Gouden AVRO bezorgt dokter Rossi happy end De Weldoener Eis van vijf jaar voor afpersing ERK MEUBELTONIC Wansmaak Ruim twintig man gepakt voor diefstal PSP tegen afsluiten van de Oosterschelde TROUW KWARTET DONEEIWMG 13 SEPTEMBER 1073 14 Van onze radio- en tv-redactie HILVERSl M -Een happy end aan de story van dokter Rossi uit Peyton Place. De AVRO krijgt het toch nog voor elkaar in een show rondom liet marathon-tv-programma dat zaterdag wordt gebracht ter gelegenheid Aan het vijftigjarig bestaan van deze omroep. Seth Gaaikema, die dc show 'Vijftig jaar nou en', aan elkaar praat, is op het idee gekomen Ed Nelson (dok ter Rossi) en Barbara Rush (Marsha Russell) naar het jaarbeurscongres centrum in Utrecht te laten komen, waar zaterdag jl. een extra aflevering van Peyton Place werd gemaakt. Dat gebeurde op echt Hollandse wijze en dat betekende meteen het allereer ste feestje in Peyton Place. De afloop is nu bekènd, dokter Rossi is bevrijd, maa;- dat kon pas gebeuren nadat psychiater. Mies Bouwman en advocaat Wiljem Duys gunstig beslist hadden. Verpleegster in deze aflevering was Albert Mol en ontevreden tv-kijker te vens cipier, tevens portier Johnny Kraaykamp. De kijkers kunnen van alles getuige zijn op zaterdagavond van 20.30 tot 22.00 uur op Nederland 1. Daarvóór is de feestvierende AVRO al twaalf en een half uur op de beeld buis geweest, want om zeven uur 's morgens kan de tv-knop al omge draaid worden en de doorgewinterde kijker kan blijven zitten tot 's nachts half één. Zo gaat het een beetje lijken op de Amerikaanse en Japanse televi sie, waar 24 uur achtereen op een groot aantal stations wordt uitgezon den. Met dit non-stdtf-programma wordt het gouden omrocpfeest van de AVRO gevierd. Eigenlijk had dat op 8 juli moeten gebeurtnat-roaar die datum viel midden in défiomervakanties. Ge opend wordt x^rdagmorgen zeven uur met 'Studio:Arie' een jubileum- magsfzine* gepresenteerd door Willem Duy$. Het is gevfcfd met interviews, actuele informatie^ over de AVRO. er wordt' overgeschakeld naar buiten landse- -tv-studio's. 'Studio drie' keert zaterdag-rsgelmatig terug. Dat is ook het' geval -met het NOS-journaal. dat als tweede programma staat geno teerd. Veel extra uitzendingen dus van- het NOS-journaal. Zaterdagavond voltooid de AVRO de 'continuing story' van Peyton Place in het jubileumprogramma 'Vijftig jaarnou en', gepresen teerd door Seth Gaaikema. Dokter Rossi wordt bevrijd. De show wordt uitgez#nden van 20.30 tot 22.00 uur op Nederland 1. uur tijd voor de toespraak van AVRO- voorzitter, de heer M. J. Keyzer. Azen AVRO-Sportpanorama wordt gebracht van 13.05 tot 15.15 uur. Begonnen (ADVERTENTIE) Kinderen Dc 'Sérstyorgende programma's tot - zijh bestemd voor kinde- 1 dë: ouders nog wat willen Nieuwe Nederlandse mini capsule Wegens het enorme succes van dc Hoofdpijncapsule brengt Meenk nu óók dc Anti-hoest-capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Zijn nog gemakkelijker in ie nemen. Werken snel en afdoende. Verpakt in handig etuitje zijn ze altijd direkt bij de hand. Wees maar blij dat er Mcenk-capsules zijndag hoofdpijnl dag hoestl 8.25 uur izijlj bestemd voor kinde- reni.f§ErfUk, I uitslapen. Het zijp Bibelebons, Rikkie en Slingertje' en het AVRO's kinder- kooli dat in 'Friesland zingt. Daarna worèt vijf minuutjes getrimd. Niet zo heef.' voel. ojS een lange dag zitten, maar niet iedereen zal het nodig vfn- Idcn" het ..hele lange non-stop-program- ma-të vólgen. AVRO's actualiteitenrubriek 'Televi- 7.ief Magazine' is er ock al vroeg bii met een uitzending van 8.35 tot 8.50 uur. Vele uitzendingen volgen die dag. In 'De fantastische wereld van radio en televisie' van 8.50 tot 0 20 tiurvertellen-luisteraars wat beide sou uit 'verschillende beroepsgnicpeiT. 