Arie Vervelde knipte al 'patronen' toen hij 3 was HOLLAND wordteen SKOLLAND Raadsleden Krimpen tegen Rijnmondplan Apostolisch centrum in november klaar u/eckte Inrichting oever strook Lickebaert Ds. K. de Gier 25 jaar predikant Kort geding aangehouden Dierendag op Kibo-hoeve Advertentie over vies Vlaardingen roept vragen op Fluiten naar de fluit Jeugdschaak- Orgelklanken in Maassluis F. A. van der Horst Kerkconcert Gemeentebegroting Mevrouw Hüsen bijna 102 jaar Mr. Vrolijk brengt werkbezoek Programma van de huisvrouwen MEDEWERKER voor de boekhouding HOE DICHTER IK NADER... leraren: L[ ROUW/KimWUBT WOFA'SDAiG 3 OKTOBER 1973 REGIO DRL9 DORDRECHT "t Heeft altijd in hem gezeten', zegt de moeder van Arie Vervelde, Anna Paulownastraat 12. 'Eigenlijk is het al begon nen, toen hij nog maari3 was. Als ik dan patronen stond te tekenen stond Arie er met zijn neus bovenop. En hij was niet tevreden, voor dat hij ook mocht knippen'. Die trots van moeder Vervelde is ge rechtvaardigd. Nadat 2-jarige Arie in mei geslaagd was voor zijn studie aan de Academie van Beeldende Kunsten, afdeling modevormgeving, in Rotter dam, werd hij met nog drie anderen voorgedragen voor de jaarlijkse Aca- demieprijs. En 'na rijp beraad', zoals dat heet, oordeelde jury: 'Arie Vervel de heeft zich gedurende zijn studie op het gebied van de modevormgeving zowel met het ontwerpen als met il lustratie bezig gehouden. Hij heeft zich hierbij niet beperkt tot één facet, maar verschillende categorieën tot on derwerp van zijn studie gemaakt en 'leeft daarbij een grote mate van in- 'entiviteit en oorspronkelijkheid ge toond. Daarom heeft de jury besloten hem de Academieprijs toe te kennen'. De prijs (van 2.500) moet besteed worden aan een buitenlandse studie reis. 'Waarheen gaat het?' Arie kan dat nog niet zeggen. Het liefst wil hij naar Londen of Parijs, maar het is niet zo gemakkelijk aan een adres te komen. De expositie van zijn bekroon de werkstukken is te bezichtigen in het academiegebouw. 'Maar als ik naar Londen ga neem ik ze mee. Mis schien heeft iemand belangstelling1. Het is overigens de eerste keer dat de Maaskantstichting ter bevordering van het kunstonderwijs en de architecten opleiding die jaarlijks de Academie- prijs toekent, de onderscheiding aan een leerling van de afdeling mode vormgeving heeft verleend. Vorige ja ren waren het altijd schilders of beeldhouwers. Het tekenen, de mode-illustratie in tijdschriften, vindt hij het leukste. Hij heeft al eens illustraties verzorgd in een blad, maar tot nu toe heeft hij er zijn brood niet mee kunnen verdie nen. 'Ik zoek rustig verder', zegt Arie, aan wiens kleding te zien is, dat hij in het mode-vak zit. Draagbaar 'Wat vindt hij van de nieuwe winter mode?' 'Ja, veel nieuws is er niet bij, maar het is allemaal goed draagbaar en dat is wel belangrijk'. Op de vraag of er nog mensen zijn, die raar opkijken bij het horen van zijn beroep, antwoordt hij: 'Nee, hele maal niet. Op school zijn er van de 20 leerlingen maar 4 of hooguit 5 jon gens, maar toch ben je helemaal inge burgerd. Vroeger had je echt buite nissige figuren, die de raarste fratsen uithaalden, maar dat kan je niet meer maken. Dat slikt het publiek domweg niet. De hele modesfeer is veel demo cratischer geworden. Arie Vervelde achter zijn tekentafel. VLAARDINGEN Op maandag 15 oktober zal in het stadhuis een bij eenkomst worden gehouden, waarop een ideeënschets zal worden bespro