1NTHOUSIASME ALS COMPENSATIE Problemen stapelen zieh verder op Fortuna SC mist nog ervaring u sMVV-fans woedend )p arbiter Ram eerste divisie )parta geeft 2-0 voorsprong tegen NAC onnodig prijs Haal ook goedkoper uw rijbewijs Bon OlW/tKWAiRjTET MMüNIDAG 8 OKfTOBER 1973 SPORT T8/K9 "KI in onze speciale verslaggever EN HAAG Het kwaliteits-ver- dat FC Den Haag heeft gele- n, valt niet te verhullen. Een or de hand liggende terugval erigens, want de Hagenaars akten niet alleen spel-bepaler arald Berg kwijt, maar verjong- in bovendien het elftal op dras se wijze. Die stap terug ech- r mag dan niet te verhullen n, hij valt wel te compenseren. Den Haag zoekt die compensa- in enthousiasme, in inzet. it lijkt voorlopig te lukken. Want de acht tot nu toe gespeelde wed- ijden zijn de resultaten nog niet nstig in het gedrang gekomen (ne- a punten) en gisteren, toen een sine overwinning (1—0) op NEC werd behaald, toonde ook het publiek waardering te kunnen opbrengen voor de compensatie die FC Den Haag pro beert te bieden. Trainer Evert Teunis- sen: 'We moeten van dat negatieve be naderen af. Het publiek begrijpt de situatie, ik heb nu kunnen zien hoe het opleeft met ons enthousiasme. Te kenend vond ik daarvoor het feit dat Piet de Zoete, toen hij na een' goede actie ver naast schoot, toch een ap plaus kreeg.' PRODUKTIE FC Den Haag-NEC is dus, dat zal dui delijk zijn, kwalitatief gezien, geen du el geweest om lang te onthouden. Bo- vendièn vielen er, voor zover er bij voetbal iets voorspelbaar is, weinig doelpunten te verwachten, want zowel FC Den Haag als NEC behoren (met ieder vijf doelpunten in de voorgaan de zeven wedstrijden) tot de minst produkitieve ploegen in de erediviie. Meg de Jongh, trainer van NEC, over dat doelpunten-probleem: 'Ik zie geen jongens die voldoende aggressief zijn, die voortdurend achter de bal aan ja gen. Bovendien moet er meer variatie in de aanval komen, je ziet te veel wat er gaat gebeuren.' FC Den Haag, nog steeds niet in staat gebleken het verlies van Tor Fuglset in de spits op te vangen bracht een nieuwe formatie van de aanval. Leen Swanenburg bleef op links gehand haafd, in de spits deed de 19-jarige Kees Storm zijn intrede, terwijl op rechts Hans Bres weer eens een volle wedstrijd werd ingezet, van dit drietal viel Hans Bres het meeste op. Na als schutter te zijn ontdekt, zakte hij toch weer terug omdat hij een te weinig complete speler bleek. Gisteren echter logenstrafte hij dat beeld. Het spel van FC Den Haag kenmerkt zich door veel lange trappen en veel lopen. Tegen NEC, dat in Den Haag, 'vanuit een defensieve houding een punt wilde halen' (De Jongh) kon FC Den Haag zich op dit punt uitleven. KOREVAAR Het bleef gaan, vooral ook via de op vallend sterke vleugelverdedigers Aad Kila en Joop Korevaar. Evert Tennis sen: 'Korevaar speelde uitzonderlijk goed. Hij was sterk in de duels, pas seerde gemakkelijk. Ik ben blij dat hij voor het eerst weer in zijn oude vorm speelde.' Het louter offensieve spel van FC Den Haag bracht echter weinig rendement, leidde ook tot wei nig kansen. Wel kreeg NEC volop de gelegenheid tot tegenstoten, die gro tendeels wenden opgevangen met de buitenspelval, maar die