Conflict bouwonderzoek vieux extra vooral belangenbotsing Telefooncomputer wordt steeds meer toegepast eoeo dujaikm Weer 'dekenactie' voor Angola en Mozambique 1 1 B Perscombinatie schrijft NVJ over Trouw/Kwartet :énbalanceerbeurt doorons....en u rijdt weg ineen andere auto. STERBAND TS-BANDENSERVICE Onderzoek naar tarieven van bankgirocentrale 3-Daagse Herfstkleuren- tochten per bus v.a. f148.- 4 6 31 35 Personalia Kapitein verdrinkt na aanvaring in mist bij Vlissingen Nederlander al zeven weken in arrest in Spanje AGENDA OUD BURGEREN GASTHUIS NIJMEGEN KOOT/KmiWIlET VEUDiAiG 5 OKTOBER 1973 BINNENLAND T9/K9 (ADVERTENTIE) VAN WENNEKER ROOSENDAAt Wetenschappelijke wereld verontrust Van een onzer verslaggevers DEN HiAlAlG Dr. F. Grunfeld, van de Katholieke Hogeschool in Tilburg en eerste ondertekenaar van een brief, waarin voorstellen worden gedaan om te komen tot een oplossing van het conflict rond een integraal structuuronderzoek in de bouwnijverheid, heeft van wetenschappelijke zijde een aantal adhesie-betuigingen ontvangen voor zijn voorstellen. De 'correspondentie' tussen mens en computer wordt zichtbaar gemaakt. Van onze redacteur wetenschappen ROTTERDAM In Nederland stonden vorig jaar 3200 eindstations van computers die over telefoon- en telexlijnen gegevens naar ande re eindstations kunnen overbrengen. In 1985 zullen dat er naar schat ting 42.000 zijn, vertelde drs. J. H. Weijers van de PTT gisteren op een voorlichtingsmiddag over dit onderwerp. Niet alleen het gebruik van compu ters, maar ook hun onderlinge ver keer is dus een forse groeisector. En omdat de PTT geacht wordt, die ver bindingen te verzorgen en op tijd be schikbaar te hebben, moet men van te voren ongeveer weten hoe de ontwik keling er uit gaat zien. Dat is een internationaal probleem, en dus hebben de PTT's van zeven tien Westeuropese landen gezamenlijk een marktstudie van ongehoorde af metingen laten uitvoeren onder de naam Eurodata. Per toepassingsgebied liggen de be hoeften, en dus de technische eisen voor computerverkeer verschillend, vertelde projectleider K. M. Simpson. Gegevens ten behoeve van luchtver- keersregeling moeten beslist zonder 'vertraging en volstrekt storingv'rijwor- den overgebracht, omdat er mensenle vens van afhangen. Gegevensuitwisse ling tussen banken daarentegen is minder aan tijd gebonden, en ook niet zo gevoelig voor foutjes. (Niet dat die bankn niet op een cent kij ken, maar als er iets fout gaat kun je gewoon opnieuw seinen). Zo werden behoefteprofielen opge steld voor honderd zes toepassingsge bieden. Met mondelinge en schriftelij ke enquetes werd per gebied bij de toekomstige gebruikers gepeild hoe veel computerverkeer zij in de onder- zoekperiode tot 1985 verwachten. Daarvoor werden 7000 bedrijven bena derd, die verrassend goed meewerk ten. Maar niet alleen de hoeveelheid ver keer is belangrijk, ook de verdeling ervan in de tijd moet bekend zijn Van 13 tot 20 oktober in heel Nederland: Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Opnieuw hebben de bevrijdingsbewegingen MPLA in Angola, het Frelimo in Mozambique en de FAIGC in Guinee-Bissau een beroep gedaan op de Mondlane-stichting om dekens in te zamelen. Deze tweede deken'actie zal van 13 tot 20 oktober in geheel Nederland worden-gehouden. De achtergrond van deze dekenac tie is, dat in de dorpen in de be vrijde gebieden een groot gebrek is aan dekens. Vaak ook hebben de mensen, die hun toevlucht zoeken tot de bevrijdingsbewegingen hele maal geen dak meer boven hun hoofd. Regelmatig komen vluchte lingen uit dorpen, die beschoten of platgebrand zijn bij de bevrij dingsbewegingen. Die kunnen hun niet altijd onderdak geven, en dan brengt een deken tegen de kou enige uitomst. Vaak ook zijn de mensen gedwon gen zich te verschuilen in de bos sen, om zich te beschermen tegen de Portugezen, terwijl de nachten dikwijls koud zijn met temperatu ren om het vriespunt. 