Voorzitter vindt 'zijn' AVRO niet liberaal Voetbalsterren spelen in AVRO's sportquiz P «v De Weldoener door John Rowan Wilson M Onrust blijft ij Verto bij Vergadering van EMS uitgesteld Hoofdredacteur VN vindt proces Shell 'uiterst belachelijk' y Man van boot overboord geslagen en verdronken Protest PSP tegen behandel'ng dissidenten Invloed medicijn op verkeersveiligheid vergt waarschuwing TROUW/KWARTET MAANDAG 24 SEPTEMBER 1973 BINNENLAND/RADIO en TV T4, ,/k Omroepen moeten status vier jaar houden Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De voorzitter van de AVRO. de lieer M. J. Keyzer, heeft de uitspraak die VARA- voorzitter Kloos onlangs heeft gedaan, als zou de AVRO duidelijk een liberaler gezicht krijgen, tegen gesproken. De heer Keyzer deed dit in zijn toespraak op de algemene vergadering van de AVRO, die zaterdag in Hilversum werd gehouden. MARY PERKINS In een overzicht van de afgelopen vijftig jaar zei de voorzitter dat de AVRO zich is blijven verzetten tegen het opplakken van een ander etiket dan 'algemeen'. Met het zicht op even tuele wijzigingen in de omroepwet zei de heer Keyzer. het noch economisch noch sociaal verantwoord te vinden dat omroepverenigingen elk jaar het risico lopen hun status van A-, B- of C-omroep te verliezen. Tenminste ge durende een periode van vier jaar moet men zekerheid hebben dat dit niet zal gebeuren. In omgekeerde zin meende hij dat het goed zou zijn als nieuwe omroepverenigingen ook een periode van vier jaar hun verkregen status zouden moeten behouden, voor Opzet voor jeugdplan KNVB HILVERSUM Aan het uitgebreide scala van quiZzen dat wekelijks via te levisie en radio het land wordt inge- strooid, voegt de AVRO met ingang van vanavond van 20.20 tot 21.40 uur op Nederland I 'AVRO's sportquiz' toe. Daarin zullen ster-voetballers van toen, het opnemen tegen de Oranje- ploeg van nu. Een deel van de winst is bestemd om de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB) aan geld te helpen. Als bijzonder plan van de KNVB wordt genoemd het 'Jeugdplan Nederland'. Jonge bekwame Nederlandertjes wor den opgeleid tot voetballer. De voetballers, die aan het spel mee doen zijn: Ediie Pieters Graafland, Abe Lenstra. Coen Moulijn, Sjaak Swart. Kick Smit, Beb Bakhuys, Joop Stoffelen, Hans Tetzner. Rinus Schaap en Henk Schijvenaar. Zij zijn de oud- mternationals, die het opnemen tegen het Nederlands elftal van nu, inclu sief Johan Cruijff. Nu zullen niet de voetballers, maar de deelnemers in de zaal prijzen mee naar huis nemen. Volgens de AVRO gaat het om grote prijzen. Die deelne mers in de zaal worden geselecteerd uit de sportrainnenden, die aan de quiz meedoen. Iedereen wordt name lijk uitgenodigd een briefkaart met naam en adres aan de KNVB in Den ROTTERDAM/UTRECHT On der de 4500 werknemers van Verto blijft onrust bestaan. Er gaan onder het personeel geruch ten dat de lonen niet meer kun nen worden uitbetaald. De koers van het bedrijf op de beurs stond vorige week sterk onder druk. Districtsbestuuder Baars van de In dustriebond NVV zei gisteravond in een reactie op de mededeling van Verto Touwfabrieken dat er géén uit stel van betaling hoeft te worden aan gevraagd. Hij wil het onderhoud met de direc tie van het bedrijf, dat voor donder dag op de agenda staat, zoveel moge lijk vervroegen De directie van Verto heeft in een verklaring gezegd dat de resultaten het eerste halfjaar sterk zijn achterge bleven en dat ln 1973 op zijn best de vaste kosten zullen worden terugver diend. Als oorzaak voor de ommekeer noemt de directie de sterke schomme lingen in de koers van het pond en van de dollar, en moeilijkheden met de leveranties van sisal. waarvoor aan zienlijk hogere prijzen