gemakzuchtig Bijrol voor Zweeds voetbal door vertrek van alle topspelers rink weg bij MVV NSF blij met begroting CRM jbze Doesburg apt weg •sjnst Olympique Dundee zonder John Duncan Extra wedstrijd Volksrepubliek op Aziatische Spelen Bobby Moore: alles bij het oude Evonne Goolagong ook naar WTT iW/KMAK'TET WOENSDAG 19 SEFlJillBEK 1973 SPORT T15/K13 mé Notten is zich bewust van de voordelen van een profvoetb aller, maar toch: i onze speciale verslaggever :$JDEE Om één conclusie kan geen lid van Twentes voetbalW heen: FC Twente mist nog het niveau dat het in de voorgaande petitie bereikte. Dat wreekte zich in een serie van minder glan ce optredens, maar niettemin handhaafde FC Twente zich zelfs na ^rekeningen met PSV en Ajax in de top van de ranglijst. Daarom name ook lijkt het reëel de vaststelling, dat FC Twente in deze ipetitie door het verlies van de rappe Van de Kerkhofs aan kwali- heeft ingeboet nog met twijfels te omranden. wel dót overwicht te krijgen dat ik op het middenveld nodig heb om gevolgd te worden in plaats van andersom, maar zover is het nog niet. Zover zijn eigenlijk alleen ook nog maar de mid denvelders van Ajax, die voelen een taktisChe mutatie aan op het moment dat die verandering aangebracht wordt. Bij ons gaat daar eerst vijf mi nuten overheen. Dat is toch het ver schil in kwaliteit, dat ik ondanks Ajax matige wedstrijden van de laatste we ken constateer'. GEMAKZUCHT Die uiting van zijn zelfkennis brengt René Notten veelvuldig aan. Hij kent zijn beperktheden als voetballer. Weet dat hij vaak onbewust gemak- zuch etaleert en onderschrijft de me ning, dat hij in zijn acteren harder moet worden. Dat hij zich simpeler over tegenslagen heen moet zetten. Maar be schouwt dat op dit moment nog als een te grote opgave. Teleurstellingen inspireren René Notten vaak niet, zijn daarentegen vaak fnuikend voor zijn speelwijze. Hoewel hij toch een zekere verbetering in zijn persoonlijk optreden herkent. Notten: 'Ik kwam als 16-jarige jongen van het Hengelo se Pax naar FC Twente, waar Rijvers toen trainer was. Voor mezelf had ik het idee dat ik na, een twee-jarige op leiding wel rijp voor het eerste zou zijn. Toen dat niet gebeurde zocht ik de schuld bij anderen, terwijl ik er nu van overtuigd ben dat de schuld zeker voor tochtig procent bij mezelf lag. Omdat ik er te gemakkelijk wilde komen. Omdat ik me toen niet reali seerde hoeveel geld ik wel met mijn hobby verdiende. Ik ben nu 23 jaar, heb een eigen huisje en rijd in mijn vijfde auto. Als ik nog eens in Henge lo kom zie ik daar jongens van mijn leeftijd op een brommertje toeren. En daarmee wil ik mezelf niet compli menten, maar wil ik alleen maar aan tonen dat ik zelf zo langzamerhand bewust ben ik welk een bevoorrechte situatie ik verkeer. Dat zijn dingen waarvan ik vroeger onvoldoende op de hoogte was. Ik herinner me uit mijn derde jaar bij FC Twente, toen ik nog tussen het bier en schuim dreef, dat Rijvers me eens wilde prik kelen en me daarom na een wedstrijd waarvan ik zelf de indruk had dat het goed gegaan was allerlei verwijten maakte. Daar reageerde ik averechts op. Ik raakte helemaal uit vorm en kwam pas veel later als vleugelverde diger'terug in de ploeg.' KWALITEITEN Het zijn die details toch die de voet baller Notten markeren. Een uitne mende technicus, die Notten, een spe ler met een rijk arsenaal aan kwalitei