eoeo MIJN POES WIL NAAR PARUS WAT NU? Nachtuitzendingen radio nu uitgesteld Extra vuil door wet op verwijdering afval w De Weldoener ^oor R°wan wnson Vijftig NVYleden willen actie tegen Albert Heijn Uitgewezenen uit Chili arriveerden op Schiphol NOD b TROUW/KWARTET VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1973 BIXNENLAMD/RADIO EN TV T4 Minister wil 'nog even' wachten Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Omdat de besprekingen over de arbeidsvoorwaarden van het omroeppersoneel, dat de nachtuitzendingen moet verzorgen, niet op tijd afgerond zijn, zullen die uitzendingen niet op 1 oktober beginnen, zoals het plan was. (•advertentie; MARY PERKINS Maillots JanSSen ZWOLLE DIEZERSTRAAT 32 Minister Van Doorn heeft de raad van beheer van de NOS laten weten, dat hij het beter vond, dat 'nog even' wordt gewacht Een hindernis vormen de arbeidsvoor waarden. Zaken als financiële compen satie, werktijdregelingen en kantine voorzieningen worden daaronder ver staan. Er zijn besprekingen geweest tussen de vakbonden en werkgeversor ganisatie die weinig hebben opgele verd. Volgende week dinsdag wordt het gesprek voortgezet. De heer L. H. Rottger van de bond Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL Velen van de tweehon derd Nederlandse missionarissen, die in Chili werken, zullen het land moe ten verlaten. Deze verwachting spra ken de twee zusters en de vijf pries ters, die gisteren uit Santiago op Schiphol aankwamen, uit. De Chileen se junta heeft gisteren vier paters, en een journalist vrijgelaten. De paters J. Brinkhof, M. Schram, B. Bolk en H. Bastiaanse en de journalist Koes Koster zaten in het nationale stadion in Santiago gevangen. Het vijftal moet het land zo spoedig mogelijk verlaten. De zeven zusters en priesters, die gis teren op Schiphol aankwamen, wilden uit angst voor eventuele repercussies tegenover de achtergeblevenen, liever geen mededelingen doen over de toe stand in Chili. De meesten van hen hadden de afgelopen dagen in de Ne derlandse ambassade gebivakkeerd. MeTcurius van het NW waarbij de meeste omroeppersoneelsleden zijn aangesloten, vindt het tijdstip waarop men is gaan praten van werkgeverszij de laat. 'Wij hebben op 30 augustus al een brief geschreven. Ondernemingsraad Voor uitstel pleitte eerder gisteren de NOS-ondernemingsraad bij het NOS- bestuur. De ondernemingsraad verga dert volgende week donderdag weer. Het NOS-bestuur zal vandaag over de ze kwestie de zoveelste in omroep land vergaderen. Minister Van Doorn heeft gisteren meegedeeld, dat de omroepraad aan hem een positief advies heeft uitge bracht over invoering van nachtuit zendingen. Het lange uitblijven van dit advies is oorzaak geweest van het feit, dat de minister nog steeds geen officiële beslissing had genomen. Van een verslaggever UTRECHT Vijftig leden van de NW-bond MercuriuS (o.a. winkel- en omroeppersoneel) hebben er bij het hoofdbestuur van deze bond op aange drongen te bevorderen dat Albert Heijn stopt met het importeren van koffie uit Angola .De leden vragen het hoofdbestuur op korte termijn contact op te nemen met hun leden, kaderleden en ondernemingsraadsle den bij Albert Heijn om zich met hen te beraden over de strategie waarmee kan worden bereikt dat het grootwin kelbedrijf geen Angolakoffie meer in koopt. De verklaring is ook onderte kend door de bedrijfscóntactcommis- sie van Elsevier en de bedrijfsgroep radio en tv van Mercurius. AMSTERDAM De gang van zaken bij Ballast-Nedam ontwikkelt zich in dit lopende jaar bevredigend. De om zet zal enigszins hoger uitkomen dan in 1972, hetgeen in belangrijke mate wordt veroorzaakt door de gestegen activiteiten in het buitenland. Enkele grote internationale projecten z)5n in de eerste helft van dit jaar gestart. (ADVERTENTIE) Horizontaal: 1. Bloembed, 4. kleding stuk, 9. papegaai, 10. doortochtgeld, 11. vlaktemaat, 12. heeft een dier, 14. voornemen, 15. voor, 16. rund, 17. af nemend getij, 19 uitstekend, 22. on derricht ,24. bid (Lat)' 25. deel van een boom, 27. uitstalkast, 30. sport- term, 32. plaats in Finland, 33. meis jesnaam. 