Pop op de plaat eoeo Lezers over troonrede j Krappe meerderheid 999 I in de Kamer voor Shell-'douceurtje' Roos hoeft ni< sebbi door Willem-Jan Martin De nieuwe Stones wel goed, maar... uw probleem ook het onze 'Grote ambtswor achterhaalde zaa„ Zweedse firma's in Nederland geven werk aan 7000 man FAMILIEBERICHTEN 1 IS UW STATENB'JSEL STUK! TROUW KWARTET VRIJDAG 21 M.i T.viBÜK 1973 Geitekoppesoep (GOATS HEAD SOUP). - Rolling Stones Records COC 59 101) luidt de op zijn minst weinig frisse titel van de laatste elpee van de Rolling Stones. In de hoes een kleurige fotografie van hoe men zich een dergelijk gerecht had gedacht: behalve - natuurlijk - de geitekop (lichtelijk loenzend) bevat de king size-kookpot een rozerode drab, waarin ook voor de culinair minder geschoolden duidelijk zichtbaar enige peentjes en een paar stukken bloemkool ronddobberen. Liefhebbers voor, en eet u vooral smakelijk. Zo'n verpakking is natuurlijk bedoeld om te shockeren. Dat mogen de heren Stones nu eenmaal graag doen. De boel een beetje op stang jagen. Wat dat betreft is het dus allemaal best te begrijpen. Maar als je anderzijds hoes en vooral plaattitel mag beschouwen als de vlag die letterlijk en figuurlijk de lading moet dekken, wordt het een beetje moeilijker. Want de muziek is namelijk minder schokkend, rauw of smerig dan je op grond van zo'n titel zou verwachten, maar integendeel soms zelfs op het eiïge af 'soft' te noemen. (Winter, Coming Down Again), zodat een naamgeving als Tomatensoep (zij het dan wel een pittige) wellicht dichter bij de werkelijkheid geweest zou zijn. Een zekere incongruentie dus van verpakking en inhoud, maar daarom op genoemde composities na, die op een zeer on-Stonesiaanse temerige manier in elkaar zitten, nog wel muziek van een behoorlijk gehalte. Dat geldt met name voor de nummers waarmee de beide plaatkanten beginnen en eindigen: Dancing With Mr. D., Silver Train en Star Star tonen de Rolling Stones in topvorm, uiterst compact cn op een onweerstaanbare vettig-swingende toer, terwijl het ook als single uitgebrachte Angie (langzaam, strijkers, maar zeer ontroerend en oorspronkelijk) een zeer overtuigend zingende Mick Jagger laat horen. Prima muziek. Iets minder zijn Heartbreaker en Hide Your Love. Niet slecht, maar wat te gemakkelijk, wat te routineus, gezapig voortdrijvend op een R B-ervaring van jaren. Verder is er dan nog het merkwaardige Can You Hear The Music, een matig stuk muziek eigenlijk (zoiets als het onzinstuk Moonlight Mile van de elpee Sticky Fingers) met een tamelijk verdwaasde fluitpartij van Jim Horn, maar toch wel fascinerend door de frenetiek doorkwakende wah-wah-gitaar en de ook hier weer zeer zijn best doende Mick Jagger. Resumerend gaat het toch om een van de mindere Stones-elpees. Natuurlijk zijn de heren in een lagere versnelling nog altijd stukken meer te pruimen dan hele series topprestaties van andere, niet nader aan te duiden gezelschappen, en ook dit keer een plaats in de platenkast wel waard. Maar een kwantum van vier echt overtuigende nummmers op een hele elpee is toch wel wat weinig. Ian Matthews Wat dat betreft doet LAN MATTHEWS het op zijn nieuwe langspeler VALLEY HI (Elektra EKS-75061) beslist constanter. Ian heeft een goede hand van songschrijven en weet ook altijd prima te selecteren uit het werk van anderen, zodat steeds een hoogwaardige eenheid ontstaat. Mankeerde het vroeger misschien enigszins aan de uitvoering (een beetje te week. te engelachtig naar mijn smaak), de oprichting van de groep Plainsong, waarmee Valley Hi's voorganger werd vervaardigd, verschafte net dat beetje stevigheid, dat de op