Kaagse hervormden open boek Bedrijfspand in Rijnsburg staat al maand en leeg Abbenes houdt actie voor een dorpshuis Pastoraat en wetenschap samen op onderzoek Visserij berichten Noordwijkse politie: zeven jubilarissen Kastan j e-laanschool bestaat 40 jaar Nienwe Leldte Courait Erepenning voor brandweerman Hoog en laag water TROUW. KWARTET ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1973 STAD EN REGIO Brochure over plassen gebied Ü5 door S. J. de Groot DE KiAiAG Als een kerkeraad wil weten hoe een gemeente denkt over deelneming van kinderen aan het avondmaal en of zij actiegroepen belangrijk vindt, geeft hij er blijk van, met de meningen bin nen die gemeente rekening te willen houden. Zo'n kerkeraad heeft de hervormde gemeente van De Kaag. Hij heeft zich niet alwetend in een ivoren toren teruggetrokken om vervolgens, als een con clave, te bedisselen wat goed en betamelijk voor de gemeente is, maar doet er alles aan om het meeden ken en meedoen te bevorderen. Nu is het aantal ivoren kerkeraden in de loop der jaren aanzienlijk geslon ken, maar of er veel kerkeraden in ons land zijn die zóveel weten van de gemeente als de Kaagse en voor wie die wetenschap mede-bepalend is voor hun beleid, betwijfelen we. Dominee Van 't Hof (H.B.) zat een beetje met z'n catechisatie. Het geijk te model lag hem niet zo. Hij wilde graag gesprek en discussie, als het te pas kwam zelfs fel, maar de jongelui, die anders gewend waren, lieten het afweten. Toen kwam hij in gesprek met de ook op het eiland wonende mevrouw Kottier (E.G.), wier man in de kerkeraad zit. Zij studeert sociale pedagogiek in Leiden en weet dus een en ander af van groepswerk en de me thodieken die daarbij van belang kun nen zijn. Uit die gesprekken tussen de pastor en de sociale wetenschapper resulteerde na verloop van tijd een vorm voor de catechisatie die bedui dend meer voldoening gaf. De schei ding tussen gever en ontvangers werd doorbroken. De sociale wetenschapper gaf de pastor als het ware het instru mentarium om de. communicatie met het grondvlak in dit geval een groepje jongelui te verbeteren. schillende kerken, ze gingen naar de synagoge en nodigden de pastoor van de r.k. parochie uit voor een gesprek. Leiding en jongeren voelen zich één in de groep. Het gesprek roept in de catechisanten een kritische zin wak ker, die ook van hun eigen leiding soms onomwonden rekenschap vraagt. Vanuit dit 'democratiseringsproces', zoals de Kaagse predikant het typeert, is de gedachte opgekomen hoe de ge- héle gemeente daarbij kan worden be trokken. Pittige vragen Drijfveer Na een intensief voorbereid weekend met de catechisanten op Oud-Poel geest, dat de bedoeling had een sfeer van openheid te kweken, kwam de ca- techisatie-nieuwe-stijl op gang. Me vrouw Kottier, die in haar lid zijn van de gemeente de drijfveer vond om met haar wetenschappelijke ken- pis dit experiment te begeleiden, was ook bij en zij heeft tot dusver geen van de 'cursus' overgeslagen, it resultaat is bemoedigend. Twee ■ursussen lang is over weinig méér gepraat dan over hel begrip 'geloven'. Welke betekenissen heeft dit woord in de Nederlandse taal. in welke bij belse verhalen komt het voor, hoe zit het met de geloofsverschillen tussen kerken onderling en tussen kerken en