P0K0N Frits doet weer blits op zijn nieuwe fiets. iaffa PUUR spr<ngt erfris uit! Vrijdag Ikor-film met vrijwilligers De Weldoener plantenvoedsel wel iets beter dan de rest?, dat weten jullie best! 'Spaanders' eerste in reeks Griekenland door John Rowan Wilson TROUW KWARTET DONUTKD\G -I OKTOBER 1973 BINNENLANO/RADIO EN TV Hoorspel-serie voor NCRV over Vincent van Gogh Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Vanmiddag begint de NCRV-radio met het seriehoorspel bestaande uit twintig delen, 'Vincent van Gogh'. De tekst is geschreven door André Kuyten. Regisseur is Jo- han Wolder. Wim Ramaker, hoofd literaire sectie van de NCRV, verzekert dat het een erg mooie serie is» waarin hoofdzake lijk gebruik is gemaakt van authen tiek materiaal waaronder de brieven van de schilder. Men is ervan afge stapt het seriehoorspel 's avonds uit te zenden tegenover de televisiepro gramma's. Het eerste deel 'de twee broers' wordt uitgezonden omlö.33 uur op Hilver sum 2. Iedere week zal op dezelfde tijd een deel te beluisteren zijn. VPRO-documentaire over Chinese leger HILVERSUM De derde en tevens laatste documentaire van Roelof Kiers over de volksrepubliek China, die vanavond wordt uitgezonden om 21.00 uur op Nederland 2, handelt over het volksbevrijdingsleger. Opnamen wor den getoond van een kazerne bij Tientsin in Noord-Oost China. Samensteller Roelof Kiers zegt ervan: 'Het Chinese leger is ongetwijfeld voor onze begrippen het meest alter natieve op deze aardbol: officieren hebben geen onderscheidingstekenen, gesalueerd wordt er nauwelijks, groente en ander voedsel wordt zelf verbouwd, boeren wórden geholpen bij de oogst, de commandant knipt zelf de haren van zijn soldaten en de politieke commissaris plukt meloenen. Maar geschoten wordt er ook. want tenslotte is de revolutie in China voortgekomen uit de lopen van de ge weren van ditzelfde bevrijdingsleger. Ook deze week nog geen nachtradio HILVERSUM Het ziet cr naar uit, dat deze week nog niet de nachtuit zendingen op Hilversum 3 zullen star ten. De besprekingen tussen de om- roepleiding en de vakbonden zijn dinsdagavond gestrand. Van vakbondszijde was een tussenre- geling voorgesteld, die zou duren tot 1 januarai. De werkgevers meende daarentegen dat een precedent zou worden geschapen. Men dacht daarbij met name aan de medewerkers van de. wereldomroep. Deze verrichten reeds lang nachtarbeid, maar zouden buiten de gestelde regeling vallen. (ADVERTENTIE) Voor groei en bloei hebben uw planten Pokon nodig. Ook in de winter! Zehouden ervan! Elke week. In héél 1973 geen prijsverhoging voor Pokon en Chrysal. Hoog in kwaliteit. Laag in prijs. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND ADVERTENTIE MARY PERKINS in nieuwe, kloeke hele literfles koel meeneem-blik of beker of tetrapak V Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - Er hebben geen be roepsacteurs meegespeeld in de gedra matiseerde documentaire 'Spaanders' waarmee het Ikor morgen voor het eerst op de vrijdagavond gaat uitzen den. 'Vrijwillige medewerkenden' worden ze nadrukkelijk door de Ikor- racnsen genoemd, het woord 'ama teurs' is uit den boze. Dit kan al iets zeggen van de kwali teit van het spel, want het doet nogal echt aan. Voordeel is dat geen men sen op het scherm komen, die in al lerlei rollen bekendheid kregen. De 'onbekende vrijwilligers' spreken over een materie waarin ze door hun be roep enigszins in thuis zijn. De samenstellers hebben bekenden van hen eens de revue laten passeren om te zien wie voor welke rol ge schikt zijn. Geen audities dus. Zo Walter Trobisch in EO-programma over huwelijk HILVERSUM Een intervieuw met Walter Trobisch, auteur van de boe ken als 'Ik heb een meisje lief en 'ik ben met jou getrouwd' is onderdeel van het EO-programma, dat vanavond wordt uitgezonden, 'huwelijken, geluk of ellende?' Het is het eerste in de serie thema programma's die de EO om de zes we ken gaat uitzenden over een actueel onderwerp. Theologen, die meewerken zijn: prof. dr. W. H. Velema. prof. dr. A. A. Troost en prof. 