Jan Vrijman wil ons een andere kijk op zwakzinnigheid geven eoeo De Weldoener door John Rowan Wilson Hier en Nu en Televizier op één avond Kunstgebit? sKsgsi Bouw verwacht in winter weer 30.000 werklozen Actie vakbond tegen ooheffen bedrijf TROUW /KWARTET DINSDAG 25 SEPTEMEBER 1973 Andere benadering noodzakelijk door Ton Hydra HILVERSUM Jan Vrijman gaf zijn film over geestelijk gehandicapten (vanavond tien voor negen op Nederland I) een titel mee die tevens een wens is: 'Een andere kijk op zwakzinnigheid.' Hij pro beert zijn publiek 'om te turnen', want de doorsnee-kijk op deze minderheidsgroep is niet zo best. Soms vinden we zwakzinnigen zielig, maar vaker misschien denken wij dat ze lastig, onbereikbaar of zelfs afstotelijk zijn. Kortom, mensen die in deze samenleving uit de toon vallen en beter maar kunnen worden opgeborgen. BINNENLAND /RADIO EN TV Al doen zwakzinnigen anders dan wij, daarmee zijn we nog niet 'normaler* dan zij. Je mag er best eens over na denken wat eigenlijk normaal is. Dit is in feite Vrijmans vertrekpunt voor zijn film. En zijn kreet dat geestelijk gestoorden niet tragisch en ongeluk kig zijn, klinkt krachtig door in de filmbeelden. Een uitgebreide groep cineasten heeft daaraan gewerkt. Met grote toewij ding; dat is duidelijk te merken aan de geduldige observatie in verpleegte huizen, werkplaatsen en ouderlijke woningen. Er speelt een wonderlijke vorm van blijheid en levensvreugde door het verhaal heen. Intens ontroerend soms en dan ben je toch weer .geneigd er het etiket 'zielig' op te plakken. We maken natuurlijk de fout, die ander te bekijken vanuit onze eigen overwe gingen en gesteldheden. Vrijman draagt logisch alternatieven aan. Ie mand die zichzelf niet zielig voelt, is het ook niet en de imbeciele mens ziet zich evenmin als abnormaal. We moeten niet alleen een andere kijk op zwakzinnigen krijgen, maar hen ook anders leren benaderen. De film toont aan dat onze relatie met de gestoorde medemens niet persé een eenrichtingsverkeer behoeft te zijn. Ze zijn te benaderen als wij dat se rieus willen. Kostelijke bewijzen heb ben de cameramensen links en rechts gevonden; langdurige pogingen soms wat door de geestelijke versluiering heen te breken. Zoals van die verzorg ster, die na vele mislukkingen om met een zwaar gestoord meisje con tact te krijgen, op de gedachte kwam het met een blokfluit te proberen. De vier.lettergrepige aanroep: 'Lieve Paula', liet zij volgen door vier tonen. Telkens weer, totdat het wonder ge beurde en het afgewende hoofdje zich eindelijk naar haar verzorgster keer de. De glimp van herkenning is voor de filmkijker slechts even merkbaar en toch maakt dit meebeleven diepe indruk. Wisselwerking Wie bereid is een andere kijk op zwakzinnigen te krijgen, zal er geen spijt van hebben als hij vanavond de tijd neemt om de door Jan Vrijman met veel gevoel gemonteerde film te Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met ingang van maandag 1 oktober zullen de kijkers geconfronteerd worden met twee actu aliteitenrubrieken op de maandaga vond, die vlak achter elkaar staan. Avro's Televizier begint, om tien uur en Hier en Nu van de NCRV om tien voor half tien. Eens in het kwartaal wordt gewisseld. Dit is het resultaat nadat de Avro niet tot een vergelijk wilde komen met de nieuwe buurman op het ande- re net, de NCRV. Op 1 oktober ver huist de NCRV van dè dinsdag- naar de maandagavond om plaats te maken voor de