Plaatwerker (21) gepakt voor aanslag op vrouwen RPülRl Plannen voor motel bij Treslong in Hillegom Katwijkse KOLOM Ultra moderne bowling geopend in Alphen door Niekjan van Kesteren Alleen is maar alleen, ook in de politiek Agenda Leiden M. L. Sweris 40 jaar in boeken Nieuwe behuizing Studentenecclesia Klachten personeel Hollandia over afvloeiingsregeling Er wordt nog haring gevangen De Jong begint met verhuizing Verpleegster uit Rijnsaterwoude komt om na ongeluk Marktberichten Visserijberichten TROLW/K,WiM#rBT ZATERDAG 6 OKTOBER 1973 ST AD EN REGIO Buurtonderzoek in Noordivijk leverde belangrijke gegevens op NOORD WIJK De dader van de brute aanslag op twee jonge vrouwen in een flatwoning aan de Clu- siusweg te Noordwijk is gearresteerd. Hij lieeft inmiddels bekend 's nachts de slaapkamer te zijn bin nengedrongen en zijn te bed liggende slachtoffers ernstig te hebben mishandeld. KATWIJK In het politieke we reldje van Katwijk begint langza merhand weer een sfeer te ont staan, die te vergelijken is met die in een familie die aan de voor avond van een groot feest staat. De ceremoniemeesters zijn bezig. Schichtig en uiterste geheimhou ding betrachtend wordt er ge broed op de vondsten die het kie zersvolk moeten verblinden. Er moet weer een gemeenteraad ge kozen worden. Het zit er wel in dat 'samenwerking' het trefwoordje gaat worden de ko mende maanden. Niet alleen bij de confessionelen, die al een CCEP heb ben en die nog verder schijnen te wil len uitbouwen, maar ook bij de pro gressieven. Katwijk krijgt een Pro gressief Akkoord (PAK). Tenminste, dat zit er wel in. De PvdA en de PPR zijn naarstig bezig zivh naar elkaar toe te werken. Er moeten nog wel en kele hobbels genomen worden, maar met een beetje goede wil kan de sa mensmelting toch binnen veertien da gen een feit worden. Overigens is dat Progressief Akkoord dan nog maar half werk. De insider zal gemerkt hebben dat het D'66 van Harry van Mierlo en de Vrije Lijst van Marius de Vries, die voor een groot deel op hetzelfde electoraat loert als de PvdA, zich afzijdig gehou den hebben. Van Mierlo is niet inge gaan op de toenaderingen van de PvdA en de PPR, maar heeft wel ge probeerd het door hem aangevoerde Gemeentebelangen, waar D'66 deel van uitmaakt, dichter bij de Vrije Lijst te brengen. Zonder succes, want De Vries blijft volhouden dat zijn club een volstrekt eigen identiteit heeft en er daarom het beste aan doet de eigen winkel te blijven drijven. Kind aan huis PPR en PvdA dus. Gezelschappen die allang op elkaar aan het inspelen zijn. De PPR is in Katwijksde afgelopen winter ontstaan, geïnspireerd door de glorie die Bas de Gaay bij de verkie zingen in november vergaard had. Vrijwel vanaf het begin was de PPR bij de PvdA kind aan huis. De radica len woonden het fractieberaad van de socialisten bij en begonnen na ver loop van tijd mee te fluisteren bij het bepalen van de houding van Dick van Duyn in de raad. Wat betreft de sa menwerking voor de verki)))ezingen leek alles botertje tot de boom. Maar dat is toch tegengevallen. De PPR wil meer hebben dan de PvdA wil geven. De PvdA wil op de geza menlijke lijst de eerste twee en de vierde plaats bezetten. De PPR wil die vierde positie eveneens. Boven dien is men het nog niet eens over de rol die wethouder Haasnoot moet gaan spelen. De PPR is niet zo gepor teerd voor Haasnoot en _eker niet voor een wethouderszetew. De radica len willen zich verre van het Bestel houden. Zij zien meer in een kleurrij ke oppositie. Dit in tegenstelling tot de socialisten die, anders dan vier jaar