•uick Boys drukt niet door RCL-DOTO zonder spektakel en goals (nap voetbal SVOW bij Unicum Maasdijk stelt teleur tegen Groote Lindt DSVP krijgt kous op kop van SV'35 ■Gravenzande niet rder dan 0-0 jen AS WH SIZO geeft winst nog uit handen2-2 Gödde winnaar in Poeldijk Ongelukkig verlies DEVJO SMS sneuvelt in rommelig duel Sportlust wacht op betere tijden CSVD toch niet tevreden met 3-3 V/KWAKiTET MAANDAG 8 OKTOBER 1973 SPORT 1IL15 riJK Slecht één puntje hield Quick Boys over aan de con- ^tatie met het Kampense Go Ahead, de koploper in de eerste klas I/oor de équipe van Pietje van der Kuil betekende dat een te ge- i honorering, want Quick Boys speelde zaterdag zeker een van [betere wedstrijden, had gedurende lange perioden Go Ahead vol- (ïen in bedwang, zette de Kampenaren ook op achterstand, maar iiimde ondanks de vele mogelijkheden die het daartoe kreeg de {issende tik uit te delen. Boys-Go Ahead was vooral voor toeschouwers een aantrekke- iuel. Een duel ook waarin Quick BjS zich offensiever manifesteerde de laatste weken, omdat de Kat- irs dit keer kans zagen het 4-4-2 .gjfflexibeler uit te voeren. Daartoe 92$Piet van der Kuil wijzigingen in "formatie aangebracht. Jaap Hee- izen speelde daarin een belangrij- op het middenveld nam hij de van Gert Zwaan in met de op- it linksachter Harry Schinkel van rij amenaren van zijn plaats te lok- de en daarmee ruimte te scheppen tte e rechtervleugel. Een specifieke tsbuiten had Quick Boys daarom maar speculeerde uitsluitend op ^verrassingselement van het swit- en het opkomen. In eerste in- ie was ook Ger Pronk uit de for- gelaten, maar omdat Arie Rem- waal zich door familieomstandig- n niet optimaal kon voorberei- nam Pronk diens rechtsachter- i s in. Van der Kuil later: 'Ik heb 'in en Pronk gepasseerd omdat ik tevreden ben over de produktie. wordt te moeilijk gescoord en im wilde ik Jaap Heerikhuizen en 'fensief ingestelde Piet Haasnoot plcég hebben. Heerikhuizen heb na de rust weer uitgehaald, om- sttPronk het als back in mijn ogen j ldoende deed en ik hem op het hoilenveld wilde hebben. Remmel- reljl was na rust bereid om erin te en en daarom kon ik die omzet- ook uitvoeren'. loop van de tweede helft kwam ^Gert Zwaan weer opdraven voor Pluimgraaff. Van der Kuil: 'Ik Leo in de tweede helft totaal K AVENZANDE Doelpunten en de zeshonderd toeschouwers s-Gravenzande-ASWH niet gezien, altijd moest die spanning het no- soelaas brengen. De Ambachters a uitstekend partij tegen de landers die in Koos Lankester, geselecteerde voor West II de gevaarlijke man bezaten. Het al direct duidelijk dat de thuis- gj vele offensieve verlangens had. ie explosiviteit leverde niet veel behalve een handvol hoekschop- ASWH bleef koel verdedigen met kwartet Helmink, Van 't Hoff, Lijster en Van der Padt. Wanneer ier Van der Meulen in actie moest en verrichtte hij zijn verdedigen- werk goed. Bij ASWH werden de mallen meestal geleid door Jan en .'Bravenr Zij kwamen tot goede >inaties die echter te ver werden gevoerd en de achterwacht van de (landers was maar te graag be- om de aanvaillen te verijdelen. (fankelijk kregen de bezoekers nog |este kans om de score open te jrjen. Schouten mocht in de buurt tóe zestienmeterlijn een vrije trap tri. Dit hield doelrijpe mogelijk- voor dc Ambachters in. Schou- .ikte verkeerd en de bal ver over het houtwerk. Later kreeg eester, die door zijn goede spel anvoerde het juiste voorbeeld gaf uitgelezen kans die door slecht k|en naast ging. Overigens liet de tterij het bij beide partijen toch ten en de trainers weten wat zij oen hebben. Boon begon een keer aan een galoze solo. De doorbraak Jukte omdat de overigens goed leiden- echtspreker Van Rijk uit Alblas- am de voordeelregel bij een unie- tans niet wenste toe te passen- en vrije trap gaf maar