie (nu maar 2,5 pet. per jaar) verhogen. Kringen rond de conferentie zeggen, dat de nieuwe oorlog in het Nabije Oosten een nieuw element van span ning heeft gebracht in de delicate olie-onderhandelingen. Volgens secre taris-generaal Khne was de sfeer op de conferentie open en hartelijk en was de oorlog in het geheel niet ter spra ke gekomen. Overigens waren noch Is raël, noch Egypte of Syrië, de oorlog voerende partijen aan de conferentie- tafel vertegenwoordigd. Nader Is nog niet uit officiële bron vernomen, dat de partijen werken naar een pakket van overeenkomsten. De drie voornaamste punten daarin zouden zijn: automatische compensatie voor inflatie, compensatie voor de winst op geraffineerde olie en de vastgestelde prijs (dat is een prijs, waarop de belastingen aan de olielan den en de royalties zijn gebaseerd). WENEN Syrië heeft de oliepijplei ding, die loopt van Irak naar de Syri sche haven Banlyas afgesloten. Vanaf Baniyas wordt dc Irakese ruwe olie verscheept met bestemming raffina derijen in Frankrijk, West-Duitsland, Oostenrijk en Italië. Dit hebben Oos tenrijkse woordvoerders meegedeeld. Zij konden niet zeggen hoe lang de pijpleiding afgesloten zou blijven. Volgens de woordvoerders (van een Oostenrijkse raffinaderij) is dc slui ting bet gevolg van de Israelisch-Ara- bische oorlog en Is zij niet bedoeld als een poging de olieleveranties aai* het westen stop te zetten. Vanuit Ba niyas wordt Jaarlijks 900.000 ton ruwe olie verscheept. DEN HAAG Een fusie tussen de Bondsspaarbanken en de RPS zal wij ziging van de Postspaarbankwet en de Beleggingswet nodig maken. In het kader daarvan zal een eventuele fusie ln de Staten-Generaal in discussie kunnen komen. Minister Duisenberg (financiën) heeft dit aan de Tweede Kamer meegedeeld in antwoord op vragen van de kamerleden Scholten en Tolman (beider CHU). De be windsman zegt dat in dit stadium nog niet alle aspecten van de fusie uitput tend kunnen worden belicht. Na vol tooiing van het gemeenschappelijk on derzoek naar de fusie-mogelijkheden volgen nadere mededelingen. Minister Duisenberg stelt dat een eventuele fusie met de Bondsspaar banken goed aansluit bij de eerder ge nomen beslissing de PTT-gelddiensten te doen uitgroeien tot een retail-bank. De toestand is zorgwekkend, aldus het rapport, want terwijl de vraag naar uranium voortdurend toeneemt (18.000 ton dit jaar, 60.000 ton in 1980 en zeker 100.000 ton in 1985) 'zijn de huidige prijzen van het uranium over het algemeen niet voldoende om de vereiste exploratie mogelijk te maken of de noodzakelijke versnelling te ge ven aan de uitbreiding van de pro- duktiemiddelen. De prijs van kern energie wordt maar voor een zeer ge ring deel bepaald door de prijs van uraniummetaal. Dc uranlummarkt is al enkele jaren 'traag', enerzijds doordat de bouw van nieuwe kerncentrales langzamer ver loopt dan verwacht was, en anderzijds doordat de Verenigde Staten aanzien lijke voorraden, die zij om strategi sche redenen sinds de oorlog hadden aangelegd, nu op de markt brengen. Het rapport is opgesteld door gespeci aliseerde werkgroepen van het Bureau voor Kernenergie van de Organisatie voor Economische Samenwerking en LONDEN De oorlog in het Midden- Oosten heeft gisteren de goudprijs doen stijgen, terwijl de dollar op de meeste Europese valutamarkten flink terug moest. In Amsterdam belandde het Amerikaanse betaalmiddel zelfs op een nieuw dieptepunt. Na de koersval eergisteren de dollar no teerde toen 2,5068 werd gisteren op 2,5035 geopend. In Frankfort zakte de dollar 1 Pfennig naar DM 2.4050. Het goud, het traditionele toevluchts oord voor geldspeculanten en Arabi sche oliesheiks in tijden van crises in het Midden-Oosten, kreeg gisteren in Londen een prijs van 103,50 dollar per ounce (31 gram), 4,50 dollar ho ger dan de notering die dinsdag tot stand kwam. In Amsterdam noteerde goud 8120-8420 tegen 7900-8200 eergisteren. Niet alleen goud, maar ook de minder edele metalen ais tin, zink, zilver en koper, werden aanzienlijk duurder als gevolg van de vrees, dat de oorlog in het Midden-Oosten langer zal duren dan aanvankelijk werd gedacht. LONDEN (Rtr) De in de oppositie zijnde Britse Labourparty heeft de re gering uitgenodigd tot een debat in het Lagerhuis over Engelands olie voorraden. Aanleiding tot de uitnodi ging is de situatie in het Nabije Oos ten. De Labourdeskundige voor ener gieproblemen. Eric Varley, noemde de toestand bijzonder ernstig. Volgens Varley moet de regering het publiek op de hoogte brengen van de aanwezige voorraden en van eventuele plannen