toch ook het nodige gevaar inhielden. In de eerste helft kreeg NEC zelfs de meeste kan sen op een doelpunt. Maar bij iedere tegenstoot bleek de waarheid van Meg de Jonghs woorden: het .was te door zichtig en te weinig aggressief. Zelfs toen Nee bij een snelle uitval met vier man tegenover twee Haagse ver dedigers kwam te staan, slaagde het Nijmeegse viertal er niet in zich vrij te spelen. Teunissen: 'Ik weet dat ons- spel telegenheid tot counteren geeft, maar daar staat tegenover dat de ver dediging momenteel goed draait. Het evenwicht is defensief gevonden.' KANSEN Vooral in de tweede helft kreeg FC Den Haag meer kansen. Met name* Kees Storm had in de 51e minuut een van die kansen moeten benutten, maar hij schoot, nadat Sobczak de bal bij ee afstandschot van de foutloos spelende toch weer geselecteerde Aad in onze speciale verslaggever DTTERDAM Op het moment, dat Sparta het gekrakeel rond de teruglopende sportieve prestaties op t Kasteel althans weer voor even de kop in had kunnen drukken door duidelijk afstand te nemen van t nog niet van het Oostduitse avontuur herstelde NAC, stapelden de problemen zich voor de Rotter- imse formatie weer huizenhoog op. Een volkomen onnodig tegenpunt kort voor rust (de stand werd 1) en direct na de wisseling een gemiste strafschop (Nol Heijerman) en enkele sublieme reddingen n de Bredase doelman Jan de Jong, maakten van Sparta weer een tevergeefs naar zichzelf zoekende oeg, waarin de overtuiging ontbrak, en die ook aan het in het geheel niet imponerende NAC nog een int zou afstaan (2-2). iarta-trainer Leo Steegman probeert deze voor de Spangen-ploeg zulke stige weken, de rust rond zijn for- atie zoveel mogelijk te handhaven, it ook nauwelijks naar buiten uit itiek, wil officieel niet weten van cuses dat het 'hart' van zijn elftal de afgelopen transferperiode met !t vertrek van Bosveld, Klijnjan en ijkenbroek is weggehaald en zei gis- ren na de nieuwe teleurstelling echts: 'Ik ben alleen niet tevreden 'er de uitslag en het gescoorde aan- ig 1 doelpunten. Dat had méér moeten 'e- Steegman had met dat laatste ge- k. Al in de eerste minuten had larta de verdedigend ongeorganiseer: NAC-plceg weg kunnen spelen. In der geval op een grotere achterstand zetten dan nu gebeurde. Want na dat Janusz Kowalik, weer terug in de basisploeg na het in de publiciteit ge brachte 'incident-Doesburg', in de derde minuut uit de tweede Sparta- corner de score had geopend (de door Van Veen genomen bal werd door Heijerman voor de voeten van de Pool gekopt, die laag inschoot) had den Willy Kreuz en Kowalik zélf bin nen vijf minuten het karwei moeten afmaken. Maar Kreuz schoot na een pass van Kowalik en doelman De Jong reeds te hebben omspeeld keihard naast en Kowalik richtte na een dieptepass van Heijermans en op snelheid Bakker en Grauwmans te hebben gepaseerd eveneens naast het Bredase doel. 'Kom je', analyseerde Leo Steegman terecht, 'in die periode al cp 2, 3-0, dan is het gebeurd'. Sparta kwam daarna toch nog op 2-0. 