4%tot8% rente?" Hillbilleys weer op het scherm Blinden beetje boos over laat radio-uur dsgpecept AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart Prinses Anne's huwelijk op tv in veel landen „Is het echt waar, ABN, dat ik bij u kan kiezen uit elf verschillende spaarvormen, met „Sterker nog, niet elf maar twaalf!" Algemene Bank Neaeriand Nog twee afleveringen gevonden TROUW/KWARTET RIJD\G 5 OKTOBER 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K6 Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Als prinses Anne van Engeland op 14 november in h 't huwelijk treedt met kapitein Mnk Philips kunnen meer dan vijfhor U rd miljoen televisiekijkers, verspreid over de hele wereld, getuige zijn van reportages, die in kleur worden ge bracht De Nederlandse kijkers kunnen van 12.25 tot 13.45 uur de huwelijksplech tigheid in de Westminster Abby rechtstreeks meemaken. De BBC zal praktisch de hele dag aandacht beste den aan de gebeurtenis. De Britse te levisie vindt dit de grootste televisie- operatie die er ooit in haar geschiede nis is geweest. Team van EO naar hongergebieden Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Een team van de EO onder leiding van Meindert Leerling zal binnen enkele dagen vertrekken naar Tsjaad in centraal Afrika, waar ernstige honger wordt geleden. Daarmee geeft men gehoor aan een oproep om hulp van het zendingsecht paar Derek Cook en Jennie van Bo ven, die in dienst van de Wereldwijde evangelisatiekruistocht (WEK) daar werken. Een reportage met een wegwijzer hoe kijkers hulp kunnen bieden wordt be gin november uitgezonden. Meedammen via radio HILVERSUM De NOS-radio zal de luisteraars van Hilversum III in de gelegenheid stellen thuis de laatste tien partijen in de tweekamp om de wereldtitel dammen tussen Ton Sij- brands en de rus Andres Andreiko mee te spelen. Daartoe zullen in de periode van 17 tot en met 30 oktober dagelijks op vaste tijdstippen korte reportages worden uitgezonden, waar in de laatste zet(ten) worden ver meld. Deze uitzendingen van maxi maal anderhalve minuut worden na half vijf om het uur uitgezonden en bovendien nog na het nieuws van ze ven, acht en negen uur. ADVERTENTIE MARY PERKINS Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM —Op de laatste zondag in oktober zal de NCRV-televisie heel oude bekenden op het scherm doen terugkeren, wanneer in Nederland nog onvertoonde -'afleveringen van de indertijd zo populaire Hillbilleys wor den uitgezonden. 'Spiegel van Groot-Brittannië' gaat voor \a» onze radio- en tv-redactie HILVERSUM l)e directeur van de vereniging 'het Nederlandse blindenwezen de lieer J. Huyers is teleurgesteld over liet besluit van de NOS om het radioprogramma voor blinden en slechtzien den van de vroege woensdagavond naar de latere maandagavond te verplaatsen. De heer Huyers betreurt het boven dien dat dit is gebeurd zonder enig overleg, terwijl de vereniging voor de inhoud van het programma zorgt. De heer Huyers vreest dat op maanda gavond nog maar een fractie van de oorspronkelijke luisteraars wordt be reikt. 'Op woensdagavond profiteerden we om 1.41 uur in belangrijke mate van een hoge luisterdichtheid voor de nieuwberichten.' Hij merkt op, dat 's avonds om kwart over tien veel min der blinden en slechtzienden luiste ren. 57 procent van de blinden en vi sueel gehandicapten is ouder dan 65 jaar. Een groot deel van deze mensen ligt om kwart over tien al in bed. De heer Huyers is ook van oordeel, dat de kwaliteit van het programma de laatste tijd snel is achteruitgegaan. Hij vindt dat er nogal met het pro gramma is gesold, wat nogal wat wis seling in de kwaliteit ten gevolge had. De heer H. Bordon, samensteller van het radioprogramma, somt op wat er in het blindenprogramma terecht komt. Alle activiteiten in de blinden- wereld worden genoemd. 