geleden.i n Haasnoot nu wel hun held schijnen te zien. Vandaag over een week wordt er definitief besloten. Complicaties De komende week zal er ook meer duidelijk worden over de vorm die de CCP gaat krijgen. In deze Combinatie die het erg aardig gedaan heeft de af gelopen 3.5 jaar, zitten momenteel de AR. CHU Katwijk Rijn en de KVP. Het zou vanuit een oogpunt van dui delijkheid tot te juichen zijn als de afdeling Katwijk Zee van de CHU tot het aamenwerkingsverband zou toetre den. Die kans lijkt aanzienlijk groter dan vier jaar geleden. Maar cr schij nen nu andere complicaties te zijn. De AR Katwijk Rijn wil zich meer la ten gelden. Een eigen man op de lijst bijvoorbeeld. Moeilijke zaak. want de eerste twee plaatsen worden al door anti-revolutionairen, uit Katwijk Zee weliswaar, bezet. Als deze stroming doorzet betekent dat een behoorlijke stok in het CCP-wiel. En dat zou wel eens een kansje kunnen zijn voor mr. Jan van der Plas, de afgescheidene, wiens samenwerking met de CCP niot zo gek vruchtbaar geweest is. En al leen is maar alleen. Ook in de poli tiek. Met de oplossing van deze zaak is een grote zorg weggenomen, in het Bijzonder bij de politie, daar d evrees gerechtvaardigd was, dat de dader, die zich als een ware maniak had gedra gen, opnieuw zou toeslaan. Aanvankelijk bood het onderzoek wei nig perspectief, aangezien de slachtof fers van de aanslag, die als gevolg van de hen toegebrachte slagen bui ten bewustzijn moeten zijn geraakt, omtrent de dader en de toedracht van het gebeurde geen enkele informatie konden geven. Daar voor een uitge breid buurtonderzoek extra man kracht noodzakelijk werd geacht, ver zocht de Noordwijkse korpschef J. F. Basten in overleg met het hoofd van ZATERDAG 6 OKTOBER Romanuszaal achter Hartebrugkcrk Haarl. straat 10 uur start Hutspot-wandeltocht. Veslestraat 40, S.30 nam Imperium 'Bloed om bloed'. Gehoorzaal: ResidenUe-Orkest Willem Brons, plano. DINSDAG 9 OKTOBER Zulderkerk (zaal). S uur: afd. Leiden Ge nootschap Ned.-Israël, mr. II. Scholte over 'Israël, het beloofdo land maar ook het land van belofte' (veel dia's). Konlngskerk (Noord), 8 uur: afd. Noord Chrlstemvrouwenbond, dia's Leidens ontzet. Driltstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. WOENSDAG 10 OKTOBER Gebouw Irene Leiderdorp (Hoofdstr.). 8 uur: afd. Lelden Chr. Plattelandsvrouwenbond, mevr. v.d. Melden-Coolsma (Dordt) over 'Om gaan met mensen'. LAK-theater. Levendaal. 8.15 uur: Toneel groep De Appel met 'Kisten'. DIJkstr. 2a. 10 tot 11 u.: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis. 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 11 OKTOBER Zaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid-West Christenvrouwenbond, ds. D. J. Hagen uit Melbourne over 'Gebed onder de pet'. Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw. VRIJDAG 12 OKTOBER Rapenburg 24, 22 uur: Jazi Zolder Hot Hou se. The Allan Lorillard Set. Zaal Bevrijdingskerk, 7 tot 9.30 uur: rullclub Boshuis voor verzamelaars. Vestcstraat 40, 8.30 u.: Imperium met 'Bloed om bloed'. ZATERDAG 13 OKTOBER Volkenkunde, Steenstraat la, 2.30 uur: Kin derfilm 'Het verlaten Jacht'. Vestestraat 40. 8.30 u.: Imperium met 'Bloed om bloed'. Apotheken regio Lelden: De avond, nacht en zondagdienst van de apotheken In de regio Lelden wordt waargenomen van vrijdag 5 tot 12 oktober door apotheek Reljst. Steenstraat 35, Lelden, en de apotheek te Voorschoten. Tevens op zaterdag tot 8 uur nam. de Oegat- geester Apotheek, Wilhetmlnapark 8. Films In Lelden lot 11 oktober: Camera: El cld 14 Jr. 20.00 uur elke dag. do, vr, ma. dl 14.00 uur. Kindermatinee: Robin Hood van Chalnwood Forest za, en wo 14.00 uur. zo 14. 