KRO, die graag van de maan dag afwilde en nu naar de dinsdag gaat. Alle omroepen hadden per 1 ok tober het recht om eens te wisselen. Niemand wilde daarvan gebruik ma ken, behalve de KRO, die vond dat er veel concessies gedaan moesten wor den aan de Avro, de afgelopen twee jaar. Voorbeeld daarvan is het vroege uit zenduur geweest van de serie 'De fa milie Ashton', die niet tegenover een andere serie 'Peyton Place' mocht staan volgens Hilversumse voorschrif ten. De NCRV is indertijd met de Vara overeengekomen te vermijden dat op een avond twee actualiteitenrubrieken worden gebracht omdat men de kans zou lopen gelijk nieuws te brengen. Men zag dit niet als service aan de kijkers. Daarom zond de Vara op de vaste dinsdagavond 'Achter het Nieuws' uit en de NCRV 'Hier en Nu' op de wisselavonden. Om het half jaar werd gewisseld. De Avro als nieuwe buur van de NCRV is niet bereid gebleken tot een dergelijke regeling. De directeur van Televizier Siebe van der Zee vindt het welletjes, dat de Avro op de maandag blijft zitten. Als j e dan nog moet overleggen met de NCRV over een nieuwe planning van de actualiteiten rubrieken, dat is teveel. Overigens laat hij zich ontglippen toch wel blij te zijn op maandag te kunnen blijven zitten. (ADVERTENTIE) Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, beschermend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele gevallen even gemakkeli|k als met een natuurlijk gebit. Dentofix ver mindert de voortdurende ongst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Den tofix houdt ook de adem fris. Geen onaan gename smaak, of hinderlijk gevoel. Ontroerend tafereeltje uit Jan Vrijmans film 'een andere kijk op zwakzinnigheid'. De NCRV zendt deze in opdracht van het Natio naal Orgaan Zwakzinnigenzorg vervaardigde documentaire vanavond uit via Nederland II. volgen. Hij zal ontdekken dat een wis selwerking tussen een groot aantal zwakzinnigen en de rest van de sa menleving wel degelijk bestaanbaar is. Dat ze iets kunnen teruggeven in ruil voor een verzorging en ons begrip. Op één onderdeel van de film had ik graag een extra accent gelegd '--"llen zien, maar wellicht zit er stof voor een aparte documentaire in. Ik doel op het liefdevolle werk van het ver zorgende personeel in tehuizen. U kunt het met eigen ogen zien hoeveel Jongeren zich met grote toewijding en idealisme inzetten voor gehandicap ten. Tijdens de voorvertoning heb ik even moeten denken aan mensen als mr. Luns, die u hebt het zondaga vond kunnen horen zich ongerust tonen over de ongebondenheid m de zogenaamde alternatieve jongeren. Het zijn veelal juist deze jongeren die zich binden aan gestoorde medemen sen en zo sterk hun verantwoordelijk heid voelen dat ze er hun vakantie aan opofferen. Horizontaal: 1. dikwijls bloeiwijze-muzieknoot; 3. schaap-familielid; 4. immer-lastig werk. 5. lichte bedwelming-water in N. Br. -onderrich; 6. woonboot-boom kledingstuk 7. boom-door opening van een fuik; 8. vervoermiddel-telwoord en anderen (afk) 9. bloem-gebruikt men voor het land. Verticaal: 1. vorstentitel in Voor Indië; 2. insektenetend zoogdier- vreemde munt-bouwland 3. klinknageltje-maan stand- keurig; 4. Myth, figuur-vogel selderij; 5. bitter vocht -halsdoek -lof; 6- makker - snedig; 7. behoeftig- olie vetstof; 8. bergweide -water in Utrecht- buitendijks land; 9. schoeisel- handweefwerk. Bar en boos Omdat ik het avondmillende 'Spel op leven en dood' van de KRO