voor rantsoenering. De kans is groot, dat er dezé winter een ern stig energietekort in Engeland zal be staan, aldus de Labourwoordvoerder. Het ministerie van handel en indus trie bevestigde dat distributiebonnen klaar liggen bij de postkantoren, maar dat er in de onmiddellijke toekomst geen noodsituatie werd gezien. Woordvoerders van de grote oliemaat schappijen in Engeland verklaarden, dat de olietoevoer tot nog toe niet noemenswaard heeft gestagneerd als gevolg van de huidige oorlog. GENEVE De maatschappijen die lid zijn van de IATA (International Air Transport Association) hebben in Monaco algehole overeenstemming be reikt over een verhoging van de tarie ven van passagie rsvlu chten boven het noordelijk gedeelte van de Atlantische Oceaan met gemiddeld zes procent De verhogingen gaan in op 1 januari a.s. In een communiqué wordt gezegd dat de verhogingen verband houden met een onophoudelijke stijging van de kosten, terwijl zij gedeeltelijk een compensatie betekenen voor de koers verliezen. Het nieuwe akkoord bevat ook enkele wijzigingen ten aanzien van factoren voor deviezenkoersen. Op specifieke routes zullen bepaalde soor ten tarieven die luiden in de munt eenheden van West-Duitsland, Oos tenrijk, Zwitserland, Nederland en Belgiië onder invloed van diverse fac toren worden verlaagd met 14 tot 2 procent. Hierdoor zal het verschil van de verkoopprijs in deze valuta's en ge devalueerde valuta's kleiner worden Koersen in Montreal 8'10 9/10 10-10 Bnvls gesl. 2.30 2.20 Dom Tar Chem gesl. 25% 25% Hu»k.V gesl. 23% 23*4 Nat. Glas gesl. 10 10 Masa Ferguson gesl. 25% 25% Nat. Resource.» gesl. 5.631. 5.63L Shell Canada gesl. 19% 19% DOW JONES INDEX induat. Sporen tllll. Obt. Mud» 8 okt. 977.65 183.57 103.82 73.06 gesl. 9 okt. 974.19 182.30 103.85 73.01 648.2 10 okt. 960.57 180.21 103.05 646.9 Aand. OOI. Tal. M. U 8 okt 18.990 15.940 1.807 884 584 9 okt. 19.440 16.630 1.811 699 784 10 okt. 19.010 19.120 1.809 372 1.169 NEW YOHK 9/10 10/10 AC F Industrie 49% 48% Alreu 18% 13% Allied Chemical 42% 43*4 Alum. Co of Am. SO 79 American Brands 37% 37% American Can 30 29% Am Cyariamid 28 27% Am Electr power 27% 27 Am Metal Climax 45% 44*1, Am Motor» 9 8*4 Am Stnell C Kef 22% 22% A in Tel Tel 51% 60*4 Ampex 6 5% Anaconda 25 26% Armco Steel 23*4 234 Atlant Richfield 97% 96% Beudix 38*4 384 Bethl Sleel 34 33% Boeing 19% 19% Burllnxton Ind 31% 32% Can Pacaflc Hy 16% 16% r elanese 38 4 36% Chase Manhattan 57*4 57% C'hessle System 46 45% Chrysler 25% 24*4 Cities Service 51% 51% Colxate Palmollve 33% 32*4 Colt Industrie» 18% 18 Cummonw Edison 31% 30', 4 Cons Edison 22". 22% Cont Can 27% 27% Colit Oil 37% 37% Curtisa wrixhi 18% 20 Curtis* Wright A 23% Dart Ind 27% 27% Deere and Co 64% 62% Dow Chemical 65% 63% Du Pont (El) 199% 197% Eastman Kodak 132*4 129% VIrat Nat City ,46% 47% Gen Electric Gen Foods Go» Motors Gen Publ Utll Gen Tet Tel Geltv Oil Gllette Gimhel Brothers Goodyear I and B Gulf oil Illinois Central Ind. Insllco Int Bustn Mach Intern Harvester Int Ntck of Can Int Paper Int Tel Tel 67% 66% 27% 27% 67% 66*4 20% 20% 30% 30% 139 137 35% 34% 37 H 36% 53% 53% 38 36% Llng-Lemco Vouxh Litton Ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta Nabtico Nat Caih Reiflater Nat Distillers Nat Cypaum Nat Steal Nat Lead ind 46% 45% 42% 41% 15% 15% 14% 14% Admiral Corp Allonxheny Pu\» Ak/ona Can Breweries Cetto i hadhourn (loth Chase Select Kd Coluintita Ga» Cnmln'co Cont Telephone 12% 12% 21 20% 28 28% 15 14% 44 44% 99 b 99 b 86% 86% 48*4 47% Kansas ('Itv Ind 12% Kan»«s Power 22% 23 KI.M 35% 33 Kroner 64% 64% Leasco 13% 13% Line Star Cement 19% 19% lehinan 16% 16% Olio 17% 1744 Pac Gae and El 26% 28% Penn Centra) 2% 2% Pepalco 86% 85*4 Phelpa Dodxe 48% 48 Philip Murrla 114% 113*4 Philips Petr 58% 59 Pructer it Gamb) 96 95 RCA 27% 26% Republic Steel 26 25% Reynolds 1 rid 48 47% Royal Dutch Petr 39% 39% Santa ft Ind 26% 26% Sears Roebuck 98 97*4 Shell OH 58% 58% Southern 17% 17% Southern Pacific 33% 33% Railway i|% 36 Sperry Band 53% 52*4 Stand oil Calif 87% SSffr Stand Oil Indiana 89 88% Exxon Corp 90*4 90 Studebaker worth 43% 42% Sun Oil 36% 56 Texaa Gulf 31% 31% Texas Inst 132 131 Tranaamerlca 14 13% Unilever 48% 49 Union Carbide 414 41 Unl Hovel 12 11% United Aircraft 31% 30% (lulled Brands 10% 9% US Steel 35 33% Weal Union Tel 18 17% Weatlnxhouae El 39% 36% Woolwortb 24% 24% Nat Can 13 12% NY Cmitr A 7% 7 Occidental Petr Standard Branda 49% 49% Unlun Electr United Corp» United Gai Western Bancorp

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 19