18.15 uur. Nachtvoorstelling vr en za 23.30 'Alices Restaurant'. Studio: 'Angela'. (Ned.) 19 Jaar. Lldo: James Bond, 'On her Majesty's servi ce' (Eng) 14 Jaar. Luxor: 'Raad eens wie er varmacht naast me slaapt' 18 Jaar. Trlnanon: 'Hate' (Eng) 18 Jaar. Rex: 'Het zwaard van de gele Tijger' 18 Iaar. Nachtvoorstelling 'De sex ranje'. HEiNSTVEKLENING AKCHITEKTKN Informatiecentrum HIJnland Donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting In Lelds Volkshuls Apothekersdljk 33. tef. af spraak noodzakelijk, tel. 01710-28385 op alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch adviesbureau Leiden, dinsdag. woensdag, donderdag en vrijdag van 10 tol 13 uur. bovendien donderdagavond van 19-21 uur. In Noord in het gebouw De Zeven sprong aan de Beatricstraat op vrijdag van 19 tot 21 uur. siichtlng werkgemeenschap Kindercentra I.eldcnt Kantoor Haarlemmerstraat 73-b. Lel- Mihtlng Gezinsverzorging Lelden: Gezinsver zorging, hulp aan bejaarden en chronisch zieken. Spreekuur ma t.ro. vrijdag 9 tot 10 uur. Langt Mare 45. ttl. 49441. Dienstencentrum: Noordaindspleln 2b. tel. 40483, algemens Informatie dagelijks van 9-10 Actie Moeders voor Moeders: Opgavs sr. E. Janssen-Nlemeyer, Hofdljck 32 Osgsigeest, tel. 01710-53652. Release, hulpverleningsdienst. Nieuwe Rijn tel. 24555. ma t.m. vrij 20-22 uur en dl t.m. za 14-17 uur (behalve vrijdags). SOS telefonische hulpdienst: Tel. 01710-25202, elke werkdag van 20.00 uur tot 08.00 uur an gedurende hal gthtle weekelndo. Gemeenschap Zuid-Mest: Hulpverlening»- en informatiedienst, tel. S4U5. 33921 en 81944. Advesburcau voor weduwen en weduwnaars: G. J. M. Gosllnga. Jac. Urlusplantsoen 98. tel. 01710-81112. TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 3 Lelden, tot 31 oktober: tentoonstelling van nieuw- Jaare- en korstmlswensen van 1080 tot 1880. uit de collectie vart W. Lüwenhardt. Galerie v d. Vllst, Botermarkt 3 Lelden- wandkleden van Maud Muller Massli en gra fiek van Rlen van der Nat. Tot 10 oktober Geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur. het Haagse arrondissementsparket, mr. Rosingh. om assistentie van het recherchebijstandsteam, bestaande uit rechercheurs van de verschillende po litiekorpsen in de regio. Dit team, opererend onder leiding van de heer Basten en de Haagse inspecteur J. Posthumus, slaagde er in om samen met de Noordwijkse recherche binnen 36 uur de zaak rond te krijgen. Gluurder Bij het buurtonderzoek verkreeg men o.m. belangrijke gegevens omtrent een jongeman, die herhaaldelijk als gluurdftr achter woningen was aange troffen. Zijn signalement kwam over een met dat van een 21-jarige plaat werker uit Noordwijk, die dinsdaga vond jl. In de omgeving van Boeren- burg was gezien door een jongere po litieman, die op weg was naar het bu reau om zijn nachtdienst te gaan ver richten. Toen de echtgenote van deze politieman de volgende morgen hoor de wat er die nacht in de flatwoning aan de Clusiusweg was gebeurd, her innerde zij zich, dat diezelfde nacht een jongeman zich op verdachte wijze in het portiek van de door hen be woonde flat in Boerenburg had opge houden. De door haar opgegeven per soonsbeschrijving kwam overeen met dat van de plaatwerker. Een en ander was voldoende aanleiding om tot ar- LEIDEN Omdat hij veertig jaar boekhandelaar is, recipieerde de heer M. L. Sweris gistermiddag in restau rant Bellevuc. De heer Sweris begon zijn boekhandel in 1933 aan de Hogewoerd. De Boeck- halle