Grote achterstand voor Nederlands basketbal Sparta wil rust in tijden Honkbalbond komt met nieuw competitieplan nOpnieuw klinisch, doodvervelend en somber spel van Europees kampioen Rusland tijdens titelstrijd in Barcelona jco Steegman: Ploeg niet meer bij de sub-top Jruguay kampt met oetbalcrisis China moest zelf eerste stap zetten MET KAAS HET KANAAL OVER Dag Fornaess niet naar WISO Inter Milan toch uit UEFA-Cup Kip ?K0ÜW/KWAWTET VRLIDAG 5 OKTOBER 1973 SPORT T13/K11 top am ïetyan onze speciale verslaggever to lerijARCELONA Met zeer veel ■J| ;oede wil en keihard trainen had e Nederlandse basketbalploeg ;unnen behoren bij de finalisten flie op het ogenblik tijdens de ginjluropese kampioenschappen bas ketbal in Barcelona strijden. Ne derland had al een uitzondering fentevormd op het patroon dat zich da iu duidelijk aftekent in de rijen lijJ Ier deelnemende ploegen. Van de waalf teams zijn er immers zes va fkomstig uit communistisch ge en egeerde landen en de andere zes ijn het makkelijkst onder te vai rengen onder de 'Middellandse ïei lee-staten'. hef dS{)e plaats van de Oosteuropese ploe gen is normaal en bekend. Eerder dan ler»aar ook in Europa werd basketbal in fiseze landen als prestatiesport erkend. Het gevolg van de populari- eit van de sport in de Verenigde Sta ten enerzijds, daarnaast een uitvloei sel van het feit dat basketbal een uit stekende scholierensport is. Op een relatief klein stukje grond immers kon men veel kinderen tegelijkertijd bezig houden. Litauen, Letland en Estland waren de eerste ploegen in Europa die behoorlijk basketbal speel den, na de tweede wereldoorlog nam Rusland die plaats over, simpelweg door deze staten te annexeren. Basket bal in Rusland is waanzinnig populair' en heeft meer actieve beoefenaars dan welke sport dan ook aldaar. Van Kiev tot Wladiwostok speelt men in duizenden afdelingen, allemaal met een ernst die haast angstig te noemen is. WETENSCHAP Basketbal in Rusland is geworden tot een wetenschap, een technocratische benadering van iets dat als een spelletje is begonnen. Rusland staat in dit werk haast geheel alleen in het geheel van communistische staten. Po len, zoals bij vele sporten, benadert de sport haast westers. De spelers kunnen van club wisselen en krijgen goed betaald. Het Poolse speltype is ook speels, vol frivole invallen en zeer intelligent. Iets strakker van lijn is het Tsjechische spel, als kijkspel echter zeer boeiend. Tsjechoslowakije heeft een Sparta-rol in het Europese basketbal. Vaak winnen, soms onge looflijk stompzinnig verliezen, en dan weer vlagen van zeer knap spel ge durende weken. Bulgarije is onverge lijkbaar met welke ploeg dan ook, om dat men gedurende vijf jaar het nati onale team ondergeschikt heeft ge maakt aan twee spelers: Golomeev en Christov. Deze twee spelers regelen alles en trekken het gehele spel naar zich toe. Roemenië, een artistiek spelend team van snelle en atletische mannen breekt nooit serieus door bij de Europese kampioenschappen. Op de Europese ranglijst staan ze al tien jaar rond de achtste plaats en niets wijst erop dat ze deze plaats snel zul len verlaten. Blijft over de plog van Joegoslavië, een nauwelijks nog Oost europees spelende ploeg te noemen. De Joego's doen het vrijwel allemaal op z'n Amerikaans. Het is gevarieerd basketbal, vol tempowisselingen en gebruik makend van lengte. Joegosla vië speelt in Barcelona trouwens in volledig Amerikaanse kleding, hun schoenen zijn Amerikaans, en zelfs de trainings jack's die zij overdag als uit- gaanstenue gebruiken zijn van Ameri kaanse makelij. 