Noorse spits Tom Lund 10 g angstig voor Ajax Pionierswerk in Nederland Schenk, Verkerk en Bols tekenen Eef Dolman stopt met wielersport Israel een helft voluit \k weet niet of ik aan de super-professionele aanpak kan wennen KV ondanks eringe verklank an start famsey laat Toore buiten fingelse ploeg protest van AMVJ "egen arbiters Zatopek: 'Nu meer begrip' Willy Kreuz op Wembley Geen steun voor SVV Flamingo's loot Schotse club HjJ>I."y.'/K\VAR1ET WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1973 SPORT T11/K15 h onze sportredactie (STERDAM Vandaag zal de Noorse spitsspeler Tom Lund het (tuur van Ajax laten weten of hij het hem aangeboden contract dan niet zal accepteren. In principe is hij de vorige week al tot i volledig akkoord met de Amsterdammers gekomen. De finan- |e voorwaarden spreken Tom Lund bijzonder aan; hij heeft alleen 1st met zijn vrouw langdurig over de consequenties van zijn stap len spreken. Tom Lund heeft Ajax laten weten dat hij alleen dan dt als hij een goede vervanger voor zijn in Lilleström gevestigde rtzaak heeft gevonden en als zijn vrouw niet tegen de toch ingrij- de verhuizing opziet. endien moet hij erin slagen zich- over de toch nog aanwezige reser- heen te zetten. Lund: 'Ik weet ïers niet of ik, de volbloedama- r, wel aan de super-professionele pak van Ajax kan wennen. Ik ben h een onzer verslaggevers [STERDAM Ondanks een eurstellende weerklank is p besloten tot de oprichting een Christelijk Korfbal Ver- nd. De mogelijkheid tot het op- (ïten van dat CKV is bijna een ir bestudeerd, nadat eind vorig r de vroegere Christelijke jrfbal Bond besloot samen te kn met de algemene korfbal- janisatie. Er bestaat sinds deze her één nieuwe korfbalbond, KNKV. Igens Piet Nagtegaal, oüd-voorzitter 3 de CKB en lid van de voorberei- Igscommissie voor het CKV, is de iuwe organisatie 'tegen wil en nk' tot stand gekomen. De ophef- g van de CKB was bedoeld als een fcing om de christelijke sportbewe- ig een nieuwe vorm en een nieuwe loud te geven. De korfballers Wil li af van een verbijzondering naar tak van sport en wilden komen tot li centrum dat richting zou geven i het denken van de christelijke ïrtbeweging als geheel. De kern- lag, aldus Nagtegaal een jaar terug, I niet de tak van sport maar de aag naar de plaats van sport, spel i rekreatie in de toekomst van ons ven en samenleven als mensen'. Het IKV' zou een eerste aanzet moeten E|n tot dat centrum, dat kan worden ■kien als een geherstructureerde Ne- •hindse Christelijke Sport Unie Be wel vorig jaar het besluit de CKB te heffen met grote meerderheid ■|rd genomen, bleek in de daaropvol gende periode de belangstelling voor _t CKV teleurstellend. Het afgelopen [dekeinde hadden slechts 40 van de vroegere CKB-clubs zich aange- Hd (inclusief 44 persoonlijke le- n). Piet Nagtegaal: 'De voorberei- ügscommissie stond nogal sceptisch (enover het CKV. Slechts 40 clubs n de 80 die toen de voorbereidings- Inmissie in het leven riepen, heb- n zich aangesloten. Ik vind dat een tinge weerklank. Bovendien geeft k het tempo waarin de NCSU in- tid geeft aan de nieuwe structuur, B linig reden tot optimisme. Je zou innen spreken van het CKV als een uveuse-kindje. Toch zijn een aantal )bs optimistisch en bereid door te raten. Het CKV zal nu moeten probe- Lh een georganiseerde pressie-groep ^blijven en activiteiten voor de ach- tban^e^ntplooier^ per slot van rekening alleen maar het gezel 1 igheidsvoetval van de derde divi sie-dub Lilleström en het Noorse na tionale elftal gewend. Meer niet'. OVERSTAP Ajax trainer Georg Knobel en zijn as sistent Bobby Haarms, die Tom Lund afgelopon zondag nog zag excelleren in de interland tegen Denemarken (Noorwegen verloor met 1-0 hebben Lund gezegd