is nu gevestigd aan de Princes- sekade en de Botermarkt on met een medisch artfci-quariaat aan de Apothe- kersdijk. In 1938 opende hij een zaak aan de Stationsweg, maar die werd in 1944 door bommen verwoest. Na de oorlog ging de heer Sweris, die in 1970 de zalven in handen gaf van zijn zoons, zich ook toeleggen op de ver koop van tijdschriften. Zijn belang stelling is nu vrijwel geheel gericht op de uitbouw van het medische anti quariaat. ADVERTENTIE f auto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten ....om zéker te lijn! Wil, iflliehtlH|M aan iw llMraRtiraa* afavaataaaliaa n.v. verzekeringsmaatschappij W01°-38fl"y restatie van deze man, een bekende van de politie, over te gaan. De mo tieven van de dader, die een psychisch gestoorde indruk maakt, zijn niet duidelijk. Jubilarissen bij de brandweer Rijnsburg RIJNSBURG Gisteravond zijn vier leden van de Rijnsburgse brandweer gehuldigd wegens 25 resp. 12% jaar trouwe dienst H. van der Gugten, brandmeester, en G. van Egmond zijn 25 jaar aan de plaatselijke brandweer verbonden. N. van Egmond en W. v. d. Gugten 12% jaar. Dezen zijn brand wacht eerste klasse. In de kazerne aan het Noordeinde werden zij hartelijk toegesproken door burgemeester Koomans. Van de Kon. Ned. Brandweerbond kregen de ier een onderscheiding en het perso neel van de brandweer schonk de zil veren en koperen jubilarissen een speldje. Na maandenlang hard werken door vele vrijwilligers was het vrijdagmid dag zover: het nieuwe pand van de studentenecclesia op Rapenburg 100 werd geopend. Het werk van de pasto res kan in dit gebouw met haar vele ruimten optimaal functioneren. Te recht vierde de studentengemeente uitgebreid feest ter gelegenheid van de geweldige ruimte-uitbreiding die nu gerealiseerd is. Vele genodigden werden door het prachtige opgeknapte gebouw geleid. De in de laatste jaren sterk gegroeide studentenecclesia mag verwachten in deze behuizing haar ta ken goed te kunnen uitvoeren. ALPHEN De Industriebond NVV afd. Alphen heeft klachten van leden gekregen over afvloeiingsregeling voor malige personeelsleden van Hollandia Tricot, die in juli de poorten (Van Foreestlaan) sloot. Een nog niet ge heel afgerond onderzoek heeft aange toond dat minstens 25 jonge werkne mers dreigen gedupeerd te worden, omdat de destijds met de. vakbonden (na moeizaam overleg) tot stand geko men afvloeiingsovereenkomst niet vol ledig zou zijn nagekomen. Zo noemt de bond als voorbeeld een werkneem ster, die na vijf weken werkloos te zijn geweest, een nieuwe werkkring aanvaardde en die eind september niettemin slechts twee weken kreeg uitgekeerd. De industriebond zal zich wenden tot de Bedrijfsvereniging voor Textielbedrijven te Enschede en om opheldering vragen waarom zeker 25 werknemers niet het loon hebben ontvangen waarop zij krachtens de overeenkomst recht hadden. KATWIJK AAN ZEE De Prins Hendrikkade lag gisteren vol met kantjes haring. Een teken dat er nog genoeg wordt gevangen. Niettemin gaan de vangsten en de kwaliteit van de haring toch wel achteruit. Volgens Arie van der Plas, die zich ondermeer met het lossen van de per auto aangevoerde haring bezighoudt, valt de hoeveelheid kantjes, die op de kade ligt opgeslagen, wel mee. 