Mooiste zomer sinds 1959 dichtbij Grondstation in Burum voor telefoneren via kunstmaan onmentaar Alleen de 'metaal' had pech f ranse glorie r^liddel en doel Ijsmachine zoek - geen operette op de schaats het weer Nazomer voor wie is die muziek? Binnenkort automatisch bellen met VS 'Grafschrift' voor eenden TgprawMBis MiAifajojDEri 'j|iNSli%Ji/'i|i, -sÉfijl houtdieet heimwee «6 DUW/IKWiAfiiTET VMJDiAiG 7 EE: TE'IB^K J BINNENLAND T5/K7 'misdaad' van ds. Berthier Perre- aux, die door de Franse autoriteiten zijn kudde van Noordafrikaanse «iders in Marseille is weggesleept, jtaat hierin, dat hij hun niet alleen irde lezen om beter in de Franse itschappij te kunnen functioneren, aar dat hij hun ook leerde nadenken er hun rol aan de marge van de Janse welvaart, k evrouw Perregaux, die in Marseille achtergebleven om het werk van ar man draaiende te houden heeft n van onze redacteuren erop gewe- dat het lot dat haar man en hun zin nu treft, reeds vele jaren duizen- n Noordafrikanen bedreigt en hon- rden van hen ook getroffen heeft. fttk hierin is ds. Perregaux solidair worden met zijn kudde. Maar uit- jzing is nog lang niet het ergste dat itenlandse werknemers in Frankrijk a overkomen. politie voert een open jacht op n en zij worden door hun mede-ar- iders en door andere burgers dage- ks beledigd en vernederd. Hondcr- n Noordafrikanen hebben iri Frank- k martelingen moeten ondergaan een aantal van hen zijn door de ilitie of door ongeüniformeerde ansen gelyncht. et zijn uitingen van eenzelfde natio- al meerderwaardigheidscomplex dat t leger ertoe brengt, ver van de ei- i atmosfeer kernproeven te nemen dat de industrie toestaat, de rivie- met tonnen vuil vergiftigd het nd uit te laten stromen. De Franse depolitie breekt jongemannen het rt en de ledematen en onteert hun "5% rloofdes en slaat arbeiders naar bc- ven de fabrieken in of uit. En dat gebeurt namens een, regering aarvan sommige leden een zodanige chtsopvatting hebben, dat de televi- ware zij vrij, een jaar lang de hele ig Watergate-uitzendingen zou kun- in verzorgen. Is Frankrijks buurland aan de ande kant van de Rijn zich zo zou mis- agen, zou de hele wereld rechtop :an. Nu kan men zich alleen afvra- loz^n- h°evee' radioactiviteit de Fransen ptejog aan de atmosfeer moeten toevoe- neitn. hoeveel kalium er nog door de lijn moet stromen en hoeveel Arabic- in er nog moeten worden vermoord, reiir het buitenland in actie komt. hijén ding is maar goed. Frankrijks be- iefte aan 'glorie' heeft tot dusver rïfrhinderd, dat in West-Europa een ijn'phte gemeenschap ontstaat. Met dit frankrijk zo'n gemeenschap "te vor- net\, zou een onwaardig huwelijk bc- ilekeucn ofwel, zoals de Fransen Eggen een mésalliance. (iemand zal de AR-senator prof. dr. hristiaanse verdenken van goklust, of elfs maar van sympathie voor hen ie wèl het hazardspel beminnen. )aar is hij een veel te principieel man oor. Toch heeft hij. als enige van de iR-fractie in de Eerste Kamer, zijn tem gegeven aan een wetsontwerp dat an de speelzucht van sommige Ne- erlanders tegemoet wil komen door e invoering van casino's en een lotto logelijk te maken. Het argument raarmee prof. Christiaanse zijn stem- edrag verdedigde, ontleende hij aan e bepaling, dat de bedragen die mulraks vergokt zullen worden, voor ei en deel ten goede komen aan de ion portorganisaties, ook aan die van hristelijke signatuur. m«)eze redenering komt erop neer, dat aio cd el ijk verwerpelijke bezigheden aan gemoedigd, althans toegelaten, mogen tenworden, als de opbrengst ervan maar o^ioor een goed doel wordt besteed. Er "Js, weinig fantasie voor nodig om in te :ien. dat deze gedachtengang zowel -oor de deugnieten als voor de mis- Ê'Jeelden in onze samenleving ongeken- le perspectieven kan openen. Wat zou o irof. Christiaanse denken van de op- ichting van een staatsfabriek voor ti narihuana. waarvan de winst naar het °5i wakzinnigenzorg? Of van een bor- ing van Veronica op voorwaarde dat ar de opbrengst wordt besteed aan de n wakzinnigenzorg? Of can een bor deelbelasting ter verhoging van de ontwikkelingshulp? Doch genoeg geschertst. Dat het doel, ""hoe nobel ook. de middelen niet hei ligt, is prof. Christiaanse natuurlijk wel bekend. Maar ook sportliefde maakt blijkbaar blind. EINDHOVEN De NS. een expediteur in Nederland, één in München en vele anderen zijn gisteravond koortsachtig aan het telefoneren geweest met ve le plaatsen in Europa. Zij wa ren op zoek naar een ijsmachi ne, geladen op een spo>orwegwa- gon, die 20 augustus uit Athene was vertrokken, maar niet was aangekomen in Eindhoven. Daar zou vanavond de ijsoperet- te lm wiessen Rössl uitgevoerd door het Deutsche Eistheater Berlin in première gaan. Alles is gereed, de artiesten zijn er. maar de machine die het onont beerlijke ij smoet maken, is zoek. Als de machine op de plaats van bestemming zal zijn, zal het nog tien uur duren voor zij een laag ijs heeft geprodu ceerd. De pret gaat vanavond dus niet door. Van onze weerkundige medewerker AMSTERDAM Toen er in liet voorjaar berichten binnen kwamen over krachtige erupties op de zon. durfden we hieraan niet direct de gedachte aan een ouderwets-achtige zomer aan te L -;l verbinden. We meenden er dan ook goed aan te doen te waar schuwen tegen een te groot op timisme, er is al koffiedikkijke- rij genoeg. Onze medewerker in Breda viel ons bij, maar wees er op, dat we perioden zoals 11, 2 en 22 jaar toch wel goed in de gaten moesten houden. Hij schreef ons op 12 mei: 'Wanneer drie vier jaar na een zonnevlekken-maximum de zonne-activiteit (vlammen en derge lijke plotseling toeneemt, zoals in het afgelopen voorjaar, kan het voorko men, dat de volgende zomer of warm of koud is, afhankelijk van de ligging van de blokkerende hogedrukgebie- den.' Inmiddels weten we, wat we toen nog niet wisten: dat de zomer van 1973 de mooiste sinds 1959 is geworden. Alle drie zomermaanden hebben veel goed zomerweer gebracht, alleen juli viel wat tegen. Er was in het voorbije seizoen dan ook niet in alle gevallen een waterdichte afscherming van het zomerweer door hogedrukgebieden. Wat dit betreft drukten 'Skandinavic en Rusland' te weinig naar het westen door en behield het Azoren-maximum soms te veel vrijheid van handelen. We hebben uiteraard van het Azoren- maximum veel geprofiteerd, vooral wanneer uitbouwsels ervan naar Bre- tagne of het Kanaal oprukten. Wan neer er echter een te sterke hogedruk- opdringing in noordelijke richting op de Oceaan plaatsvond, konden regen en buienstoringen vlot via Schotland de Noordzee bereiken en wanneer daarna de luchtdruk in Skandinavië zakte, zat je er met het vakantieweer volslagen naast. Zo viel jammer ge noeg de' slechtste periode van het weer precies in de 'metaalvakantie' van 14 28 juli. In Oud-Beijerland bedroeg het aantal neerslagdagen toen negen met een totale neerslagsom van ruim 58 mm. Anders dan de vorige zomer werden de lage landen vrijwel niet geteisterd door hoogte depressies oftewel kou- deputten. In enkele fasen van de zo* mt'r 1973 heeft er wel één boven het Alpengebied gehangen, waardoor het gebeuren kon, dat Nederlandse vakan tiegangers uit wanhoop terugreden naar Drente, om daar de rest van hun vrije dagen op te souperen. Dat was toen wolkbreuken in 24 uur meer dan honderd millimeter water deden neer gutsen. £8 .0 