Reus Liverpool gelijk tegen Luxemburgse dwerg MAC verrast ook zichzelf sanklacht gen Hughes ;1 ierlaag voor FA-elftal t-suort+kort Perurena winnaar in Catalonië Tennisbond zonder winter-competitie Chili voetbalt gewoon door ledanaars tegen FC Maagdenburg wel voortdurend in het offensief maar afwerking ontbreekt Sittardia geeft grote voorsprong nog uit handen itgangspositie voor hot zo door ers gehandicapte NAC had ove- heel wat gunstiger kunnen zijn, ..er de Nederlandse bekerhouder naar een paar kansjes had kun- lenutten uit een reeks van per- efvolle mogelijkheden. Want FC enburg, het sterk behoudend ide Oostduitse team, heeft aller- kunnen imponeren. NAC, en as ook voor de ploeg zelf al een ssing, had doorlopend het initia- ooht als het maar even mogelijk de aanval, vuurde via Quaars, ikx, Bouwmeester en Van Dijk natig schoten af op doelman toe, maar geen enkele maal von- eze offensieve acties hun bekro- in een treffer. Enerzijds was dat e schrijven aan onnauwkeurig- anderzijds aan het solide optre- doelman Schultze. ER ambieerde gisteravond weinig s dan er zoals trainer Henk ms zei, een 'leuke wedstrijd' e maken. Kon ook moeilijk an- proberen, gezien de nog steeds udende blessurezorgen. Dat be en streven echter van de Breda- leg werd in de loop van gistera- nog gedwarsboomd door het ling veranderde weer. De regen namelijk niet alleen het aantal ouwers in de dan ineens zo im- lijkende Kuip tot een minimum luizend) beperkt, ook het veld innate doordrengt, dat de bal bij ing in het water bleef steken, telers moeite hadden zich e te houden. Hoewel het NAC et gemakkelijker werd gemaakt, de kracht van FC Magdeburg in instantie een meevaller. Henk ms, trainer van de zo door pech volgde Bredase ploeg, had in enburg gezien dat de FD, derde iteel in de Oostduitse competi- 'er een dermate dosis techniek, ie en fysieke kracht beschikt, n ploeg op papier nauwelijks in rking kon komen voor een in de tweede ronde van de SCIIEDE De ex-admini- iteur van Go Ahead Theo ssen heeft via zijn advocaat A. W. A. M. Feviez een :ht wegens smaad ingediend de officier van justitie in irlem tegen de Haarlem-trai- Barry Hughes. Janssen die 1 mei zelf ontslag nam en nu bij een bank werkt voelt gegriefd door de uitlating Hughes vorige week gedaan mover een sportweekblad. jhes noemt Janssen daarin man die de sfeer bij Go rad grondig heeft verpest Mr iez is naast de raadsman van ssen ook bestuurslid van Go rad en dus op de hoogte van achtergronden van deze af- e. Mr. Feviez vertelde giste- persoonlijk nogal geschokt zijn door de uitlatingen van :hes en dan ook zeker te wachten dat het tot ifzaak zal komen. een DE Het Nederlandse UEFA- Jftal heeft in Skövde een vriend elijke wedstrijd tegen Zweden —2 verloren. De ruststand was oor een treffer van Peter Dahl- in de 10e minuut. In de 65e mi- 'erhoogde Anders Holmqvist de De beste Nederlandse spelers Verhart, Toet, Bosman en Swa- rg. Er waren 1819 toeschouwers. AL Coventry City heeft voor de eerste divisie met 1— 0 gewonnen rby County. Colin Stein scoorde Ipunt Jan Hordijk zal nit»t deelne- n het door de KNLTB voorgestel- uit in India. Zelf blijft Hordijk de r geven aan een circuit in Au- HIJ is nu op roek naar een spon- wens waarheid te dóen wor- De 'toernee' die Muhamnied Zuid-Oost Azië zou maken, is, tot een wedstrijd. Ali bokst al- g op 20 oktober tegen Rudi Lub- a die strijd gaat hij meteen weer aar Amerika om zich voor te be- Bp een gevecht met Joe Frazier. '0T0 De uitslag sporttoto no 6 deelnemers 477.909; inleg 1"8; prijzenbedrag 434.115. Ie 'fin winnaars, het bedrag van de wordt gelijkelijk verdeeld over n 3e prijs, 2e prijs, 31 winnaars, 5.251.30 bruto ontvangen. 