'Het zijn er denk ik zo'n vierduizend. Er hebben er wel eens tienduizenden ge legen. Vijf stapels op elkaar en dan lagen ze niet alleen hier op de kac Tegenwoordig worden veel meer h ringen opgeslagen in de koelcelle De hele Prins Hendrikkade is biji één groot koelhuis', aldus Van Plas. Van onze correspondent ALPHEN Met precies dezelfde gouden bal als waarmee in 1961 het eerste bowlingcentrum in Scheveningen werd geopend, stelde wet houder Goedhart gistermiddag de nieuwe bowling aan de Sportlaan in Alphen-Ridderveld in gebruik. LEIDEN De diensten van de Ge- ref. Kerk Vrijgemaakt, in het kerkge bouw aan de Herengracht, beginnen om 10 en 5 uur. Het gebouw omvat een restaurant, een grote speelzaal met 12 ultramo derne banen, een bar en een aantal gezellige hoekjes. Het gèhele project heeft bijna anderhalf miljoen gulden gekost. De directie wordt gevoerd door de heer Th. M. A. den Hollan der. In het weekeinde is de bowling geopend van 's morgens 10 uur tot 's nachts 1 uur; doordeweeks van 's middags 1 uur tot 's nachts 1 uur. Clubs kunnen (ook dagelijks) vanaf 10 uur 's morgens reserveren. De banen, die uitsluitend met (ge huurde) sloffen mogen worden betre den zijn geschikt voor nationale en internationale wedstrijden. Onder meer ook door de aanwezigheid van automatische kegelopzetmachines en score-schermen boven de banen, is de- HAZERSWOUDE Bij de Jong's Machinefabriek te Hazerswoude-Rijn- dijk is een begin gemaakt met de ver huizing naar Vianen. Volgens de heer L. W. v. 'd. Blij lid van de directie van het bedrijf, zal deze verhuizingso peratie ongeveer een maand in beslag nemen. Van het ruim 100 man tellen de personeel van het Hazerswoudse bedrijf zullen er in totaal 12 gaan werken in het bedrijf te Vianen, dat het personeelsbestand dan ziet toene men tot 50. Van de ongeveer negentig mensen die bij De Jong's Machinefa briek moesten worden ontslagen, schijnt het grootste gedeelte elders werk te hebben gevonden. Het com plex staat nog te koop, maar 'er zijn serieuze gegadigden', aldus de heer V. d. Blij. Nieuwe exploitant denkt aan bowlingzaal HILLEGOM Waarschijnlijk met ingang van 1 januari 1974 krijgt het alom bekende restaurant Tres long een andere exploitant: Dirk van den Broek Horecabedrijven B.V. te Amsterdam. Deze is in onder handeling inzake de overneming van de exploitatie met de vanouds Verenigde Brouwerijen Breda- Oranjeboom N.V. De vaste staf van zo n 22 man perso neel treedt volgend jaar met al haar rechten in dienst van Dirk van den Broek. Donderdag 11 oktober zullen de laatste besprekingen plaatsvinden tussen Dirk van den Broek B.V., Skol- Nederland N.V. en de vertegenwoordi gers van de werknemersbonden in het horecabedrijf. Het totale gebouwencomplex is eigen dom van de Stichting Bloembollen- beurs. In het (eventuele) nieuwe con tract zullen de exploitatieverplichtin gen door Dirk van den Broek worden overgenomen. Er bestaan plannen om te komen tot de bouw van een niet al tc groot motel. Men denkt op de be staande foyer een verdieping te bou wen, of een gedeelte van de tuin hiér- voor te benutten. Daarover wordt nog onderhandeld met de Koninklijke Al gemene Vereeniging voor Bloembol lencultuur. eigenaresse van de De monstratie-tuin. Bowlingzaal Kljkimusoutn r. Volkenkunde: ln het Freti- tenzaaltju 'Japans* Pruntkunat uit eigen be zit van 1870-1750'. Tentoonstelling 'Thailand, land tonder honger' met woensdag (15.30) en zondag (15) filmvoorstellingen. De Lakenhal: recent werk van Kooi van de Water. 31 augustus tot 4 oktober. BEZ0EKUHEN 51 .