die bracht brood op de plank tot grote te- itelling van de thuisclubaanhan- ASWH dat zich zelf ook nog eni- raaie kansen schiep hield stand, s Dielte, van 's-Gravenzande die st zijn dag niet had werd in de de helft uit het veld gehaald en angen door Fred van Dam. Dit ht wel wat meer tempo bij de tlandse brigade die echter miet de :ht bezat om het kleine overwicht e vorm van een treffer gestalte te 1L moest zich hoofdzakelijk tot ledigen bepalen en deed dat effi- it De ploeg bleef overeind en met ene puntje konden de bezoekers sr tevreden zijn dan de teleurge- de elf van de thuisclub. everloop: Kust- en eindstand 0-0. idsrechter Van Rijn. Toeschouwers: 600. ivenzandc: Boers. Antwerpen. N. van in, C. van Emben, Van Galen, H. Noord- .ankester. V.AN DER Burg, T. Noord- loon, Dieke (Van Dam). Van der Meulen. Helmink. Van 't De Lijster, Van der padt, Schouten, eester, A. den Braven. J. den Braven, ers, Koppelaar (Van der Linden). STEFFEN VINK niets zien doen. Het enige wat hij deed was kankeren op zijn medespe lers en aan zo'n vent heb ik tijdens een wedstrijd niets. Je kon duidelijk zien dat er daardoor onrust in het team kwam. Toen Gert erin stond ging het plotseling weer veel beter'. In de eerste helft deed Pluimgraaff aanzienlijk nuttiger werk. Hij was het ook die na 21 minuten een voorzet van Piet Haasnoot koppend voor de voeten van Johan van Duyn legde, die raak knalde: 1-0. De Katwijkers kre gen in die fase trouwens reëele moge lijkheden om de zaak af te maken. Pluimgraaff stelde zowel Jan van der Plas als Van Duyn in staat te scoren, maar zij faalden. De defensie van Go Ahead, met name centrumverdedigers Ab Kiel en Henk v .d. Vegt, speelden trouwens een zwakke wedstrijd. Er werd slecht uitverdedigd en panieke rig gereageerd op elke aanval van Quick Boys. Trainer Goedhart later: 'Dit was onze slechtste wedstrijd. Er werd krampachtig gevoetbald en voor al de voorhoede was nergens. Een jongen als Dick Kiel is anders het brein van de aanval, maar vandaag zag hij het gewoon niet. Dat geldt ook voor Rudi Kronshorst. Beide jon gens zitten druk in hun studie en dat drukt toch de prestaties'. Een gevolg van die falende voorhoede was dat de acties van de weergaloos acterende aanvoerder Henk Kiel te vaak niet begrepen werden. Henk Kiel was zonder concurrentie de beste man van het veld en hij was het ook die met een geweldig schot van zeker 35 meter Go Ahead op 1-1 zette, een kwartier na het openingsdoelpunt. Overigens dient erbij gezegd te wor den dat Koos Klinkenberg zijn taak, de bewaking van Henk Kiel, onvol doende uitvoerde. Hij gaf hem te veel speelruimte en verloor praktisch elk duel. Reden ook waarom Van der Kuil in de tweede helft overwoog Zwaan voor Klinkenberg in te zetten, maar eenmaal geconstateerd hebbende dat het negatieve effect van Pluim graaff (nog) groter was, besloot hij tot de al eerder vermelde wissel. In die tweede helft drukte Quick Boys veel en fel, maar maakte de fout te veel ballen hoog in het strafschop gebied te deponeren, waar de lange doelman Faken er geen moeite mee had. Inzetten van Ger Pronk, Gert Zwaan, Jan van der Plas en een (ei gen) inzet van Ab Kiel op een voorzet van Remmerzwaal hadden geen resul taat. QUICK BOYS-GO AHEAD 1-1 (1-1). 21. VA Duyn 1-0. 