Total Loss': geen )oek uit een rijtje De kaart van Pythagorije Een paar leuke bolgewasjes die u nu kunt poten bloem en plant niet meer geldig! plossing opgave nr. 554 MJiW/KWiAjRITET 7ATERDAG 29 SEPTEMBER 1973 BINiNESILAiNID/POZZBLS T27/K3S ip Diekmann rekent erop, denk ik, grote mensen haar 'Total Loss, tjevvel' Queridos, 151 pag., ƒ12,90) z'n minst zullen inkijken, want zij pt de vaders en moeders over de fden van de lezende kinderen toe: alsjeblieft je vooroordelen jegens en langharig tuig schieten, het zit m die vreemde kleertjes, moet zien hoe aardig ze voor bejaarden en zo Ik vis deze preek er uit lat ik meen dat ouders er eerder gediend zijn dan hun kroost. it ails een hippe outfit thuis ge in is of althans geen reden tot igzangen, is er met keurig uitge- te en in spijkerspul gestoken kin- en over en weer niks aan de hand. V©rSJ6S ander punt is de lichamelijkheid, raan Miep Diekmann in dit boek r meisjes en jongens van elf jaar ouder (de jongste hoofdpersoon is met illustraties van Carl Hollander (ƒ5,90 per titel). Deze tweede, gewij zigde, druk van die boekjes over de jongen Rikkie en zijn zwervershond Ripsie is extra plezierig vanwege de lage prijs. Ik wil nog even attenderen op het al eerder in Trouw/Kwartet behandelde Schetsboek van Robinson Crusoë, samengesteld door Ande en Michel Poiitzer. Dit Boek van de Maand is tot 6 oktober voor 8,90 te koop, daarna gaat het 15,90 kosten. Een schitterende uitgave van Ploegs- ma die zelfs het roerigste kind meer dan vijf minuten op een stoel weet te houden. ^tfjl J ruimte geeft. In de meeste kin- joeken is daarvoor geen plaats, speelt geen rol, maar in 'Total kom je een meisje tegen dat on- eld is, en een blote rug die best gestreeld wil worden, en een b.h. liever: juist geen b.h.). en een ïoir. Als ik dit zo op een rijtje lijkt het net alsof op elke bladzij stukken er van afvliegen, maar dat de lichamelijkheid komt or- jisch en daarom juist niet nadruk- ijk naar voren. Toch signaleer ik met enige nadruk, want het is punt dat volwassenen nog de no- onzekerheid verschaft, ook hen niet in een waar blijven we?-pa- geraakt zijn. Geen wonder dat leren heel verschillend op dit |k reageren: ze zijn er niet aan toe, gaan zien misschien onzeker voe- of ze herkennen iets. Ik dacht dat >p Diekmann overtuigender was ge- als ze het verhaal in een wat ader modieuze omgeving neergezet want nu krijgt het ongewild toch 5, van: tjonge, tjonge. Intussen: j!n kinderboek uit een rijtje. Twee bijzonder geslaagde uitgaven van Querido zijn Floddertje van An nie M. G. Schmidt en Fiep Westen dorp. (128 pag., ƒ12,50) en Beesten boel van Ellen Warmond, Versjes voor kinderen met plaatjes van Ton Ho ogend oorn (48 pag., ƒ9,90). Om met het nieuwe boekje van de beproef de tandem Schmidt Westendorp te beginnen: geweldig. Floddertje is het immer smerige meisje dat in zes ver haaltjes met haar hondje Smeerkees afwisselend schoon en vies is. Een boekje dat door z'n eenvoudige taalge bruik prima voor te lezen is en dat de beginnertjes, door de grote letter, niet voor veel problemen zal zetten. De versjes van Ellen Warmond zijn ronduit een verrassing: zeer geestig, woordspellingen bij de vleet en veel woordjes die de kinderen voor het eerst tegenkomen. Een citaat dat meer zegt dan veeluitleg: In Stom-petoren woont een haas, die lust alleen maar pindakaas. Hij heeft onlangs een heel groot vat vers van de kruidenier gehad. Want kleine potjes, zegt die haas, dat is meer pot dan pindakaas. Zo'n vat, zegt hij, en neemt <>en hap, daarvan lust ik wel pindapap. - - IK V- - Annie M. G. Schmidt Paulus 'loegsma )t Ploegsma in Amsterdam aan kin doeken op de markt brengt, is al- 1 boven de middelmaat. Van de vijf nieuw uitgekomen zijn, noem ik te beginnen 'Superdetective Blom- ist' van Astrid ('Pippi') Landgren: mieters boek voor meisjes en ral jongens van tien jaar en ouder pag. 9,90). Twee jongens en meisje rollen een bende op in, zoiets wordt in één ruk uitgele- en nog eens gelezen. Van Leonie liker is er een boek voor meisjes elf jaar en ouder: 'De dochter die schilder op de berg' (119 pag., 90). Hoofdpersoon is een meisje haar weg naar de volwassenheid et zoeken als wegenbouwers haar omwereld verstoren, en Leonie liker laat zien dat haar kinderboe- niet aan één genre vastgebakken is en de vos van Dieuwke Winse- us (119 pag. ƒ7,90) is een bijzon- 1 leuk boek voor jongens en meis van acht tot en met'li. Het gaat [maal om Joris die van de stad :r een dorp verhuist en die daar t blij mee is. Eenmaal in Drente kt de verwachte saaiheid nogal e te vallen. Er komt een heuse hut voor en een vosje. De fraaie teke- gen zijn van Vera Hulzinga. Tot t bij Ploegsma twee herdrukken: ;kie cn Ripsie en Rikkie en zijn endjes van Beverley Cleary in de taling van H. Kernkamp Biegel en Van Holkema Warend erf stuurde ons een ijzersterk boek toe: Paulus cn de ei.kelmannet.jcs van Jean Dulieu (238 pag., ƒ17.90). Dit verhaal, door de schrijver zelf beschouwd als zijn chef-d'oeuvre, bevat schitterende zwart-wit cn kleurige illustraties. Het is een lekker lang sprookje, een bock dat je niet in één avondje uitleest en dat na een keerte nog vele malen herlezen kan worden. De uitvoering is zeer fraai te noemen: mooi royaal for maat. grote letter en nogmaals prachtige kleurenplaten. Uitgeverij Westfriesland verrijkte de kinderboekenmarkt met twee boekjes: Marlet je het wijzende meisje van Eef Schamhardt (ƒ6,90) en Vrouwtje Hupsakee - an Beata Brunet 124 pag., ƒ6,90). Het laatste boekje, over Vrouwtje Hupsakee, dat geschikt is voor kinderen van acht tot tien jaar, is een spannend gevalletje. Wie had kunnen denken, dat wanneer je goede jam maakt je dan ook al kans loopt ontvoerd te worden. Nou, dat gebeurt in dat grote bos en dan volgen de spannende avonturen. Een leuk boek 'Marietje het wijzende meisje' is een heel apart boekje. Het is het beeld verhaal van de speurtocht van Mariet je en Joker (van de kaart) naar de vrouw van de laatste, Jokerinnetje ge heten. Hele gekke gekleurde tekenin getjes met de begeleidende tekst in schuin handschrift eronder. Een popperig boekje dat vertedert is Kindje van Fran Manushin met teke ningen van Ronald Himler (Kosmos - ƒ4,50). Hoofdpersoontje is een kindje dat niet veel zin heeft om op aarde te komen. Het zit in moeders buiik maar niemand kan het bewegen tevoor schijn te komen. Pas wanneer vader cle attracties van een kusje in het vooruitzicht^ stelt is de kleine bereid. Een grappig boekje, dat op kraamvisi tes geen gek figuur slaat. ninKKUltlngen verkort weer le geven. BIJ p-t- blikallc wordt mei de naxm van de Inzender ondertekend. Brieven kunnen worden ge stuurd aan hel secretariaat hoofdredactie Trouw/Kwartet, postbus 859. Amsterdam. Prof. Strijd (1) Dr. Strijd wil de gemeente lasten opleggen die niet te dragen zijn. Het is de theologie van de 'doe het zei vers'. Breng de gerechtigheid in de wereld door geen sinaasappelen van Outspan en koffie uit Angola te con sumeren. Maak je waar! Er komt een theologie op die uit dreigt te groeien tct een gevaarlijke macht, tot een heerschappij in de gemeente. Er wordt gesuggereerd alsof de gemeen te van Christus in staat zou zijn over al ter wereld de gerechtigheid te