0H verkrachting van uiteenlopende leeft., uit vele de len van het land worden vragen ge steld als: wordt uw dagelijks leven beïnvloed door radio of televisie, wordt uw horizon verruimd of vindt u radio en televisie opdringerig? Om 9.35 uur volgt een ludiek opge diend kookrecept 'eet u smakkelijk en co' voor het geval u met autopech aan dc kant staat. 'Wie van de drie' is om 10.00 uur. Daarna om 10.45 uur geluk wensen van Nederlandse grammo- foonplatenmaatsch'appijen door Neder landse artiesten in 'Avrodikado'. Win naar van het AVRO-koorfeStival is het Voorburgs jongerenkoor, dat dan zingt. Medewerking aan het Limburgs pro gramma 'Notenvlaar' verlenen de Maastrichter Staar o.l.v. Martin Koe- kclkoren, Pierre Cnoops en Vader Abra ham. 'Notenvlaai' wordt uitgezon den om 11.55. En dan is het om 12.58 DEN HAAG De procureur-generaal bij het gerechtshof te Den Haag heeft gisteren tegen drie Surinamers vijf jaar gevangenisstraf geëist met aftrek van voorarrest. Zij worden verdacht van afpersing van geld en verkrach ting van de echtgenote van een zaken man uit Brussel nadat deze man na een wat avontuurlijk uitstapje in een Rotterdamse nachtclub met het drie tal had kennisgemaakt. Dat waren de 22-jarige R.C.A., cle 26-jarige R.F.R. beiden uit Rotterdam en de 33-jarige F.C.S. uit Schiedam. De Rotterdamse rechtbank veroordeel de beide eerstgenoemden tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest en de Schiedammer tot drie jaar en zes maanden eveneens met af trek van voorarrest. Van dat vonnis waren zij in hoger beroep gekomen. Het hof wijst op 26 september arrest. (ADVERTENTIE) reinigt en glanst hout, metaal, marmer, lakwerk en kunststof. ideaal voor skai bekleding. UITSLUITEND BIJ UW DROGIST MARY PERKINS wordt nfet 'Criterium der Azen.' Voor de eerste maal zal deze wielerwed strijd buiten Frankrijk worden gere den en wel op het circuit van het re creatie-oord de Beekse Bergen te Hil- varenbeek. Organisator is de AVRO. Traditiegetrouw mogen alleen de grootste coureurs meedoen. De deel nemerslijst vermeldt namen als Eddy Merckx, Luis Ocana, Joop Zoetemelk, Felice Gimondi en Raymond Poulidor. Flitsen worden gebracht van de finale van de rally cross om de AVRO-jubi- leum trofee in Valkenswaard. Com mentaar bij deze cross levert Louis van Noordwijk, die meerijdt in de au to van Tulpenrally-winnaar Bert Dolk. Om 15.30 uur volgt een programma van geheel andere aard, het officiële gedeelte van de jubileumviering. Het is een directe uitzending van een con cert dat het Radio filharmonisch or kest geeft o.l.v. Edo de Waart. Solisten zijn: Marjolein de Sterke (vi ool), Rien de Reede (fluit") en John Brocheier (bariton). Willeke Alberti en Jeroen Krabbé hebben hun medewerking verleend aan een serie sprookjes, waarvan de eerste 'De varkenshoeder' wordt uitge zonden om 16.35 u. Om 17.30 u. wordt vanuit de evenementshal in Gronin gen een nieuw 'Stuif-es-in'seizoen begonnen. De vooravond wordt om 19.05 uur geopend met het AVRO-top- pop-festival dat eerder werd opgeno men in het Ahoy-sportpaleis te Rot terdam. Hoofdmoot van de avond vormt het show.