36. Henk Kiel 1-1. Schèidsrechter Brand. Toeschouwers 2000. QUICK BOYS: Schaap. Pronk, A. Haasnoot. Den Hollander, Verdoes, Heerikhuizen, (Remmerzwaal), P. Haasnoot, Klinkenberg. Van der Plas. Pluimgraaff (Zwaan) en Van Duyn. GO AHEAD: Faken. v. Dijk, A. Kiel, v. d. VëgC ScKThfcél,'H. Kiel, KöTiër. v: Grafhorst-, Arendshorst (v. d. Belt), D. Kiel (Tennkes) en Dekker. SIZO-IJMUIDEN 2-2. In Hillegom werd het een goede en mede door het sopreverloop leuke wedstrijd, waarin Verschoor IJmuiden drie minuten voor rust een 1-0 voorsprong gaf. Of dat verdiend was, bleef in discussie, aangezien de kansen zich aan weerszij den hadden voorgedaan, SIZO begon na de rust zo dominerend, dat de ge lijkmaker slechts een kwestie van ge duld was. Overigens miste De Jong enkele kansen. Maar in de 20e minuut was het raak toen Kamphorst vanaf de elf meterstip beheerst mocht in schieten: 1-1. Eerst kogelde De Jong nog eens op de lat voordat dezelfde speler in de 30e minuut voor 2-1 zorgde. Daarmee had de zaak gepiept moeten zijn voor een duidelijk de zaken beheersend SIZO. Maar twee minuten voor tijd ging het Hillegomse feest aan gruizels toen Postma tegen de verhouding in IJ muiden nog aan een gelijkspel hielp. Dat alles werd op redelijke wijze be geleid door scheidsrechter Bouw. POELDIJK Peter Gödde uit Koe wacht slaagde er in om te vlammen in het Westlandse Poeldijk. Twintig kilometer voor het einde nam hij al leen de vlucht en won. Hij deed over de 100 kilometer 2.23.15; 2. J. Breur (Schiedam) 3. P. Franken (Ooster hout) 4. A. Versluis (Ameide) 5 Fr. Hoogerheide (Osssndrecht) 6 W van Steenis (Hoog Blokland). 7. M. Ree horst (Den Haag) 8 R Kroep (Rotter dam) 9 W Liebrechts (Vlaardingen) 10 C Schuuring (Amsterdam). ZWIJNDRECHT Hoewel Groote Lindt voor de buitenstaander een keurige prestatie leverde door Maasdijk op 0-0 te houden zal er in tern toch nog wel enige ontevredenheid blijven. Immers de Lindtena- ren kregen voor rust betere kansen en wanneer Maasdijk de rust met een 3-0 achterstand zou zijn ingegaan dan had men daar vrede mee moeten hebben. Een fragment uit de tweede helft van Quick BoysGo Ahead K. Doelman Faken houdt Johan van Duyn van een goal af. Van Grafhort ligt op de grond. LEIDERDORP Van het scorebord staiarden na afloop van RCLDOTO twee ogen de wegdrentelenJe toe schouwers na. Ogen op hout getekend en daaruit kunnen geen tranen vloei en. Als dat mogelijk zou zijn DEVJO-DSO 0-1. De meest ongelukki ge speler op het Voorburgse sport park Oosteinde was zaterdag De Har- tog. Hij had de pech in de eerste helft de bal in eigen doel te schieten en die ene treffer was meteen beslis send voor de einduitslag. DEVJO kreeg vele kansen doch het ontbrak aan een afmaker. DSO toonde zich een homogeen geheel en verdedigde goed. Bovendien begingen de Voor burgers de fout het spel te kort te houden. De resolute verdedigers van DSO ruimden steeds bekwaam en dat betekende dat het 0-1 bleef. LYRA-BOi.NES 0-1. In eerste instantie oefen de i-yra_veel pressie uit op. het-deel van de tegenstanders. Toch brak Bolnes de doelpun- tengrens open. Bij een fout van de Lyra- doelman schoot Koos van Weijen raak. Doel man Spruit werd vervolgens door de Lierse voorwaartsen onder zware druk gezet. Hij hield echter geweldig stand. In de tweede helft werd Bolnes wat brutaler vooral door de opdringende daden van Van der Woerdl. Gedoelpunt werd er echter niet meer. SCHOON HOVEN-S VPTT 1-1. Er was alle re den voor de Schoonhoven-speler Van der Laars om een wanhopig gebaar te maken. Hij mocht een strafschop nemen. Doelverde- diger Van Weersum speelde een heldenrol door zich als een tijger op de bal te wer pen. De mannen van de post wisten daar zo- vee! Inspiratie uit te putten en reageerden onmiddellijk met een doeltreffend schot van Haring. Dat gebeurde na een half uur. Schoonhoven heeft er daarna alles aan ge daan om de stand te nivelleren. Nellesteijn, die ook een doelpunt wegens buitenspel zag afgekeurd, wist de thuisclub toch naar 1-1 te tillen. Daarbij bleef het ondanks alle ener gieke aanvallende acties van de thuisclub ten spijt. DIONSTER-BE FAIR 2-0. De twee naamgeno ten Gerrlt van der Marei, respectievelijk ge tooid met senior en junior zorgden dat de zege in het Westland bleef. Reeds in de achtste minuut had dc jongste op de gras mat