'MIDDELLANDSE ZEE' Deze zes landen knokken in Barcelona op tegen de 'Middellandse Zee staten'. Frankrijk valt daar eigenlijk al een beetje buiten, gedeeltelijk topogra fisch, maar ook qua spelpeil. De Fran sen spelen hier zwak en zullen waar schijnlijk als laatste van de twaalf hier eindigen. Een duidelijke verras sing is evenwel Israël. Winnaar over Polen en Roemenië bevestigt dit land haar faam te kunnen spelen onder spanning. Met aan het hoofd de voor het Haarlemse Flamingo's spelende Barry Leibovitz komt Israël beslist ver in deze wedstrijdenreeks om het Europese kampioenschap. Griekenland en Turkije zijn nauwelijks te beschrij ven ploegen. Chaotisch is misschien het enige woord dat op zijn plaats is. Spanje en Italië zijn de pure ver tegenwoordigers van het Zuid-Euro- pese basketbal. Een rijke nationale bond met invloedrijke heren steunt een niet eens zo waanzinnig populaire sport, maar toch wel zo belangrijk dat er per wedstrijd zo'n 8000 toeschou wers komen kijken. Voor een zaal- sport is dat toch altijd zeer respecta bel en dat wordt nergens in Europa gehaald. Spanje en Italië zullen ook de enige West-Europese landen zijn die een aanval kunnen ondernemen tegen de hegemonie van Rusland en Joegoslavië. Zij kunnen dat doen om dat de zeer professionele manier van begeleiding dat toestaat LUXE LEVEN Italiaanse en Spaanse basketballers verdienen meer dan Nederlandse prof voetballers en leiden een zeer luxe leven. Hierdoor gesteund kunnen zij een lichamelijke eigenschap zoals le nigheid volledig uitbuiten en uitbou wen tot een zeer gevaarlijk wapen. Over het algemeen zijn de Russen tegenover Spanje de stijve harken die zich slecht bewegen. Maar zoals het al twintig jaar gaat, geen west- of zuid- europese ploeg wordt Europees kam pioen. Steeds weer zijn het de Russen vlak voor de Joegoslaven. Dit jaar vormt daar in feite geen uitzondering op. Hoewel.Spanje spelend voor een fanatiek thuispubliek verrast en schuift op de ranglijst zeker vier plaatsen op om nu bij de beste vier ploegen van Europa te gaan horen. Italië moet wat lossen in het geweld en de finale zal zich weer gaan toe spitsen tussen de eeuwige rivalen Rus land en Joegoslavië, een wedstrijd waarin zoals altijd de Joegoslaven doodnerveus zullen spelen en daar door de wedstrijd waarschijnlijk wel gaan verliezen. De Russen zullen wel winnen door hun klinische, doodver velende en sombere manier van bas ketbalspelen waar zij ieder jaar maar weer Europees kampioen door worden. ACHTERSTAND Zaterdag zal dat zeker weer het geval zijn. De tijd dat de Nederlandse ploeg de Russen van dit geheel af kan hou den is bekend. Dat zal nooit zijn. Daarvoor is een té grote achterstand opgelopen gedurende de jaren na de oorlog. Nederland is al blij als het de finalepoule haalt (de laatste keer was dat in 1967, Nederland werd toen in Finland zestiende en laatste). En die blijheid uit zich dan in een lange reeks verlieswedstrijden tijdens het fi- naletoernooi. Het Europees topbasket- bal is boeiend om te volgen. Italiaans, Spaans en Joegoslavisch basketbal zijn het aanzien meer dan waard, landen als Griekenland, Roemenië, Tsjecho slowakije en Israël kunnen leuke din gen doen en bij het spel van de ko mende Europese kampioen Rusland val je gewoonweg in slaap. Of.in de komende dagen moeten er gekke dingen gebeuren. Maar daar wacht de Europese basketbalwereld al een tien tal jaar op en dat zal dan waarschijn lijk ook niet gebeuren. Spanje