Fiat 128 f.7.939,- Fiat 127 f.4779,- f De krant kunt u niet missen, geen dag Vier maal afscheid Bogaardt Profiteer van deze aktie bij uw dealen 1 Samenwerkingsorgaan in Westland komt naderbij FIAT-AGENT Zes maanden voor brandstichting in winkel Stevinstraat CDA in Monster In augustus 70 buitenlanders grens over gezet Feike Asma bracht pi»™»"»"'""» verzoekprogram ma op de plaat Popfestival in Vlaardingen Van Leyenhorst verweert zich tegen aanval van PCBO n f. 8.733; f. 8.382,- t 351,- f. 7520,- f7169.- TROUW/KWARTET VRIJDAG 5 OKTOBER 1973 L14 's-GRAVENZANDE De oprichting van het samenwerkingsorgaan van Westlandse gemeenten komt dichterbij. De gemeenteraad heeft zich akkoord verklaard met de nota die het Overlegorgaan Westland over de samenwerking opgesteld heeft. Zoals bekend wil men een samenwer kingsorgaan in het leven roepen om de maatschappelijke ontwikkeling van het Westland op doeltreffende wijze ter hand te nemen. Voor die maat schappelijke samenwerking heeft het Overlegorgaan een vijftal uitgang punten opgesteld. Het belangrijkste punt is dat het regionaal beleid in de eerste plaats is 'op de handhaving van bevordering van de tuinbouw in het Westland'. Daarom wil men o.a. de vestiging van niet agrarische bedrij ven tegengaan, behalve als die bedrij ven de tuinbouw 'steunen'. Een ander uitgangspunt is het bouwen van een woningbestand, dat de autochtone groei (d.w.z. de groei vanuit het Westland zelf) moet opvangen. Of dat mogelijk is zonder overheidssteun, valt te betwijfelen. Om genoemde en niet genoemde uit gangspunten te verwezenlijken zal het nieuwe samenwerkingsorgaan bestuur lijke taken en bevoegdheden moeten hebben. De eerste daad van het or gaan zal zijn het opstellen van een DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft dinsdag de 28 jarige voorman R. B. veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf wegens brandstichting. Voor deze overtreding had hij al eer der terecht gestaan, maar bij gebrek aan bewijs werd hij toen door de rechtbank vrijgrsproken. Ook dit maal waren er geen overduidelijke bewij zen, maar een aantal getuigenverkla ringen konden de rechtbank niet overtuigen van zijn schuld. Op de avond dat er brand uitbrak in een radio en t.v. zaak aan de Stevin straat had een buurtbewoner een kleurling gezien, die verdacht veel be langstelling toonde voor de winkel. Toen het pand kort daarop brandde en de buurtbewoner tussen de toe schouwers de kleurling weer zag, waarschuwde hij de politic. De verklaringen van de buurtbewoner en een aantal andere getuigen brach ten de rechtbank tot de veroordeling tot gevangenisstraf, terwijl de Officier bij gebrek aan bewijs vrijspraak had gevraagd. RIJSWIJK Burgemeester drs. A. Th. Bogaardt zal in de komende weken heel wat hand jes moeten schudden. Op 22 ok tober wordt hij 65 jaar en gaat hij Rijswijk verlaten. Ter gele genheid van zijn afscheid zijn diverse ontvangsten georgani seerd. Op vrijdag 26 oktober wordt hem en zijn echtgenote in de hal van het Raadhuis aan de Generaal Spoorlaan een re ceptie aangeboden, waarop bur gerij en bedrijfsleven van hem afscheid kunnen nemen. Deze receptie begint om 16.00 uur. Men wordt in de gelegenheid gesteld de burgemeester toe te spreken, terwijl omstreeks 18.00 uur het geschenk van burgerij en bedrijfleven (zoals bekend een rosarium voor Park Hof- rust) zal worden aangeboden. Op zaterdag 27 oktober wordt in de raadszaal van het raad huis een buitengewone op-enba- re gemeenteraadsvergadering gehouden, waarop de burge meester van de gemeenteraad afscheid zal nemen. Deze verga dering begint 's morgens om 11.00 uur. De derde receptie wordt gehouden op maandag 29 oktober, wanneer het vereni gingsleven hem de hand zal ko men schudden. Dat gebeurt om 17.00 uur in de Marimbahal aan het Wallhoornplein. Weer een dag later, dinsdags, nemen brandweer en politie afscheid van burgemeester Bogaardt om 11.00 uur in htt politiebureau aan de Burgemeester Elsen- laan.. struktuurplan. De heer J. Bax (PvdA) vindt het belang hiervan zo groot dat hij voorstelde 'geen grote zaken te on dernemen voordat het plan rond is'. In de brief van het Overlegorgaan wordt gezegd dat het opstellen van het structuurplan moet gebeuren door een stedebouwkundig bureau. De heer A. van Baaien (CHU) vond dat men niet in zee moet gaan met zo'n bu reau, omdat het uitgangspunt over de prioriteit van de tuinbouw dan in het gedrang zou kunnen komen. 