reeds in de krant van vrijdag uitvoerig heb besproken, was ik op de AVRO aan gewezen om stof te vergaren voor dit stukje. Maar dat brak mij lelijk op doordat de jubilerende omroep waarschijnlijk het record tijdover- schrijding brak. De omroepster gaf als einde van de nieuwe sportkwis 21.40 uur aan, overeenkomstig de ver melding in de programmabladen. De vertoning liep echter uit tot 22.25 uur, dus maar liefst 45 minuten over tijd. Voor een zo onbetekende en vi sueel weinig aantrekkelijke show vind ik dat bar en boos. Vanwaar deze overdrijving in de sport- en kivissector? Moet de AVRO misschien competitie leveren tegen de prijzenregens bij andere omroe pen? Dan lijkt deze kwis al bij voor baat tot de grote verliezer te kunnen worden uitgeroepen want èn als spel èn als show haalt dit programma het in de verste verten niet bij de Be rend Boudewijn toestanden van de KRO en Zevensprong van de TROS. Al in de eerste regels van mijn aan tekeningen staat dat Ruud ter Weijden te vaak dezelfde opmerkingen maakte. Zijn 'Mondje dicht in de zaal' en de bijna gecommandeerde aanwijzingen kregen tenslotte het vervelende toon tje van de schoolfrik. Wel deed de presentator zijn best allerlei storingen snel op te heffen, maar de zaak liep toch lelijk uit de hand. De opzet van het spel is te eenzijdig en veel deelnemers demonstreren een zijdigheid. Ai$ dat bij elkaar een half uurtje duurt, Overleef je hei als kijker nog wel, maar geprolongeer eento nigheid is dodelijk. Ruud*&~rgVsij d e probeerde met meer vaart de show te redden; het resultaat was echter een gejaagde en rommelige bedoening, waaraan hoegenaamd geen plezier viel te beleven. Ik heb nu nige ruimte om de in groot se theaterprodukties geïnteresseerde kijkers te attenderen op het KRO-pro- gramma van a s. donderdagavond. Dan wordt met flitsen van scènes en ge sprekken met medewerkers een indruk gegeven van de televisiebewerking van Leo Tolstoi's beroemde klassieker 'Oorlog en Vrede'. Een omvangrijke staf van de BBC heeft ruim een jaar aan de opnames gewerkt. Met verbluffende nauwkeurigheid is in aankleding en entourage de napoleonti sche tijd gerecontrueerd. De veldslagen konden op ruime schaal nagebootst worden dankzij de bijzondere mede werking van de Joegoslavische rege- 2 opgeld- ring' die een PGOr duizend soldaten de schor-ions grote bot6in9en liet uitbeelden.Oorlog en vrede' is met een slordige vier mil joen gulden de duurste prodüktie van de BBC. Daar zit Amerikaans geld bij, maar het komt er wel weer uit, want de twintigdelige serie gaat de hele we reld al door. De KRO heeft voor 140 duizend gulden de uitzending in Neder land mogelijk gemaakt. Het lijkt een heel bedrag, de kosten van een Neder landse televisie liggen echter belang rijk hoger. Ton Hydra 174: Minister Taalingh van Eentvoog- hel besloot onverwijld tot het stellen van daden over te gaan. Hij zette daartoe zijn markante gelaat in een woeste plooi, die duidelijk aantoonde hoezeer hij kon knarsetanden. Hij stak een vermanende en tegelijk be straffende wijsvinger uit naar de hor de boppertjes en riep: 'En nu richt ik mij tot jullie, wanproducten van een eeuw van hersenloze dwingnozems en verachtelijke dansmuziek, die voor echte jazz wil doorgaan! Foei! Dri- werf foei! Waartoe heeft dit alles ge leid? Tot verwaarlozing van het huis werk! Tot schoolverzuim! tot mede plichtigheid aan een grote diefstal! Tot ordeverstoring en tot medeplich tigheid aan een