is de enige ploeg die het wel zal kunnen. [OTTERDAM Toen vorige week zaterdagavond in de spelersbus n Sparta geluisterd werd naar een nabeschouwing over de radio an FC TwenteSparta (30) rees er onder de Spartanen nogal wat erontwaardiging over het 'eenzijdige' commentaar, dat in hun ogen en 'volkomen vertekend' beeld gaf van het wedstrijdverloop. Een erontwaardiging, die 48 uur later nog een dimensie sterker werd, »en in de kranten geen spaan heel bleef van Sparta's optreden in nschede. Leo Steegman, een van de meest ambitieuze trainers in et betaalde voetbal, heeft het uiterst moeilijk met die niets verdoe kende kritieken. Hij heeft zich daarom voorgenomen voorlopig geen iterviews toe te staan. k vind het', zegt hij, 'in de gegeven mstandigheden beter te zwijgen. Nie- land is ermee gediend dat ik nog lens ga benadrukken, dat Sparta niet ïeer tot de subtopclubs behoort. Als ir weer resultaten worden behaald, het anders. Nu is Sparta het meest gediend met rust om alles wat 9P Spangen gebeurt. Er is de laatste jjd al te veel naar buiten gekomen een onbelangrijk incident met doel- lan Doesburg en de rol die Kowalik aarin zou hebben gespeeld via zijn iend Sacha Hristic, red.) wat beter nnenskamers had kunnen blijven, aardoor de sfeer onbewust toch is lïnvloed.' ERSCH1L oe schrijnend groot is op dit mo- ent het verschil tussen het Sparta an het vorige seizoen en het wanho- g vechtende Sparta van nu. Vorig lar om deze tijd heerste er in het amp van de Rotterdammers een ju- elstemming. Overwinningen op Ajax FC Twente brachten de ploeg de rkenning waarnaar het al zo lang unkerde. Er werd in Rotterdam niet leen meer gesproken over Feyen- ord. Sparta was eindelijk uit de scha- uw getreden van zijn grote, machtige roer in Rotterdam-Zuid. Ook op or- anisatorisch gebied groeide Sparta aee. Zakelijk directeur Ad Lam, die iverigens beperkt is in zijn bevoegd eden, won, na een zeker niet foutlo- start, stilaan het vertrouwen van lelers en trainer. In dat klimaat leek parta rijp voor nieuwe Europese )ntacten. Maar toen in de beslissen- e eindfase van de competitie de con- intratie van het team ernstig werd angetast door allerlei transfer- en sa risperikelen (Bosveld, Klijnjan, enneker, Visser) volgde de dreunen- e klap: geen Europa Cup-voetbal. De rofs van Sparta betaalden daarmee en dure tol voor hun onvolwassen ptreden. ERKOOP ht daarna met Sparta is gebeurd, is enoegzaam bekend. De begrijpelijke drang een sluitende exploitatiereke ning te realiseren, hield een rigoureu ze verkoop in van spelers, die vele ja ren op zeer nadrukkelijke wijze een stempel op het spel van de Rotter dammers hadden gedrukt. Het vertrek van Jan Klijnjan (bij het Franse So- chaux wekelijks uitblinker) en van Charley Bosveld (naar Vitesse) bete kende een gevoelige aderlating. En juist met Klijnjan had Steegman wil len bouwen aan het Sparta van de toekomst. Dat ook Hans Eijkenbroek (vrije transfer) verhuisde (naar Wil lem II) werd als een tegenvaller be schouwd. Ofschoon aan zijn afscheid, ROTTERDAM Op de Femina, de jaarlijkse huishoudbeurs, die in het sportpaleis AJioy' wordt gehouden, ral Sparta met een stand voor de eerste maal acte de présence geven. Zakelijk directeur Ad Lam: 'We moeten meer naar het publiek relf toegaan en laten zien wat Sparta voor een club is. Op die manier kun Je ook belangstelUng kweken.' ONTEVIDEO Luis Cubillas, de riarige middenveldspeler van het ationale voetbalelftal van Uruguay, de oorzaak geworden van een grote nsis binnen de Urugyayse Voetbal end. In december 1972 werd hij in in competitiewedstrijd uit het veld istuurd, waarna hij de scheidsrech- in het gezicht spuugde. De bond norste hem daarop voor het seizoen 3-'74. 