ten, dat vaak door z'n wat labiele mentaliteit onbenut blijft. Die daar door in zijn optreden ook veel schom melingen tussen goed en slecht legt. Hoewel hij ook op dat vlak een pro gressie uitstraalt. Notten: 'Mijn groot ste vooruitgang als voetballer is te re lateren aan de bewustwording van mijn positie. Ik ben in de voetballerij als mens gerijpt. Ik heb veel geluis terd naar mensen, die .iets te zeggen hadden. Toen ik bij FC Twente kwam was ik een bescheiden jongetje, dat zijn mond niet openzette. Dat isver anderd. Ik aarzel nu niet om voor de groep mijn mening te verkondigen. Ik ben over alle facetten van dit leven ruimer gaan denken. Ben me steeds bewust geweest van de ongekende voordelen, die het voetballerschap geeft Dat is mijn prestaties ten goede gekomen. Ik ben een dankbare voet baller. Alleen zit ik nog van de top verwijderd en dat is naar mijn idee te wijten aan mijn zwakke mentaliteit. Ik ben te gemakzuchtig. Onbewust vaak. Ik kan geen pijn lijden. En juist daaraan kan geen trainer op de training wat doen. Ik geloof ook dat ik bij FC Twente niet de enige ben die zo is. We missen 'bijters.' Hoe is het anders te verklaren dat we na overwinningen tegen Feyenoord en OFK Beograd tegen AZ de boot in gaan. We zijn snel tevreden.' Notten gelooft niet dat dót iets met zijn maatschappelijke geborgenheid, zijn tevredenheid te maken kan heb ben. Of genuanceerderder: 'Je prakki- zeert daar natuur-lijk ook niet zo over. Er voltrekt zich een proces en daarin ga je mee. Feit blijft dat ik alleen maar af kan zien op de training als de training op een vrolijke manier wordt afgedraaid. Om een voorbeeld iar Twente heeft een duidelijke ge- ,le sverandering ondergaan, het ver- 211 niet meer de stunts en het spek en, dat René en Willy van de Kerk- m veelal creëerden. FC Twente mist n ok de onstuimigheid van de twee- die wel eens fataal uitpakte rg is bereid die tekorten te com- eren. Met totaler voetbal, met 32 accurater en efficiënter speelwijze ui Alleen moet het in zijn nieuwe 'njjjante nog groeien. Vooral in het •aSpenrif, dat door het vertrek van Jjy van de Kerkhof van een belang- ro! pion werd beroofd. Het kreeg wi; 's veelbelovende Frans Thijssen een niet met Willy te vergelij- type. Vandaar dat die omschake- van FC Twente zich juist op het lenveld voltrekt. PASSEN 2.5 Notten en Kick van der Vall 3] eren in hun spel de niets ontzien- 5'breker' Willy van de Kerkhof en 22jten zich daarom in hun spel aan- 2 en. Offensief moeten zij in ieder 1 concessies doen. René Notten: 82 vraagt al met al tijd. Daarom 9;7 ik ook van mening dat hèt on- 4 ;s het feit, dat het er op dit mo- 821 nog niet is, nog wel komt. Het 4' jchil met toen is natuurlijk dat je 4.5jnelheid van Willy mist. Onbewust i7 de je met hem naast je vaak wat er naar voren gaan. Hij was toch 3.5 genoeg terug. Nu moeten we ons f;jj meer inhouden en dat is even 0.8 ïen.' 6 omdat vanuit Twentes midden- 7.71linie niet de persoonlijkheid is 8.4 staan die het spel naar zijn hand j}-*i en die absolute rust in de ploeg ht. Een dominant, die niet door 1 Kohn geforceerd kon aangebracht, maar die zichzelf taan moest pousseren. 