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.13-12 uur. 14-14.43 en van 18.45-19.43 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.1S-12 ialleen v. echtgenoten) 13-16, en van 18.43-1».46 uur Kinderafdeling; dagelijks van 13-18.30 uur. en van 18.45-19.46 uur. Kradtnafdeling: dagelijks van 13-18 uur en van 18.43-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13-14 uur, 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie klasse de gehele dag. Directeur W. Steenstra: 'Door het ont breken van een motel zijn ln het ver leden kleinere congressen niet doorge gaan. Men congresseerde wel vanuit het gehele land in 'Treslong', maar Directeu met veel kunst en vliegwerk moesten de gezelschappen voor de nacht bij plaatselijke hotels of in de omgeving worden ondergebracht. Dirk van den Broek B.V. wil 'Treslong' op langere termijn huren van de Stichting Bloembollenbeurs. Van den Broek ex ploiteert ia supermarkten onder de naam DigPM, 8 slijterijen, 7 horecabe drijven eii net reisbureau D-Tours en heeft in to-—! ruim duizend man per- W. Feen&tra. soneel in dienst. Er gaan geruchten dat de bestaande grote zaal ingericht zou worden tot een gigantische bowling-zaal. De heer W. Steenstra: De bestemming van de grote zaal is nog onzeker. Ook of het een bowlingzaal wordt staat nog niet vast. Wel zullen na Januari 'de grote partijen' worden afgestoten. Van den Broek wil de inrichting van het res taurant aanpassen aan de andere ze ven horecabedrijven, die men in ex ploitatie heeft. Een cosy-restaurant met diverse zitjes. Géén life-muziek. Men wil de drempelvrees overwinnen en met aangepaste pYijzen komen. In middels worden de Piste-opnamen (KRO) elders in het land gemaakt'. Directeur Met ingang van 1 januari staat de di rectie met het z.g. theater- en toneel werk. Maar de voorstelling van maan dag 5 november gaat wèl door. Niet minder dan André van Duin is op de komische toer in het blijspel 'Dag, dag, heerlijke lach'. En ook de voor stellingen van dinsdag 6 november en woensdag 12 december worden gehou den. Dlrekteur Steenstra zegt dat de kans groot is, dat zijn rechterhand, de heer P. J. M.. van den Berg, in dienst treedt bij Dirk van den Broek en als manager een vernieuwd Treslong gaat runnen. Zelf Is de heer Steenstra door Skol Brouwerijen Nederland benoemd tot directeur van het hotel-café-restau- rant De Huifkar' te Middelburg. Dit restaurant telt plm. 150 zitplaatsen. Bovendien gaat hij de public-relations verzorgen voor de afdeling 'eigen ex ploitatie' van de brouwerij. Direkteur Steenstra is in Zeeland geen onbekende, want vóór zijn 5-Ja- rig verblijf te Hillegom stond hij aan het hoofd van hotel-restaurant De Witte' van Haamstede, dat nu ge meentehuis is. 'Wij hebben vertrouwen in de nieuwe opstelling. Door 'Treslong' kreeg Hil legom zelfs Europese bekendheid', al dus Steenstra. kort -ui euys -u i t-3 c-xegio kort -nicuvrs-uit-fl e-regio kort-nieuL'G-uit-cle-regio kort -Ti iouws-uit-de-ïegio kort-nieuwn-uit-d c-regio ze bowling tot nu toe de modernste in Nederland. Bovendien een bijzen der welkome attractie voor met name de bewoners van Ridderveld, die met dit soort aangelegenheden erg karig zijn bedeeld. Het centrum biedt plaats voor 250 a 300 personen. WOUBRUGGE Eén van de twee meisjes, die donderdagavond laat bij een ongeluk even buiten de bebouwde kom van Woubrugge betrokken wa ren, is aan de gevolgen hiervan over leden. Het is de 20-jarige verpleegster Pleunie Bulk uit Rijnsaterwoude. Zij werd in de mist op haar bromfiets aangereden door een automobilist. Een duopassagiere, niéj. Veldhoven uit Rijswijk, is zwaar gewond opgeno men in het ziekenhuis. LEIDEN, 5 oktober Veemarkt. Stieren 15. melkkoeien 70, vette koeien. 