'Hoe meer dekens er dus worden opgehaald, hoe meer mensen er geholpen kun nen worden', aldus de Mondlane- stichting, die zich vanaf 1969 inzet voor concrete materiële steun aan de bevrijdingsbewegingen, zoals boeken, voedsel en nu weer de kens. De eerste dekenactie, die in de Vredesweek van 1971 werd gehou den, was een groot succes. Een vijfduizend medewerkers hebben toen zeventigduizend dekens opge haald. Daarnaast kwam er 180.000 gulden binnen, nodig voor het sto men en persen van de dekens en voor het vervoer naar de plaatsen van bestemming. Met deze tweede dekenactie hoopt de Morudiane-stich/ting 100.000 de kens op te halen. Daarnaast is er zo'n 400.000 gulden nodig voor sto men, persen en vervoer. De kosten daarvan bedragen voor één deken vier gulden. Tevens hoopt de Mondlane-stichting dat er, door de kosten te drukken, geld zal over blijven voor een of meer vrachtwa gens, zodat het vervoer in de be vrijde gebieden zelf ter hand kan worden genomen. In het comité van aanbeveling zit ten onder meer de voorzitters van de drie vakcentrales, dr. A. H. v.d. Heuvel, mevrouw dr. M. A. M. Klompé, njr. W. Aantjes, Jan Wol- leers en mevrouw Den Uyl. Deze laatste zal op donderdag 11 okto ber om 12 uur op het Vreeburg- plein in Utrecht de eerste deken aan de Mondlanestichting overhan digen, waarmee dan meteen het sein tot deze actie is gegeven. (ADVERTENTIE) Nooit geweten dat-ic zó lekker reed. En dat treite rige trillinkjc... glad verdwenen! Tja, zo gaat dat als wij de on-balans uit uw wielen halen. Dat deen wc met speciaal balancecr- lood, waar voor we per wiel het gewicht en de plaats haarfijn elektronisch uitmeten. Kosten f 30,16 incl. schriftelijke garantie. En nu het mooiste: 't kost u geen cent als u van te voren bij benadering voorspelt hoeveel gram lood er op üw 4 wielen moet. T/m 13 oktober a.s. de kans om ons mooi het loodje te Alphen a/d Rijn Amersfoort Amsterdam Apeldoorn Arnhem Bergen op Zoom Drachten Edo Emmen Enschedé Gorinchem 's Gravenhage Groningen Helmond Kampen Leiden Meppel Middelburg Naarden Nijmegen Roosendaal Stadskanaal Terneuzen Tilburg Viaardingea laten leggen! Hoewel het verzamelen van adhaesle- betuigingen eigenlijk niet de bedoe ling van de brief was, wordt juist daardoor aangetoond hoe groot de on gerustheid in de wetenschappelijke wereld is over het uitblijven van een dergelijk onderzoek, waarvan men vindt dat het broodnodig is. Met de door dr. Grunfeld voorgestelde oplossing zou een einde komen aan een onverkwikkelijke gang van zaken, waarbij grote belangentegenstellingen een rol spelen, die, onder andere vol gens drs. E. Nypels, voormalig wo- ningbouwspecialist van de D'66 Twee de Kamerfractie, nogal verdoezeld worden door er een rel van te maken rond de persoon van de directeur van het Economisch instituut voor de bouwnijverheid, prof. dr. ing. A. Hen driks. Belangen Het conflict draalt, zowel volgens dr. Grunfeld, als volgens drs. Nypels in wezen om de aard van het onderzoek. De bouwwereld, zo menen beiden, wil haar belangen veilig stellen en is dus gebaat bij een structuuronderzoek naar de bedrijfstak. Zij hebben daar geen bezwaar tegen, omdat ook de bouwwereld recht heeft op haar BeZWEET standpunt. Maar de uitkomsten van zo'n onderzoek, zo staat te lezen in de brief van dr. Grunfeld 'kunnen slechts van betekenis geacht worden voor de bedrijfstak en mogen als zo danig zeker niet zonder meer het bouwbeleid van de overheid bepalen'. Hierom draait in wezen het hele con flict. Prof. Hendriks