4* CHRYSAL PUUR Orkestconcert in Groningse Oosterpoort 17e jaarbeurs van oosten De Weldoener ERK MEUBELTONIC de echte door John Rowan Wilson IKOIW KWARTET DOM.i r" JU -. I" ill .ll 1U7J KUNST/RADIO en TV VPRO-documentaire over revolutionaire Chinese kunst Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM ProleU' kt en kunstenaars in China is het th i ;a van de tweede VPRO-docume-1';- i de serie, die Roelof Kiers maa'.rie Volgens de VPRO is voor de ei - maal na de culturele revolutie toe stemming verleend aan het team om hedendaagse Chinese kunstenaars ie interviewen en filmen. Onder de titel 'het heroïsch optimisme van de prui- mebloescm' wordt het streven m de kunst getoond om uitsluitend positie ve. optimistische en heroïsche gevoe lens op te wekken ten dienste van de revolutie. Werd vroeger de pruimo- bloesem door schilders gebruikt voor de opwekking van melancholische ge voelens, thans heeft men in China meer behoefte aan inspirerende kunst clan aan deprimerende. De VPRO-doei juentaire wordt vana vond uitgezonden Ln Zipcode om 21.00 uur od Nederland 2. (ADVERTENTIE) snijbloemenvoedsel Ook een bloem kan niet leven van water alleen. Bloemen hebben Chrysal nodig om echt mooi te worden. En... om lang mooi te blijven. (ADVERTENTIE) reinigt en glanst hout, metaal, marmer, lakwerk en kunststof. ideaal voor skai bekleding. UITSLUITEND BIJ UW DROGIST MARY PERKINS Onrecht HUk 4.00 hiJ H£rootTHjBB£U I K0M6U veXKOPEU: DE MARC VESzA- crp Gaudeamus Muziekweek ln héél 1973 geen prpsverhoging voor Pokon en Chrysal. Hoog in kwaliteit. Laag in prijs. BENDIEN - NAARDEN -HOLLAND 'The Archers' op bezoek in ons land HILVERSUM Volgende week bren gen spelers van het bekende Engelse radioprogramma 'The Archers' een be zoek aan Nederland. Voor het eerst in de jarenlange geschiedenis van dit po pulaire radioprogramma dat ook in ons land luisteraars telt, wordt uitge zonden vanaf het vasteland. 'The Archers' is een soort Coronation- slreet voor radio en is met 5.911 uil zendingen de langste radio-serie ter wereld, volgens de BBC. De eerste uitzending was 1 januari 1951. De verhalen gaan over een familie Archer op hel platteland. In Neder land wordt een bezoek gebracht aan de boerenfamilie 'De Boer' in de Fle- vopolder en een rondlrip gemaakt. Het programma vanuit Nederland wordt maandag uitgezonden om 18.45 uur op BBC-4. De herhaling is dins dag middag om half twee GRONINGEN Dankzij de be reidwilligheid van het Noordelijk Filharmonisch Orkest konden drie veeleisende orkestwerken die door de jury uit bijna twee honderd inzendingen voor de Gaudeamus Muziekweek waren geselecteerd, ook worden uitge voerd. En wel dinsdagavond o.l.v. Charles de Wolff in de nog niet geheel voltooide concertzaal van het Cultuurcentrum d'Ooster poort. Wat tevens voor de vele muzieklief hebbers uit 'het westen' die zelden of nooit zo noordelijk gaan. een mooie gelegenheid was deze fraaie concert ruimte te bewonderen die zowel wat bouw als wat akoestische kwaliteiten betreft veel van de Rotterdamse Doe len heeft. Het klonk er allemaal voortreffelijk, hoewel de zaal uiter aard niet maximaal bezet was, zodat de klank Soms nog wat teveel over de lege stoelen zweefde. De drie werken, van Hans Darmstadt (30). Frank Becker (29) en Hans Wührich (36), lopen wat opzet en uitgangspunt betreft nogal uiteen. De Westduitser Darmstadt noemde zijn werk 'Maya. naar