groepen? Dominee Van 't Hof bracht met de jongelui bezoeken aan ver- Ds. Van 't Hof: 'Het is voor een pre dikant moeilijk, de opinies in een ge meente te peilen. Dat maakt experi menten soms gevaarlijk. Je kunt wel als kerkeraad kinderen aan het avond maal gaan toelaten,.maar hoe denkt de gemeente daarover? Als daardoor een aantal geméenteleden wegblijft, heb je het tegendeel bereikt. Voor li turgische experimenten geldt hetzelf de. Wat weet een kerkeraad eigenlijk van de gemeente en wat weet de ge meente van een kerkeraad? Al kom ik elk jaar bij elk gezin één keer. dan geeft dat nog geen garantie dat ik. wanneer ik dat nou maar volhoud, de gemeente helemaal leer kennen. Bo vendien is het huisbezoek niet ge schikt om een reeks vragen los te la ten. Je komt in dé eerste plaats voor de mensen zelf'. Mevrouw Kottier en .ds. Van 't Hof hebben toen naar het middel van de vragenlijst gegrepen en de kerkeraad nam hun initiatief over. Een uitge breide vragenlijst, die vrijwilligers in november vorig jaar aan elk gemeen telid hebben overhandigd, na een kor te periode van voorbereiding via aan kondigende artikeltjes in het kerk blad. Plaatselijk De opstellers van de lijst hadden geen model als voorbeeld tot hun beschik king. Zij zochten dat ook niet, omdat zij het vragenpakket geheel wilden af stemmen op de plaatselijke situatie. Vanuit de theologie en de sociale pe dagogiek formuleerden zij de doelstel lingen van het onderzoek en toen die duidelijk voor ogen stonden bleek de weg voor een groot aantal vragen geëffend. Het onderzoek richtte zich tot alle gemeenteleden van zestien jaar en ouder. Terwille van de overzichtelijkheid werd de vragenlijst in twaalf hoofd stukken verdeeld: het pastoraat, de ere dienst, de relatie tussen eredienst en kringenwerk, het kringenwerk zelf, de catechese, de zondagsschool, het jeugdwerk, de oecumene, de commu nicatie, de kerkvoogdij, de diaconie en de meelevendheid binnen de ge meente. Jeugdraad, zondagsschool, di aconie en kerkvoogdij leverden zelf hun aandeel in het pakket In totaal tien grote vellen met alleen maar wagen, na slechts een korte toe lichting bij elk hoofdstuk. En dan ze ker niet alleen vragen waarop ja of nee of geen mening als antwoord vol doende is. Wie serieus wil beantwoor den wat er bij een huisbezoek aan dé orde moet komen, moet daar echt wel even voor gaan zitten. En de vraag wat men vindt van de eredienst, ver onderstelt evenmin een oppervlakkige behandeling. De grootte en de diepgang van de enquête in aanmerking genomen, is een reactietotaal van zestig procent van de gemeente een uitkomst die voldoening geeft. Mevrouw Kottier: 'Het is bij dergelijke onderzoeken een algémeen verschijnsel, dat veertig procent niet reageert. Dat kan om heel verschillende redenen zijn. Eén ervan is dat bij deze mensen de prio riteiten anders liggen. Zij zien het be lang van zo'n activiteit anders dan de mensen die er wèl de tijd voor ne men'. Duidelijker beeld Ds. Van 't Hof: 'Het was voor ons een opkikker-tot-en-met toen wij merkten dat van de belijdende leden de catego rie tussen de 16 en 25 jaar voor hon derd procent had meegedaan. Daarna ging het percentage omlaag, om boven Ds. Van 't Hof: opkikker de 55 jaar weer te stijgen'. Wij vroegen ds. Van 't Hof of hij door de antwoorden veel wijzer was geworden. 