1 Een spe- die wellicht toch René en op grond van zijn vermogen, >7.7 inzicht en ervaring had kunnen >9 l-j&n zelf: 'Op die manier was mis- ;n inderdaad voorkomen, dat het ^2 aden van ons middenveld momen- zo nadrukkelijk ter discussie 5.2 lt gesteld. Maar ik weet van me- dat ik niet de persoonlijkheid die dat zou kunnen. Het maakt 3.7jook niet zoveel uit of ik nu de |-9elmacher' in de ploeg ben of niet. i robeer wel de situaties zó te door- 2.i[ dat ik de aanvallen over beide kan schuiven. Ik probeer ook I onze sportcorrespondent Trainer Leo Steeg- van Sparta heeft gistermorgen Firn Doesburg na een woor- ng van de training ge- Doesburg, die na het incident >nd het Sparta-terrein verliet, tijdens de middagtraining verstek 1. Commentaar van Steegman: 'Dat 'niet is verschenen is mijn zaak Doesburg is werknemer bij 'ta. We kregen 's morgens wat over een futiliteit. Doesburg nogal hoog van de toren en dat er niets bij Sparta deugde. 2ieb hem toen weggestuurd. Het is i vervelende situatie, de stemming ia de tegenvallende resultaten toch liet optimaal. We hebben het er ^ijmaal wat moeilijk mee. Doesburg auiw geprikkeld, vandaar wellicht impulsief optreden'. Of de Sparta- 32.lman ook disciplinair gestraft zal den kon Steegman gisteravond niet meedelen. s Venneker is door de UEFA een opgelegd van 250 gulden naar eliding van zijn gedrag in het ndschappelijke duel tegen Aber- jn. De Spartaan werd tijdens die uit het veld gestuurd. EMBURG (UPI) In de eerste de van het toernooi om de UEFA- er is Union Luxemburg gisteravond Üoos ten onder gegaan tegen het _'.s nse Olympique Marseille. Union 3-5 loor met 05. Bij de rust was het 03. Voor de doelpunten voor mpique zorgden Hardt (10 min., en doel), Kuzowski (15, 31 en 59) Buigues (72). Er waren 3000 toe- ouwers. n onze sportredactie [ASTRICHT Trainer Maarten ik heeft het bij MVV precies vijf tipctitiewedstrijden uitgehouden, teren kwamen Vink (38) en de astrichtse club in een onderhoud de slotsom dat het onder de gege- omstandigheden het beste is de is cidsovereenkomst te verbreken. zcfi gegeven omstandigheden zijn clan de eerste plaats, dat MVV uit vijf dstrijden slechts drie punten heeft gehouden. •Maastricht was men dat na de suc- scn van vorig seizoen onder George °bel anders gewend. Daarnaast vin- 1 de spelers van MVV dat zij door 'k niet op de juiste manier 'ral conditioneel zijn voorbereid de nieuwe competitie. Vink stond MVV nog onder contract tot het 'de van het seizoen. Hij had voor bij de Maastrichtenaren kwam Wa- 3 ringen vijf jaar getraind. Zijn over- ï.i^Pje met die ploeg naar de eredivi- mislukte echter uiteindelijk. i.o René Notten (op de foto springend over AZ-doeiman Vooysj: 'We missen bijters, hoe is het anders te verklaren dat je na overwinnin gen op Feyenoord en OFK tegen AZ de boot in gaat?' te geven als de intervaltraining zwaar is, maar plezierig, dan zie ik er niet tegenop. Dan doe ik het gewoon. Maar als je de gewichtentraining hebt,, clie aan de orde komt als je vol ledig kapot zit, dan is er geen lol. Dan zie ik het niet meer zo zitten. Dat is een kenmerkend verschil.' SPIONEREN Juist omdat FC Twente in de aanloop op de competitie de krachttraining zo nadrukkelijk heeft ingepast gelooft René No-tten In de mogelijkheid dat hij daardoor enigszins aan gemoti veerdheid heeft verloren. Hij erkent zijn vormverlies. 'Ik merk de aanwe zigheid van vorm het beste aan mijh schot. Als ik gemakkelijk tot een hard schot kom dan weet ik dat ik vorm heb. Dat merk je al op de training. Het kan er zo opeens zijn. Bij wijze van spreken in het duel van vanavond tegen FC Dundee.' De ploeg, die hij kent. Met Spitz Kohn en Epi Drost zat Notten op de tribune bij de thuiswedstrijd van Dimdee tegen Midlothions. Notten spioneerde voor zich. 