Nog even nagenieten van die heerlijke feestdag STTiAiD L:Ï Van onze stadsredactie LEIDEN Ziezo, het zit. er weer op. 399 jaar Leidens Ontzet is weer massaal dooi de Leidenaars gevierd. Wat ons nog rest zijn de worst en palingvellen, platgetrap te oliebollen en afgekloven suikerspinnen. Maar dit al les is de balans van een heerlijke feestdag, waarvan we u vandaag in de vorm van deze fotopagina nog graag,even laten nagenieten. En vervolgens op naar het. eeuwfeest in 1974, wanneer alles nog eens veel bonter, grootser en uitgebreider zal worden overgedaan. Foto 1: Drukte op de kermis bij het Groenoordhalterrein. Lek ker zwieren in de draaimolen. Foto 2: Pittige Zuidamerikaanse muziek op de Koornbeursbrug. En natuurlijk weer onder lei ding van Leidenaar Dolf del Prado. Foto 3: De ene Vis verslindt de andere. Overigens vonden de duizenden haringen tijdens de traditionele uitreiking in De Waag weer een warm onthaal in de veelal nuchtere magen. Foto 4: Een superbroek overzag stokstijf de Beestenmarkt. Stuntje van een sportkleding- zaak. Overigens valt zo'n par keerautomaat daarbij wel in het niet. Foto 5: De optocht zoog als van ouds weer duizenden Leide naars naar zich toe. Hier een paar jolige meisjes in een antie ke entourage. Foto 6: De groep 'Pippi Lang kous', die zelf te paard haar achterbah volgde. Foto 7: De West Side Story: Blanken en Puertoricanen in de clinch op een fraaie praalwagen, compleet met vrijheidsbeeld eD gettowijken. Foto 8: Overweldigende belang stelling was er ook voor het staaltje ringsteken, dat door een aantal echte Friese echtpa ren met oude sjezen werd ver- richt. Foto 9: De Leidse voddenman Jan Krul ('opkoper van ongere geld goed') Vierde het feest op zijn eigen wijze: 'Ik ben de Letdse meester in die rechten, die de rechten niet meester is'. Foto 10: Lieftallige opname van ben charmante handelaresse in suikerspinnen. Foto 11: Zonder dit beeld is Leideai niet. Pret en plezier, en dat al in de vroege morgen, bij de uitreiking van haring en Wittebrood Foto 12: Even tijd voor sport in de omgeving van de Beesten markt. waar voor vele belang stellenden een wielerronde werd verreden met tal van gere nommeerde vedetten. Foto 13; Oude ambachten op de Lange Mare. Zo vervaardigt een vakman een riem.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3