'dr. J. Douma. Aan de discussie o.l.v Meindert Leer ling zullen behalve echtparen deskun digen meewerken. In dit geval een psychiater, socioloog, maatschappelijk werkster en een predikant. werd een student te Delft hoofdrol speler - Aart Verbrugh - en ook een emeritus-predikant burgemeester. 'Spaanders' speelt zich af in een kern centrale. De titel is het restje van de uitdrukking 'waar gewerkt wordt val len spaanders' Hoofdpersoon is mede werker, belast erop toe te zien dat de bepalingen ten aanzien van de radio actieve straling door iedereen stipt wordt nageleefd. Op zichzelf ziet hij het belang van kernenergie in. Hij heeft niets van een 'geëmotioneerde, ongenuanceerde, slecht geïnformeerde aktivist'. Maar als met een verafgoding van de kerne nergie gevaren worden weggerede neerd wordt Het hem teveel. Hij komt in botsing met de leiding en hem wordt overplaptsing aangeboden. Hij weigert.... Achtergrond vormt een fabriek waar van de directie medewerking verleen de. Bij het Ikpr wil men niet zeggen welke fabriek dat is omdat de reali teit van deze centrale niet overeen komt met die dn de film. Wel is het verhaal van de .documentaire ontleend aan een voorval, dat zich een half jaar geleden heeft afgespeeld en in de rubriek 'Kenmerk' naar voren kwam. Kenmerkde informatierubriek van de gezamenlijke kerken, zal met de film- impressies uit Griekenland veel kij kers de wenkbrauwen hebben doen fronsen. Dat is toch wel de meest voor de hand liggende reactie bij het zien van de merkwaardige en soms hoogst aanvechtbare vermenging van kerk en staat in dat land. De gefilm de verschijnselen zijn niet nieuw en evenmin specifiek qeldend voor de bakermat van de Europese bescha ving. Ze zijn eeuwen oud en blijven zich herhalenDat hebben we pas weer kunnen lezen uit het bericht dat de Chileense clerus üikiooit met dc fascistische machthebbers. Het hoeft je daarom eigenlijk niet te verbazen dat de hoogste geestelijk heid van Griekenland de heiligste iconen laat kussen door dictator Papa- dopoulus. Het windt je toch wel op, dit heulen van de kerk met de macht. En die arme Griekse vrouwen maar op handen en voeten naar een bede- vaartsplek kruipen. In de hoop dat de moeder van Jezus een wonder zal la ten gebeuren in het particuliere leven Bijvoorbeeld het herstel van een voet balknietje bij een van de echtgenoten Het doet bijna heidens aan, deze ver simpeling van het religieuze. De Avro is ivoensdag begonnen met een enigs zins pretentieuze kunstrubriek. Sa mensteller Hank Onrust heeft gezegd kunst en kuituur uit het isolement te willen halen. Met andere woorden: de kunst aan het volk te brengen. Tegen woordig noemt men dat de democrati sering van de kuituur. De ondertitel 'De ivoren toren' doet echter vermoe den dat de mensen achter Avro's kunstmagazine twijfel blijven koeste ren. Verstandig, want met welke ru briek dan ook is het kulturele besef van dc Nederlandse bevolking niet op ie vijzelen. Daarvoor moet iets meer en dichter aan dc basis gebeuren. Uiteraard heb ik waardering voor de goede bedoelingen. Dit vermindert ech ter niet mijn twijfel, of men wel de juiste formule heeft gevonden. Ik kan mij namelijk niet voorstellen, dat on- ingewijden zich op slag voor de Ju gendstil zullen gaan interesseren na op de buis de Haagse safari langs voor beelden van^deze stijl te hebben ge zien. Daarvoor werd weer te veel uit gegaan van pen zekere bekendheid met het verschijnsel. (ADVERTENTIE) Gewonnen in hetBio-texVlekkenfestival. Stuur ook 'n gqkke vlek naar postbus 8272, Amsterdam. Spelregels op Bio-tex verpakkingen. 