grote diefstal! Tot or deverstoring en opstand! Tot vernie lingen aan elektrische trams! Jazelfs tot het dolzinnige plan het goede dorp Rijkhuyzen aan de vlammen prijs te geven! Ontkennen baat niet! Jullie hebben dat allemaal gedaan, op gezweept tot een staat van extase, waar de wilde honden geen brood van lusten! Maar gij had buiten de wakke re politiemacht van Rijkhuyzen gere kend, die hier gesymboliseerd wordt in de fiere figuur van Eelco Eelkema. Hij stond paraat en nam jullie gevan gen. En nu is het dan zover, dat jul lie hier voor mij staan om verant woording af te leggen. En dat is het hem nou juist, zie je? Dat is het hem nou juist! Het rijk en de regering zit een beetje met jullie in de maag! Wat moeten we met jullie aanvangen? In de gevangenis stoppen misschien? Dat ld? gaat eenvoudig niet, want we he geen cipiers genoeg. Het personei brek, begrijp je? Ook op dit terre geen vakbekwame kerel meer te gen. Wat nu?' De verslagen pertjes keken allemaal erg sip, Eelco Eelkema trok protesterend' boekje tevoorschijn. 'Hoho!' rie uit. 'De belhamels niet loslaat'n! verbood'n! Anders moet ik U schrijv'n! Uw naam?' En Knolle had er helemaal genoeg Kwaad worstelde hij zich door di nigte en nijdassig liep hij even door een stil straatje. 'Mooie gromde hij. 'Eerst de goedkope jes kwiet! Dan staot de ministe ch zijn nek te kletsen en wil hij schien de boppertjes nog vrièit ook! Ik gao in de oppe-zietsie d ikl idi FERDINAND Van onze sociaal-economische redactie UTRECHT 'Het aantal werkloze bouwvakkers zal naar verwachting de ze winter weer rond 30.000 bedragen. Dat is de derde achterenvolgende win ter dat een dergelijk hoog en onaan vaardbaar aantal bouwvakkers zonder werk is'. Dit constateert de federatie van bouw bonden NW en NKV in een com mentaar op de miljoenennota. De fe deratie vindt de voor het voorjaar 1974 aangekondigde nota over ontwik kelingen in de bouw op lange termijn dringend gewenst. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2 3 4 5 6 7 8 9 Oplossing van gisteren: 1. a. 2. alm, 3. melis, 4. teint, 5. etagère, 6. staal, 7. et ter, 8. hor, 9. r. ALLIGATOR ASSEN De industriebond NW zal het twintig man tellende personeel van Sigma Coating in Rhoden oproe pen geen genoegen te nemen met de plannen om het bedrijf per 1 april 1974 op te heffen. Sigma Coating werd in '66 met overheidssubsidie in Rhoden gevestigd. Over de plannen is geen overleg geweest met de bonden. Intussen heeft bedrijfsleider E. A. Boerma gezegd dat het-voorbarig is te veronderstellen dat het bedrijf uit Rhoden verdwijnt. Hij zei dat een werkgroep bezig is met een onder zoek. Vast staat echter al dat het magazijn in januari sluit. De mensen die daar werken kunnen in de fabriek aan de slag, aldus de heer Boerma. Hij zei dat op landelijk niveau wel overleg met de vakcentrales heeft plaatsgevon den over de reorganisatie van het concern. Radio vandaag :h1 Er waren nu nieuwe mannen op de macht uit. Hoewel niet talrijk, waren ze jong, ontwikkeld en vastberaden. En ze behoorden niet tot de Luako's. Zoals de meeste krijgersstammen wa ren de Luako's behoudend en pasten ze zich slecht aan bij de snelle veran deringen die zich in dat werelddeel voltrokken. De bureeroorlog die er uit voortvloei de. had grotendeels in het oosten plaats, waar de hoofdstad was. Maar naarmate de strijd zich ten nadele van de Luako's ontwikkelde, trokken ze zich verder op hun eieen achter land in de