De Graafschap boeit van begin tot eind Aad Mansveld weer in Oranje Mulder geeft Ajax weer vleugels j Eredivisie Loting KNVB-beker Feyenoord na flitsende start toch in moeilijkheden Cevert gedood tijdens training TROUW/KWARTET MAAÜMÖAG 8 OKTOBER 1973 SPORT T9, Eerste Divisie Sporttoto PSV—FC Utrecht 5—0 AjaxHaarlem 50 MVVAZ'67 1—1 De Graafschap—Feyenoord 57 SpartaNAC 22 TelstarFC Twente 0—0 FC Den Haag—NEC 1—0 Roda JCFC Amsterdam 00 Go Ahead EaglesFC Groningen 50 Van onze speciale verslaggever DOETINCHEM Over één ding waren Graafschaps trainer Piet de Visser en zijn spelers het na derhand wel eens: het naar spek takel snakkende publiek was vol op aan z'n trekken gekomen. Want wat wilde het, dat kritische Achterhoekse voetbalvolk dat De Graafschap na het verlies tegen FC Amsterdam nog met een striemend fluitconcert 'vonniste', nog meer dan dét wat De Vissers équipe tegen Feyenoord presteer de. Het voetbalde niet sterk, op portunistisch vaak, maar wel met Feyenoords permissie onderhou dend en boeiend. De Graafschap liet zich niet intimideren, zelfs niet toen het al na dertien minu ten tegen een 30 achterstand aankeek. De eredivisie-debutant vocht onbevangen terug in die fase. Om een debacle te voorko men, dat voorop. Met een inzet, die fenomenaal was, met een hartstocht, die in het heden daagse business-voetbal niet meer voor mogelijk werd gehouden en met een élan, die het thuisfront in vervoe ring bracht, boog De Graafschap een 0-3 achterstand om in een 4-3 voor sprong. Reeg bovendien hoogtepunt aan hoogtepunt, dat overijverige De Graafschap. Maar verspeelde daarmee toch zoveel kracht en zoveel energie, dat het zich in de tweede helft alsnog moest schikken in de ondergeschikte rol, die Feyenoord haar in feite al in de eerste minuut had opgedrongen. Met 7-5 wonnen de Rotterdammers, een op eredivisie-niveau voor onmoge lijk versleten resultaat. 'Korfbalcij- fers' die toch aangeven dat er in Doe- tinchem iets te beleven viel. Vandaar dat Piet de Visser ondanks de neder laag bijna jubelend zei: 'Vergeet niet dat al dit publiek terugkomt bij onze volgende wedstrijd. Omdat het geno ten heeft van dit voetbal'. En steunde Wiel Coerver, Feyenoords trainer: 'Dit is toch het voetbal, zoals het pu bliek dat begeert'. Het zou onjuist zijn om uit die, van Coerver afkomsti ge, tekst de tevredenheid van Feyen oord af te leiden. Daarvoor maakten de Rotterdammers op de knusse uit verkochte Vijverberg teveel fouten. Hadden zij het ook te nadrukkelijk aan zichzelf te wijten, dat De Graaf schap zo op kon leven na een ogen schijnlijk verpletterende sart. Coer ver: 'Na die 3-0 voorsprong dacht ik werkelijk dat het bekeken was. Daar om wilde ik op dat moment ook Res- sel naar de kant halen en Schoenma ker inzetten, om Ressel te sparen voor de komende ontmoeting tegen Sparta. Het pakte toch anders uit, maar ondanks dat ben ik eigenlijk geen moment in paniek geweest. Ik geloofde in mijn team'. In Feyenoord, dat De Graafschap in de eerste helft een 'comedy-caper' toestond. Want De Graafschap aasde niet bewust naar het spektakelvoetbal, zoals zich dat later ontwikkelde. Het koos evenmin be wust voor het avontuur zoals het sco reverloop wellicht toch doet vermoe den. De Graafschap richtte zich wel dege lijk op zekerheid en illustreerde dat