'Het is beter een agrarische deskundige met het opstellen van zo'n plan te belas ten stelde de heer J. B. van Garderen (D'66) Burgemeester M. van Prooij- en stemde in met deze opmerking. Vervolgens zei hij dat de kosten van het opstellen van het plan zo laag mo gelijk gehouden moeten worden. Mr. W. C. van den Brink tenslotte hoopte dat er gelijktijdig gewerkt wordt aan het plan en de oprichting van beiden zo groot is, dat er haast mee gemaakt moet worden. MONSTER De drie confessionele partijen willen gezamenlijk de raads verkiezingen van 1974 in. De besturen van AR, CHU en KVP houden mo menteel een enquete onder de leden om te zien hoe er gedacht wordt over een gemeenschappelijke lijst. In de enquete wordt ook gevraagd of het optreden van de raadsleden van de partijen in één fractie voortgezet moet worden. In een begeleidind schrijven zeggen de partijenbesturen dat hun samenwerking gezien moet worden in het licht van het Christen Democratisch Appel, dat een voorlo per is van één christen democratische partij. De Monsterse partijbesturen van 1970, terwijl het Appel in het voorjaar van 1973 opgericht werd. De besturen hopen dat uit de ingevulde enquêteformulieren blijkt dat de con fessionele drie met één lijst de ver kiezingen kunnen ingaan. DEN HAAG Bijna 70 buitenlan ders zijn in de maand augustus het land uitgezet, zo meldt de Vreemde lingendienst van de Haagse Politie. Een deel van hen verliet het land na tot ongewenste vreemdeling verklaard DORDRECHT Tijdens het 'voor laatste concert van de Stichting Orgel- centrum bracht Feike Asma een pro gramma van verzoeknummers. Deze werden ingeleid met de massieve en feestelijke klanken der 'Incantation pour un jour saint' van Jean Lang- lais. Het was een kernachtig begin, dat gevolgd werd door de mildere sfeer van Bach's Preludium en Fuga in g, welke Fuga een zeer doorzichti ge weergave kreeg, doch ook de dalen de gebroken akkoorden van het Prelu dium duidelijk en exact werden uitge voerd. Van een geheel ander karakter is de Fantaisie in C van Camille Saint- Saëns. Het is een fraai, kleurrijk werk, dat rijk genuanceerd werd ver te zijn. De overigen beschikten niet over voldoende bestaansmiddelen. On der de buitenlanders bevonden zich o.m. 26 Indiërs, 14 Marokkanen, 4 Pakistani en 3 Turken. De helft van de Indiëers was afkomstig van het schip 'April Diamond' dat - zoals be kend- een groep Aziaten illegaal naar Groet Brittanië probeerde te brengen. klankt, zonder dat Asma daarbij in een te sentimentele registratie ver viel. Van Guilmant stond er een gehele Symfonie op het programma. Met een majestueus gespeelde Introduction leidde Asma het werk in. Bij het uni sono in het begin van het Allegro le ken ons manuaal en pedaal soms niet geheel geëgaliseerd. Prachtig werd echter de erop volgende melodie uit gezongen met een sterke climax aan het slot van het Allegro. Zeer mooi contrasteerde de fluitmelodie in de Pastorale tegenover het koraal der tongstemmen. Asma besloot dit werk met het virtuoos uitgevoerde Allegro assai. Het slot der orgelbespeling werd ge vormd door twee werken van Jan Zwart, namelijk het koraal 'Morgen glans der eeuwigheid' en Postludium en Fuga over 'Zijn Naam moet eeu wig eer ontvangen'. De organist bracht het eerste werk in zijn statisch en romantisch karakter. Stoer, met weinig nuancering, werd het Postludi um gespeeld, evenals Fuga, die door het koraal werd bekroond. D.H. ROTTERDAM Dezer dagen is de eerste van een serie grammofoonpla ten die Phonogram van het Rotter dams Philharmonisch Orkest maakte, uitgekomen. Het is een opname van de balletmuziek 'Romeo en Julia' van de Russische componist Prokofjew, onder leiding van de nieuwe artistiek leider van het orkest, Edo de Waart. Als bijvonderheid kan worden ver meld dat het orkest bij deze opname gewoon op het podium van de Doelen in Rotterdam heeft gezeten, wat in andere concertzalen tot de onmoge lijkheden behoort, tenzij er voor gor dijnen, schotten en ander dempings materiaal wordt gewerkt. Dadelijk al in het eerste deel van de ze suites blijken zowel de strijkers als de blazers voortreffelijk tot hun recht te komen. Prachtig klinken de celli in het tweede deel en dat in het dubbel fortissimo de klank nog helder blijft is te horen in het vierde deel en in het laatste. Dat de grote Doelenzaal een juiste