hergen teni®. Toen Svlvia bii h«t kantoor van de stichting infor meerde. werd haar vprteld dat in Ka- lundanl alles pictl? was. Het lag ver 3'an het front en er hpstood hoon dat i land hm ai'lrf i Hnltanlnnd •a-Iine mot het 710. vac Ppn wppIc la- «**ln«rnn/4o nnrnpr) 1 *7aVon to Vomon. Rl' FVpnV Tpmnlp stond nn t.opn ze 7Ün hantoor hlnnonWaw pn hperopt- te haan tr»Pt vppI omhaal 'Mevrouw T^o-M-incrtnn hH-rondpr nrpftig d?t 11 ffoVomon hont. Tlr hoon dat het niet oncroioaon Irwam 7ondpr pon wppr- voowt af to waehton 7pi hii: 'U kent T.ord r»-ane. natnnrlHlc.' Wat tooc hitna tlon tnar crolodon dat 7P «"Vane «nof hot lajfct rreaion had Alc TocflotaT-ioo was hot hom no® pollllct Or uit to 7lon pis oon nttotlcoho man "19 ml-Molhnro looftitd M11 was 7Ïtn haar wit do huid van 7lln oovlrht hqd 7:in rolr vor'oron on hi! h'pn met PPH jjtramhold dlo or vrnpoor nipt was ge- wooct Wit cd I m 1 a oh t p haar stilfipq toe toon 7p on dp lpop stnpl vonr het bu reau van Tpmnle ging zitten. Hop is hpt met Edward?' vroeg ze be- 7or°r.'Ts hii in veiligheid?' 'Op het moment: weten, uiteraard.' ja. Voor zover wij 'Wanneer hebt u van hem gehoord?' 'Indirect drie dagen geleden. Hij was gezond, zeiden ze, en het ziekenhuis zat redelijk in zijn voorraden. Maar de strijd is de laatste paar weken veel dichter bij Kalundani gekomen. Na tuurlijk maken we ons een beetje zor gen om hem. Hij krabde op het kale plekje boven op zijn hoofd. 'Wat de kwestie moeilijker maakt is de relatie van uw man met de Luako's. Kent u een man die Bemba heet?' 'Ik heb hem één keer ontmoet. Hij was raadsman van de koning.' 'Dokter Barrington stond op goede voet met hem, dacht ik.' 'Bemba was de man die de koning overhaalde land voor het ziekenhuis in Kalundani te geven. Ik mocht hem niet zo erg, maar Edward is hem al tijd heel dankbaar geweest.' Temple knikte. Het leek erop dat hij naar de bekende weg vroeg. 'Bemba schijnt nu bevelhebber te zijn van wat er van het royalistische leger over is. Hij zou van plan zijn in de heuvels om Kalundani stand te hou den. Wij staan in contact met Guchi- ri, de president Hij wil graag zo spoedig mogelijk met Bemba afreke nen. Aan de andere kant wil hij uw man niet iets laten overkomen als hij dat enigszins vermijden kan. Ze had de kranten goed genoeg gele zen om de bron van zijn bezorgdheid te kennen. 'En u wilt met alle geweld op goede voet met Guchiri blijven, ze ker?' 'Hij hééft tenslotte de verkiezingen gewonnen, al waren die niet de regel- matigste ter wereld. We voelden ons gedwongen hem te erkennen.' 'De koperconcessies gaan u natuurlijk ook ter harte?' Temple was volstrekt niet van zijn stuk gebracht. 'Ik zou het uiteraard met een dergelijke interpretatie van het regeringsbeleid niet eens zijn. Maar in elk geval zijn we van mening dat het voor iedereen veel beter zou zijn als dokter Barrington terugkwam. U zou het slechte publiciteit vinden als hij gedood werd?' 'U kunt het geloven of niet,' zei Tem ple onverstoorbaar, 'maar we hebben zijn eigen belang op het oog. Zijn po sitie daar is bijzonderi gevaarlijk.' 'Dat zal hem een zorg zijn,' zei ze vol vertrouwen. 'Maar de toekomst van het ziekenhuis misschien wel. Alc we hem daar van daan kunnen halen, loopt het veel minder gevaar.' Ze haalde de schouders op. 'U kunt gelijk hebben. Maar of u hem kunt overhalen is een heel andere kwestie.' Temple krabde opnieuw óp de kale plek. 'We hebben ons afgevraagd of u bereid zou zijn ons te helpen.' 