'Het resultaat zou ik niet opzienbarend willen noemen, maar ik heb toch een veel concreter beeld van de gemeente gekregen. Natuurlijk weet je als predikant dat er op aller lei punten in de gemeente verschil lend wordt gedacht, maar nu zie ik dat veel duidelijker voor me. Neem nu de liturgie. Dat sommigen daarin verandering willen, was bekend, maar het percentage wist ik niet. Nu is ge bleken, dat de helft niet afwijzend staat tegenover experimenten. Een zelfde verhouding doet zich bij de meelevenden voor wat betreft de toe lating tót het avondmaal. Een van dé moeilijkheden ook hier is de positie van de ouderling. Het ge voel bestond dat deze ambtsdrager geen taak meer heeft, en dat werkt verlammend. Ongeveer 50 van de 125 antwoordende leden erkenden de zin van dit ambt, wat de kerkeraad weer moed geeft om ook deze taak zo goed mógelijk te vervullen'. De zin van deze vragenlijst ligt na tuurlijk in de toepassing. Wij vroe gen ds. Van 't Hof dan ook of hij die al ziet. 'Met de conclusies zijn wij ei genlijk nog bezig en dus is de vraag in hoeverre je je werkwijze moet ver anderen nog moeilijk te beantwoor den. Als dominee wil ik me graag met alle leeftijden bemoeien, maar toch krijgen de hogere leeftijden, ook al door de omstandigheden, zoals ziek te en rouw, een zekere nadruk. Het is noodzakelijk, en de enquête bevestigt dat, wegen te zoeken om in het pasto raat ook bij de jongeren te- komen. Catechese en kringwerk geven wel mogelijkheden, maar is dat genoeg? Het probleem is dat de jongeren zo weinig tijd hebben. Ze hebben hun werk, studie en ontspanning. Zo is er altijd wel herrie over de avond waar op de catechisatie moet worden ge houden. Dan hebben de antwoorden ons ook geleerd, dat er meer behoefte is aan kringwerk. De vrdag is nu hoe je de mensen mobiliseert die hebben opge geven daarvoor belangstelling te heb ben'. Antwoord De kerkeraad van De Kaag heeft met deze vragenlijst heel wat losgemaakt. Hij heeft antwoorden gevraagd en royaal gekregen en zal nu zelf op een aantal concrete beleidspunten ant woord moeten gaan geven. Enerzijds is het jammer, dat ds. Van 't Hof binnenkort zijn eerste gemeen te inruilt voor Honselersdijk en bij deze ontwikkeling niet meer betrok ken zal zijn. anderzijds is de nieuwe predikant, die al bekend is voordat ds. Van 't Hof afscheid neemt, te be nijden dat hij straks zijn werk kan beginnen in een gemeente die dankzij dit gefundeerde onderzoek een 'open boek' geworden is. Mevrouw Kottier, die voor haar studie over deze ge meentepeiling een scriptie maakt voor prof. dr. H. Faber, heeft alle hoop dat dominee Carstens deze kennis van De Kaag zal gebruiken als een stimule rend uitgangspunt voor zijn oriëntatie in zijn eerste gemeente. Waar de communicatie tussen kerke raad en gemeente, in beide richtin gen, en tussen de gemeenteleden on derling goed is, moet iets zichtbaar worden van de funktie van de ge meente in de samenleving. PLASSENGEBIED De besturen van de gemeente die betrc zijn bij het ontwerp-streekplan 'Plassengebied' hebben gezamei een brochure uitgegeven, waarin zij hun visie inzake het streef uit de doeken doen. De gemeenten zijn: Ter Aar, Alkemade, 1 den, Nieuwkoop, Nieuwveen, Rijnsaterwoude, Warmond, Woulj ge, Zevenhoven. In april van dit jaar dienden de ge meenten een bezwaarschrift in tegen het ontwerp-streekplan. Dót een be zwaarschrift moest worden ingediend werd door de gemeenten betreurd. 