de godin van de misleiding, en speelde daarom in hoofdzaak met klankvervormende technieken: de Amerikaan Becker wil de in zijn 'Philiapaideia' met constant bewegende klankbeelden een soort studie van het plaatsen en richten van de klank maken; de Zwitser Wtithrich bedoelde met zijn 'Requiem for Gulliver' een 'muzikaal groteske manifestatie van een absurde, kapotte wereld' te geven. Dank zij een zeer vreemdsoortige verzameling slagwerk instrumenten (die er speciaal voor gemaakt waren) had het stuk van Darmstadt nog wel af en toe een in trigerende eigen klank, hoewel je in het begin steeds kon en moest denken aan de oude Varèse die zoiets veertig jaar geleden al liet horen. Bij Becker doken uit de dichte geluidsmassa's t soms onversneden lyrische passagps uit de strijkersgroepen op; en Wüthrich had aan het eind van zijn Requiem wel een suggestief werkende verbeelding van vernietiging door het laten 'verdrinken' van een eenvoudig volkswijsje (gezongen door een kwar tet) in ontsuitbare golven van instru mentaal klankgeweld. Maar ondanks de uiteenlopende idee- en die aan deze stukken ten grondslag liggen, leden ze alle drie aan het nog al algemene euvel van orkestwerken van jonge componisten, hl. dat er te veel tegelijk bedacht en gedaan wordt, waardoor de structuur ondui delijk blijft en de klank in grote clus- ter-achtige blokken klontert. Overi gens bepaald geen verloren avond voor de velen die er toch nog waren, al was het maar doordat geconstateerd kon worden dat het vaak verguisde 'symfonie orkest' (zij het dan in af wijkende samenstellingen) in de nieu we muziek-nog wel degelijk een func tie heeft. ADVERTENTIE zutphen 19 tin 26 september 1973 geopend: werkdagen 14-22 uui zaterdag 10 -18 uur zondag gesloten (ADVERTENTIE) Brengt verlichting bij verkoudheid, griep en verstopte neus. Bestrijdt rheumatische pijnen, spit, stijve nek, spiervermoeidheid en (trainings) 'stijfheid in de spiëren. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Vandaag Twente in VARA's Vandaar HILVERSUM In de gewesten-serie 'Vandaar' waarin bijzondere aandacht wordt besteed aan 'vergeten gebied' in ons land geeft de VARA-tetevisie vanavond de beurt aan Twente. Het programma beslaat uit een documen taire over Twente die op 1 september al via de regionale zender Markelo werd uitgezonden, de bewoners van deze •streek, zodat ze hun oordeel kon den geven. Vanavond volgt op de documentaire een discussie met de Twentenaren over hun bijzondere problemen (on der meer de aantasting van het land schap door industrie.') Presentatie door Jan Wolkers en Joop van Tijn. NCRV-serie met vredesthema HILVERSUM 'De vréde bij u thuis' is de titel van de 'Bij de tijd'- radioserie van de NCRV, die in ver band staat met de vredesweek. Vana vond van 19.15 tot 19.35 uur is op Hilversum 1 de eerste uitzending van een serie van negen. Iedere donderdag avond zelfde tijd wordt een afleve ring gebracht. Het zijn discussiepro gramma's waarin de samenstellers verband leggen tussen de wereldpro blemen van macht en onmacht, recht en onrecht en de eigen omgeving. Zo zijn er twee gesprekken vanuit het ge zin, twee vanuit de school, twee van uit het werk en drie programma's vanuit de kerken, de kazerne en de sportorganisatie. Het was woensdag voor wat betreft de hoofdprogramma's geen avond van plezier met ontspanningsfilms en an der amusement. Maar wel een tot na