'Afstoten fondspraktijk door tandarts onjuist' 'Er moet meer eenheid komen in veelheid van opleidingen' koeriers Kamercommissie wil met Samkalden over de politie praten De Wereldkrant: Hongerkrant en 'Sjaloom' samen Met weinig geld kan Delta gered worden Actie tegen film over Jezus Na aanrijding overleden Uitvoer naar Japan en Indonesië Wiegel bedreigd Woonwagen bewoners willen geen uitstel Werkgroep pleit voor behoud van Eindhovens kanaal landbouwtrekkers ADVERTEERT IN DEZE RUBRIEK TROUW/KWARTET DONDERDAG 4 OKTOBER 1973 L19 Staatssecretaris Hendriks: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG, UTRECHT Het afstoten van ziekenfondspraktijken door tandartsen vindt staatssecre taris Hendriks van volksgezondheid als verschijnsel verontrustend. Hij heeft een dringend beroep gedaan op het bestuur van de Maatschappij tot bevordering der tandheelkunde, de leden op het on juiste van zo'n stap te wijzen. De heer Hendriks verzocht de Maatschappij, herhaling met alle haar ten dienste staande middelen te voorkomen, zo blijkt uit zijn antwoord op Kamervragen. Maar in het tijdschrift van de Maat schappij toont tandarts J. Hupkes zich in een ingezonden brief eerder ge schokt door de openbare afkeuring die zijn voorzitter over het beëindi gen van een fondspraktijk uitsprak. Ik ben met de betreffende collega in Dongen gaan praten -en het bestuur heeft dat niet gedaan, schrijft de heer Hupkes verwijtend. En we bleken het over een aantal misstanden bij hulp mogelijkheden van onze professie aan ziekenfondspatiënten, volkomei) eens te zijn. De overeenkomsten tussen tandartsen en ziekenfondsen blijken op zo'n slechte leest geschoeid, aldus de heer Hupkes, dat zorgvuldige behandelin gen tot de onmogelijkheden blijken te behoren. Toen zelfs 'de jeugdige ener gie en de goede wil' van de Dongense tandarts die slechte regelingen niet bleken te kunnen compenseren, 'en hij zelf het loodje dreigde te leggen, nam hij terecht zijn maatregelen. Hij zorgde dat zijn fondspatiënten al lemaal ondergebracht werden bij col lega's 'die de begrijpelijke oplossing voor de moeilijkheden en het gewe tensconflict gevonden hebben' in de gedachte: Als het niet kan zoals het moet, dan moet het in vredesnaam maar zoals het kan. In een commentaar op deze brief schrijft redacteur J. Schneider in het Tandartsenblad: Wij weten heus wel dat er nog veel mankeert aan de zie kenfondsovereenkomsten. Maar we vorderen stap voor stap op de weg naar iets beters. Bovendien, wie aan ziekenfondstandheelkunde begint, heeft gauw genoeg door wat de beper kingen zijn. Daarnaar kan hij zich richten, door bijvoorbeeld het aantal patiënten te beperken en die dan zo ;oed mogelijk te behandelen. Van een verslaggever DEN HAAG De vaste commissie voor justitie uit de Tweede Kamer wil ook met burgemeester Samkalden van Amsterdam (als lioofd van de politie) overleggen over liet optreden van Amsterdam se politiemannen tegenover rijksgenoten (Surinamers) en vreem delingen. j Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN Volgens de actie voerders worden meer dan 10.000 handtekeningen verwacht onder het protest dat zij verheffen tegen de plannen om een fiilm te vervaardigen over het liefdesleven van Jezus. De actie wordt geleid door enkele leden ran de hervormd-gereformeerde j.v.'s in Vlaardingen/Schiedam. De actie duurt tot half oktober, maar kan, vol gens de leider van de actie, de heer P. J. Stam te Vlaardingen nog enige tijd uitlopen. Voor inlichtingen en ad- hesiet P- J- Stam, Merellaan 37. Vlaardingen, tel. 010-344260. ZEDDAM De 77-jarlge T. H. Steen breker uit Ulft (Gld) is overleden na dat hij op een kruising in Zeddam op zijn bromfiets door een auto gegrepen was. De kamercommissie