-programma van Seth Gaaikema 'Vijftig jaarnou en' van 20.30 tot 22.00 uur. Slotstuk is daarna de film 'Voor wie de klok luidt' naar het boek van Ern-st Hemingway. Het verhaal speelt in de Spaanse burgeroorlog. Spelers zijn o.a. Ingrid Bergman en Gary Cooper. Tenslotte is er dan nog een uitzending van 'Studio drie' van 00.20 tot 00.30 uur en dan is het AVRO-jubilcumfeest ten einde. (ADVERTENTIE) Sport en spel overheersten in het tv- aanbod voor de woensdagavond. De voetbalwedstrijd tussen Noorwegen en Nederland was voor het publiek in de huisluimers geen aanleiding tot adem nood en maagkramp. Slechts nu en dan werden de beelden boeiend. Enig vuurwerk kwam pas los in het laatste kwartier en de cameramensen hielden de sensatie goed in het vizier. Haalden we in Oslo tenslotte toch de hele buit binnen, in de finale van het 'Spel zon der Grenzen' heeft de ploeg uit het land van Heusden en Altena door al lerlei tegenslag zijn internationale faam niet waar kunnen maken en raakte zelfs helemaal in de 'achterzak'. Sommige spelletjes waren niet onge vaarlijk. Ik zie er nog altijd de lol niet van in, wanneer kerels op een zeevbaan ondersteboven worden ge- :rokken zodat zij bijna een doodsmak maken. Men was deze keer ook nog op het nare idee gekomen, om de deel- nemers aan dit domme gebeuren als negers, te vermommen. Dan lacht het publiek nog harder. Een staaltje van wansmaak' Voorbeelden van echte sportiviteit en fabelachtige prestaties waren te zien in de door de VARA uitgezonden do- cumentaire 'China Vandaag'. Adembe nemende vaardigheid demonstreerden daarin onder andere zwaardvechters en tafeltennissers. Ook fotografisch werd vakwerk geboden in deze serie van Felix Greene. De in 1934 gemaakte komische film Vertel mij wat. was op deze wedstrijd avond ongelukkig geplaatst. Veel sportliefhebbers zullen in dubio heb ben gezeten, want al is die film oud, en al bediende W. C. Fields zich van een antieke komedie-stijl, er zit- veel meer pure humor in dan in tal van moderne lolbroeken-programma's. Fields wordt terecht gerekend tot de grootmeesters van de lach. Vara's Achter het nieuws kon beter or> de tragedie in Chili inhaken dan Hier en nu dinsdagavond. Het inter view met dr. Allende zal bij menigeen diepe indruk hebben gemaakt omdat men zich achteraf scherp ging reali seren welk een groot idealisme hem dreef. Ook viel niet te twijfelen aan de oprechtheid ran zijn streven. Schriinend duidelijk werd tevens dat idealisme niet altijd voldoende realis tisch is. Allende verkeek zich op zijn strijdkrachten, die zich volgens hem (en haar traditie) wet zouden houden aan de grondwet, maar het deze keer niet deden. Nu komen allerlei acties van cle grond om iets voor Chili te doen. Ik vraag mij echter af wat daar van werkelijk op de lei kan komen. Aan mooie verklaringen van Europe anen heeft het Chileense volk niets. Manifestanten, die voor de kamera komen, maken al gauw de indruk dat ze al meer voor eigen politieke oog merken tot 'actie' overgaan, dan dat ze ook maar iemand echt kunnen helpen. TON HYDRA 164: Dat boer Knolle Dikie en Dokie kwijtraakte, moge aanvankelijk zon derling schijnen, doch als we in een wipje even verteld hebben wat er in tussen allemaal met de boppertjes was gebeurd, dan zal de zaak wel duidelijk zijn. We kunnen het vertellen hiervan trouwenx het beste overlaten aan Bul- lie Mops, die eenzaam in het donkere celltje van de Rijkhuyzense gevange nis zit en die gelegenheid te over heeft gehad eens goed over al zijn pe kelzonden na te denken. 'Mooie boel', gromde Bullie. 'Toen we die avond door de brandweer werden natgespo ten, toen kwam de veldwachter ons allemaal gevangen nemen. Maar om dat de bajes van Rijkhuyzen niet groot genoeg was, vroeg die sluwe veldwachter Eelkema aan de dorpelin gen, of die zich niet zolang over ons wilden ontfermen. Dat kwam toen al lemaal best in orde, want alle men sen, die daar zin in hadden namen een of meer boppertjes bij zich en lie ten zt' werken voor tien. Mooie boel. Dikkie en Dokie kwamen bij boer Knolle en moesten daar allemaal van dat vieze boerenwerk doen. Dat is toch niks voor stadse jongens. Ik