3e 1? winnaars, die elk 399,90 ont- De premie ten bedrage van 18 wordt na het verstrijken van de 'termijn op woensdag 10 oktober Jng toegewezen aan een der le SSBinaars. De trekking voor de pre- tot 3 had tot resultaat, dat deze ten deel viel aan de houder van no. T 0514613. Hij ontvangt nu en premie in totaal bruto De cijfers sporttoto no. 7: aan- jlnemers 272.023; inleg 480.834. iedrag 205.930. le, 2e en 3e premie eik 53.482. 'OLO De Nederlandse watcr- 'inen De Meeuwen is voor het om de Europa Cup ingedeeld zes andere ploegen. Deze voor- ordt gespeeld in het Turkse Iz- Meeuwen krijgt als tcgenstan- IK Athene (Griekenland), Ilermes arken). Graz (Oostenrijk). Kosice foslowaktje), SKM Stockholm (Zwe- de Turkse kampioen, die nog 41 fkend is De wedstrijden in Izmir gespeeld van 25 tot on met 28 strijd tussen de Europese bekerhou ders. NAC's hoop was gevestigd op het inmiddels befaamde vlammen, het verrassend uithalen tegen aanzienlijk gerenommeerde tegenstanders, zoals Ajax reeds enkele keren aan den lijve heeft ondervonden. En daarin zou dit, in feite op een ongunstig moment val lende Eu rc pa-cup-duel zijn waarde voor NAC kunnen hebben. 'Want', zo stelde Henk Wullems, 'een succesje in de Europa Cup kan stimulerend wer ken op de ploeg, met alle gevolgen van dien in de competitie.' AFWACHTEN Na een aarzelende beginfase, waarin NAC zich begrijpelijk afwachtend op stelde, (Wullems: 'Aanvallen zou in onze situatie gelijkstaan aan zelf moord') bleek FC Magdeburg niet die vuist te kunnen maken, die werd ver wacht. Weliswaar mochten de Oost duitsers een viertal hoekschoppen ne men, werkelijk gevaar bleef uit. Dat kwam pas na een minuut of twintig, toen NAC, gesteund door een hoempa orkest op de tribunes, wat duidelijker de aanval zocht, wat meer initiatief toonde. Toen bleek dat het door dit FC Magdeburg niet onder de Voet zou worden gelopen. Met name Piet van Dijk (weer in de spits door de terug keer van Bakker; Van den Dries stond daardoor in het centrum van de de fensie) zorgde voor het nodige gevaar. NAC grossierde in kansen, schoot (ge zien de conditie van het veld, die pauwelijks zuiver combineren toe stand) graag en veel vanuit de tweede lijn, had succes met ballen in de diep te, en won aan zelfvertrouwen, on danks een tweetal kansen voor Spar wasser en Tyll. NAC illustreerde dit een min-uüt of tien voor rust door de beheerste wijze waarop een van de Oostduitse (niet ongevaarlijke) tegen aanvallen onschadelijk werden ge maakt; NAC zette een zestal Oostduit sers kinderlijk eenvoudig buitenspel. MISPLAATST Het ontzag dat voor deze wedstrijd voor FC Magdenburg werd getoond, bleek gaandeweg meer en meer mis plaatst. FC Magdenburg toonde zich een exponent van de vaak als te ste reotiep aangeduide Oosteuropese school. Het taktische patroon was een voudig, kende weinig verrassing. De aanvallen liepen over Jürgen Spar wasser. het spel werd weinig over de vleugels gegooid. Verdedigers kwamen nauwelijks op, de buitenspel-val bleek t'an onbekend (althans: niet gehan teerd) wapen. NAC daarentegen be wees gaandeweg dat het ondanks de laatste positie op de nationale rang lijst, toch wel degelijk het voetbal kan spelen dat de kwalificatie 'modern' verdient. NAC hanteerde wel de bui tenspel-val, NAC kende wel verrassing in de aanvalspatronen, NAC speelde wel met opkomende verdedigers. Atie Graaumans, de kleine centrale verde diger, dook in de tweede helft meer en meer in de spits op en ook Bakker en Blom, de beide vleugelverdedigers, schuwden het aanvallende werk niet. Het resultaat was dat "NAC in de tweede helft het overwicht continu