Oranje maakt het weer niet 'Nu rustig voorbereiden op wedstrijd tegen de Belgen' "'toed en durf ontbreken in teleurstellend treffen met Noorwegen Sprookjestijden met vier uur trainen per dag Volleybalteams verliezen weer trds verslaat Standard in IEFA Cup-strijd Stand groep 3 Hennie Kuiper in Catalonië tiende Zuiclema remise met Sosonko 617e Staatsloterij Bondsbestuur rapporteert over de controverse Fadrhone- Van der Hart Honkballers gelijk an onze speciale verslaggever ;LO Aan één punt heeft Nederland op 18 november in het duel et de Belgen voldoende om zich te kwalificeren voor de eindronde or het wereldkampioenschap in München. Een uitgangspositie die dankt aan de minimale zege (1-2) op Noorwegen. Een stelling c die het verwierf danzij de klasse van Johan Cruijff, al was het i eenmalig hoogtepunt van Rinus Michels' nieuwe aanwinst, toen i Barry Hulshoff drie minuten voor het einde met een sublieme kbal in staat stelde om te scoren. Daarvóór was Johan Cruijff al- 'anl en maar lijfelijk aanwezig en zag hij geen kans als vanouds invloed ihet spel uit te oefenen. Johan Cruijff speelde in feite zoals het hele team speelde, zonder flair, be houdend, maar vooral: zonder moed. Terwijl het team met een vroege ope ningstreffer de kans kreeg op het doel van de Noren te gaan pompen, bleef Nederland hangen. Op zoek naar con solidatie van de zo vroeg verworven winst. Zonder daarbij één moment te kunnen overtuigen. Het zelfbewuste, ooit eens een kenmerk van het Neder landse clubvoetbal, was zoek. Er school geen spirit in deze ploeg, die zo bang leek voor de Noorse amateurs, van wie verwacht werd dat zij op rehabili tatie voor de 90 nederjaag van het vorig jaar zouden gaan jagen. En terwijl Nederland de Noren op nieuw respect af had kunen dwingen met swingend voetbal, met geache- WALDNIEL (SID) De West- duitse arts Ernst van Aaken, een erkende specialist op het gebied van-de training, vooral voor de lange afstand, is van mening, dat de tijden op de at- letieknummers van 800 tot en met 10.000 en de marathon aan merkelijk scherper kunnen wor den. In het Duitse vaktijdschrift 'Condition' stelt Van Aaken in een artikel 'looptraining van de 'toekomst', dat atleten tenminste vier uur per dag zullen moeten trainen en dagelijks veertig ki lometer lopen. Dokter Ernst van Aaken, die vorig jaar bij Ïeen training op de weg in zijn woonplaats Waldniel door een auto werd aangereden en daar- Ibij beide benen verloor, voor spelt de volgende tijden: 800 m* 1.40.0 (huidig wereldre cord 1.43.7) 1500 m: 3.15.0 (3.33.1) Mijl: 3.30.0 (3.51.1) 3000 m: 8.15 (7.37.6) 5000 m: 12.30.0 (13.13.0) 10.000 m: 26.30 (27.30). Marathon: 1. uur 55 minuten (beste wereldprestatie: 2.8.33.6) De loper van de toekomst zal er volgens dokter Van Aaken als volgt uitzien:- lengte 1.85 tot 1.90 m gewicht 60 kg, hartin- houd 1250 cc, beenlengte 97 cm en polsslag in rust beneden do 40 slagen per minuut. Va onze volleybalmedewerker f VOORBURG De beide Nederlandse iü//e/balteams hebbein in de finale voor de Europese jeugdkampioen- se/lappen wederom het onderspit moe- en delven. In Utrecht verloor het da- nesteam met 03 van Polen via de ijfers 10—15, 14—16 en 7—15. De leren incasseerden in Voorburg even- ens in drie sets een 1215, 815 n 8—15 nederlaag tegen Italië. Het s daardoor nu zeker, dat de beide earns cle onderste plaats in de fi- lalepoules gaan bezetten. BELFAST (Reuter) Het Noordier- ie Ards Belfast heeft gisteravond de eerste Europese voetbaibekerwinst ge boekt- In de een week vooruitgespeel- de wedstrijd tegen het Belgische Stan dard Luik voor groep 2 