'Ik betwijfel of ik dat kan, ook al zou ik het willen. Ik heb Edward in geen tien jaar gezien. Ze wierp een blik naar Crane. Voor het eerst deed ook hij zijn mond open. 'Ik geloof dat dit een van die gelegenheden is waarbij we alle maal persoonlijke gevoelens terzijde moeten zetten. Zoals Sir Frank zegt, zijn onze verbindingen met Edward heel slecht. We hebben enige tijd lang geprobeerd met hem overeen te komen dat hij zich met iemand ver staat die onze inzichten aan hem kan uiteenzetten. Ons voorstel was of de ambassadeur of ik zelf. We hebben eindelijk bericht terug gehad. Hij zei dat hij niemand anders wilde spreken dan u. Ondanks dat hij zijn best deed, kon hij niet de verbittering uit zijn stem houden. Al die jaren van zelftucht en onpartijdigheid waren niet voldoende om hem voor een dergelijke knak in zijn trots te vrijwaren. Barrington, zo bedacht ze, deed de mensen die hem ten dienste waren vreselijke dingen aan. Ze herinnerde zich die dag in Stockholm, toen hij over het platform van het vliegveld van haar wegliep. Hij was de vliegtuigtrap op gegaan zelfs zonder naar haar te zwaaien. (wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9 0O (S) Klass. muz. met comm. (9.35-9.40 Wa- terst.). 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged. S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radiojournaal!11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor ledereen, met: De groenteman; Paris vous parle en 11.55 Beurs- ber. Overheldsvoorl.: 12.30 Ultz. v.d. landb. AVRO: 12,40 (S> Knipperlicht - radiover- keersmagazinc. 13.00 Nws. 13.11 Radiojour naal. 13.21 (S) 500 Jaar Nederl. muz. (slot): klass. en semi-klass. kamermuz. EO: 14.00 Het woord der waarheid: Theologie naar de Heilige Schrift. 14.15 (S) Over en weer: ra- dioagazine. 15.05 (S) Licht en uitzicht: ge wijde muz. 16.00 Nws. 18.03 Klankbord act., Inf. en comm. 16.10 (S> V.d. kinderen. 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel - beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Op een andere golflengte: progr. over schizofrenie (1). 18 40 (S) Ork. en ensembles uit de regio. 19.05 (S) Prom. Ork.: amusem.- muz. 19.30 Vanavond: muz.. vrolijkh. en ver strooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Nederl. ork. en ensembles: The Storktown Dixie Kids. 23.05 (S) Late Platen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerle: klass. en mod. muz. (7.30 Nws; 7.41-7.50 Echo). 8.24 Overweging. 8.30 Niivs. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Auba de: klass. en mod. kamermuz. (10.30-10.32 Nws). 11.00 V.d. zieken. 11.30 Bejaarden- progr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's Pauzeprogr., met 12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws: 12.41-12,50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Inter lokaal op dinsdag. (15.30-15.32 Nws). Over- heidsvoorl.: 17.00 Nws uit de Ned. Ant. KRO: 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Tof Tien - muzikaal appe- ratiefje. PP: 18.19 Ultz. v.d. P.P.R. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr. voor- besch. 19.00 (S) Zin in muz. -amateurs ge ven de toon aan. NOS: 19.50 Den Haag van daag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 (S) Het Nederl. Madrigaalkoor en het Utr. Symf. Ork mod. muz. 21.20 Klass. gramm.muz. 21.30 Voor dracht. 21.50 (S) Hofmuz. uit de Rococo. 22.25 Binnenkijken, literair progr. 22.50 Overweging. 