denken dwingende avond die in het brein van misschien zeer vele kijkers iets zal hebben losgewoeld. Zowel bij de film Joe Hill als bij de documen taire over onrecht en onderdrukking in Latijns-Amerikaanse landen, kon men zich verbijsterd afvragenhoe het toch mogelijk is, dat onderdruk kers altijd weer handlangers bereid vinden om het vuile werk op te knap pen. Rijke machthebbers en niet alleen in Zuid-Amerika hoeven maar met de vingers te knippen en jonge kerels uit het gewone volk gaan de straat op om in uniform en gewapend sadisme uit te leven op landgenoten die tegen die onderdrukking in verzet komen. Zij roepen daarmee echter een nog heviger en algemeen om zich heen grijpende reactie op. Een revolutie zo als de wereld misschien maar zelden heeft beleefd, komt zo binnen de mo gelijkheden. De door de KRO uitge zonden documentaire zal daaromtrent menige kijker hebben verontrust. Duistere machten schijnen op zo'n bloedige botsing aan te sturen. De NOS bracht met de film 'Joe Hill aangrijpend werk van Bo Widerberg op het scherm. Deze Zweedse regis- Jgp? seur heeft maar zeer weinig tekst no- gj dig om de toeschouwer mee ie slepen. Zijn filmbeelden zijn vaak van grote dramatische kracht en zo realistisch, dat je je soms moet dwingen toch vooral te beseffen 'dat je naar een film en niet naar het journaalbeeld van de werkelijkheid zit te kijken. Ik moet bekennen dat Tommy Berg- gren in zijn vertolking van Joe, de rechter tegen onrecht in Amerika aan het begin van deze eeuw, mij ver scheidene keren heeft ontroerd. Maar tegelijkertijd voel je ook verzet groei en tegen onrecht, waartegen we ons dikwijls al te snel onmachtig wanen. Een derde effect van deze film is mo gelijk bij reel kijkers geweest, een fel afwijzen van de doodstraf, waarvan de uitwerking op de veroordeelde zo intens in beeld was gebracht. 'Kenmerk leverde al evenmin een op wekkende bijdrage aan hei televisie programma. De gebeurtenissen in Chi li hebben ook in ons land veel verwar- ring veroorzaakt. Het zogenaamd 'christen-democratisch appèl' wekt in velerlei kring woede en verzet op. Ook tijdens een politieke vergadering van de confessionele drie in Bunnik werd uit het publiek fel geprotesteerd te gen wat gezien wordt als een zich soli dair verklaren met de christen-demo craten in Chili die mede verantwoor delijk zijn voor het bloedbad in hun land. De heer De Zeeuw distantieerde zich weliswaar van de uitvoerders van de staatsgreep, maar bleef vaag over wat nu de werkelijke rol-van de partij van oud-president Frei is. Snel klaarheid brengen in deze zaak, is dwingend ge- ■zi-lti HANSewTSILLSU. m L0MDew„ IfiÖMOBl HU a&iijT HST a/u X&y* -\ hL/«? osoj ie MUEN.iKMffiVïgföl-; Wtfz/rrtu 1 XÉÊLI3 HÊT .MAWIAKCÊN. IfcftEN eXzeiF T,r- -i. flOKGEV). .f'S Jj (iX>W LOWIETJE J Ter! SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 170. De luitenant Werner Kndckebrot bleef eenzaam op het perron achter en hij wuifde de trein na zolang het hem maar mogelijk was. De duisternis viel nu snel in en zodoende kon hij al gauw niet meer zien of hij wel tegen de goede reizigers wuifde. Maar dat kon hem helemaal niet schelen. Hard nekkig bleef hij staan wuiven, net zo lang totdat de trein nog maar een lint was van aangeregen verlichte raam pjes. die in de verte wegkronkelde tus sen de bergen door. 'Alsoaufge- raumd steet netjens zuchtte hij toen. 