wil een werkelijk 'integraal' onderzoek programmeren, waarbij niet het veilig stellen van de bouw centraal staat, maar waarin een antwoord wordt gegeven op de vraag 'wat voor bouw hebben wij nu en in de toekomst nodig, hoe liggen de woonbehoeften van de mensen voor wie gebouwd wordt en wat voor woonmilieu moeten wij creëren?' Zo wel prof. Hendriks als drs. Grunfeld spreken dan ook van een onderzoek naar de 'bebouwde omgeving'. Dr. Grunfeld en zijn mede-onderteke naars stellen nu voor om de bestaan de begeleidingscommissie voor het on derzoek, waarin vertegenwoordigers van werknemers, werkgevers en over heid deelnemen, te vervangen door twee commissies, namelijk een strikt wetenschappelijke en een, waarin alle organisaties en personen, die met de woningbouw te maken hebben, dus ook de opdrachtgevers, de beleggers en de consumenten vertegenwoordigd moeten zijn. Met deze tamelijk ingewikkeld lijken de constructie hopen te briefschrij vers toch een oplossing te bereiken. De wetenschappelijke verantwoorde- §i lijkheid zou dan namelijk niet meer I liggen bij één man (het formele be- zwaar van de bouwwereld tegen de eis van prof. Hendriks om het onderzoek I niet alleen te programmeren, maar er ook de wetenschappelijke verantwoor- delijkheid voor te dragen), maar bij f een commissie van onafhankelijke we- j tenschapsbeoefenaren, bij wie onge- twijfeld prof. Hendriks zich zou be- I vinden. Overigens verwacht dr. Grun- feld dat de bouwwereld zich tegen zijn voorstellen zal verzetten omdat in de 'belangencommissie' het aandeel van het bedrijfsleven aanmerkelijk ge ringer zal zijn dan in de bestaande begeleidingscommissie. In de brief wordt ook steun gegeven aan de eis van prof. Hendriks dat de opdracht tot een dergelijk onderzoek door de overheid moet worden gege ven en niet, zoals nu, door het be drijfsleven, met een subsidie van eco nomische zaken. Minister Gruijters heeft deze eis van prof. Hendriks on langs afgewezen, omdat deze regeling tot stand is gekomen onder het vorige kabinet Prof. Hendriks: 'dat is het nu juist. Het kabinet-Biesheuvel heeft de opdracht via het bedrijfsleven laten lopen, is daarna afgetreden en vervol gens zelf tot' het bedrijfsleven toege treden'. (ADVERTENTIE) voor het planneh van de capaciteit van de verbindingen. Procesbewaking in de industrie levert een gestage ge gevensstroom en|dus geen moeilijkhe den. Maar voor transportbedrijven bleek een kwart van het dagelijkse verkeer 's morgens tussen negen en tien uur te moéten worden afgehan deld. Voor elke sector werden dus de spitsuren bekeken en in het eindre sultaat verwerkt. En omdat de behoefte aan computer verkeer mede afhangt van de kosten en de technische mogelijkheden, moest bovendien nog de technische ontwikkeling tpt 1985 worden voor speld om de gevolgen ervan te kun nen verwerken| Het resultaat van deze en nog andere rekenarijen kifm er op neer dat het computerverkeer voorlopig met 21 procent per ja&r zal toenemen. In Ne derland zal (d^t iets minder zijn: ons aandeel in fyei Europese computerver keer zal volgens de studie dalen van 5.2 procent "iri 1972 tot 4.4 procent in 1985. Maar in absolute zin komt dat nog steeds heer op een vertienvoudi ging van h^t verkeer in dertien jaar tijd. j Met het resultaat van de studie is de Nederlandse PTT best tevreden. De verwachte êroei kan namelijk de ko mende vief of vijf jaar nog worden opgevangeii omdatin het bestaande telefoonnet nog flink wat 'ruimte' zit. En dat bestaande net kan gegevens stromen Verwerken met elke snelheid die de gebruiker nodig heeft. Voor het heel ènelle werk moet per verbin ding dan wel een 'bundeltje' van twaalf telefoonkanalen worden uitg- trokken, l maar tegen 