na- galmtijd heeft, is vast te stellen in het achtste deel, waarin de staccati niet in elkaar lopen en de samen klank van slagwerkers en blazers in het negende deel is prachtig. Dit is een plaat van zeer hoog gehal- VLAARDINGEN Onder het motto '700 jaar Vlaardingen 700 minuten pop voor 700 cent' wordt op zater dag 13 oktober een twaalf uur durend popfestival gehouden in de manifesta tiehal aan de Baanstraat. Op het pro gramma, dat om 12 uur 's middags be gint en om 12 uur 's nachts eindigt, staan popgroepen zoals Long Tall Er nie en The Shakers, Dizzy Man's Band, Smyle, Husky, Greenfield and Cook, The Shoes en Super Sister. De Wonderland Light Show onder steunt het geheel, bekende disc-joc- key's wisselen elkaar af. In de aangen- zende spelhal worden doorlopend films vertoond. Hier zijn ook informa tiestands ingericht en kan de inwendi ge mens worden versterkt. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de WV, de Stadsgehoorzaal en bij de afdeling jeugdzaken van de gemeente. te, welk peil ook wordt bereikt door het Rotterdams Philharmonisch Or kest, dat onder de voortreffelijke lei ding van Edo de Waart zowel de lyri sche als de dramatische gedeelten het volle pond heeft gegeven. Een plaat om vaak te spelen. G. M. Dersjant DEN HAAG Drs. G. van Leijen- horst, Tweede-Kamerlid voor de CHU, is verbaasd over de PCBO, omdat de ze onderwijsorganisatie zijn kritiek op de onderwijsbegroting niet deelt. De heer C. Barnhoorn, voorzitter van de PCBO heeft verklaard, dat de VVD (het Kamerlid mevrouw Smit-Kroes) de passages uit toelichting op de be groting uit hun verband rukt en poli tiek hanteert. Dat de confessionele partijen het niet eens zijn met de be schouwingen van de minister, mede opgesteld door staatssecretaris Veer man, vindt de PCBO een belediging. Aan deze belediging zou de heer Van Leijenhorst ook meedoen. Het CHU- Kamerlid reageert met de opmerking, dat hij er niet zeker van is, of er geen gevaar aanwezig is voor het christelijk onderwijs. Achter de toe lichting op de begroting gaat volgens hem een bepaalde filosofie schuil om het onderwijs dienstbaar te maken aan de politiek. Dat is gevaarlijk, vooral omdat de ontwikkeling in het onderwijs zo snel is: de integratie van het kleuter- en basisonderwijs, de middenschool en de lerarenopleiding. De ernstige kritiek van het Kamerlid Van Leijenhorst wordt niet gedeeld door zijn collega's uit de ARP. Me vrouw Kraayeveld-Wouter* de onder^ wijsspecialiste van de ARP-fractie. zegt er geen enkele benoefte aan te hebben zich nu al over deze kwestie uit te laten en de onderwijsbegroting op dit punt te kritiseren. inclusief? Inclusief. De Fiat 127 en 128 zijnwerkelijk complete auto's. Standaard betekent bij Fiat: inclusief radiaalbanden, schijf remmen vóór, een stabilisatorstang, kunstlederen bekleding, wisselstroom dynamo, remdrukregelaar *n een zelfdenkende ventilator. Allemaal extra's waarvoor u elders veelal fors moet bijbetalen. Bij Fiat zijn ze inclusief,zelfs bij de nieuwe verlaagde prijs! En dat is wel zo voordelig! Bovendien krij gt u twee i aar garantie op de lak. voordeel f» 351 Tijdelijk: de Fiat 127 en de Fiat 128 behalve alles wat normaal al inclusief is, extra uitgerust met: Fiat 128 (2-deurs), verwarmde achterruit, ingebouwde radio, mistachterlamp, kokosmatten voor en achter, daksierlijst, ML-behandeling. Fiat 127 (2-deurs), gemonteerde achterruitverwarming, ingebouwde radio, mistachterlamp, kokosmatten voor en achter, daksierlijst, Bumperrozetten, ML-behandeling. fncl. deze extra's kost de 128 tijdelijk betaalt u slechts voordeel Incl. deze extra's kost de 127 tijdelijk betaalt u slechts voordeel f. 351: Imp. Leonard Lang BV, Stadhouderskade 113, Amsterdam. Telefoon (020) 73 08 67. Prijzen incL BTW en af Born. Imp. Leonard Lang BV, Stadhouderskade 113, Amsterdam. Telefoon (020) 73 08 67. Prijzen incl. BTW en af Born. KOREVAARGARAGE N.V. Korevaarstraat 43. Tel. 01710—42146 Automobielbedr. H. Huiaman B.V. Levendaal 80. Tel. 01710—34000 Katwijk a. Zee: Garage „SEINPOST" (A. Kuyt) Showr.: Nassaudreef 38. Gar.: Drieplassenw. 7. Tel. 01718-71644 Alphen a/d Rijn: AUTO BAAY N.V., Van Foreest- laan 17. Tel. 01720—73841 AUTOBEDRIJF BEUK Noordwljk e.o.: Golfw'eg 19. Tel. 01719—4145. Voorhout/ Sassenhelm: loosterweg 2. Tel 02522—12488. r.rrei -4145. I !212488. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 14