moesten wor den betaald, het achterblijven van de markt in Nederland bij de verwach tingen en efficiency verliezen door het overbrengen van de tapijtfabrtek van Maassluis naar Steenwijk. DEN HAAG De voor 27 september bijeengeroepen buitengewone vergade ring van aandeelhouders Exploitatie Maatschappij Scheveningen (EMS) gaat niet door. Directie en commissa rissen hebben hiertoe besloten omdat bij het overleg met Bredero Verenig de Bedrijven naar voren is gekomen dat het ongewenst is voordat de raad van de gemeente Den Haag uitspraak heeft gedaan over de tussen twee par tijen overeengekomen transactie. Directie en commissarissen betreuren dat de voorgenomen informatie opge schort zal moeten worden. Het besluit is echter gebaseerd op beleidsoverwe gingen waarbij het van primair be lang leek om niet in enigerlei zin vooruit te lopen op de beraadslaging in de gemeenteraad en ter voorko ming van een mogelijk doorkruisen van belangen. Het uit de opschorting voor aandeelhouders wellicht voort vloeiend inconvenient heeft zwaar ge wogen doch uiteindelijk is gemeend in het belang van aandeelhouders te handelen. Het bestuur vertrouwt dan ook dat aandeelhouders zullen onder schrijven dat voor alles een algehele afronding van de transactie dient te worden bevorderd, aldus een bekend making. Eerder deze maand werd bekend dat de Bredero-groep de Haagse bezittin gen van de EMS had overgenomen. De koop is gesloten onder de voor waarde dat het gemeentebestuur van Den Haag bereid zal zijn om met een op initiatief van Bredero op korte ter mijn te vormen breed consortium 'Ontwikkeling Scheveningen' de her ontwikkeling van Scheveningen ter hand te nemen. Onderhandelingen tussen EMS en de bouwcombinatie Wilma-HBG-Ballast Nedam zijn op niets uitgelopen. Coen Moulijn. een van de deel nemers aan de quiz. Haag te zenden. Naast de porto, moet een gulden worden bijgeplakt. Uit de ze kaarten worden 250 exemplaren ge trokken van mensen, die worden uit genodigd naar de Singer concertzaal te komen. Uit deze 250 mensen wor den weer 22 gekozen, die als secon danten aan de voetbal-internationals worden toegevoegd. De voetballers spelen de quiz, maar de prijzen zijn voor de koppelgenoten. De tweede ronde van 'AVRO's sport quiz' is op 29 oktober. Briefkaarten moeten voor 20 oktober binnen zijn. zij voor promotie in aanmerking zou den komen. 'Tenzij er uitbreiding van zendtijd komt. waarvan allen profite ren en dit is uiteraard de enige en de beste oplossing.' De voorzitter achtte het van belang dat er een geïntegreerd media-beleid komt. Kritiek had nij op de samen stelling van de studiegroep zoals mi nister Engels die heeft aangegeven en waarin de omroep in wezen buiten spel staat. Deze groep moet niet slechts bestaan uit leden van de pers- raad en omroepraad, omdat in de laat ste geen enkel lid zit, dat met het da gelijks werk van de omroep ver trouwd is. De heer Keyzer zei dat er ook een taak voor de omroep ligt in een een wording van Europa. 'De NOS, die tot taak heeft ontmoetingsprogramma's te maken, maar zo veel zendtijd heeft dat zij programmatisch te vaak buiten haar oevers treedt, zou in dit verband een belangrijke functie kunnen ver vullen.' De AVRO zal in 1974 een colloquium houden over communicatie. Dit ge schiedt ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan van de oudst bestaan de radio actualiteiten-rubriek ter we reld AVRO's radiojournaal. Verschil lende AVRO-leden stelden tijdens de algemene vergadering de vraag of het samengaan of samenwerken met de Tros niet gewenst was. AMSTERDAM Hoofdredacteur Ri nus Ferdinandussc van het weekblad Vrij Nederland heeft gereageerd op het voornemen van de Shell een pro ces tegen het blad aan