brengen, de honger op te heffen en oorlogen te doen ophouden. Klundert P. Strootman Prof. Strijd (2) Ellen'Warmond Eerst aktie, dan reflectie, zegt dr. K. Strijd. Beiden moeten met elkaar in een door de Heilige Geest bezield ver band staan. Mag ik van de activeingen dan misschien wat meer respons verwachten op een dogmatiek die au tomatisch in ethiek uitmondt? Na: Ik ben de Heere uw God, volgen im mers de Tien Woorden! Als je de hei lige schrift van a tot z serieus pro beert te nemen, vinden de meeste ac- tivelingen je maar een conservatieve dwaas. Dan kunnen we het de heer Velema, zie artikel naast dat van de heer Klei, niet kwalijk nemen als we niet auserieux genomen worden. Een concrete opmerking: Ik hoop wel dat dr. Strijd het goed vindt dat i k nog even een blik bedorven erwtensoep bij Albert Heijn voor een goed inruil. Nieuwendam C. J. Pels Schertskandidaten Nu op veel plaatsen de voorbereidin gen voor de gemeenteraadsverkiezin gen weer aan de gang zijn, wil ik graag mijn waardering uiten voor de mensen, die bereid zijn een zetel in de gemeenteraad te aanvaarden. Veel minder waardering kan ik opbrengen voor een lijst, waarop mensen voorko men die er niet over pièkeren zitting te nemen in de gemeenteraad. Ze wil len, op verzoek, wel op de groslijst, maar dan op een niet-verkiesbare plaats. Wees in deze zaak eerlijk en maak de lijsten maar wat korter met echte kandidaten. Middelburg J. Kuiper Onveilig verkeer Iedere dag leest men zoveel doden en gewonden in het verkeer. Hoe dit vei liger te maken? Langs alle wegen bor den met een maximum snelheid. Rijdt men sneller, dan voor elke km vijf gulden boete en een aantekening r.p het rijbewijs. Heeft men vier overtre- Het is •«'eer bollenplanttijd, maar ik zou het niet met u willen hebben over de tulpen, hyacinten en narcissen, die zich in het voorjaar in schier elke tuin aan het oog op dringen. Naar mijn mening zijn er wel leukere dingen om Te poten, bolletjes en knolletjes die de kwekers wat denigrerend het 'bijgoed' noemen. Een zwak heb ik voor de sterhyacintjes (Scilla sibirica en S. tubergeniana), de rijkst bloeiende bolgewasjes die ik ken: de porseleinblau- we bloempjes openen zich al begin maart en bloeien door tot half mei. In mijn tuin komen er jaarlijks meer, want ze zaaien zich erg gemakkelijk uit. Plant ze nu, een zeven centimeter diep, onder azalea's of onder een magnolia. Een ander plantje dat ik al evenzeer bewonder, is de hondstand (Erythronium dens-canis), een familielid van de cyclamens, wat goed aan het bloempje te zien is. Wild komt de hondstand voor in de Middeneuropese bergbos sen. De knolletjes moeten nu zo snel mogelijk de grond in, anders is er alle kans dat ze mislukken, een vijf centi meter diep in humusrijke, vochthoudende grond onder licht struikgewas. Behalve de roze knikkende bloemen, waar de meeldraden een heel eind uitsteken, in april en mei te zien, valt het prachtig gevlekte blad op. Echte cyclamens kunt u ook in de tuin planten, vertede rende kleine soorten die net als de hondstand van lichte schaduw en niet te droge grond houden. De platte knol letjes moeten een paar centimeter diep komen, maar in de winter moeten ze met wat dor blad worden afgedekt. Cyclamen neapolitanum is de mooiste, roze met donker der hart, bloeiend in september en oktober evenals C. purpurascens, die vele kleine rozerode bloempjes heeft. Met poten kunt u voor deze soorten beter tot het voor jaar wachten. C. couni en C. verhalc zijn voorjaarsbloei- ers, de eerste al in februari, de andere een maand later. De/.e kunt u nu poten. Omdat ze zo laag blijven en