I )rganisatie-deskundige loet het vertrouwen van mbtenaren verkrijgen Overgang van nacht naar yanir Belgisch theater in het Rijnlands Lyceum De wethouder weet eigenlijk niet veel DATSUN d Sr Slechte start van Philidor 't Onderdak is in gebruik Raad Voorhout vergadert Rode Kruis en EHBO in oude leslokalen Nieuwe Leidse Courant Dr. Beekes lector Indo-europees Haasnoot won in Valkenburg Leidato trok 63.104 bezoekers Mej. Bekker in raad Oegstgeest Geslaagden Cursussen LJA [iv/aawAOifrET dinsdag is september 1973 STAD en REGIO L3 meenteraad aarzelend akkoord met aantrekken topfunctionaris omjeen onzer verslaggevers aa )EN Al laatste is een tere en gevoelige - De gemeente Leiden gaat een speciale organisatiedeskundige aantrekken, die een actieve noet gaan spelen in de reorganisatie van het gemeentelijk apparaat. De raad ging dan ook niet una- met het voorstel van B en W ac- ook niet toen het initiatief van (PvdA) genuanceerder was ge- De KVP, de protestants-christe- fractie (exclusief de heer La- en DS'70 stemden tegen. 'n haar struktuur 'n niet alledaag- ipositie, die KVP-er Driessen als lamste woordvoerder had, ter- PAK-fractievoorzitter In 't Veld als vurigste pleiter voor het 'ei itel van het college ontpopte. Dat .^ette is niet zo vreemd, want hij is itter van de begeleidingscommis- v BOO) die de mogelijkheden tot anisatie van het gemeentelijk ap- it onderzoekt. Het voorstel van W. was op de ideeën van deze. ssie geïnspireerd, cussie bleef enigszins in het va- luld, omdat niet uit het voorstel en W. duidelijk was geworden. ;act de taak van de aan te trek en duurbetaalde organisatiedes- ige zou moeten worden, waar- daar verschillende ideeën over ontstaan. Uit het betoog van In ld werd duidelijk, dat het voor lijk om een bemiddelaar gaat scharnier tussen eigen organisa- exteme adviesbureau's', die het Huwen van de ambtenaren moet 'ol( ten. Dat is niet het geval met Adviesbureau van de vereniging 'ederlandse Gemeenten, dat op g' ogenblik belast is met het organi- ^onderzoek. Daarnaast dreigen de jjjaamheden zowel de begeleidings- v issie als de afdeling personeels- op het stadhuis boven het te groeien, oj sen bleef twijfelen aan de waarde ge en :bei|' e iz PA nkv ht n rial diil (ADVERTENTIE) pMTo Officieel Datsun dealer voor Leiden e.o. irengracht 79, tel. 33861-20987 J Roelofarendsveen e.o. ev€ Alkemadelaan 1, tel. 01713-2846 lis de vos de passie preekt.... vo IIDERDORP In de nacht tol de Reclasseringszondag, om- eelcs vier uur, is ingebroken de woning van ds. Van Net- ;n: een van de twee gerefor- <feerde predikanten, aan de en llenaersingel te Leiderdorp. grote voorruit werd met een «ke balk ingeramd. Alleen zoon was thuis maar die eft in zijn diepe slaap niets 5( merkt. Ook de buren hebben het glasgerinkel niet gerea- erd. Een voorbijganger stelde er de politie op de hoogte n het gebeuren. Pas tijdens 11 onderzoek in de woning ird de zoon wakker, die hevig schrokken naar beneden n: ram om te zien wat er aan de nd was. Ds. Van Netten, die C. Amsterdam was, werd aan nt t eind van de morgen op de ogte gesteld. De glasscherven ■Jgen door de hele kamer ver- reid. Er bleek alleen een ou- Friese klok te zijn ont- id. Het voorraam werd et triplex gedicht. Om de te- 1 comst van zijn collega niet te moeilijk te maken, schreef Van Loenen, die juist in preek aandacht aan de re aring had geschonken, de jvi ilgende regels op het nood le am; 'Als de vos de passie eekt. Ton, pas op je klokken, classeringszondag 1973'. On- r het raam werd een melkbus plaatst met het opschrift; oor het klokkenfonds'. Daar ag ten om 1 uur al wat kwartjes centen in. De koster van de heppingskerk stond bij de wo og te posten om met de zoon familie Van Netten te ont- ngen. (ADVERTENTIE) van het aantrekken van een organisa tiedeskundige in dit stadium, waarin de struktuur van het gemeentelijk