te spannen om dat daarin een artikel heel, gestaan dat uitging van een gefingeerde ramp in het Rijnmondgebied, die begint met een explosie in de raffinaderij van Shell in Pernis. Ferdinandusse noemde het 'uiterst belachelijk' dat Shell een proces aanspant en een klacht heeft ingediend bij de Raad voor de Journalistiek. Ons verhaal, zo zei Ferdinandusse, was niet zomaar een sensatieverhaal. Het was een reac tie op een rampenfolder, die kort daarvoor aan de bevolking van Vlaar- dingen was uitgereikt Hij bevestigde dat Shell rectificatie had geëist, die door VN is geweigerd. (ADVERTENTIE) MMMTKUl vanavond de t.v.-uitzending morgen het boek gebonden Sesam-speclal met veel illustraties in kleuren en zwartwit tijdelijk f 12,50 na 17 november wordt de prijs f 19,50 koop nu er nog voorraad is In de boekhandel Buiten de sfeer Op de familieavond bij uitstek wor den niet zelden programma's vertoond die min of meer buiten de sfeer val len. Dat uas zaterdagavond op beide netten het geval De door de NCRV uitgezonden tv-produktie Het laatste Eiland kon moeilijk een spel voor het hele gezin worden genoemd. Een som ber makende verbeelding van een ro man van August Strindberg, geestelijk en lichamelijk een gekweld mens. En op je vrije zaterdagavond kan men zich wel iets appetijtelijks voorstellen dan de bestrijding van geslachtsziek ten, die Achter het Nieuws liet horen en zien. Je kunt intussen niet zeggen dat een dergelijk programma onge schikt is voor de jeugd, want het zijn tegenwoordig vooral kinderen die aan ghonhorrhoe lijden. De avonturen van de brave soldaa Schwejk zitten er bijna op. Ik gelooj niet dat veel kijkers zullen vragen de ze visie op Haseks beroemde roman-fi guur spoedig te herhalen. In zijn show presenteerde Frans Hal sema naast een paar rake liedjes ook een aantal banale nummers. Jammer dat hij niet zelf tot de ontdekking komt dat hij daarvoor eigenlijk te goed is. Halsema bezit ruim voldoende kwaliteiten voor een repertoire op he ter niveau en met meer inhoud. Vergilius' heldendicht op Aeneas en de tweede aflevering van Studio Sport zullen zondagavond veel klanten ver loren hebben aan Een Bruid voor de Pelsjager. Daarmee tracteerde de' TROS het publiek op een geweldige kluif aan ruige romantiek en fel rea lisme. Sidney Hayers stelde in 1966 aU les in het werk om de woeste werke lijkheid in de Canadese natuur zo echt mogelijk te filmen. Het gevecht van Oliver Reed als de jager met bloeddorstige wolven, was bijzonder realistisch. Met haar indringende ex pressie van een zielige jonge vroüw tuist Rita Tushingham echter prachtig te concurreren tegen zoveel wildheid van mens en dier. Dat brok natuurgeweld heeft mij er van weerhouden bijtijds over te scha kelen naar mr. Joseph Luns, die als markante figuur werd geportretteerd in de gelijknamige rubriek van de NOS. Interviewer Max van Rooy stond voor een moeilijke taak: weinig politici zijn zo vaak voor een televi siecamera verschenen als de oud-mi nister van buitenlandse zakert We weten zo ongeveer alles over hem. Ook dat de heer Luns zich ongerust maakt over de jeugd, met name over de wijze waarop, naar hij meent, vele jongeren zich opstellen. Zijn zorg gaat daarbij vooral uit naar ipat hij ziet als ongebondenheid, terwijl hij als gewezen dienstplichtig matroos veel ivaarde hecht aan discipline. De secretaris-generaal van do NAVO acht het een goede zaak bevelen op te volgen d.e je óf belachelijk vindt of niet begrijpt. Niet iedereen zal het met hem eens zijn. De recente grote oefening in Duitsland van Nederland se militairen heeft de bewondering gewekt van hoge buitenlandse officie ren; die echt wel weten dat die Hol lander 'ongebonden' kan zijn. Van een verslaggever RHENEN De 21-jarige Amsterdam mer J. Grijsen is in de Rijn bij Rhenen voor de ogen van zijn verloofde ver dronken. Hij sloeg overboord kort na dat zijn boot de wal had verlaten. Zijn lichaam was gisteren nog niet gevon den. DEN HAAG Het partijbestuur van de PSP heeft een fel protest laten ho ren tegen de behandeling van anders denkenden in Rusland. De behande ling, die velen van hen ondergaan is in strijd met de fundamentele mensen rechten en daarmee in strijd met de uitgangspunten van het socialisme, al dus het PSP-bestuur in een verklaring. 