fcon zou Agnew fraag kwijt willen Saoedi-Arabië bedekt snelle modernisering met sobere tradities 4%totci/ rente?" Nixons bezoek aan Europa nog onzeker Allende beschuldigd van plan tot coup -jlswijgen van Witte Huis leidt tot speculaties ïinmg over aarschuwing m Heath „Is het echt waar, ABN, dat ik bij u kan kiezen uit elf verschillende spaarvor men, met 0/4 „Sterker nog, niet elf maar twaalf!" Algemene Bank Nederland Eur. Landbouwfonds steunt boeren voor revaluatieverliezen Hoessein ontvangt Palestijnse leider albert heijn stop angola koffie pW/KiWiAJTOET DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1973 BUITENLAND -T7/K9 ADVERTENTIE HINGTON ((Reuter, iAiP, UPI) Het stiLzwij-gen van liet Witte Huis over de berichten dat vice- dent Agnew zou willen aftreden heeft de speculatie aangewakkerd dat Nixon een nieuwe vice- dent zoekt. Kennissen van Agnew geloven dat Nixon hein graag kwijt wil. lid van het congres, die goede eten onderhoudt met het Witte heeft verklaard te geloven dat r geen vice-president wil hebben, logelijk terecht moet staan, nu ■ampachtig probeert zich te red- it het Watergate-schandaal. Aan- rs van Agnew waren gisteren eleurgesteld over het stilzwijgen iet Witte Huis. Een veelbeteke- stilte, meende een hechte van Agnew. Gold, voormalig woordvoerder gnew, heeft gisteren gezegd dat n Laird en Alexander Haig ver ordelijk zijn voor de vele ge- En rond Agnew. Laird en Haig de voornaamste adviseurs van Volgens Gold wil het Witte )EN, DUBLIN (UPI, Reu- De Britse premier Ed- Heath heeft grote deining brzaakt met zijn opmerking, ^oord-Ierland misschien vol- onder Brits bestuur zal len gebracht. pi in Londen, Dublin en Belfast weten geschokt te zijn door de bating. De premier zei dinsdaga fin een interview en in een toe- is, dat Noord-Ierland met de rest Broot-Brittaronaë moet worden sa- fevoegd als de Noordieren er niet zorgen om voor maart 1974 het ment normaal te laten functione- Sinds maart 1972 zit dit gebied ;en voorlopige regering. Het par it heeft hiervoor nog steeds geen Itief bestuur voor in de plaats in stellen. k heeft zijn gewraakte opmerking !de inlijving van Noord-Ierland Idels wat afgezwakt. Alleen in uleruiterste geval zou de Britse ing een dergelijke stap nemen, erduidelijkte hij later. Woord- Iers van de Labour-partij, in En id in de oppositie, nemen hem Buggestie echter bijzonder kwa- fee dreigen de samenwerking met Conservatieve partij van Heath de Noordierse kwestie te zullen feken als de regering integratie Noord-Ierland zou willen doorzet- In de Noordierse hoofdstad Bel- Jiebben zowel protestantse als ka- fcke leiders de waarschuwing van n 'bijzonder ongelukkig* ge- jd. De bedeoling van Heath was jk om de Noordierse politici sporen tot haast met het vor- 'an een uitvoerende regering. In st vindt men echter dat dergelij- dgementen een overeenkomst al- ïaar in de weg staan •Ierland is altijd verbonden ge- met de Britse troon, maar altijd een vrij zelfstandige posi- ïenoraen in het rijk. (ADVERTENTIE) fc vrede in uw weekblad, ze week in Hervormd Neder- id o.a.: In Tweespraak: Vredesweekop de korrel. Na Chili: Vreedzame revolutie blijft mogelijk, zeker bij ons thuis. Interview met dokter Dupuis over zijn boek Geniet het leven. Vreselijk altijd een getekende 4 te blijven. Ik abonneer IAM: >RES: 00N PLAATS: |V RONUMMER: >onnementsprijs 19,per half- 38,per jaar. Abonne ren kunnen elk ogenblik in- an. >n ingevuld in BLOKLET- 'RS in envelop (zonder post- Scl) verzenden aan: ervormd Nederland, ntwoordnummer 1776, Den Haag. Huis de 'geschiedenis Agnew'. aan de gang houden en hij stelde daar Laird en Haig. voor verantwoordelijk. Zij zetten daar de dingen naar hun hand. Als er in de pers een anonieme bron uit het Witte Huis wordt aangehaald, dan doen die twee geen fluit om na te gaan wie dat heeft gezegd' Connally Gold vermoedt dat het Witte Hüis John Connally als vice-president wil hebben. De voornaamste man van die Connally-claque moet Richard Nixon zelf zijn, meende Gold. 