'Ik heb vooral mijn directe tegenstander bekeken, maar ook gelet op het functioneren van het middenveld. Mijn ervaringen spreek ik door met Kohn en ik laat me bij hem ook wel uit over de taktische mogelijkheden. FC Dundee heeft me geïmponeerd met z'n fysieke kracht. Die Schotten vliegen er soms als idio ten in. Voetbaltechnisch en taktisch mag het geen probleem zijn, dit FC Dundee. Een oppepper hebben we niet nodig. We zijn er zo langzamer hand wel van doorgedrongen hoe be langrijk een Europese voetbalcompeti tie voor ons is. Ik ervaar die extra wed strijden ook nooit als een belasting. Ik speel hoe méér, hoe liever. Het is de beste mogelijkheid om elkaar in je spel te leren kennen. Dat heeft vooral FC Twente in de afgelopen jaren wel ondervonden.' POUL ANNEMA DUNDEE Voor FC Dundee is de voorbereiding op het eerste duel met FC Twente niet anders verlopen dan die van de competitie. Trainer Dave White wil daarmee voorkomen dat zijn formatie nog nadrukkelijker op de waarde van de ontmoeting wordt gewezen dan nu in feite al is gebeurd. De Schotse representant in het UE FA toernooi beschouwt een eventuele eliminatie door FC Twente als een ge beurtenis die catastrofale gevolgen kan hebben. White: 'Er komt altijd al weinig pu bliek naar FC Dundee. Gemiddeld zo'n 8.000 mensen. Ook omdat het nu eenmaal in Schotland een gegeven is dat Celtic en Glasgow Rangers de dienst uitmaken. De overige forma- tie's zijn kansloos. Daarom moeten we het hebben van het UEFA-cup toer nooi en ik zou niet graag willen dat we al in de eerste ronde uitgescha keld zouden worden.' White heeft evenwel zijn problemen. Vooral in de aanval, en waar hij waarschijnlijk de gretige aanvalsleider John Duncan moet missen. White: 'Ik reken er op dat hij er bij is.' Tommy Gemmell evenwel: 'Duncan is gebles seerd en ik denk niet dat hij speelt. 'White veronderstelt dat Duncan een blessure simuleert Zoals vermeld is Celtic sterk geïnteresseerd in de 24-ja- rige topscorer van FC Dundee, maar geeft zijn club hem geen permissie om te gaan. Duncan heeft zijn verbin tenis met FC Dundee niet getekend, maar verwacht dat Celtic en FC Dun dee nog tot een akkoord zullen ko men. Mocht hij voor de mogelijke transfer Europees bekervoetbal voor FC Dundee hebben gespeeld, dat ver biedt de UEFA hem in het Europa Cup-1 toernooi waarin Celtic aan treedt, uit te komen. Daarom ver wacht niemand in Dundee dat Duncan zal spelen. En dat zou een gevoelig verlies voor White's equipe zijn. Om dat Duncan ook in de ogen van Whi te, nog één van de weinige elementen in de ploeg van Dundee is, die vereis te hardheid inbrengt. White: 'Dat is ons grootste probleem. FC Dundee is niet hard genoeg.' Vooral tegenover die opvatting staat Spitz Kohns mening: 'Dat Dundee is verschrikkelijk hard. Het heeft in de verdediging een aantal 'kleerkasten' die naar voren en naar achteren kun nen lopen.' De bekendste daarvan is Tommy Gemmell, ooit een befaamd verdediger van Celtic. De nu 29-jarige Schot, die in de afgelopen twee jaar voor het Engelse Nottingham Forest uitkwam weet waar Dundee op re kent. Hij: 'FC Dundee heeft afgelopen jaar nogal wat onnozele doelpunten tegen gehad. Van mij wordt nu, als