35. rijstdrank, 37. snorre- baard, 39. plaats in Gelderland, 40. zelf kant. 41. bijbels figuur, 42. netvlies, van het oog, 43. kliekje. Geen paniek, mevrouw H. te A., die komt binnen een week met een fikse kater bij u terug! Mocht u overigens ook wat willen weten over haar eten, vraag dèt dan bij de dierenspeciaalzaak. Alleen déér ligt trouwens het uitstekende Witte Molen VLEES - MENU, nieuwe knabbelbrokjes van puur-natuur en boordevol eiwit. Dat hébben ze niet in Parijs! Voedert al wat blaft, mauwt, piept, fluit, koert of knort. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Extra luchtvervuiling en verspilling van grondstof fen zou het gevolg zijn van de wet op de verwijdering van onder an dere afvalolie, die bij de Nederlandse regering in de maak is. Deze bezwaren ontwikkelde de Europese unie van handelaren in smeer oliën, die gisteren in Rotterdam vergaderde. Verticaal: 1. kleurtekening, 2. peul vrucht. 3. knol, 4. insekt, 5. reeds, 6. aanleg. 7. tijdrekening, 8. soort kabel jauw 10. trilling (muz) 13. vlakte maat. 14. Amer. dichter, 16. het kna gen, 18. verzoek, 20. godin van de toorn, 21. deel van een boom, 23. hek werk, 26. grote boer in Rusland, 28. jongensnaam, 29. een zekere, 31. bij bels figuur, 34. nakomeling, 36. vaar wel, 37 een der Cycladen, 38. schortje, 40. onbekende. OPLOSSING VAN GISTEREN Hor: 2. model 7 tenor, 8. morel, 9. egaal. 10. ara, 12. Eli, 13. ank, 15. pe del, 17. lente, 19. de 20. do. 21. emeit, 24. kedde, 26. lor, 27. Ier, 29. eer, 30. steel. 32. menie, 33. Eiger, 34. plots. Vert.: 1. genre, 2. moe, 3. orgel, 4. email 5. lol. 6. meent, 10 appel, 11. adder. 13. anode, 14. kever. 16. eel, 18. Ede, 22. moker, 23. titel, 24 .kreet, 25. degen, 28. Ee. 30. sip, 31. lis. Als het wetsontwerp wordt aangeno men zal de Nederlandse afvalolie wor den gebruikt als stookolie, aldus de handelaren. Zij vinden het beter, het opwerken van oude olie tot nieuwe smeermiddelen te stimuleren. Ook in West-Duitsland, Italië en Frankrijk wordt deze regeneratie door een systeem van heffingen financieel steund. De unie hoopt dat de Nederlandse re gering tot een soortgelijke maatregel overgaat, omdat anders hét enige overgebleven regeneratiebedrijf in ons land zou verdwijnen. Volgens het in 1971 uitgebrachte ad vies van een door de regering inge stelde Werkgroep afvalolie, zou ver branding van de olie geen luchtver ontreiniging veroorzaken, omdat er geen of zeer weinig zwavel in zit. (Volgens de unie komen bij de ver branding lood, zwavel, zink en fosfor vrij.) Bij regeneratie, aldus het advies uit 1971, ontstaan afvalprodukten die bij verbranding wel zwaveldioxide produceren. De werkgroep sprak zich niet voor een van beide verwerkingsmethoden uit, maar signaleerde wel dat regene ratie financieel gesteund zou moeten worden. De grote oliemaatschappijen hadden daarentegen aangeboden, de afvalolie te verbranden mits die per schip zou worden aangevoerd. Orgeldag in Ede EDE Zaterdag 29 september organi seert het maandblad 'De orgelvriend in Ede een