al leen heb geboft, mag ik zeggen, want mij hebben ze wel opgesloten in het cachot. Het is hier wel donker, maar dat geeft niet. want nou heb ik ten minste geen loopjongens- of boeren werk hoeven doen Bullie was dus nog niet erg ten goede vei derd. Het enige wat hij zich afvr was wat of de minister met hem zijn makkers van plan was. Bullie hi immers ook al gehoord, dat de min: Ei ter zou komen. En de kleine it vr nister mr. Thaalingh van Eentvoogh was hierover juist in gesprek met zi collega van oorlog, de generaal 0. Mortieren van Aghten. 'Ik weet get g< raad, waarde confrère zuchtte minister en hij spreidde zijn molli n| handjes uit 'Misschien vind ik wat op', zei generaal Mortieren v 10 Aghten en hij wierp een peinzen blik door zijn oogglas FERDINAND ZWOLLE Een in opdracht van de officier van justitie te Zwolle gefor meerd team van rechercheurs uit Nij- kerk, Putten, Ermelo, Harderwijk en Apeldoorn heeft een reeks inbraken tot klaarheid gebracht waarbij door een bende van Nederlanders en Bel gen voor enkele honderdduizenden guldens aan sigaretten, textiel en luxe huishoudelijke artikelen buitgemaakt werd in verschillende plaatsen in het land. De bende blijkt verantwoordelijk te zijn geweest voor de inbraken in he renmodemagazijnen in juli te Wvehen en Molenaarsgraaf, waar resp. 350 en meer dan 1400 herencostuums verdwe nen. AMSTERDAM De PSP meent dat alles in het werk moet worden gesteld om de Oosterschelde open te houden. De werkzaamheden die reeds verricht worden ter voorbereiding van de af sluiting. moeten zo veel als maar mo gelijk is worden getemporiseerd, al dus de PSP in een telegram, gezonden aan een bijeenkumst van de samen werkende organisaties Oosterschelde- open. Radio vandaag door John Rowan Wilson HILVERSUM I DONDERDAG 13 SEPT. VOOR 18 UUR AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje. (8.00 Nws: 8.11-8.21 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.00 Arbeids vitaminen. '11.00 Nws; 11.03-11.05 Radiojour naal.) 11.30 (Si Rondom twaalf; een uur al lerlei voor iedereen, met De Groenteman en 11.55 Boursber. 12.30 Mod. plattel. 12.35 <S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Vocaal ensemble: klass. liederen. 13.45 'S) Mexicaanse ork.werkon. 14.30 (S) Oorlog en vrede. 15.35 't ls historisch: progr. over geschiedenis 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Jumboset: muz. en inf 17.00 tS) Mobiel: beweegl. progr. voor be- weegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 1S.20 Ultz v.d. C.H.U. 18.30 IKOR: Kleur. NCRV 19.00 (S) Leger des Hellskwartier 19.15 De kerk vandaag - nws en komm. 19.35 Veel gevraagde gewijde muz 20.00 (S) Draaischijflichte gramm.muz. 20.55 Rose- Marle 21,35 Zonder vijven en zessen. 21.55 IS) Oude orgels in Friesland. 22 20 Avondo- verde-klng. 22.30 Nws. 22.40 <S> Hier en nu. 22 50 De toekomst v.h. hoger onderwijs. 23.10 r S Moonlight cocktail: licht muz.progr. 23.35 (S) Gitaresk - de vele facetten v.d. gi taar 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws 7.02 Hel levende woord. 7.08 iS) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro- gr.overz. 8.00 fS) Te Deum laudamus: gewij de muz. 8.24 Op de man af: evangel, komm bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gvmn. v.d. huisvr. 8.45 <S> Select: pas verschenen pla ten. 9.20 (S) Radiophllh. ork.: klass. muz. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Podi um v.d. vrouw. 1105 (S) V.d. zieken. 11.40 Hier en nu-extra .11-65 Med .12.00 Zingen met Cecilia volksmuz 12.15 Liederen v.d. zee .12.26 Med. voor land- en tuinb 12.3.0 Nws. 12.41 (S) Hier en nu 12..50 Mlddagj zedst. 131.0 (S) K ensemble. 