173. 'Landgenoten,' zei mr. Taalingh van Eentvooghel nogmaals. 'Al waait dan de driekleur vrolijk van Uw mooie oude toren, die als een stoer symbool van onverzettelijkheid het midden van Uw liefelijke dorp siertal wappert de driekleur gloeiend van rood en blank van wit, zomede fris van blauw in de warme zomerwindik zeg het nog maals al wappert zij vrolijk van uw eigen goede toren in de zomer wind, nog niet denkend aan de herfst winden, die ook eens komen zul len ja komen zullenen al staat gij allen verheugd om mijn spreekgestoelte..., blij omdat ik te midden van U verkeer en het wdord tot U richt in verband met de koriien- de verkiezingen 'Ach man je staot hier niet voor de verkiezin gen!' zei toen boer Knolle, die zich op de eerste rij bevond. 'Ik stem tóch wel op Romme! Maar nou mot je es uitscheien met al die geleerde woor den van wapperende driekleurs en zo, want daor kan een gewone boerenke- rel tóch niks van begriepe! Zeg nou maor gauw al wat je op je dreuge le ver hebt, of hoepel anders liever weer op!' Achter boer Knolle stond de weduwe Snepkens, wier sigarenuitstal- linkje destijds zo grondig was ver nield door de scooter van Dikkie P Dokie. 'Goed zo, Knolle,' prees ze i een toegenepen mondje. 'Ik heb noj een bar hoge dunk van je intelligi tie gehad, maar nou val Je nie tcf" meeEn de ietwat verstrooi) minister, die dit allemaal duideU gehoord had, voelde zijn zelfven kerdheid wegvloeien, zoals de luif wegstroomt uit een opgeblazen balli waarin men een gaatje heeft geprij 'Ach!' mompelde hij. 'De eenvoudi inwoners van Rijkhuyzen hebben lijk! Ze willen geen woorden renze willen daden zien tjadat maakt de zaak er voor e minister niet eenvoudiger op FERDINAND Radio vandaag 100— Ze dacht even na. 'Het eigenaardige is dat Crane het na een poosje met mij eens werd.' Ik was verbaasd. 'Waarover?' 'Over Kalundani. Hij gaf me gelijk, en dat doen nu heel wat mensen. Er zijn verschillende projecten waarbij verbeterde landbouw en irrigatie ver bonden zijn met een gezondheidscen trum. De Scandinaviërs hebben er veel succes mee in Tanzania.' Ze zei spijtig: 'Ik heb een typische vrouwenfout gemaakt. Ik hield van Edward om wat hij was en probeerde toen iets anders van hem te maken.' Ik aarzelde om het ie berde te bren gen, maar moest toch iets zeggen: 'En Carl?' 'Dat zal ik niet proberen goed te pra ten. Ik raakte mijn hoofd kwijt. Maar ik heb er voor moeten boeten. Ed ward kon over lijken gaan. weet u.' Een seconde lang leek ze met zichzelf te doen te hebben, en toen was het voorbij. 'Maar hij heeft n.e ten slotte vergeven.' Barringtons besluit om alleen naar Afrika terug te gaan, was een verplet terende klap voor haar geweest. Ze had daarmee niet alleen haar man verloren, maar ook de zaak waaraan ze zich de laatste vijf jaar volledig had gewijd, maar in de loop der maanden begon haar veerkrachtige aard terug te kernen. Spoedig zat ze weer in de free-lance journalistiek en stond op het punt haar vroegere posi tie weer in te nemen. Maar haar leven met Barrington had haar ongeschikt gemaakt voor het schrijven van levendige reportages over moordzaken of de seksuele ge woonten van jonge