nog het beste door het risicoloos op treden van libero Theo van Londen. Van Londen liet een'ruimte van onge veer twintig meter tussen hem en de afweer vallen, omdat hij dat van tevo ren met zijn trainer had afgespr ken. Van Londen: TVe waren bang voor de snelheid van Ressel. Daarom bleef ik 'hangen'. Het bleek een maatregel die een averechts effect sorteerde, solide voetbal uitsloot en sensatie garandeer de. En dat niet alleen omdat De Graafschap moest zoeken naar even wicht in alle linies, maar ook omdat Feyenoord die vrijheid bijna instinc- tiel uitbuitte. Al in de vierde en in de elfde minuut prikte Wery het leer achter de onzekere doelman Van Oosterhout en twee minuten later verlengde Schneider een pass van Wery tot een derde treffer. En terwijl juist daardoor het besef, dat een toen soepel draaiend Feyen oord al vernietigend uit had gehaald, groeide en De Graafschap op een ont hutsend verlies leek te worden gezet waren het de Doetinchemse spelers zelf die dat idee vermorzelden. De ge blesseerde Gerry de Jonge, sterk ver vangende Sietse Veen: 'Ik weet niet wat de andere jongens op dat moment dachten, maar ikzelf reageerde na de 3-0 niet paniekerig. Ik bleef mogelijk heden zien. Vooral omdat de samen werking in de achterhoede van Feyen oord niet deugde. Rijsbergen, mijn di recte tegenstander, liep vaak te zoe ken en Van Daele nam nooit over'. De Graafschap, dat met zo'n optimale inzet streed, leek hoe gek dat ook klinkt na die achterstand van een last bevrijd. Het voetbalde daarna althans gretiger en grimmiger. Het hield de dekking korter en bracht Feyenoord in de laatste fase van de eerste helft in grote wanhoop. De Visser later: 'Ik heb de hele week tegen de jongens gezegd: wat hebben wij nu te verlie zen tegen ploegen als Ajax en Feyen oord: helemaal niets toch. Waarom moeten wij dan tegen dit soort ploe gen steeds jagen, waarom laten wij niet op ons jagen. In het begin dacht ik: het heeft allemaal niets uitge haald. De Graafschap speelde veel te lief (Theo van Londen: 'Dick Schnei der mocht bij zijn treffer een rush over wel dertig meter ondernemen. Dat soort zaken moeten wij voorko men'). We hadden natuurlijk nooit met 3-0 achter mogen komen, maar ergens was het niet eens zo slecht Want daarna ging een Chris de Vries Ajax Feyenoord FC Amsterdam PSV FC Twente FC Utrecht Go Ahead FC Den Haag Sparta Telstar AZ'67 Haarlem De Graafschap MVV Roda JC NEC NAC FC Groningen 0 13 23—7 1 13 23—11 1 11 13—10 2 10 22—9 1 10 12—6 3 10 12—15 3 9 15—9 3 9 6—7 8—10 7 10—12 7 7—10 7 10—16 6 11—18 9—16 5 8—10 4 5—10 4 12—20 4 9—19 VeendamPEC 1—3 Vitesse—SW 5—1 Heracles—FC VVV O—l SC CambuurFC Den Bosch 0—0 Willem IISC Amersfoort 1—3 ExcelsiorFortuna SC 1—0 VolendamHeerenveen 0—0 Fortuna VI.Wageningen 0—0 EindhovenVolewijckers 1—1 FC DordrechtHelmond Sport 1—0 Fortuna SC 10 7 1 2 15 23—7 Excelsior 10 5 4 1 14 15—9 Vitesse 10 6 1 3 13 25—11 Helmond Sport 10 6 0 4 12 14—14 Heerenveen 10 4 3 3 11 15—7 Heracles 10 5 1 4 11 10—7 FC Dordrecht 10 4 3 3 11 15—17 SC Cambuur 10 2 6 2 10 8—8 SC Amersfoort 10 4 2 4 10 11—14 Eindhoven 10 3 4 3 10 11—14 SVV 10 4 2 4 10 9—13 Volewijckers 9 3 3 3 9 11—15 Volendam 10 3 3 4 9 16—11 VW 10 3 3 4 9 10—14 FC Den Bosch 10 3 2 5 8 14—14 Fortuna VI. 9 2 4 3 8 6—8 PEC 10 3 2 5 8 7—9 Veendam 10 3 2 5 8 12—18 Wageningen 10 2 3 5 7 6—14 Willem II 10 1 3 6 5 8—22 Juist ingevuld zag het formulier er als uit: 323313132133 1. I De cijfers van Sporttoto 11 zijn verf* Aantal deelnemers 498.579. Inleg 1.129.11 Prijzenbedrag 479.672. Eerste, tweede, tf de prijs en premie elk 119.418. Zonü« avond hadden zich 2 deelnemers voor! eerste prijs gemeld. Lotto De uitslag van de Duitse lotto: de wlnni getallen in de Duitse lotto zijn: 1. 