Versnipperde aanval op KNWU sponsorplannen Russisch voetbal vreest Chili na puntendeling in Moskou Bemiddelingspoging in arbitersconflict 5aalhandbalteam rond Sittardia opgebouwd ion Ketting: Waardeloos om soals De Vries (Frisol) alleen te gaan praten Fan Zandvliet roorzitter ran Feyenoord Jan Mulder traint weer in selectie Twee wedstrijden Geen Spelen in Chili Biljarters terug naar oud systeem België Go Ahead eerder tegen FC Groningen ïïouW/KWARTET VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1973 SPORT T13/K15 fin onze speciale verslaggever bRDRECHT Binnen de kring in amateur-wielersponsors be- iaat er wrevel over de houding in Frisol waarmee de sportcom- ussie van de Koninklijke Neder- tdse Wielren Unie gisteravond fcn onderhoud heeft gehad. Frisol it naast een profploeg (met o.a. Bes Priem) ook een amateurfor- latie (met o.a. Fedor den Her- te) sponsort, ageert naar de me ng van een aantal sponsors te- tel alleen tegen de aangekon- [gde K.N.W.U.-maatregelen die e mogelijkheid tot sponsoring Jnstig beknotten. Frisol-direc- iur Nico de Vries heeft gister- Irond duidelijk laten doorsche meren dat hij het overnemen bor de K.N.W.U. van een aantal [ken van een achttien punten mvattend programma een abso- ite voorwaarde acht om de wie- rsponsoring ook in 1974 te con- huëren. e amateursponsors gaan op 7 okto- tr een hele dag met de sportcommis- |e en hoofdbestuur van de K.N.W.U. pcussiëren over de aangekondigde laatregelen die naar de mening van wielerleiders de gezondmaking van wielrennerij moeten bevorderen. Bsol zal op die bijeenkomst ook aan- fezig zijn. Directeur De Vries: 'Maar e bijeenkomst van gisteravond dien- ertoe om een heel uitgebreid plan I tafel te leggen. Op 7 oktober zal |t er op neerkomen dat een groot ntal sponsors zich niet akkoord ver jaart met de KN.W.U.-plannen, maar in het stellen van alternatieven kom I niet toe. Die heb ik gisteravond lllen bieden'. et meest omstreden punt uit de JTTERDAM De 54-jarige Leo In Zandvliet is gisteravond op de le- jnvergadering van Feyenoord met al- mene stemmen tot voorzitter gfeko- n. Hij is de opvolger van Guus Kou- enberg die de Rotterdamse club ne- jen jaar heeft geleid. Van Zandvliet, n het dagelijks leven directeur van !e Vakraad voor de Metaalnijverheid i Den Haag, maakt sinds 1960 deel jt\van het bestuur van Feyenoord. ijn verkiezing tot eerste man hield Utomatisch in dat hij ook voorzitter i van de ledenraad. Het nieuwe be- iuur van Feyenoord telt overigens echts twee nieuwe gezichten: de èer J. de Jong namens de amateur- ctie en de heer J. Geuvers namens t honkbalvereniging. De 70-jarige (ngeman Kardu werd gisteravond ttder een ovationeel applaus als be- uurslid uitgeluid. e vergadering moest overigens wör- in geschorst omdat enkele leden'zich iet konden verenigen met het voor- el de afgetreden voorzitter Couwen- irg bij acclamatie tot lid van ver- tanste te benoemen. Er moest daar- ler toen schriftelijk worden gestemd, at leverde voor Couwenbergs be aming geen problemen op. Van onze sportredactie AMSTERDAM De rentree van Jan Mulder in Ajax begint steeds vastere vormen aan te nemen. De bedoeling is nog steeds dat Mulder volgende week woensdag in een vriend schappelijk duel tegen Manches ter United deel uit maakt van het team van Georg Knobel. Jan Mulder (zie foto) trainde gisteren voor het eerst sinds lange tijd weer normaal mee met de selectie. Daarbij bleek dat de kwetsbare knie van Jan Mulder het nog steeds goed uit houdt. Ton Ketting (rechts op de foto met naast hem de andere BVAS-bestuursleden Herman Krott en Joh. V00T G6rritS6ll (NEC) Stoop)'Belangen van sponsors dienen gezamenlijk behandeld te worden'. K.N.W.U.