184. vare kooien 25, vette kalveren 18, vetlo schapen 150, fok schapen 70, yette lammeren 1464, varkens (zeugen) 47, schrammen 36, biggen 302. veulens 2, gelten 30. Notering stieren (slacht) 610-840. melkkoeien 1700-2075. vette koelen 500-5.80-640, vare koeien 700-1200-1800. vette kalveren 485-535, vette schapen 130-150-170, fokschapen 175-200- 225. vette lammeren 150-170-210. zeugen 550- 650-775, schrammen 140-155-165, biggen 100- 110-120. geiten 20-80. Handel: Stieren goed, melkkoeien rusUg, vet te koeien goed, varo koeien kalm, vete kal veren goed, vette schapen stug, vette lamme ren stug, fokschar schrammen matig, i LEIDEN, 5 oktober soort notering 4.65, handel Goudse katan i Leidsc kalm aangevoerde partijen ROELOFARENDSVEEN. 4 oktober. Anjers rose, rood, wit. Keefor. Harvest Moon. Tommy, Tangerine. Alice. Telstar 26- 30, Esporence, G J. Sim. Shocking 23-32. Le na. Carnaval, Nora, Le Reve 28-44, Char meur, Yellow Dusty 33-56, Rozen Garnette, Carol, Marimba, Roswltha, Douchka. Anna- belle. Coral Princess, Roselandia 11-16, Zori- na, Prominent 12-18, Evergold, Carina 16-21. Belinda 15-32, Sonla 28-43. Precilla 23-28. Es ther Ofarim, Motrea 15-25, Baccara, Ilona 50-64, Alstroemerla 30-31. Anthuriumbloemen 120-165. Lelies 24-140, Gerbera's 30-37, Nerin'e 33-51, Geplozen chrysanten 23-64 p st., troschysanten 65-150, idem jaarrond 185-295. Wlrrala Supreme 110-120, Trosanjers 155-180, Eikenblad 50-65, Snljgrocn 40-105, Frecsla's 85-205, Dahlia's 25-75, Irissen 40-190, Ornitho- galum 90-215, Liatrls 230-330 p bos. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag verschenen aan do haringafslag: KW 81 mot 683 k, KW 41 met 580 k. Prijs: Ijle steurharing 70-77, steurharlng 104. 39.000, KW 178 13.000, IJM 9 54.000. 1JM 44 21.000, IJM 15 1500. IJM 23 1800, IJM 94 690. HA 60 2200. HA 70 4600, HA 106 1600, HD 5 1880, KG 9 f 900, EB 28 8800, GO 20 20.000, VD 243 40.000, VD 46 8090, VD 89 5600, VD 128 13.00, VL 90 18.800, UK 148 240, UK 200 3200, UK 218 5700, YE 25 890. Spanvissers: UK 141 en 271 28.000, UK 78 en 107 4300, UK 190 en 234 9400, EH 7 en VD 6 5500. PRIJZEN per 1 kg in guldens: tarbot 11.60- 10.80, grote tong 10.60-10.28. grootmiddel tong 10.49-10.00, ktelnmtddel tonv 0.86-9.30. tongl 8.79-7.63. tong II 7.59-6.53. Per 40 kg in guldens: schelvis 1 80-78. schel vis 2 85-59, schelvis 3 67-50, schelvis 4 51-42, wijting 3 59-35, wijting 4 58-26, schar 09-46. schol 1 102-81, 2: 98-72, 3: 87-76, 4: 75-56, schartong 44, kabeljauw l 116-80, kabel jauw 2 132-100, kabeljauw 3 102-80, kabel jauw 4 90-76, kabeljauw 5 76-60, koolvis 2 58, koolvis 3 67-G4, koolvis 4 53-48, tarbot 308-136. griet 204-80, tongschar 121-95, heek 2 192, heek 3 104, kl. leng 74. krab 42-25, ma kreel 3 39-17.60, makreel 2 63-27. haring 1 40-20.80, rode poon 1 71-48, haal 61-53, blan ke koolvis3 92, bot 47-32, horstmakreel 24- 6.40. SCHEVENINGEN 5 oktober. Besommingen trawlers: SCH 9 1855. SCH 10 13.980. SCH 323 10.300. Besommingen kustvlssers: SCH 4 17.200, SCH 11 4400, 5 l 12 1870, SCH 132 11.815, SCH 29 1100, SCH 32 5970, SCH 43 2120, SCH 64 4840, SCII 65 3700, SCH 68 2920, SCH 72 6130, SC 74 2240, T 21 5530, TH 24 6630. TH 26 8740, TH 42 12.920. 8.10-8,50. tong II 7L17-7.41, tarbot I 10.20-11, tarbot II 6.75-7.30. tarbot III 4,75-5.50, tarbot IV 3.60-4.50. griet I 4.40-4,90, griet II 2,45- 2.90. Per 40 kg: schol gm 70-76, schol m 62-80, schol kl 58-67, wijting gestr. 40-64, rode poon II 50-8), schar 31-45. kabeljauw m 120-150, kabeljauw I 108-120, kabeljauw II 9S-115, ka beljauw l'ï 65-84, verse haring 19,20-35,20, verse makreel 21-52. Aanvoer: 5800 kg tong en tarbot, 450 kisten kabeljauw. 420 kisten schol. 185 kisten wij ting. 100 kisten schar, 110 kisten diversen, 140 kisten makreel. 