23. 24. 31. 36. 48. Reservegetal: 18. Olymplanummer: 3893. Jjj Topscorers Zaterdag: PSV-Go Ahead Zondag: FC Utrecht-Ajax, AZ'67-De Graafschap, Feyyenoord-Sparta, NAC-Telstar, FC Twente-FC Den Haag. NEC- Roda JC, FC Amsterdam-C Groningen. Haarlem-MW. Fortuna SC periodekampioen Zondag: Veendam-FC Dordrecht, PEC-Vitesse, SW-Heracles, FC WV-SC Cambuur, FC Den Bosch-Willem II, SC Amersfoort-Excelsior. Heerenveen-Fortuna VI., Wageningen-EIndho- ven Volewijckers-Helmond Sport, Fortuna SC-Volendam. EREDIVISIE 1. Leo van Veen <FC Utrecht) 7 doelpur 2. WiUy van der Kuylen (PSV) 6 doelpuaj 3-6 Nico Jansen (FC Amsterdam), Edsd (PSV). Gerrie Mühren (Ajax), en René I de Kerkhof (PSV) 5 doelpunten, 7-13. I Kooten (Telstar), Vosmaer (Haarlem), Jong (Feyenoord), Krlstensen i en Schneider (Feyenoord), Van der Vail I Twente) en Lubse (PSV) 4 doelpunten. EERSTE DIVISIE 1. Veenendaal (Vitsse) 7 doelpunten, 2 Böhnen (FSC) en G. den Butter (Exceld 6 doelpunten, 4-9 Dubbeld (FC Dordrec Meyer ink (Heerenveen). Graul (FC I Bosch). Hofs (Vitesse), Erkens (FSC) 5 di punten. Cees van Ierssel ivisselspeler Dick Schneider brengt Feyenoord op 03. plotseling wel over Van Hanegem punt. Toen Treytel een schot van heen, moest Kristensen ook Gerrit Mintjes volgen, toen waren we waar ik in de ploeg graag veel eerder had gehad'. Hoe het mogelijk was, dat Feyenoord daarop zo in verval raakte dat een ontketend De Graafschap vier treffers kon laten aantekenen zal wel altijd een raadsel blijven. Zeker is wel, dat Feyenoord er te moeizaam in slaagde zich uit die tijdelijke impasse op te richten. Coerver: 'Het is natuurlijk wel zo dat wanneer je zo gemakkelijk met 3-0 voorkomt, dat je bepaalde dingen verwaarloost. Er werd slecht afgestopt bij die stand'. Er viel ook een nonchalance over de ploeg. Van Hanegem: 'Ressel trok weg uit de spits, daardoor kregen hun centrale verdedigers gelegenheid om op te ko men. Er was niemand meer die voor in 'stoorde'. Daardoor liep de organi satie bij ons op het middenveld stuk'. En Theo de Jong: 'Ik begrijp nog niet hoe dit zich allemaal heeft ontwik keld. Ik stond perplex. Aan alle kan ten werden we plotseling voorbijgelo pen'. In de achttiende minuut voelde de 'blaasbalg' van het Doetinchemse of fensief Chris de Vries het enthousias me van de ploeg met een eerste doel- Veen losliet reageerde Hoekema zeer alert (2-3) en Wimke Meyers illus treerde de ontreddering in de Rotter damse afweer door Dick Schneider met een pass tussen de benen door te omspelen en Overgoor de gelegenheid te bieden om te scoren: 3-3. Twee mi nuten voor het rustsignaal in dat tur bulente gebeuren, schoot Sietze Veen De Graafschap zelfs op een 4-3 voor sprong. En Feyenoord herstelde zich pas in die tweede helft. Ook omdat De Graafschaps krachten toen ge sloopt waren. De Visser: 'Ik was veel liever met 3-0 de rust ingegaan en had er