de loer liggende. The Rolling Stones slaperigheid buiten de deur kon houden. De samenwerking was maar van korte duur, vrij snel na het tot stand komen van de elpee In Search Of Amelia Earhart viel de zaak uiteen, maar getuige Valley Hi heeft eenenander kennelijk toch lang genoeg bestaan om de nieuwe elementen definitief ingang te doen vinden in de muziek van Ian Matthews. De mooierigheid wordt hier tenminste weer verfrissend kernachtig uitgedrukt, waarbij meer dan voortreffelijke assistentie werd verleend door producer Michale Nesmith (ooit lid van The Monkees, later geflopt met een eigen groep The First National Band, nu zeer verdienstelijk in de studio). De muziek is waarschijnlijk ook daardoor Amerikaanser dan ooit, lans Britse- folk-achtergrond speelt hier een geringe rol, hetgeen vanwege het toch steeds wat lijzige karakter van laatstgenoemd genre een extra punt in het voordeel van de elpee in kwestie genoemd kan worden. Rest tenslotte melding te maken van de fantastische steel- en dobropartijen van Nesmith's 'buddy' O.J. 'Red' Rhodes In de afdeling Debuten deze week THE MARSHALL TUCKER BAND (Capricorn Records K 47509), zes jongelui uit het zuiden van de Verenigde Staten die na jaren ploeteren in dorpse danszaaltjes momenteel een goede kans maken 'groot door te breken. Van mij mag het. Marshall Tucker produceert zeer hechte en terzake muziek. Zuidelijke muziek, een beetje Allman-achtig, een recht-voor-sijn-raapse swingende kookpot van gospel, R B en country, waarin de vocalen van Doug Gray en de geoliede leadgitaar van Toy Caldwell de eerste aandacht wagen (Take The Highway, Can't You See), maar bij tweede (en verdere) beluistering vooral de eenheid van de groep imponeert. En dan.zoals gebruikelijk de categorie restanten inet Overnight Sensation door de geheel (op de hondstrouwe Ian Underwood na) vernieuwde Mothers of Invention, kernachtiger dan het Grand Wazoo- projekt naar toch meer kost voor het fanwezen; psychedelisch gepriegel van de studiegroep The Section (Lee Sklar, Russ Kunkel, Danny Kortchmar, Craig, Doerge: wie zijn hoezen bekijkt, kent ze) op de elpee Forward Motion, en een eerste soloplaat van Seoton-gitarist Danny Kortchmar: voor de Zuidamerika- frieks. "Overheid moet belofte nakomen DEN HAAG Met de uiterst geringe meerderheid van twee stem men (61-59) heeft de Tweede Kamer gisteren goedgekeurd, dat een Canadese dochtermaatschappij van de Shell (gevestigd in Venezue la) een Nederlandse vennootschap wordt. De grote moeilijkheid was, dat de vo rige staatssecretaris van financiën, mr. W. Scholten, de dochtermaat schappij bij haar overgang naar het Nederlandse rechtsgebied kwijtschel ding beloofd had van kapitaalsbelas ting. Op grond van de zogenaamde hardheidsclausule, die onrechtvaardig heden in de belastingheffing wil voor komen, was de toezegging van kwijt schelding mogelijk, maar de meerder heid van de Tweede Kamer was ervan overtuigd, dat de belofte ten onrechte was gedaan. Men zag de onrechtvaar digheid van belastingbetaling bij de Shell niet zo zitten. Dat het wetsontwerp toch niet werd afgestemd had een belangrijke reden: wanneer de overheid (de administra tie) een belofte heeft gedaan, mag de ze niet ingetrokken worden. Dat schept een te grote rechtsonzekerheid. Daarom stemde de WD niet tegen en daarom ook stemde mevrouw Anneke Goudsmit als enige in de fractie van D'66 voor. Zij was het eigenlijk, die het wetsontwerp redde. 'Ik vind het erg jammer', luidde later het com mentaar van D'66-fractieleider Ter louw. 