1985 zal nog maar 0.1 procent van de klanten zo'n verbinding nodig hebben.) Achterstand Een opvallende nationaal trekje in de uitkommen van Eurodata is de opval lend nselle groei van het bankcompu- terverkeer (Nederland: 31 procent per jaar, bij een EUROPEES GEMIDDEL DE VAN 18 procent). De rapporteurs zien; dat als - het inlopen van een be- staah.de achterstand. Een Uitzondering naar de andere kant is het computerverkeer in de sector gezondheidszorg. Dat is in West-Euro pa, nog nauwelijks op gang gekomen, en het rapport verwacht een groeiper centage van 29 procent. Maar niet in Nederland, waar het medische data verkeer pas na 1985 betekenis zal krij gen. Drs. Weijers noemde als mogelij ke oorzaak organisatorische proble men. Overigens wordt de ziekenhuiscompu- t4r in Nederland terughoudend bena derd. Volgens voorlopige richtlijnen van het Centraal orgaan ziekenhuista- 'rieven mag, er, op enkele uitzonderin gen na, niet geautomatiseerd worden voordat is aangetoond dat dat echt kosten bespaart. Van één onzer verslaggevers AMSTERDAM Er wordt een onder zoek ingesteld naar de tarieven van de bankgirocentrale - een instelling van de gezamenlijke banken. De kos ten die de bankgirocentrale in reke ning brengt zijn op bezwaar gestuit bij de Nederlandse spaarbanken. Deze tarieven en vooral de geplande verho ging daarvan was één van de belan grijkste overwegingen van de spaar- banken om besprekingen aan te kno pen met de PTT. Zoals bekend wordt op het ogenblik een samenwerking tussen de spaarbanken en de Rijk spostspaarbank overwogen. De raad van commissarissen van de Bankgirocentrale, waarin ook een ver tegenwoordiger van de spaarbanken zit, zegt niet op de hoogte te zijn ge weest van de bezwaren tegen de tarie ven, maar heeft nu een onderzoek ge last. De raad van commissarissen schrijft in een brief aan het bestuur van de Nederlandse Spaarbankbond de samenwerking met de spaarbanken in de bankgirocentrale en met de be taalcheques een 'gemeenschappelijk en algemeen belang' te vinden en de ze 'op hoge prijs te stellen'. Laat u eens drie dagen lang op uw gemak door de Belgische Ardennen, de Semois Vallei, het Ourthedal en mooi Zuid-Limburg voeren. Een feest voor 't oog, nu dit gebied zich tooit in pralende erfsttinten. Nieuw voor'73 Drie dagen met volle teugen genieten van de pracht van Eifelgebergte en Moezeldal. Prijs voor deze volledig verzorgde reizen is incl. treinreis van elk station in Nederland naar vertrekplaats Maastricht v.v. Vertrek Ardennenreizen op 8,10,12,14,16,18,20,22en 24 oktober. Vertrek Eifel- en Moezelreizen 9,11,13,15,17,19,21,23 en 25 oktober. Alle informatie in de brochure „Toeren met NS". voordelig uit met NS Horizontaal: 2. proef, 6. bergplaats, 8. vreemde munt (afk.), 10. voor, 11. Europeaan, 12. familielid, 14. gezicht, 16. mondwater, 17. niet goed doorbak ken, 18. plaaggeest, 19. bamboestaket sel, 21. keukengerei, 23. centrum (afk.), 25. deel van een schip, 26. ele gant, 27. familielid, 29. baan voor bal spel, 30. gehoororgaan, 31. doorweekt, 33. of dergelijke (afk.), 34. voorvoeg sel, 4. peulvrucht, 5. soort duif, 6. Verticaal: 1. bemoediging, 3. voorzet sel, 4. peulbrucht, 5. soort duif, 6. koppelriem voor jagershonden, 7. vlaktemaat, 9. reinigingsmiddel, 11. plechtige inkomst, 13. vijzel, 15. grondsoort, 19. bloem, 20. booggewelf, 22. plechtige gelofte, 24. jagersroep, 25. rei van,zangers, 27. vermoeid. 28. wiel. 32. voorzetsel. 