-plannen is de maatregel om de sponsoring aan leeftijd te binden. Een aantal sponsors verzet zich uit al le macht tégen het voornemen van de unie om de sponsoring in een grote ploeg nog slechts mogelijk te maken tot en met de leeftijd van 23 jaar. Wanneer die maatregel onverkort wordt gehandhaafd, valt een aantal publicitair belangrijke renners buiten de sponsorboot. Ton Ketting: 'Ik ben het er ook niet mee eens, maar ik vind het waarde loos om zoals De Vries alleen met de K.N.W.U. te gaan praten. Er is des tijds een Bon van Aamateursponsors (B.V.A.S.) opgericht. Dat hebben wij gedaan om de belangen .van de spon sors gezamenlijk te behartigen. Ik vind dat e dan ook één blok moet vormen en als Jiet De Vries nu nog in de eerste plaats om de profploeg ging, dan is er nog wat voor te zeggen. Maar dat is duidelijk niet het geval. Hij heeft gisteravond natuurlijk dui delijk eisen gesteld en heeft gezegd: Als jullie dat niet met me eens zijn, stop ik met de sponsoring. Ik vind dat een onjuiste manier van hande len. Voor mij zijn de maatregelen van de K.N.W.U. zoals ze er nu liggen ook onaanvaardbaar. Maar ik wil er geza menlijk over praten in rustig overleg. Als er naar mijn mening niet genoeg aan mijn voorstellen tegemoet wordt gekomen, moet ik ook met de sponso ring kappèn. Maar ik dacht dat het dan een beetje eleganter gebeurde als nu door De Vries gedaan wordt'. Volgens Ton Ketting wordt het 7 ok tober alles of niets. 'Dan valt de grote klap. Alles wat de KN.W.U. vooraf naar buiten heeft gebracht, hangt nu al weer aan een zijden draad. Er zijn immers verschillende sponsors die hebben aangekondigd te stoppen als de maatregel onverkort wordt gehand haafd. Maar er is een tegenvoorstel van de sponsors gekomen om het de grote sponsors mogelijk te maken twee renners in dienst te hebben die ouder zijn dan 23 jaar en ik meen te mogen concluderen dat de K.N.W.U. niet onwillig staat tegenover dat voor stel. Als dat wordt aangenomen, zijn wij in ieder geval al weer een heel eind in de goede richting". Het voorstel om het de sponsors mo gelijk te maken twee renners onder de 23 jaar in dienst te nemen is giste ravond ook gelanceerd door Nico de Vries. 'Ik heb de K.N.W.U. voorge steld om de sponsors in te delen in twee groepen A- en B-sponsors. De A- sponsors zouden maximaal 16 renners in dienst mogen nemen; B-sponsors maximaal 8. Voor A-sponsors moet dan de verplichting gelden twee be roepsrenners in dienst te nemen; voor B-sponsors één beroepsrenner. Op die manier bevorder je de profsport. Om een geweldige jacht op de nieuwe ju nioren-categorie te voorkomen zou je per sponsor maximaal vier junioren mogen hebben voor de tijd van maxi maal twee jaar en dan geen junioren- sponsoring in clubverband, zoals de K.N.W.U. voorstelt, maar via de grote sponsor'. Het achttien punten tellend voorstel- lenpakket van De Vries omvat verder een voorstel om de formule van het Nederlandse kampioenschap te wijzi gen (drie wedstrijden in plaats van één, waardoor drie keer publiciteit), ,het creëren van minimaal drie prof- klassiekers, waaronder de ronden van Midden-Zeeland en Zuid-Holland en het creëren van werkgelegenheid voor de profs door 25 criteria te organise ren. JOOP HOLTHAUSEN SANTIAGO (Reuter) De militaire machtshebbers van Chili hebben be sloten de organisatie van de PAN- Amerikaanse Spelen, die in 1975 in Santiago zouden plaatsvinden, terug te geven. Dit werd gisteren bekendgemaakt door de staatsdirecteur voor de sport, Guido, Ossodon. Deze stelde oook het Chileense Olympische Comité van het besluit op de hoogte. Volgens Guido Ossodon heeft het militaire bewind van de organisatie afgezien wegens de slechte economische toestand van het land en de nocdzaak om alle krachten