ap paraat nog niet vast staat. Het gevaar bestaat dat de struktuur, die de ge meenteraad uiteindelijk verkiest, de deskundige niet aanstaat, terwijl an derzijds aanpassing van die struktuur aan de wensen van de aan te trekken functionaris een te grote beknotting van de vrijheid van de raad zou bete kenen. Bovendien achtte hij de hoe- LEIDEN Philidor 1 is in de eerste ronde van de KNSB (Koninklijke Ne derlandse Schaak Bond) competitie volledig de boot ingegaan tegen debu tant Utrecht-3-1. Ondanks de goede verwachtingen moesten de Leidenaren voor het ingaan van de tijdnood fase al tegen een 1,5-2,5 achterstand op zien. De Graaf, Westerveld en Van Maaren maakten op resp. het zesde, vierde en derde bord vrij tamme re mises, terwijl Bongers op het tiende bord volledig de vernieling in ging. Opmerkelijk was de partij vgn RAG de Graaff, welke enorm spel buiten de theorie geraakte en daarom een zeer laag tempo liet zien; de weinig gecompliceerde stelling kon de beide kemphanen echter niet in moeilijkhe den brengen. Sombere wolken pakten zich samen toen ook van Reek, die reeds geruime tijd slecht had gestaan, zijn koning om moest leggen (1,5-3,5). Toen ook nog v. d. Berg en Theo Pi ket sneuvelden was het pleit beslist. Beter deed LSG 1 het in de eerste klasse B tegen HSG I. De Leidenaren hebben een 5-4 voorsprong genomen op de Hagenaars. De partij van Kem perman jr. werd afgebroken; arbitrage zal hier de beslissing moeten brengen. LSG is echter van een overwinning verzekerd, aangezien de stelling van de Leidse kadetten kampioen in ieder geval remise is, met daarbij nog klei ne winstkansen. In de tweede klasse C heeft Philidor 2 een ruime 4,5-2,5 voorsprong op DD3 genomen; de ver moedelijke uitslag zal 7-3 voor de Lei denaren zijn. In dezelfde klasse ging het door twee goede spelers versterk te Voorschoten verrassend met 6,5-3,5 ten onder tegen NRSG-Wilhelm Stei- nitz I. SASSENHEIM Zaterdag werd het voormalige Annaklooster in gebruik genomen, als verenigingsgebouw. We thouder Mazee zei dat de raad het ge bouw voor vijf jaar ter beschikking heeft gesteld. Hij overhandigde de sleutel aan de initiatiefneemster, se cretaresse Vermeulen-Smit. Enkele aanwezigin spraken hun vreugde uit over het 'dorpshuis', waarna gelegèn- heid bestond het gebouw te bezichti gen. Ook 'Adest Musica' maakt dank baar gebruik van 'T Onderdak', zoals de naam luidt. Het is in elf jaar het achtste gebouw, waar wordt gerepe teerd. veelheid werk, die een organisatie deskundige zou moeten verrichten dus danig, evenals de eisen die aan de man gesteld worden in dit verband viel de term 'paard met vijf poten' dat er eigenlijk een volledig advies bureau van meerdere personen voor nodig is. Bij die visie sloten Zunder- man (DS'70) en mevrouw Geelkerken (Prot. Chr.) zich aan. De twijfel 'over de plaats van de man rechtstreeks onder B en W trachtte Waal weg te nemen door die plaats voorlopig vast te stellen, in af wachting van het besluit over de de finitieve nieuwe struktuur. Het college sloot zich hierbij aan, maar daarmee waren Driessen c.s. niet overtuigd. Het voorstel werd met 26 tegen 7 aangenomen. VOORHOUT De gemeenteraad komt donderdag 20 september om 8 uur. Omdat van gemeentewege ver wacht wordt dat het door enkele om liggende gemeenten gestichte vuilver- laadstation medio november in ge bruik zal kunnen worden genomen, stellen burgemeester en wethouders de raad voor de overeenkomst met de vuilverwerkingsinrichting te Leiden op te zeggen. Ook is er het voorstel om 4375 beschikbaar te stellen voor een investeringssubsidie aan de Stich ting KWJ sociëteit 'Kontakt'. Voorge steld wordt een wijziging van de 'sub sidieregelingen Kruisverenigingen 1969'. Dit in verband met de inge bruikneming van het nieuwe gezond heidscentrum. De verkoop van enkele percelen grond in het plan 'Spoor- laan' aan het