'Er is zo ontzettend veel voorlichting die een blinde vaak op andere wijze niet kan bereiken.' Een goed blindenprogram ma vindt hij iets, waar deze mensen recht op hebben. Sinds 1 oktober duurt het programma tien minuten. Een korte tijdsduur waar al heel vaak tegen geprotesteerd is. Voor de NOS geldt echter het ge talscriterium .In Nederland zijn in to taal 18.000 blinden en slechtzienden. Het oordeel van de heer Bordon is, dat je met de tien minuten die er nu zijn veel meer kan doen. Tedere se conde moet gebruikt worden.' Nu wordt het programma te statisch in elkaar gezet. Herman Felderhof, hoofd van de dienst radioprogramma NOS. meent desgevraagd, dat een'nieuw NOS-pro- gramma als 'spiegel van Groot-Brit tannië. dat op de vroege woensdaga vond is geplaatst, ook eens een kans moet krijgen. De NOS zal volgend jaar bij een nieuwe zendtijdindeling (1 januari 1974) optimaal rekening houden met de belangen van dieverse groeperingen, belooft hij. j t-SSSt^r JVJ5T ME wiêuujs- EJ?NSTI(=> _jy<3ieJ?l(b MAAKT" Chili na Allende Volgens Peter van Campen, hoofd van de filmafdeling, komt er nog bijna ie dere maand een brief binnen met het verzoek: zendt u nog eens de Hillbil leys uit. Dat moet van mensen met een goede memorie zijn, want in 1963/64, dus tien jaar geleden, vier den Ganrny en haar familie triomfen op het scherm. Peter van Campen zat toen nog niet op de stoel waarop hij nu hoort en weet niet goed meer waarom de uit zendingen toen gestopt zijn. 'Maar ik ben er nu achter gekomen, dat er nog 52 afleveringen zijn, die bij ons nooit vertoond zijn'. Na goed selecteren heeft hij er der tien uitgekozen. 'Het zijnnafleverin- gen oude stijl, in de nieuwe stijl was het gewoon niet goed'. Dat betekent, dat zondag 29 oktober Granny, gespeeld door Irene Ryan, haar zoon Jed Clampett, vertolkt door Bud Epsun en de andere medespelen den weer luidruchtig de huiskamer binnenkomen. De geschiedenis van de Hillbilleys is die van een zeer eenvoudige Ameri kaanse boer in wiens land olie wordt gevonden. Hij verkoopt zijn land en vertrekt naar het deftige Beverley, waar hij en zijn familie zich absoluut niet kunnen aanpassen in die wel vaartswereld. De NCRV verwacht, dat dit thema van welvaart tegenover hip piedom van het eerste uur dat Granny en haar familie toepasten ook nu nog zal aanslaan. Peter van Campen vtndt de serie zelfs een verrassing voor de kijkers. Hij zal frequent worden uitgezonden, 'In ie der geval op maandagavond na De Soete Suikerbol, meestal een, soms twee keer per week'. Brugsma commentator van 'Achter het Nieuws' Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM VARA's actualitei tenrubriek voor televisie 'Achter het Nieuws' heeft W. L. Brugsma, nog steeds hoofdredacteur van do Haagse Post, aangetrokken als vaste commen tator. Zat het dinsdag tussen VARA en KRO voor wat de coördinatie betreft wel 'snor', donderdag waren er bij de pro gramma's van EO en VPRO zoveel overlappingen dat de weetgierige kij ker altijd wel iets moest missenJam mer dat het niet zo dwingend is te regelen dat. de omroepen wat meer rekening gaan houden met elkaar en vooral met de miljoenen kijkers die hun bestaan mogelijk maken. De VPRO begon haar Berichten uit de Samenleving met een foto-renortaae onder de titel Chili na Allende. Aan grijpend door de woordloze projectie van