van het UEFA- -uptoernooi zegevierden de Noord- eren in eigen stadion met 32. De ruststand was 22. Cathcart, MacAvoy (strafschop) en McAteer (strafschop) scoorden voor Ards. Bukal nam beide Belgische treffers voor zijn rekening. veerd en rijk gevarieerd voetbal ook. bleef het zitten waar het zat; wachtte het af en is het in feite nog verder van huis dan het vóór het openbaar worden van de problemen tussen Cor van der Hart en Fadrhonc al was. De spelers van .dit Nederlands elftal im mers, haddeij hun keus waar kunnen maken. Hadden de ploeg dat zelfver trouwen kunnen geven, die het aan stonds in het alelsbeslissende gevecht in het Olympisch Stadion tegen België nodig heeft. Nederland weigerde, zoals het in het verleden altijd heeft verzuimd de ge boden kansen te grijpen. Het gaf een 1—0 voorsprong nogal kinderlijk uit handen. Oranje was in paniek, toen de scheidsrechter Wim van Hanegem met een rode kaart tot kalmte trachtte te manen. Alsof de gelouterde profs van Ajax en Feyenoord voor het eerst van hun leven voor een zo belangrijk duel stonden Het nationtle team ook heeft met de wanprestatie die het in Oslo leverde. Van der Hart en Fadrhonc niet dichter bij elkaar gebracht. In hoeverre die benarde situatie tussen de beide bonds-1 coaches de houding van dit team heeft beïnvloed, blijft moeilijk te peilen. Zeker is wel. dat dit Oranje te on rustig is voor werkelijk grote klussen. Het liet zich te simpel door incidentjes beïnvloeden. 1-Iet afkeuren van een treffer van Milhren bijvoorbeeld in cle tweede helft, bracht het team volledig van de kook. Wim van Hanegem heerste niet, zoals hij dat kan. Jansen en Mühren steun den hem als nauwelijks zichtbare pion nen. In hoeverre ook daar het gemis van Keizer van waarde was, blijft een al even sterke hypothese. Een nega tieve verrassing was dit optreden in Oslo zeker, want juist in de Noorse hoofdstad lagen immers zoveel facto ren, die Nederland kracht hadden moeten geven. De vroege openingstreffer van Johan Cruijff (in de zevende minuut) had de/ ommekeer moeten zijn. Van dat doelpunt, overigens het resultaat van een magnifieke actie van Ruud Krol en Willy Brokamp (de MVV-er werd knap gelanceerd door Krol en trok de bal uiterst zuiver op het hoofd van Johan Cruijff, 01) werd een bevrijdende uitwerking ver wacht. En juist dat verfrissende, de inspiratie om het zelfvertrouwen in een complete show op te voeren ont brak. Het Nederlands elftal miste de gretigheid om tot een werkelijke Na een voortreffelijke aanval via Krol en Brokamp, kopt Johan Cniijff Nederland naar 1-0. Na dit moment slaagde Nederland er niet meer in nog staaltjes van hogeschooivoetbal te laten zien. Nederland België Noorwegen IJsland krachtsexplosie te komen. De weten schap, dat ook met de toen bereikte 01 stand, Nederlands florissante uit gangspositie gehandhaafd bleef, voed de Oranjes behoudzucht, Remde het persoonlijke initiatief en damde de brutaliteit van de complete ploeg in. Bovendien speelde de factor, dat Noorwegen met name in de aanval meer kwaliteit bevatte dan werd ver ondersteld, een overheersende rol. Tom Lund, de getrucle derde divisie speler vestigde voortdurend de aan dacht op zich en Harry Hestad toonde zich ook niet ongenegen om de Neder landse afweer onplezierig te verrassen. Nochtans had Nederland zelfs in dat eerste speelpart, toen de Noorse ener giebronnen nog rijkelijk gevuld waren, toe moe^n slaan. Op basis van zijn surplus aan routine, maar ook met een simpele toepassing van de over dosis aan kwaliteit had men de Noorse werklust kunen beteugelen. Had men de zwakke Noorse