2 3 4 7 8 9 10 12 13 14 15 16 «7 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 32 33 34 Dit heeft drs. W. van Norden als voorzitter van de raad van bestuur van de Perscombinatie de Nederland se Vereniging van Journalisten (NVJ) laten weten. De NVJ had eer der een brief over de voorgenomen samenwerking van Trouw/Kwartet met de Perscombinatie aan de directie van Trouw/Kwartet geschreven. Een afschrift daarvan was verstuurd aan de Perscombinatie. Namens de Perscombinatie schrijft de heer Van Norden: 'Met de strekking van de brief kunnen wij ons zeer wel verenigen. Het ligt voor de hand, dat de vertegenwoordigers der betrokken vakorganisaties en de vertegenwoordi gers der personeelsvertegenwoordigin gen inzicht verlangen omtrent de fi- nancieel-economische grondslagen van voorgenomen wijziging. Dit onder zoek, voor zover het zich richt op de juistheid van de mededeling van de directie van de Christelijke Pers, dat het zelfstandig voortbestaan van deze onderneming niet meer verzekerd is, is een aangelegenheid tussen u en ge noemde directie'. De brief vervolgt dan: 'Het onderzoek naar de zinnigheid van de plannen om door opneming van de Christelij ke Pers in de Perscombinatie de door de Christelijke Pers uitgegeven kran ten een economisch gezonde grondslag te verschaffen is een aangelegenheid, waarbij wij gaarne wensen betrokken te zijn'. 'Op grond van de ons thans ter be schikking staande gegevens', aldus de heer Van Norden, daarmee de visie van de Perscombinatie op deze zaak onthullend, 'achten wij het onvermij delijk, dat aanmerkelijke besparingen moeten worden doorgevoerd bij de vervaardiging van de bladen van de Christelijke Pers. Deze besparingen zullen in hoofdzaak op technisch en administratief terrein liggen, doch ook betrekking moeten hebben op het redactionele budget. In de structuur, die ons thans voor ogen staat er zijn uiteraard nog geen besluiten genomen kunnen de redactionele wijzigingen van beperkte omvang blijven, zodat de protestants- christelijke identiteit van de bladen van de Christelijke Pers, de eigen ti tels en het regionale karakter van de Kwartetbladen behouden blijven. De genoemde dagbladen zullen in dat ge val blijven verschijnen met een in overwegende mate eigen redactionele inhoud en met een door de stichting De Christelijke Pers benoemde hoofd redacteur, die verantwoordelijk blijft, ook in de toekomst, tegenover deze stichting'. De heer Van Norden besluit zijn brief aan de NVJ: 'De waarschijnlijk nood zakelijk aan te brengen journalistieke wijzigingen zullen uiteraard in nauw overleg tussen de betrokken directies, hoofdredacteuren en redactiecommis sies, met inschakeling van de in onze cao voorziene vertrouwensman, tot stand dienen te komen'. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM 'Zolang de bedrijfsuitkomsten dit in redelijkheid mogelijk maken', wil de Perscombinatie N.V., die de bladen Het Pa rool en de Volkskrant uitgeeft, de redactionele zelfstandigheid en daarmee de eigen identiteit van Trouw/Kwartet, alsmede het regio nale karakter van de Kwartetbladen handhaven. A. oirticUl'f«^'T- lande loul p«f>lcu H. Kikkert, voorzitter jachtraad. Jachtraad Aan de voorzitter van de jachtraad, ir. C. H. J. Maliepaard (71), is op zijn verzoek per 1 novem ber eervol ontslag verleend. Tot zijn opvolger is voor de periode van 1 no vember 1973 tot 31 oktober 1977 de heer H. Kikkert (61) uit Zeist be noemd. De heer Kikkert, jachtbeoefe- naar, oud-lid van de Tweede Kamer, is voorts onder meer hoofdbestuurder geweest van de Ned. Chr. Landarbei ders Bond en heeft in verschillende commissies op het gebied van de land bouw en de bosbouw zitting gehad. Grootofficier Luitenant-generaal W. van Rijn (57), tot 1 oktober voor zitter van het Comité Verenigde Chefs van Staven, is benoemd tot grootofficier in de orde van Oranje- Nassau. Generaal Van Rijn verliet per 1 oktober op eigen verzoek de militai re dienst. Vóór zijn benoeming tot voorzitter van het