heeft gisteren met minister Van Agt over deze zaak gesproken, nadat het PvdA-kamerlid Roethof al eerder in vragen had aan gedrongen op volledige opening van zaken. De heer Roethof vond de in lichtingen die de minister gaf echter onbevredigend en vroeg mondeling overleg. Na dit overleg werd gisteren bekend dat de minister meegedeeld heeft dat in het politiekorps een aan tal maatregelen getroffen is, zoals overplaatsingen, scherpere controle en een andere regeling van de fouille ring. Vanuit de kamercommissie werd aangedrongen op een regeling, die waarborgen moet scheppen dat inge diende klachten ook werkelijk worden behandeld. Die waarborgen zouden volgens de commissie het geschokte vertrouwen moeten herstellen De commissie was vrij algemeen van oordeel dat de tot nu toe getroffen maatregelen beperkt van aard zijn. Kritiek was er ook op het feit, dat in twintig gevallen van mishandeling te gen de betrokken agent(en) geen ver volging is ingesteld, terwijl een aan tal klagers wel werd vervolgd. Dit geeft 'de indruk van een ernstige rechtsongelijkheid', van 'een meten met twee maten', Vanuit de commis sie werd ook kritiek geuit op het on derzoek in deze gevallen door de rijksrecherche. Minister Van Agt werd gevraagd of een meer onafhan kelijke instantie deze behandeling van klachten op zich zou kunnen nemen - een instantie als bijvoorbeeld een ge meentelijke klachtencommissie of een DEN HAAG In de eerste zeven maanden van dit jaar is de uitvoer naar Indonesië aanzienlijk gestegen. Volgens de cijfers van het CBS be droeg de stijging 64 procent ten op zichte van de overeenkomstige perio de van het vorige jaar. Nederland ex porteerde in. deze periode voor 154 miljoen gulden naar Indonesië. De uitvoer naar Japan is eveneens krach tig toegenomen en wel met 53 pro cent. In de periode januari/juli 1973 werd voor 229 miljoen gulden .naar Japan geexporteerd. De invoer uit JMapan steeg met 22 procent t.o.r. de eerste zeven maanden van i972 tot 538 miljoen gulden. gemeentelijke ombudsman. Ook de organisatie van de Amsterdam se politie kwam ter sprake. Hierover zal nader van gedachten worden gewis seld met burgemeester Samkalden. DEN HAAG De Haagse recherche stelt een onderzoek in naar een dreig brief die de heer H. Wiegel, fractie leider van de WD in de Tweede Ka mer, begin deze week ontving. In de brief werd de heer Wiegel de dood in het vooruitzicht gesteld. De Haagse politie deelde mee de politicus niet te zullen bewaken. Ook de rijkspolitie die de interne bewaking in het Twee de Kamer-complex regelt heeft geen bijzondere instructies gekregen. Nade re gegevens wil de recherche niet be- Van een onzer verslaggevers ODIJK Deze week is de Wereldkrant verschenen, een geza- benlijke uitgave van de Hongerkrant en Sjaloom, het blad van de Sjaloombeweging. Deze uitgave, een Vredesweeknummer, is het resultaat van een fusie tussen beide bladen, waarover Trouw/Kwartet al op 11 juli van dit jaar schreef. Hoewel het aanvankelijk de opzet was, dat de Hongerkant het Sja- loom-blad op 1 januari van het volgend jaar zouden worden sa mengevoegd, waren de financiële omstandigheden zodanig, dat de sa menvoeging drie maanden is ver vroegd. Nadere berekeningen van financiële experts van beide bladen wezen uit, dat hoe eerder de fusie zou plaats hebben, hoe kleiner de tekorten voor beide partijen zou den worden. De Hongerkrant telde ongeveer drieduizend betalende abonnees en bleef te klein om zelfstandig te kunnen blijven voortbestaan. Bo vendien was de redactie wat be treft het zoeken naar subsidiëren de instanties aan het eind van haar latijn gekomen. Echter ook het blad Sjaloom zat aan het eind van het jaar tegen steeds grotere tekorten aan te kijken (ongesubsi dieerd, ongeveer vierduizend beta lende abonnees en tekort dit jaar naar schatting 20.000 tot 25.000 gulden). De redactie van de Wereldkrant, bestaande uit journalisten en le den van de werkgroep publiciteit van de Sjaloom-beweging, wil met het nieuwe blad (nu ruim 7000 ab onnees) nieuws uit de Derde We reld geven en tegelijkertijd probe ren de relaties aan te geven tussen wat er in de ontwikkelingslanden gebeurt en de Nederlandse maat schappij. Daarnaast zal het nieuwe blad, nog meer dan Sjaloom en de Hongerkrant dat deden, nieuws uit Derde Wereldgroepen en aanver wante actiegroepen publiceren, uit arbeidersbeweging en onderwijs. In 1974 zal het blad zestien keer verschijnen en door middel van een publiciteitscampagne hoopt de redactie binnen afzienbare tijd de oplage op 10.000 te kunnen bren gen. Als dat is gerealiseerd, zal de Wereldkrant om de veertien dagen kunnen verschijnen. De redactione le onafhankelijkheid zal worden geregeld in een redactiestatuut. Zowel de publiciteitsgroep van Sja loom. die nu deel uit maakt van de Wereldkrantredactie, als de Hongerkrantredactie, is verheugd ever de fusie, die tot stand is ge komen. De Wereldkrant beschikt nu in vergelijking met het blad Sjaloom over een grotere redactio nele staf met meer journalistieke ervaring, en in vergelijking met de Hongerkrant over een beter docu- mentatie-apparaat, goede buiten landse communicatielijnen en een beter bemande administratie. 'De Wereldkrantredactie hoopt te kunnen blijven rekenen op de ac tieve steun van alle voormalige Hongerkrant- en Sjaloomlezers. Zij zal alles in het werk stellen om van de Wereldkrant een krant van formaat te maken, spreekbuis van en solidair met alle onderdrukten, waar ook ter wereld', aldu de re dactie van de Wereldkrant in dit ÜT3 AMSTERDAM In een brief aan de minister van CRM heeft de Vereniging van Letterkundigen haar ontsteltenis uitgedrukt over het dreigende verdwijnen van het tijdschrift Delta. AMSTERDAM Theodoor, een Total Loss. het toneelstuk van Eric Schnei der wordt in Madrid, in het grote the ater Reine Victoria gespeeld onder de titel Las tres Gracias de la Casa de Erbfrente (de drie gratiën van het huis aan de overkant) met veel suc ces. De kritieken zijn lovend, de zaal is vol, en er wordt zo geapplaudis seerd dat dertig keer halen geen zeld zaamheid is, deelt Dutch Dramatists United mee 'De vereniging noemt de opheffing van het tijdschrift het verlies van het enige podium waar de Nederlandse li teratuur 16 jaar lang in zorgvuldige vertalingen aan de Engelstalige we reld gepresenteerd is'. Een verzame ling van de gedichten, verhalen, lite raire beschouwingen en informatie die in de loop der jaren in Delta ver schenen zijn, zou een vrijwel yolledig beeld geven van de Nederlandse lite ratuur van de betreffende jaren, aldus de vereniging. Met bovendien deskundige informatie over beeldende kunst, wetenschappe lijke activiteiten en de geestelijke, po litieke en sociale ontwikkeling van de lage landen, presenteerde Delta de Nederlandse cultuur als een beweeg lijk en veelkleurig geheel aan de bui tenwereld'. Bijna ongeloofwaardig- wordt het in de brief genoemd, dat de oorzaak van de komende opheffing van Delta gelegen zou zijn in de wei gering van de minister om directie en redactie de financiële middelen te ge ven die noodzakelijk zijn voor een verantwoord beleid. Naar het bestuur van de vereniging ter ore gekomen is, gaat het om een betrekkelijk klein be drag, dat als tekort ontstaan is door Jazz-groten geven concert in Rotterdam ROTTERDAM Voor een concert van vier uur op 12 oktober in de sporthal Ahoy, komen Ray Charles en zijn orkest, Count Basie en zijn Big Band, het Oscar Peterson Trio en