'De inhoud van het plan, en vooral ook de wijzigingen in de beleidsop- stelling van Gedeputeerde Staten tij dens de voorbereidingsfase, hebben hun echter van de noodzaak overtuigd om tot die maatregel over te gaan. De bewoner van het plassengebied komt in het gedrang door het nu voorge stelde beleid. Met dit boekje willen de gemeentebesturen daar nog eens de nadruk op leggen', aldus een voor woord in de brochure. participatie van belanghebbend daardoor uit de tijd en bij vo !iiN onhaalbaar', staat er in de bro die als titel heeft: 'Zeg maar dap" je handje'. De brochure is aan provinciale gezonden die zijn uitgenodigd een bespreking hierover en wel september in het dorpshuis Te en op 28 september in het dor m 'De Alkeburcht' te Roelofarends lc In oktober zal definitief ove streekplan, tijdens een vergai van de provincie, worden beslist Eenzijdig: Nogmaals wordt gewezen op de eenzij digheid van het streekplan, dat is be naderd vanuit de randstedelijke pro- blematieken. De benadering vanuit het Plassengebied zélf is daarbij on der de maat gebleven. 'Het streekplan kan worden gekarakteriseerd als een pin van angst en onvermogen, opge legd van bovenaf, zonder voldoende - ïiö'fr gg:'-: Leeg bedrijfspand: een miljoen of een ton per jaar. Van der Marei wil wèl een cash carry RIJNSBURG Op de hoek van de Floralaan en de Rijnsburgerweg staat e enkapitaal pand al maan denlang leeg. Zoals het er nu naar uitziet zal het voorlopig ook wel ongebruikt blijven. Eigenaar is J. van der Marei te Wassenaar, ondermeer bekend van de autorama's. ABBENES In Abbenes begint volgende week ?en actie voor een dorpshuis. Jarenlang heeft het dorpshuiswerk zich afgespeeld in een oud, min of meer vervallen gymnastieklokaal, waar peuters, kleu ters, lagereschoolkinderen, jongeren, volwassenen en bejaarden van één lokaal gebruik maakten., Ook alle verenigingen en de zondags school hielden er de bijeenkomsten. honderdduizend gulden per jaar of een miljoen gulden. Geen gegadigden 'Er is geen belangstelling voor tot nu toe. Wij zijn niet eens met gegadig den aan het onderhandelen. Als er al leen maar een garagebedrijf in mag, kan het pand nog wel tien jaar leeg staan. Het is voor een ondernemer op het ogenblik echt niet zo'n beste tijd Vanzelfsprekend is het dat de Abbe- nessers enigszins 'jaloers' naar de in woners van de nabijgelegen dorpen Beinsdorp, Burgerveen en Lisserbroek kijken. waar men over fraaie dorps huizen beschikt. De mogelijkheid is SCHEVENINGEN 14 september. Besommin gen trawlers; SCH 9 6380. SCU 10 11.915. SCH 121 720. Besommingen kustvissers: SCH 11 4380. SCH 32 2150. SCH 48 4890. SCH 64 5770. SCH b5 4970. SCH 67 1270. SCH 68 8715. SCH 73 4930. SCH 74 71S0, SCH 96 2060. SCH 134 9280. T1I 10 13 400. TH 21 1920. TH 36 4330. TH 43 15 000. TH 43 9720. Noteringen per kg. tong c 9.94-10.30. tong {m 10.11-10.66. tong km 9.70-10.50. tong I .43-8.69. tong II 7M1-7.51, tarbot I 9.12- 10.44. tarbot II 6.06-6.80. tarbot III 4.40-4,80. tarbot IV 3.20-3,50. griït I 4.30-5,05. griet II 2.10-2.70. Per 40 kg; schol gm 67-77. schol m 62-70. schol kl 53-61. wijting gestr. 