landelijke orgeldag. In 'De Open haard' zullen de leden van de Orgelvriend die dag kunnen genie ten van alles wat met het orgel te maken heeft. Er staan huispijporgels en er zijn tentoonstellingen, ingericht door de orgelmakers Reil te Heerde enVan Vulpen te Utrecht. De heer Van Dijk (Van Vulpen) zal op kleu rendia's laten zien hoe een orgel ont staat. Ook over niet-leden zijn bepaal de onderdelen van dit programma gra tis toegankelijk. Om 16.00 uur is er in de Nieuwe Hervormde Kerk een orgel- uur, door en voor orgelvrienden. Om 19.30 uur geeft Frans van Tilburg een gratis toegankelijk orgelconcert in de Oude Kerk. Vlagvertoon Met zijn driehonderd leden tellende koor Deo Cantemus heejt Arie Pronk in de Londense Royal Albert Hall voor massaal Nederlands vlagvertoon ge zorgd. Dit concert, waarvan donder dagavond een deel werd uitgezonden, opende een reeks van zes of zeven uit voeringen die de EO buiten eigen land organiseert. Bij de volgende concerten zullen koren, orkesten en solisten uit o.a. Finland, Zweden, West-Duitsland en Zivitserland zich aan de Nederland se kijkers presenteren. Van EO-zijde heb ik gehoord, dat de BBC belang stelling heeft getoond voor het in Lon den opgenomen concert; mogelijk zal het dus ook in Engeland worden uit gezonden. Finland overweegt eveneens overname van de daar gegeven uit voering. Tot de hoogtepunten in Londen be hoorde ongetwijfeld het optreden van Willa Darsey ,in meer dan één opzicht een monumentale vertolkster van de klassieke Amerikaanse gospel-songs. Behalve door haar wonderlijk genuan ceerde klankkleuring en haar stembe- reik, boeide deze Amerikaanse neger- zangeres omdat zij zo intens vanuit een overtuiging zingt. De Nederlandse zangeres Reinata Heemskerk moet een goede indruk hebben achtergelaten. Al bestaan er heel wat romanvervies en filmbewerkingen van Miguel de Cervantes' onsterfelijke verhaal over Don Quichotte, er kan er altijd nog wel eentje bij. De avonturen van de Dolende Ridder zijn ijzerstterk en in elke nieuive generatie zullen er velen zijn die zich gretig aan heroïek en ro mantiek overgeven. Maar ook zij die de legendarische zonderling en zijn filosofische schildknaap Sancho in al lerlei uitvoeringen reeds hebben be wonderd, zullen hun zwak behouden voor het tweetal. Meniqeen zal daarom hebben genoten van de door de KRO uitgezonden tele visiefilm, waarin Rex Harrison en Frank Finlay zich kostelijk uitleven in wat voor veel acteurs de puurste droomrollen zijn. De BBC en de Ame rikaanse MCA stuurden hun opname- ploegen naar Spanje om de sfeer van het verhaal zo authentiek mogelijk te kunnen weergeven. Speelscènes en het landschappelijk décor vormen dan ook een prachtige eenheid. Harrison zal vaker op het Nederlandse scherm te zien zijn, want de KRO gaat één van zijn grootste internationale triomfen, de film 'Anna en de koninq van Siamin dertien maandelijkse af leveringen uitzenden op de ivocnsdag- avond. 'Het Gat van Nederland' bood lang durig uitzicht op artiesten die in het pittoreske Giethoorn hun tweede huis hebben en er zich een ander mens voelen. De cameramannen maakten dat voluit aannemelijk met hun plaat jes van florissant buitenleven, al dan niet verweven met statussymbolen. Al bij al een erg vriendelijke reportage; voor de VPRO eigenlijk te weinig kri tisch. Ook de belichting van de opgung van het elektronisch orgel geschiedde zonder kanttekening, hoewel de kijker hier en daar toch wel enige informatie- zal hebben verlangd. TON HYDRA Druk op Moskou WASHINGTON (AP) et Ameri kaanse congres zal een wetsontwerp in behandeling nemen over het uitoe fenen van druk op de Sowjet-Unie om de emigratiebepalingen voor joden te verzachten. Het voorstel verbiedt han delsconcessies aan Rusland, tenzij de president vaststelt dat de Russische emigratiepolitiek niet meer dicrimi- nerend is. (ADVERTENTIE) 104 Ze kon haar verontwaardiging niet langer bedwingen. 