in de tweede helft vier inge- schopt. Nu werd het extra moeilijk'. Ook omdat Feyenoord toch zeer be heerst op de zege afstevende. Met voetbal dat het kwaliteitsverschil met het hardwerkende De Graafschap haarfijn onderlijnde. Van Hanegem: 'De verdienste van De Graafschap was dat ze bleven werken. Ze maakten het ons in de tweede helft ook niet ge makkelijker'. Van Hanegem was toen weer de 'motor', die sterk gesteund werd door Theo de Jong, dankzij de in de tweede helft sublieme Kristen sen (Van Londen: 'Hij was de enige in Feyenoords aanval die vaak on grijpbaar was') kwam het in veilig heid. Kristensen zelf scoorde twee maal, Lex Schoenmaker voor Res sel in het veld de nummers zes en zeven. Feyenoord creëerde toen overi gens een vloed van kansen. Coerver: 'Als ik even niet aan die doelpunten hoef te denken dan stel ik toch dat dit de sterkste wedstrijd van onze aanval is geweest. De jongens voorin hebben goed gespeeld'. En Theo de Jong: 'Het is lang geleden dat we zo veel uitgespeelde kansen hebben ge had'. Schoenmaker en Wery misten overi gens de fraaiste mogelijkheden. En Feyenoord gaf er ook nog weer één weg, zoals het voor de rust veel meer cadeau schonk. Hiddink schoot uit een vrije trap via de muur in en prikte daarmee de1 unieke stand (5- 7) op het scorebord. DE GRAAFSCHAP-FEYENOORD 5—7 (4-^3) 2. Wery 0—1, 11. Wery 0—2. 14. Schnei der 0—3, 17, De Vries 1—3, 23. Hoekema 2— 3. 37. Overgoor 3—3, 43. Veen 4—3, 53. Kris tensen 4I, 63. Kristensen 45, 67. Schoen maker 46, 85. Schoenmaker 47, 89. Hid dink 57. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers: 12.500. DE GRAAFCHAP: Van Oosterhout; Mintjes, Znayer. Van Londen, Overgoor; Koenders. De Vries. Hiddink; Hoekema. Veen. Meijërs. FEYENOORD: Treytel: Schneider, Van Daele, Rijsbergen. Vos: Jansen, Van Hanegem. Do Jong; Wery. Ressel Schoenmaker Kristen sen. POUL ANNEMA AMSTERDAM (ANP) In het Nederlands elftal, dat woensdag in Rotterdam een vriendschappelijke wedstrijd tegen Polen speelt, maakt FC Den Haag-verdediger Aad Mans veld zijn rentree. Epi Drost, die in de wedstrijd tegen Noorwegen als centra le verdediger stond opgesteld, is wegens een blessure niet beschikbaar. Ook Gerrie Mühren speelt om die reden woensdag niet mee. In hun plaats zijn Cees van Ierssel en Arie Haan gekozen. Het elftal ziet er als volgt uit: Doel: Van Beveren (PSV); achter: Suurbier (Ajax), Mansveld (FC Den Haag), Schneider (Feyen oord, Krol (Ajax); midden: De Jong (Feyenoord), Neeskens (Ajax), Van Hanegem (Feyenoord); voor: René van de Kerkhof (PSV), Cruijff (Barcelona), Keizer (Ajax). Wisselspelers: Schrijvers en Van Iers sel (FC Twente. Haan (Ajax), Wery (Feyenoord), Rensenbrink (Ander- lecht). Aad Mansveld DEN HAAG (ANP) In de eerste 'echte' ronde van het toernooi om de KNVB-beker, waarbij ook de achttien verenigingen uit de eredivisie zijn be trokken, zullen ten minste vijf verenigingen uit de hoogste klasse worden uit geschakeld. De loting voor de wedstrijden van 11 november, die gisteravond plaats vond, leverde namelijk vijf ontmoetingen op.tussen ploegen uit de ere divisie (Roda JCAjax, TelstarMVV, HaarlemAZ'67, NACGo Ahead en De Graafschap—FC Groningen). Er zijn drie duels waarbij geen vereniging uit de eredivisie zijn betrokken, namelijk WageningenHelmond Sport, Willem