75-95, rode poon 1 90-120, rode poon II 30-80. schar 30-40, ka beljauw m 118-150. kabeljauw I 108-130. ka beljauw II 100-120. kabeljauw III 75-95. verse makreel 20-25 Per 100 kg: kabeljauw gr 270-285. Aanvoer: 5800 kg tong en tarbot. 35 kisten diversen. 350 kisten kabeljuw. 505 kisten schol, 50 kisten wijting. 75 kisten schar, 40 kisten makreel. Verwachte aanvoer voor zaterdag: ca 10 kustvissers, ca 1500 kisten spanharing. IJMU1DEN. 14 september 8.500 kg tong, 121 kisten tarbot en griel. 618 kisten kabel jauw, 22 kisten schelvis, 365 kisten wijting. 2 044 kisten schol. 140 kisten schar. 3.865 kisten haring. 428 kisten makreel. 7 kisten pilchards. 67 kieten varia. Prijzen per kilogram: gr. tong 10.28-9 96. gr m. torfg 10.30-9 67. kl m tong 10 13-9 60. tong I 9 26-8 22. II 8 03-7.29. tarbot 9.86-9.17. ralra 9.21. Ter stuk haal 128, kreeft 32 r>9 Per 40 kilogram: r.poon 96-40. haai 51. ka beljauw I 142-136. II 128-98, III 144-88. IV 108-90, V 76-48. schelvis I 90. II 120-116. III 94-74, schol I 74-69. II 72-64. lil 81-65. IV 77- 60. wijting II 80. Ill 61-48. IV 42-33, haring I 33.20-28.00, makreel II 20.S0\ lil 18.40, steen bolk 68-35. schar 36-28. haal 51. BESOMMINGEN VAN VRIJDAG 24 solis ten. 3 spanners EB 28 ƒ1 1000; UK 56 3 000. 20U 3 700. 207 14.400 218 18.000. 245 1 100: EH 7 3 300: IJM 23 I 1 500. 29 47 200 44 ÏS.OOO, 115 1 400: KW 206 41.500. 213 18 400. 178 6.300, 174 IS 2O0. 106 8.600SCH 117 25 0O0 Zes Volendammers VD 243 32.500. 89 1 1 1.000; UK 78 en 107 4 300. 135 en 143 f 3.700. 196 cn 234 500 er nu, door verbouwing van de oude christelijke school. Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk heeft, evenals de gemeente Haarlemmermeer, een subsidie toege zegd, mits Abbenes bewijst zélf ook geld op tafel te kunnen leggen. Vol gens de nonnen van het ministerie moet 10 pet van de totale kosten zelf worden bijeen gebracht. Dat betekent dat Abbenes moet zorgen voor onge veer tienduizend gulden. De totales- kosten zullen rond de honderduizend gulden bedragen. Niet alleen het ver bouwen van de school kost veel geld. maar ook de inrichting. Dinsdag 18 september zal een huis- aan-huis-aktie worden gehouden onder de inwoners die aan de westzijde van de Hoofdvaart wonen. Woensdag 19 september komen de inwoners aan de oostzijde aan bod. H. J. Renee 25 jaar bij gemeente Alkemade ALKEMADE Het komt niet zo vaak voor dat een ambtenaar 25 jaar lang in dienst is van dezelfde gemeen te. De heer H. J. Renee, hoofdcom mies en administrateur van het wo ning- en grondbedrijf, is dan een uit zondering, want op 1 sept. j.l. was het 25 jaar geleden dat hij in dienst trad van de gemeente Alkemade. Een jubi leum dat donderdagmiddag gevierd werd in de feestelijke met bloemen versierde raadszaal. Burgemeester P. M. F. Smolders me moreerde dat de heer Renee is gebo ren in Warmond, en via Sassenheim naar Voorhout was gegaan, waar hij 10 jaar in dienst is geweest van de ge meente. 