3 Geen tweede strafschop voor Brokamp an onze sportredactie AASTRICHT Scheidsrechter Bart am moest gisteren na afloop van W-AZ'67 (1-1) in Maastricht door politie in bescherming worden ge- Dmen tegen een woedende menigte ipporters. De Maastrichtenaren laakten zich boos op de Amsterdam- i arbiter, omdat hij twee minuten nor het einde van het duel weigerde 5 pnieuw) een strafschop te geven n MW, nadat Willy Brokamp in 1 et 16-metergebied M was belaagd. onderden supporterswachtten Ram r a afloop op bij de poort van het sta- ion De Geusselt. De Maastrichtse po- lie nam de arbiter in bescherming i) brachten hem naar het station in ittard. Ram toonde zich gisteravond ■aangedaan over het rumoer na de rerigens vlekkeloos verlopen ontmoe- ng. 'Voor mij was het per sé geen rafschop. Iedereen weet, dat ik be- aald niet kinderachtig ben met het lekennen daarvan, maar in deze situ- lie was absoluut geen sprake van een rertreding. Overigens zal ik van een ergelijke reactie van het publiek be- list niet wakker liggen. Zo erg was ot allemaal echt niet.' am had in het povere duel tussen IW en AZ al eerder een strafschop egeven. Uitblinker Willy Brokamp, lijkbaar geprikkeld doordat hij niet voor de interland tegen Polen geselec teerd is, soleerde twee minuten voor rust langs twee man maar werd op het moment dat hij wilde scoren gevloerd. Brokamp nam de elf-meter- trap zelf en dat betekende 1-0. Voor die tijd was MW nauwelijks tot gevaarlijke aanvallen gekomen omdat het beducht was voor een snelle ach terstand. Alleen Willy Brokamp durf de, hardwerkend, duidelijke initiatie ven te nemen. Toch kon ook hij niet voorkomen, dat AZ twintig minuten na rust verrassend op gelijke hoogte kwam. Wolfgang Frank buitte een lichte aarzeling in de defensie van MW uit en schoof de bal beheerst langs doelman Mathijssen. Twee mi nuten voor tijd ging Brokamp, jagend op de overwinning, opnieuw in het strafschopgebied neer. Dat werd de reden voor het fanatieke Maastrichtse publiek om de scheidsrechter na af loop dreigend op te wachten. MW-AZ'67 1—1 (0—0) <3. Brokamp (strafschop) 10. 65. Frank 11. Scheids rechter: Ram. Toeschouwers: 7000. MVVt Mathijssen: Pleumeekers, Herben, La- crolx, Colombaln; Dijkstra, Kerstges, Hoe- nen; Braam, Pot. Brokamp. AZ'G7: Vooys; De Vries, Kabel, Suurendonk, Mol; Wildbret, Kist. Nygaard; Twisk, Frank, Vredenburg. In de 23ste minuut. Opnieuw na een hoekschop van Van Veen, die nu rechtstreeks door Heijerman langs de Jong werd gekopt NAC-trainer Henk Wullems: 'Op dat ogenblik zag het er helemaal in dat Sparta NAC zou over spelen. Een derde doelpunt zou dode lijk zijn geweest'. Henk Wullems greep in. Haalde de tot dat ogenblik falende verdediger Blom uit de ploeg, posteerde de als vierde man op het middenveld spelen de Frans Vermeulen bij de uiterst ac tieve en gevaarlijke Kowalik en hoop te met Piet van Dijk meer aanvals- kracht in de ploeg te brengen. 'Het liep gewoon niet. NAC speelde in die beginperiode te slap, viel nauwelijks een tegenstander aan. Ik heb geen tackle gezien', verzuchtte Wullems. 