II Volendam en Excelsior tegen de amateurclub TOP. De loting van de zestien wedstrijden bracht verder het volgende programma: Fortuna SCFC Amsterdam, HeerenveenFeyenoord, FC UtrechtHeracles, PSVVitesse, NECSC Amersfoort, FC TwenteFC VW, PECSparta, FC WATKINS GLEN (Reuter, UPI) De Fransman Frangois Cevert is zaterdagmiddag het dertiende slachtoffer binnen acht maanden geworden van de autorace sport. Op het circuit g van Watkins Glen, tijdens de training voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten raakte Cevert (29) in een gevaarlijke s-bocht de macht over het stuur van zijn Tyrell Ford kwijt De n bolide sloeg tegen de vangrail I en vloog daarna enkele keren I over de kop. Cevert die tussen I de brokstukken van zijn wagen werd gevonden was op slag dood. De juiste oorzaak van het onge-1 luk is nog niet vast komen te r staan. Een baanwachter die het ongeluk zag gebeuren vertelde: 'Er scheen iets van de auto af 11 te breken'. Vermoedt wordt dat r de ophanging van de bolide het j, begeven heeft. Het team waar r Cevert deel van uitmaakte nam f gisteren niet deel aan de strijd. In dat team zaten ook Chris i. Acon en wereldkampioen Jack 7 Stewart. Stewart had eerder op de dag J met de bus een rit over het cir- t cuit gemaakt. Daarbij had hij i speciaal op de gevaren in de s- bocht gewezen waar Cevert lj ter de dood vond. Stewart toon de zich diep onder de indruk van het gebeurde. Eerder tijdens de training het regende en er stond een, felle wind was Graham Hill1 van de baan. geraakt. Hill man keerde echter niets. Frangois Cevert stond op de derde plaats In de strijd om het wereldkam pioenschap 1973. Hij had echter tot nu toe pas een Grand Prix gewonnen. In 1971 gebeurde dat op het circuit waar hij zaterdag de dood vond. Tijdens een wedstrijd voor het Tsjechische kampioenschap een motorcoureur om het leven gekomen. In Bratislava stierf ei Frantisek Srna in de strijd om" de titel in de 250cc klasse. 01 Herstellende Amsterdammers laten oude stijl tegen Haarlem weer gedeeltelijk zien: 5-0 Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Het applaus klaterde gul op. Als met een luidruch tige zucht van verlichting werd het tweede doelpunt van Ajax ge vierd. En de maker genoot zichtbaar. Drie minuten voor de pauze in het duel tegen Haarlem ving hij de bal op aangeven van Johan Nees kens op de borst op en versloeg vervolgens doelman Lelieveld met een hard schot. Ajax kwam daarmee op 2-0 en wandelde vervolgens rustig verder door naar 5-0. Maar er waren twee zaken belangrijker dan die cijfers op ouderwets niveau. Op de eerste plaats het spel van Jan Mulder en op de tweede plaats het spel van heel Ajax. Voor het eerst sinds Ajax in de competitie zonder Johan Cruijff opereert was er weer wat te zien van de f inatie die z'n reputatie te danken heeft aan dat accurate, uitgebalanceerde en vooral zelfverzekerde voetbal. Barry Hughes: 'Ik heb Engelse kran ten gekocht om te kijken wat ze over Ajax schreven, maar ja, Manchester United had gewonnen, dan zie je meestal niet zoveel over de tegenstan der'). Daarom ook stelde Ajax-trainer Geor ge Knobel gistermiddag: 'Dit is de lijn die we door willen trekken. Te gen Manchester is er goed gespeeld. Tegen Haarlem heeft dat herstel zich goed doorgezet. Ik ben tevreden over het spel van nu.' In dat herstel speelt Jan Mulder natuurlijk een grote rol. Hij verdween na afloop snel naar huis. 