van het sportpark Polanen succes. Noch tans had Be Fair het beste van het spel doch de Waddlnxveners slaagden er niet in winstbrengend door te drukken. Integendeel de thuisclub kreeg de beste kansen en Maat 'kanjerde een keer tegen de paal. In de tweede helft toonde Van de Marei jr. zich een goede aanwinst. Hij smaakte het genoe gen om in de 82e minuut de score tot 2-0 uit te breiden. Daarbij bleef het. ZWAMMERDAM-WNC 2-1. Zwammerdam draaide voortreffelijk tegen de Waardenbur- gers die niettemin goed verzet boden. Het was een hard, niet onsportief duel. Toch moest scheidsrechter Van der Linde enige strafschoppen uitdelen. Henk Los gaf Zwam merdam, toen er een kwartier spelen op de chronometer stond, de leiding (1-0). Juist voor het theedrinken maakte Pilgram er uit een strafschop 2-0 van. In de tweede helft deed WNC er alles aan om de stand een voor hen gunstiger karakter te geven. Ver der dan een teffer van Sm'its, nadat de paal van het houtwerk terugketste, kwam het echter niet (2-1) Fokkert miste vijf minuten voor tijd een unieke kans op een puntenver deling. Hij schoot een toegekende strafschop echter naast. CAPELLE-SEMPER ALT1US 2-0. Het aanvals- spel van Capelle was grimmiger en dat le verde het gewensto succes op. In de eerste helft hielden de Hagenaars de kloof nog ono verbrugbaar. Dat werd in de tweede speel tijd anders. Vuik had succes na een uur spe len en Boudewijn voerde de stand gunstig voor Capelle op. Een van het houtwerk te ruggekomen paal knalde hij In (2-0). Scheidsrechter Van Andel leverde goed lei- derswerk. had het scorebord in Leiderdorp een nog triester aanblik gegeven dan nu al op die overigens schitterende herfstmiddag op het sportpark De Bloemert mogelijk was. Want de 600 kijkers hebben weinig gein gehad aan de partij van RCL en DOTO die elkaar voor het eerst na acht jaar weer eens in de ring ont moeten. Geen gaafs, geen spektakel, nauwelijks spanning en voetbal dat doorgaans zonder een vorm van be hoorlijk tempo elk boeiend element verspeelde. Dat uiteindelijk het gelij ke spel zonder meer het beste resultaat was. datscheidsrechter Den Duik voortreffelijk leidde en dat RCL met acht tegen twee hoekschoppen' alles bij elkaar iets meer aanvalsdrift heeft gehad deed aan dat alles niets af. Een loei van een vrije trap van Teskie die vi ade voortreffelijke keeper Ringeling en de paal in een corner uit mondde na zes minuten en een knap schot van Kalkman, na 10 minuten dat gepareerd werd door Brand lieten al zien dat er niet zo veel krachtsverschil was. Ook niet nadat de sukkelende Ver boom al na 27 min. werd vervangen door de wat corpulent geworden De Ron die echter nauwelijks op aanvaard bare wijze werd aangespeeld om ge vaarlijk te worden. De voor de zoeke Rosema op de backplaats spelende Nol ten moest na 32 min. een inzet van Holil redden, maar de beste kans de mooiste van de dag misschien was voor De Ronde na een schitte rende actie van Hordijk en een troughpass op maat naar De Ronde die links uithalend voor vrij doel ech ter naast knalde. Het in nieuwe shirts spelende RCL ontkwam op de valreep van rust aan een achterstand toen Kalkman op de paal knalde. Andermaal veel via de snelle, maar niet zo sterk balvaardige v.d. Berg op rechts spelend drukte RCL na rust snel naar offensieve da den door, maar in de vijfde minuut leek Teske na een messcherpe voorzet van Ton Ederveen snel in te kop pen maar de bal ging naast! Oók Kalkman miste aan de andere kant richting bij een vallende kopstoot na aangeven van Polderman. Pech dus aan beide kanten, maar de hardste te genvaller incasseerde Roodenburg van RCL na 20 minuten toen hij wat on besuisd inliep op keeper Ringeling en daarbij zo zwaar aan zijn knie werd geblesseerd dat hij naar het zieken huis moest voor foto's. Aan de