dekking vooral op het middenveld af moeten straffen. En dat gebeurde niet. Nederland hield zich in, groepeerde zich op het middenveld, waar de .spelerskluwen tot een compacte massa uitdijde. Willy Brokamp liet zich opslokken in dat middenrif, ontnam de ploeg de kans om diep te soelen. En uit dat sta tische middenveld zocht niemand het avontuur. Niemand, die zich losweekte. ADVERTENTIE AMPOSTA (AFP) De Spanjaard Jesus Manzaneque heeft gisteren de proloog gewonnen van de Ronde van Catalonië. Het was een tijdrit over een afstand van 4.735 kilometer, die Man zaneque overbrugde in 6 minuten en 9.8 sec. Tweede werd Luis Ocana. De Nederlanders Hennie Kuiper eindigde als tiende in 6.20.9. LEEUWARDEN (ANP) De tweede partij uit de beslissingsdriekamp om net Nederlands schaakkampioenschap 's tussen Zuidema en Sosonko in re mise geëindigd. Sosonko, die in de eerste partij van Enklaar won, leek aanvankelijk tegen Zuidema in moei lijkheden te komen omdat zijn koning geen veilige plaats kon vinden. Via een pion-offer bereikte hij evenwel een eindspel, waarin zijn zwarte loper- paar op volle toeren draaide. De partij, die in eerste instantie werd afgebro ken met stukwinst voor Sosonko tegen dne pluspionnen van Zuidema, werd in tweede zitting snel remise. Wits Zuidema. 'wart: Sosonko. 1. e2-c4, C7-C5, 2. Pgl-fS. Pb8.c6, 3. d2-d4, c«d4, 4. Pf3xd4, Pg8-f6, 5. Pbl-c3, d7-d6, 6. wi-g5, e7-e6. 7. Ddl-d2, a7-a6, 8. 0-0-0, M8-d7, 9. f2-f4b7-b5, 10. Lg5xf6. g7-f6. 11. ;°™c8, Ld7xc6, 12. Dd2-e3, Dd8-e7, 13. i'U-d3, h7-ll5, 14. Thl-fl. Lf8-Il6, 15. Kcl-bl, ns-h4, 16, De3-h3, 0-0-0, 17. f4-f5. Kc8-b8. 18 'c3-e2, Td8-g8. 19. f5xe6, f7xe6, 20. Dh3xh4, 21. Dh4xf6, De7xf6, 22. Tflxf6, Ui6-g7, 23. Tf6-e6, Lg7-e5, 24. Pe2-g3. Tg2xh2. 2; £83-fl. Th2-hl. 26. c2-c3, Th8-g8, 27. £<»-«. Thlxdl, 28. Pe3xdl, Tg8.g2, 30. Kc2-b3. Tg2-d2. 31. Ld3-c2. a6-a5, 32. Pdl-e3, W5-f4, 33. Pe3-f5 a5-a4, 34. Kb3-a3, Lc6-d7, 45. Te6-e7. Ld7xf5, 36. e4xf5, Td2xc2. 37. 'M8, d6-d5:38. Te7-e6, Lf4-cl, 39. Te6-b6t, Trfit'in 40TbCxbS. Kc7-c6, 41. Ka3xa4, !.c2-'2'42. Tb5-b8, Tf2xf6, 43. Tb8-c8t, Kc6-b6. •rik ?,c8-d8- Tf6-f5, 45. c3-c4. d5xc4, 46. Ka4-b4, V. i' 47- b2"b3' Kb6-c7, 48. Td8-dl. Remise. aiand: i. Sosonko 1V& uit 2, 2. Zuidema V6 12 september 1973 Eerste trekking hkuvwotzkw- Prijzen van 10, zijn gevallen op nummers eindigende op: 8 50, zijn gevallen op nummers eindigende op: 88 50, zijn gevallen op nummers eindigende op: 77 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 049 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 996 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 899 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 941 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 4543 Een prijs van 2.000,— is gevallen op het nummer: 045051 f 2.000,— is gevallen op het nummer: 004840 2.000,— is gevallen op het nummer: 068695 2.000,— is gevallen op het nummer: 082224 2.000,— is gevallen op het nummer: 024410 De prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: 016796 25.000,— is gevallen op het nummer: 018831 Een extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie D op het nummer: 065019 En een troostprijs van 1.000,op nummer: 065019 van elk van de andere series Een extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie E op het nummer: 068208* En een troostprijs van f 1.000,op nummer: 068208* van elk van de andere series ATTENTIE: op een met een gemerkt nummer is ook een van de lagere prijzen gevallen Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd Niemand ook, die de mogelijkheid be nutte om de snelheid van