'mguay had zich inmiddels geplaatst oor de eindronden van het wereld- ampioenschap in 1974 in Duitsland, e helft van het team werd getransfe- terd naar het buitenland, waardoor r aan regeringszijde lichte paniek otstond. Dat resulteerde uiteindelijk i amnestie voor alle gestrafte voet- akers, uitgevaardigd door de minis- ir van cultuur, die daarvoor de al- ienverantwDordelijkheid nam. Dat tocht grote opschudding teweeg. Het estuur van de voetbalbond en de Meidsrech tervereniging traden in in geheel af. Zij protesteerden tegen oze inmenging van regeringswege en toigden zelfs met een boycot van de 'ereldkampioenschappen. Met grote 'oeite konden zij daarvan worden 'eerhouden. De crisis blijft echter. In et nationale team komt niet een be ende naam (zoals Mazurkiewicz) ïeer voor. De hoop van het legioen gevestigd op de 'oudjes'. De belang- ijkste van hen is uitgerekend Cubil- zo redeneert men bij Sparta, niet al te zware conclusies mogen 'worden verbonden, omdat Eijkenbroek (34) op korte termijn toch moest worden vervangen. Hoe het ook zij, tegenover deze uittocht van drie persoonlijkhe den stond nauwelijks een inkoopbe- leid datN het verlies enigszins kon compenseren. VAN DE GROND AF 'Waarom', wil Leo Steegman toch wel kwijt, 'houdt niemand dan rekening met deze ontwikkeling? Waarom wordt Sparta nu beoordeeld met de zelfde maatstaven als vorig seizoen? Een nederlaag tegen FC Twente ver rast mij helemaal niet. Beseft dan werkelijk niemand dat Sparta weer van de grond af aan moet beginnen. Met een verjongd elftal dat nog veel ervaring moet opdoen. Wij behoren niet meer tof de sub-top. Maar dat hoeft toch geen constatering van mij alleen te zijn. Zo liggen nu eenmaal de feiten, waar ik mij als trainer bij heb neer te leggen.' Een cri de coeur, die door Hans Venneker wordt aange vuld: 'Het betekent toch heel wat voor een elftal als je op strategische plaatsen spelers van klasse hebt ge had. Posities die nu worden opgevuld door jongeren (Meutstege, Van der Munnik, Jansen). Konden we vorig seizoen zelf vaak het spel bepalen, nu liggen de zaken heel anders.' Hóe an ders is tegen NEC en FC Twente pijnlijk gebleken. Met krampachtig voetbal, zonder enig verband tussen de onderlinge linies, maar wel furieus strijdend stelde Sparta zich te weer. Een onherkenbaar Sparta, wiens tra giek het schijnt te zijn jaar in jaar uit te moeten vechten om de gunst van het Rotterdamse publiek, dat al tijd maar zweert bij Feyenoord. De huidige situatie bij Sparta wettigt be paald niet de verwachting dat op kor te termijn op Spangen de zon weer doorbreekt, al stelt Ad Lam: 'Vorig jaar is Sparta veel te snel groot ge schreven en nu zie je het tegenover gestelde. We worden de grond inge boord. Maar laten we toch reëel zijn. In dit stadium hebben we geen ploeg die zo maar even punten pakt van Feyenoord, Ajax of FC Twente.' VERKOPEN Lam is het volstrekt niet eens met de critici die beweren dat Eijkenbroek en Bosveld nooit hadden mogen wor den verkocht. Als we die twee hadden gehouden, zou dat alleen maar een verschuiving van de problemen zijn geweest. Sparta moest verjongen. Ie dereen heeft van de daken ge schreeuwd dat we met een te oud elf tal zaten. In dat kader is de unanieme Sparta trainer LEO STEEGMAN beslissing gevallen Eijkenbroek een vrije transfer aan te bieden. Hij was een van de duurdere jongens. En we stonden nu eenmaal voor de verplich ting de uitgaven en inkomsten in een redelijke verhouding met elkaar te brengen. Wat Bosveld betreft, voor hem opende zich de mogelijkheid van een driejarig contract bij Vitesse. Het verhaal van Jan Klijnjan kent ieder een zo zoetjes aan. Als we hem had den willen houden, hadden we hem een salaris moeten uitkeren dat ver uitstak boven iedere andere speler. Dat was onmogelijk.' Lam geeft toe dat je niet ongestraft kunt verkopen. 