'En wat hebt u daar in de rimboe zitten?' beet ze hem toe. Hij beantwoordde haar woede met een innemende glimlach. 'Zoals u weet: niets. O ja.ging hij filosofe rend verder, 'ik begrijp best hoe u dat bekijkt. Ik heb jaren in Engeland gewoond. U bent zo lang rijk geweest dat u niet weet wat echte armoe is. Als er genoeg boter is voor een half pondje per persoon per maand doe je het op de bon. Dat is juist. Maar als je niet meer dan een-tiende daarvan had? Dan had niemand iets aan die rantsoenering. Je geeft dan een paar mensen te eten en de rest krijgt niet meer dan de belofte dat ei morgen voor hen boter komt'. 'En als er niets is?' 'Dan zijn ze misschien teleurgesteld. Maar het is geen desillusie. Een Afri kaan stelt een belofte op prijs, zelfs ai wordt hij niet vervuld. De hoop die 'erdoor ontstaat geeft hem op de een of andere wijze vertrouwen en waardigheid. Wanneer ik mijn volk gezondheidszorg en onderwijs en betè- re landbouw beloof, Is dat een uit drukking van waarop ik denk dat zij als mens recht hebben.Er wordt niet van me verwacht dat ik dat morgen voor elkaar heb'. Het onderwerp scheen hem opeens te vervelen. Hij hield op en wendde zich onverwachts tot de ambassadeur. Hij zei scherp: 'Maar als ik hun tanks be loof, is dat een andere kwestie. Wat voor berichten hebt u vanochtend voor mij, meneer Hunter?' 'Het kan een beetje gevaarlijk zijn', zei de kolonel. 'We hebben alle voor zorgen genomen, maar niemand kan een ongeluk voorkomen'. Hij zag er heel jong en wat geprikkeld uit. Sylvia voelde zich enigszins moeder lijk geamuseerd het moest een op windende en toch ook beangstigende ervaring zijn, voor je vijfentwintigste kolonel te worden. 'Weest u maar niet ongerust', zei ze. 'Dat begrijp ik best'. 'Wat onze eigen mensen betreft, kan ik zeggen dat ze order hebben niet te schieten en dat ze zullen gehoorza men. Maar de rebellen kennen geen discipline. Alleen maar tuig is het'. Vreemd, dacht ze, hoe snel een mythe uit de weg geruimd kan worden. Vijf tien jaar geleden, toen zij hier voor het eerst kwam. zou deze jongen met zijn knuist in de mond naar binnen zijn gestoven als er een Luako-soldaat aan kwam. Als de Luako's met de voet stampen, trilde de aarde de Luako's eisten de heerschappij op, en de Sosima's en Mongo's en Lilondes bogen het hoofd. Nu waren er Ameri kaanse kanonnen achter de rotsen op gesteld en Britse pantserwagens op de stoffige wegen: op het vliegveld meer naar achteren stond een eskader Russi sche MIGs klaar om op te stijgen zo dra de order loskwam. Guchiri had de verkiezingen gewonnen en de geza menlijke democratieën, begerig naar koper, waren bereid hem te helpen om aan zijn erfdeel te komen. Nu zat Bemba, die zo lang aan het hof had verkeerd, in de rimboe on dergedoken de slachtpartij af te wach ten. Het republikeinse leger was hier de afgelopen twee weken blijven wachten op aanvoer van proviand en munitie. Morgen zou het verder door het dal oprukken. De kolonel herhaalde de regeling voor de vierde keer, of was het de vijfde of zesde? 'Er ls overeengekomen dat u binnen zes uur weer aan ons wordt overgege ven. Nadien, als er geen teken is ge geven, zijn alle regelingen ongeldig'. Hij herhaalde streng: 'Ongeldig. Be grijpt u dat?' 