René van de Kerkhoff enig rendement te geven. En eigenlijk was die ontwikkeling een logisch gevolg van de opstelling. Daar in lag het namelijk als een consequen tie opgesloten, dat het aanvalsspel zich vooral over de linkerflank zou afwikkelen. Een Mühren en een Van Hanegem op het middenveld zijn zui ver links georiënteerde spelers en Wil ly Brokamp kreeg op zijn wing, zo is Cruijff's gewoonte nu eenmaal, regel matig visite van het kostbare bezit van Barcelona. Slechts één man had aanvankelijk de moed om die starheid in het Neder landse aanvalspatroon te doorbreken. Barry Hulshoff leidde, zijn rushes de andere kant op, daaruit vloeide ook het meeste gevaar voort. Toen Tom Lund. de Noorse spits, toonde hoe ge vaarlijk hi.i kan zijn, werd ook Huls hoff voorzichtiger. Ondanks de prik kels, die Epie Drost hem met een vlekkeloos optreden als libero toch moet hebben gegeven. Drost corrigeer de uitstekend, speelde zelfverzekerd, en ontplooide initiatieven. Daar school niet Nederlands grootste probleem. De spelers lieten zich te nadrukkelijk overmannen door de idee dat zij met risicoloos voetbal naar het einde moes ten. Omdat het in hun gedachtenwe- rp]d kennelijk niet opkwam dat de Noren zouden kunnen scoren. En dat bleek even foutief te kunnen uitpakken- Al had dat nog voorkomen kunnen worden als Willy Brokamp in de eerste helft wat doortastender was opgetreden, toen hij alleen op het Noorse doel afstormde en zelfs al de keeper gepasseerd was. Het had ook voorkomen kunnen worden als Oranje in dat eerste deel van de tweede soeel- oeriode wat slagvaardiger uit de start blokken was gekomen. Vooral ook om dat de Noren met hun apatisch gedrag hun erkenning in de Nederlandse klas se leken te verraden. Maar Nederland miste de moed om de Noorse stellin gen plat te gooien, nm de oppositie te overdonderen. Verder dan een hard schot van René van de Kerkhof op de knieën van de doelman kwam het niet. Verrassend was het dan ook nauwe lijks dat de Noren zich daardoor van rijkere kansen bewust werden. Met lange passes activeerden zij de Neder landers en uiteindelijk kwam er de pa niek Toen Jan van Beveren door He- stad gepasseerd werd. Dat was na een half uur in de tweede helft en eigenlijk stond die treffer mo del voor dë chaos die zich toen in de afwikkeling van het spel voltrok. Een inïcident, dat Willem van Hanegem een gele kaart opleverde, zaaide ver ontrusting in de Nederlandse' afweer. Het reageerde nauwelijks toen Lund de bal op Van Beveren prikte. De Ne derlandse doelman liet het leer los en Harry Hestad profiteerde resoluut (1—1). Het enige dat Nederland daarop te doen stond, was het ontwikkelen van een laatste explosie. Met Arie Haan op de plaats van Willem van Hanegem leidde dat tot een adequate aanblik. Even rommelig leek Nederland ten onder te gaan. De Noorse amateurs bleven aanvankelijk overeind. Het was tenslotte de absolute klasse van Johan Cruijff die Nederland van een blamage van een puntenverlies bespaarde. Zijn hakje op Hulshoff werd uiterst knap in een treffer geëffectueerd, tot grote opluchting van de Nederlandse tecnische staf NoorwegenNederland I2 <01) 7. Cruijff 0—1, 77. Hestad 1—1. 88. Hulshoff 1—2. Scheidsrechter: Wright Nrd.