dat hij op grond van zijn capaciteiten geen angst voor de over stap hoeft te koesteren. En in die op vatting ligt volgens George Knobel niet alleen het beeld dat Lund in de wedstrijd Noorwegen - Nederland ach terliet, verankerd. De 24-jarige Noor -was al langer in de picture' bij Ajax. Knobel vooral raakte evenwel nadat hij Lund in de interland zag acteren, overtuigd van de kwaliteiten die in hem staken. En om dat alles te laten bevestigen stuurde Knobel Haarms dit weekeinde naar de interland in Trondheim. Tom Lund speelde in die wedstrijd, 'zoals hij tegen Nederland speelde. Afwachtend op de midden lijn, ook omdat de Noren opnieuw vanuit een sterk gesloten defensie speelden en erg sterk aan de bal. Tom Lund passeert gemakkelijk, komt vrij simpel tot een vernietigend schot en verzuimt alleen nog vaak mee te ver dedigen. De in Oslo aanwezige Belgi sche bondscoach Raymond Goethals: 'Lund is een jongen, die je bij elke Belgische en Nederlandse club kunt gebruiken. Hij mist in het Noorse elf tal de steun om volledig tot zijn recht te komen. Wat dat betreft krijgt Bel gië het op 31 oktober ook veel moei lijker dan Nederland het in Oslo ge had heeft. Dan namelijk kan Lund profiteren van een tweede sterke voet baller naast hem, Odd Iversen'. Ajax is overigens niet de enige Nederland se club die sterk in Lund geïnte resseerd is. Go Aheads manager Hans Kraay was eveneens in Trondheim om Lund te bekijken. Lund stelde Kraay evenwel teleur met de mededeling dat hij alleen voor Ajax bereid is Noor wegen te verlaten. UITBREIDING Overigens betekent het eventuele aan trekken van Lund niet dat Ajax daar mee zijn pogingen om in de vacature Cruyff te voorzien zal staken. Lund wordt als een uitbreiding van de se lectie beschouwd. Voor december hoopt Georg Knobel nog tot een ak koord te komen met een meer ervaren- aanvaller. Daarvoor richt de aan dacht zich op een drietal spelers. Zo als gemeld zijn er contacten gelegd met Anderlechts Rob Rensenbrink, die zijn verbintenis met de Brusselse équipe onlangs voor zeven jaar ver lengde. Hooggenoteerd op Ajax' verlanglijst staan de namen van de Duitse spelers Rainer Geye (Fortuna Düsseldorf) en INDEN Bobby Moore is gepas- fcrd door Sir Alf Ramsey voor het "igelse elftal dat vanavond op Wem- ;y aantreedt voor een vriendschap- lijke wedstrijd tegen Oostenrijk, •re, die kortgeleden uit het eerste e]ttal van West Ham United werd ge- in verband met transfergeruch- is als aanvoerder in het Engelse il vervangen door Martin Peters, is de laatste voorbereiding van engelse elftal voor de beslissende strijd tegen Polen in de voorron- van het toernooi om het wereld- Oljmpioenschap. Polen speelt nog een ■vriendschappelijke wedstrijd tegen 'ïderland op woensdag 10 oktober te •tterdam. fcn onze volleybalmedewerkers ^ISTERDAM De Amsterdamse ■lleybalvereniging AMVJ heeft de ■otestcommissie van de Nevobo al na e eerste speeldag werk verschaft. pïVJ, dat op de openingsdag met 3-2 Jerd verslagen door AMVJ/RLVC- ptterdara protesteert tegen de sa menstelling van het arbitrale tweetal, fc in Rotterdam als tweede scheids- hter optredende J. Kunen blijkt in eerste plaats niet bevoegd te zijn in de eredivisie te arbitreren en de tweede plaats blijkt zijn naam •or te komen op de ledenlijst van l^MV/RLVC. Om die redenen eist MVJ dat de wedstrijd van afgelopen _iterdag ongeldig wordt verklaard en 'it er een datum voor een nieuw reffen wordt aangewezen. Sportbond voor gehandicapten DEN HAAG (ANP) In navol ging van de sport voor invaliden krijgt de lichaamsbeweging voor geestelijk gehandicapten in Neder land langzaam maar zeker voet aan de grond. Dezer dagen is in Den Haag een bijeenkomst gehouden van initiatiefnemers tot de Neder landse