beelden die met triestheid sche nen te ziin geladen Het tweede onder werp was opmerkelijk doordat men de interviewtechniek-nieuwe stijl, waar mee de VPRO zo duidelijk school maakt dat zij wordt nagevolgd, nu werd losgelaten. Blijft anders de ver slaggever op de achtergrond, deze keer drong hij zich als het ware naar vo ren. Met doordrommende vragen werd Hans van der Werf bestookt omdat hij als chef van de parlementsredactie ran de NOS niet zijn eigen politieke kleur icilde onthullen. Zijn onder vrager scheen niet bekend te zijn met een scheiding tussen zo objectief mo gelijke verslaggeving en een becom mentariëring vanuit een bepaalde vi sie. bijvoorbeeld een levensbeschou wing. Met. zoals dat heet. klimmende ver bazing, heb ik gekeken naar de Voor beeldige taferelen uit het Chinese volksbevrijdingsleger. zoals Roelof Kiers die voor de VPRO heeft mogen filmen. Je ontkomt er natuurlijk niet aan het reilen en zeilen in dat leger van Mao te vergelijken met je eigen ervaringen in en de verdere informa tie over het. Nederlands leger. Maar je raakt al gauw de kluts kwijt, v:ant de verschillen zijn talrijker dan de over eenkomsten. Bii ons maken officieren en anderen zich zorgn over het vervagen van door rangen in stand gehouden onderscheid tussen 'hogeren en minderen'. In China lopen de hoogste figuren zonder rang- onderscheidingstekens meloenen te plukken, samen met soldaten. En ze schijnen niet gekweld te worden door de gedachte dat ze daarmee hun presti ge tegenover Jan-soldaat verliezen. Anderzijds zie ik Nederlandse militai ren zich niet zo spontaan laten indoc trineren met idealen van welke club dan ook als bij de Chinese soldaten het geval is. En dat verbroederingsfeest met dorpelingen hoort al evenzeer thuis in een andere wereld- Als het respect voor de oude mensvoorwerp wordt van nationalistische propaganda, is het niet helemaal zuiver meer. Ter opening van een serie themapro gramma's, ondernam de EO onder lei ding van Meindert Leerling een poging om het huwelijk en zijn problematiek van meerdere kanten te bekijken. Er waren vertrouwde uitspraken te be luisteren, maar ook kwam naar bui ten dat er veel onzekerheid bestaat ten aanzien va nde knelpunten in de mo derne samenleving. Een in onze krin gen bekend vooroorlogs boek van Jok C. Francken) had tot titel Veel vra gen, één antwoord. De laatste heeft zich, ook blijkens de discussie, verme nigvuldigd. TON HYDRA Hoofdstuk I Carmel Lacy is de onnozelste vrouw die ik ken. De enige reden dat ik bij haar op die druilerige donderdagmid dag thee ging drinken was dat zij toen zij mij opbolde, zo op mijn komst gestaan had, dat ik er onmogelijk uit kon. Bovendien voelde ik mij zo teneergeslagen dat zelfs een theevisite bij Carniel Laey verkieslijker was dan eenzaam rondhangen in een kamer, waarin nog altijd de echo van mijn laatsie ruzie met Lewis scheen te klinken. Nadat hij naar Stockholm vertrokken was. mij alleen in Londen achterlatend, kon ik geen bijzondere voldoening vinden in het feit. dat ik het gelij.; volledig aan mijn kant had gehad. Immers, als alles goed was ge weest hadden we nu met z'n tweeën op een strand in de Italiaanse zon ge legen, genietend van de eerste zomer vakantie, die we. sinds onze huwe lijksreis twee jaar geleden, samen zouden doorbrengen. Het feit dat het sinds zijn vertrek pijpestelen gere gend had. was niet in staat geweest mijn ergernis te verminderen Toen ik in de krant las dat het in Stockholm al dagen lang zonnig en warm weer was, v-iel het mij makkelijk om aan het natte, onweersaehtige weer in Zuid-italië een aandacht te schenken en mij .