eerde. Het bleef echter zonder effect. Een Europa Cup-confrontatie bestaat uit twee duels, die aanzienlijk kunnen verschillen. Met de strijd in Maagden burg nog voor de boeg, hield FC Mag deburg het tempo dan ook gezapig, want een gelijk spel (en zelfs nog een minieme nederlaag) bieden volop per spectief op een plaats in de tweede ronde. NAC bleef tevergeefs openingen zoe ken, ook al omdat de reeds eerder ge- Een aanval van NAC on het doel van FC Magdeburg. Aanvoerder Zapf redt voordat Vreyssen (midden) gevaarlijk kan worden. noemde fysieke kracht een factor van betekenis werd. Het aantal vrije schoppen roncl FC Magdeburgs straf schopgebied, vormde daar een indica tie van. Steeds moeilijker werkten de NAC-spelers zich van hun voortduren de persoonlijke bewakers los. FC Mag deburgs strakke mandekking sloot steeds perfecter. Met het einde dich ter in zicht, tekende zich steeds dui delijker af, hoever NAC verwijderd bleef van de gewenste ruime marge. ONZUIVER Het verschil van minstens twee doel punten bleek niet haalbaar, ook al omdat de schoten, aanvankelijk bijna altijd goed gericht, steeds onzuiverder werden. FC Magdeburgs gelijkmatig heid leverde gemakkelijker kansen op. Voor invaller Hermann bijvoor beeld, die voorlangs schoot. En doel man Jan de Jong bewees even later zijn onmiskenbare klasse door een in zet van Pommerenke uit de lucht te plukken. Zelfs de mogelijkheden die NAC in de slotfase nog forceerde, ble ven zonder resultaat. Zoals de kopbal van Dierickx bijvoorbeeld. Vlak voor de doellijn kreeg hij Van Vreysen de bal op het hoofd, maar doelman Schultze voorkwam mogelijke moei lijkheden voor Magdeburg. Het bleef zoals het begonnen was en dat heet in de Europa Cuptaai: een doelpuntloze nederlaag van NAC, een doelpuntloze overwinning van FC Magdeburg. NACFC Magdeburg 00 Scheidsrechter Malcolm Wright. Toeschouwers 8.000 NAC: De Jong; Blom. Graaumans, Van den Dries. Bakker; Dierlcks, Quaars, Bouwmees ter; Vreysen, Van Dijk. Brouwers. FC Magdeburg: Schulze, Decker, Zapf, Abra ham, Ohm; Tyll, Seguln, Pommerenke; Hoff mann, Sparwasser, Mewes. HANS SCHMIT Bayern Miinehen stelt tegen Atv i dab erg teleur: 3-1 NAC-spits Piet van Dijk belaagt FC Magdeburg-doeliiian Schulze. ESCH (Reuter, AP, UPI) Ieder jaar zitten er in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup I een aantal wedstrijden waarin het krachtsverschil tussen beide ploegen op papier evident is. De kampioenen uit Malta, Cy prus, IJsland, Luxemburg en de Skandinavische landen behoren dan tot de dwergen van het inter nationale voetbal. En soms zorgt zo'n dwerg in een thuiswedstrijd voor een verrassing. Gisteren was het in het Luxemburgse Esch zo ver. Jeunesse d'Esch, al jarenlang voor twee wedstrijden figure rend in Europese toernooien, hield voor 7000 wild enthousiaste toeschouwers het grote Liverpool op 1-1. Reus Liverpool leek op een eenvoudige winst af te kunnen stormen. De ama teurs uit Luxemburg waren in de eer ste helft volstrekt kansloos tegeJn het Britse geweld, maar verder dan een doelpunt lietën ze het toen toch niet komen. Die ene treffer kwam van de voet van Hall. In de tweede helft toen Liverpool, dat de tegenstander duide lijk fors onderschatte. Jeunesse af en toe liet komen viel er onverwacht nog den treffer. International Dussier tekende ervoor en het betekende ook meteen weer een van die heldhaftige daden in de Luxemburgse voetbalcompetitie. Dat gebeurde overigens twee minuten voor tijd, toen veel toeschouwers zich al hadden neergelegd bij een zeer rede lijke prestatie van dd thuisclub door slechts met een punt te verliezen van de Engelse kampioen. Juventus, vorig