'Maar het was haar juridisch geweten, dat haar verbood tegen te stemmen'. Anneke Goudsmit zelf: 'Het is natuurlijk schandelijk, dat die toe zegging is gedaan, maar vooral uit oogpunt van rechtsbescherming moet een belofte met name van de overheid nagekomen worden'. Ook mr. G. C. van Dam (ARP) legde hier in het debat de nadruk op. Dr. Drees van DS'70 wees er echter op, dat een dergelijke belofte niet abso luut is en altijd wordt gedaan onder voorwaarde van parlementaire goed keuring. Uit de mededeling van de heer Amelsvoort van de KVP bleek, dat een groot deel van zijn fractie veel moeite had met het voorstel. Maar toch stemde de gehele KVP voor en het wetsontwerp haalde het. De kwijtgescholden belasting aan ka pitaalrecht zou mogelijk 100 miljoen gulden kunnen bedragen. Staatssecre taris Van der Stee van financiën had echter duidelijk gemaakt, dat het juis te bedragpas na jaren zou kunnen worden vastgesteld. In de oorspronkelijke stukken, die aan de Kamer waren voorgelegd, stond niets vermeld over de kapitaals belasting. Maar de fiscale fractiemede werker van de PvdA was op de idee gekomen om hiernaar te informeren. De gevolgen waren groot: men kreeg het voor elkaar dat staatssecretaris Van der Stee ook het voorstel onder tekende, de Tweede Kamer raakte in een uren en uren durend ingewikkeld juridisch debat gewikkeld cn het slot was een spannende stemming, die, be halve aan de Shell, aan niemand be vrediging schonk. Tegen het wetsont werp stemden D'66 (met uitzondering van mevrouw Goudsmit), de PPR, DS'70, PvdA, de Boerenpartij, de CPN, de PSP en de RKPN. Horizontaal. 1. vlaktemaat, 5. bezitt. voornaamw. 8. plaats in Zeeland, 10. nakomeling, 12. behoeftige, 14. keurig, 15. waterblaasje, 17. wilde haver, 18. reeks, 20. bijna loodrecht. 21. bont soort, 22. al, .24. door, 26. internatio nale trein. 27. snijwerktuig, 29. oor logsgod, 31. tijding, 32. militair. 33. wandversiering. 34. onderricht. Verticaal. 2oevergewas, 3. lof, 4. bloem, 5. rivier in Rusland, 6. ro meins keizer, 7. herdersgod, 9. hoofd deksel, 11. drukte, 13. vijzel. 15. ver hindering. 16. boom, 18. mijnheer, Oplossing van gisteren 1. beleidvol, 2. kommervol, 3. dierkun de, 4. dramaturg, 5. epidermis, 6. fol- (cng.) 19. plaatsje onder Borger, 23. tering, 7. grootmama, 8. geenszins. 9. plaats in Drente, 24. stap, 25 over- fundering. blijfsei. 27. Z. Amer. thee, 28. tennis- term. 30. het noodsein, 31. dwaas. BOEMARANG Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet in behan deling worden genomen. Geheimhou ding is verzekerd. Vragen die niet on derling met elkaar in verband staan moeten in afzonderlijke brieven wor den gesteld. Per brief dient een gul den aan postzegels te worden ingeslo ten. Adres: redactie Trouw-Kwartet, postbus 948, Rotterdam. Hulp van lezer: De schilder C. Tolk, over wie een abonnee uit Katwijk eni ge tijd geleden een vraag stelde, heeft ook te Scheveningen ve£l gewerkt. Hij schilderde vooral strand- en duinge zichten en pittoreske dorpsstraatjes Hij stierf in 1933. Vele inwoners van Katwijk en Scheveningen herinneren zich deze vriendelijke man, in zijn da gelijks leven controleur bij het gasbe drijf, daarbuiten een niet onbegaafd amateurkunstschilder. Rectificatie: Van verschillende kanten verzocht men ons erop te wijzen dat de gratificatie die verstrekt wordt bij het 25-jarig ambtsjubileum niet een hele maar een halve maand sala ris bedraagt. Vraag: Op verschillende merken ziet men, naast het embleem van het merk een kleine hoofdletter R in een cirkeltje. Wat bdtekent dat? Antwoord: Vroeger stond bij vele merken: Wettig gedeponeerd. Dit was geen eis maar het maakte de zaken wel gemakkelijker. Daarvoor zou men nu graag de R zien. Voor zover ons bekpnd is dit