te bundelen voor de nationale op bouw. De PAN-Amerikaanse Spelen, die alkc vier jaar worden gehouden, zijn voor het Amerikaanse continent de belan grijkste sportgebeurtenis na de Olym pische Spelen. De laatste Pan-Ameri- kaanse Spelen zijn twee jaar geleden in Cali Columbia gehouden. DEN HAAG De NEC-er Gerritsen, diie zaterdag in de wedstrijd tegen Sparta de gele kaart van scheidsrech ter Theo Boosten kreeg, nadat hij Sa- dek had onderuitgehaaldis voor twee wedstrijden geschorst en beboet met 200 gulden. De tuohtcammissae be taald voetbal schorste ook Korsseci van FC Utrecht en Van der Linden van Feyenoord voor twee wedstrijden, de laatste speler kreeg een boete van 100 gulden. Een uitsluiting voor een wedstrijd lie pen de volgende spelers op: Visser van Sparta (alsmede een boete van 200 gulden), Prudon van NEC (alsme de een voorwaardelijke schorsing voor een wedstrijd), Dekkers van Heracles (eveneens voorwaardelijke schorsing voor een wedstrijd), Donkers van FC Den Bosch (een wedstrijd voorwaar delijk en 150 gulden boete), Dansen van FC Den Bosch (plus 100 gulden boete), Den Hartog van FC Dor drecht, Bosscha van Heerenveen (als- Quaden van MW (alsmede een boete van 100 gulden). DEN HAAG De uitslag van de sporttoto no 8 is: aantal deelnemers 487.377; inleg 1.104.377: prijzenbedrag 467.175. Ie prijs, 105 winnaars die elk bruto 1.112,300 ontvan gen; 2e prijs, 2709 winnaars die elk 43.10 ontvangen; 3e prijs, 25084 winnaars, die elk 4.60 ontvangen. De premie ten bedrage van 116.794 wordt na het verstrijken van de reclametcrmijn op woensdag 17 oktober bij loting toegewezen aan een der le prijs- GRONINGEN In het conflict tussen de COVS-noord en de noordelijke districtsscheidsrech- terscommissie zal, op verzoek van de KNVB en de COVS, de heer W. Kastermans, de voorzitter van de noordelijke district van de KNVB en bondsbestuurslid be middelen. Het conflict is ontstaan door de benoeming van de heer F, Bus, die secretaris was van de DSC, tot voorzitter. De DSC had de heer E. Lammerts als kandi daat gesteld, een kandidatuur die door de COVS werd gesteund. De noordelijke scheidsrechters hebben tegen de benoeming van de heer Bus protest aangetelend en gedreigd in het weekeinde van 13 en 14 oktober a.s. in staking te gaan, wat impliceert dat het dan een onmogelijkheid zou worden competitiewedstrijden in de amateursector af te werken. Een en AMSTERDAM (ANP) De revolutie ging uiteindelijk toch nog door. Bij het ingaan van de tweede ronde in het toernooi om de Coupe Simonis kreeg de toernooileiding van de tech nische commissie van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond het fiat om naar eigen goeddunken te handelen. En dat betekende dat het oude Avé systeem verder wordt gehanteerd. Het verfoeide Japanse systeem waarbij op grond van gemiddeldes vooraf een in deling voor het gehele toernooi wordt gemaakt kon aan de kant worden ge schoven. Eerder was dat niet mogelijk geweest. Persoonlijk ingrijpen van de heer G. H. Walda, in Amsterdam als vertegen woordiger van de Europese bond, voorkwam dat de organisatoren van het enige niet-kampioenschap dat op de officiële wedstrijdkalender prijkt t ruggrepen naar het Avé systeem. De organisatoren legden zich aanvanke lijk bij die feiten neer, maar later na de eerste ronde kwam er toch de be slissing van de technische commissie. De heer Walda liep daarop boos weg. Meer boosheid wordt vandaag ver wacht als de Belgische wedstrijdleider van de Europese bond, Julien van den Berghe aankomt. Hij is een van de felste voorstanders van het Japans systeem. Er werd overigens in de openingsron de ondanks het vreemde materiaal en de vrij hoge zaal, waarin carambole rende ballen het geluid van