-Ierland). Toeschouwers: 20.000. Noorwegen: Geir Karlsen; Helge Karlsen, Jan Birkelund, Svein Groendalen, Jan Hov- dan; Jan Kristiansen, Per Pcttersen, Svein Kvia: Harraid Sunde (Johanssen), Harry Hestad. Tom Lund. Nederland: Jan van Beveren; Dick Schnei der. Epi Drost. Barry Hulshoff, Ruud Krol: Wim Jansen. Willem van Hanegem (Arie Haan), Gerrie Mühren. René van de Kerk hof, Johan Cruijff. Willy Brokamp. POUL ANNEMA OSLO Het bondsbestuur van de KNVB zal ambtelijk rapport uitbrengen aan het bestuur be taald voetbal waaronder het Ne derlandse elftal ressorteert over de in Oslo duidelijk verscherpte controverse tussen de bondscoa- ches dr. Frantisek Fadrhonc en Cor van der Hart. Bondsvoorzit ter Wim Mculeman heeft dit woensdagmiddag In Oslo meege deeld. De rapportage zal worden opge dragen aan het enige bestuurs lid van de sectie betaald voetbal In de Noorse hoofdstad, Hennie van Dalen, die tevens deel uit maakt van het bondsbestuur. Henk Burgwal, secretaris-pen ningmeester van de KNVB zal nog deze week een gesprek heb ben met de beide functionaris sen. 'Ik heb goede hoop,' aldus de heer Burgwal, 'dat daarbij de problemen worden opgelost. Je moet het zo zien: we zijn een rederij met acht schepen acht elftallen in de vaart. Daarop zitten zeven kapiteins en één admiraal. Die admiraal is Fadrhonc. Er is nooit sprake geweest dat bij het Nederlands elftal twee kapiteins op de brug staan. Fadrhonc is en blijft de verantwoordelijke man. Als we onverhoopt de eindronde in West-Duitsland niet halen wordt hij ter verantwoordtng geroepen.' De secretaris-penningmeester gaf onomwonden toe dat de te- eenstelling tussen Fadrhonc cn Van der Hart de laatste dagen ernstige vormen heeft aangeno men. 'Dat Van der Hart ook dinsdagavond bij de training niets te doen kreeg', zei hij, 'was gewoon het gevolg van het feit dat Fadrhonc ontstemd was over de uitlatingen van Cor van der Hart in het openbaar. Van beide kanten zijn er fouten ge maakt. Het zou bijvoorbeeld veel beter ziin geweest als ze samen een plan voor de trai ning hadden opgesteld. Fadr honc had dan met zijn 'goede noir' nan kunnen toezien van de Mbnne, terwijl Van der Hart en het veld de oefeningen leid de. Overigens ben ik blij dat '•«ze controverse nu aan de dag treedt en niet later in een be slissend stadium van de voor ronde.' Van onze honkbalmedewerker HAARLEM Het Nederlands honk balteam heeft ook de tweede wedstrijd tegen Taiwan niet in winst kunnen om zetten. Na negen innings spelen stond de 33 score op het bord en zou nor maal een verlenging moeten volgen. In verband met het koude weer en het feit dat ook nog het duel tussen Jong Oranje en Nederland B moest worden afgewerkt, werd van verlengen afge zien. Tawain had na drie innings een veilig lijkende 30 voorsprong genomen op het teleurstellende werpen van Win- neke Remmerswaal (3-1-5 na drie in nings). Op het werpen van Fakkers (Celeritas), die in de zes innings tot de cijfers 5-0-4 kwam, had Taiwan ech ter geen kans meer. Charles Urbanus reduceerde in de zevende innings de achterstand via een flonkerende home run tot 31, waarna in de achtste slagbeurt nog twee Nederlanders de thuisplaat konden passeren. Harry IIcstad (ex ADO) verliest een kopduel van Dick Schneider. Hestad scoorde het doelpunt voor de Noren. BASKETBAL Tien da^en voor het be gin van de nieuwe competitie heeft do Zandvoortse eredivisie-vereniging Lions toch nog een sponsor gevonden. Typsoos. een Rotterdams bedrijf, bleek bereid honderdduizend gulden te steken in de Zandvoortse club. De Zandvoortse club werd voorheen financieel gesteund door de Raad en Daad. Deze ging echter fail liet. SCHAKEN Jan Timman kwam in de achtste ronde van het internationale Tsji- gorln-herdenklngstoernool in Sochi remise overeen met de Zweedse schaker Ulf Ar.»