'Ja'. 'Dan kunnen wij geen verantwoorde lijkheid voor uw veiligheid meer op ons nemen. Het heeft geen zin dat de Britse regering of de Britse pers ons de schuld geeft als u door die mensen ontvoerd wordt'. 'Ik heb de verklaring ondertekend', zei ze mat. Crane kwam tussenbeide. 'U hoeft zich hier werkelijk geen zorgen over te maken, kolonel. Mevrouw Barring ton heeft een verklaring afgelegd dat ze dit geheel uit vrije wil doet en voor alle mogelijke gevaren gewaar schuwd ls. Ik ben er zelf getuige van geweest en onze ambassadeur ook'. De kolonel haalde de schouders op. 'Als dat maar volkomen duidelijk ls'. Hij liep weg om iets tegen een paar mede-officieren te zetten. Crane vroeg haar: 'Voelt u zich goed?' 'Of lk bang ben, bedoelt u? Nee, ei genlijk niet. Het zou misschien vrou welijker zijn als ik het wel was maar ik kan me niet voorstellen dat me iets zal overkomen'. Ze had Crane nooit erg gemogen, en ze wist dat hij haar nooit gemogen had, maar het gevoel samen lets van vitaal belang mee te maken, verbond hen in een zekere intimiteit. Ze merk-, te medelijdend de donkere kringen onder zijn ogen op; hij werd voor iets dergelijks werkelijk te oud. 'Ik wilde dat ik met u mee kon', zei hij tobberig. 'Ik zal doen wat ik kan', verzekerde ze hem. 'O, dat bedoel ik niet'. Waren het de zorgen om haar veiligheid, het verlan gen om deel te hebben aan iets van belang, of het idee dat alleen hij aan Barrington genoegzaam kon uitleggen wat er op het spel stond? Het was wel zeker dat de rol van toeschouwer hem erg tegenstond. 'Het duurt nu niet lang meer', zei ze tot troost. 'Vanavond kan Edward met ons op de terugweg zijn'. 'Denkt u?' Er klonk twijfel in Crane's stem. Het was of hij eindelijk geen vertrouwen meer had in zijn vermogen ook maar iets te voorspellen van wat Edward zou kun nen doen. De kolonel kwam op hen at. 'Ik denk dat u nu moet gaan', zei Crane. Hij drukte haar hand en zei op zijn vor melijke manier: 'We zullen aan u den ken. U bent een heel moedige vrouw' (Wordt vervolgd) 177: Van dit alles was natuurlijk de jeugdige graaf Roderick Reinler Ben- nick van Rijckensteyn nog niet op de hoogte. Hij had zich immers om het dorp nog niet bekommerd, want het terugbrengen van de schatten eiste héél zijn aandacht op. W e kunnen echter wel even vertellen, dat de ede le jonkman haast achter de zaak had gezet. Met een razende vaart was hij slotwaarts gereden en het had hem niet al te' veel tijd gekost, want er was 's nachts weinig verkeer bij de weg. Nauwelijks was hij thuis of hij bracht alle schatten via de geheime gang naar hun onderaardse bergplaats terug. De toegang tot die bergplaats stond nog steeds wagenwijd open en het was hem dus niet moeilijk geval len. Er hoefde ditmaal geen loeiende grammofoonplaat aan te pas te ko men, Edochomreden de jonkman een zéér kundig officier was, begreep hij wel, dat hij ook de nodige aan dacht diende te besteden aan de ach terzijde van de onderaardse spelonk. En die achterzijds was door de ver dreven Platvinkjantje doorbroken Daar moest dus wat aan gedaan wor den. Snel zocht Roderick Reinier nu de nodige materialen bijeen. Er was immers nog genoeg over uit de tijd, toen Adriaan gemetseld had. Zodoen de vertoonde zich weldra weel oud, vertrouwd beeld. De stf stond vol metselaarsbenodigdlak zoals emmers kalk, zand, stenel di ment en nog meer.. Roderick snel, héél snel. Nog voor de da£ 'aanbrak had hij de doorbrokefrs termuur hersteld. Hij was zei dc verbazend snel, dat het voor op D kenaar onmogelijk was de kj aa edelman bij het handwerk te t red< Maar dat geeft niet, want het gaj js slot van rekening om het resk En dat was dat de voorraad scL weldra weer te pronken stond j"et verborgen, onderaardse kerker .nge FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.1i Ochtendgymn. 