'Maar er zaten regel matig jongens op de reservebank, die ook eens een kans moesten krijgen. Deze competitie zal moeten blijken of ze door het examen komen. Zb niet dan zullen we iets anders moeten doen.' Het wordt door vele Spartanen als een merkwaardige tegenstrijdigheid ervaren dat er geen geld voor nieuwe aankopen is, maar dat men wel kans ziet een dure lichtinstallatie te bou wen en het Kasteel aan een grondige restauratie te onderwerpen. Lam: 'Dat zijn totaal verschillende zaken. We hebben van de gemeente een garantie lening van 900.000 gehad, onder voorwaarde dat dit bedrag niet in spe lers zou worden geïnvesteerd. Een juist om het publiek meer service te kunnen bieden iedereen klaagt dat hij tot zijn enkels in de urine staat en dat het overal tocht, hebben we het plan opgevat de accommodatie te verbeteren. Steegman en ik zien na tuurlijk wel in dat jè niets aan een fabelachtig stadion hebt zonder dat er prestaties worden geleverd. Maar zo somber zien we de toekomst ni t in. Er wordt veel te snel negatief geoor deeld. Maar ik durf te stellen: Sparta komt terug.' RICHARD MATTHIJSSE VOETBAL Go Ahead is snel tot over eenstemming gekomen met Matthias Mai- wald. Vast staat sinds gisteren dat Mai- wald In december voor de Deventer club gaat spelen. Transferbedrag erf contract- duur zijn niet genoemd. VARNA (Reuter, UPI) Het eerste Olympische congres sinds 43 jaar heeft gisteren in Varna zijn werkzaamheden afgesloten met het overhandigen van vier welomschreven aanbevelingen tot stroomlijning en aanpassing van de Olympische -beweging aan IOC president Lord Killa- nin. Het congres, waaraan werd deelgenomen door 61 leden van het Internationaal Olympisch Comité, afgevaardigden van 26 internationale sportbonden en 92 nationale Olympische comi tés, stelt voor: Een commissie van drie par tijen te benoemen (IOC, inter nationale federaties en nationa le Olympische comités) om te zien wat er met de spelen dient te gebeuren. Een nieuwe definitie van wat een amateuratleet is, waar bij de normen per sport kun nen worden aangepast. De geografische spreiding van de Olympische Spelen, zo dat eventueel een heel land de spelen zou kunnen organiseren. De toelating van de Volksre publiek China tot de Olympi sche beweging. Vandaag begint het IOC aan een driedaagse bijeenkomst om de voorstellen te bespreken, waarvan er slechts één de geografische spreiding van de Spelen naar verwacht wordt, de gemoederen in beweging zal brengen. Lord Killanin, die van de Zwit ser Thomas Keiler namens de internationale sportfederaties lof kreeg toegezwaaid voor de wijze waarop hij het president schap van het IOC vervult, nam in zijn slotwoord steling inzake de kwestie van de toelating van de Volksrepubliek China. 