'Ik ga weer met m'n been de lucht in. Je moet voorzichtig blijven natuurlijk. Maar ook deze keer vond ik het weer goed gaan. Ik hoop, ten minste zoals het nu gaat is het de be doeling, dat ik volgende zondag tegen FC Utrecht een heile wedstrijd mee speel.' Dat lukte hem gisteren nog niet. Een kwartier na de hervatting haalde trai ner Knobel hem weer naar de kant en zette Arnold Mühren in. Jan Mulder: 'In je enthousiasme zou je makkelijk te snel gaan, je forceren. En dat mag gewoon niet gebeuren. Zeker niet op dit moment. Daarom ook vond ik het terecht dat Knobel mij eruit haalde. M'n knie houdt het nu goed, hopen dat het zo blijft.' Daarvoor moet dan Jan Mulder is inderdaad niet alleen psychologisch een aanwinst voor Ajax. Het middenveld weet plotseling weer precies hoe de juiste pass op het juis te moment afgeleverd dient te wor den. Het middenveld imponeert ook weer door het verrassend opkomen. En de verdediging, de laatste weken fors op de proef gesteld en dikwijls nogal onzeker reagerend, durfde en kon eindelijk weer eens wat rustiger ademhalen. En dat dan allemaal om dat Jan Mulder inderdaad de gezochte man is. HERSTEL Het genezingsproces van de uit Win schoten afkomstige Jan Mulder is ech ter nog niet voltooid. Maar de weg naar herstel is wel voor het grootste deel al afgelegd. Daarbij is de inbreng van Willem de Lange zeer belangrijk geweest Want hij, restauranthou der/fysiotherapeut heeft Jan Mulder de laatste weken onder handen geno men. Het resultaat van zijn harde aanpak die Mulder zeer aanstond, was onverwacht snel te zien. Afgelopen woensdag vierde Jan Mulder zijn ren tree in Ajax in de ere-wedstrijd voor Denis Law tegen Manchester United. Toen reeds tekende zich het herstel van Ajax af. Al werd de strijd dan met 10 verloren. (Haarlem-trainer Jan Mulder schiet onder toeziend oog van Fernandez en Haan Ajax naar 20. in de komende dagen Willem de Lan ge verder zorgen. Knobel: 'We moeten natuurlijk de verdere ontwikkelingen afwachten. Hij staat onder strenge controle. Met een goede behandeling kan hij voor het topvoetbal behouden blijven.' Daarbij twijfelt Knobel er echter langzamerhand wel aan of Jan Mulder ooit nog op zijn oude niveau zal kunnen spelen. Maar zelfs iets on der dat niveau is hij voor Ajax van grote waarde. AANVALLEND Het bewijs daarvan werd dus in de eerste helft geleverd. Ajax startte ui teraard sterk aanvallend, kwam tot een aantal fraaie combinaties en kreeg het publiek dat vooral voor Jan Mulder gekomen was, snel mee. Het duurde echter bijna twintig minuten voor het Ajax-overwicht ook in cijfers werd uitgedrukt. Daarvoor ontregelde de defensie van Haarlem, waarin Theo van Duivenbode uitstekend tem- poverdrijvend werk deed, te goed. In de negentiende minuut echter was het wel raak. Een combinatie via Jan Mulder en Gerrie Mühren stichtte de grootste verwarring voor het doel van Lelieveld en Arie Haan rondde de ak- tie na een mislukt schot van Suurbier af: 10. Ook na die treffer volhardde Haarlem in het defensieve spel. Hoop te op de tegenaanvallen via Fernandez en Wetzel, maar werd daarin teleurge steld. Het brein achter die tegensto ten, Bobby Vosmaer, werd door Johan