23.00 (S) Als treinen niet ver trekken, dan komt er wel een aan. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dinsdaj Nws. 8.02 Eddy Becker. 9.00 Nws. f Plaatjes v.d. pep. (10.00 Nws). 11. 11.03 Een opvallend vrolijke gevar. (12.00 Nws). 13 00 Nws. 13.03 Eddv I ni1 (14.00 Nws). 15 00 Nws. 15.03 Drie ldj 16.00 Nws. 16.03 (S) Mix. (17.00 Nws). NOS: 18.00 Nws, 18.02 Joost mag nie 19.00 Nws. VARA: 19.02 Tom Blom in dio. 20.00 Nws. 20.02 <S) Nashville. Nws. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.00 22.02 Popreconstr. 22.55 Med. 23.00 23 02 (S) Wachten op middernacht. Nws. 0.02 (S) Tom Blom in uw radio 1.00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-bet. progr. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 act. en weerber., en schouwburgpi 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoo 15.00 Nws. 15.03 Schoolradio. 16.00 N beursber. 1.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Geef acht! portber. 18.30 Wegwiji gazlne. 18.55 Taalwenken. 18.57 Het ok week. 19.00 Nws en act. 19.30 Inter 19.35 Vakbondskrlt. 19.45 Melodie 20.00 Jeugddiscotheek. 21.00 Splint 22.00 Nws. 23.10 De laatste plaatjes. 234.45 Nws. it! 18.28 Pt)T n. 18.45 Spr 1 MS TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VARA 19.05 Stratemakeropzeeshow 19.25 Daar komen de schutters NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 De Onedin Lijn 21.10 Een eeuw China, neergang en weder opbouw, hist film over de burgeroorlog en revolutie In China NOS 22 45 Journaal NEDERLAND JI NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal NCRV 19.05 In de soete Suiker, bol 19.10 George Best- voetbalinstructlefilm 19.30 Follyfoot NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Instrumentaal trio en zangsoliste 20.50 Een andere kijk op zwakzinnigheid doc. film 21.30 De Avonturier: 1, Bradley staat z'n mannetje 21.55 Hier en Nu 22.35 Westlands Mannen koor NOS 22.45 Den Haag vandaag 22.55 Journaal TELEAC 10.00 Journaal. 10,05 Journaal van gfett( vond. 10.30 Amusem.progr. 11.40 F! i 19 01 4f-f 19 SO PprcnvoT-7 IS 00.1.4 9.(1 ibr 12.05 Act. 12.50 Persoverz. 13 00-13.20 naai. 16.15 Journaal. 16.20 Filmrep. Kinderprogr. 17.20 Idem. 17.55-18.0" naai. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesam (101). 18.00 Filmrep. 18.30 Act. 18.45 p mann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Transit. 19.59 Progr.overz. WDR: 8,e Schooltelevisie. 9.30-10.00 Sesamstrasse ei. 10.30 Schooltelevisie. 11.00 en 11.4 ba Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 aus den Wolken. 18.40 Act. 19.15 SF progr. 19.25 Hamb, Transit.) 20.00 JofO. en weerber. 20.15 Spelprogr. 21.00 Efcct. heimlich starker Abgang, 22.40 Jou comm. en weerber. P1 Bananensoep 1 ui 2 eetlepels boter 4 bananen 1/3 liter melk 1 eetlepel custard jkl De ui schoonmaken en fijnsn tik Boter smelten en de ui fruitei nk' bananen schillen en in stukjes den. Deze bij de ui doen en n*1 lang roeren tot ze zijn opgiet jonl Breng de melk aan de kook en aa die bij het bananenmengsel. La tip soep zo'n vijftien minuten za koken en. De custard met water'e maken, bij de soep gieten en (ei maals r.an de kook brengen. Op brengen met zout, peper, nootmuskaat en eventueel wa1 troensap. De soep in kommen dol er stukjes gesneden tomaat en gf®* te peterselie overstrooien. Menutip: Bananesoep, rijst met tensla, roomijs met perziken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6