A'' Dagjesmensen zoeken verkoeling in het IJsselmeer, bij de Amsterdamse Schellingwoudebrug. '59: 27; zomer '47: 45 Zonneschijn De zon scheen in De Bilt gedurende 698 uren tegen 607 normaal. Terug gaande vinden we pas in 1959 méér zonneuren. Zomer '73; 698 uur (afwijking 91) Zomer '72: 528 uur (afwijking 79) Zomer '71: 584 uur (afwijking 23) Zomer '70: 647 uur (afwijking 40) Zomer '69: 540 uur (afwijking 67) Zomer '63: 513 uur (afwijking s94) Zomer '59: 797 uur (afwijking +190) Juni '73 was met 223 uren de zonnig ste, juli met 181 uren de minst zon nige zomermaand. Neerslag De hoeveelheid neerslag was overal onder normaal, vooral in Zeeland en in Limburg, Gelderland en Twente. Ge middeld over het heli? land viel er (voorlopig) ongeveer 155 millimeter neerslag tegen 214 normaal. Zomer '73: 155 mm (afwijking 59) Zomer '72: 259 mm (afwijking +45) Zomer '71: 200 mm (afwijking 14) Zomer '70: 190 mm (afwijking 24) Zomer '69: 256 mm (afwijking +42) Zomer '59: 140 mm (afwijking 74) Conclusie: de zomer van 1973 was be halve de zonnigste, ook de droogste van de laatste bijna vijftien jaar. Temperatuur De gemiddelde etmaaltemperatuur in de meteorologische zomer (1 juni— 1 september) was in De Bilt: 16.9 gra den Celcius (afwijking +0.5). Ter vergelijking: Zomer '72: 15.4 gr. C (afwijking 1.0) Zomer '71: 16.1 gr. C (afwijking —0.3) Zomer '70: 16.8 gr. C (afwijking +0.4) Zomer '69: 17.0 gr. C (afwijking +0.6) De zomer van '73 was dus de warmste van de laatste vier jaar. Twee contrasten: Zomer '62: 14.6 gr. C (afwijking 1.8) Zomer '59: 17.4 gr. C (afwijking +1.0) Wanneer we de gemiddelde dagelijkse maximum-temperatuur als uitgangs punt nemen, maatstaf voor de warmte overdag, is de huidige zomer wél de warmste sinds 1959 geweest, met een gemiddelde van 22 graden Celsius (normaal 21.5). In de zomer van 1959 was dit cijfer één volle graad hoger. De Bilt telde twintig zomerse dagen, van 25 graden of warmer, twee meer dan normaal. Ter vergelijking: zomer '72: 9; zomer '71: 11; zomer '70: 24: zomer '69: 23; zomer '62: 3 zomer Nederland loopt met deze ontwikke ling bepaald niet voorop, er zijn al 67 grondstations in 50 verschillende lan- den. Maar de PTT heeft rustig ge wacht tot een eigen station verant woord zou zijn om het groeiende aan tal internationale gesprekken af te wikkelen. Tot nog toe konden die tot stand komen via gehuurde capaciteit in soortgelijke stations in West-Duits- land en Frankrijk. Volgens de berekeningen zou dat hu ren van extra-capaciteit tegen het eind van dit jaar duurder worden dan het hebben van een eigen station. De overeenkomst met de beide hoofdaan nemers Philips' Telecommunicatie en Stork Amsterdam werd in 1969 gesloten. De PTT verwacht trouwens een snelle groei van het internationale telefoon verkeer, met name met Amerika, dat in de loop van volgend jaar voor tele foonabonnees automatisch bereikbaar zal worden. 'De mogelijkheid van au tomatisch bellen levert in het alge meen een omzetstijging van 20 pro cent op', aldus ir. J. Th. R. Schreu- der, chefvan het bureau Grondstati ons van de PTT. Afgezien van dit eenmalige effect rekent men met een uitbreiding van het verkeer met 20 pot. per jaar. Aan het eind van dit jaar denkt men in Burum 77 gelijktijdige gesprekken te kunnen behandelen, in 1975 130. Binnenkort volgt een verbinding met een vierde grondstation op Martini que, vanwaar met een korte zeekabel Curagao bereikt kan worden. Burum is een van de weinige grond stations zonder faciliteiten voor de verwerking van televisieprogramma's, die ook via de Intelsaat kunnen wor den overgebracht Men ziet daar bij de PTT geen brood in, omdat wij via het Eurovisie-net toch al met ver scheidene grondstations in verbinding staan. Bijna alle t.v.