comité verenigde chefs van staven was hij chef van de generale staf en bevelhebber der land strijdkrachten. Rechterlijke macht Benoemd is tot officier van justitie in het arrondisse ment 's-Gravenhage: mr. J. R. Bou wer, procureur-generaal bij het hof van justitie van de Nederlandse Antil len. Van een correspondent VLISSINGEN De 45-jarige A. Nordhoven uit het Duitse Rensburg, kapitein van de Duitse kustvaarder Jonny Jonas (499 ton) is gisteren vlak voor de kust bij Vlissingen ver dronken toen zijn shcip in dichte mist werd aangevaren door de Noorse tanker Sneholt (ruim 22.200 ton). De bemanning van de kustvaarder (behalve de kapitein een Duitse stuurman en vijf Turken) sprong In het water toen het schip kapseisde en werd aan boord genomen door d e loodsboot Capella. Ook de kapitein is in het water gesprongen maar hij is afgedreven. De geredden zijn in Vlis singen aan wal gezet. Een sleepboot van de firma Dijkhuizen uit Vlissin gen heeft aan het gekapseisde schip vastgemaakt om het op het strand te zetten. Het schip was met een lading potas op weg van Antwerpen naar Im- mingham. Van onze correspondent BARCELONA-GELEEN Jan T.. een 37-jarige vrachtwagenchauffeur van de firma Langen uit Geleen zit sinds 23 augustus in een Spaanse cel. De man werd ervan verdacht tweedui zend gulden van een collega te heb ben gestolen. Jan T. vertrok 13 augus tus met een vracht naar Spanje. Za terdag 18 augustus belde de chauffeur zijn forma in Geleen en vroeg toes temming het weekend te kunnen overblijven omdat hij 's maandags een retourvracht kon krijgen. Toen de directie enkele dagen niets meer van de chauffeur hoorde, is men een onderzoek gaan instellen. Daarbij bleek dat de wagen van T. aan de Spaans-Franse grens in beslag was ge nomen en dat de chauffeur zich in hechtenis bevond. Men weigerde een ijlings naar Spanje gereisd directielid toestemming om met T. te mogen pra ten. De familie van de man is tot op heden nog niet door Spaanse politie geïnformeerd over de arrestatie. Het Nederlands consulaat in Barcelona probeerde voor de familie inlichtin gen in te winnen. Tot nog toe. na an derhalve maand sinds de aanhouding nog steeds vergeefs. Oplossing van gisteren Horizontaal: 1. do, 2. Lesse, 7. ka, 9. mortier, 12. ets, 13. tel, 15. neb, 17. Rr., 18. genet, 20. la, 21. pedel, 22. do sis, 23. e.k., 24. keten, 26. si, 27. lek, 28. nor, 29. Oss, 33. spoedig, 37. ba, 38. innen, 39. la. Verticaal: 1. dd, 2. lom, 3. er, 4. steen, 5. si, 6. eer, 8. as, 10. strekel, 11. me lisse, 12. erpel, 13. telen, 14. leder, 16. basis, 18. gek, 19. ton, 25. toren, 30. api, 31. kin, 32. eb, 34. on, 35. de, 36. voor de algemene ledenvergadering van de Vereniging Ned. Herv. Diakonessen-Inr. te Amsterdam, op 15 ok tober 1973, om 20.00 uur in het Andreas Ziekenhuis te Amsterdam. 1. Opening; 2. Notulen van de ledenvergadering d.d. 22 november 1972; 3. Goedkeuring financiële stukken over 1972; 4. Bestuursverkiezing; 5. Rondvraag; 6. Sluiting. Omdat waarschijnlijk voor gehuwde oud-burgers enkele plaatsen in het Oud Burgeren Gasthuis beschikbaar komen, wordt gehuwde oud-burgers die voor onmiddellijke opname in aanmerking wensen te komen verzocht zich ten spoedigste met het O.B.G. in verbinding te stellen. Ook ge huwden die op de wachtlijst willen worden ge plaatst voor wat het OJ3.G. betreft echter ge heel vrijblijvend kunnen zich melden. Volledigheidshalve wordt er op gewezen dat ongehuwde oud-burgers voorrang zullen genieten en wordt dezen aange raden zich zo spoedig mogelijk te melden wan neer zij voor (onmiddellijke) opname in aanmer king willen komen. Prof. Cornelissenstraat 2, Nijmegen. Telefoon 080-220851.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9