voorstopper verwacht dat ik dat voor kom. Gemmell werkt hard, ook omdat hij aan ambitie niets verloren heeft. Gemmell: 'Deze Gemmell voelt zich nog even sterk als de Gemmell die vroeger voor Celtic uitkwam. Daarom wil ik ook graag weer in het nationa le team. Zolang we echter een bonds coach hebben die geen verstand van voetbal heeft en eigenlijk alleen maar spelers van Celtic en Rangers aan trekt, zal ik er wel buiten blijven. Het ergste vind ik dait voor onze doel man Tompson Allan, echt de beste doelman van Schotland.' Van onze speciale verslaggever DEN HAAG De Nederlandse sportwereld gaat 'met een geruster gevoel de toekomst tegemoet.' Aan leiding tot deze optimistische uitla ting van dr. Wim van Zijll, secre taris van de Nederlandse Sportfe deratie, is de rijksbegroting van het ministerie van CRM, waarop voor de lichamelijke vorming en sport voor 1974 een bedrag is uit getrokken van ruim 18.2 miljoen gulden. Dit bedrag, bijna 4 mil joen gulden hoger dan voor het lo pende jaar, stemt de georganiseer de sportwereld tot tevredenheid en duidt duidelijk in de richting van een overheidsbeleid dat gericht is op de wensen die vanuit die sport wereld reeds geruime tijd worden geuit. De verhoging van de subsidies aan de sport krijgt meer reliëf tegeno ver de achtergrond van de cijfers van de afgelopen jaren. De vorige regering namelijk had het voorne men de uitgaven voor de sport te besnoeien van 14.1 tot 11.0 miljoen gulden een plan dat door amen dementen vanuit de tweede kamer teniet werd gedaan. De huidige re gering heeft dat geamendeerde be drag met 24 procent verhoogd en dat schept, zo stelde Wim van Zijll, 'een sfeer van vertrouwen en optimisme.' 'De nieuwe begroting' zo vervolgde hij, 'streeft naar een ontspannen samenleving en de be groting van CRM ademt duidelijk een nieuwe geest.' Op alle vijf terreinen waarop het ministerie de sportwereld tegemoet komt, is sprake van een verhoging. De sportorganisaties zullen het ko mende jaar kunnen rekenen op 7,9 miljoen, waarmee opnieuw iets meer tegemoet wordt gekomen aan de afgesproken maar nog nooit uit gevoerde subsidieregeling. Die re- Alleen nationaal team kan dankzij profs wel'furore maken pvolger Van der Hart of Canjels? Voor de vacante plaats bij MVV ko men op het ogenblik tv.ee trainers in aanmerking. Dat zijn Cor van dei- Hart en Leo Canjels. Van der Hart zei gisteren wel iets te voelen voor een verbintenis met MVV. Hij is op liet ogenblik een van de twee bonds- coaches, maar 11a de problemen die zich rond de begeleiding van liet Ne derlands elftal hebben voorgedaan in de laatste weken (hoewel er toch een oplossing gevonden lijkt) lijkt Van der Ilart het werk als clubtrainer toch aanmerkelijk meer te ambiëren. Leo Canjels voerde vorig seizoen het Belgische Brugge naar de nationale ti tel, maar werd tijdens de voorberei ding op het nieuwe seizoen naar aan leiding van kritische kanttekeningen die hij in een Belgische krant rond de club stelde, ontslagen. De training bij MVV wordt in afwach ting van de benoeming van een opvol ger van Maarten Vink waargenomen door doelman Frans Körver. Van onze speciale verslaggever VAXJö östers IF neemt in het, Zweedse voetbal een uitzonde ringspositie in. De tegenstander van Feyenoord in de eerste ronde van het toernooi in de UEFA-cup heeft namelijk voor haar selectie de mogelijkheid gecreëerd om twee keer