andere kant misten De Ronde, Kalkman en Polderman op het beslis sende moment maatgevoel om in de slotminuten alsnog te scoren en aan de andere kant liet zelfs een wat uit zijn ritme zijnde Leo Holl na een ga ve 1-2 met Teske de mogelijkheid op 10 glippen. Ringeling intervenieer de overigens voortreffelijk. Uiteindelijk vormde dit alles de in grediënten van een toch wel teleur stellende partij voetbal: tekenend voor onze tijd, proberen mooi te doen, maar het niet kunnen. Jammer. RCLDOTO 00. Scheidsrechter Den Dukl. Toeschouwers 600. RCL: d. Brand; a. De Ruiter, Hane- veld, Broerse en Braat; m. Teske, Roodenburg (Kuik) en Bas Ederveen; v. v.d. Berg, Holl en Ton Ederveen. DOTO: d. Ringeling; a. Nolten, Hor dijk, v. Beëlen en Keemink; m. Wón- dergem, Camijn en Verboom (De Ronde), v. De Lange, Kalkman en Polderman. De Lindtse aanval blijft echter het zwakke punt. Met name de twee routi niers Van Veen en De Jong, die te weinig steun ondervinden vanuit het centrum en de veel belovende Van Maaren die zwak speelde. Dat alles ondanks het uitstekende spel van de middenvelder Tak en de na zijn schorsing weer teruggekeerde Buijink hoewel het jammer blijft dat dee spe ler eenbenig is. Ook doelman Waar denburg speelde een vlekkeloze wed strijd. Maasdijk ging direct na het begin fel in de aanval om echter al snel in sta tisch voetbal te vervallen. V. d. Houdt, Voogd en Sonneveld openden een pittige aanval die echter door Bijkerk c.s. goed in bedwang werd gehouden. Verder speelde Hordijk achter de aan val een dominerende rol. In het cen trum was Maasdijk zijn tegenstrever de baas, doch haalde er weinig rende ment uit: Een schot van Voogt ging dan wel na tien minuten net over de lat, een mi nuut daarop had de Lindt de leiding kunnen nemen, toen Van Veen de bal naar de volkomen vrijstaande Buijink schoot, die wel vuurde, maar dat recht op Van Staaduinen deed. In de achttiende minuut was er weer een kans voor van Maaren, maar zijn schot trof de paal. Maasdijk zat overigens ook niet stal, doch schoten van Sonneveld en Lie- vaart werden door Waardenburg be kwaam over de lat getikt. Vlak voor rust kreeg de Lindt kans nummer drie toen Van Veen alleen .voor Van Staalduinen verscheen maar ook faalde. Na de rust over het ge heel een boeiend duel met twee teams die hard streden voor de zege. Het werd allengs duidelijk dat een doel punt de beslissing zou brengen. SMS-DVVA 01. Een strafschop heeft deze ontmoeting beslist. Dat gebeurde in de 48e minuut. Er gebeurde iets onregelmatigs in de SMS-defensie en scheidsrechter Orsel die deze romme lige strijd goed leidde, wees naar de witte stóp. Putman had er geen moei te mee. De thuisclub die dlat verlies niet wenst te nemen begon aan een serie aanvallen en was enige malen dichtbij de remise. Vooral Möhlen was actief en had het moeilijk tegen de potige DVVA-defensie. Van Dijk van DVVA werd naar de kleedkamer verwezen vanwege nare opmerkingen tegen de rivalen. Takes, Blaen en Möhlen kregen een officiële waarschu wing. DOSC-SPORTLUST 9—1. Sportlust had een volkomen off day en dat was dan ook duidelijk aan de uitslag te merken. De Woerdenaars konden maat nauwelijks dubbele cijfers voor komen. De doelpunten: Broersen 10, Van Dijssel 20, Broersen 30. Gooszen 40 (Rust) Van Oudenalien 41, Jaarsma 51, Van Dijssel 61. Jaarsma 71, Vermeulen 81 en uit blinker Broersen 91. Sportlust speelde ontstellend zwak en zal het leven snel moeten beteren. Tag, goed gesteund door Bra- venboer en Buijink kregen wat meer greep in dat centrum en Maasdijk gooideshet allengs over een andere boeg; hij hanteerde de lange pass en schoten vanuit de tweede lijn. Modern voetbal met echter pech, toen Den Hartog net op tijd zijn voet te gen de bal zette toen Sonneveld een half uur verwoestend uithaalde. Naarmate