'Joenge, joenge, joenge, das waar was, das waar was. Ach, ach, ach, was jammer dat de aigenaare van de goldene krone kwam opdagen! Ach, ach, ach. was ware iech gerne keunig oder Jkaiser van das groose raich geworden. Na ja, nieks an te doen! Wachten wier maar roehieg op aine andere krone. Misschien komt ja nogmaals wool jecmand miet aine krone voorbaiEn met deze wijsgerige gedachte begaf de luitenant zich weer naar zijn kazerne, waar op dit moment juist de grote, zwarte au to van de jonge graaf de poort uit reed. We zien duidelijk, dat de wacht in de houding springt en het geweer presenteert, met welk fijnzinnig ge baar dus alle eer bewezen wordt aan de buitenlandse kapitein en zijn goud schat. En hiermee zijn we dan tevens gekomen aan de slotfase van het aan deel, dat de luitenant Knackebrl deze geschiedenis mocht hebber" speet de luitenant trouwens hejjk niet, want het enige dat hij eraatei overgehouden, was een oorvijg a verstoorde illusie. Werner zou|_ koning worden en het was dal. met enige weemoed, dat hij ncjin laatste blik ging werpen op de tai van de helikopkter, die door zijijre non in een soort garage opgei j. was. 'Iech zal ze dat kapoete die) maar tsoeruuck stuuren mP1 de Werner. 'Per sloes van rechte haaben wier er auch gans nichtje; boden. TON HYDRA Mieke Verstraete moet rust houden AMSTERDAM Mieke Verstraete. die bij het Groot Limburgs Toneel een rol zou spelen in Moordverhaal, dat vrijdag in première gaat, en nog een hoofdrol in Zwaluw Waarheen dat op 11 oktober wordt uitgebracht, moet op doktersadvies een paar maan den rust houden. EO-gesprek over calvinistische wijsbegeerte HILVERSUM Calvinistische wijs begeerte is het thema van de EO-ru- briek 'Kerk en 'Theologie'. De samen stellers gaan ervan uit dat ieder mens in zijn leven te maken heeft met filo sofie. met levensbeschouwing. Onder leiding van gast-presentator J. Masten broek. hoofd bureau voorlichting van Amsterdam, spreken met elkaar prof. dr. J. P. A. Mekkes, prof. dr. Ir. E; Schuurman, drs. J. Blokland en de heer E. Middelkoop. Dit gebeurt vana vond van 22.15 tot 22.45 uur op Ne derland 2. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 <S> Dag met een plaatje, met S.00 Nws en 8.11-8.21 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 tged. S) Arbeidsvitaminen. 111,00 Nws: 11.03- 11.05 Radiojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen, met De groenteman en 11.55 Beursber. 12.30 (S) maatsch. 13.50 (S) Het Omroepork.: popul. klass. muz. 14.30 (S) Oorlog en vrede. 15.35 (S> Met muz. op stap: licht muz.progr. voor ouderen. 16.00 Nws. 16.08 Radiojournaal. 10.05 Jumbosct met muz. en inf. 17.00 (S) Mobiel - beweegl. progr. voor beweegl. men sen. 17.55 Med AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uitz. v.d. R.K.P.N. IKOR: 18.30 Kleur - inf. en comm. over zaken van kerk en sa menleving. NCRV: 19.00 (Si Leger des Hells- kwartier. 19.15 De vrede, bij U thuis (1). 19 35 <s) V:el gevraagde gewijde muz. 20.00 (S) Draaischijf: licht platenprogr. 20.55 (S) Operetrefragm. 21.35 De kerk vandaag - nws en comm. 2'.55 (S Ke-korgelconc.: klass en mod. muz. 22.20 Avondoverdenking. 22 30 Nws. :'2.40 (S) Hier en Nu. 22.50 De toe komst v.d. reclassering. 23.10 (S) Moonlight cocktail: licht muz.progr. 23.35 (S) Gitaresk - De vel. facetten v.d. gitaar. 23.55-24 00 Nws HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S' Preludium: oude en klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: progr.overz. 