'Ook ik ben via Warmond eD Voorhout naar Alkemade gekomen', zei de burgemeester. De heer Renee maakte ook zijn vrije tijd produktief als administrateur van het voormaligp waterleidingbedrijf De Drie Gemeen ten. administrateur van de woning bouwvereniging Alkemade, admini strateur van de S.O.T.A., en daarnaast bekleedde hij nog diverse funkties in het maatschappelijke politieke, cultu rele en kerkelijke leven. Het pand werd gebouwd met de bedoe ling er een autobedrijf in te begin nen. Vandaar ook de benzinepomp die er voor staat en die in exploitatie is. Toen het gebouw klaar was, wilde Van der Marei er een cash carry in vestigen, waarvoor de gemeente echter geen toestemming gaf. Het be stemmingsplan ter plaatse biedt al leen ruimte voor een garagebedrijf. En dót staat er, maar is alleen niet in gebruik. Op de benzinepomp na. Van der Marei ziet achteraf geen 'bu- siness' in een garage in Rijnsburg. En A l "L omdat de gemeente géén toestemming LK in Alphen op geeft er wat anders mee te doen, is f r het pand te huur of te koop aangebn- 'vörlroör/iö wotfr' den. Als prijs wordt genoemd resp. V Cl HCC1UC W Cg ALPHEN In gebouw Nabij werd de jaarvergadering gehouden van het Hervormd Verband op Gereformeerde Grondslag. In het huishoudelijke ge deelte had de zaak van de vrouw in het ambt, waarover we deze week schreven, een dominerende plaats. De voorzittér, de heer G. J. Kardol, zie, dat het de overtuiging van bestuur en leden is, dat de Heilige Schrift afwij zend staat tegenover de vrouw in het ambt. Als de centrale kerkeraad de z.g. G.B.-diensten in het nieuwe jaar blijft beleggen, dan zal men daar weg blijven, want er is geen zegen te ver wachten op een verkeerde weg. Er blijft niets anders over dan gebed, hoop en verwachting. De secretaris, de heer J. Sniit, noemde de gang van zaken een dieptepunt in de verhou ding met de centrale kerkeraad. 'Door dit besluit wordt al het zo moeizaam opgebouwde, ineens afgebroken'. Ds. W. L. Tukker uit Groot-Ammers "sprak naar aanleiding van artikel 37 van de Ned. Geloofsbelijdenis over 'De wederkomst des Heren'. Christus' wederkomst is onlosmakelijk verbon den met alle andere geloofstukken en zal toch ook steeds weer een plaats moeten krijgen in de prediking, zei NOORD WIJK De Noordwijkse po litie staat volgende week in het teken der jubilea. Niet minder dan zeven korpsleden herdenken het feit dat zij 25 jaar geleden in dienst van de ge meente Noordwijk traden. Het zijn de heren M. van der Plas, P. Varkevis- ser, J. Bogaards, J. M. Huijbers, A. de Vries, C. J. van 't Wout en J. M. Vink, die gezamenlijk deze zilveren trouw gaan vieren. Donderdag biedt het gemeentebestuur in dorpshuis De Kuip aan de Zeestraat van half vijf tot zes uur de zeven jubilarissen een receptie aan. en daarom begin ik er zelf niet meer aan. Wel zouden er mogelijkheden zijn voor een cash carry. Het ge beurt wel vaker dat er bedrijfspanden zo lang leeg staan. Kijk maar in Lei den aan de Kennedylaan. Daar staat een pand al vijf jaar ongebruikt. Het is overigens niet van mij. Laat ik het pand in Rijnsburg leeg staan, dan kost het mij minder dan wanneer ik er toch een garage in zou vestigen. De kosten zijn te hoog', aldus de heer Van der Marei. Bij de gemeente bevestigde men dat het pand uitsluitend gebruikt mag worden voor een autobedrijf. 'Als Van der Marei het zo wil laten, dan kun nen wij er niets aan doen. Het is ei gendom van hem', zo zei men bij de gemeente. 