trompettist Roy Eldridge bijeen in Rotterdam. Deze ensembles maken elk afzonderlijk een toernee door Europa. Organisator Paul Acket heeft ze voor één avond bijeen kunnen engageren om onder de titel 'The big show' een jazzconcert te geven. Van onze onderwijsredactie DEN HAAG Wie in Nederland docent wil worden kan kiezen uit een veelheid van opleidingen. Er zijn opleidingsscholen voor'kleuter leidsters met een cursus van drie jaar, pedagogische academies met een cursus van vier jaar, diverse lerarenopleidingen die nog weer lan ger duren, en universitaire lerarenopleidingen die minstens vijf jaar vergen. Tussen al die opleidingen bestaat wei nig verband hoewel zij toch veel ge meen hebben doordat ze allemaal mensen opleiden die later onderwijs willen geven. Het overlegorgaan tertiair onderwijs vindt het hoog tijd worden dat we ons eens gaan afvragen of er niet meer eenheid moet komen in deze chaotische veelheid van opleidingen. Volgende week vrijdag komen deskun- digen van de diverse opleidingen bij een om deze vraag te bespreken en ter voorbereiding op die discussie gaf de Nijmeegse onderwijsdeskundige J. F. M. C. Aarts gisteren in Den Haag een toelichting. Dr. Aarts wil in eerste instantie kij ken naar de overeenkomsten en ver schillen in de programma's van de di verse opleidingen. Die programma's verschillen in niveau, in duur en naar inhoud. Wie kleuterleidster wil wor den moet minimaal mavo hebben, en krijgt dan een driejarige opleiding waarin de praktijk een belangrijke rol speelt. Het andere uiterste in de op leiding van leraren bij het voorberei dend wetenschappelijk onderwijs: dat kan alleen aan de universiteit, je hebt minimaal atheneum nodig, het duurt al gauw zes jaar, en het niveau van de studie is zeer wetenschappelijk, maar zeer onpraktisch. RAADSELACHTIG Tussen die beide uitersten zitten tien tallen andere opleidingen in. Een voorbeeld uit de documentatie voor het Oto-congres: wie leraar biologie wil worden beeft de keus uit min stens tien verschillende opleidingen die dan uitmonden in diploma's met raadselachtige benamingen als 'akte N XXII plus p.g.' of 'schoolakte K IV'. Op dit moment is er een duidelijk streven om meer verband in de oplei dingen te brengen. De nieuwe leraren opleidingen brengen reeds alle oplei dingen van leraren bij het voortgezet onderwijs van zowel de tweede als de derde graad en van zowel theoretische als praktische vakken onder één dak. Steeds vaker komt de wens naar vo ren ook de nu nog universitaire oplei ding van toekomstige v.w.o.-leraren daar onder te brengen. Van de andere kant wordt aandrang uitgeoefend om -de opleiding van onderwijzers in dat geheel op te nemen. En de pedagogi sche academie wordt op haar beurt steeds meer als mogelijke fusie-part ner van de opleiding van kleuterleid sters genoemd. Dr. J. D. C. Branger, die onlangs op dit onderwerp is gepromoveerd, ver klaarde het streven naar meer een heid in de opleidingen gisteren zo: 'Het is erg belangrijk dat docenten meer van eikaars werk afweten. Een kleuterleidster moet idee hebben van wat op een basisschool gebeurt, en een onderwijzer moet weten wat een leraar doet en omgekeerd. Je krijgt leerlingen die ergens vandaan komen en ergens naar toe gaan. Alle docen ten zijn bezig aan de vorming van de zelfde kinderen.' de 'beleidsombuiging' van de vorige minister van erm, en door de prijsver hogingen tengevolge van de inflatie. De vereniging dringt er bij de minis ter op aan stappen de ondernemen die kunnen leiden tot het voortbe staan van Delta, waarvan de verdwij ning een leegte zou veroorzaken die in geen jaren te vullen is. DEN HAAG De landelijke vereni ging van woonwagenbewonrs heeft ge protesteerd tegen uitstel van