de tijd verstreek gingen beide teams minder risico nemen en werd er aan beide kanten op zeker ge speeld. Dat leverde de ploegen die zeer sportief speelden, waardoor scheidsrechter Dodewaard een vrij ge makkelijke middag had, ieder een punt op. De Lindt had in de eerste helft echter meer moeten pakken. Grootellndt-Maasdljk 0-0: Scheidsrechter: Do dewaard. Groote Lindt: Waardenburg: Lems, Klootwijk. Bijkerk, Hartog; Tak. Bravenboer. Buijinkk: Van Maaren, Van Veen en De Jong. Maasdijk: Van Staalduinen; a. Van der Stok, Visser. Hoogendam, Valstar, m. Huis. Hor dijk. Lievaart, Sonneveld, Voogt en van der Helm. VEENENDAAL GVW—CSVD (3-3) was een opwindende, aantrekkelijke en ook weer onbevredigende wed strijd, waar CSVD kennismaakte met GVVV. Dat verliep op zich niet onple zierig al haalden de Veenendalers op de valreep ten onrecht CSVD de ver diende winst onder de neus vandaan. De Delfse ploeg mocht het een hard werkend GVW echter allerminst kwalijk nemen. Maar men bromde na afloop niet ten onrechte op die Friese scheidsrechter Jan 't Hart die door gaans een van de beste zaterdag- scheidsrechters is. Maar dat kon hij zich dit keer in Veenendaal niet to nen. Zó ging het. In het eerste half uur niet zulk bijster hoogstaand voetbal al bleek direct dat CSVD met een ga vere techniek een aanwinst is voor de eerste klas. De gespannenheid aan beide zijden werd overigens gebroken toen Van Peppen na 30 minuten voor 0-1 zorgde. Maar GWV kwam gelijk toen Marcus zeven minuten later uit aangeven van v. Veenendaal de bal met een lob over v. Oordt in het doel werkte: 1-1. Vijf minuten voor rust kende arbiter 't Hart een doelpunt van A. v.d. Bovenkamp toe dat CSVD fel wegens buitenspel betwistte. De scheidsrechter bleef bij zijn beslis sing, maar raakte wel van slag. Dat zette zich na rust voort toen CSVD m een kwartier twijfelen in de GVW- achterhoede via een kopbal van Van Peppen afstrafte: 2-2. GVVV koerste evenwel zondermeer op winst en wisselde Van Hunnik voor Jan Veldhuizen die Marcus in stelling moest brengen. In de 30ste minuut opnieuw spektakel toen Van Veenen daal door Schuitemaker ten val werd gebracht. De penalty diie 1 Hart aan GVW zoe kende was evenwel een veel te zware straf. Beukhof schoot te zacht in zo dat CSVD aan een achterstand ont snapte. Toen Van der Meer vijf minu ten voor tijd die bal van De Man af pakte en keeper v.d. Wardit passeerde leek de Delftse winst gebakken. Een stormlopend GVW had evenwel in de slotminuten toch nog succes toen na een voorzet uit een corner 'Van der Looff bij een felle scrimmage inkopte: 3-3 P1JNACKER Op de prachtige DSVP grasmat te Pijnacker, die bij een vergelijking met een biljartlaken geen slecht figuur zou slaan, heeft SV'35 dat dit seizoen voor het eerst in de derde klas uitkomt even over tuigend als verdiend met 4-0 van het eveneens in de derde klas debuteren de DSVP gewonnen. Voor de pauze was het al een aantrek kelijke ontmoeting, waarin spoedig duidelijk werd dat SV'35 in technisch opzicht hoger aangeslagen diende te worden dan de thuisclub. SV'35 be perkte zich tijdens dat begin echter tot korte combinaties waaraan elke verrassing ontbrak terwiji de lange centers waarmee DSVP het spel trachtte te verplaatsen juist wel ver rassingen opleverden. Vooral ook om dat de defensie van SV'35 enige tijd nodig had om op dreef te komen leek het een volkomen open en spannende wedstrijd te worden. Ook toen SV35 na 25 minuten door een doelpunt van J. Gruppen een voorsprong kon nemen (0-1) was er nog geen enkele aanijzing voor een Haagse zege. Niet in het minst omdat ICUM-SVOW 2-2. Knappe prestatie SVOW om bij Unicum een punt te halen. Het pakte dat punt in goed voetbal dienend duel, met Leste kansen voor SVOW. Anima- bij de gastploeg was Langerijs. Na half uur