aannnemingsbedrijf Eg- bo te Hazerswoude staat voor de der de keer op het programma. In eerste instantie keurde de raad dit voorstel af, omdat er teveel (20) vrije sector woningen op waren gepland. Een tweede voorstel van B. en W. was om hier 17 woningen te bouwen, en er dan een aantal meters bij te verkopen voor nog drie huizen. Ook dit keurde de raad met 10 tegen 2 stemmen af. OEGSTGEEST Volgend jaar zal het oude gebouw van het Rijnlands Lyceum aan de M. H. Tromplaan ge heel of voor het grootste gedeelte worden gesloopt. Voor de r.k. Jena planschool is een nieuwe school in aanbouw, terwijl het bestuur van de r.k. i.v.o.-scholengemeenschap Duin zicht verwacht in de loop van volgend jaar met nieuwbouw op het terrein van Duinzicht te kunnen beginnen. B. en W. hebben zich beraden over de vraag naar een nieuw onderkomen voor de andere gebruikers van de ou de school tw. de sportschool De Vries en het Rode Kruis en de EHBO. Zij hebben laten onderzoeken of een ge deelte van de oude school aan de Cos- cuyl niet opnieuw elders zou kunnen dienen voor oefen- instructieruimte tevens magazijn voor het Rode Kruis en de EHBO. Hiervoor is ruimte op het terrein van de rioolwaterzuive ring. Het is mogelijk 2 leslokalen met tussenportalen te verplaatsen voor een bedrag van 25.000. Wereldpremière van Francesco Furioso Van een onzer verslaggevers LEIDEN Volgende week zaterdag (29 september) geeft het Me- chels Miniatuur Theater in het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest de wereldpremière van het theaterstuk 'Francesco Furioso', waarin het leven van Franciscus van Assisi centraal staat. Brief van Milikan allang bekend LEIDEN Wat een taaie vergade ring leek te worden, liep gister middag toch nog uit op een zeld zaam kluchtig onderonsje. Aanlei ding: een in het nauw gedreven wethouder die er niet meer uit kon komen en dientengevolge bars de discussie sloot met de woorden: 'Ik praat er niet meer over'. De raadscommissie voor de be drijven, voorgezeten door de wet houder Lijten, had zich anderhalf uur lang begraven onder details inzake het contact met de Rot terdamse vleesgrossier Philip NV, die met zijn komst naar Leiden het openbare slachthuis weer nieu we levenskansen zal moeten geven. Hiermee en met de daaraan ver bonden voorwaarden dat de ge meente Leiden en Philip samen een nieuwe slachtlijn (kosten vier ton) gaan betalen kon de com missie uiteindelijk wel akkoord gaan, zij het onder de nodige re stricties. Voor het lapje Allemaal taaie veel besproken kost. Maar toch kwam de mosterd nog tijdens de maaltijd. Net wilde wethouder Lijten de tafel afrui men met het excuus dat de kwes tie rond de pacht van de restaura tie in de Groenoordhal een volgen de keer aan de orde zou komen, toen Amptmeijer (PSP) hem at tendeerde op het feit ('nu u het toch over excuseren heeft') dat hij de commissie tijdens haar laatste vergadering voor aap had laten staan, omdat deze lange tijd over die zaak had zitten discussiëren; terwijl de oplossing van deze ge voelige zaak (een brief van de heer Milikan, waarin deze meedeel de er mee op te houden) al lang en breed panklaar op het stadhuis lag. Amptmeijer: 'U hebt met geen woord over die brief gerept'. Lij ten: 'Is het waar? Heb ik dat ge daan?' Amptmeijer: 'Ja, en dat vind ik een kwalijke zaak'. Lijten: 'Dat is het zeker, als ik het bewust gedaan zou hebben'. Amptmeijer weer: 'Waarom hebben uw laatste ambtenaren er dan ook niet over gesproken?' De heer De Jong, secretaris van de commissie tracht te zich te verontschuldigen door uit te leggen, dat het hier geen echt ontslag betrof, geen regelrech te opzegging (de heer Milikan zou er 'geen eer meer in zien' om zijn pachtcontract te verlengen-red.). Amptmeijer: 'Uit uw woorden maak ik op dat u bewust gezwegen heeft. Dat noem ik ons voor het lapje houden. Nu stond het alle maal eerder in de kranten dan dat wij het wisten. U had ons op het minst het bestaan van die brief kunnen meedelen'. Woede Lijten begreep er maar niets van. 