'Ik weet dat de reis naar Maagden burg als ekcuus wordt aangevoerd. Wij, NAC zijn zo amateuristisch dat we niet op woensdagavond of donder dag direct terugvliegen. Dat kon, in verband met lijndiensten, niet vcor vrijdagmiddag. De donderdag hebben we een uitstapje van Maagdenburg aangeboden gekregen. Toen ik dat hoorde, een tochtje van 70 kilometer naar het Harz-gebergte met een etentje dacht ik: leuk. Maar dan komt de onervarenheid. Zo'n tochtje in de bergen duurt ruim 2% uur. In de bus. En dan kom je vrijdagavond ook nog eens pas laat in Breda. Een ex cuus, inderdaad, maar dan moet je toch ook als spelers overheen'. De wissel van Wullems had in ieder geval tot gevolg, dat de Sparta^aanval meer aan banden werd gelegd en re sulteerde onverwacht ook nog in een tegentreffer. Vier minuten voor rust, nadat Sparta-doelman Pim Doesburg een voorzet van Brouwers voor de voeten van Quaars sloeg. Via de bin nenkant van de paal schoot hij raak. Toen vervolgens in de derde minuut van de tweede helft Nol Heijerman faalde bij een van arbiter Van der Kroft 'cadeau' gekregen strafschop (de doorgebroken Meutstege werd door Graaumans buiten het straf schopgebied onderuit gehaald) en doelman Dé Jong na deze strafschop ook nog enkele onmogelijke inzetten van Kreuz goed verwerkte, groeide NAC's zelfvertrouwen en daalde dat van Sparta, overigens chaotisch spelend, evenredig. Wullems: 'Zo'n strafschop is vaak een breekpunt'. En Steegman: 'Zo'n gemiste strafschop werkt na, maar al voor die strafschop zijn teveel kansen onbenut gebleven'. NAC, dat met Bouwman voor de door een slapeloze nacht gekwelde Graau mans nog een extra aanvallend ele ment aan zijn ploeg toevoegde (Ver meulen verhuisde nu naar de vrije verdedigersplaats en redde er heel veel), slaagde er in de zeventiende minuut gelijk te maken. Doesburg rede met de voet nog wel op een in zet van Vreijssen, maar de terugsprin gende bal werd door Bouwmeester wél ingeschoten. Henk Wullems: 'Ik ben blij met deze 2-2, al ontken ik niet dat het een slechte wedstrijd was. Na rust kwam bij NAC pas enig overleg. Ondanks de Oostduitse achtergronden vond ik dat ik in de rust méér van mijn spelers moest eisen. De 2-2 is in ieder geval een basis om weer op door te gaan'. Voor Sparta, dat in de oud-Xerxes- speler Michielsen overigens geen op vallende debutant had (Steegman: 'Hij heeft het toch wel goed gedaan') Bassant helpt Excelsior aan verdiende overwinning (ADVERTENTIE) Dat kan. Want er is een nieuwe manier om sneller en zekerder - dus goedkoper - uw rijbewijs te halen. Dank zij de nieuwe manier van rijden. Volautomatisch. MetDAF. Alles wat u erover wilt weten, staat in onze gratis brochure. Stuur mi) snel'uw boekje 3)Dc nieuwe manier van slagen". E? Opsturen in envelop, zonder postzegel, aan DA% Antwoordnummer 2000, Eindhoven Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Fortuna SC, de hooggeroemde Limburgse periodekam pioen, heeft gisteren tegen Excelsior, dat verrassend met 10 won, geen moment een imponerende rol kunnen vervullen. De formatie van Cor Brem was geen fractie van zichzelf, opereer de als een nerveuze beginneling en bracht het in negentig minuten on dermaats voetbal niet verder dan een paar kansjes. Hans Erkens, de meest getalenteerde aanvaller van het gezel schap, had in de eerste helft van For tuna van zijn misplaatst angstcomplex kunnen verlossen, toen hij een knap pe solo-actie ondernam die hem tot enkele meters van doelman Van der Roer bracht. Zijn in grote haast afge vuurde schot miste echter de precisie. 