Neeskens uitstekend aan banden ge legd. Drie minuten voor rust kreeg Jan Mulder dan de kroon op zijn werken. Aangespeeld door Johan Neeskens ving hij de bal op zijn borst op en knalde vervolgens raak (20). Haar lems Barry Hughes: 'Ik vond dat het concept door ons niet slecht werd uit gevoerd. Maar dan krijg je een geluk kig doelpunt tegen, vervolgens wordt er een fout uitgebuit en kort na rust een briljant doelpunt tegen. Dan is het over natuurlijk.' En Beer Wen- tink: 'We hebben tot 30 geprobeerd Ajax te ontregelen. Dat lukte deels goed. Nadat het eenmaal 30 was ge worden was het voor ons over. Dan is het normaal dat er nog twee bij ko men.' IN DE VLUCHT Het derde Ajax-doelpunt viel kort na rust toen Johan Neeskens in de vlucht een voorzet van Arie Haan doeltreffend afrondde. Haarlem lag daarmee onderuit En Ajax kon zelf verzekerd verder bouwen. Ook toen Jan Mulder naar de kant was gehaald. Barry Hughes: 'Ajax is gewoon nog een goede ploeg. Je hoopt als je hier naartoe gaat, dat je misschien een kleine overwinning of een gelijkspel kunt weghalen. Dat hoop je. Maar Ajax Was gewoon beter nu, punt uit. Zeker als ze op eigen terrein spelen blijft het verschrikkelijk moeilijk. En over Jan Mulder zei de Brit: 'Ik kan zo slecht een oordeel vellen over wat zijn inbreng is. Dan had ik Ajax van af het begin van de competitie moe ten kunnen volgen. Tegen ons is hij nu niet echt gevaarlijk geweest. Maar dat komt misschien wel, als de scherpte terug is. Het was in ieder ge val niet zo, dat we hier naartoe kwa men met een Mulder-complex. In hou de mogelijkheid echter open dat clubs met zo een complex komen zitten.' Twintig minuten voor het slot bepai den de gebroeders Mühren binn j drie minuten de eindstand op 5- j Eerst schoot Arnold in een vloeien beweging de bal in het Haarlem-do even later was het de beurt aan Gf rie die de uit positie gespeelde def< sie opnieuw kansloos liet. Overige moest diezelfde Gerrie Mühren to voor het slot als derde Ajacied (ei Jan Mulder, toen Johan Neeskens herstellend is van een angina-aanvi van het veld. Gerrie Mühren: 'Ik we na een sliding op mijn hiel getrai Wat het precies was, weet ik nil Maar zelfs als we niet zo voor hadd gestaan, was ik er toch uit gega» Het ging echt niet meer. M'n li wordt nu snel erg dik. Daarom mo< ik ook uit de selectie voor het Nedf lands elftal.' Met tien man spelend slaagde Ajax toch in een zuiver doelpunt te score t toen een voorzet van Rep door Vi Dord goed werd afgerond. Maar art ter Joop Vervoort die eerder Johi Neeskens wegens praten tegen de 1 ding een waarschuwing had gegevi keurde het doelpunt af. Het was laatste dubieuze beslissing uit i lange rij waarmee Vervoort aani dat hij in ieder geval in staat is o zelfs in de meest simpele vertoni de vlam in de pan te laten slaan. AJAV-1IAARLEM 5—0 (2—0) 19. Haan 0, 44 Mulder 2—0, 52. Neeskens 3—0, Arnold Mühren 4—0, 70. Gerrie Mühren 0 Scheidsrechter: Vervoort. Toeschouw* 20.000. AJAX: Stuy; Suurbier. Hulshoff. Blank 1 burg. Krol: Haan. Neeskens (Van Dor I Gerrie Mühren; Rep. Mulder 'Ara j Mühren). Keizer. HAARLEM: Lelieveld: WenUnk, De Hl- Ma rijt iHuyg). Van Duivenbode: Vart Aar (Feteris), Van der Berg, Vosmaer; zei, Fernandez, Boszhard. RUUD VERDONC

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 10