'Het gebouw voldoet aan het bestemmingsplan. Het is namelijk gebouwd als garage, maar is alleen niet als zodanig in gebruik'. Wethouder Haasnooi een kwart eeuw in raad Katwijk KATWIJK Wethouder H. Haasnoot is volgende maand vijfentwintig jaar lid van de ge meenteraad: Hij maakt deel uit van de PvdA-fraktie. Op 28 fe bruari 1940 deed hij zijn intre de als raadslid, op 22 mei 1941 werd de raad olpgeheven en stond dus ook raadslid Haas noot 'op straat'. Het was 6 sep tember 1949 dat hij terugkeerde in de gemeenteraad. Sinds 4 september 1962 is hij wethou der voor onderwijs, culturele-, jeugd- en sportzaken. De heer Haasnoot is de derde die een kwart eeuw in de gemeenteraad zit. Vóór hem vierde C. van der Plas en mr. J van der Plas dit zilveren jubileum Drie van hen zijn geboren en getogen Katwijkers, de heren Bogaards, Varke- visser en Van der Plas. Destijds drie hulpagenten, die na de bevrijding in 1945 het Katwijkse politiekorps had den bijgestaan. Zij kwamen na enige tijd op de schopstoel te zitten, maar de toenmajige Katwijkse korpschef, mr. R. Warmoltz zorgde er voor dat ze bij de politie kwamen. De heer Bo gaards werd benoemd in Woerden en de beide andere heren in Schiedam. In september 1948 vonden zij elkaar weer, toen ze werden benoemd tot agent van politie te Noordwijk. De heer Huijbers heeft altijd in Noord wijk gewerkt, de heer De Vries begon zijn loopbaan in Zwijndrecht. de heer Van 't Wout is van afkomst Woubrug- genaar en dc heer Vifik is zijn loop baan in de badplaats zelf begonnen. II-* - nnhU«i4hla*t H8* 8tg88 ocntwoüiio voor éi* protestant» ChrtstolIJfc g«z)n in Lotton on omgovtng IP K IRES 7308 EH tTÉIffi. CltUTELMU P£83 LEIDERDORP De chr. school aan de Kastanjelaan t^ Leiderdorp bestaat 1 oktober veertig jaar. Op 28 septem ber wordt het feest gevierd. Op het schoolplein komt een grote legertent te staan. De school heeft namelijk geen aula. Om half 10 is de opening. Daarna trekt een optocht van verkle de kinderen door de Kerk- en Oranje- wijk met De Dillenburg als keerpunt. Een draaiorgel voorop en een geluids wagen ter afsluiting. Dc kinderen eten tussen de middag in de tent. Na een tekenwedstrijd is er nog een kin dermatinee met goochelen, buikspre ken en een poppenkast. Service-rubrieken zie pagina 15 AH mag niet bouwen in Haarlemmermeer HAARLEMMERMEER Heijn heeft in Badhoevedorp lemmermeer) ongeveer 3 ha gro "j kocht voor de bouw van een zg r ro, een super-zelfbedieningszaak gemeester en wethouders van iieiT meente hebben geen toestel voor de bouw gegeven, omd grond, gelegen in het uitbreidin - 'Rietlanden', is bestemd voor deot ting van een zwembad. Ook heeft de Koninklijke Bij Beheer de gemeente benaden T het verzoek bij het zgn. Klav l°( Badhoevedorp een superstore 'eiJ moet-warenhuis) te bouwen. Ooieci; voor is geen toestemming veiIn omdat de gemeente de grond, veer 6 ha., niet beschikbaar heePniJ Subsidie jeugdwerk NOORD-WIJK Om het verder oplo pen van de tekorten op de explotatie van het jeugdgebouw aan de Vinke- laan te voorkomen, stellen B. en W. voor, vooruitlopende op de subsidie verordening jeugd en jongerenwerk, de Gereformeerde Kerk een subsidie toe te kennen van 14.152. Dit is 10 pet van het bedrag aan huisvestings kosten van het gereformeerde jeugd werk. Ikort-nicuvc-uit-3c-reg ers kort-nieuws-uit-öe-reg j. kort-nieuv'o-uit-de-ieg kort-niouws-uit-de-reg de kart-nieuv/r.