'Het zijn daar vaklui in het Witte Huis. Ze weten geen commentaar te zeggen op een manier, die de zaak alleen maar aan wakkert'. Het Witte Huis zou zeer verguld zijn met het feit dat Agnew in de penarie zit', want dat 'komt hen heel best uit'. 'Is het niet gek dat drie weken gele den het land praatte over het aftre den van de president en dat ze het nu hebben over' het aftreden van Ag new?, zei Gold. 'Er zijn mensen, die denken dat het toeval is, net zoals je lui hebt die denken dat de ooievaar voor kleine kinderen zorgt, maar daar trap ik niet in'. Inmiddels onderzoekt de Watergate- commissie op het ogenblik of presi dent Nixon geen strafbare feiten heeft gepleegd, zo heeft ze een federa le rechtbank meegedeeld. Tot voor heen heeft ze "steeds ontkend dat ze het op Nixon had gemunt. De koers verandering blijkt uit een memoran dum aan een federale rechtbank, waarin de commissie vraagt de gehei me presidentiële geluidsbanden het eerst te mogen hebben. Watergate- aanklager Archibald Cox heeft ook om de banden gevraagd. President zelf De commissie schrijft dat zij, in te genstelling tot Cox, zich vooral bezig houdt met het onderzoeken van mo gelijk strafbare daden van de presi dent zelf. De banden kunnen het be wijs vormen voor het getuigenis van oud-adviseur John Dean, dat de presi dent zich schuldig heeft gemaakt aan het tegenwerken van het gerechtelijke onderzoek. De commissie meent dat als dat bewezen wordt, het gedaan is met Nixons presidentschap. Maandag zal de commissie-Ervin haar hoorzittingen hervatten, terwijl het gevecht om de presidentiële bandop namen voortduurt. De voormalige pre sidentiële adviseur Charles Colson zal niet als getuige verschijnen zoals eerst de bedoeling was omdat hij tijdens ondervraging achter gesloten deuren geweigerd heeft op iedere vraag te antwoorden. Colson, die eens gezegd heeft dat hij voor Nixon over zijn eigen grootmoeder zou willen lo pen, eiste gerechtelijke onschendbaar heid voor zijn getuigenis. De commis sie weigerde dit voorrecht. Colson is een vurige aanhanger van Nixon. Melkprijs Mogelijk uitstel tot volgend jaar WASHINGTON, BRUSSEL (AP, ANP, Reuter) Het staat nog lang niet vast dat president Nixon deze herfst Europa zal bezoeken, zoals aanvankelijk het plan was. Dit hebben enkele van zijn medewerkers laten weten. President Nixon weigert ook de ge luidsopnamen van een gesprek met di recteuren van de zuivelindustrie vrij te geven, zo is gisteren gebleken. Ver scheidene consumentengroepen heb ben een rechtbank om de banden ge vraagd. Zij beweren dat de regering- Nixon de melkprijs heeft verhoogd, nadat de zuivelindustrie op het Witte Huis was ontvangen en een flinke bij drage leverde aan Nixons verkiezings comité. Twee dagen na de ontvangst trok de regering eerdere ontkennin gen dat de melkprijs verhoogd zou worden in en werd de prijs verhoogd. Naar schatting leverde dit de zuivelin dustrie een extraatje van 500 tot 700 miljoen dollar op. Inmiddels is de bekrachtiging van de door Nixon voorgedragen Kingdon Gould tot ambassadeur in Nederland uitgesteld. Gould heeft aanzienlijke bijdragen geleverd aan het verkie zingsfonds van Nixon. De senaatscom missie voor buitenlandse betrekkingen wil een einde maken aan de gewoonte dergelijke donateurs te belonen met een ambassadeurspost en heeft de be krachtiging voorlopig uitgesteld. Arrestaties in Turkije IZMIR (UPI) De Turkse politie heeft twaalf mannen aangehouden bij een actie tegen ondergrondse organi saties. Volgens de politie zijn de ar restanten lid van een beweging, die bankovervallen wilde plegen om haar strijd tegen de regering te kunnen be talen. In Istanboel heeft een militair tribunaal dinsdag doodstraffen geëist tegen 22 'linkse terroristen'. Het ei genlijke proces tegen hen en nog 65 anderen zal binnen enkele weken be ginnen. SANTIAGO (UPI. Reuter, AP) De leider Aan de grootste Chi leense partij, de christen-democraat Patricio Aylwin, heeft beweerd dat Allende van plan was een staatsgreep te plegen om een absolute marxistische dictatuur te vestigen. 