109 Ik probeerde nog eens Laidlaw Bar rington te laten zien als een man wiens fouten grotendeels uit uitvloei sel van zijn grootheid waren. Als de wereld nu zijn fouten zag en het overige vergat, was dat omdat de we reld zelf veranderd was. Wat helden dom voor de ene generatie was. kon voor een andere iets absurds en mis schien zelfs kwalijks zijn. Tk wees erop dat Barrington die bij zondere kwetsbaarheid bezat die je vaak vindt bij mensen die werkelijk iets gedaan weten te krijgen. Ik ves tigde niet alleen de aandacht op het werk dat Barrington voor de Afrika nen had verricht, maar ook op de ma nier waarop hij degenen die met hem werkten had verrijkt en geinspireerd. Voor een geslaagd man wist Laidlaw verrassend goed te luisteren. Toen hij alles had aangehoord, zei hij: 'Het heeft u werkelijk iets gedaan, hè?' Hij was werkelijk geïnteresseerd maar zijn opmerking remde me met een ruk af. Het was niet mijn taak een pleitbèzorger voor Barrington te zijn. Ik was bijna buiten mijn boekje ge gaan. Ik zei' 'U hebt gelijk. Misschien heb ik te veel gezegd. De beoorde ling ligt helemaal aan u. natuurlijk'. 'Natuurlijk'. Hij glimlachte even om te laten merken dat hij het niet kwaad bedoelde. 'En omdat u zich zo veel moeite hebt getroost, zal ik open kaart met u spelen. Het zit zo. dat we niet met de Barrington Stichting in zee gaan'. Ik geloof dat ik dat eigenlijk-al van het begin van ons gesprek af geweten had. Ik knikte. 'Dat is uw goed recht'. 'Misschien is het een troost voor u. maar het had niets met uw rapport te maken'. Ik zal wel verbaasd gekeken hebben. 'We hadden nog twee andere mogelijkheden op het oog. Een ervan bleek zo gunstig da: we besloten die te nemen een maand of twee gele den'. Ik was even spinnijdig op hem. Al de tijd waarin ik inlichtingen had verza meld en omstandig mijn rapport had opgesteld, wa., hij al van plan geweest het te verwerpen. Waarschijnlijk had hij zelfs een van zijn jonge assisten ten een samenvatting ervan laten ma ken om niets van zijn kostbare tijd te hoeven besteden aan overtollig lezen. Maar toen vermande ik me. Per slot van rekening bestaat een groot deel van het werk van een advocaat uit het geven van raad aan mensen die hem toch niet opvolgen cn dat waar schijnlijk nooit van plan geweest zijn. Zolang ze ervoor betalen, mag je niet klagen. Wat Laidlaw had gedaan was eigen lijk niet van belang voor Barrington. Zoals Sylvia zei, was zijn verhaal afge lopen. Zijn naam kon in de toekomst beter op hem zelf gebaseerd zijn dan op een gebouw aan Portland Place en een jaarlijkse transfusie van geld uit Laidlaws koperconcessies. Laidlaw begon me te vertellen over het andere projekt. Hij had het over ontsluiting van het platteland en over de infrastructuur. Het klonk als een concept voor een toespraak die hij wilde houden. Ik merkte dat hij zich nauwelijks meer van mijn aanwezig heid bewust was. Over een paar minu ten zou hij plotseling op zijn horloge kijken en zich naar een andere be spreking laten rijden, een assistent zou een overzicht aan hem voorleggen waarop hij ja of nee moest zeggen of nadere gegevens vragen, en dat was wat zijn dagen vorm gaf. Zodra hij mijn kantoor verliet, zou de kwestie Barrington in het archief verdwijnen en het geld dat eraan besteed was als aftrekpost voor de belasting worden opgevoerd. Als iemand over een jaar de naam Barrington noemde zou Laid law het dossier moeten laten komen om zich precies te herinneren waaro ver men het had, leek het me toe. Maar ook Barrington had in een druk egocentrisch wereldje geleefd dat hij zelf opgezet had. Barrington zou zo mogelijk net zo van Laidlaw gebruik gemaakt hebben en hem even snel vergeten zijn als het ?r op niets was uitgelopen. Laidlaw hield inderdaad ineens op. Hij zou nog contact met me opnemen als het officiële besluit in de raad van commissarissen gevallen was maar dat zou niet meer dan éeta formaliteit zijn. 'Het is jammer, zei hij. 'Heel jammer. De stichting zal wel opgeheven moe ten worden. Ze zitten iwaar in de schulden'. Ik zei dat ik hoopte dat er geen fail lissement van zou komen. 'Nee, zover zal het denk| ik niet ko men. Ze hebben nogal wat kostbaar spul in de bibliotheek. Een jaar gele den waren ze van plan dat te veilen. Toen ze dachten dat ik misschien zou bijspringen, hebben ze ermee ge wacht'. Hij zweeg even, en .yroeg toen: 'Hebt u die collectie bekeken'. 