-olledig te concentreren op mijn eigen grieven en op Lewis' te kortkomingen. 'Waarom kijk je zo somber?' vroeg Carmel Lacy. 'Kijk ik somber? Neem me niet kwa lijk. Dat zal wel liggen aan het weer en aan alles. Trek het je in ieder ge val niet aan! Ga verder. Heb je ten slotte toch besloten het tc kopen 'Ik weet het nog niet. Het is altijd zo ontzettend moeilijk een beslissing te nemen.Haar stem stierf onzeker weg toen ze met haar hand tussen twee gebakjes aarzelde. 'Maar je weet hoe ze vandaag de dag zijn, ze zullen heus niets meer voor je vasthouden. Als ik nog langer wacht, is het ver kocht, en als dat gebeurt kan ik me wel voor mijn kop slaan dat ik het niet tóch gedaan heb'. Ais je niet erg vlug bent, dacht ik, terwijl ze een roomsoes van de schaal pakte, zal het je niet eens meer pas sen. Maar ik bedoelde het niet on vriendelijk. Carmel Lacy kan genist een beetje gezet zijn: het staat haar goed. Zij behoort tot die goed uitzien de vrouwen, wier uiterlijk wordt be paald door hun zachte, blonde haar, dat zich tct op middelbare leeftijd weet te handhaven, waarna het een geheel nieuwe charme krijgt als het begint te grijzen. Carmel haar haar was nog overwe gend goudblond was een klasge noot van mijn moeder geweest. Het soort aantrekkelijkheid dat zij bezat, was toen nogal in de mode geweest, en haar opgewekte en zachte karakter hadden haar populair gemaakt. Vol gens mijn moeder was haar bijnaam toen Caramel, en die naam scheen ge heel bij haar te passen. Op school was zij nooit een dikke vriendin van mijn moeder, maar omdat hun fami lies vlak bij elkaar woonden en die famiiies beroepsmatig vrij veel met elkaar te maken hadden, was het con tact in de vakanties tussen de twee meisjes altijd veel nauwer. De vader van Carmel bezat een renstal, terwijl mijn grootvader het beroep van dieren arts uitoefende en bij wijze van spreken de lijfarts van de paarden van Carniels vader was. Spoedig nadat de meisjes de school verlaten hadden, scheidden zich hun wegen. Mijn moeder trouwde met de jonge compagnon van haar vader en ging in Cheshire wonen. Carmel vertrok naar Londen, waar zij 'een goede partij' deed, dat wil zeggen, zij sloeg een welgestei e Londense bankier aan de haak. wiens donkere, welgedane uiter lijk precies voorspelde wat voor soort man hij op zijn veertigste zou zijn. Op die leeftijd zou hij in een slee van een wagen rijden, terwijl zijn drie kinderen, die met vooraf zorgvuldig bepaalde tussenruimten ter wereld waren gekomen, zorgvuldig uitgezoch te kostscholen zouden bezoeken. LOWIETJE SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 183. De oude graaf In Adriaan kwa men ijlings naar buitfn gerend en zp zagen natuurlijk al gauw wat smidje Verholen precies bedoelde. En nu was het de beurt van de Ojudc edelman om in lachen uit te barsten. De bopper- tjes keken natuurlijk fnin of meer ver stoord op, wanl ze begrepen wel, dat. zij als bron van uitbundige vreugd» dienden. Alleen Adriaan bleef er on verstoorbaar b:i staan en merkte be scheiden op: 'Zoals ik reeds mocht op merken: de ministerweet héél goed wat hij doet'Inderdaad,' knikte dp graaf. 'Inderdaad! Hij kan weer' op mijn stem rekenen. Ik neem alles te- FERDINAND rug. wat een grap! De boppertjes soldaót! Dat za1 mijn lieve zoon een mooie stunt vinden! Die is immers zelf óók in het leger! O. o," o ik krijg gewoon pijn in mijn buik van het lachen!' 'Stapt u dan maar gauw in mijn auto, meneer de graaf.' zei smidje Verholen met een ernstig gezicht. 