aanleg van noodzakelijke voorzieningen op woonwagencentra. Ze. heeft de minis ter van volksgezondheid en milieuh ygiëne gevraagd stappen te onderne men. De vereniging verzet zich er tegen, dat veel woonwagenbewoners nog lan ger zonder drinkwater, toiletten, was gelegenheid en electriciteit zullen zit ten. Deze voorzieningen zouden per 1 oktober van dit jaar wettelijk af dwingbaar zijn geworden. Het minis terie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk wil de satum, die in de woonwagenwet staat, verschuiven naar 1 oktober 1975, omdat de in de wet genoemde centra niet tijdig tot stand zijn gekomen en intussen ook een gewijzigd beleid is vastgesteld. EINDHOVEN Een sinds kort be staande werkgroep in Eindhoven, waarin een aantal verenigingen sa menwerken. heeft in een brief aan di verse bestuurscolleges in Noord-Bra bant gepleit voor het behoud van het Eindhovense Kanaal tussen Eindho ven en Helmond. De werkgroep benadrukt de land schappelijke betekenis van het kanaal met de directe omgeving en vindt, dat het gebied in een belangrijke recrea tieve behoefte kan voorzien, met na me voor de water- en hengelsport. De werkgroep schrijft het vreemd te vin den. dat in recente publ ilea ties van de gemeente Eindhoven en van de agglo meratie Eindhoven niet wordt gespro ken over het al of niet laten voortbe staan vaft het Eindhovense kanaal. DEN HAAG Bestuurders van land- bouwtractoren lopen een grote kans op doofheid. Zolang er nog niet vol doende geluidsarme tractoren op de markt zijn zal de bestuurder zijn oren moeten beschermen door middel van gehoorwatten, oorpluggen of gehoor- beschermers. Momenteel bestaan nog geen ministeriële voorschriften ten aanzien van het geproduceerde geluid door landbouwtrekkers. In de Com missie landbouwveiligheid wordt hier op door de arbeidsinspectie en het landbouwschap gestudeerd en naar venvachting zullen binnen afzienbare tijd vermoedelijk volgend jaar concrete adviezen aan de minister kunnen worden gegeven. Gevraagd: leerling-cassières en tevens enkele verkoop sters, min. leeftijd 16 jaar. 4-6 markt J. Bavelaar, Hooigracht 88, Leiden tel 25462. personeel gevraagd Metaaldraaierij 'METADRA' vraagt voor spoedige indiensttreding: a) automatensteller bekend met Traub-automaten- b) leerling-automatensteller c) metaalbewerker voor boor- en tapwerk. Voor goede kracht hoog loon. Vissers Havenstraat 33-39, Scheveningen, telef. 55 37 00. HL2 Gevraagd: a) VERKOOPSTER, v hele of halve dagen. b) EEN AANK. VER KOOPSTER of VERKO PER. TEN HAM, luxe en huish. artikelen. Laan van Nieuw- Oostindië 94, Den Haag. Tel. 850573. Na 19 uur HL2 BIJVERDIENSTE Wij zoeken nog enkele me dewerkers voor het huis aan huis verspreiden van drukwerken. Regelmatig werk. Goede verdiensten. Aanmelden allen op werk dagen van 9 tot 17.30 uur. Telefoon 66.51.57. huishoudelijk personeel gevraagd HUISHOUDSTER N.H., 56 jaar b.z.a. bij nette serieuze alleenst. heer, van ongeveer dezelfde leeft. Pos. Christ, beg. Brieven onder nr. 3906 k, bureau van dit blad. Per 15 nov. a.s. zoeken wij een vriendelijke zelfstandi ge HULP i.d. HUISHOU DING. Leeft. ca. 18 jr. Veelzijdig leuk werk, ge deeltelijk in toonzalen en kantine. Bel 40076 (01710) Huize 'Elperi', Tollenaer- singel 35, Leiderdorp. In doktersgezin met twee schoolgaande kinderen DRINGEND gevraagd: BETROUWBARE HUIS HOUDELIJKE HULP Werktijden overeen te ko men. Mevrouw Schouten, Waldeck Pyrmontkade 114, Tel. 070-645657. HL4 personeel aangeboden S.O.S. wacht niet langer op regen en sneeuw. Laat juist nu uw dak deskundig nakijken voor het repare ren en vernieuwen van pannendaken en mastiekda- ken, al uw goten en schoor stenen. Tevens 10 jaar ga rantie op ons werk. Bel nu 40569 (01710). Ervaren behanger biedt zich aan. Behangen A ƒ4,- per rol. Witwerk A ƒ2,- per meter. Schilderwerk ui terst voordelig, vrijblijvend prijsopgave. Tel. 070- Onderaannemer vraagt groot- en kleinwerk. Met selwerk, timmerwerk, voeg werk, rioleringswerk, schil derwerk, dakreparaties en loodgieterswerk. Alles on der garantie. Tel. 01710- 40569. HL1 B.z.a. nette weduwe 65 j. prot godsdienst ter verzor ging van dame of heer graag wat hulp aanwezig, omg. Leiden. Br. on. nr. 5852 bur. v.d. Blad. HL1 kleding en kapsel Goed idee.voor uw bont !n ieder geval kijken bij de grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland. Duizenden korte en lange BONTMANTELS, bonthoe- den en -colliers tegen aan trekkelijke lage. betaalbare prijzen! Bont kopen is een zaak van vertrouwen. Een 3-jarig garantie-certificaat is dat vertrouwen waard. Meer waarborg voor bont. Desgewenst soepele crediet- service. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam- C-, tel. 010-117.117. Groot parkeerwörrein voor zaak. Bij koop voor 2 personen per bus, trein of eigen au to wordt reisgeld terugbe taald. Dus gratis reizen. Vrijdagavond tot 9 uur ge opend. HL15 Huisdierenen plante Bloem-, groente- en TUIN- BOUWZADEN, rieken, schoppen, graven, tuinban ken, tuinstoelen, parasols en alles voor uw tuin. W. P. Hartwijk, Nieuwe Bees tenmarkt 7-11, Telefoon 01710-26627. HL24 DWINGELOO Te huur vakantiehuis bij boerderij met verwarming. Tel. 05219-2157. HL23 Woonruimte aangeboden Te huur aangeboden Gestoff. zit-slaapkamer in Leiden met gebruik van keuken. B.b.h.h. Brieven onder no. 5850 bur. v.d. blad. woonruimte gevraagd 2 dames zoeken etage in Leiden. Brieven onder nummer 5849 bur. v.d. blad. HL6 onroerend goed TE KOOP 2 compl. ingerichte zomer huizen in de prachtige om geving van DALFSEN OP EIGEN GROND 1000 m2 waterl. en elec- tra nieuw. Mog. voor gas- aansl. Prijs 45.000,- 30.000,- hyp. beschik baar) Br. onder nr. CP 8- 3196 bur. v.d. blad. HL8 WERKENDAM Sleeuwijksedijk 64. Vrij staande Saksische Boerderij met 465 m2 eigen grond. Rieten dak, woonk., opka mer, woonkeuken, 2 sip. kamers en open zolder, kel der, douche en C.V. Vraagpr. ƒ65.000,- K.K. F. M. Verstegen, makelaar taxateur o.g. Fijcie 15, Werkendam. Tel. 01835 1518. meubilair en huisraad DRALON bekledingsstoffen, zó schoon, van ƒ32,50 NU ƒ19,85. Velours d'Utrecht ƒ39,50 p. mtr. Discount-House KOELEMAN Willem de Zwijgerlaan 111, Den Haag. Tel. 07054.20.30. Zaterdags tot 6 uur geopend. i2 onderhoud en. reparatie Schildersbedrijf voor al uw behang-, wit- en schilderwerk, synthetische muurverven, 20% korting. Erkend schildersbedrijf sinds 1880, Laan van Meerdervoort 392. Tel. 070-336502. HL9 Biezentegels; op elke stu dentenkamer! Gaan een studie-lang mee! Originele zeegras-k\valiteit Diverse soorten uit voorraad lever baar. Het Tapijtcentrum Hoge Rijndijk. Hoge Rijn dijk 90 Leiden Tel. 22450. HL12 Gebroken RUITEN, GLAS- IN LOOD REPARATIES worden door mij met spoed hersteld- Glasreparatiebe drijf D. Galjaard. De Sit- terlaan 76, Leiden. Tele foon 01710-32016. PARAPLU-reparatie (ook van opvouwbare) wandelstokken, invalide- stokken, rubberdoppen. Re paraties worden alleen aan de zaak aangenomen. Para plu-magazijn Van Oerle, Haarlemmerstraat no. 95 Leiden. Tel. 01710-23458. HET MASKER voor al uw feestartikelen. Vaillantlaan 127 en 129 bij Hobbema- straat Tel. 070-331593. Kunstgebitten-reparatie. Klaar terwijl u wacht. Dag beh. zat van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand, en Dond avond van 19-19.30. Fa. v. Berge Henegouwen, Sche penkade 47, Leiden. Tel. 20794. HL9 Prijsklaverjassen a.s. vrij dagavond in het 'Mieren nest', Morsweg 59. Inschrij ving 2,00. Hoofdprijs: Grote Fruitmand. Uw wasautomaat defect. Bel en wij komen direct. Wij repareren alle. merken onder garantie. F. Witgoed. Tel 010-812423 en 070 649481. HL9 KLOMPEN VOOR GROOT EN KLEIN. Ook koopa vond. 