1U loeren met NS Test de Passat. De enige auto met precies zoveel pit als zijn styling verraadt. verkoop door* adverteren Tips voor een kleintje vakantie Uit de weekbladen Ik ben met jou getrouwd De vrouw centraal Junta houdt huis CDA-aanfluiting Christen-democratie Chocoladehagel chef technische dienst TROUW/KWARTET VRIJDAG 28 Vrij Nederland: In Vrij Nederland staat deze week de vrouw in de samenleving centraal, zo als ze bij de krijgsmacht zouden zeg gen. Een bijlage, vervaardigd in sa menwerking met het feministisch maandblad Opzij, is geheel aan de kwellingen van de vrouw gewijd. In het 'gewone' nummer is ook heel wat 'vrouwenwerk' te vinden. Bibeb praat te met Hedda van Gennep, Tessel Pollmaan bezocht een vrouwenhuis en een heel team van vrouwen ging kijken of je als vrouw-alleen in een café wel met goed fatsoen een pilsje kunt drinken. Hun ervaringen worden gepubliceerd onder de titel: 'De angst voor hoer te wordên aangezien zit er nog diep in'. Elders in VN komt ook een ma-alleen aan bod: Seth Gaaike- ma, met wie J. van Tijn een nogal chaotisch gesprek voerde. Seth Gaai- kema zegt dan ook zelf: 'Als je dit al lemaal hoort, zit er geen uitgebalan ceerd mens tegenover je. Het zijn meer flarden van een mens.' Vermeld moet worden dat de cabaretier konin ginnedag de leukste dag van het jaar vindt. 'Ik zal je zeggen waarom. Ik vind het zo énig: als de koningin ja rig is, heeft iedereen vrij, de kroegen blijven open, 'want ik ben jarig,' zegt de koningin. Dat is toch heerlijk in deze gecompliceerde tijd?' De Groene Amsterdammer: De uit Chili gevluchte journalist Jan van der Putten neemt de laatste twij fel weg: 'Dit is een uiterst rechts be wind met fascistische methodes*, laat hij in De Groene Amsterdammer over de junta weten. Hij beschrijft hoe door en ln naam van de generaals werd huisgehouden: 'Soldaten trokken broeken van meisjes aan flarden en knipten het lange haar van jongens af: correcte rechtse meisjes dragen immers geen broeken en correcte rechtse jongens geen lang haar.' Zijn vrouw, Fleur Bourgonje, draagt een al even treurig verslag bij over de gebeurtenissen in en om haar huis na de staatsgreep. Tot droefheid stemt ook de reportage over de grieven van 'bedreigde wijkbewoners' tegen het 'prestige-project' Hoog Catharijne in Utrecht Wat amusanter is het verslag van de NAVO-oefendng Big Ferro, door twee medewerkers geschreven 'met het Leopard-gedender nog tette rend in hun oren'. Zoals bekend liet ook prins Bernhard zich twee dagen op de Duitse heide zien. Hij at, zo be richten de medewerkers, in een apar te tent, 'waar een mooie tafel gedekt was met speciaal uit Nederland over gevlogen zilveren bestek en schotels, terwijl een aparte kok zijn maal be reidde'. Hervormd Nederland: De verklaring van het Christen-Demo cratisch Appèl over Chili was een 'verbijsterend document', schrijft A. A. Spijkerboer in Hervormd Neder land. 'Het onthullende van de verkla ring van het CDA is, dat er helemaal geen grondslag voor een gezamenlijke politiek in het licht van het evangelie blijkt te zijn. De verklaring van het CDA blijft, ook na verduidelijkt te zijn, een aanfluiting voor de con fessionele politiek. Als het CDA ooit al een grondslag heeft gehad, dan is die nu volstrekt ondeugdelijk geble ken.' Prof. dr. J. de Graaf wekt op tot bijwoning van een op 10 oktober in Arnhem te houden congres over het milieu, georganiseerd in samenwer king met de Raad van kerken. De ker ken, schrijft hij, hebben tot. taak 'in het licht van het geloof de weg te zoeken van uitbuiting en bederf van de aarde naar een nieuw verstaan van rentmeesterschap'. Elseviers Magazine: Dr. F. A. Hoogendijk schreit in Else viers Magazine hete tranen om de ge nadeslag die de heren Burger en Rup- pert de christen-democratie in Neder land hebben gegeven. Behalve Burger en Ruppert worden ook Aantjes en Andriessen in de hoek gezet, terwijl Kruisinga ('een militant leider van de CHU"% een pluimpje op zijn hoed