Sportbond Voor geestelijk Gehandicapten, die sinds 10 mei 1973 wettig bestaat. Tijdens deze vergadering (de tweede) werd een vijf man tellend bestuur gekozen, dat op 1 januari 1974 in functie treedt. De vijf, die de portefeuilles onderling nog niet hebben ver deeld, zijn mr. C. P. van Eeghen (Den Haag), drs. J. P. Kieboom (Den Haag) H. J. Ronner (Den Bosch), drs. W. K. N. Schmelzer (Den Haag) en mr. E. H. Toxo- peus (Groningen. Tevens werd de heer A. J. C. van Hal benoemd als directeur. Hij zal werkzaam zijn op het secretariaat van de NSVGG, dat bevestigd is in Den Haag, De heer Van Hal, een voormalig bassist van het Residen tieorkest, is één der voormannen van de sportbond voor geestelijk gehandicapten. Hij komt voort uit de 'branche' Den Haag, waar op dit gebied pionierswerk is verricht en waar reeds gedurende een aan tal jaren verscheidene activiteiten worden ontplooid en met suc ces. De heer Van Hal: 'Wij hebben ons verschillende doelen gesteld. Zo streven wel allereerst naar integra tie en acceptatie. Integratie met het sportwezen in het algemeen en de recreatiesport in het bijzonder. Wij willen bijvoorbeeld toe naar sportbeoefening in gezinsverband zodat ook de ouders van een gees telijk gehandicapt kind erbij wor den betrokken. Op deze manier wordt de acceptatie in de hand ge werkt.' De heer Van Hal ziet voor zijn bond voorts een taak wegge legd als coördinerend lichaam: 'Door heel het land zijn er al pro jecten voor geestelijk gehandicap ten waar het sportbeoefening be treft. Wij kunnen in zo'n geval fungeren als overlegorgaan. Er lig gen overigens nog heel wat terrei nen braak, die met deze toch wel nieuwe ontwikkeling in cultuur moeten worden gebracht. Zo heeft een speciale opleiding voor spor- tinstructeurs onze aandacht, waar bij we echter weerniet op het ge bied van de bewegingstherapie wil len aanlanden. Onze problemen zijn heel specifiek.' Een moeilijkheid maar welke sportbond heeft daar niet mee te kampen vormen de financiën. De heer Van Hal: 'We hebben een klein aanvangskapitaal. Wat er tot dusver is gebeurd werd goeddeels mogelijk gemaakt door particulie ren. Zo hier en daar subsidieert de gemeente, maar met de komst van onze bond hopen we de overheid definitief te interesseren.' Bij de ontwikkeling van mogelijk-k heden tot het bedrijven van sport door geestelijk gehandicapten denkt men vooral in de richting van zwemmen (gebeurt al veel), aangepaste vormen van hockey, ju do en voetbal en zelfs aan schaat sen. Het Haagse ijscentrum De Ui thof is voornemens voor dit laatste gelegenheid te bieden. De heer Van Hal: 'Wat er op het gebied van sport voor geestelijk gehandi capten in Nederland en met name in Den Haag, al is gebeurd, is in ternationaal gezien uniek. Ik ben onlangs nog op een congres in Londen geweest, en van Poolse, Amerikaanse Westduitse, Ierse en Israëlische zijde, om maar een paar landen te noemen, bestaat voor onze ideeën grote belangstel ling. Er moet nog veel worden uit gedokterd, onder meer het pro bleem van de sportkeuring voor deze categorie, maar het is duide lijk dat onze plannen in brede kring aanslaan.' PAIJ (AP) Emil Zatopek, de Tsjechoslowaakse atletiek- grootheid die uit de partij is gestoten omdat hij zich in gun stige zin heeft uitgelaten over Alexander Dubcek zegt nu 'ik heb nu meer bewondering voor ons systeem." In een exclusief interview met het Franse sportblad l'Equipe', zegt de 51-jarige Zatopek: 'Ik- heb actief deelgenomen aan het leven van ons land. Nu ben ik toeschouwer geworden. Alles op zijn tijd. Ik begrijp nu meer van ideologie dan in 1968.' Zatopek, die vier Olympische gouden medailles heeft gewon nen en vijftien wereldrecords op verschillende afstanden in zijn bezit heeft gehad, werd in 1969 uit de Tsjechische commu nistische partij gestoten voor hij werd 'gepensioneerd' als ko lonel in het leger. Hij is nu ar beider en bedient een pneuma tische boor. L'Equipe merkte echter wel op. dat hij en zijn vrouw elk een auto hebben. 