- dersson. Voorts eindigde de afgebroken partij tussen Timman en de Joegoslaaf Rucavlna uit de zesde ronde zonder ver der spelen in een remise. Na, acht ron den bezet Tal de eerste plaats met zes punten, gevolgd door Spasski (5.5) en Timman f5). TENNIS De Tsjech Jan Kodes heeft tijdens de eerste rbnde herenenkelspel van het internationale tennistoernooi in Aptos (Californië) een verrassende ne derlaag geleden tegen de 23-jarige Ame rikaan Dick Bohrnstedt. De Wimbledon- kampioen ging ten onder met 4-6 3-6. Ko des, die veel last leek to ondervinden van de grillige schaduwen op de baan, was als eerste geplaatst. Voorts verloor de als vierde gerangschikte Zweed Björn Borg f 17) met 3-0 4-6 van de Amerikaan Tom Leonard. Fadrhonc:Dit team is geïnspireerd aan de wedstrijd begonnen OSLO Natuurlijk was er weer wat tevredenheid bij bondscoach Frantisek Fadrhonc na de over winning op Noorwegen. Maar de vermoeide uitdrukking op zijn ge zicht verried toch ook. dat hij tij dens het duel gevreesd heeft voor het stukje reputatie dat Oranje mog over heeft. De vrees om in een nadelige positie aan het sleu telduel tegen België te beginnen heeft ook minutenlang boven de druk bezette spelersbank langs de kant gehangen. Daarom ook stelde Fadrhonc toen zijn spelers de douches hadden opgezocht: 'Dit resultaat geeft ons in ieder geval de kans ons nu in alle rust voor te gaan bereiden op de twee de wedstrijd tegen hadden we nodig'. De ene helft van het begeleidende duo had ook meteen al enkele ver klaringen klaar voor de weinig impo nerende prestatie van het team. 'Ik moet voorop stellen, dat dit team zeer geïnspireerd aan deze wedstrijd is be gonnen. Er zijn echter twee dingen gebeurd die het falen bepaald hebben. Dat was op de eerste plaats de gemiste kans van Brokamp vlak voor rust en op de tweede plaats het doelpunt van Gerrie Mühren dat afgekeurd werd. Het zat ons gewoon niet mee op die momenten. Daar komt dan nog bij, dat het veld in een erbarmelijke staat ver keerde. Dat was zeker niet in het voor deel van ons'. Meer nog dan de gemiste kans en het afgekeurde doelpunt, werd het duel België. Dat bepaald door de treffer die Harry Hestad kort voor het einde maakte. Jan van Beveren protesteerde in de eerste aanleg heftig tegen de beslis sing van scheidsrechter Wright om gedecideerd naar het midden te wijzen. Van Beveren: 'Ik had de handen op de bal, toen ik Hestad aan zag komen. Hij hield geen moment in, maar liep door en trapte de bal uit mijn handen. Daar om protesteerde ik'. Nederland houdt nog een minder ple zierige erfenis over aan het duel van gisteravond. Willem van Hanegem zal in het beslissende duel tegen België niet van de partij kunnen zijn. Hij kreeg eerder in de eerste wedstrijd te gen de Belgen al een gele kaart voorge houden. Voor Cruijff lijken de conse quenties dankzij zijn blanco gele kaar ten. strafblad minder ernstig. Over die bestraffing zei scheidsrechter Wright: 'Johan Cruijff zei tegen mij dat ik maar eens naar mijn grensrechter moest gaan omdat die heel anders over het geval (Van Hanegem, red.) dacht. Dat was misschien wel zo, maar de manier waarop Cruijff dat tegen mij zei stond mij in het geheel niet aan. Daarom heb ik hem de gele kaart gegeven.' Cor van der Hart stipte vooral aan, dat dit Nederlands elftal zich niet aan de opdracht had gehouden. Van der Hart: 'Er werd opnieuw veel te veel door het midden gespeeld. Dat zijn dingen die je honderd keer kunt zeg gen en honderd keer geloven ze het ook. Maar als ze eenmaal op het veld staan, dan zijn ze alles weer vergeten. En je zit zelf langs de kant, je macht is dan te beperkt om nog in te grij pen'. POUL ANNEMA )UW/KWARTET ÜU.'vUfclUvAG 13 .-(.I-1I..MBGK 1973SPORT T13 K15

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15