-beelden komen via Spanje binnen, dat hiervoor name lijk de goedkoopste tarieven hanteert. Zeker is Burum het enige grondstati on zonder tv-faciliteiten dat toch ont- vangstapparatuur voor transatlanti sche beelden heeft. Dat was dan meer ten gerieve van Philips, welk bedrijf Van onze weerkundige medewerker De weerkaart van gisteravond met do minerend continentaal hogedrukge- bied wekte vertrouwen. Tot op het weerschip A tussen IJsland en Groen land steeg de luchtdruk. Het zal de volgende dagen dan ook wel blij ven nazomeren met 's middags vooral in het binnenland zon en temperatu ren daar tot circa 25 graden Celsius en elders 20 graden. Gistermiddag is het onder andere in het Franse Auxerre ten zuid-oosten van Parijs en Toulon 33 gr. geworden, in Keulen 32 en Düsseldorf 31 graden. Biarritz in zuidwest Frankrijk tapte 11 mm uit een onweer aj. Uitgebreid onweer werd ook gemeld uit Tsjechoslowakije: één station meldde zioaar onweer en hagel en meer dan 10 mm neer slag. De afgelopen zomer is in Uithuizer- meeden met 215 mm. veel minder droog geweest dan in Nieuweschans met 145 mm. Wognum meldde 202 mm., Rotterdam 195, Andijk 188, Amster dam 183, Alkmaar 182, Arnhem 173, Bussum 169, Almkerk 162, Oudbeier land 151, Scheveningen 142, Nunspeet 140, en Nijmegen 136 mm. Normaal is van 155 op de Waddeneilanden tot 240 mm. in Overijssel. In augustus kreeg Doetinchem met IV/2 mm neerslag erg weinig. Minder regen nog viel er in Marseille met 7 mm., La Coruna in Noord-Spanje 4 mm., Madrid 2 mm., en Alicante, min der dan 1 mm. De grootste neerslag in Spanje was 42 mm. in Barcelona, in Frankrijk 76 mm. in Mühlhouse tus sen Brest (34 mm.) en Nantes (18 mm.) was enig verschil. De geringe neerslag in Spanje hing samen met de aanwezigheid van hogedrukuitlopers van de Azoren: de gemiddelde baro meterstand van augustus was in La Coruna 1020.5 millibar, Palma op Mal- lorca berekende een gemiddelde au- gustus-etmaal temperatuur van 26.1 gr. Celsius, Sevilla 29.1, Madrid 25,4, Marseille 25.2 graad Celsius tegenover Weerrapporten van gisteravond 19 uur, Brest en Boulogne respectievelijk 17.2 en 16.4 gr. C. In De Bilt was het war mer: 17.7 gr. C. Verduidelijking: het aantal zomerse dagen was in 1959 in totaal 37 (de zomer alleen 27) en in 1947 respectievelijk 62 (45). OPKLARINGEN MIST REGEN óflQt BEWOLKING 10 MAX.7ENP. 70 MIN. TEMP. WINDRICHTING i maximumtemperaturen en van 7-19 uur. neerslag Amsterdam onbewolkt 22 0 De Bilt onbewolkt 22 0 Deelen geheel bew. 22 0 Eelde zwaar bew. 20 0 Eindhoven onbewolkt 24 0 Den Helder mist 21 0 Luchth. Rtd. onbewolkt 22 0 Twente onbewolkt 27 0 Vlissingen onbewolkt 21 0 Zd. Limburg onbewolkt 28 0 Aberdeen regen 11 0.2 Athene onbewolkt 29 0 Barcelona half bew. 27 0 Berlijn onbewolkt 29 0 Bordeaux licht bew. 26 2 Brussel onbewolkt 24 0 Frankfort licht bew. 31 0 Genève onbewolkt 28 0 Helsinki zwaar bew. 14 0 Innsbrück half be\y. 29 0 Kopenhagen half bew. 20 0 Lissabon licht bew. 24 0 Locarno onbewolkt 27 0 Londen onbewolkt 26 0 Luxemburg regenbui 31 1 Madrid zwaar bew. 27 0 Malaga onbewolkt 32 0 Mallorca half bew. 29 0 München licht bew. 27 0 Nice onbewolkt 27 0 Oslo zwaar bew. 18 0 Parijs onbewolkt 30 0 Rome onbewolkt 31 0 Split onbewolkt 31 0 Stockholm zwaar bew. 19 0 Wenen weerlicht 31 0 Casa Blanca onbewolkt 25 0 Istanboel onbewolkt 25 0 Koog water 8 september Vlissingen: 10.58- 23.28, Harlngvlietslulzen: 0.02-12.46. Rotter dam: 1.17-13.45. Scheveningen: 12.21. IJmui- den: 0.24-13.03. Den Helder: 3.23-15.50, Har- llngon: 5.47-18.23, Delfzijl: 8.22-21.11. onder