ken over de mogelijke Inrichting van het deelplan 'Oeverstrook Lickebaert'. Deze oeverstrook is een onderdeel van het recreatiegebied 'De Lickebaert' en is gelegen langs het Scheur tussen Maassluis en Vlaardingen. Belangstellenden uit Maassluis en Vlaardingen zijn welkom op deze bij eenkomst, die om 19.30 uur begint. Van de bescheiden over het onder werp kan kennis worden genomen te Maassluis bij de afdeling Sport en Re creatie aan de gemeentesecretarie, Go- vert van Wijnkade 30 en bij de ge meente-bibliotheek aan de Rozenlaan 1. Bij het gemeentelijk voorlichtings bureau aan het Veerplein 118 en bij het sportbureau aan de Hofsingel 78 zijn te Vlaardingen inlichtingen ver krijgbaar. Het kaartenmateriaal is op maandag 15 oktober vanaf 19 uur te bekijken op het stadhuis te Vlaardingen. DEN HAAG Op dinsdagavond 9 oktober zal om 8 uur in het Kerkge bouw aan de Oude Boomgaardstraat een herdenkingsdienst gehouden wor den i.v.m. het 25 jarig predikantsjubi leum van ds K. de Gier. Ds. de Gier, verbonden aan de gereformeerde ge meente 's Gravengage Centrum werd geboren in 1915. Op 6 oktober 1948 werd hij predikant te Lisse. Hij kwam 7 okt. 1973 naar Den Haag. Ds. De Gier is hoofdredacteur van 'De Saam binder', landelijk weekblad van de Ge- ref. Gemeente. Hij is docent aan de Theologische School in Rotterdam, voorzitter van het Deputaatschap Hulpverlening Bijzondere Noden, se cretaris van het Deputaatschap Verte genwoordiging en Voorlichting, voor zitter van de Vereniging van Gerefor meerd Schoolonderwijs en bestuurslid van de Gereformeerd Scholengemeen schap 'De Driestar' te Gouda. DORDRECHT De president van de Dordtse rechtbank, rar. H. H. van Zeggeren, heeft nog geen uitspraak gedaap in het kort geding, dat de ge meente heeft aangespannen tegen me vrouw A. de Man. De gemeente bleek te hebben verzocht de zaak nog een week aan tehouden. Mevrouw De Man weigert haar woning aan het Stek, die ze twee jaar geleden gekraakt heeft, te verlaten. De woning moet gesloopt worden in verband met de nieuw- bouwplannen voor de Bleijenhoek. Haar is een andere behuizing aange boden op Krispijn, die ze echter heeft geweigerd. ZWIJNDRECHT Donderdag 4 ok- tober is het weer Werelddierendag. Op de kinderboerderij De Kibo-hoeve zal aan deze 'verjaardag' van alle die ren uiteraard aandacht worden be steed. Men doet dat op een bijzondere wijze, 's Morgens komen de kinderen van een kleuterschool op 'verjaarsvisi te' en 's middags komt de bevolking van een andere kleuterschool de die ren van de kinderboerderij felicite ren. Wethouder mr. v.d. Hout zal 's morgens aanwezig zijn om het ver jaarsfeest mee te maken. - VLAARDINGEN Het Vlaardingse raadslid D. van der Reijden heeft bur gemeester en wethouders vragen ge steld over een advertentie van Max Factor-cosmetica, waarin de milieu omstandigheden in Vlaardingen naar zijn mening worden misbruikt om de produkten van de fabrikant aan te prijzen. Het raadslid wil van het college van b. en w. weten of het niet ook vindt dat de fabrikant zich schuldig maakt aan 'ernstige psychische vervuiling', en of het bereid is de Reclameraad in te schakelen om deze te vragen de be treffende reclame te laten stoppen. 