'Wij allen wensen China in ons mid den. Maar tot dusverre hebben we echter geen aanvrage ont vangen voor het lidmaatschap. China zal net zoals alle andere landen een nationaal Olympisch comité moeten vormen, dat om aansluiting bij het IOC kan ver zoeken. Het is echter niet de taak van het IOC om in ruil daarvoor andere nationale Olympisxche comités uit te sto ten (hij doelde hierbij op Tai wan) of te handelen onder wel ke druk dan ook*. Wownsdag reeds stelde het con gres zich op hetzelfde stand punt: men richtte een waar schuwing aan de organisatoren van de Aziatische Spelen 1974 in Teheran, dat sportverkeer met de Volksrepubliek China zonder toestemming van de fe deraties tot uitsluiting van de betreffende bonden zou leiden. (ADVERTENTIE) Willem Donkers van de Dordtse zwemclub D.Z.V. wil het Kanaal crossen. "Waarom altijd Calais-Dovervindt Willem, nu eens Katwijk-Harwich. En terug. Zijn manager en buurman Han Snoeken begeleidt Donkers. Met adviesmorele steun en tussendoor kaas uit het vuistje(NZB-foto) OSLO (NTB) Dag Fornaess, de 25- jarige Europese oudkampioen, zal geen contract tekenen bij de nieuwe World Ice Sport Organisation (WI SO). Hij geeft er de voorkeur aan zijn studie niet te onderbreken. Dit kre gen de schaatsleiders van de WISO te horen, toen zij zich bij de Noorse har drijder vervoegden. 'Het was een moeilijke beslissing*, aldus Fornaess, maar -ik geloof 'dat ik er goed aan doe mijn studie voor te laten gaan. Een nieuw schaatsseizoen zou mijn pro gramma in de war hebben gegooid en dat mag ik niet riskeren'. De andere Noorse rijders Roar Grönvold, Willy Olsen, Björn Tveter en Ivar Eriksen hebben reeds een contract met de WISO getekend. Zij zijn teleurgesteld over het besluit van hun collega. Ze begrijpen niet waar om hij zijn plannen om in de schaats sport terug te keren, heeft opgegeven. VOETBAL Wim van Han-egem en Jo- haiï CruIJff zullen mee kunnen doen ln de Interland tegen België. De FIFA heeft het tweetal (Van Hanegem kreeg togen Noorwegen zijn tweede gele kaart, Cruijff zijn eerste) slechts berispt. VOETBAL Een forse lijst met wel ge strafte spelers is afkomstig van de KNVB. De tuchtcommissie egde de vol gende straffen op: Wildbret (AZ'67) 1 wedstrijd voorwaardelijk en 150 gulden boete; Hofs (Vitesse) 4 wedstr plus 150: Kwakkernaat (AZ'67) 1 wedstr voorw.: Van de Munnik (Sparta) 1 wedstr en 1 wedstr voorw en 150; Van de Pas (Eind hoven) 1 wedstr en 1 wedstr voorw. Ha- vermana (Willem II) 1 wedstr en 1 wedstr voorw en 100: Meeuwlsen (FSC) 2 wedstr. voorw; Van de Wassenberg (Hlmoad Sport) I wedstr en 1 wedstr voorw en 100; De Boer (Volendam) 1 wedstr en 12-5; Jasert (FC Twente) 2 wedstr voorw; Kist (H(Heerenveen) 1 wedstr en 200; Van der Vlag (SC Cam- buur) 2 wedstr en 100; Heezen (Vitesse) 2 wedstr en 125; Peljs (Haarlem) 1 wedstr Quaden (MW) 1 wedstr. TENNIS Tom Okker is dit Jaar de vijf de tennisspeler die meer dan 100.000 dol lar heeft verdiend. In 1975 afgesloten top-ivedstrijdklasse AMSTERDAM Als de buiten gewone vergadering van de honk balbond op 3 november de voorstellen van het bondsbestuur ac cepteert, is één van de meest specta culaire structuurplannen van een sportbond een feit De KNSB wil na melijk voor 1975 een afgesloten top wedstrijdklasse vaststellen met een A- en een B-afdeling van ieder zes ploe gen. Deze top-divisies zullen een afge sloten geheel vormen waaruit degra deren niet meer mogelijk is. Hiermee is de KNSB de eerste sport organisatie in Europa, die, dit op Amerikaanse leest geschoeide plan, tot uitvoer gaat brengen. De rigoreuze plannen die het honkbalbestuur heeft houden in grote lijnen het volgende in. Met handhaving van het clubsy steem wordt een afgesloten topklasse voor talentvolle spelers gecreëerd die bereid en in de gelegenheid zijn om