redactie van loes smit Het jaar spoedt zich naar 1 okto ber en die datum zou een omme keer in ons levenspatroon kunnen betekenen. Mensen reppen zich na gedane arbeid naar huis, slikken snel een hapje warm eten en dui ken in bed om een paar uur goed te slapen. De wekker staat op een uur of één. Als die afloopt, vliegt de slaper klaarwakker overeind. Hij kleedt zich aan, pakt iets te eten en te drinken, zet z'n koptele foon op en gaat de hele nacht lek ker lui luisteren naar pop- en an dere muziek. Toegegeven: voor zo'n gang van zaken zijn wel een paar voorwaar den nodig: per 1 oktober moet de radio echt de hele nacht gaan uit zenden (wat nog een beetje te be zien staat), je moet er helemaal ra- diogek en popmuziekgek voor zijn en eigenlijk ook een tikkeltje ge- woon gek. Want toie doet zoiets nou, 's nachts luisteren in plaats van slapen tenzij je 's nachts moet werken natuurlijk en daar best eén opwekkend muziekje bij kunt gebruiken? Als die nachtuit zendingen ooit werkelijkheid wor den, hoeveel mensen zullen er dan dankbaar naar luisteren, ivat voor soort muziek zullen ze willen ho ren en voor wie zijn die uitzendin gen eigenlijk bedoeld? De Binnenkant-redactie van 'Studi- o' heeft de weinige cijfers die over 's nachts luisteren bekend zijn, zorgvuldig bij elkaar geschraapt, want zoveel onderzoek is daar nog niet naar gedaan. Het NIPO, lezen we, heeft wel iets op dit gebied ge probeerd; gewoon een algemeen opinie-onderzoekje om te kijken wie de radio 's nachts mist en wie het een zorg zal wezen of er mu ziek is als hij/zij slaapt Dit laat ste zal-me-een-zorg-wezen-groep is, wat al te voorspellen was, duide lijk de grootste: 85 procent slaapt lekker door. En dan is er nog tien procent, die af en toe wel eens 's nachts Hilversum zou willen aan zetten, met enig merkbaar resul taat dan natuurlijk. De resterende vijf procent een half miljoen nog altijd) beweert de radio echt te missen. Misschien zijn dat die wer kers of de slapelozen die anders toch niet weten hoe de nacht door te komen. In elk geval, heeft het NIPO toen geconstateerd, zijn dat meest mensen tussen 25 en 34 jaar en ook wel die van 65 en ouder. We hebben al eens een paar echte nachtuitzendingen gehad en hoe goed of slecht daarnaar geluisterd is, is meestal wel op papier gezet. Dat was bijvoorbeeld het geval met de Firato van 1959, toen er tij dens de tentoonstellingsdagen 's nachts tussen twaalf en twee en in de vroege ochtend tussen vijf en zeven uur geluid uit een Ne derlandse radiozender kwam. Voor al het laatste extra uurtje, tussen zes en zeven, werd redelijk beluis terd en dat zou kunnen betekenen, dat mensen die zó vroeg op pad moeten dat ze al vóór zevenen druk in de weer zijn, best wat vroeger dan nu de radio aan wil len hebben. Er zijn ook nachtelijke uitzendin gen geiveest van de KRO (novem ber 1970) en de NRU (Amerikaan se presidentsverkiezingen, 1968), maar die haalden het allebei niet bij de luisterdichtheid tijdens de vlucht van de Apollo 13 (april 1970). Drie nachten duurden de re portages over die gebeurtenenis en daarvan heeft 12 procent luiste raars een kleiner of groter deel ge hoord. Wat allemaal uiteraard niet veel, of beter: niets zegt over het aantal mensen dat wil blijven luis teren, als muziek of wat dan ook 's nachts net zo gewoon geworden zal zijn als het ANP-nieuws of de ochtendkrant. BU'RUlM (Fr.} De PTT neemt woensdag officieel liet nieuwe grondstation voor telefoongesprek ken via een kunstmaan in gebruik, dat is gebouwdin liet Friese Burum. Ongeveer midden tussen Gro ningen en Leeuwarden staat een schotelvormige antenne van 28Vz merter die via de Intelsat IV, die bo ven de Atlantische Ocean 'stilliangt,> in verbinding staat met soortgelijke grondstations in de Ver enigde Staten, Canada en Israël. ook met deze kant van de techniek er varing wilde hebben. 