'Ik had er net fotocopieën van ge maakt ik begrijp er niets van'. Hetgeen de woede van de heer Zunderman (DS'70) opwekte. Bui gend, draaiend en knikkend, kwam het eruit: 'Ik ben het niet vaak met Amptmeijer eens, maar nu zeker wel!' De heer Vink (CHU) sloot graag een vergissing van de wethouder niet uit en WD-nieu- weling Langerak vond de woorden van Amptmeijer tegen Lijten 'veel te scherp', al wist hij niet wat er nu eigenlijk van waar was. Lijten weer: 'U weet toch dat we zo iets nooit zouden doen. Ik vind het niet aardig van u, mijnheer Amptmeijer'. Waarop Zunderman nog harder begon te sputteren. En Lijten tenslotte: 'Nou, ik praat er niet meer over'. Waarop Zunder man toch wel eens de reactie van de wethouder wilde vernemen op de jongste teleurstellende berich ten over de komst van de Rotter damse veemarkt naar Leiden, waar over wij zaterdag publiceerden. Lij ten: 'Ik weet er niets van. Zo gauw ik iets weet zal ik het u zeggen'. De vergadering was afgelopen. Het stuk is geschreven door de Neder landse auteur Mark Alexander, die daarmee in dit genre zijn debuut maakt. Wel heeft hij al regelmatig te levisiewerk afgeleverd, onder andere de serie 'Per Ongeluk' met Paul Cam- mermans. Het Mechels Miniatuur Theater is een van de kamertheaters in België, die er naast de vier nationa le theaters bestaan. Het woord minia tuur slaat in dit verband uitsluitend op de omvang van het theater, waarin de groep in Mechelen regelmatig voorstellingen geeft. Men trekt in België per seizoen meer dan honderd duizend bezoekers. Nuttig De contacten tussen de auteur en het Mechels Miniatuur Theater werden voor het eerst gelegd in december 1972 tijdens het Colloquium voor Ne derlandstalige theaterauteurs. Alexan der bezocht repetitities en voorstellin gen van de groep en zegt nu: Ik dacht teen, hier moet je iets voor maken, wat echt bij ze past. Het werd Frances co Furioso, omdat aldus Mark An- dries 'Franciscus een bijzonder intri gerend figuur is, die gemotiveerd alle dingen deed, die wij niet doen en daarin consequent was.' Heit bijzondere van de voorbereiding van dit stuk is dat de auteur bij alle repetities op kosten van het MMT aanwezig is ge weest Regisseur René Verreth zegt daarvan: 'Ik ben blij dat achteraf is gebleken dat de schrijver en ik totaal verschillende figuren zijn. We hebben praktisch voortdurend gebotst. Ik denk dat dat erg nuttig is geweest.' Daarvan is in ieder geval Hans van Dam, directeur van de Leidse Schouw burg overtuigd. Hij was het, die het MMT naar Leiden haalde voor deze wereldpremière, die gevolgd wordt door eenmaal zestig voorstellingen in Vlaanderen. Geïnspireerd was hij door het succes van Mistero Buffo (waarin het leven van Jezus Christus centraal staat) dat de groep De Nieu we Scène uit Antwerpen met veel suc ces tijdens het Holland Festival op de planken bracht. Van Dam heeft enke le repetitites van Francesco Furioso bijgewoond en zegt: 'Ik ben diep ,heel diep onder de indruk geraakt. Het werdt een feest van stemmen, muziek dans, kaarsen, wierook, kleuren, toort sen en beweging. Een belevenis voor het leven.' Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin In Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTEUJKE PERS LEIDEN Dr. S .R. P. Beekes, we tenschappelijk hoofdmedewerker aan de Leidse Universiteit, is aan deze universiteit benoemd tot gewoon lec tor in de vergelijkende Indo-europese taalwetenschap. Het is de eerste maal, dat in ons land een zelfstandige plaats voor het Indo-europees wordt inge ruimd. Tot nu toe werd het behartigd door de hoogleraar in de Indo-iraanse talen of in het Oudindisch. Robert Stephen Paul Beekes werd in 1937 te Haarlem geboren, maar ver huisde reeds