jaar verliezend fina list tegen Ajax startte in het toernooi om de Europa Cup met een verrassen de nederlaag. Het Oostduitse Dynamo Dresden versloeg de Italianen met 2-0. Die stand1 was al bij de rust be reikt dankzij treffers van Kreische en Schade. Bayern München, de Duitse kampioen stelde tegen een andere 'dwerg' het Zweedse Atvidaberg zwaar teleur. De Duitsers kwamen niet verder dan een schamele 31 overwinning. Gerd MU1- Idr scoorde twee doelpunten, Olssen bracht het totaal op drie door in eigen doel te schieten. Het Zweedse doelpunt werd voor Atvidaberg verzorgd door Bayerns achterspeler Dürnberger. In de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwin naars, werd een zeer opmerkelijk re sultaat behaald door de Engelse twee de divisieclub Sunderland. De Britten die eerder dit jaar in de Engelse be kerfinale tegen Leeds United hun vechtlust ten volle toonden en er een overwinning aan. over hielden, voch ten zich gisteren in Boedapest naar een verrassende 0-2 overwinning op Vasas. Bij de rust was het nog 0-0, maar in de tweede helft sloeg Sun derland toe. Billy Hughes bracht de stand op 1-0, terwijl Denis levari de victory voor Sunderland twee minu ten voor tijd compleet maakte met een tweede treffer. Vasas Boedapest lijkt daarmee kansloos voor de tweede ronde. Ujpest Dosza herstelde in de strijd om de Europa Cup voor landskam pioenen het geschonden Hongaarse blazoen, door bij Waterford (Ierland) een 2-3 overwinning te grijpen. In dat toernooi bleek Celtic nog ouderwets Jimmy Johnstone een van de zes tegen TPS Turku uit te kunnen halen. Het Finse TPS Turku was met 1-6 volledig kansloos. De strijd werd gestreden in de kou, het vroor bijna in Turku. Al na twee minuten namen de Schotten de lei: ding door een treffer van Tommy Callaghan. Verrassend was het dat de Finnen die de hele wedstrijd geen enkele goede aanval konden opzetten, een kwartier later toch op 1-1 kwaï men. Uit een strafschop schoot TueVo Andelmin TPS Turku naast Celtic. Nog voor de rust werd het door Harry Hood 2-1. In de tweede helft gaf de betere conditie van Celtic de door slag. Jimmy Johnstone, George Con nelly, Joe Deans en Tommy Callaghan bepaalden de eindstand op 1-6. De Schotse bekerwinnaar Glasgow Ran gers lijkt zich ook al bijna verzekerd te hebben van een plaats in de tweede ronde. In Ankara wonnen de Schotten met 20 van Ankaragucu. Glasgow Rangers was in dit duel overwegend sterker, maar de Turken slaagden er in met massaal verdedigen de schade beperkt te houden. In de tiende minuut opende Conn de score. Het duurde daarna tot een kwartier in de tweede helft voor McLean de Schotten aan een rustgevende 02-overwinning kon hel pen. In Warschau hield Paok (Griekenland) de Poolse bekerwinnaar Legia War schau verrassend op 11. Het was ove rigens een weinig aantrekkelijke ver toning. De Grieken verdedigden meest al terwijl Legia niet over de macht be schikte om daar van te profiteren. De Grieken namens zelfs na drie minuten in de tweede helft de leiding via Ter- zanidis. Acht minuten later was het al weer gelijk. Een schot tegen de lat van de Polen werd daarna niet goed verwerkt door Paok, waardoor Pieszo in staat was een doelpunt te maken. Bij die 11-stand bleef het daarna ook. Anderlecht heeft het tegen ZUrich voor Europa Cup II erg moeilijk ge had, bij de rust stonden de Zwitsers namelijk met 0-2 voor. Anderlecht herstelde zich echter in de tweede helft en dan vooral dankzij Rob Ren- senbrink, De Nederlander waarvoor Ajax weer veel belangstelling heeft, scoorde een originele hat-trick en was daarmee de grote held bij de Brusse laars. UEFA-CUP Daverende verrassingen waren