'Wij hebben voor de grap wel eens een plaatje op gevangen, zegt men in Burum. De apparatuur lijkt erg op die voor de ontvangst van telefoongesprekken en zal binnenkort wet worden ontman teld om in stukjes elders te worden gebruikt. Dat ervaring opdoen met de techniek was de reden om de bouw nadrukke lijk aan Nederlandse firma's op te dragen. Met name de antenneconstruc tie van Stork lijkt op de exportmarkt kansen te kunnen maken, omdat zij goedkoper dan wat nu gebruikelijk is. Bij de constructie zijn ervaringen ver werkt met de antennes van de radio telescoop in Westerbork, die antennes van vergelijkbare afmetingen heeft. De complete installatie heeft 29 mil joen gekost, waarvan 4 miljoen ont- wikkelingssubsieie van het ministerie van economische zaken. Doordat eigen ontwerpen werden uitgewerkt, was de installatie verscheidene miljoenen duurder dan wanneer zij volgens be staande, buitenlandse ontwerpen was uitgevoerd. J:"ORy£!f-i+ Niemand zal ze wel geteld hebben, de eenden die aan de vervuiling van de Amsterdamse grachten in diezelfde grachten ten onder zijn gegaan. Maar blijkens dit 'grafschrift' op een van de bruggen over de Prinsen gracht zijn ze niet vergeten. Dierenliefhebbers hebben zelfs een bloemetje bij dit graf van de onbekende eend gedaan. Runderen en schapen hoef je hele maal niet met peperdure graanpro- dukten te voeren om ze lekker vet en slachtrijp te krijgen. Dat wor den ze net zo goed op een dieet van gekookt hout en papier, be weert de dier-dieetdeskundige dr. Irwin Dyer van de universiteit van Washington. Het graan is nogal schaars en kost in de Verenigde Staten op het ogenblik wel zo'n ƒ325 per ton. In Canada en het noordwesten van Amerika verko pen ze een nieuw soort, op hout gebaseerd, veevoer en daarvan komt eenzelfde hoeveelheid op nog geen honderd gulden. Een hout- en p'apierdieet kan het qua koolhydraten best tegen het dure graan opnemen, meent dr. Dyer. Het enige nadeel is dat de aldus gevoederde dieren veertien procent minder snel vet worden als wanneer ze graan naar binnen hadden gewerkt. Maar dat mag de pret niet drukken, vindt hij, want als je ze er wat langer mee vol stopt,-- bereik je uiteindelijk toch hetzelfde resultaat. Hij heeft zijn onderzoek kunnen doen met een aardig sommetje van zo'n dikke veertigduizend gulden achter de hand van een houtfirma, die het vast wel op prijs zal stellen in ruil voor dat geld een splinternieuw af zetgebied te vinden. Wie na de eerste Peyton Place-loze dagen bij zichzelf heeft geconsta teerd het onmogelijk te kunnen redden zonder de edele inborsten van de medici Miles en Rossi, de gelddorst van Betty, de diepgewor telde jaloezie van Rodney, het eeu wig jeugdige hart van Eli Carson, de hartkwaal van Rita, de drank zucht van Susan de wonderlijke visvangsten van ex-predikant Tom Winter en de listige intriges van advocaat Steven, kan gelukkig nog uit de voeten: 'Studio' heeft uit de Israëlische 'Jerusalem Post' het Jor daanse t.v.programma overgeno men. Van vrijdag tot en met woensdag krijgen de kijkers daar viermaal anderhalf uur Peyton Place voorgeschoteld (en verder andere ook bij ons bekende Ameri kaanse series als de Virginian, Mannix, de Flintstones Mod Squad, de Survivors, Ironside en het Franse feuilleton De vrouw in het wit). Dus al wie heimwee heeft: return to Peyton Place, op naar het Midden-Oosten.! 'De nieuwe voorman eist volledige gehoorzaamheid.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7