meer dan één wedstrijd per weekein de te spelen. Ook de regio's worden bij deze afgesloten klassen betrokken. Tevens zal het aantal teams dat in de landelijke competitie uitkomt worden teruggebracht en zullen daarvoor in de plaats districtscompetities worden ingesteld. Ook de reserve-klassen zul len worden afgesohaft en vervangen worden door een landelijke jeugdcom- petitie. Terwijl het van nu af toege staan zal zijn om maximaal twee bui tenlanders per ploeg te hebben. De beide topklassen zullen in 1975 voor het eerst gevormd worden aan de hamd van de competitie 1974. De A- klasse wordt in principe gevormd door de eerste zes ploegen - als zij dat willen - van de bestaande hoofdklasse, terwijl de B-klasse gevormd wordt door de nummers zeven en acht van de hoofdklasse, de algemeen kampioen uit de eerste klassen en drie teams uit de regio. De teams uit de regio kunnen via een 'open inschrijving' deelnemer worden in de top-competitie, maar moeten wel aan bepaalde voorwaarden vol doen. Overigens zal per jaar worden bekeken of de ploegen in de afgeslo ten klasse nog voldoen aan de nader vast te stellen voorwaarden daarvoor. Het bondsbestuur heeft de plannen geënt op de bestaande clubs en is niet overgegaan tot het instellen van nieuw te vormen stedenteams, alhoe wel een grotere spreiding van sterke topte a ms over Nederland wel moge- MILAAN Inter Milan is er niet in geslaagd de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-Cup te berei ken. Gisteren werd gemeld dat de Ita lianen met 2-0 hadden gewonnen van Admira/Wacker. In werkelijkheid blijkt dat Admira met 2-1 heeft verlo ren. Daardoor zijn de Oostenrijkers doorgedrongen tot de tweede ronde. Admira kwam tot dit resultaat in de tweede verlenging. Na negentig minu ten was het nog 1-0, dezelfde cijfers waarmee de Oostenrijkers in Wenen hadden gewonnen. In de verlenging scoorde Boninsegna 2-0, maar Kalten- brunner redde uiteindelijk Admira onverwacht. Vandaag vindt de loting plaats voor de tweede ronde van de verschillende Europa Cup toernooien. lijk is. Volgens bondsvoorzitter Van T?T\T A q Wnrtrrl der Heijden is dat uit practische over- cMviyUUI U. wegingen gedaan, omdat de bestaande M/vn+v^ol accommodaties van de hoofdklassevere- 111" L 1YJLUI1 LI tictl nigingen en de bestaande velden een goede basis vormen voor de bonds- plannen. Van bondszijde verwacht men een grotere animo bij de spon sors door het afgesloten karakter van de klassen, waardoor het spelen in de hoogste klasse voor langere tijd gega randeerd blijft. Men verwacht ook een grotere publi citeit door de betere selectie van top- spelers, afgestemd op een soepeler spe- lerspromotieregeling, en een overzich telijker competitieprogramma. De topklassen gaan minstens dubbele wedstrijden, spelen per weekeinde en ook, indien mogelijk, op door-de-week- se avonden spelen. VARNA (AP) Dr. Harold Hen- ning, president van de internationale zwemfederatie, FINA, heeft gezegd dat de organisatoren van de Olympi sche Spelen 1976 in Montreal hem er van hebben overtuigd dat er voldoen de faciliteiten aanwezig zullen zijn voor zwemmers en publiek. Tijdens de wereldkampioenschappen van vorige maand in Belgrado had Henning gedreigd dat er in Montreal niet gezwommen zou worden als het Olympisch comité de faciliteiten voor zwemmers en toeschouwers niet dras tisch verbeterde. Henning verklaarde dat hij afgezien van enkele technische details van ondergeschikte aard ge heel tevreden is gesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11