410 kisten verse haring. Verwachte aanvoer voor zaterdag: ca 15 kustvlssers. WARMOND Vrijdag 9 novemb wordt een verkoopavond georga seerd ten behoeve van de hervorm kerk. HILLEGOM Maandagavond 8 ok ber houdt de Hillegomse schaakcl 'De Uil' een simultaan-seance in tevreden' Van der Endelaan 9. HILLEGOM De Hillegomse H monie kapel organiseert een strai loop op 28 oktober vanaf 11.30 uur het Langevelder Slag. NOORDWIJK In de N.H. Ka aan de Hoofdstraat opent burgeme ter mr. J. M. Bonnike zaterdagmidi 13 oktober om 3.30 uur een exposi van keramiek van Coen Mertens, riën Mulder. Arriën Mulder en Vrijberghe de Coningh expose aquarellen, gouaches en tekeninj De tentoonstelling is van 13 tot met 24 oktober geopend van 2 to en 7 tot 9 uur. LISSE De raad van Lisse komt oktober bijeen. Agenda (o.a.): aam gen voor schoolbehoeften, voorbe ding bestemmingsplannen, gara geldleningen particuliere won bouw, subsidie gezinszorg en gol hulp. LISSE De afdeling Lisse van 1 latelica opent het seizoen op dins< 9 oktober in een zaal van de Pau kerk om 8 uur. LISSE Woensdag 10 oktober wo 's morgens in wijk 2 grof huisvuil gehaald en 's middags in wijk I. LISSE Maandagavond: 8 uur e» geliesatiesamenkomst in Welkom, J. Gravendeel. LISSE Warong Djawa aan Vierkant komt donderdag 11 en 18 tober in openbare veiling. ZOETERWOUDE Op 10 oktobe uur zal de burgemeester de eei paal slaan voor de bouw van een k toor met bedrijfsruimte voor de Lintsen op het terrein van De Gn Polder. ALPHEN Zondag 7 oktober he zuster Koning, Acaciastraat 34, f weekend-dienst, Chr. Wijkverplegin j KATWIJK AAN DEN RIJN weekend-dienst van de huisartsen Katwijk aan den Rijn, Rijnsburg Valkenburg wordt waargenomen dl )e dokter J. Bergman, Rijnstraat 2, t<if> foon 12921. HAZERSWOUDE De bestuurd 'l sis in de zanggroep Kameleon is de wereld. De meeste leden hebl Ji een nieuw huishoudelijk reglement ii statuten vastgesteld en zijn ermee a koord gegaan dat een uit drie pel ne nen (H. C. van Mil, H. Schellin "i hout en A. Schijf) bestaande 'stup« groep' Kameleon gaat leiden. HAZERSWOUDE Wegens verail f ring van werkkring zal de secret van de voetbalvereniging Ilazerswo se Boys, M. Fase, zijn funktie neer f gen tijdens de le ledenvergadering 1] op maandag 15 oktober in de kant e wordt gehouden. Het bestuur stelt la IranHirlnt Zaal als kandidaat. HAZERSWOUDE De bestuurt Petri is met ingang van 1 janL 1974 benoemd tot consulent lichai lijke oefening Apeldoorn. Ha« woude verliest in hem een Ier lichamelijke oefening M.O. (aan be Mavoscholen) en een ambten sportzaken. ALPHEN Hedenavond (zaterd wordt in de Adventkerk een begin maakt met de instuderen van lie ren uit het nieuwe liedboek van kerken. Dit boek wordt per 1 janu 1974 zowel ln de herv, gemeente in de geref. kerk in gebruik genom De oefening is van 7 uur tot kv voor 8. Er wordt gezongen onder ding van mevrouw Van Muyen. Ko! verlenen medewerking. Beurteil wordt er gerepeteerd in de Advi AARLANDERVEEN Burgemeel mr. R. M. Gallas draagt vanmiddag ficieel de nieuwe manschappenwaï voor de Aarlanderveense brandv over aan de commandant van de phense rbandweer, die hem op beurt weer overdraagt aan de be voerder van de Aarlandervee brandweer. Daarna zal er een r rit door Aarlanderveen worden maakt, met medewerking van muil vereniging DSS. ALPHEN Wethouder J. C. D opent donderdag de nieuwe showro (oppervlakte 250 m2) van het Tel huis een fabriek van wandtegels, sinds zestig jaar in Alphen is get tigd. Het bedrijf is verhuisd van Wilhelminalaan naar de Eikenlaan lie

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4