8.00 (S) Te Deum laudamus: ge wijde muz 8.24 Op de man af - evangel, komm, bij de tijd. 8.30 Nws. 8,38 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Tot uw dst: verzoekprogr. van klass. en mod. muz. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Podium v.d. vrouw. 11.05 (S) V.d. zieken. 11.40 (S) Lichte grammmuz. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Ce cilia: volkkmuz. 12.15 (S) NCRV-Kinderkoor en de pcelgroep. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 <S> Hier en Nu. 12.50 Middappauzedst. 1.3.10 (S) Lichte koorzang 13.20 (S) Licht ensemble. 13.43 Con Amore: poezieprogr. over liefde. 14.05 Schoolradio 14.25 (S) In kleine bezetUng: klass. en mod. kamermuz. 15.15 Geloven Is geen eenvoudige zaak. 15.30 Nws. 15.33 (8) Studio fi: middag- magazine. (16.30 (S) Hier en Nu). 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.52 Boekbespreking. AVRO: 19.00 Trefpunt. NOS: 19.50 Den Haa^ vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 <S> De Tem pora Fine Comoedia. opera van Carl Orff. uitgev. door het Keuls Omroep Ork., koren en solisten. 21.35 (S) Altviool en piano: mod. muz. 22.10 (S) Aspecten: kunstrubr. 23.00 (S) Cellorecital: mod. muz. 23.20 (S> Essay - progr. waarin over kunst wordt doorgepraat 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 Hugo van I Show. (8.00 Nws). KRO: 9.00 Nws. 9. op-Drie: discjockeyshow. (10.00 e Nws). 12.00 Nws. 12.03 (Sl Van tw twee: pauzeprogr. met 13.00 Nws Raden maar 14.00 Nws. 14.03 keyshow. <15.00 Nws). NOS: 16.00 Ntf De daverende dertig. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag n TROS: 19.00 Nws. 19.02 (SI U sprei Piet. 20 00 Nws. 20.02 (S) Poster. 21 21.02 (S) Sesjun: Jazz en Pop lli Nws. 22.02 (S) Hugo van Geldere n met o.a. de Nederlandstalige Top Ti<T Med. 23.00 Nws. 23.02 (S) T S Tros-Sport-Tijd. 24.00 Nws. 002 Aki» (S) Jazz-Sir 055-1.00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 1 progr. 12.50 Buitenl. persoverz. 1 akt., weerber. en schouwburgprogr.' na: Zig-Zrg. 13.55 Beursber. 14.00 Nul Schoolradio. 15.00 Nws. 15.03 Sch 15.23 Melodie Radio. 16.00 Nws en 16.10 Lichte muz. 17.00 Nws en m Driemaal twintig en meer. 17.5: schaal. 18.00 Nws. 18.05 V d. soldaten. 13. desportbcr. 18.30 Wegwijs wezel' Sportmagazine. 18.55 Taalwenken Dansmuz. 19.00 Nws en akt. 19.30 j radio. 20.00 The sound of music. 20.: dio. 21.00 Splinternws. 22.00 Nws. 23 23.10 De nachtridder. 23.40-23.45 Nvf TV vandaag Wtfner had een speciale stem voor dergelijke mensen. 'De naam luidt Werner', /ei hij 'Horace Werner. Zet dat op uw blok. en zonder spelfouten. En zeg dokter Barrington dat ik er morgen om tien uur ben. Het is heel belangrijk'. 'Ik weet niet zeker. 'Zegt u hem dat hij er voor zorgt dat hij er ook is'. Hij nam die middag een trein naar Londen. De volgende ochtend ging hij na het ontbijt naar het hotel van Bar rington. Edward zelf deed de deur van zijn kamer open. Sylvia zat aan de schrijftafel rekeningen te controle ren. Ze gaf Werner terloops een knik je toen hij binnenkwam. 'Nou, Horace. daar ben ik dan', zei Barrington opgewekt. 'Ik weet niet wat je tegen die juffrouw van me hebt gezegd, maar je hebt haar wel de doodschrik op het lijfgejaagd. Een onbeschofte Amerikaan, zei ze. die te gen haar schreeuwde'. Hij voegde er schertsend aan toe: 'Zo behandel je niet de dochter van een bisschop'. 