er op deze eerste Europese voetbalbeker- avond van het seizoen ook in het UEFA Cup-toernooi. Het gereputeerde team van Internazionale Milan verloor in Wenen van het zwak geachte Admi- ra Wacker. De Italianen hielden de schade beperkt tot een doelpunt in de 7de minuut gescoord door Swoja- novski waardoor zij nog alle troeven in handen houden voor de return. Niet minder verrasend was het gelijke spel dat de Noorse amateurploeg Drammen de Engelse profs van Leeds United af dwong. Leeds nam na een kwartier de leiding door een treffer van Alan Clarke, maar via middenvelder Odd Arild Amundsen kwam de gelijkmaker op het scorebord. Barcelona, de club van Rinus Michels en Johan Cruijff, heeft na de teleur stellende competitiestart opnieuw een tege'nslag te verwerken gekregen. De Spaanse club verloor in Nice van de vereniging met die naam met 30. Het openingsdoelpunt werd gemaakt door Dick van Dijk. Molitor stelde in de 67ste en de 80ste minuut de Franse zege veilig. "Ipswich Town stuurde de club, die in de historie van het Europese beker voetbal zo'n toonaangevende rol heeft gespeeld, Real Madrid, met een l—O- nederlaag naar Spanje terug. LERIDA De Spanjaard Domingo Perurena is winnaar geworden van de Ronde van Catalonië. De Belg Her man vart Springel heeft de zevende en laatste etappe van Viella naar Lerida gewonnen. Van Springel reed de 193.6 km in 5 uur, 21 minuten en, 5 secon den. Tweede werd Santisteban en der de Tamaraes. die het peloton aanvoer de. De Nederlander Henny Kuiper fi nishte in de zevende rit als tiende in 5.51.27. Hij bezet in het algemeen klassement de elfde positie met een achterstand van 2 minuten en 3 se conden op leider Perurena. Manzane- que werd tweede, Marios derde en Luis Ocana vierde AMSTERDAM Omdat de. overdekte speelgelegenheid ontbreekt, heeft het bestuur van de Tennisbond moeten be sluiten de wintercompetitie dit, jaar niet te houden. Door middel van een bondsenquete onder de tien hoofdklas severenigingen bleek dat alleen,, het Amsterdamse Poppeye/Gold Star en Tilburg in staat ./aren een tennishal voor de wintercompetitie aap te bie den. Beide clubs worden financieel ge steund door de eigenaar van de tennis hal waarin de huisvesting wordt gebo den. De Metselaars in Scheveningen, nota bene de landskampioen, is de enige hoofdklasser geweest die de opiniepei ling door de KNLTB heeft genegeerd. Van onze sportredactie BUENOS AIRES Het natio- nale elftal van Chili zal de kwa lificatiewedstrijd voor het we reldkampioenschap op 26 sep tember ln Moskou tegen Rus land normaal spelen. De Chile- nen zijn al op weg naar Rus land gegaan. Na de militaire staatsgreep ln Chili werd eraan getwijfeld of in de chaos in het land nog wel een elftal gefor meerd zou kunnen worden. De Chileense begeleiders gaven als commentaar dat de hele geplan de toernee doorgaat. Voor Chili tegen Rusland speelt, zijn er wedstrijden tegen Mexico en in Zwitserland tegen Ziirich ge pland. Dat gaat dus allemaal door, zoals de Chllenen ook zeg gen dat de return tegen de Rus sen op 21 november ln Santiago gewoon gespeeld zal worden BTW De Engelse belastingdienst heeft Ingegrepen in de transfer van Derek Jeffries van Man chester City naar de tweede di visieclub Crystal Palace. Crystal Palace dient voor Jeffries 110.000 pond (ruim 600.000 gul den) te betalen. De belasting dienst wil dat Crystal Palace eerst de BTW over de netto som van 100.000 pond betaalt. In afwachting van die betaling mag Jeffries niet spelen. Mana ger Johnny Hart: 'Het is eigen lijk maar een bijzaak. Binnen een paar dagen Is dat geregeld.' Cholera De Italiaanse arbiter Aurelio Angonese die gisteravond de