7.20 (S> Dag mot eon gaatjo. met 7.55 Verkeer sinfo 8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 0.00 Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? - pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Radio Koperkvrartet. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged. S) Ar beidsvitaminen (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radio journaal). 11.30 (S) Horlepiep - serie progr.'s. over volksmuz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de Derde Wereld: inf. progr. over ontwikkellng6gamenwerk. 12.15 Blik op Europa - lnf. progr. over de Eur. in- tegratio. Overheldsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. NOS: 12.40 fS) Lichte gramnunuz. 12.50 Recht en slecht. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerismo: toerist, lnf. uit binnen- en bultenl. 13.50 Van Ta-ta tot totale taal - rubr. over het leven In do taal. 14.00 (S) Muz. uit de Middeleeu wen en Renaissance. 14.35 Spiegel van Bel- gie - muz. en nws van onze zuiderburen. I5.ro (S) Zoeklicht op Nederland: rep. en comm. uit alle delen v.h. land en veel mui. (16.00-10.02 Nws). VPRO: 17.00 VPRO-Vrljdag: reohtstr. progr. met pollt. analyses, rep,, ac- thergr.-inf. en telef. reaktles, met 17.00 Ak- t.rubr,: 17.55 Med,; VPRO: 18.00 Nws; 18.11 Akt.rubr.: 18.20 PP; Uitz. v.d. K.V.P. en 18.50 Komm. KRO: kop - progr.serle over mogelijkheden in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: verzoekpl progr. 22.00 Relsoogst toerist. magazine. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hits. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO; 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass.- en mod. muz. (7.30 Nws; 7.41-7.50 Echo). 8.24 Overweging. ■8 30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moe ders wil ls wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: mod. en klass. kamermuz. (10.30- 10.32 Nws). 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauze- progr., met 12.22 WIJ v.h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.: 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op vrijdag. (15,30-15.32 Nws). 17.00 Zonder grenzen: rubr. O'-er missie en zertding. 17.10 (S) Lich te ork.muz. en zangsollste. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: IS.00 (S) Licht ork. met solisten. 18.30 Nws. 18.42 Echo. 18.50 Verkenning: nws, feiten en achtergr. op soc.-maatsch. terrein. 18.58 Marktber. VPRO: 19.00 VPRO- Vrljdag: rechtstr. progr. met soc.-kult. akt. en ber. en waarin verder 19.00 en 20.05 Ak t.rubr.; 20.00 Nws en 20.15 VPRO-Vrljdaga- vond-conc. <19.50-20.00 NOS: Den Haag van daag). VARA: 21.00 (S) Radio Fllh.Ork. en solist: seml-klass. en mod. muz. (In de pSu- ...45-21.55 Gesori kaart. Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Gospelsound: muz. voor Jonge mensen. 8.00 Nws. 8.02- (S) Tus sen thee en koffie. 9.00 Nws. 9.03 (S) Ne- ris derl. ons vaderland: Nederlandse mi Nws. 10.03 (S) De muzikale fruitmaiyp- zoekpl.progr. van en voor zieken. 11.03 Zing, zing, zing! 12.00 Nws. Barend - op de Holl. toer. 13.00 Nw Popcorn. NOS: 14.00 Nws. 14.03 M Methode. AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Top I: Amerlk. hitparade. 16.00 Nws. ïtótlg Twenty II: Engelse hitparade. 17.1 iet 17.03 Radiojournaal. 17.06 Postbus 71 zoekpl.progr. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag nl 19.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: ve jn] 20.00 Nws. 20,02 Dr. Wiener's Ml 7" VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-VriJdafc how. (22.00, 23.00 en 24.00 Nws)ig" Med.) 0.55-1.00 Nws. BELG1E 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. progr. 12.50 Bultenl. persoverz. 13. akt., weerber. en schouwburgprogr.' na: Zig-zag 13.55 Beursber. 14.00 Nv Schoolradio. 15 00 Nws. 15.03 Schi V dei schaal. 18.00 Nws. 18.05 Geer acht. 18.2 sporlresultaten. 18.30 Wegwijs weze Sportmagazlne. 18.55 Taalwenken. l pp ork.^i.d. week. 19J)9 Nws en act. 19. Cg de 21. CÓ §pllnternws. 22.00 Nws. 23,%efc no in nno Afx.nn ah m.u 1 23.10 De nachtridder. 23.40-23.45 Nw TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VARA 19.05 Popzien NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Twee onder een kap 20.50 De brave soldaat Schwejk 21.50 Koning Klant 22.40 Van Onderen, doe progr. NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal TROS 19.05 DeWombels 19.10 Zorro 19.30 Wereld op Wielen NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Familie Strauss 21.10 Music-All-In: Groot Tros-Televisie- orkest mei solisten 22.10 Een kwestie van geduld NOS 22.50 Uit de Kunst Kunst in de Knoa' 23.25 Journaal DUITSLAND I 10 00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Das Splel der Luge, Franse speelfilm. 12.05 Kontraste. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Journaal. 15.55 Amusem.progr. 16.40 V.d. kinderen. 17,10 lnf. progr. 17.55-19.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Reg. maga zine. 19 26 Okay SIR. 19.59 Progr.overz. WDR: 8-20-11.30 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 Okay SIR. 18 40 Act. 19.15 Kindcr- progr. 19.25 Die Krimlnalerzahlung.) 20.00 Journaal en weerber. 20.If Fllmrep. 21.00 Rep. uit Bonn. 21.25 Verkeerstlps. 21.30 Man- nix. 22.15 Journaal en weerber. 22.30 Sport. 23.00 Die Unverbesserlichen. 0 25 Jour naal. DUITSLAND II 16.35 Der Kurler der Kalserln. 17.00 Aus Klndern werden Leute (1). 17.30 Jou weerber. 17.35 Sportjournaal. 18.05 Act. en muz. 18.35 Serie fl Charlie Chaplin. 19.10 Bultenl. re Journaal, act. en weerber, 20.15 S ein Theaterleben, doe. spel In twe Aansl.: Kort Journaal. 21.35 Fllmn BELGIE NEDERLANDS 14 00-16.00 en 17.00 Schooltelevisie. 18.00 FabeltJeskr. 18.05 Vakantlequ English for business (1). 18.50 Dok. gonbnuwarleiders. 19,20 Progr.ove volgende week. 19.33 zoeklicht. 19. en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 I R (4). 21.40 Panorama. 22.25 Journal l; 23.20 Francis Bacon. rde H ite D .e g lete ied im rdc ihtd Schol met citroensaus Voor 4 personen stoofschol 1 ui 4 worteltjes peterselie 2 blaadjes foelie theelepel tijm 50 gram boter 30 gram bloem 4 dl. visbouillon 1 dl. room zout, peper 1 cetl. citroensap Doe twee liter water in een gr( en voeg de ui, worteltjes, wat lie, foelie en tijm toe en 40 g Laat het water een half uur ko doe er dan de goed gewassen s schol in. Laat dit alles ongeve \- minuten zachtjes koken. Haal eruit en leg deze met de lieht£ naar boven op een schaal, saus: de boter smelten, er de dooi'roeren en geleidelijk de visbouillon er aan toevoegen roeren tot een gladde saus staan. Natuurlijk niet alle b erbij, maar net zoveel tot goed is. De saus afmaken met zout, peper en het citroensap. Menutip: Schol met citroensaul appelen, gemengde sla, hopjesvl :i V Ier. Val '<tee, p 'rbi t'Oi :ht ja, H gl V 7

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6