'Heb ik er verkeerd aan gedaan in 1968 teveel te praten''', zo vroeg hii zich in een gesprek met verslaggever Noel Couedel af. 'Ik weet het niet. Maar ik heb er geen spijt van. Het moest worden gezegd en ik heb het van ganser harte gedaan. Zoals iedereen die te veel had gepraat, moest in in 1969 het leger uit. In alle garnizoenen kwamen nieuwe cmommandanten die gunstig stonden tegenover de Russen. Met ons kon men toen natuurlijk niets meer be ginnen.' De drie schaatsers tekenen hun contract: van links naar rechts Kees Verkerk, organisator Klok, Jan Bols en Ard Schenk. AMSTERDAM (ANP) Ard Schenk, Cees Verkerk en Jan Bols hebben gis teravond hun handtekening gezet on der een contract dat hen bindt aan de WISO (World Ice Sport Organisation); de stichting, die door Jan Klok si op gezet om de door het faillissement van de Amerikaanse proforganisatie bro deloos geworden rijders aan startge legenheid te helpen Het contract biedt de rijders een ga rantiesom van vljftienduizeud gulden. De inkomsten kunnen oplopen tot ma ximaal vijftigduizend gulden. Eddy Verheyen. die ook aanwezig was, heeft nog niet getekend. Hij wil zijn beslis sing laten afhangen van het advies van de specialist, die hem aan de knie heeft geopereerd. De WISO heeft negen rijders onder contract: de drie Nederlanders, de Noren Groenvold, Eriksen en Tvcter, de Finnen Ilaennlnen en Llnkovesl en de Amerikaan Lyman. Verwacht wordt dat dc overige leden van de voormalige ISL, de Zweden Boerjes, Hoeglin en Koenig, de Noor Olsen, de Amerikaan Blatchford en de Duitser Erhard Keiler binnenkort zullen teke nen. Zij hebben hun besluitvorming laten afhangen van hetgeen Ard Schenk zou doen. Tom Lund Klaus Wunder (sv Duisburg). Geye staat bekend als een zeer behend ge en gemakkelijk scorende vleugelspits, die wel tot Helmut Schöns 22koppige seiectie voor de wereldkampioenschap pen behoort, maar die niet op een vaste plaats in het Duitse team kan rekenen. Overigens zou zijn plaats in die nationale selectie Ajax problemen kunnen geven, omdat de Duitse voet balbond immers onlangs heeft beslist dat internationals het land niet meer mogen verlaten. Geye zelf is geïnte resseerd en heeft al gezegd dat hij' eventueel door middel van een kort geding zal trachten zich los te maken1 van zijn club. Geye lijkt in ieder ge val gemakkelijker te 'vangen' dan Klaus Wunder. De MSV-speler volgt in Duisburg nog een rechtenstudie en zijn, in Hannover, woonachtige vader, die hem ook lange tijd verbood een profcontract aan te gaan, heeft hem geadviseerd, zijn studie te beëindigen, alvorens in zee te gaan met voetbalgi gant Ajax. LONDEN Willy Kreuz. de aanvals leider van het Rotterdamse Sparta, is door de Oostenrijkse bondscoach Leo pold Stasny gekozen in de ploeg die vanavond op Wembley tegen Enge land uitkomt. Voor de Engelsen geldt de ontmoeting als een laatste test voor de kwalificatiewedstrijd tegen Polen, op 17 oktober. De Oostenrijkse ploeg ziet er als volgt uit: Koncillia, Sara. Eigenst:!ler, Sehm.dradner. Kreiger; Hattenberger. Starek, Ett- mayer; Kreuz. Frankl. en Jara. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Het betaalde voetbal in Schiedam, vertegenwoordigd in de voetbalvereniging SW, is droef ge stemd, nu de Schiedamse gemeente raad met grote meerderheid (21 tegen 12 stemmen) heeft besloten het voor stel van het college van b. en w. te verwerpen om de vereniging een sub sidie toe te kennen van 25.000 gulden. Deze 25.000 gulden was maar een eer ste opzet. He SW-bestuur dacht ver der en wilde in de toekomst meer subsidie van de gemeente krijgen. De ze illusie is verstoord, nu met uitzon dering van de PvdA-fractie niemand van de Schiedamse volksvertegenwoor diging kennelijk in het Schiedamse betaalde voetbal gelooft. Rentman. PPR, was tegen het voor stel, omdat er ongelijkheid ontstaat tussen het amateur- en betaalde voet bal. PCG-woordvoerder Van Raalte hield een complete toespraak over het nut van passieve recreatie, maar be- taad voetbal was volgens hem geen passieve recreatie. Knipscheer (SGP) was op principiële gronden tegen, maar VVD-er Gerard Verhulsdonk liet een optimistischer geluid horen. Hij was met zijn fractie vóór de subsidie. Zelfs een lange verdediging van wet houder Verwei j-De Graaf (PvdA) mocht SVV met helpen. JUDO Anton Geesinfc. oud-wereld- en Olympisch kampioen judo, zal op 39-jari- ge leeftijd zijn rentree maken ln de wed strijdsport. Hij zal in november in Japan optreden als catch-worstelaar. Slechte bloedcirculatiein been DEN HAAG (ANP) Vrijwel op het zelfde moment dat zijn werk gever besloot zijn wielerploeg op te doeken, heeft Eef Dolman een punt gezet achter zijn loopbaan als wielrenner. Dolman, die op 19 september in Helmond zijn laatste wedstrijd reed, is dit weekeinde vlak voor het einde van het seizoen als oud-wielrenner met vakantie naar Tunis vertrokken. Tot het besluit van Dolman er mee te stoppen heeft de slechte bloecirculatie in zijn linderbeen bijgedragen waar door zijn prestaties in de laatste twee jaar nadelig zijn beïnvloed. 'Ik heb', vertelde Dolman, als wielrenner al leen iets kunnen bereiken door mij voor de volle honderd procent in te zetten en mij volledig te concentreren op mijn wedstrijden. Het is voor mij vaak een woedlijkè opgave geweest. De laatste jaren hebben mede door mijn linkerbeen, niet de resultaten gebracht die in overeenstemming wa ren met de inspanningen. De loop baan van Dolman, geboren op 22 fe bruari 1946, kent eet. aantal markante hoogtepunten. In 1964 en 1965 werd hij Nederlands wielerkampioen op de weg bij de amateurs. Bovendien vero verde hij te Tokio Olympisch goud in de ploegentijdrit met Karstens. Zoet en Pieterse. In 1966 werd Dolman op de Nürburgring wereldkampioen op de weg bij de amateurs. In het vol gende seizoen grng hij over naar de professionals waar hij in 1967 en 1968 in het nationale wegkampioenschap de sterkste bleek. De titel van 1967 werd hem echter ontnomen wegens een dopingaffaire. In 1967 won hij de zesde etappe in de onde van pan je en het volgende jaar behoorde hij tot de Nederlandse tourploeg. Met de eni ge Nederlandse winnaar van de Tour. Jan Janssen, haalden Dolman. Beugels en Den Hartog de finish in Parijs. Het laatste grote wapenfeit van Dol man was zijn overwinning in de ron de van Vlaanderen van 1971. waar hij met voorsprong aan de eindstreep kwam, nadax hij in de laatste fase af stand had genomen van zijn mede vluchters Frans Kerremans en Cyrille Guimard. Sporttoto Rinus Israël gisteravond in actie. De uitslag van sporttoto zeven van 19 sep temtier is: Deelnemers: 272.02:1: Bruto inleg 486.834: Prijzenbedrag: 205.930.78: Be schikbaar voor de eerste, tweede, derde prijs en de premie elk 51.482.70. Eerste prijs: 3 winnaars, die elk bruto 17.160.90 ontvangen Tweede prijs: 37 winnaars, die elk bruto 1 391.40 ontvaneen Derde prijs: 494 winnaars. d:e per kolom 104 20 ontvangen. MADRID De Nederlandse basket bal lkam pioen Flamingo's heeft de voor de eerste ronde van het toernooi omde Europa Cup voor landskampi oenen geloot tegen de Schotse titel houder Boroughm.ur. De wedstrijden moeten op 8 en 15 november worden gespeeid. Flamingo's speelt de eerste wedstrijd thuis. Indien de Nederland