voorbij zoevende kogels produceerde, al zeer sterk gespeeld. De biljarters laat het eigenlijk koud welk systeem wordt ge hanteerd, vooral zolang er goede pres taties worden geleverd. En die kwamen er uit de keu van we reldkampioen Raymond Ceulemans, die met een overrompelende finale van 23 pupten in 5 beurten de West duitser Ernst Rudolph verpletterde (2260 in 36 beurten), van de tweede Belg Ludo Dielis en van de Waalwij- ker Rini van Bracht. Dielis liep hal verwege met een sterke serie van 12 definitief weg van de Nederlandse kampioen Jan Doggen (37—60 in 57 beurten), Rini van Bracht speelde constant tegen de Parijzenaar Roland Dufetelle: 6036 in 55 beurten. Het prestige duel tussen de Oostenrijker Johan Scherz en de Deen Peder Thögersen tenslotte leverde na veel carotte een matige Scandinavische ze ge op: 6057 in 74 beurten. !o Maas laat ook Cees Keyzer vallen in onze handbalmedewerker JSTERDAM Jo Maas, de iiner van landskampioen Sittar- a die tot 1 januari ook als trai- r/coach van het Nederlands renteam fungeert, heeft de af lopen dagen duidelijk gemaakt, t hij het nationale zaalhandbal- am rond zijn eigen clubformatie 1 opbouwen. Voor de eerste van n serie oefenduels ter voorbe- iding op de voorronden van het Teldkampioenschap (vanavond ?en V en L) heeft hij van zijn nvankelijk geselecteerde for- atie ook nog AHC'er Cees Key- r laten vallen ten gunste van et Kivit van Sittardia. gedachte om de zaalhandbalploeg id de kern van de Limburgers op bouwen is overigens niet onlogisch, tardia heeft door de vele Europese kerwedstrijden en de vele contacten 't buitenlandse ploegen een grote ernationale ervaring opgedaan en eer het zaalhandbal met zijn veel aan •temen gebonden spel geldt dat de- ervaring bijzonder belangrijk is. Sittardia-kern zou in eerste instan- worden aangevuld met Cees Key- en diens clubgenoot Bob Sondaar illa-man Theo van Oort en enkele elers van het Arnhemse Swift. Een zet, waaraan men nu na enkele cen- le trainingen al niet meer vast udt. nd de Nederlandse zaalhandbal- >eg hebben zich de laatste tijd de dige problemen afgespeeld. De op- Iger van de al lang geleden vertrok- n bondstrainer/coach Jaroslav Mraz, Westduitser Heinz Henneberg, ®t niet voor 1 november en inte- n-eoach Bertus Cras vertrok na heel t problemen. Jo Maas werd vervol gens tot opvolger van de Arnhemse (Swift) trainer benoemd. Het Nederlands zaalhandbalteam is voor de voorronden voor het wereld kampioenschap ingedeeld met Polen en Zwitserland. De kwalificatieduels worden in november en december ge speeld. Het eerste duel is op 4 novem ber tegen Polen (in Mielec), op 7 no vember volgt in de Utrechtse Catha- rijnesporthal het duel met Zwitserland en op 12 december komt daar ook Po len op bezoek. Op 15 december volgt tenslotte de return tegen de Zwitsers in Winterthur. Ter voorbereiding op deze, hoogst waarschijnlijk te zware, kwalificatie- strijd wordt door de Nederlandse ploeg eind oktober deelgenomen aan een vierlandentoernooi in Oostenrijk. Voor die tijd heeft Sittardia, de be langrijkste leverancier van spelers van het nationale team, de eerste ron de van het Europa-Cup-gebeuren er op zitten. De Limburgers treden 6 ok tober in Tsjechoslowakije voor de tweede wedstrijd tegen landskampioen Cervena uit Bratislava aan, dat in Heerlen kans zag na een achterstand van zeven doelpunten bij de rust tot op twee treffers van Sittardia terug te komen. De Limburgers, die probleem loos hadden kunnen aantreden in Bra tislava, zijn hierdoor (feitelijk door de verkeerde taktische ingreep van Jo Maas, die op een gegeven ogenblik zijn B-keus in het veld zond tegen de Tsjechoslowaken) nog lang niet zeker van hun plaats in de tweede ronde. Het Nederlands