per week 's middags te trainen. Een unieke situatie in het Skandinavische land, waar zelfs het semi-professionalisme nog maar moeilijk kan gedijen. Bengt 'Ulle' Gustavsson (47), die aan het begin van dit seizoen bij östers IF in het Zuidzweedse plaatsje met zijn aktiviteiten begon, probeert via die bescheiden extra faciliteiten een greep naar de voetbalmacht in zijn land te doen. Met nog 6 competitie wedstrijden te spelen zal zijn formatie echter niet hoger dan de tweede plaats kunnen reiken. De ex-club van PSV-aanvaller Ralf Edström, Alvida- berg, is voor de concurrentie niet rT-er te achterhalen. ERVARING Bengf Gustavsson wil echter bouwen aan een nieuw, jong elftal. Om zijn plannen te verwezenlijken moet de oud-speler van de Italiaanse club At lanta voorlopig ook nog teruggrijpen op twee routiniers Harry Bild en Stig Svenssori. Beiden zijn de dertig al ruimschoots gepasseerd en beiden hebben zij ervaring verzameld bij bekende Europese profclubs. Bild acteerde gedurende anderhalf jaar bij het Rotterdamse Feyenoord en Svensson was gedurende twee sei zoenen een belangrijke schakel bij het Belgische Standard Luik. Bild, eige naar van een florerende sportzaak in Harry Bild te weinig conditie het nu al vrieskoude Vaxjö: 'Ik ben pertinent aan mijn laatste seizoen be zig. Over een paar weken stop ik. De animo is bij mij voor een groot deel verdwenen'. Harry Bild heeft de afgelopen jaren echter een aanzienlijke hoeveelheid ontwikkelingswerk bij östers IF kun nen verrichten. Meer dan betaalde amateurs zijn de Zweedse clubvoetbal lers in de top nog steeds niet. Vol gens de ex-rechtsbuiten van Feyen oord zal die weinig aantrekkelijke si tuatie niet snel veranderen ook. Bild weer: 'Er is nauwelijks een basis. Zelfs de beste clubs trekken in de competitie gemiddeld niet meer dan zeven- of achtduizend toeschouwers. De concurrentie van andere sporten is te groot, er zijn geen sponsors te vin den en een nadeel Is, dat in Zweden tussen oktober en april vrijwel niet gespeeld wordt. Het klimaat is ook niet geschikt voor echt topvoetbal'. BIJROL Zweden moet daarom genoegen ne men met een bijrol in de voetbalwe reld. De rijke clubs in andere Europe se landen hebben Zweden dan ook ja ren geleden als een aantrekkelijk ge bied voor de delving van talent ont dekt. De uittocht van veelbelovende Zweedse spelers zal dan ook aanhou den. Bild: 'Dat de besten weggaan is begrijpelijk. In het buitenland kun nen ze kapitalen verdienen in verge lijking met wat de clubs hun hier bie den. Het betekent echter een voortdu rende verarming van onze competitie. Vandaar ook, dat ons clubvoetbal niet sterker wordt'. östers IF levert dit seizoen ongewild een nieuwe kandidaat op de transfer markt af. Jan Mattson (22) heeft als topscorer in de Zweedse competitie al zoveel faam gemaakt, dat buitenlandse clubs ongetwijfeld naar de gunsten van deze linksbenige schutter gaan dingen. Trainer Gustavsson: 'Mattson is een talent. Hij is niet voor niets als opvolger van Edström in het nati onale elftal gekozen. Maar hij moet ook nog veel leren. Hij heeft een kwestbaar karakter, zijn prestatiecur ve vertoont de ene week een hoogte punt en een week later is het hele maal mis. Hij reageert daarnaast vaak kleinzielig, kan niet tegen intimidatie en mist een echte vechtersmentaliteit. Maar met het maken van doelpunten heeft hij geen probleem'. Het