'Ik heb met jouw secretaresse niets te maken. Ik heb nieuws voor je over Carl Hij heeft geprobeerd zelfmoord te plegen'. Alle vrolijkheid trok uit Barrington weg. Hij ging zitten en kneep zijn handen ineen, alsof hij een fysieke poging wilde doen om zichzelf in be dwang te houden. Ten slotte zei hij moeizaam: 'Geprobeerd, zei je?' 'Ja. Het is niet gelukt. Blijkbaar di lettantenwerk'. zei Werner enigszins bitter. 'Ze hebben de sneden in zijn polsen weten te behandelen. Maar zijn geest niet. Dat duurt langer'. 'Zijn geest? Wat wil je daarmee zeg gen?' 'Eerlijk gezegd weet ik dat niet. Ik weet niet hoe erg hij er aan toe is. Ik heb het alleen maar van Humbert ge hoord'. Barrington schudde mistroostig het hoofd. 'Die arme, arme Carl. We zul len nooit weten wat hij heeft door staan'. Hij dacht even na. 'Die ellendi ge familie van hem dat ze hem zo ver gedreven hebben. Werner werd nijdig om de huichelarij ervan. Die brief was dwaas en onver antwoordelijk geweest, maar die was eventueel nog te vergeven, wanneer je Barringrons impulsieve aarcl in aanmerking nam. Maar om iemand anders de schuld te geven van de ge volgen. was verachtelijk. Werner be gon zich af te vragen of hij zich al die jaren volkomen in Barrington ver gist had. 'Wou je beweren dat je niet weet waarom hij h«?t gedaan heeft?' Bar rington fronste zijn voorhoofd. 'Hoe zou ik dat moeten weten? Hij zal wel wroeging hebben gehad, of zoiets. Hij zag in tot wat voor verschrikkelijks hij zich had laten opzetten. 'Heb jij hem geen brief gestuurd?' 'Een brief?'N Als zijn verbazing ge speeld was. dan gebeurde het verba zend knap. 'Allicht niet. Ik wilde best. maar Humbert zei dat ik het niet moest doen. Dat heb ik beloofd'. 'Heb je je eraan gehouden?' Barrington stond op. Op beledigde toon zei 'hij: 'Ik houd me altijd aan mijn woord'. 1-Ict was werkelijk niet te geloven dat hij loog. 'Humbert heeft het me ver teld Hij zei dat er gethi twijfel aan was. Er was een brief. Van jou'. Barrington stond een ogenblik onbe weeglijk. Toen keerde hij zich lang zaam om en keek Sylvia aan. Zij knik te. 'Je. ik heb hem geschreven'. Als verweer zei ze nog: 'Iemand moet het doen. Iemand moest iets doen'. Maar ik had mijn woord gegeven. 'Het was jouw woord. Niet het mijne'. Hij verhief boos zijn stem. Jij hebt je ook aan mijn woord te houden'. 'Nee'. Ze was werkelijk bang. maar bleef zich verweren 'Ik zou mijn le ven voor je geven. Edward. Maar ik ben niet jouw bezit. Ik draag zelf de verantwoordelijkheid voor wat ik doe'. Barrington keek haar aan alsof ze een vreemde was die hij juist ontmoet had. 'Wat heb je hem gezegd?' 'Wat we allebei dachten. Dat wat hij deed verraderlijk een trouweloos was. Ik heb hem er aan herinnerd wat hij was toen hij in Kalundani kwam en hoe jij goed voor hem geweest was en hem onderdak had gegeven. Hij zei niets. Zijn zwijgen begon haar te machtig te worden. Haar stem trilde. 'Natuurlijk vind ik het heel erg dat hij het in zijn hoofd heeft gehaald om dit te doen, maar ik zie niet in waarom dat mijn schuld is. We weten allemaal wat voor type hij Barrington richtte zich tot Werner. 'Waar is Carl nu?' 'In het stedelijk ziekenhuis van Stock holm'. 'Ik moet beslist naar hem toe'. 'Is dat verstandig? We zouden Hum- bert moeten vragen Barrington schuldde beslist van nee. 