mensen. F.n ze voelde zich niet op haar gemak in Londen na de wilde verlatenheid van Kalundani. Toen ze een onverwachte erfenis kreeg van een rijke neef, ging ze buiten wonen en zich aan liefda digheid wijden. Via vrienden vernam ze tot haar ver driet dat al het werk dat ze in Kalun dani had verricht aan het ven-al was overgelaten. Afbreken was niet nodig het was altijd al een strijd geweest om de rimboe uit de plantage te hou den. Nu er niemand meer was om de Lua- ko's op te porren, stuurden ze hun kinderen niet meer naar school. Gras brak door het asfalt van de weg heen en de lemen muren van de bijgebou wen brokkelden weg. Geiten liepen overal rond en Afrikaanse gezinnen kampeerden op de veranda's. De Malloiy Stichting had Barringtons schulden afbetaald en zich bereid verklaard een vast bedrag voor een aanvangsperiode van drie jaar ter be schikking te stellen. Barringtons tour nee had een bescheiden bedrag opge bracht, maar bij nader onderzoek bleek dat veel ervan aan allerlei on kosten was opgegaan. Er werden gede tailleerde berekeningen en budgetten opgemaakt en aan Barrington voorge legd. Hij kreeg voorgekauwd wat hij per jaar mocht uitgeven aan investe ring. levensmiddelen, medicijnen en vaste lasten. Hij ging overal mee ak koord. Dat wilde niet zeggen dat hij zich al tijd aan de bedragen hield. De be heerders in Londen ontwikkelden ge leidelijk een systeem waarbij ze ln het geheim ter compensatie geld in reserve hielden. Barrington kwam er op de duur achter wat ze deden en paste zijn uitgaven daarbij aan. Het was geen bijzonder efficiënt beheer, maar het sukkelde wel voort. Een aantal leden van de ziekenhuis staf liepen kwaad weg vanwege Bar ringtons orders niet tegen de traditio nele gebruiken van de Luako's in te gaan, hos wreed of ongezond die ook waren. Een paar enthousiasten ble ven, en met hen herstelde Barrington de atmosfeer van ongedwongen om gang die hij met Adaixie en zuster Nairn had gekend. Hij at weer aan het hoofd van de tafel in de gemeen schappelijke eetzaal. In zijn eenzaamheid kreeg hij steeds excentrieker neigingen. Hij ontwikkel de een afkeer van het nemen van een leven, die hij zelfs tot -insekten uit strekte. Vliegende honden mochten zich ongestoord nestelen'en de graan voorraad en de bananen plunderen. 'Ik ben niet wijs genoeg ,om het leven precies op zijn waarde te schatten. Maar het leven is een prachtig, myste rieus iets. Ik beschouw het met eer bied. Het is een verschrikkelijke zon de leven te vernietigen.' Hij werd vegetariër en at weinig an ders dan vruchten en noten. Zijn gro te lichaam was nu bijna uitgemergeld. In gesprekken verlangde zijn geest te rug naar het verleden en hij had het vaak over Joan en Toffee en de oude tijd in Manusha. Hij had zich bewust niet alleen van de hele wereld maar van alles wat ln Afrika zelf gebeurde afgesloten. De strijd om politieke onafhankelijkheid deed hem niets. Als iemand van de staf zijn aandacht probeerde te vesti gen op de toenemende tekenen van een politieke ommekeer in het land, verviel hij in een ijzige, bittere zwijg- zaamheid. In 1963 stierf de oude koning. Hij was als jongen op de troon gekomen, zo lang geleden dat maar weinigen ln het land, waar de vermoedelijke le vensduur altijd kort was geweest, zich een tijd konden herinneren waarin hij niet over hen geheerst had. Voor de Afrikanen, die grote eerbied voor ouderdom hebben, had dit feit alleen al hem een haast mystieke autoriteit verleend. Maar bij zijn dood leek het of de dam die alle opgepotte onvrede van een generatie had tegengehouden eindelijk wegviel. (wordt vervolgd) HILVERSUM i VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur A'dam. (7.25-7.S0 V.d. voor- pag VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 8.23 (S) Spitsuur A'dam verv. 9.15 (S) Geef me de vijf: ver- zoekpl. (9.35-9.40 Waterkt.). 