nam het toen sterkere cum uit een door Peter Nelman utte penalty de leiding, maar zag geen minuut later R. van de We- ngh tegenscoren. In de tweede t verschafte Eddy Vermaat Uni- i wederom een voorsprong, maar tof minuten voor tijd was het laat- woord aan dezelfde Van de Wete- gh. Sportief duel. 8 HAGHE-ARC 3-1. Die Haghe lft winnen als vierdeklasser. Dit to werd ARC vrij gemakkelijk ge- Pt- Die Haghe was de veel sterkere e8- Na een kwartier opende Van Veen de score, gevolgd door een treffer van Spaans, tien minu- voor rust. Halverwege de tweede helft kwam ARC nog even terug en wel door de scorende Nootje. De Groot gaf de score uiteindelijk weer een marge van twee treffers. Dat laat ste doelpunt verdiende de schoonheids prijs. De Groot omspeelde eerst vier tegenstanders om vervolgens keihard in te schieten. Uitblinkers waren Ha genaar Leo Huisman en scheidsrech ter Van Straaten. NAALDWIJK-OEGSTGEEST 2-1. Naaldwijk bleef via winst op Oegst- geest in de sub-top van de vierde klas A. Het toch goed voor de dag ko mende Oegstgeest moest er met 2-1 aan geloven. Bij rust had Naaldwijk een 1-0 voorsprong, die al na twaalf minuten was ontstaan, toen Baras in kopte. Het goed spelende Naaldwijk nam in deel twee eerst verder af stand. Uit een voorzet van Meyer schoot Aad Otto raak. In de allerlaat ste minuut scoorde Mulder voor Oegstgeest tegen. Hij deed dat uit een vrije trap. Scheidsrechter Wolffenbut- tel leidde correct. WOUBRUGGE-ORNAS 0-0. Twee machteloze en zonder schutters ope rerende voorhoedes hebben in Wou- brugge twee maal drie kwartier tegen oppermachtige defensies opgebokst. Bovendien verdedigen de keepers Tetro bij Ornas en Ost-Indië bij Wou- brugge hun doel uitstekend. Wou- brugge toonde overigens een iets be tere spelopvatting. Arbiter Wolthuis floot goed. SCHEVENINGEN-LISSER BOYS 2-3. Winnend Lisser Boys beleefde in Scheveningen een moeilijke slotfase. Nadat Turfboer vijf minuten voor tijd de achterstand van Scheveningen te rug bracht tot 2-3, sloeg de vlam nog een keer in de pan en wist Lisser Boys uiteindelijk met veel moeite overeind te blijven. Verdiend aange zien het in totaal de betere ploeg was geweest. Bij rust leidde het met 0-1. Boot had in de eerste helft gescoord. In de tweede helft breidde Sluijmer die voorsprong via een penalty uit. De goed fluitende arbiter Van Straten had die strafschop toegekend, nadat Pronk tegenstander Boot onderuit ge haald had. Zon scoorde vervolgens tegen en Van der Weerd maakte er 1-3, eer Turfboer dus voor een spannend slot zorgde. TAVV-KATWIJK 00. Het is in Ter Aar een uiterst attractief treffen ge worden. Beide ploegen demonstreer den een goede spelopvatting en bleken over een opvallend goede tech niek te beschikken. Slechts de doel punten bleven uit. De kansen waren daartoe zeker aanwezig, maar in de af werking werd nog al eens gefaald. Scheidsrechter De Graaf floot voor treffelijk. DSVP dat bij de Haagse treffer heftig voor buitenspel had geappelleerd via gevaarlijke tegenaanvallen een gelijk maker trachtte te forceren. Het zat de club uit Pijnacker in deze periode echter met mee. Achtereenvolgens kregen Kluiters, Geilstra en Van der Werf fraaie kan sen waaruit de bal over of naast het doel werd geschoten, terwijl de be trouwbare SV'35 doelman Knoester bovendien goed werk verrichtte door enkele harde schoten vakkundig te stoppen. Een door J. de Rijk genomen corner waaruit de Haagse goalgetter Jasper HanteveJd de stand op 2-0 voor SV'35 bracht was in feite beslissend. DSVP was even ontmoedigd en toen Harteveld na een fraaie solo waarbij hij zes tegenstanders omspeelde de score tien minuten voor de pauze op 3-0 kon brengen leek de strijd gestre den. In de tweede helft die niet zo veel betekende ging SV'35 het dan ook rustig aandoen. Kennelijk