'Dat is nu van geen belang meer. Het enige wat ik wedt is dat het Carl is 'en dat ik naar hem toe moet'. 'Ze laten je misschien niet toe'. 'Dat doen ze wel'. Even laaide zijn oude arrogantie op. 'Kun jij mee?' Toen Werner aarzelde, zei Barrington iets wat Werner hem nog nooit had horen zeggen: 'Ik heb je nodig, Hora ce'. Met geforceerde stem vroeg 'Syfvia: 'Wil je dat ik ook meega?' Barrington nam haar even op. Hij keek niet boos, maar evenmin verge vensgezind. Toen hij sprak, was het met kalme, weloverwogen stem: 'Ja, dat is denk ik wel het beste'. Werner had een wagen met chauffeur naar het vliegeveld laten komen. Ze gingen regelrecht naar het ziekenhuis. Barrington ging naar binnen, terwijl Werner en Sylvia in de limousine ble ven wachten. Na een half uur kwam Barrington te rug. Hij zei de chauffeur hen naar het hotel te brengen. Werner merkte dat zijn gezicht grauw was. Met zijn rechterhand greep hij naar de lus van de deurstijl om het trilien van zijn li chaam in bedwang te krijgen. 'Ben je bij hem geweest?', vroeg Werner'Ja. Het was eventjes moeilijk, maar ze hebben me toegelaten'. Hoe was het met hem?' (Wordt vervolgd) NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Zwijgen is goud: collage van stomme filmfragmenten 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the Familij 21.00 Zipcode: Het Heroische optimisme v.d. Pruimebloesem. of: proletarische kunst en kunstenaars in China: doe. volksrep. China 21.40 Par's gezien door: korte filmimpr. EO 22.00 De wind blaast waarheen hij wil 22.15 Kerk en Theologie: Calvinistische wijs begeerte 22.45 Horen en zien: Engels Kamerork. The Northern Sinfona: Muz. uit de Barok NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VARA 19.05 De Waddenzee NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Als Twente het over mocht doen, dan VANDAAR: Doe. programma NOS 22.30 Den Haag vandaag 22.40 Journaal DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van: vond. 10.30 De sportspiegel. 11.15 1 12 00 Act.progr. 12.50 Persoverz. 1 1 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Inf; 17.05 V.d. kinderen. 17.55-1800 Joui (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesa 18.00 Robotfestival. 18.30 Act. 18. niann. 18.55 Nordschaumagazine. 19 1 bra um acht. 19.59 Progr.overz. WI 12.15 TV-cursussen. 18,00 Nws uit Westf. 18.10 Alias Smith and Jon Journaal. 19.15 V.d. kinderen. 19.' Smith and Jones.) 20.00 Journaal ei verz. 20.15 Ein gewisses Lacheln. speelfilm uit 1958. 21.55 Disc.proj Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.05 Kinderprogr. 17.30 Journaal ber. 17.35 Inf. progr. 18.05 Rep. en muz. 18.35 TV-ser Amusem.progr. 19.45 Journaal, act. ber. 20.15 Muzikale revue. Aansl.: 1 naai. 21.45 Bllanz. 22.30 Journaal, Schuimomelet met aardbeien 500 gram aardbeien 4 eieren basterdsuiker zout boter De aardbeien wassen, van de tjes ontdoen en met wat bastei wegzetten. De eidooiers met o 25 gr. basterdsuiker schuimig De eiwitten met wat zout st pen. Het eiwit heel luchtig c uitgeroerde dooiermassa s Wat boter in een koekepan en hierin het eimengsel giet omelet op een zacht vuur ste aan de onderkant lichtbruin worden. De omelet op een doen, de vruchten erop leggen omelet dichtslaan. Het gerec poedersuiker bestrooien en on lijk opdienen. Menutip: Toast met sardientj vinken, bloemkool, aarda schuimomelet met aardbeien.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6