damesteam - na het afscheid van Jo Gerris heeft Jan Al ma tot 31 december de leiding in han den gekregen - speelt van 23 tot 25 november in Nederland een toernooi tegen o.a. Japan en Noorwegen (met mogelijk ook Bulgarije) en treedt be gin volgend jaar verder twee keer aan tegen Zweden. Van onze sportredactie MOSKOU Het doelpuntloze ge lijkspel van Rusland tegen Chili in de voorronde van het wereldkam pioenschap is in Moskou hard aan gekomen. Rusland waande zich op eigen terrein veel sterker dan de Chilenen die zich de afgelopen we ken met ernstiger zaken hebben moeten bezig houden dan het voet balspel. Rusland was woensdaga vond ook aanmerkelijk sterker dan de Zuidamerikanen, maar in de af werking faalde de ploeg hopeloos. Daarom is het publiek nu bang ge worden dat Rusland liet zeer moei lijk zal krijgen als in Santiago de return wordt gespeeld. Rusland kan zich daar plaatsen voor het eindtoernooi, maar de trainer van de Chilenen liet nu ai sterke taal horen: 'Wij schieten ze naar de maan in Santiago'. Die taal past overigens wonderwel bij de huidige situatie in Chili. Nog afgezien van liet feit dat in het Chli van de miltaren een overwinning op Rusland een on verwachte ruggesteun zal beteke nen. Op de eerste plaats omdat het juist het nu weer gehate Rusland is en op de tweede plaats omdat zo een overwinning veel mensen af zal houden van andere ernstiger problemen in het land. Overigens waren de Russische kranten gisteren uiterst karig met hun commentaren. Veelal werd slechts de uitslag van de wedstrijd vermeld (wat moet je meer vertel len als er geen doelpunten zijn ge vallen?). De aanwezigheid van de Chilenen vorige week zijn de diplomatieke betrekkingen met dat land verbroken werd voor de wedstrijd nergens genoemd. Schotland Schotland mag dan bijna zeker zijn van een plaats in het eindtoernooi om het wereldkampioenschap, de Schotse pers was gisteren aller minst te spreken over de ontmoe ting van woensdag. Tsjechoslowa kije speelde tegen dc Schotten hard, Schotland antwoordde daarop met dikwijls even harde overtre dingen. Dc schuld van dat alles krijgt van de pers nu de Noorse arbiter. Een krant stelde dat hij 'de Tsjechen bijna pogingen tot moord toestond'. Een andere krant zegt van het duel, dat het speciaal door de Tsjechen hard gemaakt werd. Het elftal van coach Vaclav Jezek wordt omschreven als 'een zeer ru we groep die kwam om een ge vecht te verpesten en uiteindelijk toch getemd werd'. Italië Ook Italië raakt langzamerhand in de ban van het toernooi om dc we reldtitel. Dc Italianen moeten daarvoor ia het volgende duel Zwitserland verslaan, hoewel bij een gelijkspel het doelgemiddeide van dc Italianen een uitstekende waarborg is Miinchen toch te ha len. Coach- Fcruccio Valcareggi maakt zich echter veel zorgen over het duel tegen Zwitserland. Valca reggi: 'Er wordt gezegd dat Oder- matt, Kului en Blattncr in t op- vorm zijn. Juist die spelers zullen we zo goed als maar mogelijk is onder controle dienen te houden'. Voor Italië echter Zwitserland treft, staat er voor morgen een vriend schappelijke wedstrijd tegen Zwe den (ook zo een kanshebber voor Münchcn) gepland. De laatste keer in Milaan won Italië met 30. Nu zegt Valcareggi: 'In vergelijking met het elftal dat we in San Siro hebben verslagen, zijn er nogal wat veranderingen aangebracht. Mensen die Zweden hebben zien spelen hebben mij verteld dat zij zeer praktisch voetballen en dat er een paar goede spelers tussen zit ten. Bijvoorbeeld Edström en Sandberg'. En kijkend naar beide duels: 'Als wc dan toch een vdn deze wedstrijden moeten verliezen, Feruccio Valcareggi: angst (zie Italië). dan het liefst maar tegen dc Zwe den'. De scheidsrechters in Belgie zijn