'Da's goed tegen de buikpijn. Als we nu eens met de grootst moge lijke spoed op weg gingen naar het kasteel, dan kunnen we al het nieuws aan uw zoon Roderick Reinier gaan vertellen. Ik denk tenminste wel, dat- ie daar reeds aangekomen is. We kun nen hem dan wellicht ook nog be hulpzaam zijn bij het naar bimien brengen van de schatten.' 'Goed zo. ouwe smid!' grinnikte de graaf. 'Jij zit toch ook altijd maar tot ber stens toe vol van de meest briljante ideeën, Komaan, kerel!! Open dan de deurtjes van het kostbare koetswerkje en laat ons binnen. We verlangen na melijk vreselijk naar huis. Smidje Verholen voldeed natuurlijk met de grootste genoegens aan het vriendelijke verzoek van de oude graaf en eventjes later stoof zijn be jaarde NN 1 al over de weg, die het dorp Rijkhuyzen met het kasteel Rijc- kensteyn verbond. Hans ging door, ondanks ongeluk Van een verslaggever HILVERSUM Hans van Willigen- burg p resenteerde gistermiddag zijn populaire radioprogramma 'Van twaalf tot twee', hoewel hij kort daar voor bij een aanrijding aan het ge zicht werd gewond. Hij wilde niets weten van een behandeling in het zie kenhuis, omdat hij erop stond zijn programma te presenteren. Dat heeft hij inderdaad ook gedaan, zij het met pijnstillende middelen en letterlijk en figuurlijk door enige KRO-medewer- kers ondersteund. Het is twijfelachtig of Hans komende dinsdag zijn tv-pro- gramma zal kunnen presenteren, om dat dokters hebben voorspeld, dat zijn gezicht de komende dagen sterk zal opzwellen. Radio vandaag Maar het huwelijk werd een teleur stelling. Carmel, ogenschijnlijk een zacht en moederlijk schepsel, die naar je heilige overtuiging een ideale echt genote en moeder zou worden, bleek zich zo sterk aan haar man en de kin deren te binden dat deze dreigden te verstikken onder haar aanhankelijk heid. Het oudste meisje was er het eerst tussenuit getrokken. Onver wachts kondigde zij nogal opstandig aan dat ze een baan had gevonden In Canada. De tweede dochter was op haar negentiende jaar vertrokken. Zij ging naar Malta, waar haar man, die bij de luchtmacht diende, gestatio neerd was. Vervolgens was de echtge noot weggegaan, haar met opzet in grote welstand achterlatend voor het geval het op een echtscheiding mocht uitdraaien. Het jongste kind, Ti mothy, bleef dus alleen thuis. Ik her innerde mij vaag hem wel eens tij dens de vakantie in de stallen van zijn grootvader ontmoet te hebben: een tengere, kwieke, handige jongen, die soms wel eens humeurig en stil kon zijn, hetgeen maar al te vergeeflijk was als men bedacht dat hij als kind alleen de ziekelijke genegenheid van zijn moeder moest trotseren. Ze deed nu zelfvoldaan haar beklag over hem, nadat ze eerst (zover ik in staat was haar te volgen) haar naai ster, haar dokter, haar huidige gelief de. haar vader, mijn moeder, de twee resterende gebakjes en om de een of andere reden die ik me nu niet meer kan herinneren, de directeud-generaal van de posterijen een beurt had gege ven. 'Eigenlijk weet ik niet wat ik er mee aan moet. Hij is zo moeilijk. Hij weet precies hoe hij op mijn zenuwen moet werken. Dokter Schnapp zei gisteren nog 'Timmy moeilijk?' 'Ja, moeilijk. Niet dat zijn vader mak kelijk was, eigenlijk is met hem alles begonnen. Je zou zo denken dat hij de fijngevoeligheid had zich nu niet meer met Timmy te bemoeien, niet waar?' 'Doet hij dat dan wel?' HILVERSUM I NWS.' 7.11 Oehti een gaatje. met sinf.: 8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9.00 Schoolradio. NOS: 9 20 Wat heeft dat kind?: pedagog. rubr. 9.35 Watorst AVRO: 9.40 (S) Het Radio' Kamer- ork.: mod. muz.' 10.00 (S) V. d. -Jcleutërs. 