krijgt gezet. Door zijn tranen heen spreekt de hoofdredacteur van Else vier ook NW-voorzitter Wim Kok be straffend toe, al maakt hij niet duide lijk wat die nu precies met de chris ten-democratie te maken heeft. In een commentaar op de rede van Avro- voorzitter Keyzer wijst Elsevier erop dat 'de Avro als super-omroep recht heeft op meer televisiezendtijd'. Buiten do vele pagina's die aan de wintersport zijn gewijd figureren nog de kabouters in Amsterdam, die aan het uitsterven zijn, zoals trouwens se nator mr. H. van Riel al had voor speld. Haagse Post De Haagse Post is op manoeuvre ge weest in Duitsland, waar Nederlandse krijgslieden zich onledig hielden met de NAVO-oefening Big Ferro. De twee afgevaardigden van het week blad, dat er zijn omslagverhaal aan wijdde, kwamen onder de indruk van de 'ontzagwekkende hoeveelheden cho coladehagel' die verorberd werden en andere buitensporigheden, 'alles aan Big Ferro is buiten proportie,' ver zuchten ze. W. L. Brugsma heeft zich andermaal op het milieu geworpen en Hofland, een andere columnist, heeft zich door Henk Broekhuis, zijn colle ga bij NRC Handelsblad, tot sombere overwegingen laten voeren. Staatsse cretaris Fons van der Stee laat de Haagse Post weten dat tegen de ver dubbeling van de huurwaarde een 'hetze (wordt) gevoerd die superonre- delijk is'. Gelukkig zorgt de Straten- makeropzeeshow, zoals verderop wordt gemeld, voor 'een vrolijke confronta tie met de verschrikkelijke wereld'. VRIJE UNIVERSITEIT TE AMSTERDAM Bij het Radionuclidencentrum vaceert de functie van Deze functionaris, die optreedt als hoofd van de z.g. huis houdelijke groep, is verantwoordelijk voor het goed doen functioneren van alle diensten voorzover niet behorend tot de wetenschappelijke- en veiligheidsgroep. Tot de taken van de huishoudelijke groep behoren onder meer: het (preventief) onderhoud, het modificeren en uitbreiden van de aanwezige technische installaties zoals leiding netten, ventilatiesystemen, afvalwaterinstallaties, enz. het onderhoud en de reparatie van transportmiddelen, meubilair, schoonmeakmachines, e.d. het externe en interne transport; de bewaking van het gebouw het voeren van de administratie van het centrum. Een zeer groot deel van deze werkzaamheden heeft direct of indirect radioactieve aspecten. Voor deze veelomvattende functie zoeken wij een kandidaat van omstreeks 35-45 jaar die een duidelijke technische vooropleiding bezit in de vorm van het diploma scheepswerktuigkundige C of H.T.S.; kennis heeft van air-conditioning-systemen en afvalwater installaties; leidinggevende capaciteiten bezit en organisatorisch en administratief inzicht heeft Instemming met de doelstelling van de Vrije Universiteit is een aanstellingsvoorwaarde. De salariëring is afhankelijk van leeftijd en ervaring en bedraagt max. 12.688,— per maand. De premie AOW/AWW is voor rekening van de Universiteit en de Algemene Burgerlijke Pensioenwet is van toepassing. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van het vacature nummer 390-1633 te richten aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105, postbus 7161 Amsterdam. 14 Minitrips in eigen land Volledig verzorgd. Vertrek dagelijks v.a. 28 september. 2 dagen Amsterdam v.a. f 51.- Den Haag/Scheveningen v.a. f 60.- 3 dagen Zuid-Limburg v.a. f 62.- Montferland v.a. f 66.- Bergen (N JEL) v.a. f 68.- Twente v.a. f 69.- Drenthe v.a. f 73.- Zeeland V.a. f 73.- Friesland v.a. f 79.- Brabant v.a. f 80.- Giethoorn v.a. f 85.- 5 dagen Schiermonnikoog v.a. f113.- Ameland v.a. f113.- Terschelling v.a. f115.- Minitrips naar 't buitenland Met verschillende arrangementen en vertrekdata. 2 dagen Brussel v.a. f 66.- 3 dagen Hamburg v.a. f114.- 4 dagen Gothenburg v.a. f105.- 4 dagen Londen v.a. f128.- 5 dagen Parijs v.a. f150.- Voor alle Minitrips betaalt u op elk station in Nederland dezelfde prijs. 