'Op zich is er geen bezwaar tegen, de overheid erop te wijzen dat de lucht verontreiniging in Vlaardingen nog steeds zorgen baart, maar het is on zindelijk te beweren dat de verontrei niging van de ene fabrikant bestreden wordt door de vervuiling van de an der', aldus de heer Van der Reijden. ROTTERDAM Van een drijvende bok die in de Delfshavense Schie aan de Spangensekade lag afgemeerd is een koperen stoomfluit ter waarde van vijfhonderd gulden gestolen. De fluit was even boven het dak afgebro ken. ZOETERMEER In de loop van november zal de nieuwbouw van het Aposto lisch Genootschap aan de Stadhoudersring in Driemanspolder officieel ln ge bruik worden genomen. De 250 leden tellende gemeente, waarvan de heer G. J. van den Esschert voorganger is, houdt haar bijeenkomsten momenteel nog in het gebouwtje aan de Beatrlxstraat. Aannemer Woudenberg uit Araeide is thans bezig met het interieur. In het kerkelijk centrum komen een grote kerkzaal, een bijzaal, spreekkamers, een crèche, knutsclruimten en een fietsenstalling. Het ontwerp is van de heer T. C. Bos uit Rotterdam. Het centrum kost 600.000,—. KRIMPEN a.d. IJSSEL Het on langs in ontwerp verschenen streek plan Rjjnmond geeft de PvdA-leden de heren Boon en Bakker van de Krimpense gemeenteraad aanleiding tot enkele opmerkingen over de wijze waarop Rijnmond zich de toekomstige ontwikkeling van Krimpen aan de IJs- sel voorstelt. Zoals bekend tracht Krimpen, tesamen met de drie andere gemeenten van de westelijke Krimpe- nerwaard, juist tot een beleid te ko men dat de Rijnmondgedachte zo niet doorkruist, dan toch wel sterk af zwakt. Zij vragen de bijzondere aandacht van b. en w. voor de Rijnmondplannen voor woningbouw vanaf nu tot ten minste 1986, alsmede de Rijnmond plannen voor het gebied zuidelijk van de Lansing, waarvan de Krimpense raad juist geconcludeerd heeft ér niet te moeten gaan bouwen. Zij vechten eveneens de door Rijnmond gestelde bebouwing van de Stormpolder aan en verzoeken b. en w. op grond van m het reglement van orde om gelegen- 111 heid tot het indienen van bezwaar schriften tegen de Rijnmondphpinen te geven. MAASSLUIS De organist Piet van Egmond geeft zaterdag 13 oktober, 20 uur, een orgelconcert in de Grote Kerk in Maassluis. Hij zal behalve een improvisatie werken spelen van Bach, Mendelssohn-Bartholdy, Guil- mant en Vierne. ROZENBURG Op zaterdagavond zes oktober om acht uur 's avonds geeft Frans van Tilburg een kerkcon cert op het orgel van de Immanuel- kerk te Rozenburg. Het programma vermeldt werken van Jan Zwart, J. S. Bach, Felix Mendelssohn Bartholdy, Georg Friedrich Handel, A. Guilmant, A. Pompe en de organist zelf. De pro gramma's zijn in de hal van de kerk verkrijgbaar. De toegang is gratis. DORDRECHT De gemeentebegro ting zal in de week van maandag 17 tot en met donderdag 20 december openbaar worden behandeld. Er ko men dit jaar geen openbare commis sievergaderingen, maar wel wordt op 11 december om 8 uur een discussiea vond voor de burgerij gehouden. DORDRECHT Mevrouw Husen, wonende Groenedijk 102, hoopt vrij dag 102 jaar te worden. De burge meester zal haar op die dag om 11 uur bezoeken om haar namens het ge meentebestuur te feliciteren. DORDRECHT Frist Anton van der Horst exposeert van 6 oktober tot 1 november in Galerie Bint, Aardap- pelmarkt 27, tekeningen. Deze ten toonstelling wordt zaterdag 6 oktober om 5 uur geopend. Zij is verder te be kijken van 2 tot 5 uur, s vrijdagsa vonds van 7 tot 10 uur. Zondag en maandag is Bint gesloten. DORDRECHT De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. Vrolijk, brengt maandag 15 oktober een werkbezoek aan Dordt. Op het programma staan een bespreking