13.45 Con araore poezipprogr.: 'IS er liefde. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) In kleine bezetting klass kamermuz. 15.15 Ge loven is geen eenvoudige zaak. 15.30 Nws. 15.33 <S) Studio 6 met 16.20 (S) Hier en nu. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV 118.00 iS) Tijd vrij voor muz in vrije tijd. 18.30 Nws 18.41 Wereldpanorama. 18.30 Boekbespreking. AVRO 19.00 Trefpunt. NOS 19.50 Den Haag vandaag. AVRO 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Omroep, ork. mei solisten. 21.10 (S) Aspecten kunst- rubr. 20.00 (S) Dichter bij de muz. nieu we liedjes chansons of songs 2325 (S) Es say progr waarin over kunst wordt doorge praat. 23.50 Radiojournaal. 23 55-24 00 Nws. met 7.30 Verkeersinf. 8.00 Nws. 8.02 Vaak ochtends (verv.j. KRO: 9.00 Nws. 9.03 KS: op-Drie: dtscjockeyshow. (10.00 cn 11 Nws.) 12.00 Nws. 12.03 (S) Van twaalf twee: pauzeprogr. met 13.00 Nws en IJ Raden maar 14.00 Nws. 14.03 Discjc keyshow. (15.00 Nws.) NOS: 16.00 Nws. 16 De daverende dertig. (17 00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet etr TROS: 19 00 Nws. 19.02 (S) U spreekt n« Piet. 20.00 Nws. 20.02 (S) Poster. 21.00 N»; 21.02 (S) Sesjun: Jazz en Pop live. Nws. 22.02 (S) Hugo van Gelderen She met o.a. de Nederlandstalige Top Tien. 25. Med. 23 00 Nws. 23.02 (S) T S T Tros-Sport-Tijd. 24 00 Nws. 0.02 Aktua. (S) Jazz Sir. 055-1.00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Mui progr. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 N" act., weerber. en schouwburgprogr.'s. Da» na: Zig-Zag. 13 55 Beursber. 14.00 Nws. 14 Melodie Radio. (15.00 Nws.) 16.00 Nws I beursber. 17.00 Nws en med. 17.10 Driemi twintig en meer. 17.55 Weegschaal. 18.00 N.vs. 18.05 Uitz. voor cn door sol ten. 18.28 Paardesportber. 18.30 Wegwijs zen. 18.45 Sportmagazine. 18.55 Taalwenk 18.57 Dansork. 19.00 Nws. 19.30 Melodie i dio. 20.00 De sound of music. 20.00 Coun en Westernmuz. 20.30 Odiradio. (21.00 Split ternws: 22.00 Nws; 23.00 Nws.) 23 10 Nachtridder. 23 40-23 45 Nws. TV vandaag 91 'Afrikanen zijn geen Joden', betoogde Werner. 'Misschien willen ze dat niet eenS. Hebt u daar wel eens aan ge dacht" 'We fnoetert er vóór zorgen dat ze dat willen. Als wij het niet doen, dan cle communisten wel'. Toen hij er niet op inging, vervolgdè zo: 'Meneer Wer ner. ik weet dat u moeilijkhedcr met uw stichting hebt, maar ik richt me tot u persoonlijk. U bent hiet een stomme miljonair die alleen maar aan geld denkt. U hebt gestudeerd. U hebt een zekere visie Hij kon meevoelen met haar ver knochtheid aan haar ideaal, maar de lompe poging om een wig te drijven tussen hem cn mevrouw Mallorv maak te hem kwaad. Zoals veel dwepers wist ze niet waar ze moest ophouden. 'Fk zou graag terug willen, zei hij. 'Dan kan ik een poosje aan de finan ciële overzichten werken'. 'En?' vroeg Barrington. 'Heb je alles gezien wat'je. wilde?' Werner/-Juiikte. Het was de laatste avond jan zijn ♦erblijf en ze zaten na het eten in de woonkameer van Bar- ringtohs huis. In elk geval had hij zo veel gezien als» hij. tijdens zo'n kort bezoeksgÉpacht £iocft worden in zich op to nomen 'Fk wil een pa;rT dingen duidelijk ma ken voordat w* van wal steken', zei hij. 'Ik hoop dat je begrijpt Edward, dat ik waarschijnlijk een van de grootste .bcwórfderaars van je werk ben dieper rondlopen en dat ik de sterks4e gevoelens van vriendschap voor jou por«oonlijk koester. We heb ben je vier jaar lang gesteund in de orde van twee miljoen dollar, en dat is naar mijn mening goed besteed. Daar willen we niet van af. Aan dc andere kant en dat is geen kritiek op jou want je weet dat ik je moei lijkheden inzie is het duidelijk dat de boel boekhoudkundig helemaal uit de hand gelopen is'. 