3-daagse herfstkleurentochten per bus v.a. f148,- Ook dit jaar kunt u met NS weer heel voordelig kennis maken met de overweldigende schoonheid van de Belgische Ardennen, de Semois Vallei, het Ourthedal en mooi Zuid-Limburg. Vertrek: 8,10,12,14,16, 18,20,22 en 24 oktober a.s. Nieuw voor 1973! 3-Daagse herfstkleuren- tocht per bus naar het Eifelgebergte, het Moezeldal en langs de Ruhrsee. Met bezoek aan bekende wijnplaatsen. Vertrek: 9,11,13,15,17, 19,21,23 en 25 oktober. Laatste nieuws! 8-daagse appartements-reizen. naar Valkenburg, Ameland en Zoutelande v.a. f 98.- Vertrek: alle zaterdagen van 29 september '73 tot half mei '74. 4-daagse luxe busreizen door Nederland v.a. f220,- Een unieke kans om heel voordelig uw eigen land te leren kennen. En te ontdekken hoeveel moois er dicht bij huis te vinden is. Vertrek: op de vrijdagen 5,12 en 19 oktober 1973. Uitvoerige informatie over al deze trips vindt u in de kleurenbrochure „Toeren met NS" die u op elk station kunt krijgen. Voor alle meerdaagse reizen kunt u meteen al telefonisch boeken onder nummer (030) 3194 41 of (030) 35 42 94; dagelijks - ook op zaterdag - van 9.00-18.00 uur. voordelig uit met NS WALTER TROBISCH Wat Trobisch in een Afrikaanse stad meemaakte tijdens en na zijn série lezin gen over het huwelijk. Ontmoetingen met Miriam, Fatma, Maurice, Daniël en anderen - mensen met een andere huidkleur, maar met dezelfde problemen als wij. Met de tekst van de prachtige lezingen. 160 bladzijden, paperback f 8,90 Van dezelfde schrijver: 'Ik had een meisje lief', een ontroerende Jfei briefwisseling met Afrikaanse jonge ménsen over problemen van de seksuele moraat. 96 bladzijden, paperback f 6,90. Verkrijgbaar in do boekhandel UITGEGEVEN DOOR ZOMER KEUNING - WAGENINGEN SEPTEMBER 1973 K10 De markante vorm van de Passat staat model voor zijn rijkwalifeiten. Een jonge Italiaan gaf hem deze opmerkelijke lijn. Ervaren construc teurs komt de eer toe van zijn tech nisch zo vooruitstrevende voorwiel- aandrijving, vingerlichte besturing, vering en wielophanging. U voelt snel dat u met het stuur1 van de Passat iets in handen hebt, dat kort geleden alleen nog maar op het verlanglijstje van de meeste automobilisten stond. U bent soeverein. Elk wegdek, elke bocht hebt u in uw macht. Zelfs koning storm kan u bij aanvallen van opzij niet uit uw koers brengen.Voelt u de zijwind niet en kuilen en hob bels nauwelijks,ook kostenstijgingen worden voor u minder voelbaar. Een verbruik van 1 op 11 Is zuinig voor zo'n auto. En de servicebeur ten? Daar liggen intervallen van 15.000 km tussen. Een belangrijk punt in veel auto's uit deze klasse is de ruimte. Daar kunnen 'langbenige volwassenen over meepraten. Laat die daarom plaatsnemen in de Passat. Op de achterbank komen hun knieën niet in de knel. Wie voorin zit kan zijn stoel aan 77 zitwensen aanpassen. En voor de volwassen bagage is bijna 500 liter goed toegankelijke ruimte beschikbaar. De moderne, dynamisch levende Europeaan heeft gevoel voor sporti viteit. Maar ook 'n sterk ontwikkeld gevoel voor verantwoordelijkheid. De Passat komt aan beide volledig tegemoet. Neem de 85 PK-versie. Daarin vliegt de naald van de snelheids meter in 12,5 seconden van 0 op 100. En op top wijst hij 170 aan. Maar de compacte veiligheidscarrosserie is in alle opzichten berekend op de intensiteit van het Europese verkeer. De variatie in typen en uitvoe ringen is afgestemd op uw gevoel voor individualiteit. U hebt keus uit een vier-of twee- deurs-uitvoering of een vijfdeurs combinatiewagen (Variant). Uit een 85,75en60 DIN PK-motor.'n Passat in basisuitvoering of een Passat S of L of SL en LS of TS en dat allemaal in een rijk geschakeerd kleuren gamma. En dat levering, garantie en na- zorg van de Passat in handen liggen van de wijd vertakte, vertrouwde VW-organisatiedat geeft een extra safe gevoel. Test dus de Passat... Da's pas autorijden. Even gezellig die paar laatste dagen vakantie opmaken. Gewoon er met de trein even uittrippen. Suggesties genoeg! Kijkt u maar.-

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 10