's Zaterdags tot 16 uur. Braber Waldorpstr. 516, Den Haag. HL31 zaken en hypotheken, verzekeringen 4.000,- v.d. 147,- p.mnd. T.K.S. 02150-53663 080-552176 070-992297. Hypotheken, event. 100 tot 125%. Normale hypotheek rente, vrijblijvende offer tes, geen kosten. Inl.: L. B. Higler, Soest, Tel. 02155- 16540. HL11 Wie koopt van mij tegen sterk gereduceerde prijs: linnenuitzet, cassette en set kookpannen? Zéér goede merken. Brieven s.v.p. on der no. 5689. Bur. v.d. Blad. HL12 Cassette kopen? Ga naar LUNIAC om de voor lichting om de vele ex clusieve modellen om de garantiezekerheid en om de bijzonder lage prijzen. LUNIAC B.V., importeur van en expert in West- Duitse topfabrikaten casset tes cn kookpannen, Oude Vest 33 Leiden, tel. 01710- 46619. Tevens bekwame agent(e) gevraagd. HL12 Koopt bij ons de oersterke Heuga-tegels 50 bij 50; reeds vanaf 3,80 per stuk. U slaagt goedkoper bij Paardekooper. Raaphorst- laan 58, Den Haag. Tel.: 070-947379. HANG-LEGKASTEN, lin nenkasten, wandstijlmeube len, keukenkasten, keu kens, slaapkamers en bu reaus. Enorme sortering. Ultra modern. Niet duur. De Kastenspecialist, Hoogl. Kerkgracht 4749. Hoek Nieuwstr. Tel. 01710-33078. HL12 auto's en autobenodigdheden Te koop gevraagd Trabant Combi 601K. In goede staat. Tel. 01710- 60807, K. Vos, Klikspaan- weg 51, Leiden. Katwijk a.d. Rijn Molen- tuinweg achter café 'Zonne- hoek'. Caravanhandel 'De Driesprong' biedt aan sta- en tourcaravans. Ook nieu we tourcaravans. Vanaf 750,- HL19 Te koop aangeb. 5-pers. STACARAVAN compl. in gericht. Te bevr. Camping 't Hogezand, Zandweg 4, Sirjansland (Zld) Tel. 01114-1554 n.o.z. HL19 lessen en klubs STENOGRAFIE 'GROOTE' Ned. en moderne talen, opl. door staatsgedipl. lera res. Mej. Pruijs, v. Nijenro- destraat 51, tel. 070- 24.56.69. Auto-Rijschool T.A.V.E.- N.O. Rijnstr. in Opel Ka- dett en Volkswagen 13,- p. l.u. ook 's avonds bereik baar tel. 070-65.61.31— 29.27.34. BEVOEGDE DOCENTEN Atheneum, gymnasium, HBS. HAVO, MAVO, huis- werkleiding, bijlessen, pri- vélessen, prlvéopleddingen in elk stadsdeel en randge meenten. Combinatie van leraren. MO. Tel. 070- 231717. HL25 huwelijk en kennismaking, korrespondentie WEDUWE 35 jaar, normaal figuur, 1.68 lang, donkerblond halflang haar, grijsgroene ogen, geen bril; heeft 2 kinderen van 11 en 14 jaar. Zij zou graag een zit-slaApkamer verhuren met gebruik van keuken en douche voor 150,p. mnd. aan een heer van 35 t/m 50 jaar met beslist groot en fors postuur cn geen kaal hoofd en attenties stel ik erg op prijs. Ook een geloofsleven, liefde, aanhankelijkheid, trouw en behulpzaamheid, maar geld, titels en/of vermogen is van geen belang. Hebt u een klein kind, die is dan van harte welkom! Ook al ben ik klein behuisd. Bezit u deze eigenschappen, schrijf dan cn u wordt met dezelfde munt terugbetaald. Dit is geen avontuur, maar oprecht bedoeld; al duurt het even, zeker krijgt u antwoord op uw liefst uitvoerige persoonsbeschrijving, die beslist retour wordt gezonden. Ook uw verleden is van geen belang, alleen heden en toekomst. Wellicht kunnen wij elkaar op deze wijze ge heel vrij en toch dichtbij leren kennen, waarderen en misschien later liefhebben. Bij voorbaat dank voor moeite en kosten. Brieven onder nr. 3905 k aan het bureau van dit blad. HL29 doe het zelf Aluminium jaloezieën en buitenzonneschermen. Gra tis opmeten en ophangen. Ook levering van papieren zonnegordijnen. Doe-het- zelfcentrum de Timmer man, Herensingel 1, Lei den. Tel. 33090. HL33

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 19