het volgende jaar naar Oegstgeest. Van 1963 tot 1967 was hij leraar klassieke talen aan het Mamix van Sint Aldegondelyceum te Haar lem. VALKENBURG Schaakvereniging 'De Toren' hield het jaarlijkse paar- denmarkttournooi. Als eerste eindigde G. Haasnoot, die de wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Deze speler is ook kampioen van de schaakvereni ging Katwijk. In groep twee won de heer Kamphuis van 'De Toren'. In groep drie was de overwinning voor de heer Dees, eveneens van 'De To ren'. In groep vier en vijf waren het twee huisschakers die met een prijs naar huis gingen, namelijk resp. de heer J. Schouten en de heer D. de Gunst. Bij de jeugd won André Hoek. Minister opende nieuiv gebouw Gewestelijk Arbeidsbureau Van een onzer verslaggevers LEIDEN 'Leiden heeft sociaal gezien duidelijk te maken met de sporen van het negentiende-eeuwse liberalisme in ons land, dat de sociale problemen soms tot afschrikwekkende vormen heeft doen aan nemen'. Aldus ds. J. Boersma, minister van sociale zaken, die gister middag de officiële opening verrichtte van het nieuwe gebouw (Oos terkerkstraat) van het Gewestelijk Arbeidsbureau voor Leiden en omstreken. De minister deed dat door het onthul len van een beeldhouwwerk op het plein voor het nieuwe gebouw. Het beeldje stelt een olifant voor, die als symbool voor arbeid moet dienen. 'Boze tongen' beweerden dat het meer om de dikke huid ging, waar je als medewerker op het arbeidsbureau wel van voorzien moet zijn. om alle, niet altijd even gemotiveerde klachten aan te kunnen horen Scholing kans op werkloosheid stijgt) 'er niet makkelijker op wordt'. Met belangstel ling wachtte hij het bemiddelingsex periment van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, waarvan verte genwoordigers op het arbeidsbureau op het ogenblik een vaste plaats heb ben, af, 'wellicht kunnen we van deze ervaring elders in het land gebruik maken'. En over de tien miljoen, die Leiden als extraatje is toebedeeld in de bestrijding van de werkloosheid: 'Het is nu aan de gemeente om met plannen te komen'. Alvorens tot deze plechtige handeling over te gaan de eerste, die hij als minister van het kabinet Den Uyl verrichtte hield drs. Boersma in De Burcht ('Ik was er al direct van overtuigd, dat dit de oudste plaats van Leiden is. Toen ik ging zitten werd ik in die overtuiging nog ver- sterkt'-kennelijk kraakte zijn stoel nogal) een toespraak,waarin hij voor al een lans brak voor betere scho- lings- en herscholingsmogelijkheden als het meest adequate middel om het werkloosheidsprobleem te bestrijden, afgezien van 'het mentaliteitspro bleem, dat er altijd is'. In dat ver band pleitte hij voor meer samenwer king in en met het bedrijfsleven, waar eerder ook de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, mr. M. G. van Rijswijk al op aangedrongen had. De minister constateerde voorts, dat het werk van het G.A.B. als gevolg van de revaluatie van de gulden (die de exportmogelijkheden verkleint, waardoor sommige bedrijven in moei lijkheden kunnen komen en dus de Begrip Die gemeente, in de persoon van wet houder van economische zaken, J. Lijten, kon het niet laten om van de aanwezigheid van de minister zodanig gedrukt. Tevreden constateerde de wet- met de neus op de Leidse noden werd gedrukt. Tevreden constateerde de we- houder, tevens voorzitter van de commissie van advies van het G.A.B., dat 'uw collega's (de staatssecretaris sen Van Dam en Schaefer in casu) de weg hier al aardig beginnen te ken nen. Dat is een goed ding, want de eerste voorwaarde voor de oplossing van de meeste Leidse problemen is kennis van en begrip voor deze pro blemen op het hoogst landelijke ni veau'. Ook de z.i. zorgwekkende werk gelegenheidssituatie in Leiden consta teerde de wethouder een toenemend begrip bij 'Den Haag'. Minder respect toonde de wethouder voor