'Het beste bewijs' voor deze stelling 'vormen de enorme hoeveelheden wa pens, die de illegale marxistische mi litia in haar bezit had', zei Aylwin. Patrouilles van het leger zouden hon derden wapens, afkomstig uit de Sow- jet-Unie en Tsjechoslowakije, in het uitgebrande presidentiële paleis heb ben gevonden. Volgens de junta-leiders zijn in een safe in het ministerie van binnenland se zaken documenten ontdekt waaruit zou blijken dat linkse aanhangers van Allende de Chileense onafhankelijk heidsviering van deze week wilden ge bruiken om een staatsgreep te plegen en een 'communistische dictatuur* te vestigen. Tijdens de traditionele para de die werd afgelast moesten le gerleiders, oppositieleiders en journa listen vermoord worden. Tot nu zijn de documenten niet openbaar ge maakt. In de Boliviaanse hoofdstad zijn dins dag 70 uit Chili uitgewezen Bolivia- nen aangekomen, ondanks de verzeke ringen van de junta dat politieke vluchtelingen niet naar hun land van herkomst zullen worden gestuurd. Ze hadden 24 uur niet gegeten en geen andere bezittingen dan de kleren die ze droegen. Er zou nog een tweede groep van 200 man volgen. De Bolivi aanse regering heeft gezegd de Linkse elementen door te zullen sturen naar China of Cuba. GESNEUVELD De voormalige Chileense ambassadeur Hugo Vigorena heeft verklaard dat president Allende gesneuveld is. Hij zegt dit te weten van medewerkers van Allende, die met zijn weduwe naar Mexico gevlogen zijn. Volgens hem had mevrouw Allende alleen maar de officiële lezing bevestigd om de levens van hen die nog in Chili waren niet in gevaar te brengen. Emigratie ALGIERS (Reuter) De regering van Algerije heeft besloten om de emigratie naar Frankrijk op te schor ten. Deze maatregel is een reactie op de recente uitbarstingen tegen Noord- afrikaanse arbeiders in Frankrijk Volgens de medewerkers is president Nixon van plan zich totdat het Ameri kaanse Congres met reces gaat bezig te houden met de binnenlandse pro blemen. Uit enkele bronnen in Was hington is vernomen dat Nixon zijn reis tot volgend jaar zou willen uit stellen. Nixon had 1973 tot het 'jaar van Eu ropa' uitgeroepen en plannen gemaakt om in oktober of november naar Eu ropa te gaan. Maar een definitieve da tum is nooit vastgesteld. Francois Xavter Ortoli, de voorzitter van de EEG-Commissie, gaat eind de ze maand naar de VS en krijgt daar een onderhoud met Nixon, zo is giste ren meegedeeld. Nixon heeft Ortoli uitgenodigd voor een gesprek op het Witte Huis op 1 oktober. Ortoli brengt van 30 september tot 3 oktober een officieel bezoek aan de VS. Prof. Ralf Dahrendorf, prominent so cioloog, Westduits liberaal politicus en thans lid van de EEG-commissie voor onderwijszaken, gaat per oktober volgend jaar de EEG-commissie veria- BRUSSEL Het Europees Land bouwfonds betaalt gedeeltelijk mee aan de regeringscompensatie, die de boeren krijgen voor inkomensverlies door de revaluatie. Het Fonds is be reid 18 miljoen mee te betalen aan de Nederlandse regeringssteun. De Euro pese Commissie (het dagelijks bestuur van de EEG) had nl. voorgesteld 15 pet van de Nederlandse steun voor re kening van het Landbouwfonds te la ten komen. Zij ging er ook meer ak koord, dat de Nederlandse regering de boeren hun inkomensverlies compen seert tot een bedrag van 120 miljoen gulden in zes maanden tijd. Als gevolg van de revaluatie van de gulden verliest de Nederlandse boer aan inkomen. De prijzen die hij voor zijn produkten krijgt zijn namelijk uitgedrukt in Europese rekeneenhe- den. Omdat de gulden gerevalueerd is krijgt de Nederlandse boer voortaan minder guldens voor die rekeneenhe- den. De boeren krijgen die compensatie door het BTW-percentage dat ze hun eerste kopers in rekening brengen en dat ze niet behoeven af te dragen, te verhogen van 4,25 tot 6,25 procent. Dat geldt voor zes maanden, omdat die 'eerste kopers' de twee procent btw die ze de boeren