nationale elftal redt het niveau van de voetbalsport in Zweden. Daar om zijn alle over de landsgrenzen ver trekkende spelers verplicht schrifte lijk te beloven, dat ze voor de Zweed se ploeg beschikbaar blijven. Daarom ook kan dat elftal nog redelijk furore maken. Zweden was in 1970 in Mexico en zal hoogstwaarschijnlijk ook vol gend jaar tijdens de eindronden van het toernooi om het wereldkampioen schap in West Duitsland niet ontbre ken. Bild: 'Veel spelers in het natio nale elftal zijn of worden geschoold bij buitenlandse clubs. Daar profiteren we van. Maar als ze eenmaal terug naar Zweden komen zijn ze meestal te oud om de club nog impulsen te kun nen geven'. Ilarry Bild is daar zelf een voorbeeld van. Tegen Feyenoord zal hij vana vond in het luxueuze stadion van Vaxjö vermoedelijk maar één helft (de tweede) speleii, omdat hij het an ders conditioneel niet kan bijbenen. Dat is niet zo verwonderlijk, want de voorbereiding van östers leek giste ren meer op een laatste oefening voor 'zeskamp' dan voor een serieuze Euro pacupwedstrijd. Bild: 'Wat wil je, we zijn en blijven niet meer dan echte semi-profs'. In de formatie van Feyenoord zal Wim Rijsbergen. als zijn enkelblessu re tenminste volledig genezen blijkt, de plaats van Jan Boskamp overne men. De overige tien spelers kwamen ook afgelopen zaterdag tegen PSV in het veld. De vermoedelijke opstelling: Trcijtel; Rijsbergen, Schneider, Van Daele, Vos: Jansen, De Jong, Van Hanegem; Wery, Ressel. Kristensen. GERRIT DEN AMBTMAN geling voorziet in subsidiëring van de sportorganisaties tot 60 procent voor de komende begroting is het bedrag op 42,5 procent geko men. Piet van der Harst, financieel deskundige van de NSF: 'Dat cijfer is een gemiddelde, er zijn bonden die 20 procent krijgen en die 50 procent krijgen. Over de gehele lijn is er echter sprake van voor uitgang.' De andere posten zijn de subsidies en voorschotten in investeringskos ten van sportaccommodaties (van 7,6 naar 9,0 miljoen), de subsidies voor sportraden (van 0,24 naar 0,28 miljoen), subsidies voor tech nisch leidinggevend kader (nieuw 90.000 gulden) en de sportieve re creatie (van 0,3 naar 0,8 miljoen). Over die laatste post bestaat nog weinig duidelijkheid, omdat de overheid niet exact omschrijft wat onder sportieve recreatie wordt verstaan. Eind oktober zal hierover een openbare discussiedag worden gehouden. De voldoening van de NSF is ech ter niet alleen gebaseerd op de cij fers. Wim van Zijll: 'Er is sprake van een aanzet tot een nationaal beleid, zoals wij al jaren bepleiten. Er is een situatie gekomen waarin overleg mogelijk is. We zien een perspectief, een licht.' In dat opti mistische perspectief speelt ook de komende invoering van de lotto een rol. Wim van Zijll: 'Naast de gepresenteerde begroting zijn wij ook tevreden met de lotto. We reke nen op een verruiming van de fi nanciële middelen, zijn gelukkig met het handhaven van de ver deelsleutel die tot nu toe voor de toto wordt gehanteerd en willen ook meewerken aan een aanpassing en verbreding van het verdelings mechanisme.' HANS SCHMIT Van onze honkbalme'dewerker AMSTERDAM Het door HCAW in gediende protest naar aanleiding van de gebeurtenissen in de degradatie wedstrijd tegen Storks afgelopen za terdag, is xloor de arbitragecommissie van de KNBSB niet ontvankelijk verklaard. HCAW protesteerde, toen Eddy Kallmann