'Wij zijn niet tegen het krachtvoetbal van Excelsior opgewassen', trachtte la ter trainer Cor Brom het teleurstel lende optreden van zijn equipe te ver klaren. 'Fortuna is daarvoor nog niet ervaren genoeg.' Een verklaring die niet helemaal strookte met de ware gebeurtenissen; die zich op Woudestein, waar een schitterend nieuwe 'overdekte tribune in gebruik werd genomen, voltrok, want ook de Limburgers schuwden de stevige tackles (Stevens, Roemgens, Beenen) niet. Wat beide partijen overigens in de eerste helft vertoon den was nauwelijks om aan te zien. Behalve de reeds gememoreerde kans van Erkens, deden er zich verder nau welijks enige serieuze mogelijkheden voor. Excelsior miste in de voorste lijn dui delijk de mankracht om Fortuna voor werkelijk onoplosbare problemen te plaatsen. Roggeveen, nog maar nauwe lijks hersteld van zijn blessure, leek tegen Huub Pfennings tot weinig po sitiefs in staat, terwijl Frans van der Heide, die beurtelings met Tabbernee ln de spits optrok, meer als stoorzen der fungeerde dan als potentiële aan valler. Het enige gevaar vloeide voort uit de acties van Hans Bassant, die echter op de beslissende ogenblikken niet de nodige koelbloedigheid aan de dag wist te leggen. Toch was het dezelfde Bassant die na een kwartier na de onderbreking na dat Frans van der Heide tegen Bee nen had opgeknald, Excelsior aan een verdiende 10-overwinning hielp. Verdiend, omdat Fortuna vocht tegen zichzelf. Cor Brom: 'We zijn nog niet getruct genoeg om de fysieke kracht van een tegenstander als Excelsior met de juiste middelen te beantwoor den.' Hoe het ook zij, de Limburgers zakten weg naar een bedenkelijk ni veau. Peter Prauser en Hens Erkens, voortreffelijk geschaduwd door Brom, werden steeds meer geïsoleerd, terwijl linksbuiten Wim Bohnen helemaal niet meer in het stuk voorkwam. Hij werd dan ook vervangen door Bloten- berg. Tekenend voor de onrust en de .onze kerheid die in de Limburgse linies heerste was in de slotfase het optre den van de Westduitser Huub Pfen nings. Op het moment dat scheids rechter Geurens het spel had doodge- floten voor een overtreding gaf hij Frans van der Heide een niet al te hardhandige tik in de maagstreek. De schitterende komedie die Van der Heide vervolgens opvoerde hij stortte theatraal en met een van pijn verwrongen gezicht ter aarde was voor de heer Geuren aanleiding Pfen nings het veld uit te sturen. Geurens: 'Ik stond er twee meter vandaan. Als je zoiets ziet gebeuren, is er maar één straf mogelijk: eruit' Cor Brom: 'Het is natuurlijk nooit goed te keuren wat Pfennings deed. Maar Van der Heide lokte het uit Nota bene de spe ler die het meest kan incasseren stort in elkaar bij een zacht tikje. Dat had de scheidsrechter moeten zien.' De 10-nederlaag van Fortuna be hoeft voor de Limburgers geen verde re consequenties te hebben. Brom: 'Ik had er zeker niet op gerekend dat we in Rotterdam zouden winnen. Nog maals, dat we hier verloren hebben lag grotendeels aan de hardheid van de tegenstander.' Zijn collega Ben Peeters: 'Fortuna is me tegengevallen. Ik had een veel grotere tegenstand verwacht. Vandaar dat ik met een sterke bezetting op het middenveld