in opstand gekomen tegen een aantal belastingmaatregelen die juist de mannen met dc fluit treft. Volgens de maatregelen, moeten de vergoe dingen die dc arbiters ontvangen voor het fluiten van wedstrijden, gezien worden als belastbaar inko men. Tot vorig seizoen zijn daaro ver nooit moeilijkheden geweest. Toen kregen de scheidsrechters of ficieel kleine vergoedingen, maar na een protestaktie werd die com pensatie een stevig stuk opgekrikt. Scheidsrechters in de hoogste Bel gische afdeling ontvangen nu per wedstrijd 1750 francs (ongeveer 133 gulden) plus de prijs van een retourtje per trein eerste klasse. De Belgische belastingdienst lieeft dc zaak nu helemaal onderzocht en zegt dat er over deze inkomsten belasting betaald dient te worden. In een geval, zo is bekend gewor den, is dat extra inkomen geschat op 100.000 francs (ongeveer 7600 gulden). Do scheidsrechters stellen dat dit in het geheel geen extra in komen is, maar simpelweg een ver goeding voor gemaakte onkosten. De arbiters hebben zich voor een oplossing gewend tot de minister van financiën, Willy de Clerck. Hij is een voetballiefhebber en finan cieel adviseur bij dc voetbalclub Gent. Cholera De Italiaanse voetbalbond heeft be sloten toch geen straf op te leggen aan dc spelers van Genua en Vero na die enkele weken geleden wei gerden te voetballen in steden waar gevaar voor cholera-infectie bestond. De bond heeft wel de clubs gestraft: een punt in minde ring ni de competitie om de Itali aanse beker. Daarnaast moeten de clubs die zoals een goede Italiaan se voetbalclub betaamt diep in de rode cijfers zitten, ook nog een boet evan ruim 60.000 guide nbeta- len aan de gedupeerde clubs Bari en Napels. De spelers van Genua hadden geweigerd in dc elemina- tieronde voor dc Italiaanse beker het eerste duel tegen Napels te spelen. Hetzelfde deed Verona te gen Bari. ander was voor de KNVB aanleiding de heer Kastermans te verzoeken een bemiddelingspoging te doen ten einde uit de impasse te geraken. De KNVB heeft zich daarna tot de scheidsrech ters gewend met het verzoek geen ac ties te ondernemen alvorens het ge sprek tussen COVS en DSC onder lei ding van de heer Kastermans heeft plaatsgevonden. Binnen de COVS heeft dit conflict reeds gevolgen gehad. Gerrit Eeden, die reeds meer dan 36 jaar deel uit maakt van de scheidsrechtersorganisa- tie en jarenlang voorzitter, heeft zijn lidmaatschap opgezegd en al zijn on derscheidingen terug gestuurd. Eeden was o.a. erelid van de COVS. Hij heeft de consequentie getrokken uit de verwijten die hem gemaakt zijn door zijn medebestuursleden. Eeden was namelijk waarnemend voorzitter van de DSC-noord. Nog enkele be stuursleden hebben hun functie ter beschikking gesteld. De kandidaat die door de DSC naar voren was gescho ven, de heer Lammerts, heeft inmid dels verklaard, geen prijs meer te stellen op de functie van voorzitter van de organisatie. Het 'protestcomité' uit de noordelijke scheidsrechters heeft het ultimatum —dat was ge steld op 1 oktober verschoven naar 8 oktober ten einde de heer Kaster mans in de gelegenheid te stellen tot een gesprek tussen partijen te komen. DEVENTER De competitiewed strijd voor de eredivisie tussen Go Ahead en FC Groningen die voor zon dag 7 oktober op het programma stond, zal reeds zaterdagavond 6 okto ber in Deventer worden gespeeld. De ze maatregel is genomen mede in ver band met de te verwachten concurren tie van de wedstrijd De Graafschap- Feyenoord. VOETBAL rn de eerste wedstrijd uit dp openlngsromde om de UEFA Cup heeft Wolverhampton Wanderers In pPortugal met 02 gewonnen van Belenenses. Ri- chardds en Doughan scoorden voor de Britten. VOETBAL De zaterdag eerste klasser IJsselmeervugels heeft tn een