geen bindende regel en slechts dan van waarde, wanneer deze aanduiding algemeen geldig was of duidelijk territoriaal beperkt (bv. al leen voor het Verenigd Koninkrijk). Nu betekent de R in Amerika wel meer dan hier (Registered). In de meeste landen betekent het niets, want «en register kan iedere'en wel opstel len. De C die u in boeken e.d. tegen komt. heeft hier niets mee te maken en staat voor Copyright (auteurs recht). Uw vraag wekte wel enige op schudding in de door ons geraadpleeg de instellingen. De conclusie was tenslotte dat de R meer een vrome wens dan een bindende afspraak be treft. Vraag: betreffende verfvlekken op vensterbanken en geglazuurde tegels. Antwoord: Probeer het Cens met tin ner. een bij elke verfwinkel te kopen middel. Bij ongeglazuurde tegels en baksteen zal het heel wat moeilijker gaan. Vraag: Een lezeres vraagt hoe zij ge lei kan maken van de vele vruchten van de Passiflora, die een hele buiten muur van haar huis bedekt en waar dit jaar talloze vruchten aan groeien. Antwoord: Wij willen deze vraag graag verder doorgeven. Een lezeres met Westindische ervaring raadt aan de vruchten te behandelen als bramen of rozebottels, volgens het op de pak jes aangegeven Opektarecept. Vraag: Mag ccn huiseigenaar zonder het te vragen klimop bij de grond la ten afhakken? Is zo'n begroeiing scha delijk voor een muur? G. de Waard te Rotterdam. Dat de minister-president onze konin gin, die een belijdende vorstin is, zo ver heeft weten te krijgen dat zij erin berust heeft op grond van de holle frase 'in de troonrede Gods naam niet te noemen, omdat dit in overeenstem ming is met de mening van christenen zowel als niet christenen', stelt velen in den lande teleur. Waarom de minis ter-president het wenselijk vindt is, politiek gezien, voor iedereen wel dui delijk. Maar of het verstandig is, is wat anders. Immers, als iemand geen christelijke levensbeschouwing wenst, ondervindt hij toch geen nadeel er van, als anderen dat wel tot uitdruk king willen brengen? Waarom moeten hier welbewust reacties opgewekt worden? De volbrachte daad is inmid dels wel een ernstige waarschuwing. D. C. J. Oosting te Utrecht. Vermoedelijk verwachten de huidige bewindslieden het van eigen kracht en inzet, maar helaas wordt hierbij vergeten, dat deze alleen dan vruch ten voor land en volk zullen afwer pen, als de zegen Gods hierop zal vol gen. Al met al een betreurenswaardi ge zaak! D. de Haan te Soest. De ergernis van velen over het wegla ten van de bede om Gods bijstand zou ik willen beantwoorden met de vol gende fantasie: H.M. leest de nota, die de oude slotzin nog bevat, kijkt de minister-president aan en vraagt ver wonderd: Meent u dat, meneer Den Uyl? De heer Den Uyl antwoordt wat verlegen: Nee, eigenlijk niet, waarop H.M. zegt: We moesten zoiets toch al leen maar zeggen, als dat voor ons al leen een echte geloofsuiting is. Ik voel er niets voor om dit als traditio nele formule te gebruiken. Dit is fan tasie, want de heer Den Uyl en zijn ministers waren zelf zo verstandig dit te begrijpen en hadden gevoel voor eerlijkheid en echtheid en ze dachten, dat de gelovigen dat ook hadden A. Fraanje te Den Haag. Met uw commentaar ben ik het eens. Als het kabinet meent zonder Gods hulp te kunnen regeren, moet men ook de naam van God niet noemen. Dat is te begrijpen. Wat ik niet be grijp, is dat christenen aan >n derge lijk kabinet willen deeln men. Of hebben die christenen de kracht van God alleen maar nodig in hun privé- leven? T. van Dijk-Abraa te Apeldoorn. Het weglaten van de voorbede wordt door de confessionele partijen slechts een verarming genoemd. Zover is het