gestart ben. Ik had vernomen dat Er kens levensgevaarlijk was. Tegen Brom het ik gezegd: 'Je bent snel, geef geen schijn van kans. Welnu, Brom heeft zijn opdracht voortreffe lijk uitgevoerd.' EXCELSIOR—FORTUNA SC 1—0 (0—0) 62: Bassant 10 Scheidsrechter: Geurens. Toe schouwers: 5.000. Excelsior: Van de Roer; G. den Butter, Wlc- kel. Van Nierop, Bron; A. den Butter, Van der Helde, Van de Berg; Tabbernee, Rogge veen. Bassant. Fortuna SC: Vogels; Stevens, Beenen, Ernst, Pfennings: Roemgens, Titately, Jansen; Er kens, Prauser. Bohnen (Blolenberg). Veendam-PEC 1-3 (1-2). Kerkhof 0-1 e.d. 37 Heskamp 0-2, 38. Helling 1-2, 47. Stoffels 1-3, Scheidsrechter Beek. Toeschouwers 2 500 Hot was een verdiende overwinning voor PEC dat beter speelde, maar het was een pechdag voor Kerkhof die ln de drie doel punten schuld had. PEC was over aUe Unies de betere ploeg en deed het ln de tweede helft rustig aan. Vltesse-SW 5-1 (3-D. 12. P. v. d. Kerkhof 1- 0, 14. Van Doesburg 2-0, 20. Veenendaal 3-0, 29. Steenbergen 3-1. 65. Van Wijk 4-1, 88. Bosveld 5-1. Scheidsrechter De Vos. Toe schouwers 4.000 Na 20 minuten had Vitesse al een 3-0 voorsprong waarna het zeer onge concentreerd ging spelen en als doelmarr Beukhof niet zo voortreffelijk werk had ge daan. was SW beslist dichter bij Vitesse ge komen. SC Cambuur-FC Den Bosch 0-0. Scheidsrech ter Berrevoets. Toeschouwers 4.000, Ondanks hel gelijke spel was het toch een aantrekke lijke wedstrijd ln Leeuwarden waar een fel aanvallend Cambuur tevergeefs storm liep tegen een stug verdedigend FC Den Bosch. Bij de Bessenaren vertolkte de doelman Van der Pluijm weer eens een heldenrol. Hij hield de Friezen van een zeker verdiende overwinning af. Volendam-Heerenveen 0-0. Scheidsrechter Beukman. Toeschouwers 4.000. In een aan trekkelijke wedstrijd hebben Volendam en Heerenveen de punten gedeeld en dat was dan ook wel de Juiste verhouding, want on danks aardig en vaak zeer goed voetbal ont brak het beide ploegen aan goede doorzet ters en afmakers. Fortuna Vl.-Wageningcn 0-0. Scheidsrechter VermeiJ. Toeschouwers 2.000. Met krachtvoet bal heeft Wagenlngen zich ln Vlaardingen de thuisclub van het lijf gehouden. Fortuna kon daardoor niet In haar spel komen en was dan' ook nimmer gevaarlijk voor de bezoe kers, die meer op do nul dan op winst speelden. Elndhoven-Dc Volewijckors 1-1 (1-0). 17. Boers 1-0, 17. Van Slooten 1-1. Scheidsrech ter De Bruin. Toeschouwers 3.500. In een vinnige wedstrijd heeft Eindhoven tenslotte De Volewljckers een gelijk spel toe moeten staan, hoewel dr thuisclub in de eerste helft sterker was en dan ook een verdiende voor sprong had. Trainer Blok kreeg een officiële waarschuwing wegens afbrekende kritiek op de leiding, tijdens en nad e wedstrijd. Dordrecht-Helmond Sport 1-0 (0-0). 89. Meeuwsen 1-0 e.d. Scheidsrechter Draalsma. Toeschouwers 3.500. In een zeer matige wed strijd heeft de gelukkigste gewonnen, en dat was dan wel ln de laatste seconde toen Mi- lovanovic de bal van de doellijn aftrapte en deze keihard ln het gezicht van Meeuwsen joeg waardoor de bal tergend langzaam over de doellijn rolde. Een gelijk spel was beslist de Juiste verhouding geweest. Keizer van Dordrecht kreeg de gele kaart wegens ruw spel. Heracles-FC WV 0-1 (0-0). 