mensen, die wel even de 'schuldigen' van het probleem zullen aanwijzen en hij Minister Boersma (voorgrond; Oosterkerkstraat onthuld. derde van rechts) heeft het beeld voor het nieuwe Gewestelijk Arbeidsbureau aan de LEIDEN De eLidato 1973 heeft 63.104 bezoekers getrokken. Dat is 7 a 8 pet meer dan in voorgaande jaren. Een meevaller voor het organiserende comité, dat aan het fraaie zomerweer kennelijk geen concurrent had. Ook op de laatste dag brachten weer meer mensen een bezoek aan de Groenoordhal dan was verwacht. Ge noeg aanleiding om de grootscheepse huishoudbeurs ook volgend jaar weer te doen plaatsvinden. De 50.000ste be zoekers werd vrijdagavond genoteerd. Het echtpaar Verkade uit Noordwijk was de gelukkige. Een cadeau-cheque, een hobbelpaard, een taart, rolschaat sen, een bouwdoos en een Perzisch glas vielen hun ten deel. OEGSTGEEST De door het overlij den van drs. J. W. de Graaf (PvdA) opengevallen plaats in de Oegstgeester gemeenteraad zal bezet worden door mej. A. C. Bekkers, maatschappelijk werkster aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Mej. Bekkers is afgestudeerd aan de Sociale Academie te Amster dam. Zij is belijdend lid van de NH- Kerk Sedert 1968 is mej. Bekkers in Oegstgeest woonachtig. Zij heeft enige tijd deel uitgemaakt van het afde lingsbestuur van de Partij van de Ar beid. Daarvoor was zij in Leiden ge vestigd, waar zij in de periode 1958- '62 lid van de gemeenteraad was. Kortebaandraverij met veertig deelnemers LISSE Er hebben zich tot nu toe precies veertig deelnemers laten in schrijven voor de volgende week te houden kortebaandraverij in Lisse. Volgens insiders staat een interessan te draverij te wachten met dravers uit. bekende stallen. De wedstrijden vinden plaats op de Van Lyndenweg en beginnen om half twee. LEIDEN Dezer dagen vond in de kantine van de Bedrijfstechnische school. Medusastraat 24 Leiden de di ploma-uitreiking plaats van de Stich ting Bevordering Wegenbouw aan de parttime-leerlingen straatmaken. De leerlingen zijn werkzaam bij Gemeen tewerken Leiden Den Haag en in het particuliere bedrijf. Geslaagden primaire opleiding (3-ja- rig): I Bakker, F Bakker, R v Dalen. J Hartevelt en H J Sloos Leiden; H Westenberg en H Wilbrink Den Haag; J Hoogeboom en W v d Zwan Leider dorp; J Verhoog Delft en R v dWal Voorschoten. Geslaagden voortgezette opleiding (5-jarig): A F M ten Broek, W Kriek en H Hansen Leiden, A Gor- deau Den Haag. Geslaagden Chr. Scholengemeenschap 'Lei- den-ZuidwesT: Mavo-4 Margreet de Ru Lel den: Havo: Hilda Arnoldussen Lelden, Bert v. d. MelJ Lelden. Martljn Peetsold Lelden, Marten Ris Lelden, Rob Selles Voorschoten: HBS-B: Rlen Koolhaas. Leiden en Albert Munneke Hazerswoude-Rljndljk. noemde in dit verband de felle aan vallen van de industriebonden van NKV en NVV op het gemeentelijk be leid aan het begin van dit jaar. Sinds dien heeft er tussen de gemeente en de bonden een gesprek plaatsgehad, maar dat heeft, aldus wethouder Lij ten, niet tot conctrete resultaten ge leid. De meest vrolijke geluiden kwamen uiteraard uit de mond van de direc teur van het G.A.B. mr. Van Rijswijk, die verhuizing (al weer een jaar gele den overigens) van het pand aan de Doezastraat werd na de Tweede We reldoorlog door het G.A.B. betrokken. In die jaren die Leiden een eigen koude oorlog bezorgden, moest het G.A.B. het pand delen met het Zoölo gisch museum: systematische dierkun de naast de afdeling jeugdzaken Toen men, het pand aan de Doeza straat betrok was dat maar tijdelijk. Er zou spoedig een nieuwe behuizing voor het G.A.B. komen. Dat heeft dus wel even geduurd. LEIDEN De Leidse Jeugd Actie (LJA) heeft voor het seizoen 1973- 1974 het volgende cursusprogramma opgesteld: Handenarbeid A. Handenarbeid B, Handenarbeid keuzetechnieken. Volks dansen, Groepswerk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3