eigen lijk pas opvallen, als u er vele bijeen zet, kunt u ze het best voorin een rotstuin zetten of aan de rand van een terras. Net grote sneeuwklokken van wel een halve meter hoog is het zomerklokje (Leucojum aestivum), een zeldzaam inheems gewas dat in het wild nog voorkomt in de Bies- bosch. De narcisachtige bollen moeten 15 cm. diep wor den gepoot in vochtige grond, het liefst dicht bij een vij ver. Bloeien doet het zomerklokje in mei en juni. Sierui- en kunt u het best in oktober planten, al kan het ook nog wel in november en zelfs wel begin decem ber. De bekendste is Allium moly, afkomstig van bergweiden en droge kalkheuvels in Zuidwest-Europa, met bolronde schermen van gele le liebloempjes op een lange steel. Niet minder mooi is A. orcophilum uit Oost-Turkestan, die eenzelfde groeiwijze, maar magnoliarode bloe men heeft. Eveneens uit Turkestan komt A. karataviense met brede grijsgroene bladeren, bijzonder door de rode randen. De kogelvormige schermen zijn zacht lilaroze en staan op heel korte stelen dicht bij de grond. Een zes centimeter diep mo gen de uien wel komen. Ze bloeien alle in de voorzomer, zijn zeer ho ningrijk en lokken veeï, vliegende insekten aan. Het best doen ze Ijet op een zonnig plekje en hoewel ze best tegen een stootje kunnen, is het goed ze door een laagje turf molm, blad of stro tegen al te felle winterkou te beschermen. Nu we het toch over sieruien hebben: ook de gewone bieslook (A. schoenopr- sum) uit de kruidentuin en boven dien inheems is een schat van een plant, als je hem in bloei ziet met heel kleine bolronde purperroze bloeiwijzen. Bieslook is niet als bol letje te koop, maar in pollen op de bloemenmarkt of zelfs wel bij de Bloemen van de vogelinelk door henk van halm groenteman. Inheems is ook de vo- gelmelk. in sommige streken ook wel ster van Bethlehem genoemd. U kunt bij de kweker vragen naar Or- nithogalum umbellatum. Wilde pol len kimt u beter laten staan, waar u ze aantreft. Het is een lelietje met een wijdvertakt scherm van reinwit- te bloemen met een groene streep aan de buitenkant. De sterretjes sluiten zich 's nachts en gaan ook bij somber weer niet open. Planten moet u de bolletjes een paar centi meter diep en evenveel uit elkaar op licht beschaduwde plaatsen. Volle zon mag ook. Koop uw bollen wel bij een Ver trouwd adres. Anders kan het u ge beuren dat u alleen maar blad krijgt of dat ze helemaal niet opkomen, al zagen de bolletjes er nog zo dik en glanzend uit toen u ze kocht. Koop ze vlak voor u ze gaat uitpoten, transporteer ze zo voorzichtig moge lijk en pas er vooral voor op de neuzen te beschadigen. Een pootstok- je is geen geschikt instrument om er uw bolletje mee in de grond te stoppen. Alle kans dat ze halverwe ge het gaatje blijven hangen. Druk ze ook niet zomaar in de grond, maar gebruik een klein schepje of eventueel een eetlepel. Zet de bolle tjes in groepjes tussen meerjarige planten, zodat ze bloeien als die net beginnen uit te spruiten. Na de voorjaarsbloei valt er dan geen gat in uw beplanting, maar bedekken de vaste planten het verwelkende loof. Enige dagen geleden verscheen bij uitgeverij Zomer Keuning, Wage- ningen, een uiterst nuttig boekje: '126 bollen en knollen in kleur' door Wim Oudshoorn. Voor 14,50 kunt u zelf een keus maken uit in voorjaar en zomer bloeiende boi-« knol- en wortelstokgewassen, wat u erg gemakkelijk wordt gemaakt door de vele kleurenfoto's. Bij elke soort worden botanische bijzonderheden en herkomst opgegeven en vindt u aanwijzingen over standplaats, poot; diepte en planttijd. dingen begaan, dan als minimum 1 jaar