Europa Cup II wedstrijd Torpe do Moskou-Atletlco Bilbao had moeten leiden, heeft van de FI FA een andere wedstrijd toege wezen gekregen. Angonese die met ingeënt was tegen cholera wilde zijn prik niet halen. Re den voor de Russische autoritei ten om hem de toegang tot het land te ontzeggen. Aurelio krijgt echter een andere wed strijd. HIJ fluit op 10 oktober Albanië-Finland een wedstrijd uit de kwalificatierondcn voor het wereldkampioenschap. Overigens, in Moskou werd At- letlco Bilbao gisteren aangemoe digd door niet minder dan dui zend Spanjaarden die meege reisd waren. Murdoch De Engelse tweede divisieclub Middlesborough heeft de Schot se international Bobby Murdoch aangetrokken. Jack CJiarlton, de manager van Middlesborough vertelde dat de transfersom niet bekend zal worden gemaakt. Murdoch had van zijn oude club Celtic een vrije transfer gekregen omdat hij de club ja- renlang zo trouw had gediend. Murdoch (28) heeft met Celtic de grote succesjaren meege maakt, hij speelde ook 12 keer ln het Schotse nationale team Rückmann De Belgische kampioen FC Brugge kan de sterke Duitse verdediger Rolf Rückmann zon der enig bezwaar opstellen. Eer der dit Jaar had de Duitse voet halbond (DFB) gezegd dat alle spelers die in aanmerking kwa- men voor het nationale elftal niet voor buitenlandse clubs mochten gaan spelen. De DFB heeft nu echter bekend gemaakt dat dat niet geldt voor Rückmann die afkomsig Is van Schalke '04. Een zegsman voor de DFB vertelde: 'Ook wij heb ben de geruchten gehoord dat Rückmann niet voor Brugge zou mogen spelen. Dat is niet waar, hij heeft alle vrijheid van de bond om dat te doen.' Die vrijheid had eerder dit jaar aanvaller Gerd Müller niet toen hij een aanbieding kreeg van Barcelona. JjW/KWARTET DOXDERDAG 20 SEPTEMRER 1973SPORT K13 Van onze handbalmedewerker SITTARD Toen landskampioen Sit tardia halverwege de eerste helft van het eerste duel tegen het Tsjechoslo- waakse Cervena Bratislava de in een overdonderende openingsfase verover de 72 voorsprong tot 103 uitbouw de. leek de plaats in de tweede ronde van het Europa Cup-toernooi zaal handbal voor de Limburgers nog maar'een kwestie van tijd te worden. Sittardia, de laatste jaren in het Eu ropese gebeuren een aanzienlijke te genstander, zou immers steunend op de 'die jaren opgebouwde ervaring de marge tenminste vast moeten kunnen houden. Maar Sittardia dééd dat niet. Kwam door een weinig gelukkige wis sel van trainer coach Maas. die onder meer Guus Cantelberg en Peter Muy- res naar de kant haalde, zelfs in grote moeilijkheden. De 10—3 voorsprong was bij de rust tot 108 geslonken en hoewel Sittardia daarna wel weer zijn sterkste formatie in het veld Zond, was het ritme verdwenen. Pas nadat Bratislava tot 12—12 was terug gekomen slaagde Sittardia er weer in het spel in handen te krijgen. Via een Strafworp in de laatste seconden van Rij kens werd het uiteindelijk 1816, een marge die voor de Limburgers in de returnwedstrijd wel eens te klein kan zijn. Voor Sittardia scoorde Gaby Rietbroek (3), Kivit (7), Muyres (2), Reynders (4), Hofman, Helwegen en Flendrie. De Tsjechische treffers waren van Katosald, Suluc (5), Vurka (2), Do- brotka (4), Pekar (3) en Melis onze speciale verslaggever TERDAM Hoe verdienstelijk NAC zich gisteravond in het ion Feyenoord tegen FC Magdeburg ook heeft geweerd, hoe de ase ploeg van de eerste tot de laatste minuut ook heeft gestre- gevreesd moet worden dat over veertien dagen wanneer in Oost- sland de returnontmoeting volgt, de Bredanaars kansloos zullen De 00 score van gisteravond vormt daarvoor een te smalle

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13