10 30 (S) Muz. voor luisteraars. (11.00-12.00 Nws). NOS: 12 00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maandag - een leuk magazine voor tussen de middag. (13.00 Nws: 13.11 Akt rubr.: 14.00-14.45 Ber.. piatennws en mod. muz.) AVRO: 14.45 (S) Lichte gramm.muz. 15.10 (S> Mod. kamermuz. 15.35 (S) Biels en Col., wekelijkse strip. 16 00 Nws. 16.03 Radi ojournaal. 16.05 Poplepel kinderen draaien hun eigen platen. 16.30 <S) Mikadoo-op-toer- nee: kir.dermagazlne. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 (Si Jazz Spectrum. PP: 19.00 Ultz. v.d. B.P. NOS. 19.10 (S) Harmonie en Fanf. in Nederl. en Eur. 19.40 (S) Hobbyscoop po- pul. progr. over electronica. 20.00 Komt U maar: act. progr. met gesprekken, telef. re acties en lichte gramm.muz. 21.45 Uitgebr. rep. 22.25 Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) NOS-Jazz - Jazz in Aktle. 23.20 'n Stem v.d. overkantklankb. over 50 Jaar BBC (herh.) 23.35-24.00 Nws. HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) 8.00 (S) Te Deum TV vandaag 8.24 Op de man af -evangel. comSn. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hüisvr. 8.45 (S) Plein Publiek - maandagmorgen met mensen en muz. (9.30 IS) Hier en, Nu: 10.30 Nws).-11.15 (S) V.d. kleuters. 11.30 <S) Hier en Nu. -11.32 (S) Zilverpraat. 11.55 Med, 12.00 Strictly Country Style. 12.21 (Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.30 Mlkro - aandacht v.h. Christel, organisatieleven. 13.00 (S) Klass. muz. 14.05 Schoolradio. 14.30 IS) Hier en Nu. 14.32 <S) Viool'en piano: klass. en mod. muz. 15.00 Herv. jniddagdst. 15.30 Nws. 15 33 (S) Studio 6 - middagmaga zine. (16.30 (S> Hier en Nu). 16.50 Pleister plaats - toerisme en recreatie.1 Overhelds- voorl.: 17.20 Suriname journaal. Spreker: dr. E. Th. Waaldijk. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S> Hier en Nu NCRV: 18.00 (S) NCRV Combo Corner. PP: 18.19 Ultz. van D'66. NCRV: 18.30 Nws. 18.41 Toelicht, bij het nws. 18.48 (S) Bandstand: Fairey Band. 19.00 Filter: jongerenprogr. 19.30 (S) Llterama - krot?, ofrer boeken, schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 Avond- overdenk. 20.15 (S) Un Ballo ih Maschera. mermuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) KRO-dp-Drie: disc- Jockeyshow. (8.00. 9.00. 10.00 en 11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.03 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. met 13.00 Nws en 13.03 Raden maar TROS: 14 00 Nws. 14.03 Hugo van Gelderen Sh( twintig. (16.00 en 17.00 Nws). NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet etF AVRO: 19.00 Nws. 19.02 (S) Nederland-nj stop. 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal. 211- Take the 8-traln. 21.00 Nws. 21.02 De negl uur-show. 22.00 Nws. 22.02 (S) Supercll Dreammachlne. 22.55 Med. 23.00 Nws. 2r (S) Vanavond laat. 24 00 Nws. 0.02 Rad journaal. 0.05 Droom-top-tlen. 0.55-1 Nws. BELGIfc NEDERLANDS 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Lam kron. 12.15 Zig-zag. lichte muz. 12.50 I tenl. persoverz. 13.00 Nws, act. en weerbi cn schouwburgprogr.'s. Daarna: Zl 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 15.00 15.03 Schoolradio. 16.00 Nws en beursb 16 10 Melodie Radio. 17.00 Nws en med. 17 Big Band Battle. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Geef Acht! 18.28 Paar sportber. 18.30 Protest-Godsd. ultz. IS Sportmagazine. 18.55 Taalwenken. 18.57 0 n v.d. week. 19.00 Nws, act. en med. 19.30 lodie Radio. 19.40 Keurig Engels. 1 Openb. kunstbezit. 20.00 Een vedel op dak. (20.30 Van muzen en mensen.) 2! 1 Splinternws. 