meer moeten be talen bij de staat kunnen claimen en dus niet behoeven door te berekenen, zal de consument van deze operatie geen weet hebben. Sociale verandering kweekt tegenstrijdige leefregels RIAAD (AP) In Saoedi-Ara bië mag men nu in het open baar sigaretten roken zonder daarvoor een pak slaag op te lopen, en ook gaan sommige vrouwen niet langer meer schuil achter de traditionele, masker achtige sluier. In een land waar men pas 10 jaar geleden de sla vernij afschafte, betekent dit een revolutionaire verandering. De groeiende menigte vertegenwoor digers van Amerikaanse oliemaat schappijen, Europese zakenlieden en Japanse ondernemers die hier naar toe komen om een klein deel van de fabelachtige olierijkdom van dit land te bemachtigen, blijkt echter altijd weer ontdaan te zijn over een maatschappij die tegelijkertijd de rijkst^ en soberste ter wereld is. Sterke drank, in v.elke vorm dan ook, Is taboe en illegale dranksto kers worden in het openbaar gege seld. De meeste vrouwen gaan nog steeds van top tot teen gehuld in vormloze, zwarte gewaden. Ook al hebben ze in het buitenland gestu deerd dan toch nog is het voor hen verboden een auto te besturen. Er zijn geen nachtclubs, geen open bare bioscopen, niets om je geld aan uit te geven behalve dan dure auto's die air-conditioned zijn, gouden siga rettenaanstekers, ultra-modern wooncomfort en Franse parfums. Oude gewoonten Dieven wordt de hand afgehakt en moordenaars worden onthoofd, vol gens het eeuwenoude gebruik 'Hier komen is net alsof je in de 18de eeuw bent beland,' zei een ge schokte Britse bankier die de ene dag onderhandelingen voerde over een investering van miljoenen en de andere dag getuige was van een openbare terechtstelling. Koning Feisal is tegen 'vertoon', dat wil zeggen tegen het ten toon sprei den van rijkdommen. De eerste in druk die men hier opdoet is dan ook bijna altijd slecht. Hoewel Saoedie-Arabië jaarlijks 5,4 miljard gulden aan de olie verdient, is de luchthaven van Riaad toch smakeloos, verwaarloosd en slecht georganiseerd. Op het eerste gezicht lijken alle bewoners van dit land op elkaar in hun witte gewaden en hoofddoeken, maar wanneer men be- Koning Feisal van Saoedi-Arabië ter kijkt ziet men dat sommigen op vallen met hun peperdure gouden horloges en robijnen manchetkno pen. Sloppenwijken liggen aan de rand van de vierbaanslanen die naar de moderne wolkenkrabbers in het cen trum van dc stad voeren. De villa's van de rijken zijn discreet verbor gen achter hoge muren Het onderwijs is gratis maar de Sa- oedische jongeren moeten 's avonds onder het licht van straatlantaarns studeren omdat ze thuis geen elec- triciteit hebben. In Riaad wordt een internationaal hotel gebouwd, dat 94 miljoen gul den gaat kosten, maar de regering heeft de aanleg van zwembaden in dit hotel verboden. De autoriteiten schijnen te vrezen dat de bewoners van Riaad gedeelte lijk ontklede hotelgasten te zien krijgen. In de ontvangsthal van het hotel 'Sahari Palace', voorzien van aircon ditioning. hangen kristallen kande laars, maar in de kamers staan nog steeds oude ijzeren ledikanten en de waterafvoer hapert nogal eens. Ook is het bijzonder moeilijk om vanuit Riaad naar Jidda te telefoneren en bijkans onmogelijk om met de bui tenwereld in contact te komen Omwentelingen Maar de soberheid die men op het eerste gezicht merkt, is bedriegelijk. Er zijn veranderingen gekomen en de Saoediërs wijzen je er vlug op dat deze volgens hun begrippen schokkend zijn. 'Hoe wij leven is onze zaak,' zei de staatssecretaris van voorlichting Rajd el-Soedeiry. 