'Alleen maar terloops'. 'Een paar brieven en manuscripten moeten een aardige prijs kunnen ha len'. Hij keek me aan alsof hij over woog dat ik een goede raad waard was. 'Maar die maskers zou ik laten liggen. Ik heb mijn kunsthandelaar ernaar laten kijken en die zegt dat ze vals zijn. Ze zijn helemaal niet oud'. Daar meende ik geen geslchikt ant woord op te hebben. Ik wpchtte tot hij afscheid nam, maar hij tyeef in dc deur staan, nog steeds in getféins over een kwestie die hem kennelijk dwars zat. 'Hoe leer je die mensen nu ooit be grijpen? zei hij. 'Heeft hij zich meer dan dertig jaar voor die Luako's ka pot gewerkt en alles wat hij er van hen voor terugkrijgt is een hoopje houtsnijwerk. En zelfs daarmee heb ben ze hem voor de gek gehouden'. Er was tenminste één punt waarop ik Laidlaw kon geruststellen. .'Dat had hij toch niet erg gevonden', zei ik. EINDE Nieuwe feuilleton: Avontuur in Karinthië Ons nieuwe vervolgverhaal, dat met ingang van morgen in ons dagblad verschijnt, brengt avon tuur en grote spanning. Aan het slot zal die spanning adem benemend zijn. Maar iedereen kan gerust zijn: er vallen geen doden of gewonden. De roman is geschreven door Mary Stewart, een vermaard Engels schrijfster, en getiteld 'Avontuur in Karinthië'. Bijzon der snufje: wie van paarden houdt kan in deze roman zijn hart ophalen, want de beroemde Spaanse rijschool in Wenen met haar uniek gedresseerde Lippi- zaner hengsten spelen er een rol in. Over die dressuur komt men van alles aan de weet Hoofdpersoon in de roman is Vanessa March, een Londense vrouw, twee jaar gelukkig ge trouwd. Plotseling doet ze de merkwaardige ontdekking dat haar man niet in Stockholm zit, zoals hij gezegd had, maar in Wenen. Zij er achter aan en dan doet zij 'n hele reeks merk waardige ontdekkingen die haar in allerlei verwikkelingen brengen. Een gestolen Lippizaner hengst, een rondreizend circus, een met juwelen beladen zadel met ge heimzinnige inhoud en nog veel meer details voeren de span ning aan het einde van het boek ten top. In Engeland en Amerika heeft dit boek maan denlang op de bestsellerlijsten gestaan. Het boek is uitgegeven bij De Fontein te de Bilt. De vertaling is van J. W. J. Megens. SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 182 Nauwelijks was smidje Verholen in de oude garage aangekomen of daar zag hij al een stelletje voormali ge boppertjes staan, Zo stonden in een keurig rijtje opgesteld achter de oude auto en de smid klapte haast in elkaar van het lachen. 'Ho.gier de hij. 'Haha.Schei uit! Hou me vast! de boppertjes zijn soldaat!' Dit gebulder was kennelijk teveel voor de kleine, stevige korporaal B. Basjes. Hij strekt ijlings een verma nende vinger uit en riep bars: 'Sta daar niet zo stom te ginnegappen, bur ger! Als je hier niks te maken hebt, verdwijn dan. Wij van het leger heb ben vandaag deze garage gehuurd.' 'Ik .ik heb hier wel degelijk wat te maken.lacht je smidje Verholen. 'Ik kom deze kostbare limousine ha len. Die is van mij, zie je.' 'Pak hem dan, vriendlief.' zei B. Basjes. 'Pak hem en maak dat je wegkomt. Je staat met dat ouwe bakbeest het leger namelijk knap in de weg. We hebben hier nameiijk een recruten-ontvangst- centrum ingericht, alsmede een kle dingdepot. Daar hebben oude autoos niks bij te maken, vat je? Maak dus, dat je wegkomt!' Smidje Verholen, die helemaal geen zin had zich in een twistgesprek tc begeven met de ferme korporaal B. Basjes, reed zijn auto gi- chelend de garage uit. Achter hem wandelden juist Bullie Mops en nog een paar andere gloednieuwe soldaten naar buiten en de smid kon niet nala ten te roepen: 'Hela. meneer de graaf! Hela, Adriaan! Doe me een genoegen en kom eens gauw kijken naar wat er uit de garage komt Iets koddigers heb je van je leven nog niet gezien!' Dit geldt voor meerdere onderwerpen in de eerste aflevering. De schilder Piet Ouburg is altijd een geïsoleerde figuur geweest en dat zal hij ook na dc uitzending voor de meerderheid icel zijn gebleven. Over de