13. Van der Wel de 0-1. Scheidsrechter Van Eljk. Toeschou wers 3.000. FC WV behaalde tegen het hooggeplaatste Ileracles een even verrassen de als verdiende overwinning. De Venloërs waren zowel technisch als tactisch superieur aan Heracles, dat maar zelden echt gevaar lijk ls geweest. Grote uitblinker bij FC WV was Gerrit van Tilburg, die mede bijdroeg aan een voortreffelijke middenveld bezetting. Willem 1I-SC Amersfoort 1-3 (1-1). 34. Theu- nissen 0-1. 37. Van Meeteren 1-1. 57. Theu- nlssen 1-2, 74. De Nellng 1-3. Scheidsrechter Wellinga. Toeschouwers 2.200. Willem II wordt door pech achtervolgd. De strijd tegen SC Amersfoort werd begonnen met zes lnval- les: Hans EIJkenbroek moest met enkele ge kneusde ribben bovendien nog uitvallen. Daarbij kwam nog dat weer een strafschop (Van Stippont) werd gemist. Van Zoghei stopte de bal. Mansveld had losgelaten, vanuit vrije positie naast. Elf minuten later stelde dezelfde Storm een andere jeugdspe ler, Hugo Lochtenberg, in staat dat langverwachte doelpunt te maken. In de resterende fase kwam die voor sprong bijna niet in gevaar, want NEC bleek, onder de druk te moeten scoren, offensief tot minder in staat dan ln de periode waarin het beoogde punt nog binnen bereik was. FC DEN HAAG-NEC 1—0 (0—0) 58. Loch tenberg 10. Scheidsrechter: Derks. Toe schouwers: 7000. FC DEN HAAG: Thle; Kila, Mansveld. Dus- baba, Korevaar; Van VUot, De Zoete, Loch tenberg (Augustson); Bres, Storm, Swanen burg (Berckenkamp). NEC: Sobcza: Visser, Kornelis, Eggejikamp. MeUaard; Jan Peters, Kamps, Jo Peters; Frandsen (Hoevenberg), Liotard (Prlewe), Van Deinsen. HANS SCHMIT Zondag EERSTE KLASSE A Elinkwljk-OWO 4—1, EDO-DCG 4—1, Zllver- meeuwen-SDW 13, Hollandla-ZFC 01, Rood Wit A-Ulthoorn 1—0, De Spartaan-AFC 2—1. SDW 4 4 0 0 8 11—3 EDO 5 3 1 1 7 24—5 Elinkwijk 5 3 1 1 7 9-4 Rood Wit A 5 2 2 1 6 4—4 ZFC 5 2 12 5 7—4 Zilvermeeuwen 5 2 1 2 5 611 Spartaan 4 2 0 2 4 33 AFC 4 2 0 2 4 5—7 DCG 5 12 2 4 2—6 Hollandia 4 0 2 2 2 39 Uithoorn 4 0 13 1 2—5 OVVO 4 0 13 1 2—17 Zondag: DCG-ElinkwtJk, SDW-EDO, ZFC-Zil- vermeeuwen, Uithoorn-Hollandia, AFC-Rood Wit A, OVVO-De Spartaan. EERSTE KLASSE B Zwijndrecht-Xerxes 20, Hermes DVS-UVS 2—0, Gouda-Unitas 2—2, CW-VUC 2—1, DRL-RVC 00, Roodenburg-Papendrecht 0 Unitas HDVS Xerxes VUC Roodenburg Gouda UVS Papendrecht Zwijndrecht DRL CVV RVC 9 10—2 6 9—8 6—6 8—5 6—6 4—5 4—6 8—9 7—9 9—12 3—8 Zondag: UVS-Zwijndrecht, Undtas-Hermes DVS, VUC-Gouda, RVC-CW. Papendrecbt- DRL, Xerxes-Roodenburg. EERSTE KLASSE C Oosterparkers-Spcl. Erica 1—0, Velocltas-CEC 2—2, Drachten-Rood Geel 1—1, Emraen-WW 2—11, Germanlcus-Muntendam 3l, Sneek- Harkema 33. Germanicus CEC Velocitas Spel. Erica Drachten Emmen Harkema Oosterparkers Sneek WW Rood Geel Muntendam 6 4 2 0 10 12—5 9 11—3 9 12—7 1 8 4—2 1 7 8—5 7 9—8 6 11—10 5 19-13 4 9—9 3 5—11 3 5—13 1 5—15 Zondag: Oosterparkers-Sneek, locltas, CEC-Drachten, Rood WW-Germamicus, Muntendam. Spel. Erica-Ve- Geel-Emmen, Harkema. Kowalik verlaat teleurgesteld het veld, terwijl NAC-doelman Jan de Jong door zijn spelers wordt om helsd. heeft die prettige vooruitzichten voor lopig niet. De neergaande lijn in de prestaties is nog niet doorbroken en met de derby tegen Feyenoord voor de boeg, zondag in het stadion, is die wetenschap verre van plezierig. SPARTA-NAC 2—2 (2—1) 3. Kowalik 1—0, 23, Heyerman' 20, 41. Quaars 21. 