10.10 (ged.SI Arbeidsvitaminen. (11 00 Nws; 11.03-11.05 Radiojournaal.1 11.30 (SI Ik hoor, ik hoor wat u ntet hoort, causerie met gramm.pl. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 .Toeris- mo -toerist, int. uit binnen- en buitenl. Overheidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS' 12 40 (Si Lichte gramm.piuz. 12.50 Recht en Slecht. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Spiegel op Belgie: muz. en nws van onze zuiderburen. 13.50 Intern. Spectrum: klass. en mod. muz. 14.30 Blik op de Derde Wereld: inf. progr. over pntw.sa menwerk. 14.45 Blik op Europa: inf. progr. over de Eur... integratie. 15.00 Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen1 v.h. land en veel muz. (16.00-18.02 Nws). Human. Verb 16.45 Een zuiltje erbij? VPRO: 17.00 VPRO-Vrijdag: rechtstr. progr. over akt. on derwerp. 17.55 Mcd. VPRO: 18.00 Nws. IS.11 Vandaag dit. mor gen dat. 18.20 VPRO-Vrijdag (verv.): komm. en analyses. KRO: 19.00 (S) Springplan^c: Jonge artiesten wagen de sprong. 19.30 Mens te zijn op aarde: gelovige visie op de mens en zijn bestaan. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven, vorzoekpl,progr. 22.00 (S) Kursief: cabaretprogr. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. i I 1 22.40 (S) Hist. 23.53-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7,02 Het levende woord. 7.07 (Si Badinerie: klass. muz, (7.30 Nws; 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass. en mod. muz., waarin 10.30 Nws. 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. met o.m. 12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t.b.v land- en tuinb.: 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo en 13.00- 13,05 Raden maar. 14.00 Schoolradio, 14.10 Idem. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag met 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) Country time. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Licht ork. met solisten. 18.19 Uitz. v.d. P.v.d.A. 18.30 Nws, 18.41 Echo. IS 50 Verkenning: nws, feiten' en ach tergronden op soc.-maatsch. terrein. 18.58 Marktber. VPRO: 19.00 (S) Nova Zembla FM: Nws. 20.05 Vandaag dit, morgen dat. 20.15 (S) Nova Zembla m (verv.). VARA: 21.00 (S) Radiophilh. Ork. met solist: klass. muz. In de pauze: ca. 21.50-22.05 Praatje. 22.45 <S) De Staalkaart. 23.35 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws, HILVERSUM 111 EO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Gospelsound: muz. voor jonge mensen. 8.00 Nws. 8.02 (S) Tus sen thee en koffie. (9.00 Nws.) 10.00 Nws. 10.03 (S) De muzikale fruitmand: verzoek- progr. voor zieken. NCRV: 11,00, Nws. 11.03 Zing, zing, zing! 12.00 Nws. 12.03 Bij Barend - op de Holl. toer. 13.09 Nws. 13.03 (S) Pop corn. NOS: 14.00 Nws. 14.03 De Rock en Roll Methode. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Top-Twenty I: Amerik. hitparade. 16.00 Nws. 16.03 Top- Twenty II: Engelse hitparade. 17.00 Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Postbus 700: ver- zoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. 18 02 Joost mag niet eten. 19.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: verzoekpl. 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's Meat Show. VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-Vrijdagavonds- liow: gevar. muz.progr. (22.00, 23.00 en 24.00 Nws; 22.55 Med.) 0.55-1.00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Zig-Zag: lichte muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, akt., weerber. en schouwburgprogr.'s. Daarna: Zig-Zag -verv. 13.55 Beursber. 