'Beoordeel ons naar wat we gedaan hebben.' De on derwijsbegroting van Saoedie-Arabië is sinds 1953 van 9,45 miljoen gul den gestegen tot 1 miljard gulden, wat neerkomt op 10 procent van de nationale begroting. Koning Feisal moest 10 jaar geleden alles op alles zetten om gelijkwaar dig onderwijs voor iedereen moge lijk te maken. Nu kunnen meisjes onderwijs volgen en zijn er zelfs vrouwelijke televisie-omroepsters. Het onderwijs is niet alleen gratis, de studenten en leerlingen krijgen zelfs een salaris en de regering fi nanciert studie in het buitenland. De medische bijstand is voor ieder een gratis, ook voor hen die buiten de stad wonen en de 17 ontwikke lingscentra in de arme landelijke ge bieden doen niet onder voor soort gelijke socialistische projecten in andere Arabische landen. In de afgelopen tien jaar is meer dan 6400 km geplaveide weg aange legd en is men begonnen met een 22 miljard dollar kostend ontwikke lingsprogramma om 'tegen 1975 de natuurlijke en menselijke bronnen van het land te ontwikkelen'. 'Als wij onze olierijkdommen verde len onder de Saoedische bevolking dan zou iedereen miljonair zijn en zou niemand behoeven te werken. Dat zou niet erg gunstig zijn voor onze economische ontwikkeling.' al dus Soedeiry. 'Onze politiek is er op gericht initiatieven aan te moedigen en zeker geen luheid.' Sociale verandering De sociale veranderingen volgen langzamer, maar wanneer men goed kijkt, bemerkt men ze toch. De Sja- ria, de ethische code van de Koran, die de enige wet is die Saoedie-Ara bië kent, wordt niet meer zo streng toegepast als voorheen. De 67-jarige ltoning Feisal bewandelt de midden weg tussen verwoede religieuze puri teinen en de nieuwe generatie van in het Westen opgeleide Saoediërs die vinden dat een uit de zevende eeuw stammende traditie niet past in het 20ste eeuwse Saoedie-Arabië. De regering die voorheen moorde naars liet onthoofden vraagt nu aan de familie van het slachtoffer gratie aan te vragen om daarmee een open bare terechtstelling te voorkomen. Hoewel religieuze politiemannen nog wel met een stok op de benen van uitdagend aangeklede vrouwen slaan en zij in de straten patrouille ren om erop toe te zien dat de win kels vijfmaal per dag tijdens het ge bed gesloten worden, dragen sommi ge Saoedische meisjes toch minirok jes onder hun lange gewaden en ha len de winkeliers wel de blinden neer. maar v/orden de zaken in de achterkamertjes voortgezet. Douaneambtenaren nemen nog steeds whisky in beslag van onwe tende passagiers die op het vliegveld van Jidda op doorreis zijn, maar te genwoordig nemen ze voordat ze de fles kapot slaan vaak zelf nog een flinke teug. Gesmokkelde whisky, pornografie, sexfilms pn prostituees worden te gen waanzinnig hoge prijzen aange boden, terwijl echtbrekers nog steeds gestenigd worden. Een rijke Saoediër beschreef hoe hij een drankvoorraad voor heel een jaar zijn lend insmokkelt: 'Ik koop een spiksplinternieuwe vrachtwagen, zoek een chauffeur en vertel hem naar Libanon te rijden en de wagen vol te laden met whisky. Als hij er- In slaagt de auto veilig over de grens te krijgen dan mag hij die van mij houden. Wanneer hij echter gearresteerd wordt wil ik niets met hem te maken hebben.' De regering ziet zulke praktijken door de vingers zolang het buiten landers zijn of zolang het hun eigen miljonairs en de geschoolde midden stand betreft. Maar het alcoholvrije bier, een verschrikkelijk smakend vocht dat in de meeste islamitische landen toegestaan is, werd in Saoe die-Arabië verboden, nadat men ont dekt had dat het 0,03 procent alco hol bevatte. Twee maatstaven Vele Saoediërs geven toe dat ze vol gens twee maatstaven leven, en ver dedigen dit ook. Een jonge ambtenaar die was afge studeerd aan een Britse universiteit zei: 'Alleen degenen van ons die in het buitenland onderwijs hebben ge noten, v/eten iets af van sterke drank en nachtclubs. We kunnen het ons meestal veroorloven om naar Beiroet, Europa of de Verenig de Staten te gaan en wanneer we het hier echt missen dan kunnen we er toch voor betalen.' 'Maar de arme, onwetende mensen weten niet hoe ze hiermee moeten omspringen. Geef ze alcohol en ze bedrinken zich. Dat geldt ook voor vrouwen. Ik heb geen gewetensbe zwaar wanneer ik mijn vrouw in Beiroet naar een film meeneem, maar als er openbare bioscopen in mijn land zouden zijn dan ben ik bang dat zij de gehele tijd geknepen of gemolesteerd zou worden.' 