62. Bouwmeester 22. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers: 5000. SPARTA: Doesburg: Vemnéker, Ter Horst, Walbeek, Visser; Van der Veen, Meutstege (Sadek), Michielsen; Heyerman, Kreuz, Kwa- tlk (Van Dijk). NAC: De Jong: Blom. Van den Dries, Graau mans (Bouman). Bakker; Vermeulen, Quaars. Dlerlckx, Bouwmeester: Vreijsen, Brouwers. PETER ONVLEE EERSTE KLASSE D Qulck'20-Rheden l—l, Achllles'12-De Treffers l—O. Quick N-Be Quick Z 1—0, Enschedese Boys-Haaksbergen 1—0, Ellermark-Hengelo 0—2, Spel. Enschede-Ede 1—2. Achilles '12 6 5 0 1 10 12—6 Quick N 6 5 0 1 10 15—7 Ede 6 4 2 1 9 14—3 Rheden 6 3 3 0 9 9—3 Enschedese B 6 2 3 1 7 5—6 Hengelo 6 2 1 3 5 6—10 Haaksbergen 5 2 0 3 4 78 Spel. Enschede 4 0 2 2 2 3—6 De Treffers 4 0 2 2 2 13 Be Quick Z 4 1 0 3 2 2—7 Quick '20 5 0 2 3 2 2—8 Eilermark 6 0 2 4 2 514 Zondag: Quic '20-Spcl. Enschede. Rheden- Achilles '12. De Treffers-Qulck N, Be Quick Z-Enschedese Boys. Haaksbergen-EUermarkt, Hengelo-Ede. EERSTE KLASSE E Helmond-DESK 2—0, De Valk-Sparta'25 0—0 Veerse Boys-TOP 1—1, VUssIngen-RBC 0—1, TSC-ODC 1—1, TSC-ODC 1—I.BW-Geldrop RBC TOP Helmond BW RKC De Valk Vlissingen TSC Veerse Boys DESK Sparta '25 ODC Geldrop Zondag: Helmond-, ta '25-Veerse Boys, ODC-RKC. EERSTE KLASSE F EERSTE KLASSE F Veritas-Caesar 1—2, Panningen-Heer 3—1, Almanla-Mlnor 1—0, SVM-MKC 0—1, Haslou- Voerendaal 01, EHC 4 3 1 0 7 12—5 Voerendaal 4 2 2 0 6 74 Caesar 5 2 2 1 6 7—7 Almania 6 2 2 2 6 46 Heer 4 2 1 1 5 8—7 Limburgia 5 2 1 2 5 8—7 MKC 5 2 1 2 5 4—5 SVN 4 12 14 5—5 Vertitas 5 2 0 3 4 6—6 Panningen 3 1113 44 SVM 4 0 3 13 4—5 Minor 5 0 3 2 3 36 Haslou 4 0 13 1 1—6 Zondag: Llmburgla-Veritas, Caesar-Panwln- 6 4 2 0 10 8—2 5 3 1 1 7 7—4 5 3 1 1 7 7—4 6 3 1 2 7 13—7 4 3 0 1 6 11—2 5 2 2 1 6 7—6 5 2 1 2 5 7—8 4 1 2 1 4 4—8 5 1 2 2 4 2—6 6 1 2 3 4 5—8 5 0 3 2 3 5—8 6 0 3 3 3 2—8 6 1 0 5 2 7—14 EERSTE KLASSE A IJsselmeervogels—Amstelveen 1—1, SHO— Hulzen 11, Kozakken Boys's-Gravenzand- se SV 3—1, Ter LeedeDe Zwerver 1—1, SVZW—SDVB 0—0, RWH—DOVo 3—0. Huizen 6 4 2 0 10 10—3 SHO 6 3 3 0 9 11—4 RWH 5 4 0 1 8 12—6 LJsselmeerv. 6 3 1 2 7 10—10 Kozakken Boys 6 3 0 3 6 9—9 DOVO 6 3 0 3 6 9—9 Amstelveen 5 1 3 1 5 4—5 SDVB 6 1 3 2 5 6—7 SVZW 6 2 1 3 5 7—10 's-Gravenz. SV 6 1 1 4 3 5—7 De Zwerver 6 1 1 4 3 613 Ter Leede 6 1 1 4 3 3—11 Znterdag: IJsselmeorvogels-RWH, Amstel- veen-SHO, Hulzen-Kozakken Boys, 's-Gra- zwcrver-SVZW, EERSTE KLASSE B GVW—CSVD 3—3, Quick Boys—Go Ahead K 1—1, WOG—Nunspeet 1—1, WHC—Zwart Wlt'28 2—1, ACV—Noordwljk 1—1, Heerjans- damSpakenburg 01. Go Ahead K 5 3 2 0 8 10—5 Spakenburg 6 4 0 2 8 76 WOG 6 2 3 1 7 7—4 Quick Boys 6 2 3 1 7 4—2 GVW 5 2 2 1 6 11—9 CSVD 5 2 1 2 5 8—7 Heerjansdab 5 13 15 33 WHC 5 2 12 5 5—6 Noordwljk 5 1 2 2 4 5—6 ACV 6 0 4 2 4 3—5 Nunspeet 6 0 4 2 4 410 Zwart Wit '28 6 1 1 4 3 5—9 Zaterdag: GVW-HeerJamsdam, CSVB-Qulck Boys, Go Ahead K-VVOG, Nunspeet-WHC, Zwart Wil '28-ACV, Noordwijk-Sakenburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9