dus al gekomen met de deconfessiona lisering, waaraan de confessionele par tijen zelf trouwens een belangrijke steen hebben bijgedragen. Bovendien schijnt onze 'eerste heer", luisterend naar de voor hem bekende inhoud van de troonrede, geen fatsoenlijke houding te kunnen opbrengen. Dit onfatsoen heeft hij zeker niet van huis uit geleerd, gezien zijn calvinisti sche opvoeding. Als de koningin geen vrijheid krijgt de troonrede met een voorbede te besluiten, vanwaar Den Uyls vrijheden? L. Kleefsman-Nijhuis te Veenendaal. Dat er een heftig protest van héél christelijk Nederland uitbarst over het weglaten van Gods naam in de slotzin van de troonrede, is begrijpe lijk én nodig. Gods eer komt hier toch in het gedrang. Van wie wil de regering dan de genoemde 'kracht' ontvangen als Gods naam opzettelijk is vermeden? Zegt Jezus zelf niet: 'Zonder mij, kunt gij niets doen'? D. van der Ploeg te Amsterdam. De verontwaardiging over het wegla ten komt bij mij over als hypocriet zoals het van deze regering hypocriet zou zijn geweest louter terwille van de traditie een bede uit te (doen) spreken waar het merendeel hunner nu eenmaal niet achter staat. Onze koningin moet dit ook zo hebben be grepen zij zou in het tegenoverge stelde geval stellig Gods naam hebben genoemd. Zou het voor de christenen, die zo vlot zijn met het publiceren van hun verontwaardiging, niet een aansporing moeten zijn in hun gebe den tot God met des te groter aan drang te vragen om diens leiding, kracht en zegen voor deze regering? Ik heb daarvan meer verwachting dan van loze gebeden terwille van de tra ditie. Mevr. Lambooy-Verhoef te Zoeter- meer. Bij het avondgebedje onderbrak de kleine even. Er was nl. zo'n lange lijst van dingen, waarom de Heer om ENSCHEDE Het college vai w van Hengelo heeft voorgesf nen afzienbare tijd de amb1 van de nieuw benoemde burgen^ mr. C. P. M. Bevers, te verkop® college vindt het in stand houd* een grote ambtswoning 'een haalde zaak'. De burgemeester zal de woning bewonen, tot zijn te bouwen bungalow klaar is. hulp was gevraagd, dat moeder had: Het hoeft echt niet zo'n lijst te zijn, hoor! Maar zeer zei zoontje: 'Moeder, vanavon< dit er af, morgenavond weer tenslotte hou je niets over!' wel eens zeer raak kunnen weei wat ook bij de regering zal gel 'Tenslotte hou je niets over'l G. Knotter te Leiden. De regering Den Uyl acht hei1 nodig onder Gods zegen te arbl Het is te wensen, dat Den Ujf z'n teamgenoten gauw vertrekt we weer een regering krijgen, die zegen wenst. Want, hoe mef, keert of draait, het blijft voor e aan Gods zegen is alles gelegen.fc J. Nauta te Niezijl. De tegenwoordige minister-prei heeft het bestaan het driefll snoer God-Nederland-Oranje te i ken. Daarom leve de koningin] Den Uyl toch vliegen. B. Cino te Den Haag. Wat Troelstra niet met hardel den kon bereiken is nu op nel mocratische wijze door premie™ Uyl ingevoerd. Geen God en r de parlementaire school. Z. J. Berends te Voorburg. Waar gaan wij als christelijke!, heen? Onze troonrede spreek? meer over Gods hulp! Waarom dat minister-president en het niet nodig vinden. Zonderpn zegen baat ons niets. Mevrouw Ippel te Werkendam. I Dinsdagavond zei Den Uyl 'Oef1 woord 'God' wordt zo vaak gei' in vloeken en zo, dat woord heilig', daar kwam het op neJ 1 als het woord God in onze nieul gering heilig is, moet er hef' niet meer gebeden worden. Oni1 ningin meende het echt als zij rv de met die bede. Maar meneer.11 Uyl heeft die zegen van de He#r nodig, die doet het zelf wel, efe beter dan andere presidenten hé° hem gedaan hebben. Maar als (r! niet meer bij te pas komt, da], we ver weg. Antwoord: Over kr op wordt heel verschillend geoorde. J De opvatting dat klimop een muur vochtig zou ma ken is achterhaald: Een stenen muur, die goed gevoegd is, heeft van klimop niet te lijden. Een houten wand moet regelmatig worden geverfd en een dichte begroeiing maakt dat onmoge lijk. Begroeiing van goten en dak is beslist niet goed, want gemakkelijk wordt door een doorgroeiende loot het verband beschadigd. Ook bezwa ren tegen de begroeiing van een oude boom met klimop kan men delen: die boom gaat beslist dood. Als uw huis eigenaar van oordeel is dat zijn ei gendom beschadigd wordt, heeft hij het recht te vragen daarin verande ring te bréngen. Het zonder meer te laten doen zonder u op de hoogte te stellen kan men niet elegant noemen, maar door de wet verboden is het ze ker niet. Vraag: Mijn buren willen graag een stukje van mijn grond kopen. Kan dat zomaar of zijn er nog bepaalde voor schriften die in acht genomen moeten worden bij de verkoop? Antwoord: Die zijn er inderdaad: De hulp van een notaris is over he't alge meen nodig. Men kan u op het ge meentehuis van uw woonplaats afd. grondzaken terzake kundig inlichten over alle plannen van de gemeente. Vraag; Aan mijn vlier (waarvan bij gaand blad afkomstig is) komen geen bessen. Hoe! komt dat? Antwoord: Het bijna niet herkenbare blad was afkomstig van de Peterselie- vlier, een variëteit van de gewone zwarte vlier Sambucus Nigra Var La- ciniata. Vlierbomen worden bestoven door vliegen en kevers (ondiep lig gende honing). In een tuin in een nieuwbouwwijk, waar verder helemaal geen vlieren staan, moeten de vliegen van ver komen om die bestuiving tot stand te bréngen. Als de vlier gevoe lig voor eigen stuifmeel zou zijn, zou den de vele 'vliegen die op de bloe men zittenj die bestuiving hebben kunnen veroorzaken. SCHIEDAM In ons land zijn op het ogenblik 26 Zweedse bedrijven ge- - vestigd, die aan meer dan 7000 men sen werk geven. Dit heeft de Zweedse ambassadeur verklaard bij de opening van de vergrote bedrijfsgebouwen van Sanvik Steel in Schiedam'. De Zweed se industrie is per traditie zeer inter nationaal, zo zei de ambassadeur. Volgens een recent rapport gaat 22 pet van de investeringen van de Zweedse industrie naar het buitenland. Dat is meer dan wélk ander land ter wereld. Vorig jaar investeerde de Zweedse in dustrie niet minder dan 1,3 miljard buiten Zweden. Zweden had de laatste tien jaar een negatieve handelsbalans met Neder land. De laatste twee jaar is dit ech ter veranderd in een exportoverschot van ongeveer ƒ130 miljoen. Het Ne derlandse aandeel in de Zweedse ex port is echter in de laatste jaren ver minderd van 5 naar 4,4 pet. Nederland is in grootte slechts de achtste exportmarkt van Zweden, na dat het de zesde is geweest. Ook im porteert Zweden tegenwoordig minder uit Nederland dan voorheen. Neder land komt op de zevende plaats, maar stond eens op de vierde. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020— 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZF.S tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. 1923 psalm 103 vs 1 1973 Wi] zijn God dankbaar, dal onze ouders H. de Boer J. T. de Boer-Bloem op 28 september a.s. hun 50-jarig huwelijk kunnen gedenken. Wij hopen hen nog vele jaren in ons midden te hebben. In de „Poort van Kleef" Bornerbroeksestraat te Almelo Is op vrijdag 28 september gelegenheid hen te feliciteren. De receptie is van 17.00 uur 18.30 uur. Ina en Plet Anneke en Gei;rit Wolter en Lien Piet en Jannie en twaalf kleinkinderen. Met groot leedwezen hebben wij kennis genonp, van het overlijden van onze geliefde Broer Zwager Jan Leendert Paul I. Dekker-Paul