-uit-d c-reg HILLEGOM De gemeenteraai gadert donderdag 20 septembddig agenda vermeldt o.a. vaststelbare stemmingsplan Sportvelden; reiding herziening gedeelte va| c bestemmingsplan Zanderij bouwplan N.V. De Groot 1 de 2e Loosterweg, straatnaam] na Elsbroek Zuid II, onderzoek naa er keibehoefte in Hiillegom; reconsl it straatverlichting Vosselaan en I nel beslaan. NOORDWIJK De gemeen vergadert dinsdag 18 septemb Wi agenda vermeldt o.a. aanbiedi re grotingen voor 1974; ontwikkel creatiegebied in Noordduinen; die voor nieuwe toplaag op subsidiëring jeugdwerk, regeli derhoud sportpark SJC. VOORHOUT B. en W. stelL raad voor enkele percelen gr 'r verkopen in het bestemmii Spoorlaan voor de bouw van vrije sectorwoningen. Het ga^j een perceel bestemd voor deve van één blok van zes woninge ri de prijs van 25.000 per kavel perceel voor twee blokken va woningen voor 29.000 per ka\£ KATWIJK Leerlingen van verheidsschool voor meisjes, d^i se Margrietschool, houden eenC-l ten behoeve van de Hendrik Pi Q stichting, die zich bezig houqd kinderen die het thuis moeilij ben en ondermeer ook huizen teert voor ongehuwde moeders, tie omvat de huis aan huis vfflL van prentbriefkaarten. is LISSE De afdeling EHBO volgende maand met de nieuv ;lj sus. Opgaven: Witte de Withstr; ce LISSE Maandag 24 septembieSp 2 en 4 uur is er in Welkom Bondstraat in het kader van jaarsfeesten een bijeenkomst mensen van 65 jaar en ouder. K j bij de VW. LISSE Op zaterdag 22 sepg». wordt in het Poelhuis aan de hornlaan een rocleo-instuif get rtl t 4 uur van 2 tot 4 uur. LISSE Maandagavond 8 u. liesatiebïjeenkomst in Welkom fo Aktie Kruustochten Nederland, ganger ds. J. Gravendeel. LISSE Woensdag wordt gro vuil opgehaald 'smorgens in deal 3, dinsüagwijk, wijk 5, vrijdagw; >ai flats Meer en Duin, 's middags 4, donderdagwijk. TER AAR Maandag zal de meester van Ter Aar, mr. H. de Poel de eerste paal slaan vgjl r.k. basisschool te Langeraar. !I lo NIEUWKOOP Bij zijn afscheid als commandant van de Nieuwkoopse vrij willige brandweer heeft de heer Jac. Kranenburg uit handen van burgemeester Van Montfoort. als eerste, dc vorig jaar ingestelde erepenning van de gemeente ontvangen. De heer Kranenburg maakte sinds 1939 deel uit van het korps en was vanaf 1950 commandant. Enkele jaren geleden ontving hij al een konink lijke onderscheiding. Zij afscheid is een grootse huldiging geworden. Brand weermannen haalden hem van huis met een oude spuit. iri KATWIJK Het echtpaar ylrjui Duyn en Dirkje van Duyn-Van op 27 septemoer een halve ee trouwd. Het echtpaar woont in L Salem', Duindoornlaan 12 in aan Zee. Receptie: 28 septembe^. tot 7 uur in het Jeugdhuis Voorstraat. NIEUWKOOP Allen die I rust zijn over de prediking in ref. Kerken zijn uitgenodigd Af middag om 3 uur voor een II komst in De Rank, aan het huysplein te Nieuwkoop. Na Lil gelegenheid tot vragen stel' sproKen zal worden door ds. Arntzen, gereformeerd predi Breukelen. KOUDEKERK Het nieuwe i van de PTT in Koudekerk hecj[ avonden veel bezoek gehad. KATWIJK AAN ZEE Zatell september. Hoog water 4.34 enj laag water 0.43 en 12.51. Zonl september. Hoog water 5.10 ens laag water 1.16 en 13.26. Maant: september. Hoog water 5.50 en|J laag water 1.54 en 14.04.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4