vond men 3-0 wel genoeg en beperkte het team zich tot het afslaan van de wei nig overtuigende aanvallen van DSVP. Opmerkelijk was dat in deze aanvan kelijk zo rustige en faire strijd steeds harder werd gespeeld en we moeten de scheidsrechter A. Moret (Vlaardin gen) het lichte verwijt maken dat hij de teugels op dat moment niet wat strakker aanhaalde. Een kwartier voor het einde werd die verslechterde stemming aanleiding tot een verve lend incident. De SV'35 linksbuiten Jasper Harteveld, die enkele keren nogal stevig was aangevallen, was toen zo dom om voor eigen rechter te gaan spelen., Hij gaf zijn tegenstander een vuistslag en bij amateurvoetbal heeft dat onherroepelijk tot gevolg dat men ulit het veld wordt gezonden. Dat betekende weer werk voor de straf commissie en zonder op een uit spraak vooruit te willen lopen mag men aanemen dat SV'35 zijn beste speler in de komende weken enige tijd zal moeten missen. Op het verde re verloop van de ontmoeting tussen SV'35 en DSVP had dit incident geen Invloed. Ook met tien spelers konden de Hagenaars hun tegenstanders ge makkelijk de baas blijven. Zelfs werd het tien minuten voor het einde nog 4-0 toen de snelle K. de Graaf er op eigen kracht in slaagde alleen voor het doel van DSVP te ko men waarna het niet zo moeilijk meer was om doelman Van der Kooy voor de vierde keer te laten vissen: 4-0. Een fragment uit de doelpuntloze ontmoeting tussen Excelsior P en Rijnsburgse Boys. Arbiter Coert houdt een oogje in het zeil. DSVP-SV'35 0-4. Na 25 min. Gruppen 0-1, na 30 min. Harteveld 0-2, na 3-5 min. Harleve-ld 0-3. Rusi. Na 80 min. De Graaf 0-4. Arbiter Moret. DSVP: d. V.d.Kooy; a. Lalleman, H. Geilstra. Kólk en Felgen; m. Klos, H'azebroek en Ker ster; v. Kluiters, J. Geilstra en V.d Werf.SV35: d. G. Knoester; a. Waterreus, Pronk, de Rijk eit J. Knoester; m. Rog, de Rijk en J. Rog; v. De Graaf, Gruppen en Harteveld. HENK VAN DER WERFF EXCELSIOR P-RIJNSB. BOYS 0-0. De winst had voor de Boys moeten zijn in deze voetbalteehnische niet zo ster ke wedstrijd. Het was heel lang gele den dat beide teams, in 1960 voor het laatst tegen elkaar hadden gespeeld. In een uiterst sportief duel onder goede leiding van scheidsrechter Coert toonde het uit de tweede klas verdreven Rijnsb. Boys meer capaci teiten te hebben dan de Pernissers. Maar keeper Ruyzeveld de Winter was in topvorm en hield Ouwersloot, Den Heijer en Zwaan in bedwang. Naast hem blonk ook Pijl als laatste man uit. Bij Rijnsb. Boys was Duivenho- ven ronduit de meestopvallende man dit keer. JAC-KOUDEKERK 1-0. JAC heeft in deze wedstrijd en dan speciaal na rust de kansen laten liggen om ruimer afstand van Koudekerk te ne men dan nu gebeurde. In een gelijk- opgaande eerste helft was het Dick v. d. Waal die JAC na 35 minuten aan een voorsprong hielp door keeper Vergunst van Koudekerk te passeren. In de tweede helft domineerde JAC volledig. Diverse echte scoringskansen werden niet benut. Slijster schoot een keer tegen de paal en Bestenbrugge kon evenmin als Bor definitief uitha len. Zodoende bleef het tot het laatste signaal van invaller-scheidsrechter v. Namen spannend. HOOGVLIET-LOOSDUINEN 2-0. Ge rekend naar 3e klas-niveau speelden Hoogvliet en Loosduinen een uitste kende wedstrijd. Er kwamen legio kansen, maar die werden in de eerste helft niet benut, vooral ook door het knappe werk van de beide keepers v. d. Polder (Hoogvliet) en de Harty (Loosduinen). Hoogvliet domineerde met Stravers en Van der Schee als beste mensen van meet af aan, maar zag pas na rust kans dat in goals tot uitdrukking te brengen. Na 33 minu ten passeerde Hoogeveen keeper De Harty en vier minuten later was de zaak beslist toen Betist uit een vrije schop v. d. Schee scoorde: 2-0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15