21.05 Vakantievitaminen. met Andre Moors. 23,0 te toer, met Rita Nws. ,J Jaenen. 23.40-21 NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop Fes'-iva' 1973 NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 AVRO's Sportquiz 21.40 Telcvlzier Magazine NOS 22.30 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal KRO 19.05 KRO-Cineac, met 19.05 Postzegelsvertellen; 19.10 Charlie als zwerver 19.30 De lievertdjo NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Spel op leven en dood (1) 22.40 Epiloog NOS 22.45 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Act. 10.45 Filmrep. 11.30 Amusem.progr. 12.15 Act. 12.40 Perso verz. 12.50 Bultenl. rep. 16.15 Journaal. 16.20 Natuurfilm. 17.05 Klnderprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr..- N'DR: 9.30-10.00 Sesamstrasse (100). IS.00 Fuchs und Fuchs und Co. 18 30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Sportjournaal. 19.26 Lerchenpark. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.55-9.25 Schooltelevisie. 9.30-10.00 Sesam strasse (100). 10.30-11.00; lltOO-11.30; 11.45- 12 15 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 Weekoverz. en aansl.: Eddies Vater. 18.40 Act. 19.15 Filmrep.) 20.00 Journaal en weer- ber. 20.15 Act. 21.00 Amusem.progr. 21.45 Rep. - 22.30 Journaal, comm. en weerber, 22.50 Filmrep. 23.35 Journaal. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerbep. 17.35 Eln Som- mer mlt Nicole. 18.05 Act. en muz. 18.35 Klnderprogr. 19.10 Der Bastian. 19.45 Journaal, act. en weer ber. 20.15 Filmrep. Aansl.: Kort journaal. 21.00 The Miracle Worker, amerlk. speelfilm uit 1961. 22.40 Journaal, comm. en weerber. 22.55 Filmforum. 23.40 Kort journaal. DUITSLAND III NDR 8.05-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse (100). 18.30 Voor ouders en opvoeders. 19.00 Vom rlchUgen Essen. 19.30 The living Sea. 20.00 Journaal en weer ber. 20.15-22.30 Berliner Werkstatt; met 20.15 Filmrep.: 21.00 Filmportret Mlkis Theodora- kis. 21.40 Disc. DUITSLAND III WDR 8.55 Schooltelevisie. 9.30 Sesamstrasse. 10 30. 11.00, 11.45. 17.00 «n 17.30 Schooltele visie. werkn. 19.15 Prisma v.h. westen. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Bremer Frelhelt. 21.45 Akt. 22.05-22:40 Planosonate van Brahms. 19.10 Sport tribune. 19.33 Zoeklicht. 19.38 Med. en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 What's new Pussycat. 21.55 Gesprek. 22.45 Journaal. BELGIE1 FRANS 14.00, 14.25, 14.40 en 15.10 Schooltelevi- ale. 18.05 Journaal. 18.10 V.d. kleuters. 18.30 V.d. vrouw. 19.00 Filosofie en lekenmoraal. 19.30 Sportjournaal. 19.45 Journaal. 20.15 Lo- terljuitst. 20.25 Elisabeth R. lnl. 20.30 Elisa beth R. 22.00 La Francite. 22.45 Jc Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Het hoofdbestuur v de Koninklijke Nederlandse Mai schappij tot bevordering der Pham cie (KNMP) heeft de hoofdinspecte van de volksgezondheid voor genet middelen gevraagd om maatregelen het gebied invloed op de verkeersvi ligheid van geneesmiddelen. De besturen van de KNMP en de a.1 senorganisatie KNMG hebben gepi beerd deze zaak te regelen ln ei 'zwaarwegend advies' aan hun lede Hierin wordt een bepaald systeem v waarschuwingen op de afgeleverde neesmiddelen aanbevolen. Maar op het advies is van zoveel ka ten ernstige kritiek gekomen, dat, vo gens het KNMP-bestuur, verwarrii is ontstaan bij artsen en apothekei Verscheidene artsen hebben aangeko digd, het advies naast zich neer zullen leggen. De van de hoofdinspecteur gevraagi maatregelen zouden die verwarrii moeten wegnemen, zo blijkt uit ei officiële mededeling van het hoofdb stuur ln het Pharmaceutisch weekbli van gisteren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4