intrekking van het rijbewijs en iemand die dronken achter het stuur zit direct twee jaar intrekking. Dan hebben we in een korte tijd een rusti ger verkeer op de weg. Creil D. v. d. Ploeg (ADVERTENTIE) 3 maal 10 gulden aan prijzen (ADVERTENTIE) Strips Amsterdam Boek wierp drie nieuwe stripboeken op de immense stapel: De schrik van de zeven zeeën (een avon- Miep Diekmann tuur van Roodbaard; Het woedende water (Over Ravi an de ruimte-agent) en Grootvizier Iznogoedh (De avontu ren van Kalief Haroen EL Poessah). Vanaf 1 oktober De Agfa-Gevaert Evenementen Promotie wordt 30 september afgesloten. Na die datum zijn de gratis toegang Smile-stickers dus niet meer geldig. iet piekeren maar puzzelen - door mr. G. van Vorden wel de opgave volgens velen zeer lfs tè) gemakkelijk was zijn er nog wat fouten gemaakt; in hoofdzaak tegen de voorwaarde dat geen der len van de districten (driehoeken) ger dan 100 (km) mocht zijn. schets van de kaart treft U hier* STRAATSBURG (ANP) Een aan tal socialistische leden van de asssm- blee van de raad van Europa heeft voorgesteld de Nobelprijs voor de vre de postuum toe te kennen aan Salva dor Allende, omdat hij probeerde 'een vreedzame oplossing et vinden van de meest dringende problemen van de derde wereld'. (ADVERTENTIE) ier aan, waarbij moet worden opgc- rkt, dat ook het spiegelbeeld daar- een juiste oplossing vormt. (figuur) lengten der zijden van de distric- Ji zijn: A: 6-8-10; B: 8-15-17; C: 20-21- 2 D: 2048-52; E: 7-24-25; F: 24-70-74; H 3980-89. Tientallen oplossers gaven aan, dat enkele gegevens overbodig waren; in ieder geval beter dan te weinig gege vens! De heer A. Schaafsma (65) te Boven- Hardinxveld vindt het een raar land 't Koninkrijk Pythagorij-e heeft een vorm om van de schrei e. Die hier voert de heerschappij-e kan conflicten niet vermij-e. Moge hij zich al verblij-e, dat de omvang uit ging dij-e, 'k vrees, dat hij zal moeten lij-e van een groot deel woestenij-e! 'Nog nimmer vond ik een opgave in deze serie zó gemakkelijk' oordeelt de heer W. de Jonge (70) te Zaltbommel. Maar de heer M. Vader (154) te Lei derdorp (gaf U zich al op voor de tiende puzzelreüniie op 20 oktober bij deze heer; storting 5 op giro 595494; er is nog maar weinig plaats!) vindt het 'een flauw dingetje: een half uur werk!' Ir. J.F. Cusell (60) te 's-Gravenhage geeft een leerzame beschouwing: 'De stichters van het koninkrijk zijn wel wonderlijk te werk gegaan. De hoofd stad Euclidesia ligt in het kleinste district, in een uithoek van het land het district H heeft een 65 maal zo grote oppervlakte. Strategisch is het land kwetsbaar bij de samenkomst van D en E. De totale oppervlakte van het land bedraagt 3978 vierkante kem. Zou het land de cirkelvorm heb ben, dan zou de omtrek iets minder dan 224 km zijn nü is deze 432 km: onvoordelig voor de grenscontrole en voor de defensie. Maar voor ail deze tekortkomingen is de auteur, de heer J. G. Trommel (117) te Zoetermeer niet verantwoordelijk!' Ten slotte het fraaie dichtwerk van cis. J. Bijleveld (101) te Rijnsburg( Hier bied ik U gratis de plattegrond van 't gedriehoekte Pythagorije. Dat dit land met zijn grillige vorm zo ontstond is dank zij wiskundige keien Want natuurlijkheid is er in 't minste niet bij en de hoofdstad in A ligt gevaarlijk! Niet graag zou ik daar dan ook wo nen. 