'Horace', zei Harrington overdreven beleefd. 'Wil je mij als oude vriend een genoegen doen?' 'Allicht'. 'Doe dan niet zo diplomatiek. Als je meent dat je me elke keer als je me iets beroerds gaat zeggen, moet vertel len hoe lief en aardig ik ben, dan zit ten we hier de hele nacht'. Werner was niet uit het veld gesla gen. Hij wist dat Barrington hem er anders van beschuldigd zou hebben dat hij lomp en onvriendelijk was ge weest. 'Als je de naakte feiten wilt: ten eerste heb je de toelage van vorig jaar meteen vijftigduizend dollar overschreden. Nietwaar?' 'Dat heb ik allemaal uiteengezet'. 'Dat heb je. Bouwkosten gestegen en daarom een te duur nieuw gastenpa- viljoen. Het dak van een afdeling weggewaaid. Rotweer 'Dat was het ook'. 'Vast niet rotter dan je boekhouding. Ik heb de boeken bekeken met die knaap van jou hoe heet hij ook wecry' 'Joc Makongo'. 'Nou. Daar moeten we beslist iemand anders voor nemen'. Hij heeft het diploma politieke econo mie van de London School of Econo mics'. zei Barrington ter verdediging. 'Dal zal best. Maar wat we nodig heb ben is iemand die een avondcursus boekhouden heeft afgelopen'. De ge dachte aan Joe's grootboek deed hem nog pijn. 'Edward, we komen niet al leen te kort. we weten niet eens waar het tekort zit!' 'Ik zie niet in dat dat veel uitmaakt'. 'O nee?' Werners stem ging een oc taaf omhoog. 'Nee', zei Barrington met een drama tisch armgebaar. 'Leven we in weel de? Drinken we champagne? Koopt Sylvi% haar kleren bij Balmain? Mijn banksaldo, dat ik je best wil laten zien, is vierenzestig pond zestien shil ling. Als dat geld weg is, dan is het weggegaan aan medicijnen of verband middelen of levensmiddelen voor mensen die volgens jouw maatstaven zo arm zijn dat ze helemaal niet. meer in leven hoorden te zijn. Kunnen an deren die geld van jullie stichting krijgen dat ook zeggen?' Barrington gaf volstrekt niet om geld. Ongetwijfeld stal Makongo op een fo andere manier, maar zeker niet op een schaal die buitenissig was naar de maatstaven van de Mallory Stichting. Heel wat schenkingen van de stich ting gingen naar projecten die Wer ner veel buitenissiger en zinlozer vond dan Kalundani ooit kon zijn. Maar die ontvangers beroofden de stichting op een naar moderne be grippen keurige manier. Zij kwamen met een of andere boekhouding voor de dag. Het kon Barrington gewoon niet worden toegestaan dat hij* het zo nonchalant aanpakte. Dat was erger dan oneerlijkheid het was volgens de normen van de hedendaagse com merciële bureaucratie onfatsoenlijk. 'Dat doet er niet toe. Edward', zei hij. 'Het kan niet. We weten niet waar we aan toe zijn. Ik koester trouwens mijn twijfels over een heel stel agrarische aspecten van deze onderneming. Goed beschouwd hebben jullie geen enkel nieuw gewas weten te telen. Alleen maar bananen en gierst en maïs. Al het andere is mislukt'. 'We halen meer uit de grond', zei Sylvia. 'Zeker. Jullie hebben een overschot, maar dat is niet best te verkopen we gens distributieproblemen. De maal derij is van belang, dat begrijp ik. Maar wat kost het allemaal? We heb ben er geen idee van. Misschien is het wel goedkoper de hele troep van de kust hier naartoe te laten sturen en weg te geven'. Hij zag de verontwaardiging en afkeer op Barringtons gezicht en ging haas tig verder: 'Dat is inderdaad niet het doel van dat proefproject, maar we hebben te maken met mensen die zich bezighouden met het uitdelen van geld. Die zijn als de dood voor onge specificeerde verplichtingen. Ze zijn bang dat jij misschien doodvalt en zij met de trokken komen te zitten'. Hij besefte dat hij zijn eigen organisatie zat te verontschuldigen. Was dat een speciale eigenschap van Barrington of een karakterfout van hem zelf dat hij zich met Barrington en diens stand punt vereenzelvigde? Hij zette zich weer op het rechte spoor. 