14.00 .Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nws. 15.03 Schoolradio. 15.23 Melodie radio. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Melodie radio. 17.00 Nws en med. 17.10 Big Band Battle. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- desportuitsl. 18.30 Wegwijs wezen. IS.45 Sportmagazine. 18.55 Taalwenkcn. 18.57 Cooper-Wright Quintet. 19.00 Nws en akt. 19.30 Melodie radio. (19.40 Keurig Engels.) 19.45 De wereld v.h. boek. 20.00 Vrijdaga- vond-variete. (21.00 Splinterrtws. 22.00 Nws.) 23.00 Nws. 23.10 Jazzprogr. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 KRO-Cineac, met: Porky Pig en Felix de kat; Het Natuurreservaat Askanja Nova NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Alias Smith en Jones 21.10 Brandpunt 22.00 Hitjournaal: wereldberoemde melodieën uit de oude tijd Afl. 1:1850-1900 NOS 22.50 Uit de Kunst 23.15 Journaal TELEAC 23.20 Dammen NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 DeWombels 19.10 Arthur 19.30 Ren je rot NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Op losse groeven 21.20 De familie Strauss 22.10 Tros Sport 1KOR 122.50 Spaanders, doe. film NOS 23.30 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond- 10.25 Der Fuchs von Paris. 12.00 Bui tenl. rep. 12.50 Persoverz. 13.00 Journaal. 13.50 Journaal. 15.55 Amusem.progr. 16.40 Kinderprogr, 17.10- Rhlnozeros, doe. progr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sport. 18.30 Act. 18.45 'Zandmann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Okay SIR. 19.59 Progr.overz. WDR: 18.00 Rog. nws. 18.10 Okay SIR. 18.40 Act. 19.20 Die Kriminalerzahlung.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Rhelnberg. 21.40 Die Krimi- nalpolfzei rat. 21.45 Rep. uit Bonn. 22.10 Journaal en weerber. 22.25 Die Unverbessli- chen und lhre Sorgen. 0.15 Journaal. DUITSLAND II muz- 18.25 Vater der Klamotte. 19.00 Journaal en act. 19.30 Buitenl. rep. 20.15 Der Kommls- sar. 21.13 Journaal. 21.30 Das Attentat. 23.30 Journaal. DUITSLAND III WDR 17.00 en 17.30 Schooltelevisie. 18.00 Herfi. Russische les (31). 18.30 Ski- gymn. (1). 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Joo- gosl. werkn. 19.15 Landsforum. 19.45 Reg.' nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber 20.15 Disc. DUITSLAND III NDR 8.05-12.10 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasso (103). 19.00 Ausbildung der Ausbilder (25). 19.30 IJsland (2). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Filmrep. 21.00 Filmrep. 21.45 Einde uitz. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 en 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Tekenfilm. 18.15 Verkeersweken. 18.20 Cursus Engels. 18.50 Progr.overz. 19.03 R.K. godsd. uitz. 19.33 Zoeklicht. 19.38 Weerber. en med. 19.45 Journaal. 20.10 Elisabeth R 21.40 Panorama. 22.25 Journaal. 22.35-23.40 Maatsch. en filo sofie. Venkelschotel 3 venkelknollen zout 1 citroen 10 gr. boter 200 gr. ham 1 dl. koffieroom peper, paprikapoeder peterselie Kook de schoongemaakte knollen in ruim water met zout en in schijfjes gesneden citroen ongeveer 25 minu ten. Laat ze uitlekken en halveer ze in de lengte. Leg ze in een beboterde vuurvaste schaal. Strooi de heel fijn gesneden ham erover en begiet ze met de met zout en peper op smaak ge brachte koffieroom. Strooi paprika en peterselie over het gerecht en plaats de schotel voor twintig minuten in een matig hete voorvenvarmde oven. Menutip: kippesoep, venkelschotel, ge bakken aardappelen, hopjesvla.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6