met burgemeester en wethouders, een be zoek aan de politie en een vaartocht. Mr. Vrolijk zal ook het bedrijf van Dupont de Nemours bezoeken. De maaltijd zal worden gebruikt in de foyer van gebouw Kunstmin, 's Avonds zal de commissaris een bijzon dere raadsvergadering bijwonen. DORDRECHT In het 23e jaar van haar bestaan houdt de Jeugdschaak- commissie 'Dordrecht' weer de jaar lijkse onderlinge competitie voor jeugdspelers, waaraan verbonden het persoonlijk kampioenschap van Dordt en een schoolschaakcompetitie voor zestallen. Aan deze competities kunnen deelne men jongelui, die na 31 augustus 1954 en vóór 1 september 1961 zijn gebo ren. De wedstrijden worden gehouden elke zaterdagmiddag om 2 uur in het DGJO-gebouw aan de Mauritsweg, waar men zich ook kan aanmelden. De eerste competitiedag is zaterdag 13 oktober. Jeugdschakers kunnen zich aanmelden bij de heren ir. L. B. Jan sen, v. Manderstraat 13, tel. 40857, J. W. Sjoerdsma, Beekmanstr. 33, M. C. v.d. Hoek, Prins Bernhardstraat 17, tel. 38075 of C. C. v. Eijnsbergen, Dubbelsteijnlaan 164, tel. 62076. DORDRECHT Donderdag 4 okto ber geeft Verstegen Specerijenhandel een demonstratie voor de afdeling Dordrecht van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen. Maandag 15 oktober wordt een bezoek gebracht aan de sauna van de heer Bogers in Sterrenburg, dinsdag 15 oktober geeft mej. Wissink in het DGJO-gebouw een demonstratie bloemschikken en donderdag 25 oktober houdt de heer P. W. J. de Groot, eveneens in het DGJO-gebouw een lezing met dia's over de Nederlandse Spitsbergen-expe ditie. Voor 8 november staat op het programma een excursie naar de El- brina Corsterie te Leerdam. Deze ex cursies wordt dinsdag 13 november voor een andère groep herhaald. De Stichting Besturenraad Prot. Chr. Onderwijs het overkoepelend orgaan van schoolbesturen ln het prot. chr. onderwijs Betrokkene zal worden belast met diverse boek- houdwerkzaamheden en zal t.z.t de boekhouder bij afwezigheid moeten kunnen vervangen. Voor deze functie is een diploma (M.)U.L.O./M.A.V.O. of een daarmee gelijk te stellen diploma vereist, terwijl men ook inïhet bezit van tenminste het praktijkdiploma boekhouden moet zijn. Enige ervaring met boekhouding wordt op prijs gesteld. Salariëring is afhankelijk van leeftijd en erva ring, de secundaire arbeidsvoorwaarden zijn zeer gunstig. Sollicitaties kunnen gericht worden aan de direc teur van de stichting, Oosteinde 114, Voorburg, telefoon 070-69 42 01. Ondergetekende, Mr. U. B. Bak bij K.B. van 30 augustus 1973, benoemd per 1 oktober 1973 tot notaris binnen het arrondisse ment Dordrecht, ter standplaats Zwijndrecht, in de vacature van notaris L. K. Hüpscher, deelt mede, dat hij de akten, reper toria en minuten enz. heeft over genomen van zijn ambtsvoorgan- ;er notaris L. K. Hüpscher ambtvoorgs der Vlerk. Nieuwe kantooradres: Rotterdamseweg 33, Zwijndrecht. Telefoon: 078-21355 en 21601. Mr. H. B. Bak. Dr. C. Gilhuis Gesprekken over het oude' worden 14e druk t 9.90 Verkri/gbaai -n de boekhand»! ZOriFP ft KEUNING Kr. lii. Heemskerkschool Christelijk Nationale M.A.V.O.-school Kon. Sophiestraat 19 's-Gravenhage Telef. 070 - 85 50 48 Directeur: C. G. Beekhof Sonoystraat 45 - Telef. 070 - 54 31 09 Het bestuur der school vraagt in verband met langdurige ziekte GODSDIENST (3 uren) AARDRIJKSKUNDE (6 uren) FRANS (6 uren) Brieven aan de direkteur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9