'Waar het op neerkomt, is dat de stichting voor de vijftigduizend zal zorgen, maar op bepaalde voorwaarden. En de belang rijkste voorwaarde is dat ze een ei gen vertegenwoordiger mag sturen om hier de financiën te ontwarren'. (Wordt vervolgd) NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Zwijgen is goud 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal 'VPRO 20.21 Ber. uit de samen leving 20.35 All in the family 21.00 Zipcode in LOdong. een Chinees bergdorp: dok. film 22.00 Seven days in May NOS 23.30 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Kinderkrant 19.30 Iedereen op zijn wijs NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Laat mijn volk gaan 20.45 Looft den Heere 21.15 Erfstuk 21.45 Nader Bekeken 22.05 Nefertitc en de computer, goc. film 22.50 Suriname zingt NOS 23.05 Den Haag vandaag 23.15 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Immer nur Du. 12.00 Act. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.25 Jour naal. 15.30 Autotentoonstell. te Frankf.-M. 16.15 Journaal. 16.20 Rep. 17.05 V.d. kinde ren. 17.40 Idem. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse <8/). 18.00 Filmrep. 18.30 Act. 18.45 Zand- mann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Algebra um acht. 19.59 Progr.ovorz.: WDR: 8.05-8.35. 8.55-9.25. 9.30-10.00. 10.30-11.00. 11.00-11.30. 11.45-12.15 Schooltelevisie. 18.00 Reg. nws. 18.10 Alias Smith en Jones. 18.40 Act. 19.15 v.d. kinderen. 19.25 Alias Smith en Jones.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Sturmfahrt nach Alaska. 21.55 Disc. 22.40 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.05 Klnderprogr. 17.30 Journaal en weer ber. 17.35 Muzikaal amusem.progr. 18.05 Act. en muz. 18.35 Rabe. Pllz und dreizehn Sthule. 19.10 Amusem.progr. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 Vragenspt' Aansl.: Kort journaal. 21.30 Nws uit Oost-« West-Duitsland. 22.15 Journaal, comm. weerber. 22.30 Disc. 23.15 Kort journaal. DUITSLAND III WDR 8 05-11.45 Schooltelevisie. 17.00 Idem. Studieprogr. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 AdA - Recht Soziales. 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Turkt' werkn. 19.15 Hierzulande-Heutzutage. IM Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal S weerber. 20.15 Wort und Antw. 21.00 Ballt: 21.45 Journaal. 22.05 Ballet. BELGIE NEDERLANDS 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Black Beaulv. is:: Tienerklanken. 19.10 Audubon. 19.35 Zet kltcht. 19.40 Med. F9.45 Journaal. 20.10 Qui: 20.40 Morgen komt weer een dag. 21.35 Pils rep. 22.00 Nieuwe films. 22.40 Journaal. BELGIE FRANS 18.05 Journaal. 18.10 Kleuterprogr. 1SJ Spelprogr. 19.00 Les Mohicans de Paris (Tl 19.30 Uitgaansleven en festival. 19.45 Wet' ber. en journaal. 20.15 Le fauve est lacht 21.50 NPuwe films. 22.30 Journaal. Javaanse andijvie 1.5 kg. andijvie 400 gr. magere speklappen 2 uien 2 eetlepels ketjap manis 2 eetlepels slaolie 1 theelepel vetsin aardappelmeel Was de andijvie goed schoon en laai de groente uitlekken. Maak de uien schoon en snijd ze.klein. Fruit ze in de olie bruin. Voeg de vetsin toe Snijd de andijvie in smalle repen er. doe er bij het vlees. Laat de groent' slinken en gaar worden in ongeveer twintig minuten. Maak het gerecht o? smaakk af met ketjap. Bind het voch'. met aangemengd aardappelmeel. IMenutip: kop bouillon met stokbrood, Javaanse andijvie, rijst, fruit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6