J. Dekker T. Breugem-Paul H. S. Gijsenbergh- A. Gijsenbergh Ant. Paul G- Paul-de Groot F. Paul S. Paul-Keijzer Zevenhuizen, 19 september 1973 Heden nam de Heere van ons, na een geduldig gedragen ziekte, onze lieve Vader, Grootvader, Zwager en Oom Pi eter Harteveld weduwnaar van Johanna Clasina Dijkhuizen, in de ouderdom van 81 jaar. J. Harteveld S. Harteveld-Bird Christine Johan H. Harteveld en verdere familie 's-Gravenhage, 19 september 1973 Ripperdastraat 52 Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren vrijdag van 56 uur, zaterdag en zondag van 121 uur in de rouw kamer Van Boetzelaerlaan 292. De teraardebestelling zal plaatshebben maandag 24 september te 12.30 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van rouwkamer te 12 uur. Heden nam de Heere tot onze diepe droefheid nog vrij onverwacht van ons weg, onze geliefde Moeder, Grootmoeder en Tante Cornelia Willielimina van Putten weduwe van C. van den Heuvel, eerder weduwe van T. Bezemer, in de ouderdom van 70 jaar. Westmaas: L. D. van den Heuvel-Bezemer L. M. van den Heuvel Monster: D. L. Houtman-Bezemer J. Houtman Theo, Irene Leersum: H- van den Heuvel H. J. van den Heuvel-Maljers Dordrecht: F. van Mierlobensteyn- Van den Heuvel W. van Mierlobensteyn J. van den Heuvel M. M. A. van den Heuvel-Dolk Westmaas, 19 september 1973. Leeuwendaal 1. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 21 september van 19.00 tot 20.00 uur aan het adres Leeuwen- daal 1, Westmaas en na afloop van begrafenis in de aula van de begraafplaats. De befrabenis is bepaald op zaterdag 22 sep tember om 12.00 uur op de Algemene Begraaf plaats, Nassauweg, Dordrecht. Vertrek van Westmaas om 10.50 uur. God nam tot Zich zijn moe gestreden kind. onze lieve zorgzame Moeder, Behuwd- ert Grootmoeder Cornelia Houwaard weduwe van Pleter van den Oever in de ouderdom van 75 jaar. C. v. d. Oever M. v. d. Oever- v. d. Plas P. v. d. Oever K. v. d. Oever- Zuijderduijn K. C. van Rijn- d. Oever Katwijk aan Zee. 20 september 1973 Ziekenhuis 'Overduln'. Nachtegaallaan 5 Gelegenheid tot condoleren: Om 10.30 uur. vóór aanvang van de rouwdienst in de .«ula van ziekenhuis 'Over- d'.iin" Geen bloemen 'orden i ?nst zal gehouden andag 24 septem- ocr a.s. s mergens om 11 uur in dc aula van zleken- nuis 'Overduln'. waarna de negrafenis zal plaatsvinden omstreeks 11.30 uur op de nieuwe begraafplaats 'Duin- rust' aan de Parklaan te Katwijk Zee Na een ernstige ziekti God uit onze famili weg onze lieve Zuste 1 'nuwdzuster en Tante Cornelia van den Oev< Familie Hou E. Verheij-S'taipr Rijnsburg, september 1 „Het gekrookte r niet verbreken en de rokende vlasw Mij niet uitblussen Heden overleed in depl des eeuwigen levens Johanna Willie Manderslool De Overeenkomstig dc de overledene zal de lenis in stilte plaatsvi Correspondentie-adres: li Postbus 37, Doorn. Sebbix medicinale shampoo heeft een dubbele wet hooggezuiverde koolteerfracties maken een eini roos en de ontsmettende bestanddelen gaan nieuwe vorming tegen. Wetenschappelijke Sebbix dringt in de hoofdhuid én bestrijdt roos radicaal. Ree korte tijd wassen merkt u het al: roos verdwijn roos komt ook niet terug als u voortaan elke wet haar wast met werkzame, geurig schuimende Sebbix. Voor door-en-door gezond, glanzend haar. Garantie op elke flacon. anti-roos sham s u voortaan eiKe wee Voor vakkundige reparatie en restauratie, wi. bij wij voor koperwerk kunnen zorgen en r« ratie van al uw andere boeken en inbinden ij alle soorten tijdschriften naar: '1 BOEKBINDERIJ HORSTEN BURGSTRAAT 33, GORINCHEM - TEL. 01830 - 30218

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8