'tWas mij in èlk opzicht veel te bezwaarlijk. Niet alleen om 't gevaar (want mis schien blijft er vree en komt Pythagorij niet in oorlog), maar dan valt lijkt mij nóg daar te wonen niet mee als ik eventjes verder denk door nog. Stel, dat er een zakenman in district A overal in het land wel een klant heeft en hij moet één bezoeken gaan in dis trict H: ik denk dat hij danig het land heeft! Wat een afstand die hij van de stad rijden moet. en dat, nu benzine zo duur is! Nee, mij niet gezien daar! En 't is ook maar goed, dat dit land enkel fantasie-puur is! Doordat velen aan moeilijkheid de voorkeur geven is het waarderingscij fer viij laag: 6,87 verkregen uit: 1 (0.7 pet), 2 (0.1 pet), 3 (2,4 pet), 4 (3.2 pet), 5 (9.9 pet), 6 22,5 pet), 7 (27,7 pet), 8 (19,7 pet), 9 (8.0 pet), 10 (5,8 pet.). De ladder staat boven 156 punten met de volgende prijswinnaars: 1) J. H. Abbink. Huize 'De Vloed', Crocus- straat 2, Son (N-Br) (voor de 19e maal) 2 B. E. de Haag, Prins Clau- splantsoen 24, Driebergen (voor de le maal) 3. W. Klein Kranenberg, Krop- hollerstraat 5, Son (N.-Br) (voor de 5e maal) 4. drs. P. Noordzij, Sand- bergstraat 12, Abcoude (voor de 8e maal) mej. F. C. Willemsen, St. Maartensdreef 342, Utrecht (voor de 7e maal). NAJAARSPRIJSVRAAG 1973/1974 Vanaf 29 september is er weer eer grote Najaarsprijsvraag die duurt t/m 15 februari 1974. 25.000,aan prij zen, waaronder vier eenpersoons Iri- sette donsdekens met lakenovertrek en kussensloop in fraai dessin t.w.v. 250.—. donszacht slapen onder een donzen dekbed Claushuis-Beuth Co. - Barneveld. Horizontaal: 1. rondhout, 3. overzet veer, 7. bij elkaar behorende voorwer pen, 10. ieder, 12.-vijzel, 15. deel van een schip. 17. buitenhaven, 18. bevel, 19. een der Cycladen, 20. bouwland, 22. doorweëkt. 23. bij, 24. titel (afk) 26. hoog bouwwerk, 28. rund, 29. klank, 31. schoenvorm. 33. scheik. ele ment, 34. muzieknoot: 36. senior (afk) 37. organische verbinding, 40. oven krabber, 42. pers. voornaamw. 43. zangstem, 45. gewicht (afk) 46. nacht gewaad, 47. erg, 48. kolenemmer, 50. oude inhoudsmaat. 51. waterstand, 53. peulvrucht, 55. Z. Am er. thee. 57. stopverf (Z.N.) 60. kippenloop, 61. schaapkameel, 62. kliek, 63. Rijkstele foon. Verticaal: 1. latwerk, 2. marmeren knikker, 4. voorzetsel, 5. gevangenis 6. deel van een trap, 7. muzieknoot, 8. achting. 9. voorvoegsel, 11. wending 13. kraam, 14. knaagdier, 16. muzieknoot, 18. zwemvogel, '21 heks, 22. water in Limburg. 23. torenkraai (gew) 24. muzieknoot, 25. paard, 27. overblijfsel, 29. twijg. 30. zandheuvel, 32. telwoord, 33. hemellichaam, 35. duikereend, 38. pas, 39. kledingstuk, 41. landbouw werktuig. 42. opgewekt, 44. oeverge was, 46. tweetal, 47. zangstem, 49. uit stap, 50, lengtemaat (afk) 52. jong schaap, 54. voorzetsel, 56. loot. 57 fa milielid, 58. welaan, 59. volksnaam van de kauw. Oplossingen tot en met woensdag a.s. per briefkaart zenden aan: Trouw-Kwartet Postbus 859, Am sterdam. Linksboven vermelden: Weekendpuzzel. Oplossing van vorige weck: Hor. 1. met huid en haar, 11. edel, 12. Arie, 13. tol, 14, meent, 17. Ada, 18 em. 19. toegaan, 21. Aa, 22. ert, 23. map, 25. mee, 26, alm. 28. dam, 30. dorpel, 31. Oberon, 32. Ada, 33. els, 35. lip, 37. e.- a.v. 39. dia, 41. er, 43. nevelig, 46. na, 47. nap. 49. regie, 50. pon, 51. iris, 53. lade, 54. een lijn trekken. Vert. 1. meter, 2. Edom, 3. tel, 4. hl. 5. idee, 6. Enna, 7. ha, 8. ara, 9. Aïda, 10. reaal, 14. mot, 15. egel, 16. tam, 19. trepaan, 20. nadelig, 22. Eerde, 24. paria, 25. moa, 26. ale, 27. mos, 29. mop, 34. leeg, 36. menie, 38. ver, 39. die, 40. manen 4?. rare, 44. veen, 45. lier 46. node, 48. pin, 50. pak, 52. s.l., 53. l.k. Prijswinnaars: De heer C. Miedema, Vlielandsestraat 69, Scheveningen. De heer J. G. Trommel, Sandringapad 6, Zoetermeer. Mej. M. Hoek, Bentinck- plein 64, Rotterdam. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 23