vriend schappelijke wedstrijd met 42 gewon»- npn van de eredivisieclub FC Utrecht Bij de rust was het nog 22. FC Utrecht miste Adrlaanse en Coté, De doelpunten van IJsselmeervogels werden gescoord door A. de Graaf, Overeen (eigen doel). J. de Graaf en Van de Groep. Voor FC Utrecht tekenden Van Veen ert Van Maurlk voor de treffers. VOETBAL Vlttorla Setubal heeft zich geplaatst voor de tweede ron-de van het UEFA Cup oerntooi door in Antwepren met 10 (doelpunten: José MRIA( VAN Beerschot te winnen. In Portugal had Vlttorla ook al met 20 gewonneri. SCHAKEN In het Internationale schaaktoernooi aan de Costa Brava in San Feliu de Quixols bezet Rob Hartoch na zes ronden de vijfde plaats met 3 punten. HIJ speelde in do zesde ronde remise tegen ortze schaakmedewerker Lu- dek Pachmann- Deze heeft nu 2% punt verzameld en staat daarmee op een ge deelde zevende plaats. TENNIS Tom Okker heeft samen met zijn partner Marty Riessen de eerste ron de van een Internationaal toerWooi in N:- lesl (IUlnoes) overleefd, door met 64, 63 te winnen van het Rhodesisch-Au- stralische tweetal Pattison en Crealy. VOETBAL Hoewel er al aanmerkelijk minder toeschouwers zijn kome kijken naar de tweedde exhibitie van Barcelona met Johan Griljff kan toch nog van een succes worden gesproken. Er kwamen nu ruim 40.000 toeschouwers, die Barcelona met 20 zagen winnen van Kickers Of fenbach. Cruijff gaf de juiste pass bij het eerste doelpunt en tekende zelf voor het tweede WIELRENNEN Gerben Karstens en Leo Duyndam hebben de wielerzesdaagse van Londen gewonnen. De Belg Patrick Sercu (de laatste vijf jaar eerste in Lon den) en de Italiaan Gianni Motta werden tweeden. VOETBAL De 26-jarige Joegoslaaf Du- san Jovatvovlc zal een dezer dagen een twee-Jarig contract tekenen bij de Duitse kampioen Bayern München. In Joegosla vië speelde Jovanovic voor OFK Belgra do. HOCKEY De Nederlandse heren-hoc- keyploeg, die enkele weken geleden in Amstelveen de wereldbeker won, zal van 9 tot en met 16 februari 1974 uitkomen in een internationaal toernooi in Christ- church (Nieuw-Zeeland). Nederland is ingedeeld in poule A met Pakistan. Nleuw-Zeeland en Can'ada. In poule B komen uit India, Australië, Maleisië en Polen. VOETBAL Voor de Franse eerste divi sie zijn de volgende wedstrijden ge speeld: Paris FC-Nlce 3—2, Reims-Sedan 01, Nantes-Strasbourg 30, St. Etienne- Bordeaux 00, Sochaux-Lens 23, Basti- a-Lyon 5I. Marseille-Rennes 21. Metz- Nancy 33. Monaco-Troyes 11. Angers- Nimes 12, Stand na negen wedstrijden: 1. Nlmes 17 pnt, 2. Lens 16 pnt, 3. St. Etienne 15 pnt. 4. Lyon 14 pnt. BOKSEN In Montreal zijn de wercld- kaïnpioensnhappen boksen voor amateurs voor 1974 toegewezen aan Cuba. Tijdens de Olympische Spelen in Münchcn werd door de Internationale boksfederatie do organisatie aqn Montreal opgedragen'. Tijdens het congres in Montreal stemden echter van de 39 aanwezige landen 20 voor Cuba. Canada wilde de kampioen schappen organiseren op intercontinenta le basis, maar de Oosteuropese landen waren hiertegen. Zij werden gesteund door Groot-Brittannlë, Nederland, Zwe den, Italië en Frankrijk. ADVERTENTIE MJw kind kan nu\ op de eerste rij bij de goochelaar in de 'dEfteling Hij kan de wolf en de zeven geitjes bijna aanraken, het kanon van de boekanier eindeloos laten balderen, zijn neas platdrukken tegen het glas van het diorama, oog in oog staan met de heks van hans en grietje, doornroosje wakker kijken, de papagaai hees praten, op alle dieren in de stoomcarronsel zitten. Speeltuin, kermis en kraampjes zijn van hem. Want het is nu najaar en lekker rustig. T>E cEFTELINQ t rijk alleen voor drievijftig Open tan. 7 oktober Kaatsheuvel I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15