'Noem het huichelachtig als je dat wilt, maar ik hou van Saoedie-Ara bië zoals het is. Je kunt in het bui tenland jezelf uitleven en thuis .weer op verhaal komen.' ten. Dahrendorf, die enige tijd gele den felle kritiek op de EEG-instellm- gen uitte wordt directeur van de Lon don School of Economics and Politi cal Science, een in Londen gevestigde hogeschool voor economie en politico logie. Dahrendorf heeft gisteren ont kend dat hij de nieuwe functie heeft aanvaard uit ongenoegen over de gang van zaken in de Europese Gemeen schap. INSTELLINGEN De EEG-commissie heeft deze week laten weten dat zij niet zonder meer voorstander is van het concentreren van alle EEG-instellingen (commissie, parlement, hof van justitie, enz) in één enkele stad. Wel hoopt zij dat spoedig een besluit over de definitie ve vestiging kan worden genomen. Dit heeft de voorzitter van de EEG- commissie Ortoli meegedeeld op vra gen in het Europese Parlement De parlementsleden hadden bezwaar ge maakt tegen de tijd die verloren gaat door het vele heen en weer gereis tussen Brussel, Straatsburg en Luxem burg, waar thans de EEG-instellingen zijn gevestigd Aboe Daoed AMMAN (Reuter) Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren koffie ge dronken met de Palestijnse guerrilla leider Aboe Daoed. Begin dit jaar werd deze Palestijn in Jordanië ter dood veroordeeld wegens samenzwe ring tegen de regering. Zijn straf werd echter omgezet in levenslange dwang arbeid en nu profiteert Daoed van de door Hoessein afgekondigde amnestie voor politieke gevangenen. De koning ging gisteren kijken naar de vrijlating van de Palestijnen in de gevangenis van Amman. Later ont ving hij enkele prominenten op de koffie. De Palestijnse verzetsorganisa ties hebben nogal koeltjes gereageerd op de amnestie in Jordanië. Een com mentator van een Palestijns radiosta tion zei, dat ze zich niet laten mislei den door het gebaar van Hoessein. Japan en Hanoi TOKIO (Reuter) De Japanse mi nister van buitenlandse zaken heeft bekend gemaakt, dat zijn land diplo matieke betrekkingen zal aangaan met Noord-Vietnam. Sinds juli hebben Ja pan en Noord-Vietnam in Parijs on derhandeld. Japan heeft nu voorge steld om vrijdag een overeenkomst te ondertekenen. Of Noord-Vietnam daarmee al akkoord is gegaan, was niet bekend. Japan zal zijn betrekkin gen met Zuid-Vietnam handhaven. Britse liberalen SOUTHPORT (UPI) De Britse li berale partij, een politieke dwerg die snel aan het groeien is, gelooft in de kans om aan de macht te komen. Reeds bij voorbaat wees dë partij een coalitie met de socialisten of conser vatieven van de hand. Het" partijcon gres vergadert in een overwinnings roes. 'Wij zijn getuige van niets min der dan de wedergeboorte van de libe rale partij', zei de partijleider. Zesling DENVER (AP) —Eén van de zes ling, die deze week in de Amerikaan se stad Denver werd geboren, is over leden. Het meisje, dat 44 uur heeft geleefd, stierf aan een longziekte. De toestand van twee van de overgeble ven babies is achteruit gegaan. De zesling is zes weken te vroeg geboren. De moeder maakt het goed. Indonesisch verbod DJAKARTA (AP) De Indonesische regering heeft artsen en verplegend personeel verboden om in het buiten land te gaan werken. Het ministerie van volksgezondheid zei in een toe lichting, dat veel Indonesische artsen en verpleegsters in het buitenland werken, omdat daar de levensstan daard veel hoger is. Vooral West-Duits- land en Nederland zijn in trek. Boze reactie MOSKOU (Reuter) Radio-Moskou heeft de Amerikaanse senaat beschul digd van grove inmenging in de bin nenlandse aangelegenheden van de Sowjet-Unie en van een koude oor- logskoers. De zender reageerde op de eenstemmige aanvaarding van een amendement waarin de senaat er bij Moskou op aan drong vrije menings uiting en vrije emigratie toe te laten. (ADVERTENTIE) angola comité da costaslraat 88 amsterdam giro 600.657

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9