ontivikkeling cn het werk van de nu 86-jarige illus tratrice Rie Cramer had wel iets meer kunnen worden verteld dan in het op pervlakkige interviewtje naar buiten kwam. Men zou iets kunnen leren van sommige VPROmiedetuerkers die zon der slappe vragerij een boeiend por tret kunnen laten ontstaan. Iets daar van.kwam, onder andere in het enigs zins relativerende commentaar, tot uitdrukking in de reportage over dc grote legeroefening van het Neder landse 'hippieleger'. Maar een afgerond beeld werd het niet. TON HYDRA FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I AVDO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgijmn. 7.20 (S> Dag met een plaatje, met 8.00 Nws en S.ll Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9 40 school radio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Ra diojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iederneen. met: De groente man en 11.55 Beursber. 12,30 fS) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 CS) Alert!: muz. klankb. 13.50 (S) De wereld v.d. opera: beschouwing over Die Entflih- rung aus dem Serail, van Mozart. 15.00 (S) Bary-Nage: progr. van praten en platen. 15 25 (S) Met muz. op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Aspecten: kunst- rubr. 17.00 <S) Mobiel - beweegl. progr. voor geweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18 20 Uitz. v.d. R.K.P.N. IKOR: 13.30 Kleur: ir.f. en comm. over zaken van kerk cn sa menleving. NCRV: 19.00 <S) Leger des Heils- kwartler. 19.15 De vrede bij U thuis (III). 19.35 De kerk vandaag: nws en comm. 20.00 (S) Metrop. Ork. en solisten: amusem.muz. 20.45 Beter Samen: reactie op het tv-progr. van 26 sept. jl. 21.00 (S) Veel gevr. gewijde muz. 21.25 Wanneer moet mijn kind het huis Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Radio VU-magazine. 23.10 Kunst en vliegwerk: inf. over akt. tentoonstellin gen. 23.15 (S) Stardust: licht muz.progr. 23.35 IS) Gltaresk: De vele facetten v.d gi taar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Preludium: oude en klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr.overz, 8 00 <S) Te Deum laudamus: ge wijde muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Podium v.d. vrouw. 9.20 (S) V.d. zieken. 1000 Schoolradio. 10.20 Idem. 10.30 Nws. 10.33 (S) Mod. ork.werken. 11.35 (S) Radio Kamerork.: mod. muz. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 (S) Kinderkoor. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Pro test. middagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koor zang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Zo zijn wij. vervreemd, vertrouwd: poëzteprogr. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) In kleine bezet ting: klass. kamermuz. 15.15 De Bijbel maakt nwsgierig: bijbelbespr. 15.30 Nws. 15.33 Vin cent van Gogh (1). 16.00 (S) Een uur na ren. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18 00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije lijd: operakoor. 18.30 Nws. 18.41 We- reldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: boekbespr. AVRO: 19.00 Trefpunt: compositie- wedstr. voor kinderliedjes. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radio journaal. 20.10 (S) Mozartconc. door strijk kwartet. klein radiokoor. A'dams Kamerork. en solisten. 22.10 Tien dagen Venetle. 22.30 (S) Pianoduo. 22.55 Muze zonder make-up: Eur. kleinkunst. 23.20 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radiojournaal. 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM 111 TROS: 7.00 Nws. 7.02 Vaak 's ochtends, met plm. 7.30 Verkeersinf. (8 00 Nws.) 9.00 Nws. 9.03 KRO-op-Drie: discjockeyshow. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Verzoekpl.. ge- pres. door Anne van Egmond. 12.00 Nws. 12.03 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauze- progr. met 13.00 Nws en 13.03 Raden maar. 14.00 Nws. 14.03 Discjockeyshow. (15.00 Nws.) NOS: 16.00 Nws. 16.03 Do daverende dertig. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.00 Nws. 19.02 (S) U spreekt met Plet. 20.00 Nws. 20.02 (S) Poster. 21.00 Nws. 21.02 (S) Sesjun: jazz en pop live. 22.00 Nws. 22.02 (S) Hugo van Gelderen Show. met o.a. Nederlandstalige Top Tien. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 (S) Tros-Sport-Tijd: sport en muz. 24.00 Nws. 0.02 Aktua. 0.10 (S) Jazz-Sir. 0.55-1.00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Zig-Zag: lichte muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws. aki., weerber. en schouwburgprogr.'s. Daarna: Zig-Zag - verv. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws.) 15.23 Melodie radio. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Melodieradio. 17.00 Nws en med. 17.10 Voor oudere luisteraars. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- desportuitsl. 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 Sportraagazine. 18.55 Taalwenken. 18.57 Cooper-Wright Quintet. 19.00 Nws en akt, 19.30 Melodie radio. 20.00 Country en wes tern muz. 20.30 Odiradio. (21.00 Spllntemws. 23.00 Nws. 23.10 De nachtridder, muz. progr.) 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 Koffiebars 19.25 Heeft iemand Charlie gezien? NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Land Inzicht, spelprogramma 21.10 Huwelijk: geluk of ellende? 22.20 Yoneko NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Zwijgen is goud: collage van komische- stomme filmfragm. 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the family 21.00 Zipcode voorbeeldige tafe relen uit het Chinese volksbevrijdingsleger, doc. over de volks- rep. China 21.50 The Big Store NOS 23.15 Den Haag vandaag 23.25 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Fllmrep. 10.55 Amusem.progr. 12.00 Act. 12.50 Persoverz. 13.00 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 V.d. kinderen. 17.05 Klnderprogr. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse (107). 18.00 Filmrep. 18.30 Act. 18.45 Zand- mann. 18.55 Reg.- magazine. 19.25 Filmrep. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.05-8.20 8.20-8.30 en 8.55-9.25 Schooltelevisie. 9.30-10 00 Sesam strasse 107: 10.30-11.00: 11.00-11.30 en 11.45- 12.15 Schooltelevisie. 18.00 Reg. Journaal. 18.05 V.d. kinderen. 18.15 Alias Smith and Jones (1). 18.40 Act. 19.20 Alias Smith and Joncs (2). 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Cult, magazine. 21.00 Cannon. 21.45 Filmrep. 22.30 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 16.30 Aus Kindern werden Leute (2). 17.00 Journaal. 17.10 Doktor Dollttle. 17.45 Act. 18.25 Rabe, Pilz und drelzehn Stuhle. 19. Journaal en act. 19.30 Drei mal neurr. amu- sem.progr. en loterljultsl. 21.00 Journaal. 21.15 Act. 22.00 Filmrep. 22.S5 Journaal. 19.30 Cult, agenda. 19.45 Weerber. 20.15 Loin de la foule dachainee. 22.35 Fllmnws. 23.15 Journaal. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 en 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Black Beauty. 18.30 Voor oudere kijkers. 19.10 Filmrep. 19.38 Zoeklicht. 19.43 Med. 19.45 Journaal. 20.10 De Zwanen v.d. Theems. 21.30 Filmnws. 22.10 Gastprogr. 22.40 Journaal. 14.01 Franse uiensoep 2 grote uien 30 gram boter 30 gram bloem 8 dl. water 2 bouillontabletten tijm, worcestersaus witte wijn peterselie geraspte oude kaas stokbrood De uien in ringen snijden en deze fruiten in de boter tot ze goudgeel zijn. Haal wat ringen uit de pan en bewaar die voor garnering. Voeg de bloem toe en bruineer deze licht. Maak bouillon van water en tabletten en voeg deze toe aan het'1 bloem-en-ui- en-mengsel. Laat de soep ongeveer een uur sudderen. De soep afmaken met specerijen, scheutje wijn en twee eetl. geraspte oude kaas. De soep overdoen in een vuurvaste schaal en leg op de soep plakjes stokbrood en bestrooi deze met drie eetl. kaas. Zet de schaal in de oven met alleen bo- venwarmte en tenslotte garneren met wat achtergehouden uienringen. Menutip: Franse uiensoep, spinazie, varkenshaasjes, aardappelen, fruit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6