se kampioen de eerste ronde door komt. wordt in de achtste finales de Israëlische kampioen Maccabi ontmoet. Maccabi lootte in de eerste ronde vrij In het toernooi om de Europa Cup 3 (Coupe Korac) waarin Nederland wordt vertegenwoordigd door twee clubs Punch en EBBC heeft Punch geloot tegen het Belgische Bus Fruit. EBBC uit Den Bosch moet de strijd aanbinden tegen het Franse As- vel. Deze wedstrijden worden gespeeld op 6 en 13 november. Zowel Punch als EBBC spelen eerst thuis. TENNIS Francolse Durr (Kra) heeft in Houston in een Internatlojaal toernooi m de finale damesenkelspel met 6-4 1-6 6 4 gewonnen van de Amerikaanse Rosemarv Casals. In de dubbelspel-finale verloor z met de Nederlandse Betty Stöve met 6-3 5-7 6-4 van het Amerikaanse duo Mo- na Schallau/Pam Teegarden. MOTORSPORT De Zwitserse motorcou reur Werner Pfirter Is bij een auto-onge luk in de buurt van Lerida om het leven gekomen. De wagen waarin hij zat boute WASSENAAR Een opgeluchte Ri nus Israel kon gisteravond, nadat hij drie kwartier met Feyenoord voluit bad gespeeld tegen de Wassenaarse amateurclub Blauw-Zwart, trainer Wil Coerver meedelen dat hij geen enkele hinder had ondervonden van zijn operaties aan do meniscus van zijn beide knieën. Om zich niet te forceren speelde de 31-jarige Feyenoorder slechts één helft, waarin hij veelvuldig aan het s£el deelnam. Het vrijwel volledige Feyenoord alleen Treijtel en Wery ontbraken won het treffen met 9-0. De 7000 toeschouwers zagen Kristen- sen (2 x) Van Hanegem (2 x), Ressel (2x), De Jong, Schoenmaker en Qe Wit de doelpunten scoren. In de rust was de stand 4-0. Israel komt za terdag opnieuw in actie met het C-elf- tat van de Rotterdammers tegen Tel star. SCHRIJVERS Daan Schrijvers is na zijn tweede beenbreuk inmiddels ook weer zover hersteld, dat hij kan spelen. Het afge lopen weekeinde speelde hij in het jeugdteam van NAC zelfs alweer zijn eerste wedstrijd tegen Helmond Sport. NAC won met 7-0, maar wat belang rijker was, Schrijvers en ook de te ruggekeerde Frans Vermeulen (ge scheurde achillespees) kwamen-rede lijk voor de dag. Schrijvers over zijn heroptreden: 'Het was de eerste keer. Je merkt, dat je er lange tijd uit bent geweest, maar het ging zeker niet slecht'. Schrijvers, die sinds vorige week ook met zijn werkgever is over eengekomen dat hij (tegen betaling van het werkverlet door zijn vereni ging) enkele middagtrainingen voor NAC beschikbaar is. verwacht nog niet dat hij de eerste weken voor het eerste team van de Bredanaars zal uit komen. Ook niet in de uitwedstrijd tegen FC Magdeburg voor de Europa Cup 2. 'Hooguit indien het niet an ders zou kunnen'. Voor Frans Ver meulen is dc kans groter dat hij eer der in bet eerste team terugkeert. Het afgelopen weekeinde werd hij in de tweede helft al buiten het jeugdteam gelaten om eventueel zondag voor het duel tegen MVV beschikbaar te zijn. IJSHOCKEY Het Hr.agse HYS heeft voor hot komende seizoen twee Canade zen gecontracteerd. Het zijn de 23-Jarige EJay Queens en Paul Morris. SCHAKEN De Nederlander Rob Har- toch is in de vijfde ronde van het inter nationale Costa Brava-toernool remise overeen gekomen met de Ffn Westerlnen Hartoch bezet de Tljfde plaats met 2,5 punten. Leider Is de Iralfaan Tatal met 3 punten. SCHIETEN Met een totaal van 196 treffers uit 200 schoten Is Erik Swinkels als vijde geëindigd in het Europese kam pioenschap kleldulvenschleten. dat In Or- bassabo bij Turijn Is gehoudon. Winnaar werd de Rus Tarlel ZkenU. BRIDGE In het Europees kampioen schap dat in Oostende wordt gehouden staat Italië, dat met 19-1 van Tsjechoslo- wakije won. onbereikbaar bovenaan. Ne derland won gisteren met 11-9 van Portu gal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15