bij het honklopen het tweede honk vergat aan te raken en Storks bij de eerstvolgende slagbeurt de bal naar twee speelde, waarna de Bussummer uit werd gegeven. HalJ- mann miste in het tweede duel na een homerun het derde honk, waar door de verre klap ongeldig werd. Door de afwijzing van het protest is een derde ontmoeting noodzakelijk ge worden (beide ploegen wonnen een keer). Dit duel wordt nu zaterdag 22 september gespeeld op het terrein van HCAW in Bussum, dit met instem ming van beide partijen. Dit honkbal- veld werd gekozen, omdat daar de meeste toeschouwers verwacht wor den. Het duel begint om half drie. BANGKOK (Reuter) Het uitvoe rend comité van de Federatie voor de Aziatische Spelen heeft gisteren een motie aangenomen, waarbij de volles- republiek China als lid werd aangeno men en Taiwan uit de organisatie werd gestoten Bij de stemming wa ren Taiwan, Maleisië, Indonesië en Thailand niet aanwezig. Zij hadden uit protest even tevoren de zaal verla ten. LONDEN (AP) De vermaarde En gelse voetballer Bobby Moore blijft wat hij is: aanvoerder van de Engelse nationale ploeg en aanvoerder van de club West Ham United. West Ham had van Derby County, kampioen van de Engelse league in 1972, een aanbod gehad van 120.000 pond, maar dat is afgewezen. Moore, die er wel voor had gevoeld van vereniging tc veranderen, heeft doen weten West Ham trouw te blij ven. De club staat er ondertussen slecht voor. Het salaris van Moore be draagt 200 pond per week. Volgende week komt Engeland vriendschappelijk uit tegen Oosten rijk. Manager Sir Alf Ramsey heeft Moore gezet bij de lijst van 22 spelers die hij heeft geselecteerd. De ver maarde veteraan zal dan waarschijn lijk zijn 108ste interland spelen. PITTSBURG (Reuter) De Austra lische tennisspeelster Evonne Goola gong heeft een contract getekend bij de WTT, de organisatie, die volgend jaar in Amerika een stedencompetitie wil starten. Goolagong zal uitkomen voor de Cleveland Triangles. De fi nanciële voorwaarden van het con tract zijn niet bekendgemaakt, maar Chuck Reichblum, voorzitter van de Cleveland Triangles, heeft wel laten doorschemeren dat het om een aan zienlijke som geld gaat met daarnaast premies en pensioen- en verzekerings clausules. De 22-jarige Australische werd twee jaar geleden Wimbledonkampioene. Dit jaar won zijn de open titel van Italië en was zij runner-up op Forest Hills. Evonne Goolagong is de vierde grote naam, die de WTT heeft kun nen contracteren. De andere drie zijn: Billie Jean King (Philadelphia), John Newcom'oe (Houston) en Linda Tuero (Minnesota). De steden-competitie moet volgens de plannen volgend jaar mei van start gaan, waarbij elk van de 16 teams 44 wedstrijden speelt. Elk team zal be staan uit drie heren en drie dames. OKKER Met de twintig punten, die Tom Ok-N ker verdiende met zijn overwinning in Seattle, is de Nederlandse prof op geklommen tot de vijfde plaats in de ranglijst van. de Grand Prix. De volgorde' luidt: 1. Ilie Nastase (Roem) 378 pnt, 2. Manuel Orantes (Sp) 284 pnt, 3. Jan Kodes (Tsj.sl) 250 pnt, 4. John Newcombe (Austr) 247 pnt, 5. Tom Okker (Ned) 230 pnt. De stand bij de dames is: 1. Chris Evert (VS) 650 pnt, 2. Evonn3 Goola-i gong (Austr) 615 pnt, 3. Virginia Wa de (GB) 304 pnt, 4. Helga Masthoff (W.-Dld) 265 pnt, 5. Kazuko Sawamati su (Jap) 168 pnt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15